Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39801) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

Sziasztok !

Létezik olyan bolt ahol már 60 ezer alatt van a canon sx240hs? eddig 61900 ért találtam..

(#39802) .: JuSzT :. válasza BumBum Jack (#39801) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

Én sem láttam, de számít az a 3% már? :)

(#39803) BumBum Jack válasza .: JuSzT :. (#39802) üzenetére


BumBum Jack
tag

végülis nem ,csak gondoltam talán valaki ügyesebb volt és látott már 57-58 környékén. :)

(#39804) Grafiqs válasza Zozzer888 (#39799) üzenetére


Grafiqs
őstag

Megnéztem ezeket, sajnos drágábbak és tudásban is elmaradnak azX10-tôl.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#39805) BiriBum válasza Grafiqs (#39798) üzenetére


BiriBum
őstag

Vedd meg nyugodtan, nagyon jó gép.

(#39806) Fang válasza .: JuSzT :. (#39800) üzenetére


Fang
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, 1-2 héten belül kiderül, hogy mit is veszek, ha kipróbáltam természetesen igyekszem mielőbb beszámolni a tapasztalatokról!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#39807) laci1978


laci1978
tag

Sziasztok.kinéztem magamnak 3 gépet és nem tudok választani.
A fő szempont,hogy egyszerű kezelhetősége legyen,a feleségem is tudjon vele gyorsan,jó képeket készíteni,vagy akár videózni lakáson kívül-belül. :)
Segítsetek légyszíves választani.
1: SX220

2: P310

3: S9300

Köszönöm:Laci

(#39808) ludla válasza Grafiqs (#39798) üzenetére


ludla
őstag

Hibás a FujiFilm X10 és X-S1 szenzora

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#39809) A Zéé válasza ludla (#39808) üzenetére


A Zéé
addikt

majd egy éves hír, és ott is van, hogy javították, szóval erre ne alapozzunk :)
Inkább arra, hogy többen használják másodgépnek tükrös, vagy milc mellé, és szokták szeretni.

Just a simple Lineman...

(#39810) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Kompakt fényképezőt keresek, egyenlőre csak érdeklődés jelleggel. Októberbe utazom ki az államokba 2 hétre és addig szeretnék beszerezni egy masinát, amivel tudok majd fotózni. A videózás szerintem nem lesz annyira fontos, de azért tudjon valamit abból is. A méret lehetőleg kompakt legyen, de valamicske zoomnak is örülnék, ahogy használható képstabilizátornak is. A manuális lehetőségek annyira nem vonzanak, nem értek hozzá ennyire. Gyártói kikötés nincs, árban mondjuk max. 100ezer Ft, de alatta is lehetünk, ha ár/értékben az a jobb.

Előre is köszi a válaszokat!!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#39811) TSanya válasza Tsebacsi (#39810) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Én a Panasonic TZ30-at választanám ennyiből, és még maradna az összegből pár bud-ra is :C
Azon viszont el kell gondolkodnod, hogy a legjobb eredmények bizony manuális beállításokkal érhetőek el, de majd jönnek a profik, és elmondják neked tutit.

Üdv:
S

[ Szerkesztve ]

(#39812) Lauda


Lauda
félisten

A ket utolso kep most keszult sx220-al: [link] Erintetlen, erdemes megnezni.

(#39813) goran78


goran78
tag

Sziasztok!
Kérlek osszátok meg velem az alábbi gépről szerzett tapasztalataitokat!
Sony DSC-WX60
Ezt ajánlották ma a Médiában nekem, igényem továbbra is csak:
automata beállítással jó minőségű képek készítése
Köszi

(#39814) Tsebacsi válasza TSanya (#39811) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm a választ :C Igen, a Bud egy fontos tényező nálam is :D
Amúgy nem szeretnék nagyon belemenni a manuális állítgatásba, mivel szervezett túra lesz, sokmindenre csak mondjuk egy kattintásra lesz idő, illetve lövök róla 2-3 képet, és a legjobb marad meg :) A Lumix nekem is tetszik, bár régen (10 éve legalább) kedves barátom szögegyszerű forgatható optikás fuji-jával lőttem olyan képeket, hogy ámultunk utána :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#39815) Zozzer888 válasza Tsebacsi (#39814) üzenetére


Zozzer888
addikt

Igen,mert abba nagyobb szenzor volt.Ha arra a képminőségre vágysz akkor vegyél egy MILC-et (olympus epl sorozat pl) kijön a keretből és az autómatája is nagyon okos, a képminőség pedig...hohó!

Ha mindenképpen kompakt kell akkor Canon S100-110 vagy a Fuji X10 (ez utóbbit nagyon szokták szeretni)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39816) Tsebacsi válasza Zozzer888 (#39815) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rosszul fejeztem ki magam, 2000-es évek elejéről beszélünk, nicon coolpix 2500 gép :) Feléd forgatható optikával, lehetett vagy 6 megapixeles maximum :) Megnézem az általad ajánlott 2 gépet is, köszönöm :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#39817) peti_s válasza Tsebacsi (#39810) üzenetére


peti_s
addikt

Február elején szokott megjelenni pár Canon, remélem az SX sorozat legújabb tagjai is. :)

(#39818) Runner_fxr válasza Tsebacsi (#39814) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

TZ30-ban szerintem egész jó az automata mód.

(#39819) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy fényképezőt, de baromira nem értek hozzá. :D Munkaeszköz lenne.
50000 Ft keretet kaptam rá, ebből kellene kihozni valamit.

Leginkább közeli képeket szoktam készíteni, így a makró minősége fontos szempont, a távoli képek nem érdekelnek. Viszont a makróval valamikor 1mm -nél kisebb dolgokat kell lefotóznom, sokszor csillogó felületen. Ami még fontos, az a gép minősége. Ne kelljen 1-2 év múlva kukába dobni ezt is, mint a mostanit, meg az azelőttit :DDD
Jelenleg egy FujiFilm Finepix S1500 -as áll rendelkezésemre, ennek a makrója a célnak megfelel, de a gép már szétesett.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#39820) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Még mindig nem vettem meg az FZ150-et, a Panashopnál akartam megvenni 99.900 Forintért, de mire odajutottam, hogy megrendelem felemelték 104.990 Forintra az árát... Most meg ahogyan nézem már egyre kevesebb helyen lehet megvásárolni a gépet. Szerintetek csak ideiglenes készlethiányról beszélhetünk vagy már csak napok-hetek lehetnek hátra a hivatalos forgalmazás idejéből?
A Panashopban nekem még kb 2 hete azt mondták, hogy még nem kifutó termék, még 2-3 hónapig biztosan lehet majd kapni, addig ameddig meg nem jelennek az idei masinák. De a jelek nem erre mutatnak.
Nem titok, abban bíztam, hogy még a 99.900 Forint is csúszhat lentebb...de ezek szerint már nem fog.

Előre is köszi a választ.

Üdv.

(#39821) Fang válasza Willie (#39820) üzenetére


Fang
aktív tag

A kérdéseidre ugyan nem tudom a választ, de a digitcam-nél 101.900 Ft most az FZ 150 2év garival, kicsit olcsóbb csak igaz, de ha ez is számít akkor lehet olcsóbban kapni :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#39822) scapegt válasza Willie (#39820) üzenetére


scapegt
senior tag

A Digitalplaza-nál 101.940,- Ft, viszont INGYEN HÁZHOZ SZÁLLÍTJÁK, mivel 20e Ft-on felüli rendelésről lenne szó. Korrektek, vettem már tőlük fényképezőgépet.

(#39823) Willie válasza Fang (#39821) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :)

Ez az üzlet mennyire megbízható? Eddig úgy gondoltam, hogy vagy a Panashop vagy az Extreme Digital lesz a befutó. A 220Volt-ról tudom, hogy szürke importos termékeket forgalmaznak. De ezt a Digitcam üzletet nem ismerem.

scapegt: Neked is köszi! :) Számomra sajnos az oldaluk nem szimpatikus. Semmi termékleírás, semmi garanciainfó, nem igazán szeretem az ilyet. Zsákbamacska a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#39824) Fang válasza Willie (#39823) üzenetére


Fang
aktív tag

Még nem vásároltam náluk, de az áraik nem rosszak, esetleg ha van a panasonic-nak magyarországi képviselete, mint pl az LG-nek akkor náluk leinformálhatod elvileg a boltot. tv-k esetén így általában ki lehet deríteni a termékek forrását (mármint hogy a hivatalos képviseleten keresztül került e a termék az országba).

szerk: a pana weboldalán mint hivatalos viszonteladó szerepel a bolt: [link]
ne érts félre nem akarlak rájuk beszélni, de ha már javasoltam valamit gondoltam utána is nézek kicsit :)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#39825) Willie válasza Fang (#39824) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :) Az utánanézést is! :)

Ahogy nézem ingyenes a házhoz szállítás, úgyhogy megfontolom a dolgot! :)

(#39826) junior11 válasza Willie (#39820) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem már nem sokáig lesz kapható az FZ150 (2011 nyarán mutatták be), kifutott modell, már régota kapható az utódja, FZ200.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39827) scapegt válasza Willie (#39823) üzenetére


scapegt
senior tag

Kérdezz rá, milyen garival adják :) Én is írtam nekik, és hologramos garanciajegyet kaptam, nem volt semmi gond. Egyszerűen csak lusták kiírni. De semmi sem erőszak :)

(#39828) Colos1 válasza Colos1 (#39819) üzenetére


Colos1
őstag

Ma meg kell vennem.

Ez a választék:

Canon PowerShot A590IS
FujiFilm Finepix S2950
FujiFilm Finepix S2995
Sony DSC-W630/B
Fujifilm Finepix S3200
Nikon Coolpix S6300
Canon PowerShot SX150 IS
Olympus SZ-14
FujiFilm Finepix S4000

Melyik felel meg legjobban a tegnap leírt céloknak?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#39829) Johnee


Johnee
csendes tag

Sziasztok!

Fényképezőgép vásárlása előtt állok, de nem igazán értek a gépekhez...
Nagy igényeim nincsenek általános felhasználásra veszem (családi összejövetelekkor, utazásokkor fényképeznék vele). Néha kameráznék is vele de nem ez az elsődleges.

Előre felállított elvárásaim:

- könnyű kezelhetőség
- szép kép (valósághű színek)
- jól működő képstabilizátor
- hosszú üzemidő
- összesen kb 35.000 Ft-ot tudok rászánni.

Nem feltétlen új gépre gondoltam, használt is számításba jöhet.

Köszönöm!

(#39830) Zozzer888 válasza Colos1 (#39828) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az SX150 IS a bestbuy ebben a kategóriában:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39831) WeghA


WeghA
tag

Sziasztok! Canon PowerShot 220 HS szeretném megvenni a extrem digital-ba. Milyen memória kártyát vegyek hozzá class 10-est vagy elég class 4-es is full HD videót is készítenék vele sokat. 8 vagy 16Gb legyen, mert ha lemerül az aksija (gyenge üzem idő) úgyse tudok többet felvenni vele, ha maradna hely is.

(#39832) peti_s válasza Colos1 (#39828) üzenetére


peti_s
addikt

SX160 nem lehet?

(#39833) racerx válasza WeghA (#39831) üzenetére


racerx
őstag

Nálam (igaz másik gépen) kb 40-45 percet bír full hd -ban felvenni egy akksival, ami olyan 4,5- 5 gb. Ez alapján gondolkodj. Gondolom a Canon is hasonló időkkel, méretekkl bír.

(#39834) ludla válasza WeghA (#39831) üzenetére


ludla
őstag

Canon A810 45perc HD-ban 8Gb Class6-os, Kingstone vagy Samsung memóriát vegyél Class10-est az a biztos, nálam az A-Data memóriát nem jól kezeli meg sérülnek rajta az állományok.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#39835) Lauda válasza WeghA (#39831) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem class 10-est ajanlottak hozza, a 220hs full hd-ban 300 megat eszik percenkent, szoval ezzel szamolj. Egy samsung 8 gigasat vettem kezdesnek.

(#39836) WeghA


WeghA
tag

Köszi az infókat srácok.8GB Class 10 lesz szerintem.
SanDisk SDHC Extreme Video HD 8GB

(#39837) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

40 ezer ft-ig bezárólag a Canon sx150is-nél van jobb alternatíva?

(#39838) peti_s válasza WeghA (#39836) üzenetére


peti_s
addikt

Ha az ár miatt választottad azt, akkor inkább Class6-s 16 GB-s Samsungot válassz, közel van az is árban, és a Canon leírása szerint a Class 6 már elég a FullHD-s videózáshoz.

(#39839) WeghA válasza peti_s (#39838) üzenetére


WeghA
tag

Igen most nézem én is [link] na majd körül nézek a boltokban. Akkor milyen írású sebességű legyen 10Mb/s.
Mondjuk ezt ki lehet számolni.

¹ A maximális rögzítési idő eléréséhez a következő gyorsasági osztályú memóriakártyák szükségesek: (HD) 1280×720, 4. vagy annál magasabb gyorsasági osztály. (Full HD) 1920×1080, 6. vagy annál magasabb gyorsasági osztály.
² A memóriakártya sebességétől és tárolókapacitásától/tömörítési beállításoktól függően.

[ Szerkesztve ]

(#39840) Zozzer888 válasza Runner_fxr (#39837) üzenetére


Zozzer888
addikt

Talán a Samu WB750,de azt megnem mondom hogy jobb-e

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39841) WeghA válasza Zozzer888 (#39840) üzenetére


WeghA
tag

Tényleg még ez se rossz gép szerintem mennyit bírhat az akkumlátorja. Magyar teszt van róla?

(#39842) Zozzer888 válasza WeghA (#39841) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem ismerem a gépet, csak itt szokták dicsérni:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39843) peti_s válasza WeghA (#39839) üzenetére


peti_s
addikt

10Mb/sec az nagyon kevés, gondolom MB/sec-re gondoltál. A CL6-s 16 GB-s Samsung 4500-4700 körül mozog, a CL10-s 8 GB-s kártyák pedig 3500-4000 körül. Ezek után sztem nem kérdés a 16 GB-s előnye.

(#39841) WeghA
Nem magyar, de könnyen érthető, határozottan jó teszt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#39844) racerx válasza WeghA (#39841) üzenetére


racerx
őstag

Amit az előbb irtam , kb 40-45 percet vettem fel vele,meg pár fényképet is. Ez az akksi fáradásával gondolom csökkenni fog. DE ha nem folyamatosan vesz az ember, hanem pihenteti egy kicsit, akkor több az idő. JA és videohoz fontos, hogy egyszerre max. 20 percet lehet egyben felvenni!

(#39845) mefistofeles válasza Runner_fxr (#39837) üzenetére

Itt házhozszállítással megvan egy SX 130 IS! persze ha nem zavar, hogy nem fekete hanem ezüst.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39846) WeghA válasza mefistofeles (#39845) üzenetére


WeghA
tag

Persze arra gondoltam. Igaz.
Jobbnak tűnik az akkuja.
Tetszik, ,mert úgy kell tölteni mint egy telefont.
Köszi ezeket sem tudtam.

Még egy kérdés!(lehet buta) Egy mostani telefon ami tud FullHD videót felveszi e a versenyt ezekkel a kompakt fényképezőkkel, ha egyikkel sem zoomolok. Gondolom fényképbe egyértelmű, hogy a fényképező a jobb. :B

(#39847) mefistofeles válasza WeghA (#39846) üzenetére

...lehet, hogy nem is nekem ment az üzi?....
"Tetszik, ,mert úgy kell tölteni mint egy telefont" ez biztos nem a Canon SX 130-as!

Telefonokhoz egyáltalán nem értek.
Nekem csak egy fapados van, én a telefont csak telefonálásra használom! Az biztos, hogy a 130-as nagyon szép éles videókat csinál, halkan zoomol és amit egy amatőr elvárhat egy fotoaparáttól azt tudja. Egyszerű működés, jó automata mód, de ezek mellet full manual mód és sok jól kiszámolt téma mód is van benne!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#39848) WeghA válasza mefistofeles (#39847) üzenetére


WeghA
tag

Nem neked ment bocsánat. Rosszra nyomtam.
Úgy általában kérdezem a többiektől!

A Samsunghoz írtam, hogy úgy tölthető mint egy telefon.

[ Szerkesztve ]

(#39849) peti_s válasza mefistofeles (#39845) üzenetére


peti_s
addikt

Ausztriában Ft-ra átváltva 25k körül utánad dobják.

(#39850) mefistofeles válasza peti_s (#39849) üzenetére

Nem ismerem az osztrák árakat!
Amúgy csak a 130 IS van így leárazva, vagy arányosan más masinák is ennyivel olcsóbbak? Akkor ott kell venni! Egyébként nem olyan szar a gép, hogy dobálni kellene!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.