Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) Lauda válasza WeghA (#39949) üzenetére


Lauda
félisten

Miert nem rendelsz a geppel egyutt memokartyat is?

(#39952) WeghA válasza Lauda (#39951) üzenetére


WeghA
tag

Sajna ebben drágán adják a kártyákat hozzá még csomagban is.

(#39953) Lauda válasza WeghA (#39952) üzenetére


Lauda
félisten

Mit jelent az, hogy ebben? Konkretan milyen kartyat szeretnel? Micro, sdhc, meret?

(#39954) peti_s válasza Malachi (#39948) üzenetére


peti_s
addikt

Annak még gyengébb az akkuja. Az SX220-é is gyenge, amikor teljesen új volt, Gödöllőre mentem vele, fotóztam-videóztam elég volt, meg általában nem lő ennél többet az ember, de amikor szalagavatón kellett fotóznom videóznom akkor az utsó 10 percet sztem már csak az ima miatt vette fel. :D

Lauda, valóban, sokszor felesleges, én csak azért szoktam használni, mert így a képkockát is fel lehet használni fényképként. :)

[ Szerkesztve ]

(#39955) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok
Az időjárás sajnos nem volt túl kegyes hozzám a héten, de azért sikerült néhány teszt képet és egy videót készítenem.
A gép amivel készültek a képek Canon SX240 HS

Előzetesen megjegyezném, hogy még nem sokat használtam a gépet, szóval a beállításokat kitapasztalva szerintem jobb képek és videók is készíthetőek vele mint amiket én elkövettem. Az optikai zoom maxon már csak állvánnyal használható, vagy rettentően stabil kézzel :) Egyébként a zoom kb 80%-ig kézből is jól működik. Videózáshoz szintén stabil kézre vagy állványra van szükség, de szerintem ezt azért be lehet gyakorolni.

A képek:
[Picasa]

Remélem a feltöltéssel tudtam segíteni azoknak akik ezen a típuson gondolkoznak.
Az építő jellegű kritikát szívesen fogadom, sőt el is várom :)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#39956) scarabaeus válasza Fang (#39955) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Az optikai zoom maxon már csak állvánnyal használható, vagy rettentően stabil kézzel"

Ekv. 500 mm-hez stabilizátor nélkül általánosságban 1/500 mp kellene, azzal pedig többszöröse is lehet. Normálisabb időben nem okozhat gondot.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39957) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Fényképezőgépet szeretnék vásárolni, ami full HD videófelvételt is képes készíteni legalább olyan minőségben, amilyet mondjuk egy 50-60 ezer Ft-os kamera tudna. Ha jól tudom, akkor van már erre képes gép.

A limit 70.000 Ft. Fontos, hogy könnyen kezelhető legyen. Tudtuk esetleg valami ajánlani ebben az árkategóriában, vagy ezek a gépek nem tudják azt, amit egy 60.000 Ft körüli, csak kamera tudna.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#39958) Runner_fxr válasza Malachi (#39942) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Esetleg még a TZ30 is lehet alternatíva. 84.900 az edigitalba.
Az automata módja kiváló, a videózási képessége a hx20v-vel van kb egyszinten (avchd progressive)
Az éjszakai videóban kicsit jobb a sony, viszont fotóban meg kicsit jobb a panasonic.
Nappali videó felvétel kb egyforma.

(#39959) Runner_fxr válasza q13579 (#39957) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem tudom, hogy ezek a webshop-ok mennyire megbízhatóak, de 70 körül indul a tz30, az garantáltan tudni fogja amit szeretnél, videóban. Szóval neked is ajánlom a figyelmedbe ezt a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#39960) tomp válasza Runner_fxr (#39959) üzenetére


tomp
félisten

A listában lévő AVP*** ajánlom. Én onnan vettem a gépemet 3-7napos szállítással. 4. napon hívtak, megvan a gép hova vigyük. :)

(#39961) Pist@bácsi válasza peti_s (#39947) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Nem csak az optikában különböznek, egy generációval újabb proci (digic 5) van a 240 -ben.

(#39962) peti_s válasza Pist@bácsi (#39961) üzenetére


peti_s
addikt

Abból a fényképeken, és videókon nem látszik semmi. :N

(#39963) Lauda válasza peti_s (#39962) üzenetére


Lauda
félisten

Az fix, hogy egy fillert nem adnek tobbet, mint most a 220 kerul, raadasul egy gyengebb objektivvel szerelt gepert. A kompaktok amugy is a sotetben/sotetebb helyeken vereznek el. :) Meg rendben van a 220, ennyi penzert rohej.

(#39964) peti_s válasza Lauda (#39963) üzenetére


peti_s
addikt

Szerintem is, nem véletlen választottam tavaly tavasszal ezt. :D Én még 60k-ért vettem, annyiért is best buy volt.

(#39965) Lauda válasza peti_s (#39964) üzenetére


Lauda
félisten

Potakksid Neked van hozza? ;)

(#39966) Malachi válasza Runner_fxr (#39958) üzenetére


Malachi
addikt

köszönöm Neked is, és peti_s kollégának is a segítséget! kedden szétnézünk a városban és személyesen is megtapizzuk a gépeket, aztán barátnőm dönt. (ég ne adja, hogy valamelyikből találjon színeset, mert akkor vége az észérveknek és AZ lesz a nyertes) :D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#39967) peti_s válasza Lauda (#39965) üzenetére


peti_s
addikt

Nincs, de remélem mielőbb megjön ez így ha a gyári akku kapacitásnál több kell, akkor gond nélkül fogom tudni 3AA-ról etetni. :) Nem jön be ez az egyedi akkus megoldás. :N

(#39966) Malachi, hát, ez a tapogatós döntés fényképezőnél szerintem nem nagyon jön be, de sok szerencsét. :)

(#39968) Lauda, kis barkácsolással bármiről tudod tölteni ami ~5V-s kimenettel rendelkezik (normális áramerősség mellett), ugyanis a töltésvezérlő elektronika az akkuban van. Vagy, inverter a szivargyújtóba.

[ Szerkesztve ]

(#39968) Lauda válasza peti_s (#39967) üzenetére


Lauda
félisten

Oks! Nekem valami olyan lenne jo, amivel usb-rol/kocsiban tudom tolteni. :DD

(#39969) mefistofeles válasza Malachi (#39966) üzenetére

Ha ha ismerős.....
Asszony mesél valami sztorit ami a városban történt és valami autó is szerepel benne. Kérdem én milyen gép volt, asszony válasza PIROS! :Y

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39970) Lauda válasza peti_s (#39967) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem, koszi a tanacsot! :DD Inkabb nem allok neki ganyolni, jobb a biztos! :D

(#39971) Malachi válasza peti_s (#39967) üzenetére


Malachi
addikt

csak a 220, 240-es Canont, az egyik Nikont és a kisebb Sony-t mutatom meg neki, az alapján, amit mondtál, egyik sem rossz választás, nyugodt leszek végül is. :)

(#39972) Lauda válasza mefistofeles (#39969) üzenetére


Lauda
félisten

Te sem ismered a hajsutoket meg a koromlakkokat. :DD

(#39973) peti_s válasza Lauda (#39970) üzenetére


peti_s
addikt

Akkor inverter, abban semmi gyány nincs. :)

(#39971) Malachi, oké, sok szerencsét, azért szorítok az SX220-nak. :D

(#39974) mefistofeles válasza Lauda (#39972) üzenetére

:C

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39975) Viki84


Viki84
tag

Sziasztok!
Kaptunk egy Nikon Coolpix S2600 gépet. Mi a véleménytek róla? Milyen képeket készít?
Mert vagy egy nem túl jó gép, vagy rosszul állítottuk be (bár minden automatán volt első körben), de elég rossz képek születtek vele. A legtöbb kép elmosódott, és a színek sem helyesek.
Baráti körben látott, különböző kezdő, pár éves gépekkel készült képek szebbek voltak.

(#39976) Runner_fxr válasza Viki84 (#39975) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azon a gépen szerintem túl sok mindent nem lehet állítani, sajnos az alsó kategória manapság rosszabb minőségű mint régen. Ha nem 14 megapixel lenne, hanem mondjuk csak 5 mint régen, akkor a képek is szebbek lennének, ez az a kategória ami szerintem totál értelmetlen, egy jó mobil is tud ilyen képeket, az meg a legtöbb embernél van.

Ha pár fotót belinkelsz ide, akkor szerintem könnyebb lesz megmondani, hogy a géppel van e baj, vagy csak ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#39977) derm


derm
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Canon A590-esem van, és midennel meg vagyok elégedve, kivéve a sebességével. Ideális esetben kb fél másodperc késleltetéssel fényképez, de pont amikor kellene felmehet 3 másodpercig is. Olyasmin gondolkozok helyette, ami gyorsabban reagálna, lehetőleg pont akkor, amikor lenyomom a gombot :)

Van tippetek, hogy melyik gépek gyorsabbak, mit nézzek rajtuk?

(#39978) peti_s válasza Viki84 (#39975) üzenetére


peti_s
addikt

Találkoztam már a típussal, sajnos nem műszaki probléma, kifejezetten gyenge gép.

(#39979) peti_s válasza peti_s (#39978) üzenetére


peti_s
addikt

Van róla photographyblog teszt is. Ez alapján is nagyon gyenge.

(#39980) McBJani


McBJani
tag

Sziasztok!
Fényképezőgépet szeretnék vásárolni 40.000Ft környékén.
A lényeg, hogy szép képeket készítsen kint és bent egyaránt, legyen gyors és elférjen a zsebemben :)
(A Canon A4000 nagyon tetszik, de videónál nincs optikai zoom, a Nikon S6300 sem rossz, a többiről nem néztem még tesztet.)
Ők a kiválasztottak, szeretném, ha segítenétek a döntésben:

Canon A4000
SX160

Nikon S6300

Sony DSC-W690
DSC-H90

Melyiket és miért?
Ha tudtok, sorrendet is állíthattok :)
Köszi!
Üdv.:Jani

(#39981) Petronas14


Petronas14
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Digitális kompakt gépet szeretnék vásárolni.
Első választásra a Canon SX 220 HS tetszene, de nézegettem a fórumot és a webshopok árait és találtam egy Panasonic TZ25-öst. Árban, max. 60 ezer forintig tudok elmenni.
Segítsetek, kérlek benneteket, hogy melyik lenne a jobb választás a két készülék közül.
Képminőségre a Canon jobb, talán a CMOS érzékelő miatt.
A Panasonic TZ25-ben Leica nano bevonatos nagyobb látószögű 24 mm-es objektív van MOS érzékelőlapkával.
Általános fotózáshoz és szép képek megörökítéséhez kellene a gép.
Esetleg más márka jó típusának ajánlása? (Sony, Canon, Samsung)

Köszi a segítséget!

(#39982) Petronas14


Petronas14
csendes tag

Sziasztok!

Néztem a Nikon gépeit is. Nikon Coolpix s9200 vagy a Canon SX220HS vagy a Panasonic TZ25 a kiszemeltek. Egyszerű fotózásra, utazásokhoz szeretném használni a gépet.
A Nikon annyira nem meggyőző. Szerintetek Nikon vagy Canon gép képei szebbek, a felsorolt típusok közül?

Köszi a segítséget!

(#39983) kew


kew
senior tag

Végül rendeltem egy Samsung ST88-at, remélem nem nyúltam mellé :) Optikai képstabi, pofás kinézet, 25ért szerintem egész jó áron van.

Még nem vettem át, úgyhogy ha valakinek lenne negatív véleménye róla, szóljatok! :U

(#39984) Runner_fxr válasza Petronas14 (#39982) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem az sx220-at válaszd. Ha a Tz30-at említetted volna, akkor azt mondanám inkább azt mint az sx220-at ,de ha tz25 és sx220 között kell dönteni akkor inkább sx220.

(#39985) zolee86


zolee86
tag

Sziasztok!

A múlthéten megvettem a Samsung WB750-t.

A Canon 220 és a WB750 között vacilláltam.
A Canont már sikerült megtapogatnom egy áruházban, fogásra a Samsunghoz képest egy gagyi kinai lomnak tűnik.

Egyenlőre még nem nagyon teszteltem, ismerkedem vele(eddig csak auto módban használtam olcsó gépeket)

Egy aksi tesztelést azért összehoztam: 280 kép (12 mp) - 90% vakuval és 40 perc fullHd video - ezt bírja az új akku.

A képek mentése kicsit lassúnak tűnik (igaz nincs viszonyítási alapom), de ennek az oka valószínűleg az, hogy cl4 microSD kártyát használok(adapterrel), és ugyanezzel a kártyával is tökéletesen vesz fel fullHD.

Képek szépek, videó is elég jó, a 400 és 250 fps videó viszont csak sok fény mellett használható, de gondolom ez más gépeknél is így van.

Ha bármi kérdése van valakinek szívesen válaszolok, majd csinálok tesztképeket is.

(#39986) goran78 válasza Runner_fxr (#39984) üzenetére


goran78
tag

Szia!
Pont Pana tz25 / tz30 között vacilálok.
Azt hittem, hogy csak a gps és az érintőképernyő a különbség a kettő között, de van más is, hogy a tz30-at ajánlod inkább?

(#39987) WeghA válasza zolee86 (#39985) üzenetére


WeghA
tag

:(( :((

(#39988) peti_s válasza derm (#39977) üzenetére


peti_s
addikt

A tesztekben általában leírják h melyik milyen gyorsan reagál. De van kb. egy egyszerű szabály, minél drágább, annál gyorsabb. :) Új gép vásárlása előtt ezt nézd meg a tesztekben, de a boltban is ki tudod próbálni. Sajnos a kompaktoknál mindegyik késik valamennyit, nekem is a régi Panasonicom kb 0,5-1 mp-t, ami legyünk őszinték sokszor túl sok.

(#39980) McBJani, 40-ért ha kapsz SX160-t az jó. 45-től már SX220-ra gyűjts, ami 50k. 40 alatt szokásos, SX150, SX130.

(#39987) WeghA, csatlakozom.

[ Szerkesztve ]

(#39989) McBJani válasza peti_s (#39988) üzenetére


McBJani
tag

Szia!
Tovább keresgéltem, olvasgattam és leszűkült a kör három befutóra!
(Az előző listámban volt egy pár lassú gép, ezek már elvileg gyorsabbak az átlagnál.)

Íme:
Canon SX220
Nikon S6300
Fujifilm Finepix F660 EXR

Szerinted, szerintetek melyiket és miért?

(#39990) peti_s válasza McBJani (#39989) üzenetére


peti_s
addikt

Canon SX220, Nikonban nincs manuális mód, Fujinak gyengébb a kép és videóminősége. Amennyiben manuális mód nem kell, a Nikon is megfelelő lehet számodra.

(#39991) customer21


customer21
csendes tag

Sziasztok !

Fényképezőt szeretnék vásárolni ,amit eddig kinéztem : canon sx240hs ,illetve nikon P310
A kép minőség lenne fontos és persze szép makrót is tudjon. full mauális mód.
Esetleg van e ebben az árfekvésben jobb lehetőség ?
A segitséget előre is köszönöm!

(#39992) Pist@bácsi válasza customer21 (#39991) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

A két gép elég eltérő, a P310 fényerős obival, 4,2x zoommal, az sx240 átlagos fényerővel 20x zoommal.

Te tudod melyiket preferálod. Pár lépést gyakran tudsz tenni a téma felé a fényerős obival, fordított esetben nem tudsz mit tenni, az átlagos kezdő fényerő örökké veled marad.
De az is igaz, hogy a P310 fényereje csak nagylátón jó, "telén" nem. Ez így nem túl hasznos.

Az sx240 jobban használható, fényerőben hátrányban van de magasabb ISO -n jobban teljesít ez némileg kompenzál.
Hasonló árban PANASONIC TZ30

(#39993) customer21 válasza Pist@bácsi (#39992) üzenetére


customer21
csendes tag

Köszönöm a segitséget ! :R akkor a nikon elvetve. maradt a canon ,vagy a panasonic ?!
ahogy elnézegetem különböző oldalakon a teszteket ,a panasonic jobban szerepel.

(#39994) alex89


alex89
senior tag

üdv!

720p videóhoz elég lehet egy class 4-es kártya is?

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#39995) peti_s válasza alex89 (#39994) üzenetére


peti_s
addikt

Elégnek kell lennie, még sok esetben FullHDhoz is, hiszen ez is tud mp-ként 4 MB-t, csak azért szoktak Class6-t ajánlani, h biztosan jó legyen. :) De, jó volna tudni h melyik géphez lenne. Nem tudom h mi fog történni ha véletlenül eléri a limitet, de nem is szeretném megtapasztalni.

[ Szerkesztve ]

(#39996) alex89 válasza peti_s (#39995) üzenetére


alex89
senior tag

A gép egy olympus d720, most próbálgattam egy kártyával amire ugyan nincs ráírva sebesség, de ahogy próbálgattam 4-5megával lehet rá írni, egy rövid kis videót csináltam és úgy néz ki működik a dolog

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#39997) Runner_fxr válasza goran78 (#39986) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia, a Tz25-ről tesztekben azt olvastam, hogy gyengébb a képminősége, zajosabb mint a Tz30-é.
Illetve a Tz25 nem tud fullhd-ben 50p-s videót mint a tz30, csak 50i-set.
Én nem vennék tz25-öt. Akkor már inkább a jobb képminőséggel rendelkező sx220 olcsóbban vagy a tz30 picit drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#39998) McBJani válasza peti_s (#39990) üzenetére


McBJani
tag

Köszönöm szépen a segítséget!
Akkor a Canon SX220 lesz a nyerő, mert sokkal többet tud, mint a Nikon és jobban is bízom benne!
Köszönöm!
Üdv.:Jani

(#39999) peti_s


peti_s
addikt

Üdv!
Ausztriában megint akcióban az SX130. Ennyit sztem lazán megér.

(#40000) mefistofeles válasza peti_s (#39999) üzenetére

Hát ennyiért tényleg ingyen van!
Otthoni, olcsó hobbigépnek tökéletes!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.