Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) sonkamiki válasza schawo (#44349) üzenetére


sonkamiki
tag

Lehet jól "pattognának" a Tisza vizén, de Én azért egyelőre megtartom őket :).
Kipróbálni és a semmitől talán többet érnek.
A lencséket megtisztítani a kevésbé "makacs szennyeződésektől" elég a "tisztító toll" vagy hatékonyabb egy speciális folyadék ( nem az új CLIN ) és törlőkendő?

(#44352) I3EI\ICE


I3EI\ICE
aktív tag

Sziasztok!
Feltehetőleg kissé egyedi igény szerint szeretnék fényképezőt vásárolni, ehhez kérnék útbaigazítást. Timelapse videók készítéséhez kellene, ezért a legalapvetőbb elvárásom az lenne, hogy minden különösebb hackelés nélkül (lehetőleg alap-/gyári állapotában) képes legyen korlátlan számú sorozatképet fotózni. Jó lenne, ha két fotó közt elég lenne neki 5mp, nyilván ezt csak nappali használatkor várnám el, de ugyanakkor szeretném éjszaka is használni, így jó lenne, ha tudna viszonylag hosszan exponálni, durva képzaj nélkül. Lehetőleg SD vagy microSD kártyát kéne fogadnia, és állványra rögzíthető kellene. Nem tudom, hogy fényképezőknél van-e ilyen, de azt hiszem szükség lenne arra, hogy hálózatról, vagy "power pack"-ról is tudjon üzemelni, mivel órákon át kellene kattogtatnia. Jó volna legalább 3x-os optikai zoom, de ez nem feltétel. Az expozíciós idő, fehéregyensúly és hasonlók manuális beállításának lehetősége is nagy előny lenne. Eddig mobiltelefonokat használtam erre a célra (s3; s4; Note2), de azokon nincs optikai zoom, és rossz az érzékenységük, már szürkületkor sem használhatók. Ezen felül a nagy felbontásra is szükségem lenne, hogy FullHD-re tervezve is lehessen pásztázni a képeken, ne romoljon a minőség, ha beleközelítek. Jó lenne továbbá egy viszonylag széles látószög lehetősége, vagy erre alkalmas optika felszerelésének (akár gányolásának) lehetősége. Előre is köszi, ha valakinek lesz türelme végigolvasni, és kitalálni, hogy kb mely típusok jöhetnek szóba. 30-50 ezrest szánnék a dologra, és használt is érdekel (ph-s hirdetések előnyben).

[ Szerkesztve ]

(#44353) rsa4c válasza I3EI\ICE (#44352) üzenetére


rsa4c
csendes tag

Canon kompakt gép + CHDK (és egy megfelelő szkript).
Pl. nagy érzékelős: S90, S95, G10 (a későbbi S és G típusok már valószínűleg nem férnek bele az árba). Ha kisebb érzékelős, akkor talán az SX200-as sorozat, illetve a kétszámjegyű SX-ek. Rövidebb zoom-mal talán Ixus típusok. Az aktuális A sorozatú gépek nem jeleskednek a képminőség terén.
Utángyártott külső táp beszerezhető ebay-ről.

(#44354) I3EI\ICE válasza rsa4c (#44353) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Ezt a CHDK szkriptes dolgot nem tudom megúszni? Alapjáraton egyik se tud végtelen
sorozatot?

(#44355) Gravity1234 válasza I3EI\ICE (#44354) üzenetére


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Elnezest elore is ha rossz helyre irtam, de nem talaltam az ezer fele topic kozott pont ilyet.
Vizalatti fenykepezeshez keresnek segitseget.
Milyen gepet, mennyiert erdemes lvenni.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#44356) HollyBoni válasza I3EI\ICE (#44354) üzenetére


HollyBoni
veterán

Egy időzítő is lehet opció, 2500ft körül beszerezhető ebay-ről.

[link]

rsa4c: Nem teljesen ismerem a CHDK-t, a timelapse része miben tud többet mint egy sima időzítő?

[ Szerkesztve ]

(#44357) scarabaeus válasza HollyBoni (#44356) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ugyan van most olyan gépem, amiben van time lapse, de arra nem használnám, és odáig még nem jutottam, hogy ki is próbáljam, lehet, hogy a következőket tudná amúgy: a Canon kompaktos CHDK szkriptemben nem kérek be képszámot, mert úgyis az van, hogy menjen, amíg kell, vagy amíg bírja, majd én leállítom. A másik, kikapcsolom az LCD-t két kép között.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#44358) rsa4c válasza HollyBoni (#44356) üzenetére


rsa4c
csendes tag

Pl. nem kell hozzá külső eszköz (ha csak nem kell ki-be kapcsolgatni a fényképezőgépet). A "timelapse rész" szkriptek segítségével oldható meg, jobban igényekre szabható, mint egy előre elkészített segéd hardver (pl. a szkript sok mindenhez hozzáfér, ami az expozícióval kapcsolatos). Hacsak nem túl speciálisak az igények, programozni sem kell tudni, csak választani egy előre megírt szkriptet, s beállítani azt.
Elnézést, ha ez off-nak számít.

#44359:
A CHDK nem firmware, csak a gyári firmware-rel párhuzamosan futó program. A gép firmware-éhez nem nyúl.

[ Szerkesztve ]

(#44359) HollyBoni válasza rsa4c (#44358) üzenetére


HollyBoni
veterán

Értem. Akkor tényleg jobb mint egy időzítő. Én pl fényképezőn is hackelt firmware-t használok, csak sokan félnek az ilyen dolgoktól, lehet I3EI\ICE is ezért szeretné megúszni a CHDK-t.

(#44360) HollyBoni válasza rsa4c (#44358) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tudom hogy nem firmware, csak sokan úgy vannak ha már nem gyári, akkor az csak rossz lehet, mindegy miről van szó. :))

(#44361) bumper


bumper
senior tag

Sziasztok!

Két hónapja született egy lányom és szeretném megörökíteni néhány pillanatát mielőtt felnő :)
Ehhez keresek egy jobb kompakt gépet amit évek múlva is elégedetten tudnék használni, a keret rá 100 e ft (korábban 80 volt...) Sok beltéri sötétebb fényviszonyok közti kép készülne. Ha nagyobbacska lesz akkor már játék közben is fotóznám amihez gyors fókusz kell. Jó, ha elfogadható videóra képes, és nem árt ha tud elfogadható makrókat is készíteni, ha neadj isten megtetszene a fotózás.
Utoljára 14 évesen volt egy egyszerű filmes saját gépem, azóta a párom ocsó digijével lődöztem néha.

Utánaolvastam kicsit a fotózásnak és jópár tesztet is elolvastam, ezek alapján ezek a jelöltek:
Olympus XZ-2 (100 e -ért)
Canon PowerShot G15 (101 e -ért)

Melyik felel jobban meg a leírt igényeimnek, illetve van-e más esetleg alkalmasabb gép?

Üdv
Bumper

(#44362) I3EI\ICE válasza HollyBoni (#44359) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Én azt hiszem lustaságból akartam megúszni. Telefonoknál is gondot okoz egy új android felhúzása, így tartok tőle, hogy ez a CHDK dolog is gondot okozna, de ahogy a válaszaitokat olvasom, jobban járok, ha szembe nézek vele. Lassan el is kezdem keresgélni a felsorolt típusokat az aprón, aztán ha valakihez fordulhatok majd privátban segítségért a CHDK ügyében, az kérem jelezze. Köszi mindenkinek a segítséget!

(#44363) jjeahh válasza bumper (#44361) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én x-e2-őt venném, de ennyiért már milc is van

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44364) bumper válasza jjeahh (#44363) üzenetére


bumper
senior tag

én meg egy ferrarit, ha lenne rá pénzem...
egy x-e2 279 e-be fáj...

(#44365) jjeahh válasza bumper (#44364) üzenetére


jjeahh
nagyúr

elírtam, bocsesz :DDD :DD e-->z

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44366) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

20-25k körül(SD kártya nélküli ár) milyen gépet tudtok ajánlani?
Egyszerű, kis gép legyen, valamilyen szinten vízálló.
Videózás kevésbé fontos, a szülők vennék nyaralásos használatra, nyilván főleg tájakat fotóznának.
A többit meg ti tudjátok, minél jobb legyen...

(#44367) bumper válasza bumper (#44361) üzenetére


bumper
senior tag

Sony NEX-3NL 16 mm - 50 mm-el vagy Olympus XZ-2?

(#44368) jjeahh válasza bumper (#44367) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha csak kitobival használnád sony, de ha később bővítenéd az obiparkod, akkor oly e-pl3, vagy pana gf, ha már milc is jöhet

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44369) rsa4c válasza I3EI\ICE (#44362) üzenetére


rsa4c
csendes tag

Támogatott modellek listája itt van, küldhetsz üzenetet, ha elakadsz.

(#44370) brown26


brown26
tag

Kiválasztottam 2 gèpet.
Canon SX130IS ès Canon SX130IS.
A kèrdèsem: egy amatőr fotós szàmàra van bàrmi különbsèg a kèt gep között?
Melyiket vàlasszam?

(#44371) xXxian válasza brown26 (#44370) üzenetére


xXxian
senior tag

Most ez vicc?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#44372) brown26 válasza xXxian (#44371) üzenetére


brown26
tag

Nem vicc, csak elíràs...
SX130, ès SX150 akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#44373) I3EI\ICE válasza rsa4c (#44369) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Köszönöm szépen.

(#44374) bumper válasza brown26 (#44372) üzenetére


bumper
senior tag

Az SX150 pont SX20-al nagyobb :)

(#44375) brown26 válasza bumper (#44374) üzenetére


brown26
tag

Vagy SX20-al kevesebb nem??
Hasznos volt köszi...

(#44376) uyka


uyka
tag

Üdv Szép Jó Estét !

Egy gondolom elég sűrűn feltett kérdéssel jöttem ide a fórumba de azért reménykedem benne, hogy kapok választ. :U
35.000 Ft - ig keresnék gépet nem is húznám tovább a szót. :P Valami ilyesmi hasonló kaliber vagy pont ez a gép ? [ Canon PowerShot SX160 IS ] ?
Választ előre is köszönöm szépen! :R

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#44377) maxika2004 válasza uyka (#44376) üzenetére


maxika2004
őstag

Én ajánlottam ismerősömnek ilyet, meg is vették,nagyon teccik nekik
és ennyiért nagyon megéri szerintem !

(#44378) rasky válasza uyka (#44376) üzenetére


rasky
senior tag

Nekem volt ilyen, a képminőség nagyon gyenge, az aksit hamar lemeríti, a képernyő minősége is szemcsés, normális fogása nincs a gépnek. (a 170IS-nél javították) Amiben kiemelkedő az a makró funkció, talán videó minőség (bár jó ha 10 percet bír egy aksival), minden másban pedig...

[ Szerkesztve ]

(#44379) maxika2004 válasza rasky (#44378) üzenetére


maxika2004
őstag

Normális akksi kell hozzá, ennyi ! 2 Eneloop és gond megoldva.
persze tescossal nem megy....

szerintem meg pont a 170is-t nem vennék 25-el drágábban , a pár nem használt okosságért
nem fizetnék annyival többet !

Amugy :

http://pixinfo.com/cikkek/legjobb_kompakt_fenykepezogepek_2013.3

de ha visszaolvasol, ott is ezt ajánlották mindenhol, én is azért vetettem ismerösökkel ilyet,
és csak dicsérik azóta is !!!

[ Szerkesztve ]

(#44380) rasky válasza maxika2004 (#44379) üzenetére


rasky
senior tag

Varta 2600 mah aksit nem mondanék teszkósnak, a tapasztalataimat írtam le, persze nem egyforma mindenkinek az igénye... :)

(#44381) xXxian válasza rasky (#44380) üzenetére


xXxian
senior tag

A kapacitás egy dolog.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#44382) Mercutio_ válasza rasky (#44380) üzenetére


Mercutio_
félisten

varta ready2use, Sanyo eneloop aksikat érdemes használni, azoknak jobbak a jellemzőik, tovább tartják a fesztés ha kikapcsolt állapotban van a fényképező hetekig nem csökken a töltöttségük ellentétben a normál aksikkal.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44383) Nagya21 válasza rasky (#44380) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Hiába 2600mAh, ha kell a delej leejti a feszkót, a gép meg kikapcsól.
Sanyoo eneelop 2000-est ajálok mindenkinek, esetünkben kenterbe veri a 2600-as vartát :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#44384) rasky válasza Nagya21 (#44383) üzenetére


rasky
senior tag

ready2use elem, más gépekben jól szuperál, nem az elemmel van baj, hanem sokat zabál a gép, nagyon sokat.

[ Szerkesztve ]

(#44385) Nagya21 válasza rasky (#44384) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Varta ready2use van nekem is, sztem gagyi, eneelop sokkal jobb.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#44386) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Sziasztok!

Haverom szeretne makrózni, de nincs keret tükrösre, se MILC-re, így marad a kompakt, mit ajánlanátok neki, ami kimondottan jó makróra?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#44387) HollyBoni válasza Wa2x_ (#44386) üzenetére


HollyBoni
veterán

Most akkor mennyi a keret? Milc-et meg tükröst használtan már nagyon olcsón lehet venni, bőven annyiért mint egy kompaktot. Vagy csak új játszik?

[ Szerkesztve ]

(#44388) Wa2x_ válasza Wa2x_ (#44386) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ahhoz obi is kellene, úgyhogy nem akar DSLR-t, 80e lenne rá max.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#44389) HollyBoni válasza Wa2x_ (#44388) üzenetére


HollyBoni
veterán

Abből már bőven ki lehetne hozni egy használt milcet, dslr-t obival, közgyűrűsorral vagy előtétlencsével, és jobb lenne mint egy kompakt. Nem tudom mit szeretne makrózni és mennyire komolyan, de egy normális vaku sem ártana hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#44390) schawo válasza Wa2x_ (#44388) üzenetére


schawo
titán

Én egy kihuzatos CZJ manuált használok egy Oly MILC-en, és a tárgytávolsággal fókuszálok kézből. Ha nem egy száguldó idegbeteg bogárról van szó, akkor teljesen rendben van, eddig talán egy alanyról maradtam le. Ez a szett 40 alatt megvan, plusz egy külső rendszervaku 30 körül.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44391) torzo válasza schawo (#44390) üzenetére


torzo
Ármester

Minden tesztlaptól függetlenül melyiket ajánlanátok? D90 vagy D300.Gondolom, D300 vagy D300 s mindegy, csak a video a különbség. Vagy van más is?

kösz

(#44392) Mercutio_ válasza torzo (#44391) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezzel a kérdéssel vagy a cserélhető obis, vagy a Nikonos topicba kellene átfáradni....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44393) torzo válasza Mercutio_ (#44392) üzenetére


torzo
Ármester

Bocs, ezt tényleg benéztem.

(#44394) Grop77 válasza Wa2x_ (#44386) üzenetére


Grop77
csendes tag

Pentax MX-1

(#44395) jjeahh válasza Wa2x_ (#44388) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link] ez max 50k + manuál, és közgyűrűsor

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44396) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Köszi a válaszokat!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#44397) anonym1s válasza maxika2004 (#44379) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
En elhiszem hogy a sanyo eneloop a vilag legjobb akksija, de ha egy kamera csak a vilag legjobb akksijaval kepes mukodni annyi ideig mint mas kamera egy nevenincs szarral, akkor ott nem akksi gond van hanem a kamera szar, es aki 30-ert vesz gepet, nem biztos hogy akar kolteni tovabbi 8ezret akksikra.
rasky leirasa alapjan nem csak akksi gond van azzal a geppel. Lehet ez az elso gepe az ismerosodnek, es azert elegedett vele mert nincs viszonyitasi alapja.

[ Szerkesztve ]

(#44398) maxika2004 válasza anonym1s (#44397) üzenetére


maxika2004
őstag

Hello !

Te egyépként érted is amit irsz ! és azt is megérted amire válaszolsz ?

Oké hogy nekem nemhiszel,
de azért a Pixinfo,
http://pixinfo.com/cikkek/legjobb_kompakt_fenykepezogepek_2013.3
CSAK NEM TÉVED !

meg a sok kommentek, ha visszaolvasol, ...........és ebben az ársávban ezt ajánlják !

DE lehet hogy te mindenkinél jobban tudod ! akkor hajrá ! :F

" 8ezret akksikra " 3200 ft ért már lehet 4 eneloopot kapni !
de te csak vedd 8 ért ! :))

(#44399) jjeahh válasza maxika2004 (#44398) üzenetére


jjeahh
nagyúr

fogalmam sincs miről van szó, de pixinfóra ne alapozzatok, lécci... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44400) maxika2004 válasza jjeahh (#44399) üzenetére


maxika2004
őstag

Nem arra alapozok, csak aki nem érti mit olvas,
és mire válaszol az hátha egy linkre rá tud kattintani ! :D

azért nincs azzal akkora baj !

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.