Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) Vyndree válasza rbalint88 (#45800) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem a nő/guminő jutott hirtelen eszembe, de a lényeg ugyanaz. :)
Olyan mint az optikai és a digitális zoom.

(#45802) schawo válasza rbalint88 (#45800) üzenetére


schawo
titán

Létezik jól működő digitális képstabi, csak nem ebben az árkategóriában (Olympus E-M10 videóstabi).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45803) Lala6


Lala6
őstag

Na ma elvándoroltam egy Media Markt-ba fényképezőket tapizni. Sajnos a Panasonic-ot ignorálja a Media, mert egy darab sem volt belőle.
Megnéztem az Olympus XZ10-es és XZ2-őt. Hát az XZ10 egy kis játékszernek tűnik, lehet, hogy jó képeket csinál, de inkább venném egy gyereknek, akiknek kis keze van, az enyémben elveszik. Az XZ2 már egy fokkal jobb, kicsit testesebb, jobb a fogása. Ez még tetszene is, csak a kicsi zoom-al nem barátkoztam még meg.

Kíváncsi lettem volna a Lumix FZ200-ra is, de mint írtam nem volt ilyen márka a boltban... :)

Még mindig tanácstalan vagyok, sikerült összegyűjtenem 97e pénz, ebből kellene valami értelmeset vennem hosszútávra.

(#45804) tsyl válasza Lala6 (#45803) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ugyan ezt játszottam én is el nem rég az MM-be. :) Panasonic termék semmi se. Az eladó azt mondta, nem tudják beszerezni...
..Én az Xz-2-est választottam, bár "sokat akar a szarka..." alapon természetesen azt szerettem volna, ha ennyi pénzből mindent megoldok (pld.: "csak a mókus füle éles" alapon :) ).
Hozzáteszem, én sohasem fotóztam csak teljesen amatőr szinten. Nos a mókus füléről természetesen le kellett mondanom, de azért ez kis fix obi is, nekem csodának tünik. Gyönyörű képek kreálódnak a lehetőségek tárházán belül. Igaz nekem nagyon hiányzik az elektronikus kereső (hiába kifordítható az lcd), most hétvégén az erős napsütésben jól jött volna a tesztelések során. Én kezdem nagyon megszeretni ezt a kis ketyerét :)

17 éve a PH-n....

(#45805) rbalint88 válasza tsyl (#45804) üzenetére


rbalint88
addikt

Lehet hozzá kapni külső keresőt VF-3, VF-2, VF-4 néven. Ebben a sorrendben nő az ár és a minőség is.
(nem, nem elírás, a VF-2 tényleg, jobb, mint a VF-3)

(#45806) fireman123 válasza tsyl (#45804) üzenetére


fireman123
őstag

Ha én most vennék biztos az FZ200-at választanám.....de van egy 2 éves Sony HX100V-m ...ami a céljaimnak tökéletesen megfelel, nekem kellett a nagy zoom és a jó videó képesség (mivel nem akartam külön kamerát is venni)....nagyon jó 1920x1080@50p-s videókat csinál, és a fotók is elfogadhatóak (számomra).

Bocs a #45803-ra akartam írni :B

[ Szerkesztve ]

(#45807) Vyndree válasza fireman123 (#45806) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez a HX100V mekkora egy álom gép volt 3 éve, még most is hogy elfogadnám. :O

(#45808) Lala6 válasza fireman123 (#45806) üzenetére


Lala6
őstag

Az a bajom, hogy egy FZ200 115 000- forint, míg pl. egy Nikon D3200 kitobival is ugyanannyi... ez meg már azért más kategória. Meg kell valahol húznom a határt, mert így a gatyám is ráfizethetem :) Ha az FZ200 100e alatt lenne már megvettem volna, de így tanácstalan vagyok.

(#45809) Whynot? válasza Lala6 (#45808) üzenetére


Whynot?
aktív tag

na jó, de most ugye vágod, hogy az almát körtével hasonlítod? Másrészről, ha a nikonnal is szeretnél 48x-os zoomot, akkor ne kitobival és a kitobi árával számoljál.

[ Szerkesztve ]

(#45810) DigitXT válasza Whynot? (#45809) üzenetére


DigitXT
félisten

Hm, én még 24-ről tudok FZ200 esetén: lemaradtam valamiről?:))

(#45811) Whynot? válasza DigitXT (#45810) üzenetére


Whynot?
aktív tag

igazad van, rosszul tudtam, csak 24-szeres zoom. (az intelligens zoom 48x-os) De az összehasonlítást érintően nem sokat változtat a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#45812) Lala6 válasza Whynot? (#45809) üzenetére


Lala6
őstag

Persze, persze, azért is írtam, hogy a tükrös géppel még tovább lehet szaladni anyagilag.

(#45813) rbalint88 válasza Lala6 (#45812) üzenetére


rbalint88
addikt

ja, a 24x-es zoomhoz hozzá kell rakni még egy nullát ;)

(#45814) fireman123 válasza Lala6 (#45808) üzenetére


fireman123
őstag

Persze, nagy úr az ár......annak idején én is max. 100e körül akartam venni, de sok-sok teszt olvasgatás után döntöttem a HX100V javára, mert 100e alatt akkor nem találtam számomra megfelelőt. (124e-ért vettem.....pechemre 1-1,5 hónap múlva leesett az ára 105e-re mivel kijött a HX200V)

Kicsit sajnáltam rá a +24e-t...de úgy voltam vele, hogy van aki elfüstöl pár hónap alatt ennyit...én legalább nem rongálom cigivel az egészségemet ;)

[ Szerkesztve ]

(#45815) jjeahh válasza Lala6 (#45812) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vagy lemondasz a nagyon távoli témákról, cserébe a közelebbiekben több örömöt lelsz, esetleg statikus témáknál lábzoom :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45816) Lala6 válasza jjeahh (#45815) üzenetére


Lala6
őstag

Hát ez az, nehéz a döntés, pedig kompromisszumot kell kötnöm sajnos.

(#45817) tsyl válasza rbalint88 (#45805) üzenetére


tsyl
aktív tag

Köszi, nézegettem őket...árilag is...szerintem kibékülök az lcd-vel :)

17 éve a PH-n....

(#45820) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!
Gondolkozom egy fényképezőgép beszerzésén, kompakntál egy fokkal komolyabbra vágyom, de a képek 99%-a az automata beállítással készülne. Nem ismerem mik a lehetőségek, talán ezeket hívják superzoom-osoknak? Kb. 30-35k környékén szeretnék kiadni érte, de ezt az amazon.com-on vagy valami usa oldalon rendelném és hoznám haza pár hét múlva. Hosszú távra szeretném venni, többnyire a nyaralás örömeit szeretném megörökíteni.
Előny ha tölthető az akksi. Bár lehet itt már mind ilyen.
Most a Canon PowerShot SX510 HS-n akadt meg a szemem, bár ez kicsivel drágább (45k).
Esetleg hasonló tudású amin van kereső is, esetleg olcsóbb mint 200 dodo az amazon.com-on?

[ Szerkesztve ]

(#45821) MaciG


MaciG
addikt

Regebben mar erdeklődtem, hogy 50k környeken mi a best buy kompakt gep, akkor az olympos xz-10 et ajanlottátok. Azóta valtozott valami vagy vegyem ezt nyugodtan. Illet e hol lenne erde,es megvenni? Szegeden csak a media-ban lattam de horror aron...

BANZAII

(#45822) erzol válasza MaciG (#45821) üzenetére


erzol
őstag

Szvsz még mindig ez a nyerő. Olympus mintaboltban 60e. 3 év garival. Lehet online is rendelni, ha nem jársz Pesten.

(#45823) DigitXT válasza ALI_G (#45820) üzenetére


DigitXT
félisten

Vótmá!:D Amúgy fél mondatot írtam rá az SX510HS-sel kapcsolatban.:R
Igaz, nem javaslat volt és nem ajánlottam alternatívát, nem az én asztalom:
én is keresek, illetve tudom, hogy FZ200-ast szeretnék. De az USA verziót.

(#45824) Whynot? válasza ALI_G (#45820) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Az általad írt 30-35k a kompaktok között is a belépő szintet képviseli, elég érdekes elvárás ezért az összegért a kompaktoknál egy szinttel komolyabb gép.

(#45825) DigitXT válasza Whynot? (#45824) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha jól értelmezem az USA-beli árakat kell nézni, és ott a "60K-s" SX510
csak 45K: gondolom megy ki, magának behozza. Nekem is hozhatna.:DDD

(#45826) Whynot? válasza DigitXT (#45825) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Értettem mit írt. Az én értelmezésemben viszont a kompaktoknál egy fokkal jobb gép talán egy milc lenne, de úgy hiszem, hogy 30-35k olyan összeg, amiért nem kap a kompaktoknál 1 szinttel komolyabb új gépet még az usában sem. Az sx510 meg nem hogy jobb, de komoly gépnek sem nevezhető, még 45-ért sem.

[ Szerkesztve ]

(#45827) Moonwolf válasza DigitXT (#45825) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Mi a baj az "itteni" verzióval?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#45828) DigitXT válasza Moonwolf (#45827) üzenetére


DigitXT
félisten

Szeretnék 60p-ben rögzíteni videót. (A 29:59-es "EU limit" annyira nem zavar.)

(#45829) Moonwolf válasza DigitXT (#45828) üzenetére


Moonwolf
senior tag

50p vel mi a baj? :D

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#45830) DigitXT válasza Moonwolf (#45829) üzenetére


DigitXT
félisten

Főleg PC-re szánom, az meg leginkább 60 Hz-en frissít. Ezen kívül a
"szuperlassításos" megoldásánál is 120-at tud, HD-ban, amiből 24-re
lehet lassítani kényelmesen. 100-ból csak 25-re. De ez nem releváns,
csak példának hoztam. Legjobban én örülnék, ha választható lenne...
De nem az, csak ha másik gépet veszel. Van olyan gép, aminél ez is
állítható, de az FZ200-ról tulajtól tudom, hogy nem. Ez van, sajnos.:(

(#45831) sad_Vamp válasza DigitXT (#45830) üzenetére


sad_Vamp
őstag

amúgy nincs erre firmware hack? Gondolom a vas az u.a. nem?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#45832) DigitXT válasza sad_Vamp (#45831) üzenetére


DigitXT
félisten

Én is ugyanezeket a kérdéseket tettem fel (magamnak is, meg a google-nak):
úgy néz ki egyelőre nincs. Pedig én is úgy gondolom, hogy a vas ugyanaz.:(

Szerk: pár napja írtam a szempontjaimat, azóta vond írt pár infót priviben.:R

[ Szerkesztve ]

(#45833) Moonwolf válasza DigitXT (#45832) üzenetére


Moonwolf
senior tag

De akkor az fz200 assal is lehet lassított felvételt csinálni nem? csak egy picit gyorsabban, ennyi a kifogásod?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#45834) DigitXT válasza Moonwolf (#45833) üzenetére


DigitXT
félisten

Mindegyik FZ200-assal lehet lassított felvételt csinálni... EU-sal célszerűen 4x-es,
USA-val hasonlóan 5x-ös lassítást lehet elsütni, de ez nem kifejezetten szempont:
csak megemlítettem. Ha esetleg félreértés van: az SX510 HS engem nem érdekel.
Azt is csak megemlítettem, mert egy kollégám pont most vett, és rácsodálkoztam
a 30x-os zoomra. De azóta utánaolvastam/amúgy sem lett volna nekem megfelelő.

A 24x zoom nekem bőven elég, főleg, hogy "ki is használható" az f/2.8 miatt.:R
A külső mikrofon bemenet is tetszik. Ha 60p-t tudná, holnap mennék megvenni.:o
Na jó, lehet, hogy csak fizu után, mert nem két fillér a kütyü. De a lényeg érthető.

Ui: igen, utólag én is félreérthetőnek olvasom, hogy "nekem is hozhatna". Nekem
egy FZ200-ast hozhatna.:D Habár ahogy elnézem az árban, az pont nem olcsóbb.
De ugye NTSC, és - annak minden pejoratív felhangja ellenére - afelé orientálódok.

[ Szerkesztve ]

(#45835) Hmmz válasza jjeahh (#45795) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Az XZ-10 tényleg jó gép, ilyet keresek, de nem biztos hogy jelenleg megengehetem magamnak.
Esetleg ismersz olyat ami szintén kompakt és kicsi ZSEBREtehető, de olcsóbb?
kb 30-35 pénz...
Nem tudom mi az iso meg a fehéregyensúly, és nem is akarom :D
Nem kellenek manuális állitási lehetőségek rajta, csak csináljon telt és élénk színű jól/túl szaturált képeket automatán normális minőség mellett.
min. HD video is kellene/zoom mellékes/
Ha lehet kicsit jobban éljenenk a képek mint egy 20k-s gépen
Kiccsaládod, néha nyaralást+kirándulást fotóznék.
Se sport, se természet, és nem akarok amatőr hobbifotós lenni később se.
Van ilyen?
Nem gond ha használt is
Más is ötletelhet esetleg

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#45836) MaciG


MaciG
addikt

Nekem meg lenne még egy utolsó kérdésem. Ha esetleg nem csak kompakt gépekben gondolkodom, akkori s az xz-10 a nyerő max 50k körül? Ami számít, a képminőség. Egyéb extrák nem igen.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#45837) Tin_Shield válasza MaciG (#45836) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Kis szerencsével kifoghatsz itt-ott Nikon 1 kitet. A géphez adott f/sötét kitobival nem leszel sokkal beljebb, de a lehetőség adott, hogy más objektívet is használhass.
Ha a használt gép is belefér akkor kitágulnak a lehetőségek, találni csúcskompaktot, első generációs MILC-et és pár éves DSLR-t is ennyiért.

(#45838) MaciG válasza Tin_Shield (#45837) üzenetére


MaciG
addikt

Gondolkodtam használtban, de mivel tényleg nem értek hozzá, így könnyen belefuthatnék valami kellemetlenbe szerintem.

Viszont csak maradt még 2 kérdésem :D
xz-10-nél mind1 milyen típusú memóriakártyát veszek bele? Mert én ezt találtam: Támogatott memóriakártyák SD, SDHC, SDXC
Illetve van valahol valami nagyon alap tutorial a géphez kezdők számára?

BANZAII

(#45839) ALI_G válasza DigitXT (#45823) üzenetére


ALI_G
veterán

Koszi, olvastam is, ezert most ugy irtam hogy kereso is jo lenne.

Whynot: usa-ban veszem meg, amit ott 45k huf, az itthon 60k huf.
Sajnos nem tudom mi van most a piacon, mit erdemes ilyen aron vennem.

[ Szerkesztve ]

(#45840) rbalint88 válasza MaciG (#45838) üzenetére


rbalint88
addikt

SD: 2GB-ig, SDHC: 4-32GB, SDXC: 32GB+
tutorial: google->fotózás alapjai

ha tetszik valami használt gép, akár privátban, akár ide dobd be, aztán megsavazzuk :P

(#45841) Nalimir


Nalimir
csendes tag

Sziasztok,

tudnátok segíteni a döntésben, hogy melyik gépet vegyem?

A két kiszemelt a Pentax X-5 és az Olympus XZ-10.
Pro-kontra érvek nagyot segítenének, sajnos a technikai adatok egy része nem sokat mond, hiába nézek összehasonlítást. (Pl. [link]
Főleg makró és tájképeket szeretnénk készíteni.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#45842) jjeahh válasza Nalimir (#45841) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nagyon nem ástam bele magam, de a pentax mellett gondolom a zoom, kereső, fogás szól, képminőségben messze az olympus a nyerő jpeg-ben is, de ha jól látom, hogy a pentax nem tud raw-ot akkor végképp, nem egy liga a kettő...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45843) MaciG válasza rbalint88 (#45840) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi. Közben eldőlt, megrendeltem egy xz-10-et.

A tutoriált úgy értettem, hogy a konkrét géphez, mert gondolom van rajta bőven beállítási lehetőség, és mire érdemes pl. állítani pl. egy nyaralásnál ha tengert fotózok,stb.

Az mit jelent, hogy "olympus" szinek?
Mi mindenképp merjük ajánlani azoknak, akik minőségi zsebgépet keresnek tipikus „olympusos” színekkel.
Mert nekem eddig is ilyen márkájú képem volt, csak nagyon low kategóriás, de én nem vettem rajta észre érdekes színeket.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#45844) tsyl válasza MaciG (#45843) üzenetére


tsyl
aktív tag

Nagyon szép színvisszaadása van. Egyszerűen élnek a színek.
Itt a gép használatija magyarul.
Lesz rajta rengeteg beállítási lehetőség szimbólumok alapján is.

17 éve a PH-n....

(#45845) MaciG válasza tsyl (#45844) üzenetére


MaciG
addikt

köszönöm! :R

BANZAII

(#45846) loosht


loosht
senior tag

Az XZ-2 elején milyen menet van? Én úgy tudtam 46-os, de amit rendeltem hozzá 46-os adaptert, nem jó rá. :F

(#45847) tsyl válasza loosht (#45846) üzenetére


tsyl
aktív tag

Nem tenném rá a nyakam, de nem 52-es? Nekem az egyik kamerámhoz 46-os "lens hood" van és mikor megvettem az Xz-2-őt kapásból rápróbáltam, de sajna kicsi bele ténylegesen.

17 éve a PH-n....

(#45848) Tin_Shield válasza loosht (#45846) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A gyári (asszem cla-12) adapterbe 55-ös szűrő kell, utángyártott van 52-es is.

[ Szerkesztve ]

(#45849) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Nem kompakt gép de, erre a gépre mit mondanátok ha azt mondanám hogy nem fontos a nagy zoom hanem csak a képminőség és a részletes beállítási lehetőség? Sony ILCE-3000K + 18-55mm

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#45850) rbalint88 válasza Moonwolf (#45849) üzenetére


rbalint88
addikt

Hogy ne vedd meg. Veszel egy lufit tök feleslegesen. Bármilyen MILC gép kitobival tudja ugyanezt vagy többet, csak nem foglal ennyi helyet. De ha nem akarod nagyon buzerálni, meg obit cserélni, akkor inkább egy csúcskompakt lenne jó neked, azt legalább zsebre lehet vágni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.