Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) wms válasza junior11 (#39099) üzenetére


wms
senior tag

Mindenhol azt olvastam, hogy a fényképminőségük megegyező, egyedül videó terén jobb a Pana. De drágább is 15k-val! :K

(#39102) tomp válasza wms (#39098) üzenetére


tomp
félisten

Beltérben jobban örül a gép ha van fény gazdagon. :-)
Videója szép habár borús időben hajlamos arra, hogy borús felhő beég.
A videó alatti manuális fókusz lehetőség nagyon jó. Az automata sokszor nem vágja, hogy én hova szeretnék fókuszálni. :-D

(#39103) wms válasza tomp (#39102) üzenetére


wms
senior tag

Egyszóval akkor meg vagy vele elégedve! Gyorsan menti el a képet? Amikor néztem a FZ 150-es Pana-t, az hihetetlenül lassan végezte el ezt a műveletet. Lehet, hogy csak az a darab, de az szörnyű volt, 4-5 mp-ig is eltökölt vele. Az 510-es viszont nagyon gyors volt, ugyan olyan fényviszonyok között ;)

(#39104) scarabaeus válasza wms (#39103) üzenetére


scarabaeus
őstag

Gondolom, RAW mentés be volt állítva azért az FZ150-esen, olyan 14 MB-okat pakolgat még ki a jpeg mellé, de ettől függetlenül, amíg menteget, addig simán lehet képeket csinálni vele, nem kell megvárni, amíg abbahagyja a mentést.

Szerk.: Nagyon extrém fényviszonyoknak kell lenniük, hogy befolyásolni tudják a flash kártyára mentés sebességét, nem is inkább látható fények, lehet, hogy a röntgen felé tendáló hullámhosszak, vagy erős mikrohullámok :)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39105) scarabaeus válasza wms (#39103) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nekik másik FZ150 járt a kezükben, bizonyára - érdemes végignézni a számokat. Milyen SD kártya volt abban az FZ-ben, ami a kezedben volt? Valami össze-vissza nyomogatható kiállítási darabon? El nem tudom képzelni ugyan, hogy miket lehet úgy elrontani rajta, de az emberi lelemény sok mindenre képes.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39106) tomp válasza wms (#39103) üzenetére


tomp
félisten

Semmi gondom nincs vele. Most lett belerakva egy Class10-es kártya. Eddig egy microSD volt benne adapterrel. :-)
Nekem tetszik a gép. :-)

(#39107) tomp válasza wms (#39103) üzenetére


tomp
félisten

Amikor üzletben nyomogattam a Nikont akkor az is piszok lassú volt. HDR-t kb 20mp-ig csinálta. :-D
Nekem a mircoSD kártyával kb 4mp. Most kapott egy Class10-es kártyát. Majd kipróbálom este ezzel milyen.

(#39108) wms válasza tomp (#39107) üzenetére


wms
senior tag

Kíváncsi leszek rá, majd írd meg légyszí az eredményt! Köszi!

(#39109) tomp válasza wms (#39108) üzenetére


tomp
félisten

A Class10-es kártyával a képmentés ugyan annyi. Gondolom a 4mp-es HDR azért annyi, mert még a több expót össze is kell neki raknia. Ami gyorsult, az a képvisszanézés. A microSD-vel a tárcsás tekerésnél olykor befagyott a gép. Ezzel már folyamatos gyors a váltás. :)

(#39110) BiriBum válasza B-L-A-C-K (#39095) üzenetére


BiriBum
őstag

Még gyűjts hozzá kicsit...

(#39111) BiriBum válasza Triumph (#39088) üzenetére


BiriBum
őstag

Látszik, hogy értesz hozzá! ;)

Az SX220/230 páros ISO teljesítménye jobb, mint a Samsungé.
Kétségtelen előnye az utóbbinak 24-es nagylátó.

Minél nagyobb a zoomátfogás, annál szarabb a képminőség - itt nincs mosópor-öblítő egyben.

Az Sx240/260- valószínűleg a fentiek miatt is - gyengébb képeket produkál. mint a 220/230.

A rossz kép nem az LCD kijelző hibája, hanem többnyire a fotósé.

Jó kompozíció, a témához adaptált beállítások és stabil géptartás - így tudod a digitális szemét arányát csökkenteni.

(#39112) Stard72


Stard72
tag

Megleptem magam karácsonyra egy Panasonic fz150-el :)) Remélem nem bánom meg. Azt szeretném kérdezni,hogy mennyire érzékenyek ezek a gépek a hidegre?

köszönöm

(#39113) BiriBum válasza Stard72 (#39112) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem bánod meg :N

Ha huzamosabb ideig volt kint a hidegben és beviszed a szobába, hagyd felmelegedni, mielőtt bekapcsolod. A kondenz pára nem tesz jót neki.

(#39114) sanzi89 válasza BiriBum (#39111) üzenetére


sanzi89
addikt

Szerintem azon emberek, akik 50k körüli gépeket vesznek 95%-ban nem profi fotósok, szóval az LCD-re hagyatkoznak. :U

Tesztképeket nézegetve nagyobb ISO esetén nincs olyan szemcsésedés a Canon esetében. Más különbséget nem láttam a két gép között. ISO 100-on nagyításban sincs különbség. Nem nagyított képeknél, pedig ISO 400-on sem láttam különbséget, és igazából úgyis az a cél ennél a rétegnél, hogy a kész képet teljes képernyőn/tv/nyomtatna nézve milyen a kép, nem a kivágott, kinagyított részlet.
Fent volt példa, hogy a Canon is elronthatja a fehéregyensúlyt, az ISO-t, szóval annak az auto módja se tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39115) tomp válasza BiriBum (#39113) üzenetére


tomp
félisten

Én 3fok alatt már ki sem viszem a gépemet. Nagyon féltem. :DDD
3-6fok között ha beviszem a lakásba, 1,5-2órát hagyom még az egyedi táskámban. :)

(#39116) BiriBum válasza sanzi89 (#39114) üzenetére


BiriBum
őstag

Szerintem azon emberek, akik 50k körüli gépeket vesznek 95%-ban nem profi fotósok, szóval az LCD-re hagyatkoznak. :U

Szerintem szövegértelmezési problémád lehet. Azt írtam, hogy a rossz kép nem az LCD-n való komponálás egyenes következménye, hanem a rossz felhasználói beállítások miatt van. Ebbe beletartozik az is, hogy rosszul tartod a gépet, nem jó helyre fókuszálsz, sok a záridő a mozgó témához, stb...
Ha valamit nem a szituációnak megfelelően állítasz be, lehet akármilyen hiper-pentaprizmás keresővel ellátott nagy formátumú szenzoros géped, gyenge lesz a végeredmény. Ugyanakkor mobillal is lehet művészi képeket készíteni, pedig ott tényleg csak az LCD van. Persze minél primitívebb a gép, annál több technikai tudással és kreatív látásmóddal lehet azt kompenzálni.

[ Szerkesztve ]

(#39117) BiriBum válasza tomp (#39115) üzenetére


BiriBum
őstag

Jó pár gépet megsíeltettem már, mínusz 10 alatt is... :DDD

(#39118) tomp válasza BiriBum (#39116) üzenetére


tomp
félisten

Full kezdő vagyok. A Nikon az első "komolyabb" gépem. Minden fotózáskor kb 5-6képet készítek más-más beállítással. Csak lesz 1 jó kép. :)

BiriBum: :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39119) Yozef válasza wms (#39103) üzenetére


Yozef
csendes tag

Több mint egy éve használok ilyen gépet, de egy villanás alatt menti a jó minőségű jpg-et. Most kipróbáltam a raw+nagy jpg verziót, de ott sem tartott tovább 2mp-nél, mentés közben természetesen készíthetők újabb képek, nem kell kivárni. Én class 10-es transcend kártyát használok, semmi gondom nincs vele.

(#39120) Yozef válasza Stard72 (#39112) üzenetére


Yozef
csendes tag

Az előd FZ30 is meg ez is járt már jó pár téli túrán velem, de semmi gond nem volt, gyorsabban merül az akku arra viszont számíts, nem árt egy tartalék a melegebb zsebben hozzá.

(#39121) BiriBum válasza tomp (#39118) üzenetére


BiriBum
őstag

Próba-szekerce, ez a titka. Jó fényeket! ;)

(#39122) tomp


tomp
félisten

Tegnap kipróbáltam a Nikont auto módban.
Háááát....nekem ne állítgassa magát :DDD
Nem is értem miért van rajta ennyi automata.
Rekesz előválasztó automata, Idő előválasztós automata, Programozott automata, Automatikus mód.
3-at használok: Manuális(full manuális, mindent én állítok) Ellenfény(HDR-hez) és Éjszakai.

(#39123) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Bridge gépet milyent tudtok ajánlani 50.000 Ftig?
[link]
[link]
[link]

Igazából a fontos az lenne, hogy tanuljon vele a gyerek fotózni, állítgatni, ne csak az automatát nyomkodja (13 éves)
Ajánlottátok a canon sx220-at... ha az veri ezeket a brigde-ket akkor megpróbálom rábeszélni, de ahogy érzem inkább a brigde kialakítás tetszik neki. (Azért mindenképpen ajánljatok légyszi egy brigdet is, hátha nem tudok rá hatni :) )

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
p.

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#39124) BiriBum válasza papeti01 (#39123) üzenetére


BiriBum
őstag

Jobban jársz a Canonnal, a linkelt gépek eléggé gyengén muzsikálnak.

(#39125) papeti01 válasza BiriBum (#39124) üzenetére


papeti01
senior tag

KÖszi. És Bridge kialakításban tudsz ajánlani (ami a Canon-al összemérhető)?

P.

#proudfather

(#39126) BiriBum válasza papeti01 (#39125) üzenetére


BiriBum
őstag

Ebben az árban nem nagyon. Igazából a kategória eléggé halálra van ítélve, mivel egy jó bridge árából már MFT rendszert is tudsz venni, nagyságrendekkel jobb képminőséggel.

(#39127) csibor


csibor
őstag

Lidl-ben fuji JX490 14K-ért, ez milyen lehet nem nagyon találok róla információt.

(#39128) Reaper válasza papeti01 (#39123) üzenetére


Reaper
őstag

Engem is érdekelne ez a kategória, csak nekem belefér a használt is.
Lentebb írtátok, hogy mínuszokban nem érdemes kivinni? Miért is? És akkor hogyan fotózzak szép havas tájakat? :DDD
Ismerősömnek van egy régi Fuji talán S5600, lényeg, hogy kézi zoom van benne. Ez azért tetszik,mert kevésbé eszi az akksit.
Szóval én is azt kérdezném mit érdemes venni 50ezerért, kéne a videó is bele, amit hallottam, hogy a Nikonokban belehallatszik a zoom a felvételbe, ennyi amit tudok. Főképpen kültéren fotóznék.
Ez az Sx-220 vagy 230 mennyire széles körűen használható, nem akarok fél év múlva venni mást, hogy nem elég, ezért szeretnék bridget :)
Jó bonyolultan fogalmazok, de remélem azért érthető :)

(#39129) Reaper válasza Reaper (#39128) üzenetére


Reaper
őstag

Pl az s6500fd, vagy FinePix HS10 mennyire jó? Azért itt kérdem, mert nem találtam Bridge topicot, sry, ha off.

[ Szerkesztve ]

(#39130) scarabaeus válasza Reaper (#39128) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Ismerősömnek van egy régi Fuji talán S5600, lényeg, hogy kézi zoom van benne. Ez azért tetszik,mert kevésbé eszi az akksit."

Annyira volt kézi az a zoom, hogy kézzel lehetett tekerni. Az a forgás adott jelet a zoommotornak, ugyanolyan motoros zoom volt abban, mint pár kivétellel az összesben. A Fujitól pl. az S6500, S9500, S9600, S100fd, S200EXR volt kivétel.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39131) Reaper válasza scarabaeus (#39130) üzenetére


Reaper
őstag

Nem értek hozzá, nekem tök ugyanúgy néznek ezek ki :DDD

szerk.: ahogy jobban megnéztem őket, mégis csak az 5600-as lehetett nekik, ha csak azon van olyan feltűnő mikrofon :)
De a felsoroltak eléggé tetszenek, lehet azok közül fogok választani, ha van eladó, hacsak nem mond valaki valami jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#39132) ltoth válasza Reaper (#39128) üzenetére


ltoth
csendes tag

Itt van egy a kezemben 5 perce, alapgép.
Ebben a Lidl-ben 15999,. :-( .

Pozitivum: Li-ion akku, HD ready video,

Zoom: szaggatottan zoomol.
Negativum: nincs autofókusz segédfény, nem találtam.

HD video 42LK450 nem játssza le, M-JPEG 28Mbps!

Töltöm a Li-ion akkuját...780mAh nem túl nagy.

(#39133) ltoth válasza ltoth (#39132) üzenetére


ltoth
csendes tag

Még annyi, egy angol fórumon olvastam, rákérdeztek a Fujinál, ugyanaz, mint az 500-as,
csak ezt a Lidl rendelte, de sajna nincs rá a szokásos Lidl 3 éves piros gari.

(#39134) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!

Milyen gépet ajánlotok 40k-ig?

Köszönöm előre is! :R

(#39135) HollyBoni válasza Stard72 (#39112) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én sokszor használtam 5 fokban kint huzamosabb ideig, semmi baja nem lett. Amit észrevettem hogy hidegben szellemképes az LCD, bár a telefonomon is ezt csinálja az LCD hidegben.

Meg vagy elégedve vele? Én videózásra vettem, nagyon elégedett vagyok vele. Viszont mint fényképező nekem elég nagy csalódás lett.

[ Szerkesztve ]

(#39136) menjapipaba válasza menjapipaba (#39134) üzenetére


menjapipaba
tag

Akinek kellene egy Samsung WB100-t és egy Fujifilm FinePix S2980-t szemelt ki.
Ezek közül melyik a jobb?

(#39137) Zozzer888 válasza menjapipaba (#39136) üzenetére


Zozzer888
addikt

Samsung WB750?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39138) sanzi89 válasza menjapipaba (#39134) üzenetére


sanzi89
addikt

40k-ba pont belefér a Samsung WB750.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39139) menjapipaba válasza sanzi89 (#39138) üzenetére


menjapipaba
tag

És az jobb mint a wb100?
Hol van 40-ért?
:R

(#39140) sanzi89 válasza menjapipaba (#39139) üzenetére


sanzi89
addikt

Egy hete az Extreme digitálban volt 40k, de pont ma fejezték be a forgalmazást 45k-s áron. Kifutó típus lesz? :U Csak itt olcsóbb, mint 40k.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39141) menjapipaba válasza sanzi89 (#39140) üzenetére


menjapipaba
tag

És akkor ez többet tudna mint a wb100?
Mert az 16,2 megapixel, a wb750 meg 12,5, a zoomja is kisebb.

(#39142) Stard72 válasza HollyBoni (#39135) üzenetére


Stard72
tag

még nem sokat használtam,meg nem is vagyok valami nagy ász. Szerintem nekem jó lesz

(#39143) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

Meg tudná valaki mondani, hogy mi a különbség a Fuji S4000HD és a 4500 között?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#39144) ltoth válasza menjapipaba (#39139) üzenetére


ltoth
csendes tag

Samsung WB750 40k alatt: árgép

WB700-at nyúzok, fő gondom, hogy túl gyorsan zoomol, csak egy sebességű a zoom mozgatás,
rövideket nehéz nyomni és halkan kell, mert behallatszik a kattogás, ha eledgeded a kis kart,
ezalatt nem tudja követni a fókusz, persze lehet pauzát nyomni, de akkor,
ha fontos lenen a hang, az kimarad.
Samunak irtam, válaszuk: Reset, az én válaszom: hardware vagy softwer probléma :-( ,
többet nem válaszoltak.

(#39145) ltoth válasza csibor (#39127) üzenetére


ltoth
csendes tag

Lidl-ben fuji JX490 14K...

Némi pozitivumok:

- Video összeillesztés, vágás a gépben

- Digitális képtabilizátor, igen csak elkel 5x zoomnál is

- Panorámát 3 darabból összerakja

WB700-at fél éve használom, HDready 1280x720 :-( , mégis van jókora különbség
a JX490-hez képest,
- Optikai és digi képstabilizátorral mozgó kocsiból, buszból is egész jó videot készit.
- A hozzáadott kábellel LCD-n is látja az USB-t (A Lidl Fuji JX490 saját kábelével:
nem támogatott USB, másik kábelt kellene venni hozzá)

WB750 FULL HD-s már - jobb lenne, mint a WB700 video közben lehet állóképet csinálni,
kisebb felbontással, nem próbáltam.

(Li-ion pot akku is jóval olcsóbb, és 1050-1300mAh,
ehhez adtak 780-ast, állitólag 170 képet bir, még nem próbáltam)

(#39146) roro27


roro27
csendes tag

Sziasztok! Abban szeretném a segítségetek kérni, hogy 40-50 körül milyen bridge gépet érdemes venni? Elsősorban Olympus illetve Nikon érdekel.Olympus Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#39147) sideburns válasza ltoth (#39145) üzenetére


sideburns
aktív tag

- Digitális képtabilizátor, igen csak elkel 5x zoomnál is

Digitális képstabi nem pozitívum, a helyes szó a parasztvakítás.

(#39148) Pist@bácsi válasza sideburns (#39147) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Részben igaz.
Video esetén hatásos.
Ennek semmi köze a valóban parasztvakítás kategóriába tartozó ISO emeléses marhasághoz amit egyes gépeken digitális képstabinak csúfolnak a gyártók.

(#39149) tévelygő válasza roro27 (#39146) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Ha Olympus, akkor ezt ajánlom: [link] igaz pár ezerrel többe kerül , de jóval többet tud az általad belinkeltnél.

Sony RX 10

(#39150) misk@


misk@
tag

Sziasztok!

olyan kompakt gépet keresnék, aminél megoldható, hogy az elkészült képek azonnal a számítógépre kerüljenek(usb, wifi vagy bluetooth).
Képminőség másodlagos szempont, de a webkamerákénál azért jobb legyen.
Video nem kell.
Keret max. 20 000,- (lehet használt gép is)

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.