Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- vrob: Próbálkozás 386 alaplap újraélesztésre
- Luck Dragon: MárkaLánc
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
Új hozzászólás Aktív témák
-
FEDman
addikt
válasz
rumos14
#2903
üzenetére
Mi az hogy agyon szoftver korrigálva?

Túl dimenzionáljátok ezt a kérdéskört. Csupán torzítás és CA korrekcióról beszélhetünk, némelyik obinál még erről se.
Lényeg, hogy ettől még nem lesz könnyebb megtervezni egy obit, nem lehet igénytelenebb munkát végezni. A torzítás korrekció például minőségromlással jár, még ha minimálissal is. A CA korrekció is lecsíp egy minimálisat az élességből. Az hogy ezzel együtt is ilyen magas végeredményt produkálnak a m43-as obik az azt jelenti, hogy optikailag baromi jó minőségű alap képet állítanak elő, azaz kifejezetten igényes optikákról beszélhetünk és ez a lesajnáló agyonkorrigált jelző egy igen erős túlzás.
Amúgy mindig is úgy gondoltam, hogy a szoftveres korrekciónak akár előnyei is lehetnek az optikaival szemben, de azóta ez az érzés csak egyre erősebb.

Például mikor fix nagylátó palacsintákat nyomunk a szenzorra azt bizony a mai lapkák elég rosszul viselik. Ha a torzítás optikailag korrigált, mint a pl a Sony 16-osanál, akkor a vetített kép nagyon ki van feszítve a kép szélei felé ami miatt ez jelenség fokozottan jelentkezik, a végeredmény pedig már ismert.
Viszont ha nincs a torzítás optikailag korrigálva, mint pl. az M.Zuiko 12/2, vagy a Lumix 14/2,5 esetében akkor az kevésbé izzasztja meg a szenzort, ezáltal egy sokkal jobb minőségű alapképet kapunk, ami még a szoftveres torzítás korrekció után is jobb eredményt produkál mint az előbb vázolt konzervatív megoldás.Ez van, haladni kell a korral!

Új hozzászólás Aktív témák
- Akvarisztika
- Sorozatok
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Milyen processzort vegyek?
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Mini PC
- Redmi Pad 2 Pro / Poco Pad M1 - egy teszt, két lélek
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Starlight-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4650
- Hario MINI MILL SLIM PLUS tekerőt keresek, mert elveszett
- Dell Latitude Precision Üzleti gépek, 2-in-1 gépek, 3-11. gen.
- Honor Magic5 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 261 - Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i7-14700HX, RTX 5070
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




