Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) #85538048 válasza sad_Vamp (#44948) üzenetére


#85538048
törölt tag

Még jó, hogy rákérdeztem. :)
Mindjárt utána nézek az LX7-nek.

(#44952) #85538048 válasza Tin_Shield (#44949) üzenetére


#85538048
törölt tag

Köszi a segítséget, megnézem a Fujit is. Nem tudom miért, de valahogy a Fujikat sosem vettem számításba.
Alapvetően Canonos vagyok, de hajlandó vagyok váltani, ha jobbat találok. :)
A P330-ról én is olvastam, hogy hamar elfogy a fényereje.
Ezért lettem volna kíváncsi arra, hogy ha van valakinek P330-a, mik a tapasztalatai vele kapcsolatban.
Köszönöm a segítséget mindenkinek, megnézem még ezt a két gépet, amit ajánlottatok. :)

(#44953) edeleny válasza edeleny (#44950) üzenetére


edeleny
őstag

Mennyivel jelent jobb képet egy 1/2.33 inch mint egy 1/2.30 inch

Illetve

f/3 - 6.9, f/3 - 5.8, f/3.2 - 5.6 ?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#44954) Viper26 válasza kivlov (#44917) üzenetére


Viper26
nagyúr

Most néztem vissza a képeket, és azt kell mondjam rendben vannak, elégedett vagyok. :))

iPhone 14 | FR955

(#44955) Nagya21 válasza edeleny (#44950) üzenetére


Nagya21
addikt

Nemide!!

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#44956) sad_Vamp válasza edeleny (#44953) üzenetére


sad_Vamp
őstag

a chipnek minél nagyobbnak kéne lenni, ergo minél kisebb az alsó szám a törtben annál jobb.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44957) Tin_Shield válasza edeleny (#44953) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Semmivel.
Se a szenzorméretben, se az optikák fényerőtlenségében nincs számottevő különbség.
Szvsz nézz szét a használtpiacon.
Ez tízszer körberöhögi bármelyik gépet a listádról. Vagy ez meg pláne

(#44958) edeleny válasza Tin_Shield (#44957) üzenetére


edeleny
őstag

Tényleg nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sokat tanultam tőletek!
(az most esett le, hogy: 1 per 2.3 inch)

Nem tudom a nejem mit szól a használt géphez. megkérdem.

Akkor gyakorlatilag ha abból választok amit felsoroltam tök mindegy melyiket, hasonló képet fog produkálni.
(maradnék a 3D tudás mellett, sok ajánlott gép ezért nem tetszik. Aztán lehet hogy megbánom!)

Mondom, teljesen amatőr , kattingatós vagyok. Van a melóhelyen egy Nikon, ami anno 18 e. volt. Annak a képe nekem tökéletesen megfelel. Ezek csak jobbak lehetnek.

Ha lenne még hasonló amatőr kérdésem ide feltehetem, vagy van más topic?

[Ilyen] van most. Ezt kell felülmúlni. Most nézem csak egész jó a fényereje. f/2,9 - f/4,8
A második szám mennyire számít? Abból is a kisebb a jobb?

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#44959) Tin_Shield válasza edeleny (#44958) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Akkor gyakorlatilag ha abból választok amit felsoroltam tök mindegy melyiket, hasonló képet fog produkálni.

Hát az Agfát gyorsan felejtsd el, a Fujik, Nikonok és az Olympusok mehetnek. számottevő képminőségbeli eltérés nem lesz közöttük.

Ha lenne még hasonló amatőr kérdésem ide feltehetem, vagy van más topic?

Szerintem ez a topic nagyjából erre van. Az általános fotóelméleti kérdésekkel (fényerő, szenzor, érzékenység stb) lehet az azonnali fotós kérdések topikban is próbálkozni.

Ilyen van most. Ezt kell felülmúlni. Most nézem csak egész jó a fényereje. f/2,9 - f/4,8
A második szám mennyire számít? Abból is a kisebb a jobb?

Az akkori szenzorokhoz még muszáj volt a konstruktőröknek relatív fényerős optikát tervezni különben egy zajos pixelhalmazt produkált volna a gép fénykép helyett. A szenzortechnika fejlődésével kevésbé zajosodnak a képek, a gyártók a lowbudget katagóriában az erős árverseny miatt ezért ott spórolnak ahol tudnak. Leginkább az optikán mert ez a legdrágább része gépnek, különösen a jobb minőségű fényerősebb darabok.
Ezért van az, hogy sokan rácsodálkoznak, hogy a csilivili új gépük - ebben a kategóriában - általánosságban nem tud sokkal jobb képminőséget, mint a néhány évvel ezelőtti darabok.
Egyébként mindig a kisebb szám a jobb, a második szám a zúmobjektív tele állásában adja meg az optika maximális fényerősségét

(#44960) lorcsi


lorcsi
veterán

hello 4 all!

egy fuji s1500-as gépem van kb. 4 éve nyűzöm...
bő egy éve munkára is (épület fotózás) elég jól megvagyunk, de az utóbbi időben azt vettem észre, hogy egyre többet kell várnom két expó között a fókuszálásra (vagy én sietek jobban :) )
arra jutottam hogy elkezdek körülnézni gyorsabb gépek után..és talán az sem lenne baj, ha kisebb..és nem bridge

ez a bridge alkat eléggé kényelmes...de ha minimum ilyen tudású (árban max 30-ig) kompaktot látok -mutattok, ami megtetszik ám legyen :)

aprókban nézegetve:
Panasonic DMC-LZ2
Samsung EX1

szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#44961) Tin_Shield válasza lorcsi (#44960) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Pana LZ2? Az egy közel tízéves gép, valaki még pénzt kér érte?
A Samsung EX1 pár éve a legjobb csúcskompaktok között volt, néhány paraméterében a mai napig megállja helyét. De azért van pár gyengesége. Az optika nagylátószöge nagyon jó, majd' 50%-kal nagyobb mint a mostani gépedé, de tele vége elég karcsú, az átlagtól is elmarad. A videót csak VGA felbontásban tud rögzíteni. A kártyakezelése elég lassúcska. Ha ezekkel együtt tudsz élni akkor egy jó kis gép.

(#44962) lorcsi válasza Tin_Shield (#44961) üzenetére


lorcsi
veterán

tudsz valami jobbat ?

(#44963) Tin_Shield válasza lorcsi (#44962) üzenetére


Tin_Shield
őstag

30 ezerért? Újonnan biztos nincs. Használtan meg attól függ mi éppen a kínálat. Volt már ennyiért cserélhető objektíves kompakt is...
Ha most kéne kompakt gép ennyiért elképzelhető hogy megvenném az EX1-et. De én nem videózok, a tele hiánya sem aggaszt, és sorozatlövő sem vagyok. Ellenben tudom értékelni a jó nagylátószöget, a fényerős optikát és a masszív felépítésű gépet. De ezek az én preferenciáim, másnak meg más fontos.

(#44964) #82471168


#82471168
törölt tag

Mi a véleményetek erről a fényképezőről?[link]

(#44965) jjeahh válasza #82471168 (#44964) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nincs márkája? :Y már ilyen is van? vagy a CD-R5 a gyártó neve? én poénból szívesen kipróbálnám, de ilyesmiért pénzt adni...ráadásul nem is olcsó ahhoz képest

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44966) asdf_ válasza #82471168 (#44964) üzenetére


asdf_
veterán

Mar az elso ket sor eleg ahhoz, hogy jobb fent az x-re klikkeljen az ember:

Image Sensor 9.0MP CMOS sensor
Pixels 16.0 mega pixels(interpolation)

Azonnal maglyara kuldenek mindenkit, aki marketing okokbol interpolalt ertekekkel dobalozni kezd, legyen az fenykepezo, scanner, webkamera, barmi...
(plusz a meret miatt valoszinu elkapjak a vamon)

(#44967) schawo válasza #82471168 (#44964) üzenetére


schawo
titán

Egy objektívet rendesen megcsinálni nem a kínai sufnituningok szintje.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44968) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok olvasgattam a fórumot látom a Olympus XZ-10 -a favorit kompaktból, nekem arra kellene a gép, hogy házakat fényképezzek kívülről belülről(ingatlanos vagyok), jelenleg egy nikon coolpix s3100-am van érdemes erre lecserélnem, vagy ilyen felhasználásra mindegy? :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#44969) Tin_Shield válasza kisza25 (#44968) üzenetére


Tin_Shield
őstag

60e forint körül valóban a legjobb kompakt szerintem (75-80e körül az Olympus XZ2 vagy a Fuji X10, még feljebb a Panasonic LX7, és itt már bejönnek a képbe cserélhető objektíves gépek is)
Abszolút érdemes lecserélned ha számít a képminőség. Bár a szenzor méretében nincs különbség, de az Olympus-é sokkal modernebb. A legnagyobb különbség az optikában van, kb 3 FÉ-vel jobb az XZ-10-é.
De ezeken kívül is gyakorlatilag minden lényeges - és lényegtelen - paraméterében felülmúlja a Nikont, pl felépítés, LCD, képstabilizátor, beállítások stb.

[ Szerkesztve ]

(#44970) asdf_ válasza Tin_Shield (#44969) üzenetére


asdf_
veterán

Az xz-10 26mm az xz-2 az mar 28 mm. Ha ingatlanoskent akar fotozni, akkor az szerintem belterre az xz-2 mindenkepp felejtos, visszalepes is lenne latoszogben a mostani nikonhoz kepest (persze ha milliomoseknal kell szobat fotozni, akkor semmi gond, valoszinu belefer :D).

[ Szerkesztve ]

(#44971) Tin_Shield válasza asdf_ (#44970) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hogy mindenképpen felejtős beltérre az ekv 28mm azt azért nem mondanám, de kétségkívül jó dolog a nagyobb látószög. De az XZ2 az optika átfogását leszámítva minden másban komolyabb gép mint a kistesó.

(#44972) asdf_ válasza Tin_Shield (#44971) üzenetére


asdf_
veterán

Nemtom, en kiprobaltam, ~3.8*3.8-as szobaban a szembefal nem latszik faltol falig, vagy fel meter lelog (es akkor ez mar egy tok nagy szoba amugy ;), panelban sima halal lenne egy kisszoba, vagy egy eloter ezzel szerintem).

(#44973) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen a széles látószög az fontos azért is vettem ezt a nikont anno :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#44974) Tin_Shield válasza asdf_ (#44972) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ki is lehet számolni. ~4 fok az ekv 26mm és 28mm gyutávok között a horizontális látószög különbség. Ez szűk helyen viszonylag látványos lehet

(#44975) Pandaboy


Pandaboy
tag

Sziasztok!

A Nikon S3500 fényképező miért mindig 830 - 870 KB méretű képeket készít 4 Mpixelben?
Úgy gondolom ez kevés, amikor egy mobiltelefon is 1,5 MB képeket csinál 3 Mpx-ben. Biztos van neki jelentősége, mert az apró részletek nem láthatóak egy kis KB méretű képen.
(Ja és a régi Canon 3,2 Mpx gépem is mindig 1-1,5 MB feletti képet csinált.)

Nektek más márkájú gép mekkora méretü képet készít 4 Mpx-elben?

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#44976) erzol válasza Pandaboy (#44975) üzenetére


erzol
őstag

Szvsz teljesen értelmetlen ilyen alacsonyra állítani. A gép szoftveresen butítja a képet=pofon a sz@rnak...

(#44977) luckyman válasza luckyman (#44916) üzenetére


luckyman
aktív tag

Nagyon király ez a topic, nagy segítség vagytok.
Csak az a baj, hogy rég vége az akciónak, és még nem kaptam választ.
De még csak egy általános választ sem, hogy pl. "felejtsd el a samsungot", vagy "annyi pénzért ajándék, ha nem posztert akarsz nyomtatni" esetleg "gyereknek és papírnehezéknek nem rossz"...

Azért köszönöm, hogy egyáltalán kérdezhettem TŐLETEK. :R

(#44978) hegyitaho válasza luckyman (#44977) üzenetére


hegyitaho
tag

ha visszaolvasol valszeg találsz rengeteg nagyon budget kamerákra adott választ ami úgy hangzik kb "jobb okostelefon kamera színvonala"
keress rá tesztfotókra/videókra és az alapján is tudsz véleményt formálni.
az ajánlás sztem csúcskompaktnál kezdődik vagy használt m43-el próbálnak győzködni.
azért felejtsd el a samsungot kamerában :D (és szerintem telóban, tv-ben is :D)

(#44979) fanka11


fanka11
csendes tag

Sziasztok!
Most kaptam kedvet a fotózáshoz, kedvencem a makró és a tájképek. Tudnátok ajánlani egy jó gépet, ami szerintetek legjobban megéri? Maximum 50ezres kerettel tudok gazdálkodni, ebben benne lenne a tok és a memóriakártya is.
A válaszokat köszi előre is!

(#44980) Alex91 válasza fanka11 (#44979) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#44981) schawo válasza fanka11 (#44979) üzenetére


schawo
titán

Tudom, hogy átlépi a kereted, de 60-ért az Olympus XZ10 egy olyan ajánlat, ami kiugróan jó, korábban csak jócskán 100 fölött lehetett megkapni ezt a képminőséget, amíg az Olympus rá nem borította az asztalt a piacra. Szerintem érdemes lenne most kihagyni a tokot, és egy kisebb kártyát venni, de mindenképpen lecsapni erre az ajánlatra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44982) czappa


czappa
aktív tag

Sziasztok,
Fenykepezo gepet szeretnek venni, de sajnos semmit tudasom nincs ebben a markaban.
Tudni kell rolam, hogy nincs "muveszi erzekem" a fotokhoz, csak egy altalanos gepet szeretnek amit batran vihetek magammal barhova, "atlagos" szem szamara szep kepet keszit. Ennek merten a felso hatar legyen 50k HUF maximum.
Elkezdtem nezelodni edigitalon, ott talatam pl ezt:
[link]
"Akkumulátor mérete egyedi" jelent ez barmi hatranyt? Nekem jobban tetszene a cserelheto akkus, ceruzaelemes verzio.
Marka nekem mindegy, csak legyen megbizhato.
Javaslatokat elore is koszi!

(#44983) Klemice válasza czappa (#44982) üzenetére


Klemice
senior tag

dobj rá egy 10-est és olympus xz-10

(#44984) .: JuSzT :. válasza czappa (#44982) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Sajnos igen, ez most az a helyzet, hogy aki 50 ig keres gépet, az tényleg ne bassza el valami bridge gépre, inkább kicsivel megtoldva XZ10. 3év garival jó optikával, jó átfogással, jó fényerő, nagyon jó jpeg motor. Best buy.

(#44985) jjeahh


jjeahh
nagyúr

amikor valaki dslr style bridgezoomot néz ki, én már nem is merem említeni a kis xz-10-et :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44986) czappa


czappa
aktív tag

Koszonom a hsz.eket, meg fogom nezni a olympus xz-10-t.

(#44987) Morris


Morris
veterán

Üdv az Uraknak!

Kompakt fényképezőgépet szeretnék venni 25k-ig. Tudom kevés az összeg, de úgy döntöttünk, hogy nem szeretnénk többet ráfordítani. Igazából amennyit mi használjuk, arra bőven elegendőnek tartjuk az ebben az árkategóriában lévő gépeket is.
Annyi a lényeg, hogy a lehető legjobb képet készítse az automata üzemmód használatával. Több nem is fontos. :)

Ha jól látom akkor a mostani gépek ebben az ársávban már inkább akkuval vannak felvértezve. Mennyire jelent hátrányt mondjuk mint a ceruza elemes/akkus megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#44988) jjeahh válasza Morris (#44987) üzenetére


jjeahh
nagyúr

miért gondolja mindenki, hogy hátrányt jelent? lassan ceruza elemes gépet nem is kapni :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44989) Morris válasza jjeahh (#44988) üzenetére


Morris
veterán

Mert van itthon 2 garnitúra eneloop akksim, amik a mai napig tökéletesek. :)
De ha nem hátrány, én annak csak örülök.

(#44990) edeleny válasza czappa (#44982) üzenetére


edeleny
őstag

Nálam is ez volt az egyik jelölt!
Nekem például tetszett, hogy az akkumulátora USB-ről tölthető.
feledékeny vagyok, és gyakran elfelejtem az aksikat feltölteni. Így amíg utazom a kocsiban a szivargyújtós töltőről lehet tölteni.

Más:

Köszönöm mindenkinek aki tanácsot adott.
Végül 50 e.-ért egy Nicon L820-t vettem.
Tetszik! Meg kell tanulnom fényképezni, azt szűrtem le.
Egy szobában, ahol le volt engedve a redőny, szabad szemmel is alig láttam olyan képet készít vaku nélkül, amilyet az előző lámpafény mellett vakuval! :) (Samsung Digimax430)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#44991) Đusty válasza jjeahh (#44988) üzenetére


Đusty
addikt

Mert sokan szeretnek utazgatni ahol nincs úton-útfélen konnektor, és közben meg nem 1-2 képet lőnek, és ha lemerül az eneloop akksi, elemet meg bárhol kapnak útközben, a sok külföldi egyéb áramforrásról meg nem is beszélve amibe hiába dugnák a méregdrágán megvett spéci li-po-kat amik hamar döglenek.
:)

(#44992) Morris válasza Đusty (#44991) üzenetére


Morris
veterán

Itt az igazság! :R

[ Szerkesztve ]

(#44993) jjeahh válasza Đusty (#44991) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem olyan méregdrága egy bónusz utángyártott akksi, és én pl. még nem képeltem annyit, hogy két akksival ne húzzam ki, pedig sokat kirándulok, rendezvényfotózok...szal sztem ezen ne múljon egy gépvásár, főleg mert ma már elég ritka az elemes cucc

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44994) asdf_


asdf_
veterán

Halistennek azert a gyari akksis nep egy reszenek van annyi lehetosege, hogy ha parazik az utangyartott akksiktol (vagy neadjisten a gepe hogy-hogy nem veletlenul egy fw frissites utan mar nem eszi a nem gyari akksit) akkor 6-10 ezer penzekert lehet kapni 4-8 Ah-s powebankokat, es amig nem fenykepez az ember, akkor addig az usb-n toltheto gepekbe bele lehet dugni a madzagot es tolti a gepet (es meg a telefont is ra lehet dugni vesz eseten ;) ). De en is ammugy ceruzakkasi parti vagyok, amiben elfer, abba rakjak csak szepen a ceruzat...

En amugy filozom is egy ilyen powerbankon, csak meg ki kell tapasztalnom, hogy mi a helyzet a gepem akksijaval, mert egy kanyarban siman lottem vele majd' 500 kepet, annak ellenere, hogy vmi 320-at ir ra a CIPA teszt, viszont ha meg 3 het alatt lovoldozom el az akksit, akkor meg talan 200-at bir, 2 palcikarol jellemzoen a mindjart kimerulok a kovetkezo lepes -tehat az egy palcika kimarad- (no meg mondjuk az is erdekes volt, hogy egy iden februarban vasarolt gep melle egy 2012. decemberi gyartasu akksi volt csomagolva)

[ Szerkesztve ]

(#44995) Nagya21 válasza Đusty (#44991) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
1 akksi nekem 220-250kép, pótakksi 2k huf 2db pótakksi 400 kép ez cca 620-650 kép, sztem EZ egy napra mezei pógárnak bőven elegendő.
Ugy töltő ha kell 2500-3000huf(autósadapterrel), így utazás közben is van töltés. és a cserélhető adapterekkel más akkukhoz is jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#44996) Morris


Morris
veterán

Akkor módosítok. Sokat tanakodtunk és még mindig fő szempont az, hogy ceruza akkuval működjön.
Tehát, ha már lecseréltem a Panasonic LZ8-as masinkát, akkor lépjünk egy picit feljebb.
50k környékén mi most a legjobb bridge gép? Nagyon-nagyon max 60k, de ezt csak akkor, ha tényleg az év üzlete és nem lehet ott hagyni ahol van!

(#44997) Nagya21 válasza Morris (#44996) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
60k-ért MILC-et vegyél..........
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#44998) PistiSan válasza Morris (#44996) üzenetére


PistiSan
addikt

Pár hónapja én is elemes gépet kerestem, előtte szereztem be 8000 ért új akkuelemeket, végül egy egyedi aksis milc lett belőle. Elemet használom másra, nem áldoztam be az elemes gép igényemet a képminőség rovására. Úgy voltam vele, ha már ennyi pénzt adok ki fényképezőre, akkor legyen sokkal jobb mint a régi kompaktom. Horror áron van ehhez is aksi, de ebay-en láttam hozzá utángyártottat 4k körül, egyelőre 1 aksival is bőven el vagyok.
Utángyártottat akkutol félek picit, sokszor hallani rém hireket róluk, mondjuk fel nem tudom fogni gyári aksiban mi kerül 18000ft ba.

(#44999) Tin_Shield válasza Morris (#44996) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 2014-ben ceruza akksihoz ragaszkodni értelmetlen, az idő elhaladt mellette. Szinte már csak a nagyon low budget gépeknél találkozni vele.

Miért kell a bridge gép? A nagyzúm miatt? A kinézet miatt?
50-60e körül nincs értelmes bridge gép. Persze a kötelező vevőcsalogató számokat hozza minden gyártó minden gépe. Gyakorlatilag mindnél megvan a csilliómegapixel meg a végtelenzúm. Lehetőleg jó nagy betűkkel, jó feltűnő helyre szitázva a csomagoláson. Grátiszként pedig jár hozzájuk a csapnivaló képminőség.
100e körül/fölött kezdődnek a normálisabb optikával és szenzorral felszerelt nagyzúmos bridge gépek.

A képlet pedig egyszerű: 60 ezer + új gép = Olympus XZ10
Jelenleg ez a bestbuy ennyiért

[ Szerkesztve ]

(#45000) Morris válasza Tin_Shield (#44999) üzenetére


Morris
veterán

Hát ez nem hangzik túl jól... :(
Azt hittem ezért az árért már lehet kapni normális gépet jó zoom-mal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.