Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) Miamiquake válasza jjeahh (#45199) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Kompaktot szeretne mert kezdő, és abbana legjobbat, súly nem hinném hogy mérvadó (csak nincs 40 kg-os gép).

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#45202) .: JuSzT :. válasza Miamiquake (#45201) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Kedvezménnyel (prémium kártya) az olympus stylus 1 , 3év garival 170e ft. Ezen érdemes elgondolkodni.

(amúgy meg wtf, kompakttal fotózni kezdeni, komolyan? tanfolyammal? ).

(#45203) jjeahh válasza Miamiquake (#45201) üzenetére


jjeahh
nagyúr

legjobb kompakt? sony rx1 talán megtenné, de az nem férne a keretbe sztem :P amúgy olympus xz-2, panasonic lx7, sony rx100, ha kereső is kell fujifilm x20, esetleg valamivel többért .: JuSzT :. ajánlata...amúgy véleményem szerint ha valaki kezdő, és meg akar rendesen tanulni fotózni annak sztem pont nem ajánlott kompakt, ezek a csúcskompaktok inkább azoknak valók, akik pontosan tudják mit akarnak, és biztosan nem szeretnének fejleszteni a későbbiekben...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45204) benvolio


benvolio
őstag

Sziasztok!
Keresem a "kaland" gépek között a legjobbat és az Olympus TG3-nál kötöttem ki. Szerintetek van jobb választás tőle?

(#45205) mike710


mike710
aktív tag

Ide is megérkezett az Olympus xz-10 :)

(#45206) td válasza jjeahh (#45172) üzenetére


td
senior tag

:D Az is lehet. Nem sokkal régebben nézegettem egyet-kettőt, és úgy tűnt, nagyon le vannak már csupaszítva tudás terén, de persze az is lehet, hogy csak nem voltak túl intuitívak. :)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#45207) td válasza erzol (#45176) üzenetére


td
senior tag

Köszi a tippet! Ez a gép tényleg nagyon jónak tűnik, és kinézetre is rögtön megtetszett. Egyedül az lehet nekem a külsőnél a gond, amit a teszt is említ, hogy a felnyíló vaku miatt nem lehet felül fogni, de én úgyis ritkán vakuzom. Ellenben az ára miatt ez egy komolyabb beruházás lenne valóban.

Viszont a Panasonicot sikerült helyretennem. Nem gondoltam volna, hogy még működni fog, de eddig ment. A külső gyűrűn van egy nagy repedés, amit még pillanatragasztóval (?) meg kell ragasztanom. Igazából már kb. épp egy éve is valamiért nem akarta kitolni az objektívet - akkor szétszedtem a gépet, hátulról piszkáltam az "objektívblokkot", de nem lehetett szétszedni, úgyhogy összeraktam, és akkor már majdnem működött. Egy kicsit még megráztam, és onnantól kezdve megint jó volt, talán még csendesebb is... Most viszont, legalábbis eleinte, zajosabban zoomolt (mondjuk azóta nem hallottam éjszakai csendben), és hát elszállt még egy élete... Aggódom azért miatta.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#45208) gbarni


gbarni
újonc

Sziasztok!

En is vasarlas elott allok.
Alapvetoen meloban hasznalnam. Szobakat, lakasokat fotoznek vele 90%-ban. DSLR van, igy az nem opcio :)
Fontos, hogy zsebre tudjam vagni, macro es wifi sem hatrany.
Ami maradt a rostan:
nikon p340 ami meg fajdalomkuszobon all ar tekinteteben
oly xz-10 amiben nincs wifi
oly xz-2 ami meg makroban nem tul eros

igazabol hajlok a p340 fele, de erdekelnenek a velemenyek vagy mas alternativak

udv
barni

(#45209) Tin_Shield válasza gbarni (#45208) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"oly xz-2 ami meg makroban nem tul eros"

Ezt mire alapozod? A kompakt mezőnyben elég erős szerintem az XZ2 makrója, és a specifikáció szerint is jobb a Nikontól (1 cm vs. 2 cm). És ugyan nem konkrétan (csak) a makróhoz tartozik, de a fix LCD elég nyűgös tud lenni makrózáskor...
A Nikon előnye a szélesebb nagylátószög, ez beltérben sokat számíthat, a wifi, ha már az igény felmerült, és a kisebb méret.
Az Oly XZ2 mellett szól a sokkal fényerősebb lencse, a kihajtható LCD és a jobb kezelhetőség.
A képminőség részben ízlés dolga, nekem jobban tetszik az Olympus színvilága és a jpeg motorja is meggyőzőbb.

[ Szerkesztve ]

(#45210) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Megérkezett az asszony XZ-10 gépe, tudnátok-e nem túl drága tokot ajánlani hozzá?

(#45211) schawo válasza fireman123 (#45210) üzenetére


schawo
titán

[link]

Illetve ha valaki nm szereti annyira a fekete gépeket: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45212) jjeahh válasza fireman123 (#45210) üzenetére


jjeahh
nagyúr

elegáns, csajos, hipszter :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45213) fireman123 válasza jjeahh (#45212) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi a linkeket....még nézelődöm :D

(#45214) migabi24


migabi24
nagyúr

Sziasztok, nem értek a fotózáshoz amatőr vagyok, de igényes, tehát szeretnék automatán jó képeket csinálni, nyaralás, családi események megörökítése a cél, a keret egy százas, amit szeretnék minimum 10x optikai zoom, optikai képstabi, kompakt méret, nem a nyakbaakasztós fajtábol, keresgélek én de már kezdek belehülyülni, létezik olyan gép ami megfelelne az elvárásaimnak, pár tippet adhatnátok, köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#45215) Tin_Shield válasza migabi24 (#45214) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Milyen témákhoz kell a minimum tízszeres optikai zúm? Mert ez kritérium a százezres kerettel és a kompakt kialakítással együtt elégé behatárolja a lehetőségeket...
Esetleg a Panasonic LF1? Bár itt is csak hécceres a zúm...
Ha a zúmból engedsz vagy kereted megemeled nagyobb lesz a mozgástered

(#45216) mike710


mike710
aktív tag

Az normális hogy az 1 napos Olympus xz-10-em random lefagy mikor elinditom?! És csak az segít ha kiveszem az aksit. :W

(#45217) Tin_Shield válasza mike710 (#45216) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem normális. Vidd vissza. Ki kell cserélniük.
(ilyen sajnos minden műszaki cikknél előfordulhat)

(#45218) migabi24 válasza Tin_Shield (#45215) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönöm, ez tényleg jó gép a tesztekben is dicsérik, de jó lenne 100 alatt maradni, van esetleg más ajánlás?

(#45219) Tin_Shield válasza migabi24 (#45218) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem ismerem ezt a boltot de az ár itt feltűnően jó, én rákérdeznék a garanciára. Bluechip, mobilx, digitalko stb ezek normális üzletek és 103-104e körül van.
100e alatt itt a topikban leginkább az Olympus XZ2-t, a Fuji X10-et és XF1-et szoktuk ajánlani, nem véletlenül, bár ezeknél "csak" 4-5x az optikai zúm. Ha videózásra is használnád, akkor még egy szentistvánt érdemes hozzátenni a kerethez és Panasonic LX7.
(vagy ennyiért már van cserélhető objektíves gép is pl. NIKON 1, Olympus E-PL3, Olymps E-PM2, esetleg még Sony Nex-3N-et is ki lehet fogni)

[ Szerkesztve ]

(#45220) Dzsiszke válasza mike710 (#45216) üzenetére


Dzsiszke
csendes tag

1) Én a Pana LX7-el jártam úgy, hogy lefagyott valamint a képek visszajátszásánál nem engedett semmit szerkeszteni, mert a képek feldolgozása volt folyamatban és ez percekig is eltartott. A problémát az okozta nálam, hogy egy olyan SD kártyát használtam amit először egy Oly XZ-2-ben használtam, mivel archiválásra is használom a SD kártyát, így az Oly által létrehozott könyvtárstruktúra rajta maradt a kártyán és ez nem tetszett az LX7-nek. Akkor kezdett gyanús lenni a dolog, mikor itt a fórumban rákérdeztem, hogy más is tapasztalt e ilyet, de nem kaptam visszajelzést, ami arra utalt, hogy másnál nem jelentkezett a hiba.
2) Firmware frissítés, az oly-nak remek kis szoftvere van hozzá.

(#45221) schawo válasza mike710 (#45216) üzenetére


schawo
titán

Simán lehet egy hibás/vacak/nem kompatibilis SD kártya a probléma forrása, ahogy (#45220) Dzsiszke is mondja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45222) foherty válasza Alex91 (#45171) üzenetére


foherty
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat. Gondolkodom nagyon... ha már beruházok egy gépre, akkor az legyen rendben.
Még egy dolog, amit nem találok sehol: ezeket az akkus gépeket lehet közvetlenül USB-ről tölteni, mint a telefonokat, vagy ki kell belőle venni és külön saját töltőjére rakni?
Illetve van-e valakinek tapasztalata mennyit bír az xz10 aksija? Nagyjából az volt az egyetlen, amit lehúztak rajta...

(#45223) scarabaeus válasza Dzsiszke (#45220) üzenetére


scarabaeus
őstag

"mivel archiválásra is használom a SD kártyát"

Nem egészséges a fényképezőben használt kártyát más célra használni (más fényképezőben vagy akár adattárolásra). Egyrészt a fényképezőket összezavarhatja (képsorszámozást pl. igen gyakran), a formázás után pedig mindennek annyi (ha a kártya dobja fel a talpát, akkor is, márpedig dolgozik, az aktív fényképezőben, így használódik, veszélyeztetve az archív adatokat is). Persze felmerülhet, miért kellene formázni. Egyrészt, ezt is szeretik a fényképezők, hogy a saját szájuk íze szerint beállított kártyát kapjanak, másrészt, törölni sokszorta lassabb, mint nyomni egy formatot, ami alaphelyzetbe állítja a FAT táblát, egy írással, ahelyett, hogy végigmenne a fájltörléseken.

Ráadásul ha a kártya életkora végén olyan állapotba kerül, amikor mondjuk fájlrendszer sem marad, de csak olvashatóan maguk a szektorok olvashatók még, akkor az olyan visszaállítóprogramok, amelyek nem FAT másolatot meg hasonlókat keresnek, hanem a JPEG képfájlok jellemzői szerint keresik meg a fájlok kezdeteit a kártyán, nagy hatékonysággal tudnak működni egy töredezettségmentes kártyán, ahol szépen, sorban egymás után vannak a kártyán a fájlok, nem pedig így-úgy beletörlünk, aztán azokat a lyukakat később fájltöredékekkel tölti ki a rendszer (amely töredékek sorrendjét ugye az esetleg nyom nélkül eltűnő FAT tárolja).

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45224) scarabaeus válasza foherty (#45222) üzenetére


scarabaeus
őstag

"ezeket az akkus gépeket lehet közvetlenül USB-ről tölteni, mint a telefonokat, vagy ki kell belőle venni és külön saját töltőjére rakni?"

Jobb esetben ki kell venni, és akkutöltőbe rakva tölteni, miközben a gépbe a pótakkut beletéve azonnal harcra kész. Mostanában mondjuk terjednek ezek a "fényképezőben akkut töltő" megközelítések is. Mondjuk nálam még telefonhoz is vannak pótakkuk és külön akkutöltő is, nemcsak telefonban tölthető, mert a PDA-k óta úgy szoktam meg, és választási szempont volt a cserélhető akku :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45225) Tin_Shield válasza foherty (#45222) üzenetére


Tin_Shield
őstag

USB-n tölthető, hogy ez pro vagy kontra ízlés dolga.
A CIPA szerint 240 képet tud egy feltöltéssel. Az ész nélkül mindenre lövőknek kevés lehet, nekem elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#45226) foherty válasza scarabaeus (#45224) üzenetére


foherty
csendes tag

Tehát, ha nem írják külön, hogy USB-n tölthető, akkor kivevős fajta. Kösz!
Pedig praktikus lenne, mert akkor lehetne kocsiban tölteni utazásnál. Meg nekem jellemzően az első dolog, ami tönkremegy, az a kis pöcök, amivel az elemtartó fedelét lehet nyitni. :(

(#45227) schawo válasza Tin_Shield (#45225) üzenetére


schawo
titán

A CIPA az 50% vakuval értendő. Vaku nélkül 400 is kijöhet belőle. Én a CIPA 350-es PL1-gyel 6-700-kat szoktam lőni egy tárral.

(#45226) foherty
Muszáj, hogy kivevős legyen, különben ha lemerült szopóágra csatolódtál. Egy telefon elvan töltőről is, de a zsinóros fényképezőgép teljesen használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45228) scarabaeus válasza foherty (#45226) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az elemtartós dolgokat megértem, a vakum alapján, de a Li-ion akkus gépek akkufedeleit nem éri akkora erőhatás. Egy téglatestet kell a helyén tartani, rugó sem kell [hopp, belenéztem, az azért van :) ], semmi. Amúgy én úgy állapítanám meg, melyik gép miről tölthető, hogy megnézném a "mi van a dobozban" részeit a teszteknek.

"lehetne kocsiban tölteni utazásnál"
(Én kötöttem szivargyújtóra kínai szivargyújtós csatlakozóval is rendelkező akkutöltőket is (a gyári töltőn túl), végül is ;] Saját felelősségre, láthatóan ez már a kóros fokozatom volt :) )

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45229) foherty válasza Tin_Shield (#45225) üzenetére


foherty
csendes tag

Nem igazán az a kérdés, hogy mennyit bír, hanem, hogy mennyire flexibilis... Induláskor veszem észre, hogy lemerült az aksi? Nem gond, majd útközben töltjük.
De persze emberfüggő, hogy ez számít-e.

(#45230) foherty válasza schawo (#45227) üzenetére


foherty
csendes tag

"Muszáj, hogy kivevős legyen, különben ha lemerült szopóágra csatolódtál. Egy telefon elvan töltőről is, de a zsinóros fényképezőgép teljesen használhatatlan."

Ja, mondjuk én úgy képzeltem, hogy USB-n is

(#45231) Tin_Shield válasza foherty (#45229) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Egy Li50B (utángyátott) pótakku sacc 3-4e HUF lehet. Külső hálózati töltőt is venni az akksihoz. Szóval mindenre van megoldás :)

(#45232) gbarni válasza Tin_Shield (#45209) üzenetére


gbarni
újonc

Kicsit feluletes voltam ugy tunik, edigitalon neztem a gepeket, ott 10 cm-t irnak az xz-2 makrora :)
Viszont most, hogy jobban utana neztem a ket gepnek, egyaltalan nem tudom melyiket vegyem meg.

(#45233) Nagya21 válasza Tin_Shield (#45231) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Most rendeltm kici barátainktòl 2akkut+töltőt.
Nincs 10 dodo :-)
Udv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#45234) schawo válasza gbarni (#45232) üzenetére


schawo
titán

Az Olympust.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45235) mike710 válasza Dzsiszke (#45220) üzenetére


mike710
aktív tag

Köszönöm szépen a tanácsokat, igazából én nekem az volt az első dolgom hogy megneztem melyik firmware van fennt a fényképezőn de a legfrissebb volt, utána vettem ki a memória kártyát de ez se segített. Utána kikapcsoltam az erintőkijelzőt és azóta nem csinálta.. Kíváncsi vagyok ha haza megyek jó lesz-e még.

(#45236) .: JuSzT :. válasza Tin_Shield (#45219) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pont amit likeltél oldal, ott van lentebb a nex3n 16-50 kit 85.000 ért.

(#45237) .: JuSzT :. válasza Nagya21 (#45233) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Megjött már az olcsón leütött palacsinta obid a nikonra?

(#45238) Đusty


Đusty
addikt

Sziasztok!

A szűrős topik nagyon kihalt így inkább it kérdezem:
Van egy Phot-R™ márkájú uv szűrőm, fel merjem tenni egy bridge gépre, van valami értelme, vagy tegyem el jó mélyre a fiókba, esetleg a kukába?

[llyen]

[ Szerkesztve ]

(#45239) .: JuSzT :. válasza Đusty (#45238) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Felteszed , tetszik = örül
Felteszed, nem tetszik = kuka

Vannak helyzetek amikor szükséges a CPL. Olvass utána. Leginkább a visszaverődő fényekkel játszik.

[ Szerkesztve ]

(#45240) Incastar válasza schawo (#45156) üzenetére


Incastar
csendes tag

Bocsi h régebbi hozzászóláshoz reagálok/kérdezek,de felmerült bennem a kérdés:
Összehasonlítva pl az Oly e-pl3 3,5ös értékű obiját az xz2 1,8 értéküvel, a nagyobb szenzor miatt az f érték nagysága ellenére nem fényerőtlen a pl3 ezek szerint?
Jól értem?
Bár más értékeket/opciókat is figyelembe kell venni,de lehet jobb gépnek mondható a képminőség szempontjából a pl3?

(#45241) .: JuSzT :. válasza Incastar (#45240) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ebben az összehasonlításban nincs akkora különbség, mint amekkorát az F értékek mutatnak.

Ellenben a 3.5 az normál fényerő kategóriába esik.

A két gép azért más, de mivel hasonló árban van, neked kell eldönteni hogy egy zsebgépet akarsz, vagy egy MILC et, amihez sokszor kell táska.

(#45242) Nagya21 válasza .: JuSzT :. (#45237) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Várom, várom, várom..................
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#45243) schawo válasza .: JuSzT :. (#45241) üzenetére


schawo
titán

Az 1.8 és a 3.5 között pont 2 fé van, és kábé ennyi a szenzorméretbeli különbség is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45244) .: JuSzT :. válasza schawo (#45243) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nagyjából ezt mondtam én is :)

Csak a második bekezdés arról szólt, ha külön a milc kitobit nézzük, akkor ott a 3.5 az átlagos.

(#45245) Incastar válasza .: JuSzT :. (#45241) üzenetére


Incastar
csendes tag

Köszönöm uraim a választ f értékre vonatkozóan.
A táska nem zavarna :)
Ha így ez nem kizáró ok, és nem a zoom lefedetséget nézzük ,(és hogy minimum 2 obi + emiatt több pénz kell hozzá), nagyságrendi ugrás lenne a pl3 az xz2 hez viszonyítva szerintetek,vagy egyhelyben topogás?

A fene vigye el...még mindig az Oly stylus1-el szemezek. :D

(#45246) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nagyszülőknek szeretnék "point and shoot" gépet venni.
Elsődleges szempont: könnyű kezelhetőség, minél kevesebb gombja legyen.
A gépet én fogom egyszer beállítani, és ezután kizárólag automata módban fog menni.
Fontos, hogy jól használható legyen a videója, és ne mJPEG-be mentsen a gép, hanem h264-be.
Stabilizátor feltétlenül kell.
Ne legyen túl kicsi a gép, inkább legyen jó fogású.
A képminőség sem utolsó szempont, de az AF sebessége még fontosabb. A gép tűrhetően alkalmazkodjon a lehetetlen viszonyokhoz: nagy kontraszt, szembe nap, kevés fény, stb.

Van valami best-buy ilyen feltételekkel?
Nem tudom az árakat, de jó lenne 40-50 ezerig megúszni. :U

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45247) .: JuSzT :. válasza Incastar (#45245) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha a képeid nagyobb százaléka nappal készülne, szerintem a pl3 mindenképpen ideálisabb választás. A 2 obi meg ad némi szabadságot és tartalékot, önmagában a MILC bővíthetőséget stb.

(#45248) schawo válasza Incastar (#45245) üzenetére


schawo
titán

Képminőség kábé ugyanott van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45249) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Olvasgatom itt a hozzászólásokat már egy ideje, de sajnos nem jutottam még döntésre.

Szeretném a mostani fényképezőgépem lecserélni egy újabb típusra, ami egy Lumix DMC-FZ28. Kicsit kacérkodtam a gondolattal, hogy beruházok egy DSLR-re, de végül kiszámoltam, és megállapítottam, hogy semmi szükségem ilyen drága gépre.

Leginkább csak általános dolgokra használnám, pl. nyaralások, gyerekfotók, családi képek. Elég sűrűn fotózok termékeket, ezek belső térben vannak, néha rossz megvilágítással (van két lámpám, de nem a legprofibb).
Először a Bridge gépeket nézegettem, hasonló kategóriát, mint ami most van, de itt a fórumban szinte senki nem ajánlja őket. Már megszoktam a nagy zoom-ot, erről nem nagyon szeretnék lemondani.
Itt mindenki az Olympus XZ-10-et, vagy XZ-2-őt ajánlja, de nekem valahogy nem jönnek be. Tényleg nincs más jó fényképezőgép ebben a kategóriában, vagy csak az Olympus marketing gépezete dolgozik itt a fórumban?

Kíváncsi lennék egy szakértő véleményre, hogy milyen gépet ajánlotok nekem a fenti célokra?

Árban kb. 50-60e pénzt szánok rá. A mostani gépem is vettem 85 000- ért, és most jó, ha ér 20 000- Ft-ot használtan, nem mondanám, hogy jó befektetés volt.

(#45250) Morris válasza Lala6 (#45249) üzenetére


Morris
veterán

Marketing vagy sem, én nagyon hálás vagyok a srácoknak amiért az XZ-10-et ajánlották. :)

Maximálisan megérte megvenni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.