Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) Sotho válasza ggf8600gts (#39250) üzenetére


Sotho
őstag

Mi az hogy befelé? Perspektívikus torzatásra gondolsz?
Tipp: zoomolj bele egy kicsit.
Esetleg:[link]

[ Szerkesztve ]

(#39252) icecave válasza ggf8600gts (#39250) üzenetére


icecave
nagyúr

240-ben már benne van a funkció, 220/130-ra azt irja a könyv, hogy tartsd rajta az ujjad. Ha mégis kell, akkor késsel ki kell nyitni. Nem árt neki.

(#39253) scarabaeus válasza ggf8600gts (#39250) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Na ilyet a Sony-val azért 10.000 kép után sem tapasztaltam."
Fényképezd le a tornyot is vele :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39254) HollyBoni válasza ggf8600gts (#39250) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tuti a Sony-nál nincs ilyen? Elvileg kéne legyen, nagyobb látószögű objektív van rajta, és nagylátószögnél kezdenek el torzulni a dolgok.

(#39255) scarabaeus válasza HollyBoni (#39254) üzenetére


scarabaeus
őstag

Természetes, hogy van. Ha nem dőlnének, az lenne a furcsa. Csak ne kenjük az objektívre. Egy lencse nélküli lyukkamera is ezt csinálná, sőt, én is azt látom, összefutnak a sínek a messziben...

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39256) Zozzer888 válasza ggf8600gts (#39250) üzenetére


Zozzer888
addikt

Milyen gyujtotavon lotted a görbült képet ?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39257) BiriBum válasza ggf8600gts (#39250) üzenetére


BiriBum
őstag

A perspektivikus torzítást kiküszöbölheted az optikai tengely eltolására képes objektívekkel, persze jó ha előtte nyersz egy lottó ötöst.

Alapból, full nagylátón, a Sony jobban torzít, mivel kisebb a zoom nagylátószögű gyújtótávja. A perspektíva torzítást mindkét gép szoftvere valamennyire korrigálja, próbálj lőni egy-két RAW képet miután felraktad a CHDK firmware-t.

(#39258) menalcas válasza menalcas (#39236) üzenetére


menalcas
őstag

Erre senki ?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#39259) Zozzer888 válasza menalcas (#39258) üzenetére


Zozzer888
addikt

Minden harmadik hozzászólás arról szól hogy 50k-ért Canon sx220hs a best buy

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39260) ggf8600gts válasza Sotho (#39251) üzenetére


ggf8600gts
tag

Nagyon köszönöm ez hasznos segítség volt! Mindenkinek köszönöm, a segítségét és a hozzászólását.

Én mivel tornyokat épületeket fényképezek jórészt, a Canon perpekítvikus torzítását nagyobbnak érzem, mint a Sonynak, zoom nélkül. Mivel lehet ez összefüggésben? A kezdő gyújtótávval, vagy a látószöggel?

(#39261) scarabaeus válasza ggf8600gts (#39260) üzenetére


scarabaeus
őstag

A perspektivikus torzítás látószögfüggő - hasonlóan, ahogyan torzulnak a térképek, minél nagyobb földdarabot fognak át, annál inkább, a gömb síkba kényszerítése miatt, ugyanúgy ebben az esetben is a sík fényképre minél nagyobb látószöget kényszerítünk, annál inkább torzul, de ezt nem a Canon vagy a Sony objektívje hozza össze, ezt körző-vonalzó is így hozná ki, ez geometria végül is.
A hordó- és/vagy párnatorzítás lenne felróható objektívnek, azt azonban optikailag és mostanában szoftveresen is erőteljesen csökkentik, és te sem ezt látod hibának.
Nézd meg egyszer a két gépeddel ugyanazt ugyanabból a nézőpontból.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39262) eyebug05


eyebug05
csendes tag

Sziasztok!

Kompakt vagy DSLR fényképezőt szeretnék vásárolni kb.: 40 - 50.000 Ft-ig. (Előny nagyobb zoom, jó képstabilizátor) Nézegettem Sony, Canon gyártók termékeit, de sajnos túl sok termék van, így amatőrként nem tudok választani. (Természetesen vásárolnék használt terméket is). Tudna valaki segíteni?

(#39263) Zozzer888 válasza eyebug05 (#39262) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia!

Az az általános topicvélemény hogy a legjobb vétel 50ért a canon sx220hs
40ért meg a samsung wb750

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39264) plgr válasza Zozzer888 (#39263) üzenetére


plgr
tag

és egy lépcsővel feljebb mit tudtok ajánlani? 60 körül, az sx240 hs elég meggyőző elsőre. Van ellenfele?

(#39265) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Nézegettem gépeket, itt az ajánlások és egyéni "igényeim" alapján:
-Pana Fz150
-Sony Hx100v vagy 200v

Mind a kettő szerintem szuper gép, szerintetek melyik a jobb? Laikusként a sony-t mondanám mert az drágább, de jó néhányszor olvastam hogy a pana sokkal jobb képminőségben.

Mire fel van akkor az a 10-e Ft különbség a kettő között?
Tényleg jobb a pana a sony nál? (ezen kettő gép közül)

Köszi előre is a válaszokat:
Dave :R

(#39266) junior11 válasza Reaper04 (#39265) üzenetére


junior11
veterán

Képminőség tekintetében az FZ150 jobb választás. A Sonynál nem tett jót a felesleges Mpx növelés.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39267) Lauda válasza icecave (#39248) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ezt en sem ertem, pedig itt nem egy 400mm-es obirol van szo, amivel valoszinu nappal fogsz dolgozni kulteren, hanem egy kompakt geprol, amit arra hasznalnak altalaban, hogy az erdekesebb esemenyeket megorokitsek, ugy mint hazibulik, eskuvok stb stb, tehat 1000%, hogy szukseg lesz ra olyan korulmenyek kozott is, mint amilyen kepeket feltoltottel. Ennek ellenere sehol az ehhez hasonlo samplek. :W

[ Szerkesztve ]

(#39268) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Üdv Mindenkinek!

Remélem jó helyre írok. :)

20 ezerig szeretnék használtan venni magamnak egy gépet.
Na most ezzel nem mondtam sokat. :D

Nem vagyok egy profi, de azért nem a leggagyibbra gondoltam. Inkább régebbi középkategóriásra.
Például a Sony Cyber-shot DSC-H2 mennyire számít jónak?
20 körül mennek.
Vagy Panasonic DMC FZ7 esetleg Fuji S5600.

Mennyire érdemes ezek között nézelődni? :)

[ Szerkesztve ]

(#39269) Sotho válasza Fancy-boy (#39268) üzenetére


Sotho
őstag

Szia! Ezt javaslom [link] Full frame cserélhető objektíves.

:D ;)

(#39270) Fancy-boy válasza Sotho (#39269) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszönöm a tippet, de digitálisat szeretnék. :)

(#39271) Najz


Najz
tag

üdv!
fényképezőgép-et szeretnék vásárolni
olyan 30-35ezer körül keresek gépet
amit kinéztem : FujiFilm FinePix S2980 - 35k 2év garival
esetleg valami más ötlet ?

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#39272) Reaper04 válasza junior11 (#39266) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Akkor jól sejtettem. Köszi a tippet! :R

(#39273) tomp


tomp
félisten

Leteszteltem a Nikon P510-et napfényben.
:C
Bazilika
Bazilika órája
Az óra maximális azaz 42x-es zoomal készült.
Nem rossz ez a gép!

(#39274) Mikuland válasza tomp (#39273) üzenetére


Mikuland
tag

Helló!
Nem rossz az eredmény. Én is a Canon sx40 és e között a gép között vacillálok.
Itt is látni a befelé dőlő oldalakat. Ez elkerülhetetlen ezeknél a gépeknél. :U
Vasárnap, vagy hétfőn ha élőben is megfogdozhatom ezeket, talán sikerül döntenem, hogy melyiket vegyem meg.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#39275) tomp válasza Mikuland (#39274) üzenetére


tomp
félisten

Hát ez van. Kibírom a dőlő oszlopokat. Ha nagyon zavar, ott a PS. :D
Itt egy videó a Baziról.

(#39276) HollyBoni válasza Mikuland (#39274) üzenetére


HollyBoni
veterán

Minden gépnél lesz torzítás aminek nagylátószögű optikája van. Kicsit zoomolsz és eltűnik.

(#39273) tomp: Jó kis gép ez a nikon. Képet és videót nézve élességben veri az FZ150-et. :(

[ Szerkesztve ]

(#39277) tomp válasza HollyBoni (#39276) üzenetére


tomp
félisten

Ja amúgy azért fókuszál ilyen lassan mert manuális fókuszban van. Azaz én fókuszálok, nem az automatika. :)

(#39278) Mikuland válasza tomp (#39277) üzenetére


Mikuland
tag

Megnéztem a videót. Nagyon csábít ez a gépezet.. :R
Már szét néztem a szemem annyi videót néztem meg az ultrazoom kategóriában. :D
Alig várom, hogy kezemben legyen egy!

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#39279) Lauda


Lauda
félisten

[SONY DSC-RX1] Akciós ár:
999 900 Ft :Y :C

(#39280) junior11 válasza Lauda (#39279) üzenetére


junior11
veterán

Az igen :DDD Én örülni fogok ha sikerül beszerezni a HX20V/TZ30 valamelyikét :).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39281) A Zéé válasza Lauda (#39279) üzenetére


A Zéé
addikt

most mondjam azt, hogy ha valakinek az az úri passziója, hogy kis vázban fullframe érzékelőt akar, ezzel a gyutávval, akkor a következő alternatíva a Leica M9 egy ugyanilyen 35/2 obival majdnem 2,5x ennyibe kerül? :)

Just a simple Lineman...

(#39282) Najz


Najz
tag

Sziasztok!
fényképezőgép vásárlás elött állok így szeretném kikérni a véleményeteket hogy kb 35-40ezres kategóriába ( +/- 10ezer még belefér) melyik gép mostanság a legjobb
leginkább nyilt téren használnám a fényképezőt
van egy gép amit kinéztem 2év garanciával durván 35ezer forint : FujiFilm FinePix S2980 nemtudom ,hogy milyennek számít ezért kérném ki a véleményeteket és persze más géptípusokat is szívesen meghallgatnék :R

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#39283) Willie válasza HollyBoni (#39276) üzenetére


Willie
őstag

Hát azért szerintem erős túlzás azt állítani, hogy veri az FZ150-et.

(#39284) scarabaeus válasza Mikuland (#39274) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Itt is látni a befelé dőlő oldalakat. Ez elkerülhetetlen ezeknél a gépeknél."

Igen, fényképezőgépeknél ez elkerülhetetlen az 1800-as évek első dagerrotípiái óta.*

Hogy demonstráljam, hogy nem a fényképezőgépek döntik a tornyokat, egy minden lehetséges optikai problémától mentes kamerát veszek elő, hogy semmi üvegre ne lehessen panasz, a Google Earth 3D épületes nézetét.

A talajnézeti képen dőlnek a tornyok. Ha azonban kissé messzebbről, és fentebbről, a Bazilika előtti Szent István tér másik végében, egy háztetőn ülve nézzük, már kb. vízszintesen tarthatjuk az optikai tengelyt, és hoppácsak.

Tudom, hogy ez nehezen kivitelezhető a hétköznapokban, de ez van.

*A tilt-shift kijátssza ezt, de az másik történet

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39285) HollyBoni válasza Willie (#39283) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem simán. Én is FZ150 tulaj vagyok, fullra tolom az élesítést a képstílusoknál, de még úgy is rá kell adni egy kis élesítést photoshop-ban. Ja, és RAW-ban fotózok. A videó is élesebbnek tűnik... :(

(#39286) Mikuland válasza scarabaeus (#39284) üzenetére


Mikuland
tag

Köszönöm szépen! :R

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#39287) tomp válasza Mikuland (#39278) üzenetére


tomp
félisten

Jó is! :K
0-1 fokban picit lassul a gépezet azaz a műveletek enyhén lassulnak, de nem vészes.

HollyBoni:
A múltkor kezembe vettem a 150-est. Hát a Nikon után nagyon rossz volt fogni.

(#39288) zolee86


zolee86
tag

Sziasztok!

Akinek van Canon sx220hs-ja, az megtudná mondani, hogy adatkábellel pc-re csatlakoztatva is lehet tölteni?

És még egy kérdés: miért kerül a Canon sx220hs 10-12 k-val többe mint a Samsung WB750? Márkanevet kell megfizetni vagy tudásban is jobb ennyivel?

Ha esetleg valakinek van valamelyik gép, tudna mondani kb fénykép darabszámot vakuval és videofelvételi időt egy aksitöltéssel (csak kb valamit irányszámot).

Elnézést, de nem igazán vagyok otthon a témában.

Üdv Zoli

(#39289) wms válasza tomp (#39287) üzenetére


wms
senior tag

Nekem szintén ez volt a véleményem, amikor a két gépet nézegettem. Eddig is a P510 felé hajlottam, de most már eldöntöttem, hogy az lesz. :) Jó volt olvasni HoolyBoni véleményét FZ 150-es tulajként :C

(#39290) Willie


Willie
őstag

Hát, a fene se tudja, lehet hogy mégiscsak igazatok van. Én eddig a TZ30 és az FZ150 között vacilláltam, de lehet, hogy ideveszem még a P510-et is akkor.

(#39291) tomp válasza wms (#39289) üzenetére


tomp
félisten

videó 2.
Remegett a kezem, mert a hidegben nem volt kesztyűm. :DDD

(#39292) HollyBoni válasza tomp (#39291) üzenetére


HollyBoni
veterán

Visszavonom, videóban jobb az FZ150. :DDD

(#39293) Willie válasza HollyBoni (#39292) üzenetére


Willie
őstag

Biztos vagy benne? :D
Mivel nekem a videó lenne igazándiból nagyon fontos. Nem szeretnék egy jó ideig videókamerát venni. Úgy hiszem, hogy egy ilyesmi fényképezőgéppel ki tudnék váltani egy 60-80.000 Forint körüli videókamerát.

(#39294) HollyBoni válasza Willie (#39293) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én is főleg videóra vettem. Van full manuál videó mód(rekesz, záridő, fénymérés, fehéregyensúly, képstílusok), nem tudom a nikon tudja e ezt, én nem használnék olyan kamerát amin csak auto van. Nézegess még tesztvideókat.

Na meg ugye ott a Full HD 50p AVCHD 2.0, mikrofon bemenet.

[ Szerkesztve ]

(#39295) Zozzer888 válasza Willie (#39293) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha jó videó kell olcsón,akkor vegyél egy használt Milc-et:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#39296) Willie válasza HollyBoni (#39294) üzenetére


Willie
őstag

Már nézegettem, és az FZ150 jobbnak tűnik videóban.

(#39295) Zozzer888: Köszi a tippet! :) De sajnos használt gépet nem szeretnék vásárolni. :(

(#39297) sanzi89 válasza zolee86 (#39288) üzenetére


sanzi89
addikt

Ha visszanézel a topikba sokat értekeztünk már az SX220 vs WB750 kérdésről.

Személyes véleményem, hogy a kinagyított képek alapján a Canon részletgazdagabb képeket csinál. Ha utómuka vagy rész kivágás lesz a fotóval fontos lehet. Ha pedig csak teljes képernyőn nézi az ember a képeket, akkor nem nagyon látok köztük különbséget. Otthoni, családi fotózásnál ilyen kis különbséget nem fogsz észrevenni, ha kiteszed a nyaralás képeit a nagy LCD tévére.
Nagyobb ISO esetén is mintha a Canon jobb eredményt produkálna, bár szerintem úgyis az ISO 100/200/400 a lényeg, ott nincs akkora különbség. Plusz nézd meg a képeket, a két gép teljesen másként "zajosodik". A Samsung mosódik, a Canon "kockásodik".
Egyébként a Canon hátránya a kisebb látószög és kevesebb zoom, de az induló rekesze jobb egy pirinyót (0,1 a differencia). Szerintem a Samsung fogása jobb, illetve nekem nem szimpatikus a kinyíló vaku, jobban tetszik, hogy benne van a gépbe, kevesebb probléma forrás. Egyéb funkciók, körítés, módok hasonlóak. Samsungba hasznos a kijelző melletti tárcsa, manuális fókusznál, vagy egyéb beállításnál. Jó, hogy a gépben töltődik az aksi, kevesebb gond. De lehet ezt a Canon is tudja, nem tudom...

Szóval szerintem egyik géppel se nyúlsz mellé, igaz a Canon nagyobb név, de el kell dönteni, hogy nevet vagy gépet akar venni az ember... Ha nevet akkor egyértelműen Canon, ha gépet akkor pedig végig kell venni a különbségeket, és az alapján dönteni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39298) HollyBoni válasza Willie (#39296) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ki lehet ám fogni jó használtat. Én az FZ150-et 80-ért vettem makulátlan állapotban 1 év garival. :K Tényleg úgy nézett ki mintha új lenne.

[ Szerkesztve ]

(#39299) tomp válasza HollyBoni (#39292) üzenetére


tomp
félisten

Van full manual módod, de nem olyan éles az éles? :DDD
AVCHD meg... Minek 28Mbps-es videó, amikor 18,8Mbiten is szép? :)
18,8Mbit AVC mp4 sztereó hang.

(#39300) Willie válasza HollyBoni (#39298) üzenetére


Willie
őstag

De azért el kell ismerni, hogy lutri a dolog. Azt sem tudhatod biztosra, hogy pontosan miért kerül eladásra. Én sajnos tartok a használt termékektől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.