Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40051) Fandango


Fandango
veterán

Elore is elnezest kerek, de nem olvastam vissza a forumba, viszont kerdesem lenne.
Egy baratom megkeresett, hogy szeretne fenykepezogepet venni 35-40k forintos arkategoriaban, mivel en dSLRt hasznalok inkabb abba vagyok jaratosabb. Ezert itt kernek tanacsot, mit merjek ajanlani neki?

[ Szerkesztve ]

(#40052) Lauda válasza No.01 (#40048) üzenetére


Lauda
félisten

Ez esetben e ketto kozul valassz: [link] [link]

(#40053) fattyu válasza Lauda (#40052) üzenetére


fattyu
veterán

Nemis. :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40054) No.01 válasza Lauda (#40052) üzenetére


No.01
őstag

G1-et neztem de az nekem mar nagy es nehez lenne. Az RX100-ast meglesem ;)

fattyu:

Jogos! Azt nem irtam oda, h az esszeruseg hataran belul ;]

[ Szerkesztve ]

(#40055) Mhamster válasza No.01 (#40054) üzenetére


Mhamster
tag

Meg ugye van a pana lx7 es a canon g15, osszessegeben sztem mind2 jobb mint az rx100/g1x

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#40056) Lauda válasza No.01 (#40054) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk a g1x tenyleg king kong mar, a masikrol van tobb teszt is: pl: [link] [link]

(#40057) No.01


No.01
őstag

Hat elolvastam a teszteket. Nem gyozott meg ez a Sony foleg annak tukreben, h ez meg majd 200EUR-val tobb mint a Pana TZ40...

Meg keresgelek.

(#40058) Lauda válasza No.01 (#40057) üzenetére


Lauda
félisten

18 megapixel egy 1/2.3-os sensoron. Nem tudom mi alapjan dontesz, de akkor keresgelj tovabb. En speciel meg nem lattam ilyen kepminoseget kompakton, mint az rx100-nal, de izlesek es pofonok.

[ Szerkesztve ]

(#40059) No.01 válasza Lauda (#40058) üzenetére


No.01
őstag

Ertem en, de ar/ertek aranyban azert van ennel jobb is foleg annak tukreben, h ez a Sony kozel 200EUR-val kerul tobbe es a TZ40 sem rossz gep...

(#40060) Lauda válasza No.01 (#40059) üzenetére


Lauda
félisten

A leheto legjobbat kerested, azert linkeltem ezeket. Ha ar/ertek aranyt szeretnel, akkor canon sx220/230.

(#40061) junior11 válasza No.01 (#40059) üzenetére


junior11
veterán

A SONY RX100 nem ultrazoom kategória mint a TZ széria a Panától, hanem már inkább profikompakt. A TZ40 még új modell, szerintem ár/érték arányban semmiféleképpen sem jó vétel jelenleg, ugyanis később esni fog az ára.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#40062) No.01 válasza Lauda (#40060) üzenetére


No.01
őstag

En ugy vagyok vele, ha hosszutavra tervez az ember akkor erdemesebb a felso kategoriabol valasztani - felteve ha teheti ugye - mert akkor duplan nyer az ember. 1) lesz egy jo termeke ami adott idopontban az (egyik) legjobb masreszrol nem kell feltetlenul azon aggodni, h 1 ev mulva megint vehet v.mi ujat mert az elozo mar nem jo vagy nem megfelelo. En majdnem mindennel igy vagyok.Persze ttol meg lehet velem van a baj :B :DDD

junior11:
A TZ40 biztosan lesz jobb vetel is idovel, de en 1 honapon belul szeretnem ezt a dolgot letudni. Az mar egy masik kerdes, h ar ertek aranyban az elod TZ30-al biztosan jobban jarnek csak eppeneseggel nem kovetem a fenykepezogepek vilagat es nem akartam magamat hagyni, h rabeszeljenek a Panara anelkul, h megkerdeztem volna errol mas embereket is.

(#40063) Lauda válasza No.01 (#40062) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem mindegy mit csinalsz. Azt vegkepp nem ertem, hogy ha az egyik legjobb kompaktot keresed, hogy kerult egyaltalan szoba a tz szeria, de a te penzed, te dontesed.

(#40064) No.01 válasza Lauda (#40063) üzenetére


No.01
őstag

A TZ szeri mint emlitettem a Mediamarktos srac alltal kerult szoba mikor elmondtam neki, h mit is keresek pontosan.
Az, h a legjobbat vagy az egyik legjobbat keresem az rendben van de 560EUR-t kicsi sokallok egy kompaktert annak tukreben, h a G1 is annyiba kerul es azert a ketto nem egy kategoria szerintem.

Ne erts felre halas vagyok ajanlasert, de az arcimkent kicsit tulzonak tartom hiaba a belbecs. No offense! :B

(#40065) Lauda válasza No.01 (#40064) üzenetére


Lauda
félisten

Nezelodj, oszt majd eldontod! :K

(#40066) McBJani válasza mefistofeles (#40047) üzenetére


McBJani
tag

Szia!
Hitelre vettem.
Csak az a nevetséges, hogy előző nap -5%, aztán másnap +5 :N

Zozzer888: Ez nem is volt kérdés :)

(#40067) mefistofeles válasza McBJani (#40066) üzenetére

Ha azon a napon vetted amikor a -5% volt (mondjuk a papírokon is rajta kell legyen) akkor nem adhatják drágábban.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#40068) Petronas14


Petronas14
csendes tag

Sziasztok!

Döntés helyzet előtt állok:
Nikon s9100/9200 vagy a Canon SX 220, 230, 240 HS? Képminőségben a Canon típusai jobbak? A lényeg nálam a képminőségen van nem a "megapixell háborún"!

Canon SX 220 HS 49.700+ szállítási díj
Canon SX 230 HS 50. 300+ szállítási díj
Canon SX 240 HS 53 000+ szállítási díj

Nikon s9100 54. 900 Fotoplus, ezt Pécsett Árkádban, vagy a belvárosban át tudom venni személyesen a Fotoplus üzleteiben. Milyen gép a Nikon Coolpix s9100? Képekben jobb a Canonnál?

A segítségeteket kérem, hogy általános fényképezgetésre, szép képek készítésére kellene a gép.
Melyik a legjobb vétel? Írták a fórumon, hogy a 230-as Canon GPS-e szívja az amúgy sem erős akkut. A GPS vevő kiiktatható a menüben?
A 240-es optikája pedig kisebb fényerejű, mint a 220 HS-ben. Ezt hogy kell érteni? Sötétben és beltérben gyengébbek a képei?

Aki tud legyen kedves segítsen!

Köszönöm
Üdv, Petronas14

(#40069) tengo24


tengo24
tag

Sziasztok!

Milyen gép az ajánlott jelenleg 40-50.000 Ft-os árkategóriában? Az se baj, ha kevesebb :) .
Családi események, kisbaba fotózás (leginkább beltéren), illetve nyaralásokhoz használnám.
Kompakt és bridge is szóba jöhet.
A lényeg a képminőség lenne! (és egyszerű kezelhetőség)

Köszönöm!

(#40070) peti_s válasza Petronas14 (#40068) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem nem jön be a Nikon ezen típusának a színvilága, erős túlzással a Vivitar színvilágát juttatja eszembe. A Fotoplus nagyon drága hely. A kisebb fényerőt úgy kell érteni, h u.akkora érzékenység, és záridő mellett sötétebb képet csinál az SX240. Tehát, azt h ezt kiküszöböld, vagy hosszabb záridőt használsz, vagy nagyobb érzékenység mellett fotózol. Előbbinek a hátránya h bemozdulhat a kép, utóbbinak h kicsit több lesz a zaj, de egyébként, túl nagy különbség nincs a kettő gép között.

(#40071) peti_s válasza tengo24 (#40069) üzenetére


peti_s
addikt

Ha ki tudsz menni Ausztriába érte, akkor ezt. ~25k-ért best buy.

Ha, tényleg rászánod az 50k-t, akkor SX220/230/240. De nekik kicsit rosszabb az auto módjuk kevés fény esetén. Ha nem ijedsz meg attól h legalább a vakut te vezéreld, akkor tökéletesek.

[ Szerkesztve ]

(#40072) Fandango válasza peti_s (#40071) üzenetére


Fandango
veterán

Esetleg nekem is tudnal valamit mondani erre: LINK

(#40073) Zozzer888 válasza Fandango (#40072) üzenetére


Zozzer888
addikt

SX 150-160 hs, esetleg ha van ennyiért SX220 hs

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#40074) Fandango válasza Zozzer888 (#40073) üzenetére


Fandango
veterán

Koszi a valaszt Zozzer!

(#40075) Petronas14 válasza peti_s (#40070) üzenetére


Petronas14
csendes tag

Köszönöm ismét a korrekt választ!

(#40076) peti_s válasza Fandango (#40072) üzenetére


peti_s
addikt

Amit már írtak is, SX150-160, de ha megoldható az osztrák vásárlás, akkor inkább ez.

[ Szerkesztve ]

(#40077) tengo24 válasza peti_s (#40071) üzenetére


tengo24
tag

Szia!
Ki tudnék menni, de akkor már nem éri meg :(( SAJNOS!

A Canon SX150 mennyivel lenne rosszabb vétel?

Nem sajnálom a +15000 Ft-ot, ha a Canon SX220 (SX230, SX240) tud annyival többet, jobbat!

Ennek fényében melyiket ajánlanád?

Köszönöm!

(#40078) Geri985


Geri985
tag

Sziasztok!
Új vagyok itt, de úgy döntöttem, hogy keresek egy jó kis hobbit... És a fényképezésre jutott a választásom. Már régebben is gondolkodtam rajta, hogy elkezdek, de valahogy sose sikerült. De lám, most megtört a jég...
Először is kellene egy fényképezőgép, no de milyen?! Hát ez lesz nekem most a kérdésem...
Hobbiszinten űzném a dolgot. Maximum 50.000 Forintot szánnék rá. Szeretnék kis dolgokat fényképezni, no meg Márciusban megyek Belgium - Nagy-Britannia - Franciaország körútra és szeretnék szép képeket csinálni.
A kérdésem, hogy milyen fényképezőgépet ajánlotok a leírtaknak megfelelően? Az új gép mellé gondoltam valami szakkönyvet, azt is ajánlhatnátok... De leginkább a fényképezőgép érdekelne!
Előre is köszi a válaszaitokat!

(#40079) Zozzer888 válasza Geri985 (#40078) üzenetére


Zozzer888
addikt

50ért? Olympus EPL-1 :) (használtan, garival)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#40080) peti_s válasza tengo24 (#40077) üzenetére


peti_s
addikt

Az SX220/230/240 van annyival jobb, de ahhoz h azt kihozd belőle, el kell felejteni a teljes auto módot.

(#40081) johniee válasza goran78 (#39813) üzenetére


johniee
senior tag

Nagyon jó kis gép a WX60,
ekkora mérethez nagyon jó
a képminősége is, főleg, hogy
FullHD videót rögzít és 8x az
optikai zoom :))
Vaku nélkül egy sötét polc alatt is
baromi jó képet csinál,
jobb, mint az emberi szem :D

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#40082) goran78 válasza johniee (#40081) üzenetére


goran78
tag

De örülök a válaszodnak.
Végre egy konkrét tapasztalat. Auto módban is jó képeket készít?

(#40083) johniee válasza goran78 (#40082) üzenetére


johniee
senior tag

Igen, játszottam vele pár alkalommal :DD
Hétvégén meg is érkezik a sajátom :))
Legjobban az elmosódott háttér mód tetszett,
marhajó képeket csinál :Y
Kint a szabadban mégjobb lehet.

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#40084) sifaa


sifaa
csendes tag

Segítsetek nekem légyszíves! Sony WX60/80/200-n, vagy agyalok még a TF1-en is (3 kislány fogja gyilkolni). Lényeg hogy az egész család auto-n fogja használni, de egy eos300D cserélek le, mert a talicska nélkül akarunk kirándulni, viszont a minőségből sem nagyon szeretnék engedni. Amiért sokáig nem barátkoztam a kompaktokkal, az a szürkületben szemcsés kép, ha lehet ezt nagyon szeretném elkerülni. Köszi a választ előre.

[ Szerkesztve ]

Maraggyáá máá

(#40085) fattyu válasza sifaa (#40084) üzenetére


fattyu
veterán

gyúrjatok. a fizikával nehéz mit kezdeni. Ha a kevés fényben fotózás döntő szempont akkor SEMMIKÉPP se kisszenzoros gépet.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40086) johniee válasza sifaa (#40084) üzenetére


johniee
senior tag

Ha megnézed ezt a videót,
látni rajta, hogy elég jó minőségben készíthet videót is este ;)
Én kifejezetten bulikban való használatra veszek WX60-at :K
Egyik ismerősöm tesztelte a WX50-et, bevált ilyen célra.

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#40087) sifaa válasza johniee (#40086) üzenetére


sifaa
csendes tag

1080p-be elfogy a kamera, nézd meg hogy becsíkozza a képet. Ettől jobb videót csinál a Galaxy S2-esem, az elég is videóra nekem, de a képeitől nem vagyok elragadtatva ezért akarnék egy kicsit komolyabb de még kompakt gépet.

Maraggyáá máá

(#40088) johniee válasza sifaa (#40087) üzenetére


johniee
senior tag

Szerintem az videókonvertálási hiba.
Csak a fényérzékelést akartam mutatni ezzel a videóval ;)

Viszont ez a WX60 videó szép tiszta [link]
Kihozza a nénit az ablakból :DDD

Ez még egy jó felvétel [link]

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#40089) sifaa válasza johniee (#40088) üzenetére


sifaa
csendes tag

Tényleg az lehet, az S2-m is szép videót csinál, csak a mozgatást nem szereti :)
Az 50, a 60, a 80, és a 200 közt képminőségben van különbség, érdemes drágábbat venni, más márkában van jobb ajánlat? Az az ütés és vízálló az milyen?

Maraggyáá máá

(#40090) ruan


ruan
tag

Sziasztok

Már nem követem annyira a típusokat, eddig volt egy Fuji 6500-am, most egy sony hx5-öm, váltani szeretnék.
Szerettem a fuji, analóg zoomját, objektívét, markolatát, képminőségét.
A Sony-ba s feature-eit, pásztázó panorámát, videóját, viszont kissé lassú, bosszantó, és több gombot, tekerőt szeretnék, könnyebb manuális állítási lehetőséget, viszont kompakt testben. (esetleg bridge)
Mit ajánlanátok, 40-60 ezer ft. között?
(Canon G sorozat kivételével)

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#40091) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok,
Remélem jó helyen járok.
Kezdő fotósnak 30 000ért melyik készüléket ajánljátok?
Nikon Coolpix S3300 vagy fujifilm s2800
(1000Ft különbség van jelenleg a kettő között)

(#40092) peti_s válasza ruan (#40090) üzenetére


peti_s
addikt

SX220/230/240 + pótakku.

(#40091) Kreash, ez ha megoldható az osztrák vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#40093) johniee válasza sifaa (#40089) üzenetére


johniee
senior tag

Nyílván jóval gyengébb a vízálló modell, mivel nem jön ki optika belőle.

Minimális különbségek vannak a típusok között,
pl. nagyobb zoom, pár megapixellel nagyobb képek,
képeffektek, +wifi, stb.

Hétvégén már a kezemben lesz az én kis WX60-am :))
Lövök majd vele sok jó képet :))

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#40094) Tukán


Tukán
csendes tag

Sziasztok!

Ismerős szeretne gépet venni, max 150.000 Ft-ig.
Pár elvárás van csak
- magyar menü
- jó fogása legyen
- automata módban lesz használva, így jó lenne, ha sok előreállított programmal rendelkezni.

Köszi a segítséget!

ZaK

(#40095) Zozzer888 válasza Tukán (#40094) üzenetére


Zozzer888
addikt

Canon S110

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#40096) JézU.S


JézU.S
csendes tag

Sziasztok!

Tudom nem a legmegfelelőbb helyre írok, de ha valakit érdekel bontatlan 3év garis Canon SX-130 akkor pü -ben írjon rám. Lesz hozzá minőségi Soshine csatornánkénti töltő és Eneloop alacsony kisülésű aksi is.

(#40097) Bandesz18


Bandesz18
tag

Sziasztok! Aki FZ150-et nézett ki magának az most nagyon jó áron hozzájuthat a MM-ban. Budapesti és Budaörsi áruházban biztos, vidéken viszont nemtudom.

(#40098) Willie válasza Bandesz18 (#40097) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Köszi az infót, kár hogy én már megvettem. :(
Mennyi az annyi? :)

[ Szerkesztve ]

(#40099) Bandesz18 válasza Willie (#40098) üzenetére


Bandesz18
tag

89000 HUF

(#40100) tomp


tomp
félisten

hmm. Ma szembesültem azzal a dologgal, hogy a Nikon Coolpix P510-el lehet repülőket is fotózni.
Najó ilyenkor már nincs tökéletes minősége, de kb 13km magasan repülő madarat ma lekaptam. Nem is akármilyen gép.
U.S. Air Force C-17 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.