Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) perempe válasza schawo (#44899) üzenetére


perempe
addikt

én nem vennék saját akkusat. LS3 gépem van (AA-s), nem egy mai darab, de már képstabilizátor is van benne, nekem megfelel.

három dologban tudok belekötni: csak 5 megapixel (lehetne mondjuk 50-60%-kal több), a vakus képek rosszak, ill. iso100 feletti képzaj. színházban megkértek, hogy készítsek 1-2 vakus képet újabb Nikon géppel (szerintem CoolPix P7xxx szériás lehetett), az sokkal jobb vakus képet készített. (az enyém portré módban mindig iso80, f2,8, 1/30 beállításokkal készít képet.)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#44902) Đusty válasza schawo (#44899) üzenetére


Đusty
addikt

Elég baj, azért van jónéhány idei modellben is csak a fenti feltételeknek megfelelőt nem találtam.
Nem értem miért nem lehet kialakítani AAblokk alakú li-po aksit, hogy mindenki azt használja amit akar, vagy egy adapterrel, ja akkor nem fogynának a méreg drága li-po-ik az igaz. Én biztos nem fogok akkusat venni.

(#44903) MaciG válasza Đusty (#44902) üzenetére


MaciG
addikt

MI a bajod az aksis gépekkel? Mert azokhoz is lehet tartalék aksit venni és akkor ugyan ott vagy mint az elemesnél, csak kisebb és könnyebb.

BANZAII

(#44904) Đusty válasza MaciG (#44903) üzenetére


Đusty
addikt

Az, hogy plussz 2-3 akksi igencsak megdobja a gép árát, és ha mégis elfogy akkor vége míg elem mindig akad kéznél. Nyílván a felhasználástól is függ kinek melyik a megfelelőbb.

[ Szerkesztve ]

(#44905) asdf_ válasza MaciG (#44903) üzenetére


asdf_
veterán

Az, hogy vagy vesz az ember gyarit (amit tizensokezer ft, vesd ossze: 4 db. eneloop max 5 ropi, de inkabb 4), vagy berizikoz egy fullnoname kinait az ebayrol 1-2 ezerert, aztan ha eppen az puposodik/robban fel a gepben, akkor meg igy jartal.
Szimplan pofatlan aruk van ezeknek, amikor egy 40-50Ah-s gyari notebook akksit megkap az ember huszezer kornyeken, nem mar egy ilyen lepkefing fenykepezoakksit akarjanak nekem 17 ropiert eladni.

[ Szerkesztve ]

(#44906) schawo válasza asdf_ (#44905) üzenetére


schawo
titán

Ott az utángyártott, még mindig. Sosem volt vele gondom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44907) asdf_ válasza schawo (#44906) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, de aztan ha b+ van, akkor meg b+ van. Van nekem pl. egy echte kinai tabletem, onnan rendeltem. Barmit csinalsz, barmikor kerdezed le, az akksi 20 fokos. Mindig. Namost, ha nem sw-s bugrol beszelunk, hanem a toltoaramkornek is fix 20 voltot reportol, akkor is, amikor mindjart robban az akksi, na, akkor pl. b+ van. Lehet, hogy paranoid vagyok, de nem is merem ugy tolton hagyni, hogy nem vagyok ott. Jobb felni ;) Potakksit meg majd ha eljon az ideje, akkor majd toltovel egyutt veszek (keszulekben toltheto akksis a gepem, megintcsak jobb felni alapon inkabb nem toltom a fenykepezoben ;) )

(#44908) Viper26 válasza Viper26 (#44900) üzenetére


Viper26
nagyúr

Hááátbasszus eddig nem vagyok elájulva...bent rossz fényviszonyok között auto módban úgy kb telefon minőség. :U

iPhone 14 | FR955

(#44909) perempe válasza Đusty (#44904) üzenetére


perempe
addikt

+1

* Brahms: 4. szimfónia *

(#44910) jjeahh válasza Viper26 (#44908) üzenetére


jjeahh
nagyúr

persze, már végtelenszer kitárgyaltuk, hogy kisszenzoros sötétzoom-os gépért pénzt adni nem érdemes, szal remélem legalább ingyért kaptad :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44911) Nagya21 válasza Viper26 (#44908) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Hát Ja........
Kezdjük ott, hogy ccd a képérzékelő, vannak elönyei is, de ez szobában alacsony fénynél nagy iso-nál nem játszik :( .
Tanács: No zoom, P-mód (ha van olyan), állítsd az Iso-t 200(max 400)-ra, és ha nyünyörögne, hogy bemozdul, akkor állvány. Ha vakuzol is, akkor az nagyságrendekkel segít a gépnek.
Evvan.
Üdv Nagya
UI: ha valaki kis szenzoros kompaktot vesz, akkor az nézze meg a szenzor tipusát, és ha lehet hátsó megvilágításos C-Mos szenzorost vegyen, lehetőleg egy minél fényerősebb optikával.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#44912) Viper26 válasza Nagya21 (#44911) üzenetére


Viper26
nagyúr

Van P mód ott minden manuálisan állítható, akkor úgy lesz használva, köszönöm a tanácsot. Kinti viszonyok között gondolom nem kell a 200 iso, esetleg csak este. :R

iPhone 14 | FR955

(#44913) MaciG


MaciG
addikt

Ez most lehet hülye kérdés, de ilyen 50-60 ezres kategóriában létezik olyan fényképező ami képes kommunikálni pl. egy androidos telefonnal? (képeket átmenteni)

BANZAII

(#44914) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok!

Ajándékba szeretnék venni virágbuzi lánynak fényképezőgépet. 30 000 forintot tudok rászánni. Tudnátok ajánlani valamit ami ár/érték arányban megfelelő?

Köszönöm!

Mcray

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#44915) asdf_ válasza MaciG (#44913) üzenetére


asdf_
veterán

Egy 500 forintos usb on the go kabel + egy microsd->usb kartyaolvaso masik 500 forintbol? Kepeket atmenteni elvileg eleg ez is (mar amennyiben az usb on the go tamogatott a telefonon) Feltetelezve persze, hogy keszulve az ilyen esetekre, eleve atalakitos microsd kartyat vettel a gepedbe.

[ Szerkesztve ]

(#44916) luckyman


luckyman
aktív tag

Sziasztok.
Az elmúlt egy évben néhányan érdeklődtek a wb250f samsung kameráról, de senki nem kapott választ. Esetleg mostanra van e már tapasztalat vele? MM-bam 30-ért akciózzák. Annyiért rohanjak érte, vagy kidobott pénz?
Valahol találtam róla egy tesztet, talán jatekok.hu, de annyira nem tartom őket szaklapnak,hogy sokat adjak a véleményükre, viszont nincsenek elájulva tőle, leginkább jobb telefonokhoz hasonlítják a képét. Igaz lenne?
Köszi

(#44917) kivlov válasza Viper26 (#44908) üzenetére


kivlov
aktív tag

A samsungokkal az a baj hogy a nagy marketing mögött nem igazán van semmi..értsd drága de szar csak túl vannak hipeolva a termékei...

(#44918) kivlov válasza randras (#44898) üzenetére


kivlov
aktív tag

Egyébként anno én is vettem egy ilyen árkategóriájú gépet mondjuk az pana volt de kb pont rra a célra amire Te is keresel és meglepően jó képeket készített..egy telefonnál sokkal jobbat persze nem kell belenagyítani meg csodát várni de egy tabletnél vagy telefonnál azért még mindig jobb képeket készít...mondjuk telefonban már vannak nagyon jók de tabletben nem igazán van jó kamera, még az ipad minim is siralmas képeket készít jó fényviszonyok közt is ritka hogy nem lesz mosott és zajos a kép...

(#44919) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Nejemnek szeretnék egy kompaktot 30ezer forintig. Amire használná: zsebrevág, játszótéren/parkban gyerekfotózás, néha filmezés: erről mi a vélemény?
:R

(#44920) randras válasza kivlov (#44918) üzenetére


randras
veterán

Nekem is minim van. :)

(#44921) JaniS


JaniS
senior tag

Lehet nem pont itt kellene kérdeznem... A Corel Video Studio-n kívül tudtok olyan programot, amelyik ismeri kimeneti formátumként a full HD 50p/60p-t Dolby Digital (AC3) hang mellett?

[ Szerkesztve ]

(#44922) JaniS válasza JaniS (#44921) üzenetére


JaniS
senior tag

Elnézést, ez nagyon félrement, nem ez a topic. Sorry. :(

(#44923) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Sziasztok!

Fényképezőről kérdeztek, már volt egy kialakult képem, de ekkor bedobtak még egy versenyzőt. A kérdésem az lenne, melyik a jobb ezek közül:

Fujifilm FinePix SL240
Fujifilm Finepix S4800
Fujifilm FinePix S8300
Olympus SP-820UZ
Samsung WB700

Ahogy a specifikációkat átnéztem (nem, nem csak zoom-ot és megapixelt ismerek :) ), nekem az Olympus volt a nyerő, utána merült fel az SL240 és az S8300. Utóbbi kettő megingatott picit a hitemben.
Az ár nem szempont, 40-60 ezer között vannak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44924) jjeahh válasza Dilikutya (#44923) üzenetére


jjeahh
nagyúr

miben jobb? képminőség nem szempont? ha igen ez sztem veri a felsorolt kalapácsokat :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44925) Tin_Shield válasza Dilikutya (#44923) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ezekért a setétzúmos csodákért én ugyan egy forintot sem adnék, de - papíron - a Fuji S8300-ban van a legjobb szenzor. Csodát persze nem szabad várni tőle, de legalább valamicskét kompenzálja azt a feketelyukat amit szenzor elé csavaroztak.

(#44924) jjeahh +1, 60e körül szerintem sincs jobb új kompakt jelenleg az XZ10-nél

(#44926) Dilikutya válasza Tin_Shield (#44925) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mi a gond velük?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44927) jjeahh válasza Dilikutya (#44926) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pici szenzor, sötét telezoom obi nem valami szerencsés párosítás...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44928) edeleny válasza Dilikutya (#44926) üzenetére


edeleny
őstag

Már volt róla szó, én is kérdeztem.
Tudom hogy az olcsó gépek foscsomók! Ok
Viszont semmiképp nem akarok 45-50 000-től többet adni egy gépért, és mindenképp vonz a 3D kép.
Gyakorlatilag 3 gépet néztem ki!

Olympus SP-720 UZ
Fujifilm FinePix S4700
Agfa Selecta 16

esetleg még szóba jöhet:
Fujifilm Finepix S4800
Olympus SZ-14
Nikon Coolpix L610

végső esetben, ha megkapom 50 környékén:
Nikon Coolpix L820

Legelőször az első kettő között vaciláltam. Az Olympus CMOS-rendszerű, 14 Mp-es, a Fuji CCD-s, 16-Mp-es, és 2013-as modell.

De mondjuk a NikonL820 tud annyival többet, hogy 10 e. -el drágább?

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#44929) Dilikutya válasza edeleny (#44928) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tisztában vagyok vele, hogy egy 50-60 ezres géptől nem várhatom azt, amit egy 100-200 ezrestől, de leszólni sem kell ezeket amúgy. Azért mégis a megfizethető kategória.
Az a pici Fuji tényleg jónak tűnik, viszont olyan nem kell a leendő gazdának. Nekem is ilyesmi kategóriás gépem van, Pentax X-5, sokkal jobb fotózni vele, mint egy pici klasszikus kompakttal. Tudásban nem nagyon van különbség, talán a zoom-ot leszámítva, de sokkal kényelmesebb a használata, jól meg lehet fogni, az enyémen kereső is van. Igaz, zsebre nem vághatom. :)
Én elégedett vagyok vele. Amiket soroltál, nem igazán ismerem. S4800-at néztem csak, én konkrét listát kaptam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44930) jjeahh válasza Dilikutya (#44929) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Tisztában vagyok vele, hogy egy 50-60 ezres géptől nem várhatom azt, amit egy 100-200 ezrestől"
egy kicsit olvasgass sztem, nézz tesztképeket, és ezt ajánlanám mindenkinek aki gépet akar vásárolni, mostanában 1001-szer ajánlottunk már a kérdezőknek xz-10-et, és senki még csak meg sem fontolta, sőt egyik kollégától meg is kaptuk a magunkét, hogy nehogymá' ez a játék zsebkütyü kenterbe verje a 60x-os zoomos "komoly" gépet :U
amiket felsoroltál tuti a fogáson kívül semmiben nem hozzák egy dslr-milc szintjét, ellenben az említett kis oly képminőségben a dinamikát leszámítva hozza azt amit a belépő cserélhető obis 1-200 ezres gépek kitobival tudnak ;) szal ha a képminőség is számít, akkor megfontolandó...ha meg nem, nem szóltam

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44931) edeleny válasza jjeahh (#44930) üzenetére


edeleny
őstag

Igen megnéztem többször is az ajánlott masinát.
DE mint írtam nálam már az 50 000 is eléggé elgondolkodtató ár!
A xz-10-t meg 60 környékén szórják!
Úgy hogy egyenlőre marad a listám, esetleg abból valami?

lentebb írtátok, hogy ha lehet CMOS szenzor legyen. mennyit számit 2012-2013-as modellbeli különbség?

Én abból a listából szeretném a legjobbat!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#44932) .: JuSzT :. válasza edeleny (#44931) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Fuji XF1 ebayről.

nagy szenzor, fényerős optika, stabilizátor, jó képi világ, masszíg kütyü, sztem szép

[ Szerkesztve ]

(#44933) edeleny válasza .: JuSzT :. (#44932) üzenetére


edeleny
őstag

Mondom max 50 000, nagyon max!

Ok, nem ismeritek ezeket a kütyüket!

"Olympus SP-720 UZ
Fujifilm FinePix S4700
Agfa Selecta 16
esetleg még szóba jöhet:
Fujifilm Finepix S4800
Olympus SZ-14
Nikon Coolpix L610
végső esetben, ha megkapom 50 környékén:
Nikon Coolpix L820"

Felteszem úgy a kérdést, hogy mik a legrevánsabb tulajdonságok?
Mik azok amiket összehasonlításnál érdemes nézni, és mik ezeknek a jobb értékei? (CMOS vs CCD. vényérzékenység, stb.)

Vagy ebben az árkategóriában kb. mind ugyan olyan képet csinál, vegyem a legolcsóbbat??

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#44934) jjeahh válasza edeleny (#44933) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szenzorméret, optika fényerő a legalapvetőbb dolgok, ha ez megvan jöhet a hasonlítgatás gondolom

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44935) #85538048


#85538048
törölt tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.
Már annyi teszt oldalt megnéztem, hogy zsong a fejem tőle.
Van egy tükrös gépem, de most kirándulni nem akarom cipelni magammal, ezért egy kompakt gépet keresnék, amit könnyű hurcolásznom.
Nekem egyes egyedül a kép minősége számít.
nem érdekel sem a wifi, sem a gps, sem az érintőképernyő (sőt, ettől kifejezetten rosszul vagyok), még a videó sem igazán mérvadó.
Csakis a fénykép minősége és max. 100 ezret adnék ki érte, illetve fontos még, hogy legyen manuális beállítás és hogy éjszaka is gyönyörű képeket lehessen vele csinálni.

Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen.

Nézegettem az Oly xz-10, xz-2, a PANA LF1-et és a Nikon P330 (P340), Nikon P7700-at. Még esélyes volt a Canon S100,110,120-as is, de elég sokan panaszkodtak lencse hibára ebben a szériában és félek tőle.

Akárhogy nézegettem a tesztfotókat, messze a Nikon P330-nak van a legélesebb képe. Egyik-másik képen meghökkentően éles, az éjszakai képei és a makrója egyenesen fantasztikusak.
Persze ez sem tökéletes gép, ahogy nem is létezik olyan, de a többi gépnek nekem nem igazán tetszenek a képeik.

Találtam egy oldalt, ahol a top 10-es listáját hozták ki és ott is a 2. helyen szerepelt a P330-as az Oly xz-2-vel holtversenyben.

http://www.ephotozine.com/article/top-10-best-serious-compact-digital-cameras-2013-16010

Az xz-2-esnél kevésnek találom a zoomot és a kihajtható LCD-je miatt vaskosabb gép is.

Van esetleg valakinek tapasztalata a Nikon P330-assal kapcsolatban?

Ha csakis a képminőséget nézem, melyik ajánlanátok?

köszi

(#44936) edeleny válasza jjeahh (#44934) üzenetére


edeleny
őstag

Szenzor mérete 1/2.3 inch
Gyakorlatilag a fellelhető adatok alapján mindegyik ugyan ilyen. Azonos méretű.

Optika fényerő f/3.2 - 5.6
Ebből melyik érték a jobb?

Ha ez meg van mi jön ez után?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#44937) sad_Vamp válasza #85538048 (#44935) üzenetére


sad_Vamp
őstag

LF1 helyett LX7-est csekkold. bár az LF1 újabb az LX7 mégis komolyabbnak tűnik (a pixel szám nem releváns)

edeleny: fényerőnél minél kisebb a szám annál jobb (annál kevesebb fény kell az optikának értékelhető kép érdekében). itt most csak egyet írtál ide ha az egyik szám a fény igény W (wide) és a másik T (tele) állásban

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44938) xXxian válasza #85538048 (#44935) üzenetére


xXxian
senior tag

+edeleny is:

Itt a hozzáértők amellett kardoskodnak, hogy sok superzoom amolyan parasztvakítás.

Úgy néznek ki mint a komoly gépek, de gyakran pici a szenzor s kicsi az objektív fényereje. De tényleg.

Hiába az ötvenszeres zúm, még stabilizátorral is, ha a tele végén már olyan kicsi a fényerő, hogy nem tudsz nem elmosódott képet készíteni (mert kell a nagyobb záridő).

Egy MILC sokkal-sokkal jobb választás lehet még használtan is. Vagy egy komolyabb kompakt, de semmi esetre sem ilyen csiliárd zúm masina.

(kivétel is van, egyes Panasonic gépek pl fix fényerejű zoom objektívekkel jönnek.)

Fényerő: annál jobb nektek, minél kisebb az érték (objektíven feltüntetve).

Ha hallgattok a tapasztaltabbak tanácsaira, sok idegességtől és / vagy plusz kiadástól kímélhetitek meg magatokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#44939) jjeahh válasza edeleny (#44936) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mivel annyit dícsértem az xz-10-et, hasonlítom ahhoz: f/3.2 - 5.6 vs f/1,8 - 2,7, szal a kisebb érték a jobb, ami annyit jelent, hogy kevesebb fényben is tudsz egész normális képeket lőni vaku nélkül is úgy, hogy az érzékenységet nem kell az egekig emeld. tehát ugyanott ahol egy fényerős obis géppel még vígan kattogsz, egy ilyen sötét zoom-ossal bemozdult, zajos fotóid lesznek, és a dinamikád is egy adott iso-érték után vészesen kezd romlani, szóval kopott, bebukott, kiégett képeket kaphatsz.
rengeteg érvet sorolhatnék még pro-kontra, de sajnos nincs tökéletes gép, ha a képminőség egy alap szintet megüt sztem a többi már egyéni igényeken múlik...kell-e neked jó jpeg motor vagy raw, esetleg csak raw-ban kattognál, fémváz, wifi, tárcsák-gombok, gyors af, komolyabb videó, kereső, stbstb...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44940) perempe válasza xXxian (#44938) üzenetére


perempe
addikt

vmi hasonlót akartam írni...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#44941) #85538048 válasza sad_Vamp (#44937) üzenetére


#85538048
törölt tag

Köszi, megnézem az LX7-et is, az kimaradt a szórásból. :)
Lényeg a szép, éles kép és némi zoom is jó, ha van. Szerintem az 5x zoommal már elleszek. :)

(#44942) sad_Vamp válasza #85538048 (#44941) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nekem sincs még(!), de fogtam már, próbáltam tök sötétben (szobában) fényképezni (persze villanóval) és olyan képet csinált mint az olcsó kompaktok normál szobavilágításnál villanóval. Szóval nekem megtetszett. :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44943) edeleny válasza jjeahh (#44939) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Nem értek a fényképezéshez, ezért is kérdezek ennyit. Kattogtatok, ráteszem a gépre, megnézem a TV-n, esetleg nyomtatok az ősöknek.
Egy alap jó képet csináljon! semmi csicsa!

xXxian:

Azért is kéredzem, hogy mit nézzek. Nem esem hasra a nagy zoom-tól, és a sok megapixeltől.

Azt a párat amit kinéztem szeretném összehasonlítani.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#44944) #85538048 válasza xXxian (#44938) üzenetére


#85538048
törölt tag

Biztosan félreértettél, de nekem nem kell csilliárd zoomos gép!
Tudom a hátrányaikat, főleg a képminőségeiket illetően.

Én most pont egy komolyabb kompaktot szeretnék venni, amit tudok egész nap hurcolászni, de mégis elfogadható képeket csinál.
Az 5x zoom már elég és minél kevesebb pixel szám.
Néztem MILC-et is, de van tükrös gépem, van némi fogalmam a fényerőkről is, de most csak szaladgálós gépet szeretnék venni, ami aránylag kis helyet foglal. Nem akarok most obejktíveket cipelni és cserélgetni.
Arra ott a tükrösöm.

Éppen ezért minél kisebb fényerős gépet szeretnék. Nyilván ezeknek sem lesz olyan képe, mint a tükrösömnek, de a szuper zoomos és olcsóbb gépekétől mindenképpen jobb lesz.

(#44945) #85538048 válasza sad_Vamp (#44942) üzenetére


#85538048
törölt tag

Gondolom a Nikon P330-ra gondoltál? :)
engem eléggé meggyőztek a tesztképek, állítólag szuper éjszakai képeket is csinál.
Egyik-másik fotónál még belenagyítva is olyan éles volt, hogy csak néztem.
Akkor te is ilyet tervezel beszerezni? :)
Fogásra milyen volt? Nem túl pici?

(#44946) xXxian válasza #85538048 (#44944) üzenetére


xXxian
senior tag

Valójában összemixeltem a hozzászólásokat (te, edeleny).

De akkor megnyugodtam. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#44947) xXxian válasza edeleny (#44943) üzenetére


xXxian
senior tag

MIk maradtak bent?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#44948) sad_Vamp válasza #85538048 (#44945) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nem. Az LX7esre gondoltam.
Azt a nikont még csak nem is ismerem :)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44949) Tin_Shield válasza #85538048 (#44935) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"Ha csakis a képminőséget nézem, melyik ajánlanátok?2

Nem rossz a P330, de az f1.8 fényerő nagyon gyorsan esik amint egy picit is zúmolsz, ebből a szempontból az Oly XZ2 nagyságrenddel jobb és makróban is az Oly felé billen a mérleg. A Nikon mellett - szerintem - csak az ekv 24mm-nek megfelelő nagylátószög szól. Na meg persze méret, de ezt vehetjük pro és kontra is :)
Érdemes egy pillantást vetni a Fuji X10-re is, nagyobb a szenzor, fényerős az optika, és a Fuji jpgjei legendásan jók. Igaz maga gép már kissé kilóg - felfelé - méretben a kompaktok közül.

[ Szerkesztve ]

(#44950) edeleny válasza xXxian (#44947) üzenetére


edeleny
őstag

Eredetileg ezeket akartam összehasonlítani, de nem jutottam sokra:

Olympus SP-720 UZ
Fujifilm FinePix S4700
Agfa Selecta 16

Fujifilm Finepix S4800
Olympus SZ-14
Nikon Coolpix L610

végső esetben, ha megkapom 50 környékén:
Nikon Coolpix L820"

Most egy 4 Mp-s 10 éves Samsung gépem van, ezt kellene felülmúlni! Tök amatőr vagyok!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.