Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) padi68


padi68
senior tag

aki szeretne nyerni 1 canon sx150-es gépet:

sx150

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#40452) bigdady


bigdady
nagyúr

Ti melyiket választanátok és miért?
Canon sx150 vagy Fujifilm Finepix S2995?
Nem tudok dönteni :W Más 5let?

[ Szerkesztve ]

(#40453) padi68 válasza bigdady (#40452) üzenetére


padi68
senior tag

ugyan nikon párti vagyok, de itt mindenki a Canont hozza ki győztesként.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#40454) bigdady válasza padi68 (#40453) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nikon melyik a favorit ebben a 35 k körüli zónában?

(#40455) padi68 válasza bigdady (#40454) üzenetére


padi68
senior tag

nincs olyan szvsz

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#40456) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egy ideje már szemezek egy kis kompakt géppel, és ugyan a kínálat elég nagy, de az elvárásaimnak ez felelne meg ami árba is jó. Canon PowerShot SX240 HS.

A topicba olvasgattam erről a fényképezőről, és jókat hallottam róla. Van esetleg valami negatív dolog ami elkerülte a figyelmem? Állványt mindenképp szeretnék majd hozzá venni, ebből melyiket tudnátok ajánlani?

Illetve láma kérdés, de ehhez lehet venni távkioldót? :B

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#40457) ricsidealer


ricsidealer
tag

Sziasztok, a gyakorlatban van különbség Lumix DMC-TZ35 és az LX7 között ? kb ugyanolyan árban vannak. Remélem van valaki valamilyen véleménnyel :)

Nokia 6.1

(#40458) Murloc


Murloc
tag

Sziasztok! Nem szeretném félrevinni a témát, ezért ha létezik esetleg releváns beárazós topic, csak én nem találtam meg, akkor irányítsatok át nyugodtan. Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek mennyiért lehetne eladni egy 2009-es Fujifilm FinePix S1500-as gépet? A válaszaitokat előre is köszönöm!

(#40459) padi68 válasza Murloc (#40458) üzenetére


padi68
senior tag

beárazós topic

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#40460) junior11 válasza ricsidealer (#40457) üzenetére


junior11
veterán

Óriási a különbség a képminőség tekintetében az LX7 javára, mely profikompakt kategória, a TZ35 viszont még friss modell - ezért drágább (a TZ25 utódja), utazózoom kategória.

Ha nem fontos a nagy zoom, mindenképp az LX7 a jó választás. Ráadásul az eddigi tesztek alapján a TZ35/40 modelleknél én személy szerint igen kellemetlen chromatikus aberrációt véltem felfedezni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#40461) ricsidealer válasza junior11 (#40460) üzenetére


ricsidealer
tag

uhh,hát,köszöntem szépen a válaszod :D még jó,hogy megkérdeztem :O

Nokia 6.1

(#40462) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Úgy döntöttem, hogy ideje lecserélnem a régi Canon a720 IS gépemet. Képminőség is lehetne jobb, meg tudásban is örülnék kicsit többnek. Valami ultrazoom masinában gondolkoznék, az alábbi elvárásokkal, fontossági sorrendben:
- min. 10x optikai zoom
- full manuális beállítás lehetőségek (záridő, blende, iso, fókusz, ...)
- bulb üzemmód, vagy fél-egy perces expó lehetősége
- szűrők használatának lehetősége (jelenlegi Canonhoz 58 mm-es szűrőket halmoztam fel, így jó lenne ez a méret), akár vaku mellett is
- ne csak saját "gyártói" akkumulátort, hanem ceruzaakkumulátort (is) fogadjon
- normális fogású ház
- fullHD videó (esetleg)
- távvezérlés
- ha létezik egyáltalán ilyen kategóriában, örülnék valamiféle szenzortisztító funkciónak is
- esetleg külső vaku, vakupapucsra
Persze a legfontosabb, hogy a képminőség minél jobb legyen, felbontás annyira nem izgat ilyen szempontból. Hosszútávra terveznék vele, egy megbízható, segítő "társat" szeretnék. A legfontosabb, ami eddig kimaradt, az ár. Első körben legyen 60e Huf, ha létezik ilyen gép, ilyen kategóriában. Előre is köszönöm a válaszokat!
Sejtem, hogy a legjobb lenne egy tükörreflexes masina, de sajnos anyagiakba nem fér bele egy normális példány teleobjektívvel, így azért próbálkoznék ultrazoom gépekkel.

[ Szerkesztve ]

(#40463) ricsidealer


ricsidealer
tag

Sziasztok, Canon 240HS -ről vélemény? :) megéri a pénzét ?

Nokia 6.1

(#40464) scarabaeus válasza ricsidealer (#40463) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem mindegy, hogy SX vagy IXUS. Az SX220-230-240-260-ról szól kb. a topik 50%-a, úgyhogy mindenki önmagát ismételné kb. :)
Az általad említett gépek közül amúgy, ha csak egyedüli gépként lenne használva, és nincs mellette egy nagyobb, ami mellé másodgépként jön, akkor én az LX7-et választanám.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#40465) Klemice válasza scarabaeus (#40464) üzenetére


Klemice
senior tag

az ixus gépek nem olyan jók mint az sx gépek?

(#40466) scarabaeus válasza Klemice (#40465) üzenetére


scarabaeus
őstag

Egyszerűen mások, más jellegűek is, ezért nem mindegy, hogy a nem teljes típusnév mivel kezdődik.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#40467) ricsidealer válasza scarabaeus (#40464) üzenetére


ricsidealer
tag

nem ixus :D bocsi,sima sx, LX7el az a problémám,hogy nem kapható az adott üzletben. Meg számít a méret és a kezelhetőség (minél kisebb legyen és egyszerűbb - nők kérése) és egyedüliként lenne használva,igen

[ Szerkesztve ]

Nokia 6.1

(#40468) scarabaeus válasza ricsidealer (#40467) üzenetére


scarabaeus
őstag

elölnézet
felülnézet
(Nincs ott TZ40, ezért az ugyanakkora TZ30-at raktam rá, nincs felülnézete az SX240-esnek (?), ezért a csak GPS-ben különböző SX260-ast tettem ki)

"minél kisebb legyen és egyszerűbb - nők kérése" - akkor itt kompromisszum lesz. :)
Eldobva az LX7 F1,4-es fényerejét, a nagyobb szenzorából és mindeközben kisebb felbontásából adódó jól használható magasabb ISO-it. E kettő jellemző együtt valami elképesztő: a nagy fényerő miatt a másik kettő gépnél 5,5-6x kevesebb időre van szüksége ugyanahhoz az expóhoz, ráadásul a magas ISO-s zajban is van legalább egy FÉ különbség...
Nincs 20x zoom.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#40469) ricsidealer válasza scarabaeus (#40468) üzenetére


ricsidealer
tag

Na,ezt nem igazán voltam képes felfogni :D Majd reggel elolvasom,mindenesetre köszönöm a szakmai válaszod ! Elnézegetve ezeket a szívem mindenféleképpen az lx7-hez húz,még ha én se használnám ki teljesen a gép tudását , de a 240 meg a többiek miatt esélyesebb inkább. Na,gondolkodok még :D

Nokia 6.1

(#40470) hugeboy válasza .: JuSzT :. (#40439) üzenetére


hugeboy
tag

Mivel 40ezer Ft-ot szán rá a jelenlegi tulaj, az lx7 nagyon nem fér bele ebbe a kategóriába. Az lx3 használtan igen, de kicsit gyanakvó vagyok, hogy egy újan majd' 100ezres gép miért kerül 40ezerbe. Másrészt nem tudom mennyire lenne jó ötlet használtat venni egyáltalán, hiszen nem értek hozzá, így ha valami nem stimmel vele, nem venném észre.

(#40471) scarabaeus válasza hugeboy (#40470) üzenetére


scarabaeus
őstag

"egy újan majd' 100ezres gép miért kerül 40ezerbe"

Több generációval ezelőtti gép, 5 éves. Bele kell törődniük az eladóknak, hogy a 2008-ban 120 ezres gépükért ennyit adnak meg a népek.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#40472) .: JuSzT :. válasza scarabaeus (#40471) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Vagy annyiért sem megy el, mert árulják már egy ideje.

(#40473) Geri985


Geri985
tag

Sziasztok!
Kéne egy gép, viszonylag sürgősen! A maximum ár 60.000 Ft. Bármelyik márka szóba jöhet! Melyik a legjobb választás ezen az áron?

(#40474) Geri985


Geri985
tag

Eddig úgy gondolom ez a legjobb választás: Sony DSC-H200
http://www.220volt.hu/Sony+DSC-H200

(#40475) junior11 válasza Geri985 (#40474) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem 20Mpx CCD kis szenzorral nem jó választás. Ha ultrazoom, nézd meg az itt gyakran emlegetett Canon Powershot SX240/260HS, Panasonic Lumix DMC-TZ30 modelleket.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#40476) Geri985 válasza junior11 (#40475) üzenetére


Geri985
tag

De ezeknek fix objektívjük van, nem? Szerintem, most hülyeséget mondtam, csak barátom valami ilyesmit mondott, hogy az H200 kinézetű gépeknek jobb a lencséje, lencseszerkezete vagy mi... Bocsánat, nem vagyok szaki...

(#40477) junior11 válasza Geri985 (#40476) üzenetére


junior11
veterán

Igen, ezeknek fix objektívük van, nem cserélhetős.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#40478) hugeboy válasza scarabaeus (#40471) üzenetére


hugeboy
tag

Majd megkérdezem akkor a jövőbeli tulajt erről a gépről.
Ebben az árkategóriában újan milyen alternatívák vannak?

(#40479) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Tiszteletem urak!

Bármi tapasztalata erről Benq GH 200 a gépről van e valakinek?

Kompakt gépet keresnék amivel videot is lehet rögziteni hd felbontásban élvezhető képminőséggel,
A video you tube ra felrakott anyagok alapján elég jónak tűnik de a márka nem a legnevesebb a digitális gépek között
Viszont a leírt paraméterek nem tünnek rossznak.

Szerintetek megér 30k-t a gép?

(#40480) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Canon sx150-be milyen memória való? Microsd van itthon 8gb. Vagy adnak hozza alapból?

(#40481) padi68 válasza bigdady (#40480) üzenetére


padi68
senior tag

PowerShot_SX150_

MEMÓRIAKÁRTYA

Típus SD, SDHC, SDXC

nem szoktak adni hozzá

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#40482) bigdady válasza padi68 (#40481) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi
Találtam adaptert azzal fogom bele rakni a mikrosd-t

(#40483) bigdady válasza bigdady (#40482) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mennyire elég egy sx150-nek egy 8gb kártya?
Mekkora fájlokat csinál?
Mennyire fontos hogy gyors kártya legyen? Jó egy class6-os microsd sd adpaterrel?
Mivel tudom tesztelni a kártya gyorsaságát? Tudtok vmi progit?
Mire érdemes formázni?
:R

[ Szerkesztve ]

(#40484) .: JuSzT :. válasza bigdady (#40483) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nagyjából 1500 kép fér rá.
Szerintem 5mb körüli fileokat csinál
Elég a class6.Gyors kártya a sorozatfelvételeknél, illetve másolásnál igazán fontos.
Fényképezőgéppel érdemes formázni.

(#40485) bigdady válasza .: JuSzT :. (#40484) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi. Vmi jó tölthető elemet tudtok hozzá ajánlani edigitálban? Nem nagyon értek hozzá melyik jó ár érték arányú. Eddig ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#40486) Zozzer888 válasza bigdady (#40485) üzenetére


Zozzer888
addikt

Eneloop-ot vegyél hozzá:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#40487) .: JuSzT :. válasza bigdady (#40485) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

ha jól tudom ilyet lehet kapni üzletekben is. Ez újabb, jobb technológia már

(#40488) .: JuSzT :. válasza Zozzer888 (#40486) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R

(#40489) bigdady válasza Zozzer888 (#40486) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek.
Ennek az eneloop-nak speckó töltő is kell vagy jó a meglévő itthoni GP is szerintetek? Muszáj azt is venni?

(#40490) johniee válasza .: JuSzT :. (#40487) üzenetére


johniee
senior tag

Igen, ez a legjobb ceruza akksi!!

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#40491) bigdady


bigdady
nagyúr

Kicsit elbizonytalanodtam ahogy böngészek és a samsung wb150f eléggé megtetszett és mintha többet tudna. szerintetek? Nagyobb optika nagyobb látószög
Viszont mint aksis lenne. Ezekhez lehet aksit venni később ha tönkre megy vmikor?

[ Szerkesztve ]

(#40492) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Tegnapelőtt volt 1 kérdésem de nem nagyon kaptam választ. Ezért gondoltam még egyszer bemásolom, hátha tud valaki segíteni. Köszönöm mégegyszer :R

"Egy ideje már szemezek egy kis kompakt géppel, és ugyan a kínálat elég nagy, de az elvárásaimnak ez felelne meg ami árba is jó. Canon PowerShot SX240 HS.

A topicba olvasgattam erről a fényképezőről, és jókat hallottam róla. Van esetleg valami negatív dolog ami elkerülte a figyelmem? Állványt mindenképp szeretnék majd hozzá venni, ebből melyiket tudnátok ajánlani?

Illetve láma kérdés, de ehhez lehet venni távkioldót? :B"

iPhone 13 Pro Max

(#40493) .: JuSzT :. válasza jozsi252 (#40492) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

Eddig én is csak jókat olvastam róla itt. ár / érték arányban szokták javasolni.

Mit szeretnél állványról fotózni? Állvány témában én is azt a tanácsot kaptam, hogy nagyjából 10-15e Ft os árakon keresgéljek márkásabb állványokat. (hama az nem márka ilyen szempontból)

Használd az önkioldót a távkioldó helyett :) wifi hiányában szerintem vezetékest nem nagyon tudsz erre kötni

(#40494) bigdady


bigdady
nagyúr

Nem tudjátok hol lehetne samsung wb150f-hez ilyen tokot szerezni? istennek nem találom sehol semilyen boltban. Nem hiszem hogy adnának hozzá.

(#40495) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
55000-ig szeretnék venni egy fényképezőt.
Igazság szerint egyet kinéztem Fujfilm Finepix S4300,néztem más is ebben az árkategóriában (Nikon,Sony) ,de erre két év gari van és az sokat számít nekem.
Szerintetek ez milyen gép,mi a legjobb ill legrosszabb tulajdonsága?
Nem kell egy nagyon nagy tudású gép,nem vagyok olyan nagy fotós,de a 20000-es kis egyszerű "kattogtatós" gépeket már azért kinőttem.
Illetve még egy kérdésem van,melyik fotós webáruházból éri meg rendelni a legjobban?
Itt Miskolcon láttam 55000-ért ezt a gépet,de több Pestiben volt olcsóbban is és nyilván nem baj ha mondjuk 50-ből megúszom a dolgot.
Köszönöm a segítséget előre is. :R

Tiszta hülye aki nem normális

(#40496) Zozzer888 válasza bigdady (#40491) üzenetére


Zozzer888
addikt

A topic kollektív tudata tud a létezéséről,mégis a Canont ajánlja.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#40497) .: JuSzT :. válasza bigdady (#40494) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én kinabol rendeltem az nx1000hez hasonlot. -3000 ft

(#40498) jozsi252 válasza .: JuSzT :. (#40493) üzenetére


jozsi252
veterán

Járok horgászni, és egyrészt oda is szánnám. Illetve a másik része hogy szoktam kiállításokra: legyen az autoshow, forma 1. Igazából a nagy zoom az F1 miatt is kell. Lelátókról a box azért nem 20 méterre van.

Állványt igazából én is 10 fölött néztem, mert tudom hogy a pár ezer ft-osak nem érnek semmit.

Amúgy van olyan oldal ahol ezt a Canon Powershot SX240 HS -t tesztelték?

iPhone 13 Pro Max

(#40499) .: JuSzT :. válasza jozsi252 (#40498) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem gondolkoztál a bridge kategóriás gépeken? Mert ha már állványt viszel, ha kicsit nagyobb a gép az baj lenne?

Csak mert kicsit furcsán nézne ki hogy egy nagy állványról fotózod a F1-et, egy kis kompakt géppel :)

highly recommended

(#40500) jozsi252 válasza .: JuSzT :. (#40499) üzenetére


jozsi252
veterán

Az a baj hogy annyit meg már nem szeretnék kiadni érte. A másik baj hogy iPad-et várom hogy kijöjjön mert venni akarok azt is. Tudom hogy az iPad árából meg a Canon gép árából vehetnék egy jó kis DSLR gépet, de annyit meg nem fotózok hogy megérje.

Bridge gép meg hát nem is tudom.. Köztes állapot kompakt - DSLR között. Tudnál ajánlani 1-2 Bridge gépet?

Köszi

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.