Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) StormMan


StormMan
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Júniusban koncertre megyek és szeretnék fényképezni/videózni.
Koncert alatt fénykép és esetleg videó, majd a zenekar tagjaival csoportkép.
Mivel a koncertre nem vihetem be a dslr gépemet, csak olyat, ami a zsebemben elfér így szükségem lenne egy kompakt gépre, ami a kategóriájában jó videót/képeket csinál és nem probléma neki, ha sötétedés után használom (este 8kor kezdődik a koncert szabadtéren, vaku nem igen javallott, ha a koncertet végig akarom hallgatni).
Canon dslr-m van így ebben a márkában nézegettem a SX230 HS-t. Nem ragaszkodom a márkához, a kategóriában jó videó és kép minőséghez viszont igen. Összegileg 60 000-et szánnék rá.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv,
ST

(#40302) Krisz79 válasza Krisz79 (#40300) üzenetére


Krisz79
őstag

Gondot okoz,nem tudom számomra melyik lenne jó választás?
35-el többért a D3200.? (Nikon)
vagy:
sima D3100.
Mind a kettő alap kit-el van.
A 3100-ba nincs magyar nyelv és kevesebb pixel.
Vajon tudja tartani a "szintet", Nekem még pár évig?
Kérnék segitséget Uraim!
Melyik lenne a jobb választás.?
K.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#40303) Zozzer888 válasza Krisz79 (#40302) üzenetére


Zozzer888
addikt

Melyiket mennyiért vennéd?
D5100 + 18-105 VR nem fér bele a keretbe?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#40304) peti_s válasza freelanced (#40297) üzenetére


peti_s
addikt

Canon SX220/230/240. Nézz meg pár tesztet, elég jók, pótakkura viszont valószínűleg szükséged lesz.

(#40305) peti_s válasza StormMan (#40301) üzenetére


peti_s
addikt

SX220-230 tökéletes lenne számodra. A 240 optikája picit sötétebb, de még az is bőven jó lenne. (magasabb ISO mellett, egy kicsit kevesebb zaj van ugyanis ott)

[ Szerkesztve ]

(#40306) StormMan válasza peti_s (#40305) üzenetére


StormMan
tag

(#40305) peti_s: köszönöm szépen a választ, akkor marad a sx230 hs/240 kikapcsolt gps-el és plusz akkumulátorral.

(#40307) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Értem, de akkor még ebben az árkategóriában is a 240 stb ajánlott? Amúgy a p510 milyen véleményetek szerint? Vagy van valami hasonló árban jobb? Azt tudomásul vettem, hogy Canon SX230/240, de kíváncsi vagyok hogy van-e alternatíva és ha van akkor melyik. Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40308) Krisz79 válasza Zozzer888 (#40303) üzenetére


Krisz79
őstag

Üdv.

Írom az árakat.
D3100 18-55 VR : 120e.
D3200 18-55 VR : 155e.
D5100 18-55 VR : 150e.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#40309) A Zéé válasza Krisz79 (#40308) üzenetére


A Zéé
addikt

Ennyi pénzért D5100 a 18-55-tel, vagy D3100 18-105-tel (az 150k környékén mozog).
A D5100 egy nagyobb tudású váz, illetve úgy mondanám, hogy kevésbé butított, mint a D3100. A 18-105 egy kényelmesebb átfogású, amolyan mindenes obi. Hogy melyiket tartod fontosabbnak, azt neked kell tudni eldönteni.
De ez ebben a topicban már eléggé offnak számít :)

szerk: látom aggaszt a képminőség. Hidd el, hogy nem azzal lesz bajod, nem a D3100 szenzora fog korlátozni semmiben az elkövetkező 4-5 évben. Az elé rakott üvegek és a saját tudásod annál inkább. Igaz. hogy a D5100 dinamikában és magas iso zajban jobb, de az objektívek sokkal jobban befolyásolják az elkészült képeidet, mint a szenzorbéli különbség. 24 megapixel rohadt sok ám, hatalmas méretű fájlokat dobál ki magából a váz, az utómunkához nem árt egy erősebb számítógép, illetve egy akkora pixelsűrűségű szenzor már jobban megkívánja a minőségibb obikat.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#40310) Krisz79 válasza A Zéé (#40309) üzenetére


Krisz79
őstag

A D3200 a D5100hoz képest.
Mert 1 árban mozognak.
Sajna az 5100ban sincs magyar nyelv.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#40311) A Zéé válasza Krisz79 (#40310) üzenetére


A Zéé
addikt

D3200-at nem vennék annyi pénzért, amennyiért árulják.
Angol nyelv nem olyan vészes ám, kb 30-40 kifejezés összesen, aminek nagy részét már innen-onnan szerintem ismered is. Ha elolvasod mellé a felhasználói kézikönyvet, szerintem nincs olyan, amit ne tudnál beállítani akár 0 angol tudással is. Ha pedig rawot használsz (ami erősen javallott), akkor pedig szinte 0 angol tudás kell, mert a quick menüvel tudod állítani a fontos dolgokat, nem kell hozzá menüt túrni, ott meg csak számok, meg rövidítések vannak. AZoknak a jelentését meg amúgy is meg kell tanulni.

Belépő szinten szerintem a legjobb ajánlat ma a D5100+18-105 páros. Ebből lehet engedni attól függően, hogy mekkora a kereted, és milyen kompromisszumokra vagy hajlandó: gyengébb obi vagy kicsit butább váz.

Just a simple Lineman...

(#40312) Nagya21 válasza Krisz79 (#40310) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Lányom most vett egy Canon 1100d-t, az MM-ben 109k 18-55 stabis kitobival(stabi nélkülivel 92k), sztem megfontolandó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#40313) Krisz79 válasza Nagya21 (#40312) üzenetére


Krisz79
őstag

Most a Pólusba 90ezer alap obival.
Sajna 720ba rögzit a videója.
De ,hogy Canon vagy Nikon?
Hjajaj. :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#40314) peti_s válasza Nagya21 (#40312) üzenetére


peti_s
addikt

Jól tette h a stabilizátorossal vette, sokkal szebb a képe mint a nélkülinek.

(#40313) Krisz79, kétlem h kihasználnád a FullHD-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#40315) freelanced válasza Krisz79 (#40313) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! DC obival 90 a Pólus MMben?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40316) Krisz79 válasza freelanced (#40315) üzenetére


Krisz79
őstag

Melyikre gondolsz?
Nem szeretnélek férre informálni,de 90ért van az akciós Canon D1100.
De,hogy képstabis-e nem tudom,inkább a Nikonokat nézegettem.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#40317) freelanced


freelanced
addikt

Üdv. Hát a Canon EOS 1100D DCIII vagy ISII van-e. Még a Nikon 3100D esélyes, vagy valami kompakt/bridge amit néztem az a Nikon P510, Sony DSC-HV200, Canon HS40, nagyon talán a Panasonic FZ150 de az nagyon nem valószínű az ára miatt. Ha tudtok róluk valami véleményt jöhetne :)

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40318) Zozzer888 válasza Krisz79 (#40308) üzenetére


Zozzer888
addikt

D5100 + 18-105 VR érné meg a legjobban .

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#40319) Zozzer888 válasza freelanced (#40317) üzenetére


Zozzer888
addikt

Előbb azt döntsd el hogy mire akarod használni, milyen kategóriát nézel. Ha automatán akarsz jó képeket akkor MILC. De úgy látom inkább az a fontos hogy profi gépnek gondolják az emberek...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#40320) Krisz79 válasza Zozzer888 (#40318) üzenetére


Krisz79
őstag

Ezekre sehogy nem lehet szoft-ot frissiteni esetleg magyar nyelvet csavarni?
Mikori kiadású készülék és tud-e haladni a mai "technikával" a tudása.?
A 16.2 Mpxl a 3200nak a 24Mpxl- nem gond?
Üresbe ennyi: [link]
18-55 VR kit-el: 150e.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#40321) freelanced válasza Zozzer888 (#40319) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Nem félre ne érts nem az a cél mindössze nem vagyok oda a kompakt fogásáért, és nem hiszem, hogy az általam felsoroltak közül egyik sem jó csak a 230sx csak jó képet csinál az általam felsoroltak közül valamelyik.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40322) A Zéé válasza Krisz79 (#40320) üzenetére


A Zéé
addikt

Nem. Felesleges. Célszoftver fut rajtuk, felesleges cserélni. Canonra van Magic Lantern, ami a videós képességeken sokat tud javítani, de nem mindegyik típusra.

D5100 2011-es kiadású gép, az egyik legjobb aps-c lapka van benne, amit manapság dslr-be pakolnak.
Ez a tud-e haladni a korral részt nem értem. Ha ma jó képeket csinál, akkor 3 év múlva nem fog? Ezeken nem kell cserélni részeket, mint a PC-kben. Üvegeket előtte. Azt kell elfogadnod, hogy egy jó objektív park többet számít, mint az, hogy a dxomarkon az egyik szenzor 10-el több pontot kap a másiknál. Amíg vannak emberek, akik 6-8 éves 6-10 megapixeles dslr-ekkel, meg 40+ éves analóg gépekkel jobb képeket tudnak készíteni mint te, vagy én, vagy bárki innen a topicból, addig nem tök mindegy, hogy halad-e a korral a tudása? Ezek a gépek nem olyanok, mint manapság a telefonok, hogy 6 havonta van új android, 2 havonta elavulnak a benne levő processzorok.

Just a simple Lineman...

(#40323) BumBum Jack válasza buci30 (#40296) üzenetére


BumBum Jack
tag

Szia!

Hogy tetszik a gép,milyen a fogása,és a képek szépek?

Én ma voltam az euronicsban éppen és egy olympus E-PL3 + E-ZM 12-50 kit gépet rendeltem.
Sajnos csak a jövő héten érkezik meg,nagyon kiváncsi vagyok már rá! :)
Amúgy elöször konpakt gépet akartam venni abból is a canon sx240hs , de rájöttem menet közben ,hogy többet szeretnék ,szebb képeket !

Üdv

(#40324) freelanced válasza BumBum Jack (#40323) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Mennyi volt?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40325) BumBum Jack válasza freelanced (#40324) üzenetére


BumBum Jack
tag

Szia !

126 ezer.

(#40326) Krisz79 válasza freelanced (#40324) üzenetére


Krisz79
őstag

Annyira segitenék,ha Te is tudnád,hogy mit is szeretnél.
1 irányt gondolj ki,aztán ha tudunk segitünk.
Az Én történetem 1 kis sonyval indult 5 éve.
Eljött az idő a váltásra.
Eldöntöttem,hogy 50e-ig keresek valamit.
Majd mikor körülnéztem,utánaolvastam és a kedves fórumtársak segitségével eljutottam a Bridge gépekig.
2 Barátommal kitárgyalva a dolgokat , a google használatával,rájöttem,hogy ez jó lehet Nekem.
Tükörreflex.
Hajlandó vagyok megtanulni használni. :)
A szimpatikus gyártó : Nikon gépeit nézegetve,markolászva kinéztem: D3100.D3200.D5100-at.
Valamelyiket megvásárolom alap obival.
Gondoltam megosztom az elmult 4 nap eseményeit.
:B

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#40327) kois21


kois21
tag

Panasonic LZ8-ról váltanék 60 ezerig egy kompakt gépbe. Fontos, hogy beltérben is gyorsan fókuszáljon, mentse le a képet és töltsön fel a vaku. Emiatt elkezdtem Sony-kat nézni, de a képminőség miatt elvetettem a dolgot. Csatlakozni hajlok a Samsung WB750 és Canon SX240HS között vacillállók táborához. Gyorsaságot tekintve van észrevehető különbség hasonló körülmények között?

(#40328) Pist@bácsi válasza Krisz79 (#40326) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Egyrészt off, másrészt ha tükrösben gondolkozol, akkor rossz felől közelíted.
Az objektívek kínálata az elsődleges szempont. (a felhasználási terület és a pénztárcád függvényében)
Egy jól megválasztott obi évtizedekig megmarad, közben vázak jönnek mennek. Persze a kitobit nem számolva, az ajándék a váz mellé, legjobb egyből átugorni.
És csak ismételni tudom az előttem szólókat, bármilyen géppel lehet rossz képet csinálni. Ez kreatív alkotó folyamat, amiben az eszköz szerepe másodlagos.

(#40329) sifaa


sifaa
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszíves.
Nem igazodok ki a sok kompakt között. :W
Amit szeretnék, szürkületben elfogadható, egyébként kristálytiszta kép, ha lehet hd videó jó minőségben, lehető legkisebb kiszerelés.
Kompakt fényképezőkhöz nem nagyon értek, de alapból a Canon, és a Samsung áll közel hozzám, de minden építő hozzászólás érdekel.
Pénz nem mondom hogy mindegy de másodlagos. azt gondolom hogy valahol 50 és 100 között valahol, de kis mértékben feszegethető a határ.

Előre is :R

Maraggyáá máá

(#40330) freelanced válasza sifaa (#40329) üzenetére


freelanced
addikt

Nézd meg a Canon SX230/SX240-et, jó kis gépek :) és az áruk is jó!

Más: Valaki megmondaná, hogy melyik Bridge-k azok melyeknek jó képminőségük van a kategóriájukon belül? (80 ezer körül egyenlőre (+-))

Esetleg olyan ami majdnem felér a Canon SX230/240-el?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40331) TSanya


TSanya
aktív tag

Végül is megrendeltem egy jóárasított SX 240-est.
Nagyon várom már a gépet, de sajnos 1-2 hetet írtak a beszerzésre.

Az SX 220-nak meg igencsak megugrott az ára felfelé.

(#40332) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok!
Három használt gépen gondolkozom.
Canon SX150
Samsung WB150F
Samsung WB700
Fuji T350
Ti melyiket vennétek?

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#40333) qantum


qantum
senior tag

vagyis négyen :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#40334) Santiagain


Santiagain
senior tag

Sziasztok!

Mennyit fejlődtek az aprócska szenzorok az elmúlt 4-5 évben zajtűrésben? Érdemes emiatt lecserélni egy amúgy jól működő gépet? (A720is)

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#40335) Krisz79


Krisz79
őstag

Véleményetek szerint Nikon D3100 vagy D5100 esetleg 3200 lenne jó választás?
Az általam kinézett 3 tipus kb 1 árban van.
(Itt csak a vázra gondolok.)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#40336) scarabaeus válasza Krisz79 (#40335) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Egyik se kompakt, van ám cserélhető objektíves választós topik is)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#40337) Krisz79 válasza scarabaeus (#40336) üzenetére


Krisz79
őstag

Elnézést!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#40338) bigdady


bigdady
nagyúr

sziasztok

csaladi fotozasra mi most e best buy 20-25 k korul?
koszi

(#40339) egon111 válasza qantum (#40332) üzenetére


egon111
csendes tag

Szia!
A fuji t350 felejtős, itt van nekem 1 és nagyon gyér. A hangrögzítés olyan halk, hogy alig lehet hallani valamit. A képek nekem nem sikerültek jól akármit álligattam neki.Amúgy gyors gép és gyorsan is lehet fotózni vele. Én már szabadulnék tőlle pedig új és garis. Neked kell dönteni.

(#40340) egon111


egon111
csendes tag

A fuji S2980 gépröl tud valaki infót, hogy milyen a gép. Milyen képeket csinál és az aksikat mennyire eszi? Videója ér valamit?

(#40341) bigdady válasza bigdady (#40338) üzenetére


bigdady
nagyúr

esetleg 30k. opt kepstabilizator jo lenne.
pl canon a2300? vagy vmi ami eggyel jobb?

[ Szerkesztve ]

(#40342) legiaap


legiaap
nagyúr

Samsung NX1000-ről mit gondoltok?
Használ valaki ilyen gépet?
Erősen elgondolkodtam a vételén. Egyrészt olcsó, másrészt most adnak hozzá ingyen 7 colos Galaxy Tab 2-őt és ahogy néztem van választék lencsék közt amit rá lehet pakolni. Nem vagyok egy nagy fotós, ami azt illeti ez lenne az első gép, ha megvenném.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#40343) Pero


Pero
senior tag

sziasztok,

Tanácsért fordulok hozzátok, ajándékba vennék egy Bridge gépet, csak nem tudom h milyet a cél h jobb minőségű képet csináljon mint egy szimpla kompkat akár kirándulás akár családi esemény fotózásakor.
Egy kezdő de lelkes fotósnak lenne ezért sem akarok tükröset, de valami jó Bridge beleférne.

Tudtok ajánlani típust? nem a legolcsóbbat keresném hanem ami jó.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#40344) freelanced válasza Pero (#40343) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Egy ideje kutattam én is ebben a témában sajnos kepminoségre nem nagyon jobb egyik sem a jobb kompaktoknál (SX230/240).
Szerintem az egyik legjobb ha nem a legjobb: Panasonic FZ150 (az FZ200 is jó de annyiért inkább tukroset vegyetek). Attól függ meddig mész árban. Szerintem 100 felett kár Bridget venni. A Nikon P510 sem rossz meg a Canon HS40, de mindegyiknek van valami hátránya. Tehát szerintem FZ150.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#40345) Lauda válasza Pero (#40343) üzenetére


Lauda
félisten

Nem fog jobb kepet kesziteni. Vegyel neki egy sx230-at es kesz, elegedett lesz.

(#40346) mefistofeles válasza Lauda (#40345) üzenetére

Hát izé....
Először is ő kimondottan egy bridge gépet keres. Meg azért az említett Pana és Nikon gépek egy csomó tulajdonságban verik az SX-et. Én készséggel elhiszem, hogy pár itteni fórumozó még az 1Dx helyett is az SX 220-230-240 szentháromságot ajánlaná de azért mégis......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#40347) Lauda válasza mefistofeles (#40346) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ize....

Kotekedes helyett inkabb ajanlj neki valamit szerintem.

(#40348) mefistofeles válasza Lauda (#40347) üzenetére

Ez nem kötekedés...
Minden tiszteletem azoké akik itt segítenek (volt itt már egy halom emberrel vitátm az árakkal kapcsolatban is) de azért egy picit vegyétek figyelembe a kérdező kívánságait is......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#40349) Lauda válasza mefistofeles (#40348) üzenetére


Lauda
félisten

Meg mindig nem ajanlottal semmit.

A leirasbol nekem (is) az jott le, hogy azert szeretne bridget, mert azt hiszi/gondolja, hogy az jobb kepminoseget szolgaltat. Ezert irtam amit.

(#40350) Zozzer888 válasza Lauda (#40349) üzenetére


Zozzer888
addikt

"A leirasbol nekem (is) az jott le, hogy azert szeretne bridget, mert azt hiszi/gondolja, hogy az jobb kepminoseget szolgaltat. Ezert irtam amit."

Nekem is ez jött le, azért is írtam Neki, hogy ha jobb képminőséget akar mint amit az SX230al elérne, akkor vegyen MILCet.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.