Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) thief888


thief888
tag

Sziasztok!

200 max. 250 ójróig bezárólag keresem a legjobb vételt....
Mit ajánlatok?

(#39552) Zozzer888 válasza thief888 (#39551) üzenetére


Zozzer888
addikt

Canon SX 220 hs, vagy SX 240 hs.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39553) laszlo168 válasza bugizozi (#39546) üzenetére


laszlo168
senior tag

ez
mennyivel gyengébb az A4000-től? nem sok eltérést találok a kettő közt.

(#39554) thief888 válasza Zozzer888 (#39552) üzenetére


thief888
tag

Köszönöm!

(#39555) mefistofeles válasza laszlo168 (#39527) üzenetére

A miniatűr efektet sok Canon gép tudja, nem csak állóképben hanem videón is! pl. már a kis Canon SX 130 és 150 IS -is! (nekem 130-as van)
Más márkáknál nem tudom van e ilyen vagy, hogy milyen gyakori.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39556) bugizozi válasza laszlo168 (#39553) üzenetére


bugizozi
őstag

Szvsz képminőségileg majdnem ugyan olyan, talán a 4000 egy picit szebb az én szememnek :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#39557) tomp válasza mefistofeles (#39555) üzenetére


tomp
félisten

A videós miniatűr nagyon tetszik.
Kár, hogy a P510 csak fotóknál tudja. :-(

(#39558) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

Sziasztok!

Canon SX220HS vagy Canon SX240HS vagy Nikon Coolpix S9300

nem tudom eldönteni...

(#39559) mefistofeles válasza tomp (#39557) üzenetére

Igen nagyon jópofa! Mondjuk én még nem próbáltam de a YouTube-on van sok haláli videó a témában!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39560) SyntaxeError


SyntaxeError
tag

Nem ide tartozik de meg kell kérdeznem: Milyen LEDes égő adja a legnagyobb fényt e27es foglallatba? Mire kell figyelni?

Vettem már egy LED égősort de nagyon szegényházis fényt ad, igaz olcsó volt...

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#39561) laszlo168 válasza SyntaxeError (#39560) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ne vedd meg, nekem volt ilyen e27-es foglalatu ledes égő, fénye semmi nincs, és kb 200 óra után kiégett.

(#39562) BumBum Jack válasza SyntaxeError (#39560) üzenetére


BumBum Jack
tag

SMD led diodák ,azok az újabbak és sokkal nagyobb fényt adnak,mint a sima ledek! van hideg fehér és meleg fehér.
A hideg fehérnek olyan a fénye mint a xenon!
Én ilyeneket használok ,csak én spotokba raktam az 50w helyett! Nem mindegy hogy 50w vagy 3,3w sokkal szebb fénnyel!

(#39563) SyntaxeError válasza BumBum Jack (#39562) üzenetére


SyntaxeError
tag

Köszi ez ilyen?

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#39564) BumBum Jack válasza SyntaxeError (#39563) üzenetére


BumBum Jack
tag

Igen ez SMD ,és ha jól láttam akkor ez a hideg fehér diodás.

(#39565) Joshi válasza BumBum Jack (#39562) üzenetére


Joshi
titán

De a led még mindig nem tud szórt fényt :( ami sok esetben többet ér mint a fogyasztás vagy az élettartam.
Ja és nem beszélve arról hogy egyenlőre még nagyon drága a led mivel félvezető technológiára épül. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39566) Nagya21 válasza SyntaxeError (#39563) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Én a Baumax-ba vettem 3w-os E27-es Ledet, ami úgy néz ki mint egy tejüveges izzó, a fénykúpja olyan 150°, és a fényereje megfelel egy 30-35W-os izzóénak, 1k Huf volt az ára, hasonlót vettem a Lidl-be de ott 1.6k huf volt az ára (picit nagyobb a fénye is).
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#39567) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!
Közel egy éve vásároltam az ajánlásotokra egy fényképezőgépet (Canon Powershot SX130 IS).
Nem sokat használtam, maximum 1000 kattintás történhetett vele, de már nem használom ennyire se, ezért el szeretném adni. Mennyiért hirdessem meg szerintetek? Nem vagyok pénzszűkén, de nem szeretném hetekig sem árulni. http://www.argep.hu/trend/CANO/Canon-sx-130.html
Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#39568) laszlo168 válasza Des1gnR (#39567) üzenetére


laszlo168
senior tag

Garancia van még rá, ha nincs akkor egy 10ezret adok érte.

(#39569) Sotho válasza laszlo168 (#39568) üzenetére


Sotho
őstag

LOL

(#39570) laszlo168 válasza Sotho (#39569) üzenetére


laszlo168
senior tag

Soknak találod?

(#39571) okmaci válasza bugizozi (#39548) üzenetére


okmaci
csendes tag

Szia!

Én a fotostop-tól próbáltam még karácsony előtt venni egyet ajándékba, de a megrendelés leadása után felhívtak, hogy mivel az SX220 egy kifutó szériás gép, már a nagykerből sem tudnak lilát hozatni. A másik webshopot nem próbáltam, mivel a honlapon már nem ígérték, hogy az ünnepek előtt megjön.

(#39572) sanzi89 válasza Des1gnR (#39567) üzenetére


sanzi89
addikt

25-35k között vannak az aprón használt gépek garanciától, kiegészítőktől, állapottól függően. Szóval első körben 25k-t minimum kérj érte.

@laszlo168
Ez is egy ajánlat, bár nem igazán korrekt...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39573) Des1gnR válasza laszlo168 (#39568) üzenetére


Des1gnR
őstag

5-ért viheted és adok hozzá egy ajándék lcd tv-t ;]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#39574) bugizozi válasza okmaci (#39571) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Köszönöm a választ, sajnálattal olvasom, de hát ez van :( :R

Most egy Samsung WB150f van kinézve...arról tud valaki saját tapasztalatot mondani?

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#39575) laszlo168 válasza Des1gnR (#39573) üzenetére


laszlo168
senior tag

Akkor csak a tévét kérem :)

Amúgy adnék érte 40 ezret is ha lenne hozzá névre szóló számla, meg persze 1 év garancia.

[ Szerkesztve ]

(#39576) mefistofeles válasza Des1gnR (#39567) üzenetére

Csatlakozom sanzi89-hez! kb. ez a reális ára. Ha hibátlan, karcmentes és minden kellék megvan hozzá (esetleg egy memókártyával) simán 30 körül van.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39577) Lauda


Lauda
félisten

Gondolkodom, hogy veszek egy 220hs-t kiprobalni, max eladom, ha nem jon be, nagyot bukni nem lehet rajt. A gyori edigitalban van is (nekem az van legkozelebb), viszont holnapra berendelt a fonokom, mivel a ho miatt sok arut nem tudtunk kiszallitani. Hetkozben nem tudok elmenni erte.
Aki vett mar ilyet, van ezeken valami matrica, amibol tudom, hogy meg nem volt felbontva? Pl mikor a nikon gepemet vettem, akkor azokon volt egy nikon matrica, amibol tudtad, hogy bontatlan. :F

(#39578) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

Ma a MM -ban megnéztem ,kézbe vettem a canon sx240hs .kicsit csalodott lettem, amikor élőben is megvizsgálhattam
mit mondjak elég "bóvlis" feelingje van a müanyag váztol,a matt festésröl már ne is beszéljek..bár ez csak az én szubjektiv megitélésem.

Szerintem 69990 ft lehetne fémböl is! ráadásul ez már faragott ár, mint amikor elöször a boltokba került
92 ezerért.
Azért a tudása kompenzálja a külsöt.

Megnéztem a Samsung WB150F is ,azért a fém váz jóval igényesebben néz ki 39990ért .
persze tudásra elmarad a canontól.

A vásárlási szándékomtól azért nem tántoritott el a csalodottságom.

A Pécsi MM-ot jól kipucolták az ünnepek alatt..

(#39579) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

UI: azért az pozitiv volt számomra hogy made in JAPAN ! :)

(#39580) thomeef válasza BumBum Jack (#39579) üzenetére


thomeef
őstag

Jah hát nekem is közre játszott a vásárlásnál hogy az sx 240 és társai úgy néznek ki, mintha valami happy meal menühöz járó ajándék lenne...röhej. Azt tudom elképzelni hogy a canon designerei ewokok vagy nem tudom:D

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#39581) ludla válasza Des1gnR (#39567) üzenetére


ludla
őstag

Na ha ezt decemberben teszed ki én vevő lettem volna rá rögtön, de már vettem egy Canon A810-est amivel nagyon meg vagyok elégedve :K a családi események megörökítésére kiváló, a HD videó felvétel is elfogadható zoom nélkül.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#39582) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Kösz a válaszokat :R
ludla: majd legközelebb jobban igyekszem :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#39583) BumBum Jack válasza thomeef (#39580) üzenetére


BumBum Jack
tag

A méretével sem vagyok kibékülve ,kicsi ( ezért kompakt) és számomra elég kényelmetlen fogása van.
a felugró vaku is meglepte az ujjamat .. :)
ellenben az sx40 nekem nagyon tetszett kinézetre is ,fogásra is . és sokkal igényesebb. viszont 100 ezret nem szeretnék költeni fényképezőgépre.

Azt hiszem ujragondolhatom a fényképezőgép vásárlást.

(#39584) zolee86


zolee86
tag

Sziasztok!

A Samsung wb750 és Canon sx220 ár-tudás kategóriájában tudtok mondani esetleg egy harmadik gépet?

(#39585) thomeef válasza zolee86 (#39584) üzenetére


thomeef
őstag

Canon A4000/A3400

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#39586) racerx


racerx
őstag

Sziasztok!
Nekem mint laikusnak adjatok lécci tanácsot. Kigyerek születése miatt, úgy döntöttünk, hogy kéne vmi normálisabb fényképezőt, mert amik vannak azok nem éppen a legjobbak (olcso Samu, meg vagy 10 éves Canon - bár ezt imádtam :). Teszteket nézegetve olvasgatva, kinéztem a Samu wb 750-et ami ár értékben mindenhol jól szerepelt (jó szenzor, full hd). Csakhogy dec közepe óta nem tudom megrendelni sehonnan se, már 2 helyről is visszamondták a megrendelést 1 hét után. Valószínűleg hiánycikk lehet :( Az árgépen mondjuk van pár helyen, de ott is 1-2 hetes szállítási idők vannak (meg aztán mi lesz ha ugyanúgy járok mint előtte - gyerek ittvan gép meg sehol :) ), meg kb. egy tizessel fel is ment az ára. (37 - 47 ezer.) Ez meg már túlvan a tűréshatáron.
Szóval e helyett kéne valami, ez a kategória, mert sejtésem szerint ez a Samu belátható időn belül (1 hónap) nem lesz nagyon raktáron, pláne olcsóbban. Jó lenne a viszonylag szép videofelvétel (bár sejtem, hogy csodát ne várjak), és a fenetbb említett ár. De ha azt mondjátok, hogy inkább adjak ki +5,6 ezret a samuért, akkor meggyőzhető vagyok :)
Nem vagyok otthon a témában, nem tudom vannak e LÉNYEGES különbségek már ebben az érkategóriában.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#39587) Mhamster válasza racerx (#39586) üzenetére


Mhamster
tag

Fentebb sokszor részletezett Canon SX220 ami neked kell.
Lényeges különbség hogy CMOS szenzor van-e vagy nincs, illetve vannak e rajta _igazi_ manuális módok vagy sem. Kifutó modell, tavaly 70-80 is volt, most jóval olcsóbb, mondhatni best buy.

Canon sx220/230-al készült képek

[ Szerkesztve ]

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#39588) mefistofeles válasza Mhamster (#39587) üzenetére

Azt írta, hogy a 47 már túl van a tűréshatáron! Az alatt meg azért még most sem mutatsz!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39589) Mhamster válasza mefistofeles (#39588) üzenetére


Mhamster
tag

Azt is mondta, hogy: "De ha azt mondjátok, hogy inkább adjak ki +5,6 ezret a samuért, akkor meggyőzhető vagyok :)"

Ez meg jóval jobb választás mint a samsung, szóval adja csak ki azt a pluszpénzt. Ezek alatt sajna a CCD szenzoros gépek harca dúl amelyeknél sajnos még egy iphone 4-nek is jobb a képe. (Csak ugye nin benne opt.zoom és IS)

[ Szerkesztve ]

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#39590) mefistofeles válasza Mhamster (#39589) üzenetére

Nyilvánvaló, hogy a CMOS a lényeges különbség amiért érdemes áldozni de én úgy értelmeztem, hogy a 37-hez képest hajlandó 5-6 ezrest rápakolni de 220-ast én nem találtam 49900 alatt (annyiért is csak egy helyen)!
Megértem mindig a jóakarást a tanácsokban de az szinte tuti, hogy ha valaki kérdez gépvásárlás kapcsán és azt mondja, hogy van x pengője akkor itt kapásból az x+ 5-10 ezres gépeket kezdik ajánlani....
Gondolom nem véletlenül akar/tud annyit költeni amennyit ír.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39591) mefistofeles válasza racerx (#39586) üzenetére

Itt van pár CMOS érzékelős gép 46 alatt! Nem hiszem, hogy akkora különbség lenne köztük, hogy családi képekhez nagyon mellé tudnál nyúlni......

...biztos van itt több olyan guru aki a felsoroltak közül párról tud tapasztalatot mondani....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39592) Mhamster válasza mefistofeles (#39590) üzenetére


Mhamster
tag

Értem én is, hogy mit akarsz mondani, de a kérdés hogy kidobsz 37ezret egy olyan gépért, amivel nem lehet értelmes képet csinálni, vagy áldozol rá 50et és további 10 évig boldog tulajdonosa vagy egy jó képeket készítő gépnek. Lehet csak én vagyok így, de ebben az esetben én nem is vennék gépet. (Persze a nem lehet értelmes képet csinálni, költői túlzás, de valljuk be a 220 és minden alatta lévő között ég és föld, nem pedig 13 ezer ft a különbség.)

Jó példa, hogy most nem volt lehetőségem a 650D-re a kitobjektíven kívül mást venni, (értsd: nem volt 300ezrem vakura és 2 fixre) úgyhogy inkább eladtam és vettem egy filmes gépet ami viszont a kategóriájában az egyik legjobb.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#39593) mefistofeles válasza Mhamster (#39592) üzenetére

Szerintem egy olyan emberkének aki tényleg csak a családi albumba kattintgat, nem kéne feltétlenül a kenyérpénzhez nyúlnia egy jobb gép miatt! Fent linkeltem vagy 10 CMOS érzékelős gépet. Nem hiszem, hogy a 220-as mindegyiket ég és föld lealázza, családi fotózás témakörben, az áruk pedig 40 körül mozog.......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39594) Mhamster válasza mefistofeles (#39591) üzenetére


Mhamster
tag

S6300: gyenge jpeg algoritmus (sz*rrá mossa a részleteket), gyenge képstabi, nincs manuál mód.
WX50: 5xös zoom, ugye ez teljesen más kategória, szintén nincs semmilyen M mód, de talán még ez a legjobb a listában, igaz 52, tehát felette van árban.
L610: vagy tölthető elemszettet veszel bele, vagy alkálikat, mindegyik plusz kiadás, és egyik sem fog annyit bírni mint egy LI-ion akku, amit pedig az S6300ról írtam igaz rá.
Ixus 125: ugyanaz mint a WX50, talán kicsit több részlettel magas iso-n.
Oly SH21: ebből nem egyet hoztak vissza hogy fos képet csinál, sajna szintén gyenge, legjobb ccd-s modellekkel van pariban, nagyobb iso tartomány az előnye csak.
Praktika, Fuji: hagyjuk.

És nem megmondóember akarok lenni, csak van háttértudásom ahhoz, hogy tudjam melyik csinál értelmes képet, nem véletlenül írtam, amit.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#39595) mefistofeles válasza Mhamster (#39594) üzenetére

Oké nem érted mit mondok, hagyjuk....
Te profi szemmel nézed és valószinüleg olyan hibákat is észreveszel egy képen amit ő lelkendezve tenne az albumába!
Nekem pl. csak egy CCD szenzoros kis Canon SX 130 IS gépem van de szerintem nagyon szép képeket tudok vele lőni! Lehet, hogy halálra tudnád fikázni őket de NEKEM és a családomnak tökéletes!

...én is szívesen cserélnék tükrösre de jelenleg NEM engedhetem meg és passz!.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39596) BumBum Jack válasza Mhamster (#39594) üzenetére


BumBum Jack
tag

Szia!

Erröl mi a véleményed , képek ,makró milyen minőség? OLYMPUS SZ-31 MR
az sx240 helyett gondoltam.

(#39597) Mhamster válasza BumBum Jack (#39596) üzenetére


Mhamster
tag

Ha csak makrózni kell akkor jobb, csak figyelj, hogy alacsony iso legyen állványon, a super macro módban 5 cm-ről tudsz vele képet csinálni, de nem nagylátóval szerencsére hanem ilyenkor "bezoomol" ekv 60 mm körülre, így nagyobb nagyítást tudsz elérni.
Vagy vegyél egy fujit amire lehet makró előtétlencsét rakni, még talán ez a legjobb szupermakró, kevés pénzért.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#39598) racerx


racerx
őstag

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat. Valóban ugy gondoltam hogy a "kezdeti" 37-ezres árhoz képest ha nagyon kell rászánok a Samura 7-8 ezeret, ha (ezek szerint ez a CMOS dolog a lényeges) , ha ez nincs az eredeti árkategória között.Tudom, hogy mint minden cuccnál, ha még rárakok 10 ezret, meg ha még csak 5 ezret, majd ha már ennyi akkor csak 10 ezer és ilyen meg olyan hiper lesz a cucc :), itt is így van. de ezért van egy tól - ig határ amit be kellene tartani (még ha az 50 ezres sx220 se okozna nagy gondot - csak az elveimmel ellenkezne :) ).
Bár bammeg, ahogy nézem kb 1000 forintal lenne drágább a 220 mint a wb 750.. Csak nem tom, van e köztük LÉNYEGES" különbség.

[ Szerkesztve ]

(#39599) BumBum Jack válasza Mhamster (#39597) üzenetére


BumBum Jack
tag

még szóba jöhetne esetleg a samsung wb750
a kép minőség lenne fontos a jó makró és a manuális beállitások ISO-t, vagy a rekeszt, vagy a záridőt.
az olympusnál mintha azt olvastam volna hogy nincs manuál mód

köszönöm a válaszokat!

(#39600) mefistofeles válasza racerx (#39598) üzenetére

Itt elméletileg 43 345 pénzért + 1040 szállítási költségért jövő pénteken már meg is kaphatod a 750-es samsungot!
...a canon 220 különben tényleg jó gép és már csak 5-6 ezer plusz......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.