Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26051) Khelben válasza picur220 (#26049) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak egy példa, ez itt volt nálunk: Nyílt országút, 60 majd 40es korlátozás, 300 méter után feloldva. Ha épp jókor mentél arra, semmit nem láttál, csak azt, hogy értelmetlen táblák. Ha viszont rosszkor értél oda, láthattad, hogy a földútról a vasútépítésen részt vevő munkagépek kanyarodnak ki, amik akkorák voltak, hogy elfoglalták a 2 sávot, de még a szántóföldbe is belógtak. És aki nem hitt a tábláknak, az a kanyarból kiérve egy ilyennel találta szembe magát. Voltak is érdekes, az árok felé vezető féknyomok.

Másik téma: a jövedéki adót még véletlenül sem szabad csökkenteni, sőt, semmilyen fogyasztási adót nem szabad csökkenteni. Ez az egyetlen módja ugyanis annak, hogy adófizetésre fogjuk a minimálbérre bejelentett adócsaló réteget meg a számla nélkül zsebbe dolgozó szakikat, ami nálunk elég széles kört jelent. Tankolni meg enni nekik is kell, így nem tudják elkerülni az adófizetést. Én spec. az szja-ból leírható ingatlanadót is azonnal bevezetném.

[ Szerkesztve ]

(#26052) Rick4 válasza Khelben (#26051) üzenetére


Rick4
félisten

És ez az az adóforma, ahol mindenki a felhasználás mértéke szerint adózik, tehát igazságos is. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26053) Jadro válasza Khelben (#26051) üzenetére


Jadro
veterán

Ezt viszont meg lehet oldani sokkal szebben is. Nálunk hasonló helyzet volt, de bicikli út építése miatt, ami keresztezte a főutat. Munkagépek jártak le az útról, fel az útra az adott szakaszon. Városon kívüli szakasznál 60-as tábla volt kint. Amikor építkeztek és volt mozgás, akkor kint volt a tábla, amikor befejezték és elvonultak, elfordították a táblákat 90 fokkal és lehetett menni rendesen. Nap mint nap arra járok, többször is és ezt szépen megoldották mindig. Ugye mennyivel elegánsabb?

Nem a korlátozással volt bajom nekem sem.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#26054) IreN!CuS válasza Khelben (#26051) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Tudtommal -maradjunk a te konkrét példádnál- lehet olyat csinálni hogy kiraknak egy (példa)30-as táblát alá hogy 05:00-20:00-ig ezt miért nem alkalmazzák,így nem lenne senki sem rákényszerülve hogy hajnali fél3 kor is 30al menjen.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#26055) Rick4 válasza IreN!CuS (#26054) üzenetére


Rick4
félisten

Fél 3-kor az már nem építési terület, ami mondjuk csökkentett szélességű úttal, terelőoszlopokkal, esetleges sárfelhordással jár? :U

Gyerekek. Az agyalás helyett tényleg nem érdemes a magnó hangerejét feljebb tekerni, és annyival menni amennyivel lehet? tényleg annyira fontos emberek vagytok, hogy 2 perc késés ne férjen bele? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26056) IreN!CuS válasza Rick4 (#26055) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Khelben példájában ilyenről szó sem volt,nézd meg mire reagáltam.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#26057) Khelben válasza IreN!CuS (#26056) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kiegészítem a példámat: éjjel is dolgoztak. De én már láttam behajtott táblát is éjszaka, amit csak nappal hajtottak ki.
Nekem amúgy sokkal nagyobb problémám van azzal, hogy az önkormányzatok a település kezdete táblát kirakják a pusztába, utána megépítik a terelőszigetet és fél km múlva kezdődnek a házak. Tőlünk nyugatabbra pl az első ház vonalában van a település kezdete tábla. Igaz, ott rögtön a tábla mögött mér a rendőr. Nincs is olyan, hogy beesnek 90nel a faluba, aztán majd lelassulnak a falu közepére....

(#26058) Rick4 válasza IreN!CuS (#26056) üzenetére


Rick4
félisten

Nézd meg mit írtam. A tewrelőoszlopok, felmart út meglévő szintkülönbséggel, vagy bármi más útakadály mellett mitől változik az a dolog, hogy az építési terület vagy sem? Csak azért mert hajnali fél három van? Nézem mire reagáltál, ő nem mondta hogy nem, ennek ellenére Te ezt hoztad fel gyenge ellenpéldaként... Számodra ez logikus? Ennyi ésszel inkább biciklivel kellene járni, de talán inkább gyalog..

Azt se vagy képes megérteni, hogy ha egy tábla kint van, akkor csak a szakasz után fogod fel, hogy nem kellett volna kint lennie, miközben már a szakaszon érvényes sebességkorlátozást megszegted... Nem érted, b@szki.. :N

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26059) IreN!CuS válasza Rick4 (#26058) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ő írta hogy volt egy szakasz ahol nap közben építkezés miatt kanyarodtak ki a munkagépek amit elfoglalták az utat(mindkét sávot) Erre teljesen jogosan kint volt egy 40es tábla.Erre mertem annyit mondani hogy én már láttam olyan 70es táblát ami alá ki volt írva hogy 05:00-20:00 gondolom a 70es tábla erre az időszakra vonatkozik,és 20:00 után 05:00 ig lehet 90el menni.
És ezek után gondoltam arra hogy ezt a módszer alkalmazhatnánk például ilyen esetnél mert,amikor írtam még nem tudtam hogy éjszaka is dolgoztak,mert azt Khelben később írta.
És SZÓ SEM VOLT terelő bójáról szintkülönbségről fehér bálna szaporodásáról vagy "tewrelőoszlopok" "felmart út" és ehhez hasonló dolgokról ebben az adott példában.
És köszönöm szépen egy bankban dolgozok,nem vagyok hülye hogy ilyen megjegyzést keljen tenned,hogy gyalogoljak vagy biciklizzek.
Személyeskedést meg hagyd abba fölösleges.Én sem személyeskedtem.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#26060) Rick4 válasza IreN!CuS (#26059) üzenetére


Rick4
félisten

Tanulj meg olvasni, sehol sem írta, hogy napközben... :U

Tehát valóban ezek után azt írsz amit akarsz, meg azt gondolsz amit akarsz. Tök mindegy, mit írnak a többiek, Te azt olvasol bele amit akarsz... :DDD
Bankban dolgozol? Nagyszerű, legyél rá büszke.... Én is voltam sok sok éve öltönyös rabszolga, nem voltam és nem is vagyok büszke rá... :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26061) IreN!CuS válasza Rick4 (#26060) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Látod mennyire kis "b@ta" vagy értelemszerűen nem azért hoztam fel a Bankos dolgok mert büszke vagyok rá vagy sem vagy villogni akarok,vagy keménykedni vele nem,szimplán szerettem volna szemléltetni hogy nem kell a lenéző e-penis növelő stílus.De tudod elárul rólad mindent hogy nem vagy képes értelmesen írni,hanem egyből jön a raj "szétotom me megtehetem" stílus.Mellesleg felfogtad mit írtam,elolvastad?
Amikor ezt sem tudod leírni "tewrelőoszlopok" nehéz elhinni hogy te akkor király vagy hogy menekültél az öltönyös munkahelyedről.

Hanyagoljuk egymást ty ;)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#26062) Jadro válasza Rick4 (#26058) üzenetére


Jadro
veterán

Egy útszakaszon csak egyszer lehet végigmenni? Kötöd az ebet a karóhoz, miközben sarkítasz és csak ezen a végleten rugózol. Életszerűtlen lenne az a helyzet, hogy van egy útszakasz amin naponta többször jár az ember, folyamatosan látja a felújítás menetét és tudja hogy két hete nem dolgozik rajta senki. Ráadásul van olyan hogy a visszaút mondjuk fél órán belül van. Elismerem ez a másik véglet, csak szeretnélek kizökkenteni abból az egy lehetőségből amit felvázoltál. :) Valahogy nem tudom elhinni, hogy nem láttál még ottfelejtett táblát. Továbbmegyek, szerinted ilyen nem is létezhet.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#26063) Rick4 válasza IreN!CuS (#26061) üzenetére


Rick4
félisten

Nos, azért ne vegyük már egy kalap alá az értelmezési problémával szenvedőt, meg azt, aki ejt egy gépelési hibát, miközben próbálja a másiknak megmagyarázni, hogy mit csinált... De szomorú, hogy neked csak annyi maradt, hogy egy w betűbe beleköss....

Az meg hogy ezek után az itt olvasottakról mit hiszel, vagy gondolsz, illetve egy leírt mondatból mit értesz meg, totál lényegtelen számomra.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26064) Rick4 válasza Jadro (#26062) üzenetére


Rick4
félisten

Nézd, utoljára mondom, ha Te útépítő mérnök vagy, napi 5x mész végig a szakaszon, és fejből tudod, milyen művelet követi az aznapit, és ennek megfelelően bírálod felül a táblát, ahhoz sincsen jogod, akárhonnan is közelíted meg ezt a dolgot. A tábla ott van, annyival mész amennyi rá van írva. Mi beszélni való van még ezen? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26065) Jadro válasza Rick4 (#26064) üzenetére


Jadro
veterán

Oké, semmi. Úgyis mindegy. Minden tökéletes és jó úgy ahogy van. Örülök hogy így érzed, legalább egy embert már ismerek, aki szerint a magyar utakon ebből a szempontból minden rendben van. Részemről a téma befejezve.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#26066) IreN!CuS válasza Rick4 (#26063) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Te beszélsz értelmezési problémáról. :U

Akkor újra:

Khelben fórumtárs ezt írta(rövidítve) Hogy náluk volt egy útszakasz ahol ki volt rakva egy 40es tábla amire azért volt szükség(teljesen jogosan!!) mert egy építkezés miatt az említett útszakaszra fordulnak ki a munkagépek amik elfoglalják az egész útszakaszt pont remélem eddig érthető.(nem az úton dolgoztak hanem mellette)

Azt Khelben nem említette az első hozzászólásában hogy este is dolgoznak így én azt feltételeztem hogy éjszaka nem dolgoznak az építésen így nem is fordulnak ki vagy be a munkagépek amik elfoglalják az útszakaszt.Érthető?

Ezek után írtam hogy meglehetne oldani úgy is a dolgok,hogy kint van a 40es(hangsúlyozom jogosan) de alá oda van rakta egy (fiktív időpontot írok)05:00-20:00 amikor is a tényleges "veszély" (a ki vagy be forduló munkagépek ) fenn áll így (újabb fiktív időpont) este 11 órakor nem kéne ott 40el menned,hanem mehetnél 90nel.

Mi rosszat írtam meséld már el?

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#26067) Rick4 válasza IreN!CuS (#26066) üzenetére


Rick4
félisten

Na itt a probléma, hogy feltételezel, másképpen nevezve másképpen értelmezed, félremagyarázod. Magad is leírtad, én is leírtam, mi nem érthető? Azt se érted, hogy egy építési terület akkor is építési terület, ha se munkagépek, se emberek nincsenek ott, hadd ne magyarázzam el sokadszorra, miért. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26068) IreN!CuS válasza Rick4 (#26067) üzenetére


IreN!CuS
őstag

A feltételezésem egy bizonyos információ után hoztam meg,miért is kellett volna nekem azt gondolnom hogy éjszakai dolgoznak ha ezt nem említette Khelben? Elmész fagyizni kivan írva hogy 140 Ft egy gombóc fagyi akkor te feltételezed hogy annyi nem pedig 150 Ft. csak ezt elfelejtették írni hogy d.u 1-2 között 150 Ft,aztán a pultos megmagyarázza neked hogy ilyen aggyal nem kéne egyedül az utcán lenned,kb ezt csináltad.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#26069) Rick4 válasza IreN!CuS (#26068) üzenetére


Rick4
félisten

Cimbi, ha ki van írva, hogy 140 a gombóc, akkor éjjel is 140 a gombóc, nem? Mert ha a gombóc ára alatt van kiegészítő tábla nyitva tartásról, időpontoz között árváltozásról, azt még akár a veled egy szinten állók is megérthetik.
Neked lefordítva: ha ki van téve a 30-as tábla, akkor éjjel is 30, ugye? :U Mert gondolom kiegészítő táblát időpont megjelöléssel nem láttál sehol.. Na te meg konkrétan ezt csináltad.. Leírták, hogy egy útszakaszon mi volt, Te meg beleképzeltél olyat ami se leírva nem volt, se meg nem történt. Simán zártosztályos történet.. ;) Aztán még megpróbálod belemagyarázni, hogy utána meg leírták, nem, barátom, csak megpróbálták számodra érthetővé tenni, ha már visszakérdezés helyett félreértelmezel meg belemagyarázol..... Melyik az a bank egyébként ahol dolgozol, csak nem a Firs Shot nevű spermabank? ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26070) IreN!CuS válasza Rick4 (#26069) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Mit magyaráztam bele? :F
Én kérdeztem illetve mint ötlet leírtam valamit ennyi történt.Az amit lerendezel itt hihetetlen......

Sajnálom hogy le álltam veled vitatkozni,szégyen a színvonalad na pá ;) Az meg hogy melyik bankban dolgozok hagy legyen már privát.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#26071) Rick4 válasza IreN!CuS (#26070) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a Te életed ennyire titok, hát legyen, jobb is, nem szeretnék abba a bankba menni. :K
Ja, a leálltam, egyben írandó, de feltételezem nem véletlenül ütöttél egy space gombot a két szócska közé. Sok sikert a banki szakmában ezzel a felfogással.. ;)

U.i. Az azért elég gáz, hogy a magyarázat magyarázatát se érted, erre nekem nincsen időm, megyek egy kis pénzt keresni... :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26072) amol válasza Rick4 (#26050) üzenetére


amol
addikt

"Nem mentem messzire, gondolatébresztőnek szántam, pár hozzászólás után azért érezhetően beteszed Te simán magad arra a helyre amelyikre tartozol, nincsen szükség semmiféle tájékoztatásra..."
Dehogynem. Az emberek ilyetén önkényes bekategorizálása pár megnyilvánulás alapján nem szerencsés. Egy dolog hogy mit gondolsz, de nem tényként kéne kezelned amit képzelsz vagy kiolvasni vélsz a hozzászólásokból.

"Csak azért írtam azt, amit, hogy ha legközelebb bírálsz másokat, előtte gondolkodj egy picit, hogy Te magad a puszta létezéseddel mennyire vagy terhére ennek az országnak, vagy a munkáddal mennyi hasznot termelsz."
Erre válaszoljam ugyanezt? :P Én itthon adózok, nem viszem külföldre a pénzt miközben a hazai infrastruktúrát használom.

"Ok, szlovák rendszámmal jár, de havi 200-ért tankol itthon, 100-ért kajál, meg befizet a cége évi 5-10 milla adót."
Én annyit nem autózom de sokan tankolnak havi 200-ért (meg sokan külföldön), kajára én is költök 100-at, az adót ők meg külföldön fizetik tehát azt említeni sem kéne. Tudom hogy az áfa is adó de ahhoz képest amit kivisznek elenyésző.

Ki sértődött meg? Egyszerűen rohadtul elegem van abból hogy az X6 és társai magyar feliratos rendszámtartóval, szlovák rendszámmal, magyar rokkantkártyával parkol a zebrán fizető övezetben a forgalommal szemben és még neki áll feljebb, de csinálnak durvább dolgokat is. Nem azért zavar mert bármilyen hátrányom van belőle (eltekintve a múltkori esettől amikor majdnem elütött a zebrán egy ilyen zöldnél), nem vagyok önjelölt rendőr sem, hanem azért mert ez a sunyi önző magatartás amit az utakon tapasztal az ember jelen van az élet minden területén. Annyi hogy a közlekedésből nagyon szépen mérhető.

Ez nem pénzfüggő, csak embert kíván.

(#26073) amol válasza Khelben (#26057) üzenetére


amol
addikt

"Nekem amúgy sokkal nagyobb problémám van azzal, hogy az önkormányzatok a település kezdete táblát kirakják a pusztába, utána megépítik a terelőszigetet és fél km múlva kezdődnek a házak."
Lehet hogy számolnak a település bővítésével.

"a jövedéki adót még véletlenül sem szabad csökkenteni, sőt, semmilyen fogyasztási adót nem szabad csökkenteni. Ez az egyetlen módja ugyanis annak, hogy adófizetésre fogjuk a minimálbérre bejelentett adócsaló réteget meg a számla nélkül zsebbe dolgozó szakikat, ami nálunk elég széles kört jelent. Tankolni meg enni nekik is kell, így nem tudják elkerülni az adófizetést."
Maximálisan egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#26074) Rick4 válasza amol (#26072) üzenetére


Rick4
félisten

Ok, az valóban gáz, hogy a rendőrség nem fogja meg őket tilosban parkolás meg gyorshajtás miatt, mert nem tudják, de nem mindenki hiszi ettől magát egyenlőbbnek.... Vannak olyanok, akik szabályosan közlekednek, kifizetik a parkolást, és nem a zebrán állnak meg, és a legális cégük tulajdonában van a legálisan megvásárolt, használt kocsi. Őket nem kellene összekeverni azokkal, benned visszatetszést keltő dolgokat művelnek, hidd el, nekem se tetszik, bár én rendszámtól függetlenül tapasztalom, azt amit szlovák rendszámmal megtesznek, magyarral is megtették és meg is fogják tenni.

Akinek szlovák cége van, annak rendszerint magyar cége is van, ez itthon fizeti az adót. Akinek 30 millás kocsira telik, annak valószínű van még erre arra 20 30 millája, és van egy olyan cége amiből ezek a dolgok finanszírozhatók, ahol meg ilyen lehetséges, ott adót is fizetnek. Csupán erre gondoltam, és hidd el ez az életszerűbb, mint hogy kiveszel 50 millát egy éppen csak nyereséges cégből.... Számtalan olyan embert ismerek, akinek van 30 50 millája egy kocsira, és megveszi a szlovák cége nevére, csak azért, mert neki az kevesebbe kerül, és teljesen legális. Igaza is van, miért is ne tenné?

Vagyis akárhogy nézem, annak ellenére hogy valaki szlovák rendszámos kocsit teljesen legálisan használ itthon, még nem minden esetben adóelkerülő, és nem minden esetben adócsaló.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26075) amol válasza Rick4 (#26074) üzenetére


amol
addikt

Írtam hogy a tisztességes felével nincs baj de hogy lehet őket megkülönböztetni a csalóktól ha külsőre egyformák?
Igazából abból ahogy közlekednek és viselkednek elég jó százalékban leszűrhető de biztosra nem tudsz menni és nem derül ki első ránézésre.
Nekem eleve viszket a tenyerem ha ilyet látok és felkészülök a váratlan szabálytalanságra (elsősorban az index nélküli sávrántásra), még mindig jobb kellemesen csalódni. Láttam már külföldi rendszámos bmw-t megállni zebra előtt, csak keveset.

Kicsit elsiklottál valami felett...

(#26076) Rick4 válasza amol (#26075) üzenetére


Rick4
félisten

Talán kellene civil kocsiban járőröket utaztatni, és az ilyeneket (mondjuk akár rendszámtól függetlenül is) kirángatni, és egy fél órácskára elbeszélgetni, ha meg külföldi papíros a kocsi, akkor még elbeszélgetni vele. De mondjuk az szopacs, hogy az ilyen ál-szlovákok miatt szív egy egyébként tősgyökeres szlovák slota- szavazó is.... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26077) amol válasza Rick4 (#26076) üzenetére


amol
addikt

Én lebetűztetném a "fekete" rendszámosokkal azt hogy "Liechtenstein", ha nem megy elsőre akkor gumibottal a seggükben próbálkozhatnának újra.

?

(#26078) Rick4 válasza amol (#26077) üzenetére


Rick4
félisten

És ha valami diszgráfiás diplomatával sikerülne elsőre próbálkozni? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26079) picur220 válasza Rick4 (#26076) üzenetére


picur220
veterán

Az a baj, hogy a magyar rendőrség az embereivel együtt nem ér semmit, pláne a közlekedésiek. Nem fog egy őrmester megállítani egy 30millás Mercedest, mert fél, hogy holnap kirugják. Ez folyik itt. A magyar rendőrségnek csak a csuklyás része ér valamit, mert azoknak van annyi hatalom (meg erő) a kezükben, hogy bárkit földhöz vághat egy szó nélkül, és nem fogják megkérdezni, hogy miért bántottad szegényt. Ilyeneket az a baj, hogy csak akkor látunk, amikor kábítószerkereskedőt, uzsorást, vagy bandavezért fognak el, és elrettentésképpen ezt mutatják a TV-ben, hogy féljenek a rendőröktől. Csak az a baj, hogy a múltkor sem mert bemenni a rendőr a Motor út környékére (Szolnok)(Google segít), pedig ott kellett volna elkapni a bűnözőt, aki lelopta a féltonnás trafót, és csöpögtette belőle az olajat. De ők bizony f0stak, mint állat, ahhoz viszont van bátorságuk, hogy az utcán átszaladó 12 éves gyereket megbüntessék, vagy a nappal lámpa nélkül közlekedő biciklist megfogják.

[ Szerkesztve ]

(#26080) Rick4 válasza picur220 (#26079) üzenetére


Rick4
félisten

A legnagyobb gond ebből, hogy ha történik valami, mindig a rendőrt veszik elő. A sok korrumpálódott kolléga elég rossz irányba vitte el a morált, felülről is muszáj fogni őket, pedig ez szab gátat a keményebb bűnözőkkel szembeni fellépésnek. Az meg egy dolog, hogy fosik, amelyik ilyen, az legyen forgalomirányító rendőr mondjuk 100-ért, amelyik tökös, és tökönfogja a tolvajt, az kapjon a következő hónapban egy 50-est, 80-ast prémiumként, vagy minden ilyen után 25-öt.. Az okozott kér sokkal nagyobb egy ilyen embernél, mint a rendőrnek kifizetett prémium. Még abban is benne lennék, hogy mindenki fizessen havi 200Ft-ot a prémium- alapba... Az csak a rendszerint számolt 3 millió embernél havi 600 milla kiosztható prémium. Volna eredménye? Ez 50 ezrével számolva 12000 eset, szerintem ennyi nincs most egy hónapban, mert egy egy rendőr inkább elszív egy cigit, mielőtt futni kezd.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26082) Jadro válasza MaciG (#26081) üzenetére


Jadro
veterán

Legalább nem sérült meg súlyosan. Leültetni az idiótáját vagy 15 évre. Akár kiirthatott volna egy családot is, nem rajta múlt. Az ilyen miért nem megy fel egy sziklára és ugrik le onnan? Biztos megrendítő, hogy hogyan jut el egy ember addig a pontig, hogy meg akarja ölni magát, de miért kell másokat is belesodorni?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#26083) amol válasza Rick4 (#26078) üzenetére


amol
addikt

Akkor beszopta :)

(#26084) picur220 válasza Rick4 (#26080) üzenetére


picur220
veterán

A rendőr amíg nem lőhet rá a bűnözőre, addig ne csodálkozzunk, hogy ilyen a helyzet. A prémiumosztás sem lenne rossz, de szerintem az állam ahelyett, hogy a BKV meg MÁV 200 igazgatójának fizet havi több milliót, oda is nyomhatna egy kis fizetésemelést, ahol szükség van rá, pl a jobb rendőröknek vagy pl az orvosoknak, akik alapból havi 80-at keresnek, pedig az ők munkájuk nélkül igencsak bajban lennénk.
Elég lenne az eddig befizetett adóból adni nekik a prémiumot vagy fizetésemelést, vagy a BKV igazgatók pénzéből, nem is kell befizetni semmit senkinek. Vagy egyelőre elég lenne hatalmat adni a rendőrök kezébe. Ki mert régen egy csendőrnek beszólni? Senki. Mondjuk azok össze voltak válogatva, 180cm alatt nem volt egy sem. Most meg nézd meg a 160 magas 50 kilós rendőrt. Kit akar megállítani? Pláne úgy, hogy még joga sincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#26085) MaciG válasza Jadro (#26082) üzenetére


MaciG
addikt

De még öngyilkos se tudott lenni...

BANZAII

(#26087) Jadro válasza nemcso (#26086) üzenetére


Jadro
veterán

Front van, más nem jut eszembe. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#26088) Lokids


Lokids
addikt

Na ez parkolás a javából. :D

http://www.youtube.com/watch?v=-uAgLrMwEG4&feature=player_embedded

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#26089) fatal`


fatal`
titán

Igazi profi, mit számít az a néhány karcolás. :DDD

(#26090) Rick4 válasza fatal` (#26089) üzenetére


Rick4
félisten

Van egy két hely, ahol ez holnap műszakizhatna.. :D És csak egy 10-est kell csúsztatni.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26091) zsid


zsid
senior tag

M0-ás: kamionok a külső sávban 70km/h, a belsőben egy lesötétített francia rendszámos Peug 406 ( románok hazafelé), szintén annyival, fogja a belsősávot. Egy KDZ rendszámos bordó Focus kombi nagynehezen kivillogja a belső sávból, miután ez sikerült neki, ahelyett hogy menne a dolgára, nekiáll átkiabálni, mutogatni és ráhúzza a kormányt. Igazi gyökér....

<tRucKdriFteR>

(#26092) Rick4 válasza zsid (#26091) üzenetére


Rick4
félisten

Sose tudhatod, hogy nem-e a WC-re sietett, és a kiabálás meg a mutogatás az "érdekmúlás" miatt következett-e be.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26093) zsid válasza Rick4 (#26092) üzenetére


zsid
senior tag

A WCre sietés... 17:30 körül, M7 velencei pihenő 500m-es táblánál állt a leállón egy fiat bravo, a sofőr meg csavarta a gyíkot. Ő is magyar paraszt volt :DDD

<tRucKdriFteR>

(#26094) Rick4 válasza zsid (#26093) üzenetére


Rick4
félisten

Sőt, lehet francia volt és rejszolt... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26095) dragonfx válasza fatal` (#26089) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ja végülis célbaért.mit számít -1 ferka :C

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#26096) MPowerPH válasza Lokids (#26088) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hehe, körbenézett, hogy megvan e mind a 4 kerék. Visszaül, és megy tovább. :DDD

Don't Tread On Me

(#26097) dokar


dokar
addikt

a nem jóját! :Y de keményen nyomják ezek az oroszok az autópályán.

GT-R Switzer P800 vs Hayabusa

extra - SEXRay

(#26098) dragonfx válasza dokar (#26097) üzenetére


dragonfx
veterán

kemény 323ig tolják neki.nem kicsit gyorsul a vas :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#26099) proof88 válasza dragonfx (#26098) üzenetére


proof88
addikt

tényleg jól gyorsul, kíváncsi vagyok milyen érzés lehet, mert belülről jó a látvány, hát ha még benne is ül az ember és hat rá a G :D

(#26100) Rick4 válasza dragonfx (#26098) üzenetére


Rick4
félisten

Ugye milyen meglepő, hogy van gyorsabb jármű az 1.6-os E36-nál? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.