Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) Vyndree válasza Moonwolf (#45849) üzenetére


Vyndree
őstag

Nézz át ide.

(#45852) Moonwolf válasza rbalint88 (#45850) üzenetére


Moonwolf
senior tag

A méret nem zavar. :D Árban nem rossz, 80ért láttam. Azért kérdeztem meg mert kicsit elgondolkoztatott.
Viszont fontos lenne a nagy zoom. Meg a jó videó minőség. Ezért is gondolkozok a pana fz200 és fz72 esben.

Viszont kompaktok közül a Sony Cyber-Shot DSC-HX50 is gondolkodóba ejtett.

Nehéz a döntés. :\ Főként nappal fényképeznék és videóznék. Na meg persze néhány naplementés kép és viharos videó is becsúszna és jó lenne ha nem összemosott semmit nem lehet belőle kivenni kép/videót csinálna. Na meg persze makró képeket is csinálnék.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#45853) loosht válasza Tin_Shield (#45848) üzenetére


loosht
senior tag

Igen, az én adapteremre is 55-ös filter kell, csak az adaptert nem tudom feltenni a gépre. Adaptergyűrűt kéne hozza kerítenem. Elvileg a cla12 gép felőli menete 46-os, mint a gyűrű, amit rendeltem, de ez mégis picit kisebb. Jó lenne, ha valahol rá tudnám próbálni mi jó rá. Bíztam benne, hogy esetleg valaki már vett hasonlót.

(#45854) Tin_Shield válasza loosht (#45853) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ja értem. A másik végére azt írják hogy 45.6 mm.

(#45855) Tomek979


Tomek979
tag

Sziasztok!

Van egy Panasonic DMC-LZ6 -os kompakt gépem amit le szeretnék cserélni, gondoltam maradok a panasonicnál és kiválasztottam ezt: Panasonic TZ35 (53000ft)
Közben elbizonytalanodtam mert olvasgattam a fórumon és a legtöbb ajánlást az Olympus xz10 (57000ft) kapta ebben a kategóriában.
A problémám a következő: lehet hogy mégsem veszek gépet ebben az árkategóriában, mert a tesztképek nem voltak annyira meggyőzőek és lehet, hogy inkább még gyűjtenék...
Mit tudnátok ajánlani 100eft alatt ami szerintetek nagyon jó de még kompakt méretben van?

[ Szerkesztve ]

(#45856) .: JuSzT :. válasza Tomek979 (#45855) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

XZ-2
XF-1

[ Szerkesztve ]

(#45857) vond válasza Tomek979 (#45855) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Még egy 10-est hozzáteszel és Pana LX7, brutál fényerős obival?
Vagy ha ennyit nem akarsz költeni, akkor Olympus XZ-2, vagy Fuji X-F1?
Vagy valami belépő MILC váz + obi, de ez gondolom már nagy lenne...

(#45858) .: JuSzT :.: Hoppáré! ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45859) Tomek979


Tomek979
tag

Köszönöm a hozzászólásokat!
A milc már nagy nekem. Igazából nem vagyok nagy fotós csak a családi/nyaralós fotókra vennék gépet nem szeretem a nagy és nehéz gépeket csak ami könnyen elfér zsebben vagy övre akasztva egy tokban.
Tudom ez a minőség kárára megy, de ez van.

(#45860) tsyl válasza Tomek979 (#45859) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ha netán az Xz-2 felé húzol és van kérdés vagy csak tesztkép kellene írj rám.

17 éve a PH-n....

(#45861) .: JuSzT :. válasza vond (#45857) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

törölve is lett :)

(#45862) dooky


dooky
csendes tag

Sziasztok! A segitsegeteket szeretnem kerni egy kompakt vasarlasaban. Helyhiany es lustasag miatt eladom a DSLR-em EOS50D es veszek helyette egy kompakt gepet. Milyet javasoltok? A lenyeg a meret, valamint minel kisebb kompromisszum a kepminoseg teren. A beallitasokrol lemondok ha kell, video johet ha van, mas extra nem igazan erdekel, de nem baj ha van. Nagyobbreszt tajkepeket lovok, akar kisebb zoommal is megelegszem, de fontos a jo aperture.
Az ar tekinteteben addig megyek el, amig a DSLR penzbol futja:)

Ugyanitt ha valakinek kell az
EOS 50D 3-4k expoval
EF-S55-250mm 1.1m/3.6ft 1:4-5.6IS
EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II

taska, CF, ket akksi, stb
szoljon:)

koszi elore is

(#45863) vond válasza dooky (#45862) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jó epö'csőr, széles nagylátó, kitűnő videó, sok beállítási lehetőség, kompakt méret = Panasonic LX7 (szerintem) :K

Azt nem számolom most ki, hogy menniért megy el a DSLR szetted. Lehet, hogy többet is költhetsz ennél.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45864) jjeahh válasza dooky (#45862) üzenetére


jjeahh
nagyúr

asszem van vmi beárazós topik, ha ott kérnél egy árat rá, akkor tudnál nekünk írni egy keretet...vagy kb mennyire számítasz? úgy könnyebb dolgunk lenne :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45865) dinka.86


dinka.86
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy fényképezőgépet kb 40.000 forint körül. Elsősorban lakásokat fotózom belül, szóval ehhez kéne vmi masina. A szembe fény szintén fontos, sok ablakos képet készítek. Van esetleg valami tippetek?
A SONY DSC-WX80 at néztem, mit gondoltok róla?
köszönöm a válaszokat

(#45866) dooky válasza vond (#45863) üzenetére


dooky
csendes tag

Szia es koszi: olyan 180k korul van a szett, ennyim lenne ra

(#45867) maross


maross
veterán

Hello.

100e forint alatt canon s120-nal van jobb valasztas? Tetszenek a funkcioi, hdr, touchscreen, 240fps mindig jo jatekok, de igazabol a jo fenyero+kepstabilizator fontosabb. Belteri/erdos gyengebb fenyviszonyok kozott minel jobb kepe legyen, valamint ha birná a kontrasztosabb fény/arnyek fenykepeket, annak is orulnék. Kompakt kell, obis milc vagy bridge nem jo. Ferjen el zsebben. Nagyjabol ennyi. Amit nezegettem - p330, s110, s120, lx7, tz40, xz1, xz2. Rx100 es tarsai mar nem fer bele. Az se gond ha 80-bol kijon, de ha tenyleg megeri ez a gep a 80ezresekhez kepest a +20at, akkor legyen. Koszi a segitseget.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#45868) sad_Vamp válasza maross (#45867) üzenetére


sad_Vamp
őstag

én az LX7 és az S120 között vaciláltam, majd a jobb fényerő és a videófelvétel miatt az LX7re esett a választás.
Az már csak hab volt a tortán, amikor azt olvastam, hogy a kicsi canonok hajlamosak elromolni.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#45869) schawo válasza maross (#45867) üzenetére


schawo
titán

+1 LX7

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45870) maross válasza sad_Vamp (#45868) üzenetére


maross
veterán

Koszi, csak egy bajom van vele, 80-at szivesebben fizetnek erte, mint 110-et :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#45871) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

A Sony Cyber-Shot DSC-HX50 re mit mondanátok?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#45872) vond válasza Moonwolf (#45871) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azt, hogy sötét, mint az éjszaka. :)
Egyébként mi kerül ezen 80 ezerbe?

(#45870) maross: Valamit valamiért.. Azt már Neked kell eldöntened, hogy belefér-e a 110k. De ha az S120-at nézegetted, annyiért már az LX7-et is megkapod.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45873) maross válasza maross (#45870) üzenetére


maross
veterán

basszus s110 tegnap még 100 alatt volt argepen 2 helyen is, most mar 110 :(.

Erdemes akciokra varni (tegyuk fel lx7 es s120 kozul vennem amelyik akcios lesz), lehet 10-20ezreket fogni, vagy teljesen eselytelen es csak felmorzsolja az idegeimet?

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#45874) vond válasza maross (#45873) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha mindig arra vársz, hogy olcsóbb legyen, akkor sosem lesz géped, mert mire lemegy az ára, kijön egy új/szebb/jobb, és akkor már arra csorgatod a nyálad.

Körül kell járni a témát alaposan, majd eldönteni, hogy mi felel meg leginkább az igényeidnek, és mire futja a keretből, aztán megvenni, s boldogan használni. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45875) Tin_Shield válasza maross (#45873) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Valamikor a közeljövőben jön az LX8, szóval elképzelhető, hogy valamicskét fog lejjebb lenni az LX7 ára. De nagy árzuhanásra itthon én nem számítanék, nem forog kis hazánkban akkora mennyiségben hogy a Pana Mo-i képviseleténél raklapszám állnának az eladatlan gépek, amit ki kell szórni. Külföld más téma, Angliában vagy a nagy vizen túl most is olcsóbb valamivel, és akár jelentősebb készlet kisöprés is elképzelhető.
Kérdés az hogy neked megéri-e mondjuk a nyár nagy részét kibekkelni jó gép nélkül, egy esetleges 10-15e megtakarítása reményében.

[ Szerkesztve ]

(#45876) scapegt válasza maross (#45873) üzenetére


scapegt
senior tag

Lehet nem is erről beszélsz, de nem tudtam kideríteni a hsz-ekből, hogy melyik márka az S110, én Canont találtam, az pedig 76e Ft, nem 110k. [link]

Ha nem erről van szó, bocs :D

[ Szerkesztve ]

(#45877) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Fényképezőgépet szeretnék vásárolni, nagyrészt nyaralásra és túrázásra lenne használva illetve néha-néha családi és baráti összejövetelek fotóinak készítésére. Fotózásban még kezdő vagyok de szeretném elsajátítani legalább az alapokat - hogy ne 100-ból 1 használható képet lőjek - és ehhez keresnék olyan gépet amin viszonylag sok manuális beállítást lehet eszközölni (az ár az max. 100Huf). Sokat olvasgattam vissza ezt és többi fórumot és az alábbi jelöltjeim vannak: (a zárójelben hogy mennyi huf-ért tudnám beszerezni, az első a használt, a második az új gép ára)

FUJIFILM XF1 (43-47)
Olympus Stylus XZ-10 (43-63)
Panasonic Lumix DMC-LX7 (N/A-67)
OLYMPUS Stylus XZ-2 (N/A-69)

Minden ötletet, tanácsot szívesen fogadok.

(#45878) maross válasza scapegt (#45876) üzenetére


maross
veterán

Igen "arrol", csak kozben elirtam, mert s120 :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#45879) DigitXT válasza pepejoe (#45877) üzenetére


DigitXT
félisten

LX7-et honnan szerzel újonnan 67-ért?:F

(#45880) pepejoe válasza DigitXT (#45879) üzenetére


pepejoe
tag

UK - 67-ért jó vásár lenne?

(#45881) rbalint88 válasza pepejoe (#45880) üzenetére


rbalint88
addikt

Kettőt vegyél annyiért, de tényleg :)

(#45882) DigitXT válasza pepejoe (#45880) üzenetére


DigitXT
félisten

Hazai kisker árakhoz képest közel féláron? Hát hogy a viharba ne.:D

(#45883) maross válasza pepejoe (#45880) üzenetére


maross
veterán

én is kérek egyet :D

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#45884) loosht válasza pepejoe (#45877) üzenetére


loosht
senior tag

XZ-2 69-ért? :Y Vagy ezek nettó árak? :D

[ Szerkesztve ]

(#45885) rbalint88 válasza loosht (#45884) üzenetére


rbalint88
addikt

Az XZ-2 itthon is 72 a klubkártyával, de az LX7 mindenhol 110+ és jobb gép. 67-ért újonnan ajándék áron van. Ha nem mostanában váltottam volna koncepciót, hogy nem kell kompakt, rámennék egy olyanra igen gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#45886) loosht válasza rbalint88 (#45885) üzenetére


loosht
senior tag

Árgépen néztem és ott 78 volt a legolcsóbb, én abból indultam ki. :B

(#45887) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Sziasztok,
sdhc és adapteres micro sdhc ugyanolyan jól használható fényképezőgépben vagy gáz az utóbbi?

(#45888) scarabaeus válasza Sanyyka (#45887) üzenetére


scarabaeus
őstag

Elméletben igen.
Gyakorlatban plusz egy hibalehetőség (nem elméleti, voltak, akikkel előfordult, hogy az volt a hibaforrás, nem egynél, nem kettőnél). Ráadásul a fényképezőgépek nem nagyon díjazzák az egy kártya sok eszközben elvet, hasonló könyvtárstruktúrájú kártyák esetén simán átveheti a magasabb sorszámát a kisebb sorszámú, onnan folytatva. Gondolom, azért kellene, mert jó telefonban is egyúttal, vagy át lehet venni könnyedén a képeket, küldésre, feltöltésre.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45889) Vyndree válasza Sanyyka (#45887) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem micro van benne, teljesen jó és sokkal praktikusabb. Táblagépbe csak átrakom, mikor úton vagyunk meg tudja is nézni a család a képeket. Volt már, hogy havernak kellett egy kép valamiről, nem voltunk gépközelben csak a telefonja volt nála, ott is jól jött. Ha van akkor ne vegyél és mikor cseréled a gépet is maradhat a kártya, a legtöbb esetben azt úgyse tudod hozzá számolni.

(#45890) Vyndree válasza scarabaeus (#45888) üzenetére


Vyndree
őstag

Mikor másik készülékbe kerül, "read only" módba kell tenni és nem kavarnak bele.

(#45891) scarabaeus válasza Vyndree (#45890) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem fejtettem ki, ez a micro SD SD-s fényképezőbe dolog úgy szokott általában felmerülni, hogy "már úgyis van a telefonban, nem kell új", adatokat tartanak a fényképezős adatok mellett, ez is írja, az is írja, miközben egy fényképező megérdemli, hogy saját kártyája legyen (amit még másik fényképezővel sem cserélget, akkor van a sorszámugrós baleset). Ha pedig saját kártya, akkor a hibalehetőségek csökkentése érdekében sima SDHC.
Azt aláírom, hogy könnyű a bemutatózás táblával. (Bár a magam részéről a képeimet nekem kell először látnom, és PC-n. Mivel kompakt topik, most kihagyom a raw előhívást, de a válogatást, a végső album összeállítását nem - de egy-egy jól sikerültnek kinéző kép megmutatása "a helyszínen" dologra tényleg egyszerű).

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45892) Emu


Emu
őstag

Ha valakit még rajtam kívül is érdekelne, Pünkösdi kuponnal a MM-ban Olympus XZ2 76k, ingyen házhoz szállítással.

(#45893) Lala6


Lala6
őstag

Jaja, én is kinéztem, de még mindig tanácstalan vagyok.
XZ-2 kompakt méretben, jó fényerővel
FZ200 - Bridge méretben, nagy zoomal, jó fényerővel, dupla áron.

(#45894) Lala6 válasza Emu (#45892) üzenetére


Lala6
őstag

Ja, a XZ-2 tetszik, de az XZ-10-ben is vannak olyan dolgok, amik megfogtak (automatán záródó lencse védő, automatán nyíló, csukódó vaku).

(#45895) Vyndree válasza scarabaeus (#45891) üzenetére


Vyndree
őstag

Értem mit mondasz, de kompakt gépről beszélünk és családról. A képek nekik készülnek, teljesen mindegy ki nézi meg előbb. Műtermi fotózásnál ennek nyilván semmi értelme.

(#45896) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy az Olympus xz-10 fényképezőgéphez kapható olyan akku mint a ceruza elemeknél már megszokott Eneloop?
Aminek a lényege, hogy akár hónapokig, fél-1 évig képes tárolni az áramot benne
Köszönöm előre is! :R

(#45897) Bondi


Bondi
csendes tag

Sziasztok! A Canon SX rovat nem túl aktív, ezért bátorkodom ide beírni a kérdést: a Canon SX700-nak vagy magának az SX három számjegyű sorozatának régebbi darabjainál mennyire megbízható az akku üzemideje videó üzemmódban? A Canon hivatalosan playbackre „kb. 240 perc"-et ír, de a hivatalos leírásokat általában el kell osztani kettővel, tehát videófelvétellel és közben néha -visszajátszással 2 óra működést vagy min. másfelet elvárhatok-e?

Jó néhány napja bújom a topikot és a leírásokat, de erről nem esik szó. Tisztában vagyok vele, hogy túl van árazva a gép (az SX510-től nüansznyival „tud" többet, az SX600-at meg se említsük), de úgy néz ki, hogy meg tudom venni olcsón. Fotó-videó gépnek használnám, máskülönben én is beruháznék a Panasonic LX7-re, csak sajnos annak gyenge a zoomja, mást meg nem találtam ebben az árfekvésben.

(#45898) maross


maross
veterán

Sziasztok megint. Lx7 es s120 kozott vacillalva vegul szamomra az s120 funkcioi jottek be jobban, igy lehetoleg azt vasarolnam. Kerdes: van ket webshop, ahol egy tizessel olcsobb, szerintetek mennyire bevallalhato, illetve az hogy "A termékekhez a forgalmazók által kiadott országos garanciát adjuk.", ez vajon mennyire jo nekem? Megeri ezzel sporolni 10ezret? A szaz folotti osszegre csak ranezek es rosszul vagyok.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#45899) Vyndree válasza maross (#45898) üzenetére


Vyndree
őstag

Már attól rosszul lennék, ha száz felett kéne kompakt gépet vennem.

(#45900) scarabaeus válasza Vyndree (#45895) üzenetére


scarabaeus
őstag

Igazad van, persze. Erősen kiéleztem a választ tegnap este a naplementés Szent György-hegyi borozgatás közben. :) Ráadásul épp én küldtem népeknek egy-két képet e-mailben, amit csak a kijelzőn láttam, és wifin szedtem le a fényképezőről a telefonra - tehát mintha micro SD-t tettem volna át. Ja, pl. utazásos albumra gondoltam én tegnap, nem műtermire.

Quoth the Raven "Nevermore."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.