Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) scarabaeus válasza megmondom2 (#45400) üzenetére


scarabaeus
őstag

Én nem csak a képek helyét szeretem végignézni, hanem a teljes mozgást cakkumpakk, több mint egy évtizedre visszamenőleg vannak meg a túrák, utazások, majd' 10 éve loggereket használok. Sem a telefont nem meríti a saját GPS-ének a használata, 0 mp alatt van fixe, ha bluetoothon ránéz a térkép miatt a loggerre (mivel annak mindig van), sem a fényképezőgépeket nem meríti a GPS életben tartása (fényképkészítésre használják az akkujukat, nem logolnak, nem töltik át képeket számítógépre meg ilyesmik). Most vettem épp egy új loggert pár hete, Holux RCV-3000, átesett az első nagyobb útján, bevált.

Igaz, a geotagging ilyenkor utólagos összeszinkronizálást jelentene, nem azonnal égetné bele már a fényképezőn belül.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45402) megmondom2


megmondom2
csendes tag

Panasonic TZ60 szerintetek milyen?

(#45403) Tin_Shield válasza megmondom2 (#45402) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem hiszem, hogy sokaknak lenne. A paraméterek alapján a szokásos "vakítós" gép: jó sok a megapixel, jó nagy a zúm, jó sötét az optika és picinyke a szenzor. Én nem vennék ilyen gépet, fele ennyiért se, de nézegess teszképeket (iso 400 felettieket is) és ha elégedett vagy a végeredménnyel akkor hajrá.

(#45404) sad_Vamp válasza megmondom2 (#45402) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Canon powershot s110 vagy s120? úgy tudom már azok is GPS-esek.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#45405) Handball94 válasza .OM. (#45395) üzenetére


Handball94
aktív tag

Szia!
Én érdeklődtem SD kártyával kapcsolatban, köszi az infót.
Várom a képeket, lassan elhatározom magam én is, hogy megvegyem a gépet. :)

(#45406) megmondom2 válasza sad_Vamp (#45404) üzenetére


megmondom2
csendes tag

Sajnos a Zoom kevés.

(#45407) schawo válasza megmondom2 (#45406) üzenetére


schawo
titán

Mire használnád a gépet/zoomot?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45408) megmondom2 válasza schawo (#45407) üzenetére


megmondom2
csendes tag

Érdekes részleteket lefotózni egy városnézés során, amihez nincs kedvem vagy lehetőségem közelebb menni vagy nem arra van tervezve az útvonalam, pl. magas épület tetejének részlete.
Szóval elsődlegesen táj, épület, szabadidő.

(#45409) Đusty válasza megmondom2 (#45408) üzenetére


Đusty
addikt

Ha fontos a nagy "zoom" ennyi pénzért én inkább ilyet vennék, vagy hasonlót: [link] Ja GPS az nincs benne, talán majd az utódjában, lassan jöhetne.

[ Szerkesztve ]

(#45410) megmondom2 válasza Đusty (#45409) üzenetére


megmondom2
csendes tag

Igazad lehet, és talán lehetetlen is, de ultrakompakt kellene.

(#45411) Tin_Shield válasza megmondom2 (#45408) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem ehhez nem kell gigazúm, de te tudod.
Viszont ha tényleg úgy érzed nincs nélküle élet akkor felejtsd el ezeket a vackokat.
Válassz ennyiért egy cserélhető objektíves duplakitet pl Olympus E-PM2/PL5. Képminőségben nem is ugyanabban az univerzumban leszel mint a kompkaktokkal lennél, a kezezésük ugyanolyan pofonegyszerű, az objektív csere pedig kábé annyira bonyolult és időigényes mint felbontani egy doboz kólát.
De ha ragaszkodsz a kompakt géphez akkor Panasonic FZ200. Jelenleg az egyetlen gép aminek értelmes optikája van a csilliózúmos gépek között.

(persze ha geotaggelés és ultarkompakt méret fontosabb mint a képek minősége akkor ezek a gépek nem játszanak)

[ Szerkesztve ]

(#45412) tsyl válasza Tin_Shield (#45411) üzenetére


tsyl
aktív tag

az említett két gép közül (Olympus E-PM2/PL5 ) melyik lehet a jobb vétel hosszú távra?

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#45413) rbalint88 válasza tsyl (#45412) üzenetére


rbalint88
addikt

E-PL5. Jobb kezelés, komolyabb felépítés, jobb fogás és értéktartás.

(#45414) tsyl válasza rbalint88 (#45413) üzenetére


tsyl
aktív tag

Köszi! :)

17 éve a PH-n....

(#45415) Tin_Shield válasza tsyl (#45412) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Képminőség és tudás szempontjából teljesen egyforma a két gép.
A különbségek: az E-PL5 előlapja fém, lecsavarozható a markolat, kihajtható az LCD és több dedikált gomb van rajta. Az árkülönbség ~30e HUF. Én szeretem a kihajtható LCD-t, nekem megérné a felárat, de akinek ez lényegtelen az a kistesóban sem hiszem, hogy csalódna.

[ Szerkesztve ]

(#45416) tsyl válasza Tin_Shield (#45415) üzenetére


tsyl
aktív tag

Igen, szerintem is nagyon praktikus a kihajtható lcd.

17 éve a PH-n....

(#45417) KukliN


KukliN
csendes tag

Sziasztok!
Kellene egy alap fényképezőgép max 25 ezer forintért.
Családi eseményekkor,nyaraláskor lenne használva leginkább.
Csak új jöhet szóba.
Kinéztem a Sony DSC W800-at.Jó választás lenne? Vagy van jobb is ebben az árban?

[ Szerkesztve ]

(#45418) rbalint88 válasza KukliN (#45417) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha van valami jobb kamerájú telefonotok, akkor szinte felesleges mellé egy ilyen gép.

(#45419) KukliN válasza rbalint88 (#45418) üzenetére


KukliN
csendes tag

Sajna nincsen :( Épp azért szeretnénk venni :)

(#45420) rbalint88 válasza KukliN (#45419) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem ebben a kategóriában bármit lehet venni, szín, forma, szag alapján.

(#45421) mrmarkus válasza megmondom2 (#45408) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Szerinted mekkora "zoomot" tudsz majd tudni kézből kitartani?
Vagy egy masszív állvány mindig a hátadra lesz kötözve?
Ha nem mindig lesz időd az ideális fotózásra, akkor az állvány felállítására és összecsukására hogyan lesz?
Egy szuperzoomos masinával kapcsolatosan erre is gondolnod kellene... :)

Freedom of Information

(#45422) hegyitaho


hegyitaho
tag

akinek a pénz nem számít és tényleges kompaktot akar annak érdemes ezt megvárnia

[ Szerkesztve ]

(#45423) jjeahh válasza hegyitaho (#45422) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha annyira lemegy az ára, mint a II-esnek, átlagjúzer számára igazi all-in-one gép, nincs olyan általános téma amit ezzel nem lehet meglőni sztem :)) 70mm F2.8 1" érzékelőn gondolom mossa annyira a hátteret, hogy akár amatőr portréra is jó...egy év múlva valszeg ezt ajánljuk majd akciósan mindenkinek, mint ahogy most az xz10-et :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45424) megmondom2


megmondom2
csendes tag

Olympus stylus 1. Hmm.

(#45425) hegyitaho válasza jjeahh (#45423) üzenetére


hegyitaho
tag

nem lesz ez itt sose olcsó :D bár ennél legalább indokolt a magasabb ár a Mk1-hez képest nem úgy mint a 2-esnél ahol kb semmi jelentőset nem újítottak. a hivatalos ára is egyre magasabbról indul minden szériával.
de még mindig olcsóbb mint rx10 ami aztán tényleg az ultimate all-in-one.

(#45426) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

én meg ma-holnap megrendelem a LX7-t remélem nem bánom meg, bár már rágtam eleget a dolgot :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#45427) kivlov válasza sad_Vamp (#45426) üzenetére


kivlov
aktív tag

Hidd el nem fogod megbánni...:))

(#45428) schawo válasza jjeahh (#45423) üzenetére


schawo
titán

A 2-es egy-másfél év alatt 200-ról 150-re "zuhant". Ez 260-ról indít, szerinted mikor ér 100 alá, hogy reális ajánlat legyen a kérdezők tömegeinek? Szerintem előbb kifut, és tűnik el a boltokból, minthogy olcsó legyen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45429) tsyl válasza schawo (#45428) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én annyit gondolkoztam már ezen...mit csinálnak azzal a rengeteg kifutott géppel? Miért nem adják inkább olcsóbban őket? Miért vonják ki a forgalomból? Bezúzzák vagy szétszedik alkatrésznek? Mi lesz velük?

17 éve a PH-n....

(#45430) sad_Vamp válasza kivlov (#45427) üzenetére


sad_Vamp
őstag

egy dolgot bánok, hogy fehér színben nincs EU-ban.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#45431) AtHoS válasza sad_Vamp (#45426) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Honnan rendeled az LX7-et? Nagyon úgy néz ki, hogy ez lesz a választásom és nem az RX100

read-only mode on the forum

(#45432) rbalint88 válasza AtHoS (#45431) üzenetére


rbalint88
addikt

Árgépen 110-től indul noname és normális helyen is, pl a mintaboltban is. Mediker és a mintabolt a két legolcsóbb és normális hely.

[ Szerkesztve ]

(#45433) sad_Vamp válasza AtHoS (#45431) üzenetére


sad_Vamp
őstag

szlovákiai vagyok, nálunk a Talkive-on a legjobb az ár 350 € körül.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#45434) AtHoS válasza rbalint88 (#45432) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi a tippeket :R

sad_Vamp
jahogyja...akkor mindegy :B

read-only mode on the forum

(#45435) Dzsiszke válasza AtHoS (#45431) üzenetére


Dzsiszke
csendes tag

Kb. 3 hete vagyok boldog tulaja egy LX7-nek. Én a digitcam.hu -ról rendeltem. Legnagyobb meglepetésemre már másnap küldték. Előzőleg próbáltam a költséghatékonyabb Oly XZ-2 -t is, de nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. Jó ez a internetes rendelés, mert van lehetőség 8 munkanapon belül elállni a vásárlástól, így szerencsémre a helyi Media Markt-ban is gyorsan visszavették az XZ-2 és ki tudtam fizetni az utánvét LX7-et. :DD

(#45436) dni válasza Dzsiszke (#45435) üzenetére


dni
őstag

Mi az ami nem volt szimpi az xz-2-ben?

(#45437) Dzsiszke válasza dni (#45436) üzenetére


Dzsiszke
csendes tag

Itt a fórumon kérdeztem rá, hogy a hozzáértők családi élmények és örökmozgó gyerek beltérben való megörökítéséhez mit ajánlanak. Természetesen, először én is olcsóban akartam megúszni, de bekellet látnom, hogy ha ilyen elvárásaim vannak, akkor mélyebben a zsebembe kell nyúlni.;] Az XZ-2 igazából két dologban maradt el az elvárásimtól. Gyengébb fényviszonyok mellett nem tudtam olyan ütemben kattogtatni mint ahogy szerettem volna, valamint keveselltem a 28mm-es látószögét. Ami jó benne az a kihajtható LCD, de a súlya és a mérete az még hátrány. Képminőségben talán a színei élénkebbek mint az LX7, de életlenebbek.

(#45438) Tin_Shield válasza Dzsiszke (#45437) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Bár már mindegy, de a legújabb firmware volt rajta? Az ekv 28mm látószögen természetesen nem tud javítani, de kevés fényben jelentős javulást ígért vele a gyártó.

(#45439) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok szeretnék segítséget kérni! Olyan kérdésem lenne, hogy kb 60-70 e között tudnátok ajánlani egy jó kis fotómasinát teljesen átlagos használatra! Köszönöm

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#45440) jeni válasza gretzky77 (#45439) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Mik az elvárásod?
Zoom nagysága? Pixel mérete?
Milyen legyen elemes vagy aksis? A ház markolata milyen legyen?
Extrák? Wifi? GPS ?
Márka tök mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#45441) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Egy használható kompakt gépre lenne szükségem olyan 50-60k környékén viszont lövésem sincs hogy mit is kellene figyelni. Az biztos hogy GPS, Wifi és hasonló dolgokra nincs szükségem.
A legfontosabb hogy szép képeket készítsen. A nagyon nagy zoom se feltétlen kritérium de azért 3x-nál nagyobb kellene. Válaszokat előre is köszi. :R

Azt még hozzátenném hogy lehetőleg automata üzemmódban is jó képeket készítsen mert nincs túl nagy ingerenciám a fotózás rejtelmeinek megtanulására. :B

[ Szerkesztve ]

(#45442) Morris válasza Joshi (#45441) üzenetére


Morris
veterán

XZ-10. Szerintem ez pont megfelel az összes elvárásodnak. Én maximálisan elégedett vagyok vele.

(#45443) gretzky77 válasza jeni (#45440) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszönöm teljesen átlagos használatra kellene! Gps,wifi ilyenek nem érdekelnek, akksi vagy elem kérdés is mindegy! Automatàn is jó képeket lőjön de lehessen babràlni is vele, illetve jó lenne a jó videó is!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#45444) erzol válasza gretzky77 (#45443) üzenetére


erzol
őstag

(#45445) rbalint88 válasza jeni (#45440) üzenetére


rbalint88
addikt

csak halkan jegyzem meg, hogy az elemes fényképező eléggé divatjamúlt, nem véletlenül kopott ki. a spec akksik tovább bírják, és igen, drága, igen, minden géphez másfajta kell kb, de ha figyelmetlen vagy, akkor a puszta közepén mindegy, hogy az elem vagy az akksi merül le. a pontosabb töltésvisszajelzésről ne is beszéljünk ugye...

gretzky77 és Joshi urak, nézzetek privátot!

[ Szerkesztve ]

(#45446) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Szeretnénk vásárolni egy komolyabb gépet, elsődleges szempont a családi nyaralások, alkalmak, kirándulások.

Keret rá: 100.000 Ft

Ezt néztem ki: http://www.mall.hu/kompakt-digitalis-fenykepezogep/nikon-coolpix-p520?v=544367001

Kérlek ha van időtök mondjatok rá véleményt esetleg másik jobb gépet ebben az árkategóriában.

Elsőbbséget élvez nálam a Nikon és a Kodak.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.
Gábor

(#45447) jjeahh válasza gaba2001 (#45446) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez minden csak nem komoly :) ha képminőség is szempont olympus xz-10, xz-2, ha jöhet cserélhető obis is olympus e-pl3, panasonic gf5, sony nex-3n

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45448) rbalint88 válasza jjeahh (#45447) üzenetére


rbalint88
addikt

Fuji XF1, X10, XM1
Pana LX7, ha kicsit túl lehet nyúlni a kereten.

E-PL3-at automata módban, jpegben otthagyják ezek.
GF5-öt meg ne ajánlgassuk, annál egy csúcskompakttal előrébb vannak :) (sajnos személyes tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#45449) jjeahh válasza rbalint88 (#45448) üzenetére


jjeahh
nagyúr

viszont ha később elkapná az ihlet és rájönne, hogy tényleg "fotózni" akar, utóbbiakra vásárolhat egy jó kis fixet vagy valami, oszt nem kell gépet váltani mint a kompaktok esetében...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45450) rbalint88 válasza jjeahh (#45449) üzenetére


rbalint88
addikt

a GF5 kb annyira kezelhető, mint egy PM1, szóval semennyire. emiatt és a régi szenzor miatt brutális az értékvesztése, kimondottan jó képeket se csinál (tavalyi AMTS-en GF5+14/2,5 kombóval voltam kint, szenvedtem, idén a kis Fujit vittem és sokkal jobb képeket csinált erőlködés nélkül), de legalább visszalépés a kezelése egy jobb kompakthoz képest is és kitobival nagy is. Valahogy nem látom benne a fantáziát :) Ha már MILC, akkor használt G3 vagy G5 kitobival, az bőven kijön 100 alatt és képminőségben is van fejlődés. Egy jó kompaktot pedig felesleges lesz eladni, ha tovább akar lépni, megtartja másodgépnek/kitobi helyett/odaadja az asszonynak, aki tök laikusként is tud vele jó képeket lőni.
Mert ugye az obik a drágák és nem a vázak, ugye? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.