Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) _NCT válasza _NCT (#7949) üzenetére


_NCT
őstag

Na most olvastam el kiszamolo.hu-n a megosztasrol szolo cikket, ez tok jó igy. Mivel kezdodatum, allami tamogatas minden ugyanaz mint a sajatomon, pont akkor tudom felhasznalni, mikor lejar.

Ha van mondjuk 240ezrem a fundan es megosztom felesen, akkor 120-120 lesz az uj es regi szerzodesen? Tehat szerzodesenkent 120 ezerrel kevesebb lesz a lejaratkor?

(#7952) _NCT válasza axioma (#7950) üzenetére


_NCT
őstag

2016.01.20-n kötöttem meg a szerződést, ami az első havi díjat és a számlanyitás összegét tartalmazta.Hitelt nem a fundanal tervezem felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#7953) darksamu válasza sss (#7946) üzenetére


darksamu
csendes tag

Valóban nem, elég ingoványos terep. Én nem is mernék belevágni.

Néhány link a témában:

[link-1]

[link-2]

(#7954) gerisz23 válasza _NCT (#7952) üzenetére


gerisz23
őstag

Akkor ott sokat elbukhatsz...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7955) axioma válasza _NCT (#7951) üzenetére


axioma
Topikgazda

Tudtommal az uj nulla egyenleggel nyit, de kerdezd meg.
Jelen idotenyezokkel akkor neked ha meglesz a megosztas, es juni 25-ig (kb.) beutalsz osszesen 120e-et, akkor nem vesztesz a masodik even allami tamogatast. Bar, ezt azert megneznem, hogy a megosztasnal mi van azokra a honapokra, amikre csak visszamenoleg "letezik", nem a valosagban...
Legjobb lenne ma vagy holnap alairni a megosztast, akkor tuti jo vagy, de 98%-ra mondom enelkul is, hogy ez az eset all fent. (Alltam vesztes legrosszabb esetben annyi, hogy mittudomen februarban nyitod, es a 2% jon be, akkor hiaba fizettel szumma 240-et, 66e-et kapod meg a 72-bol.)

(#7956) axioma válasza gerisz23 (#7954) üzenetére


axioma
Topikgazda

Marmint mit? Ugyanugy meglenne a penze, csak ket helyre konyvelve. De sztem pont a mar megigenyelt alltam-ot ne kelljen atvarialni alapon nyitjak a masodikat nullaval, es pont ezert nem vaygok nagyon biztos hogy teljes ugyfelevnek veszik-e de eleg valoszinu.

(#7957) _NCT válasza axioma (#7955) üzenetére


_NCT
őstag

Hát ebből már csak februárban lesz szerződés, előbb tuti nem. Ha bukok rajta 5000Ft-ot üsse kő, benyelem.Szal megkötöm, utalok 120-at es jó vagyok. 2000Ft-os díj fejében van egy új számlám.

[ Szerkesztve ]

(#7958) gerisz23 válasza axioma (#7956) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha más banknál vesz fel később hitelt ahol mondjuk ugyanúgy van ltp.Az utalásoknál szokták megvariálni olyankor legjobb tudomásom szerint.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7959) albiosz


albiosz
őstag

Futamidőt csökkenteni lehet egyébként? Növelni szerz. módosítással tudom, hogy lehet. De pl. 6 éveset 4 évre csökkenteni lehet?

(#7960) axioma válasza albiosz (#7959) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az egyszerubb eset, ha nem kered a hitelt. Akkor ecceruen all.tam fenntartassal felmondod, a beerkezestol szamitott 90. napon kiutaljak az osszeget, onnantol 90 napra (ha sima felujitas) kell igazolnod.
Termeszetesen ha 4 evesed van, en ugyis azt mondom, elobb oszd meg, es utana vedd ki. Mert igy van egy bianko szamlad, amire innentol gyujthetsz es a 4 evet se kell megvarnod... [nemreg valaki azt mondta, hogy osztott szerzodes tovabb nem oszthato, attol egyszer me'g el lehet jatszani].
Ha a hitel is kell, akkor persze lehet roviditeni, es a rovidebbre jaro SZO-ig felvenni. Azt viszont jo tudni, hogy SZO-kulonbozet felfele fizetendo, visszafele nem jar...

(#7961) Oppenheimer válasza axioma (#7945) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jól értem, hogy nekem kell majd a nagyszülők, szülők aláírása mikor fel akarom használni az LTP-ket, és nem csak annyi lesz, hogy bemegyek a bankba?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7962) axioma válasza Oppenheimer (#7961) üzenetére


axioma
Topikgazda

Igen. Postan ok kapjak a csomagot, tehat ha te akarod kitolteni akkor ugyis el kell jusson hozzad...

(#7963) gerisz23


gerisz23
őstag

Korábban írtam hogy lakáshitelt vennék fel,úgy néz ki megkapom vagy a héten vagy jövő héten írok alá.
Előzetes hitelbírálatban 22évre adtak volna 3740000-et ,csak 3,7m veszek fel a szerződési mintába már 15 év van,magasabb de vállalható részlettel.Erre a hitelbiztosítási díjra leszek kiváncsi ha kell a jelzálog mellé.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7964) concret_hp válasza Oppenheimer (#7961) üzenetére


concret_hp
addikt

ezen azért ugye nem lepődtél meg? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7965) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!Ma voltam a bankban közjegyző előtt aláírni viszont nem kaptam belőle példányt. Na most ez természetes,vagy elfelejtették ,esetleg postán küldik utólag?Elég combos árat mondtak ha utólagosan kell belőle példány én meg akárhogy forgatom a papírköteget nem bújik elő...Anélkül ügyvéd viszont nem adhatja ki a tulajdonjog letéti szerződést.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7966) hellan válasza gerisz23 (#7965) üzenetére


hellan
csendes tag

Mindenképpen kapnod kellett volna egy eredeti példányt a helyszínen szvsz.

(#7967) gerisz23 válasza hellan (#7966) üzenetére


gerisz23
őstag

Rákérdeztem emailben,majd talán holnap válaszolnak,de vszleg postán küldik ki a hiteles másolatot.
Mindenesetre köszi:)
A legrosszabb hogy így nem tudom tovább intézni a dolgokat,és még korábban is utaltam vszleg mint kellett volna.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7968) gerisz23 válasza hellan (#7966) üzenetére


gerisz23
őstag

Igazad volt :R
Nem adták oda a példányomat,illetve ma vitte vissza a közjegyző-állítólag.
Ügyvédtől már elhoztam a tulajdonjog lemondó nyilatkozatot,hétfőn beviszem a bankba.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7969) Zeki


Zeki
nagyúr

Minden lakáshitel egy adásvételi szerződéssel indul.
Mindenki nagyon figyeljen, hogy az biztosan jó legyen, lehetőleg a témában nagyon jártas ügyvéddel készüljön!

Mi éppen totál ki vagyunk idegileg készülve, mert a szerződében semmi sincs arról, mi van ha a vevő nem fizet határidőre, mert váratlanul? nem kap hitelt. A határidő 2 hete lejárt, és a vevőnk nem akarja aláírni a szerződés bontásról a papírt, amivel be lehetne menni a Földhivatalba, hogy töröljék a bejegyzést a Tulajdoni lapról (nem akarja bukni a foglalóját).
Közben lenne másik vevő akivel nem tudunk szerződést kötni, közben szorít minket a határidő, az általunk lefoglalózott ház miatt.
3 másik ügyvéddel is beszéltünk, akik látták az adásvételit, sajnos amíg nem írják alá a szerződés bontás papírt, nem tudjuk másnak eladni. És ki kell várni a 6 hónapot, amíg a Földhivatal magától törli.
Ekkorra viszont már bukjuk a lefoglalózott ingatlanunkat. Tehát pert is kell majd ellenük indítanunk. Lehet az ügyvédet sem ártana megszorongatni, aki ilyen béna szerződést készített. :(

Meg lehet kérdezni, hogy miért nem folytatjuk velük tovább, miért nem írunk velük alá egy új adásvételit, nos azért, mert hazudtak. Azt mondták minden bankban meg x takarékban is voltak érdeklődni, és csak akkor kapnának hitelt, ha kifizetik zsebből a mi szocpolunkat ami a házon van. X takaréknál van ismerősöm, ő mondta hogy ilyen nincs, ha hitelképes a vevő, akkor a kért/adható hitelt ők simán utalják az államnak is, ha az van a szerződésben, és ha lekerült a bejegyzés a Földhivatalban, akkor utalják a többi hitelt.
Tehát valamit susmusolnak, de lelépni nem akarnak, mert akkor bukják a foglalót, nem fogják fel, hogy azt eleve bukták, és nem akarunk velük már semmit sem szerződni. Van másik vevő jelölt. Ha miattuk bukjuk a foglalónkat, az per tárgya lesz.

Szóval jól figyeljen mindenki oda milyen ügyvédet is választ egy lakáshiteles adásvételnél!

(#7970) Oppenheimer válasza Zeki (#7969) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hol fogtál ki ilyen béna ügyvédet?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7971) Zeki válasza Oppenheimer (#7970) üzenetére


Zeki
nagyúr

A vevőm ügyvédje, akit a hitelközvetítő ajánlott neki.
Csak ez nagyon nem ingatlanos. :(

Anno a vevőm azért ment az OTP-hez, mert máshol nem volt sansza a hitelhez.
Az ügyvédnő meg nem készült fel arra, hogy mi van ha nem kapja meg itt sem a hitelt. :(
Ergo ő is sáros.

(#7972) Kukipapa_rr válasza Zeki (#7969) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Én már korábban is javasoltam egy kézenfekvő, korrekt megoldást - régen követem a történeted -, most is csak ezt tudom ismételni.

Elsétálás, vis maior, eredeti állapot, foglaló vissza nekik, írják alá a szerződésbontást. Kalap-kabát, jó napot, sajnáljuk, hogy így alakult.

Eleget nyeltek a vevőid is, rendesen megszívattad már őket a szocpolos ingatlanoddal.

Persze lehet évekig pereskedni is, hátha rámegy a teljes házasságod és egzisztenciád. Mindig van lejjebb.

(#7973) Zeki válasza Kukipapa_rr (#7972) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem egyformán látjuk a dolgokat, az biztos.
- A szerződés lejárta előtt lehetett volna szerződést hosszabbítani, mi aláírtuk, ők nem.
- A szerződés lejárta után 1 héttel megbeszéltünk velük egy találkozót a hogyan továbbról, nem jöttek el, nem szóltak hogy nem jönnek.
- Az ügyvédnek (ők hozták) nem elérhetőek.
- "Nem is értem miért nem kaptunk hitelt, tavaly 22 milliót vittem be az OTP-be"
- "Minden banknál azt mondták, ki kell fizetnünk a szocpolotokat, utána kapunk csak hitelt"
- Még ősszel mikor úgy nézett ki hogy megkapják a hitelt: " A jövő héten megkapjuk a hitelt, ki lesztek fizetve, addigra keressetek magatoknak albérletet".

Igen, biztos egyszerűbb lenne visszaadni nekik a foglalót (aminek a felét az ingatlanközvetítő nyúlta le), és akkor valszeg aláírnák a papírt (bár a foglalót is az új vevő foglalójából lehetne visszaadni), de amilyen az Adjon Isten, olyan a Fogadj Isten!

Mi legalább nem hazudoztunk vagy voltunk elérhetetlenek, hogy "Hívd az ügyvédet" , akit hívva fogalma sem volt hogy mi van, mert nem érte el a vevőt, meg közölte hogy elege van a postás szerepből.

Aláírom hogy a szocpol az szopással indult, a senki által sem tudott és közölt 30 napos bejelentés miatt, ami az adásvételi szerződéskötéstől számít.

(#7974) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A munkáltatóm biztosít rendkívül kedvező feltételű kölcsönt, de ezt a passzust nem igazán bírom kibogozni :)

"Lakásvásárlás vagy lakásépítés esetén a kérelem benyújtásakor az ingatlan jelzálogjoggal való terhelhetőségének mértéke vizsgálatra kerül. (Amennyiben a munkáltatói hitelen kívül banki hitel felvételére is sor kerül, a pénzintézeti kölcsön, Magyar Államkincstár (CSOK) és a munkáltató által nyújtott kölcsön együttes értéke nem haladhatja meg a vételár 75%-át.) Pénzintézeti hitel felvétele esetén, hozzájáruló nyilatkozat szükséges a Banktól, hogy a munkáltató a kölcsönre vonatkozóan jelzálogjogát a pénzintézetet követő rangsorba bejegyeztethesse. A pénzintézeti hozzájáruló nyilatkozat megléte a kölcsön Megállapodás aláírásának feltétele. "

(#7975) hurenzon válasza Soulfly842 (#7974) üzenetére


hurenzon
senior tag

ebből mit nem értesz?

(#7976) gerisz23 válasza Soulfly842 (#7974) üzenetére


gerisz23
őstag

Ahogy én látom nem árt ha van 25%önrészed.Ha azt is hitelre vennéd fel nem biztos hogy átmegy a hitel.Ha jól tudom CSOKnál csak a meglévő gyerekeket veszik figyelembe mint önerőt.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7977) Soulfly842 válasza hurenzon (#7975) üzenetére


Soulfly842
addikt

"Lakásvásárlás vagy lakásépítés esetén a kérelem benyújtásakor az ingatlan jelzálogjoggal való terhelhetőségének mértéke vizsgálatra kerül" és a továbbiak zárójelben szerepelnek.

De ez gondolom a vásárolandó házra vonatkozik. Minden más erre az esetre vonatkozik, de mi a helyzet akkor, ha mindezeken felül van még egy fedezet, pl. egy 20 milliós családi ház vásárlása mellett van egy 20 milliós (családtag nevén szereplő) tehermentes ingatlan fedezet? Ilyen esetben az önrész felülíródik a lakáshitel esetében is, s egy teljes értéket lefedő ingatlan fedezettel önrész nélkül is lebonyolítható a tranzakció. Nem-e hasonló itt is a helyzet? - mert erről nem szól a fáma.

Párom és én is egyébként egy munkáltatónál dolgozunk. Azt már megtudakoltam, hogy mindketten igénybevehetjük egy ház vásárlásakor a támogatott lakáshitelt a munkáltatónktól, de úgy lenne az igazi, ha önrész nélkül is lebonyolítható lenne :) Így azért nem kellene még elég sokáig albérleti díjat kidobnom, hanem ua. a pénzért már törleszthetném a saját házamat is.

Szerk: van ezen felül egy hasonló értékű házban 25% tulajdonjogom öröklés miatt, bár ez nem tudom, h. oszt-e szoroz-e.

[ Szerkesztve ]

(#7978) hurenzon válasza Soulfly842 (#7977) üzenetére


hurenzon
senior tag

két ingatlan esetében nem biztos, hogy kell önrész. A munkáltatódnak szerintem jó lesz, de ha banki hitelt is szeretnél ott a bank meghatározhatja, hogy kell önrész.

A vizsgált pedig azt jelenti, hogy egy értékbecslő felbecsüli az ingatlan értékét, nem pedig a vételár a mérvadó, hogy mennyit ér.

Amiben 25% részed van az is jó de nehézkes lesz, mert mindenki aki tulajdonos vagy haszonélvező szerepelnie kell a hitelben.

[ Szerkesztve ]

(#7979) Soulfly842 válasza hurenzon (#7978) üzenetére


Soulfly842
addikt

A 25% önrész, a másik ingatlanon felül lenne.

Van egy kedves ismerősöm, a számlafizető bankomnál. Fizetéseink alapján 100% nem lenne szükség önrészre :)

Akkor ez azt jelenti (második ingatlan fedezet), hogy ez munkáltató irányába is megfelelő lenne, mert a szabályzásban erre nem térnek ki - csak ebben a formában, amit idéztem is.

Ejj, de jó lenne így :)

[ Szerkesztve ]

(#7980) ithomas válasza Soulfly842 (#7979) üzenetére


ithomas
őstag

Miért nem kérdezed meg a HR - t? Amúgy is érdemes előtte mindent tisztázni, mielőtt leadod az igénylést a Re***xen. :D

Real eyes realize real lies!

(#7981) hellan válasza gerisz23 (#7968) üzenetére


hellan
csendes tag

No igen, nálam miután aláírtam minden papírt, miután közjegyző felolvasta a dolgokat stb. szóltak h várjak kicsit és hozzák a papírt és szépen kezembe is nyomták utána. :)

(#7982) hellan válasza Zeki (#7969) üzenetére


hellan
csendes tag

Mondjuk ezt nem értem...ha jól értelmezem, amit írtál, akkor rögzítve lett az adásvételiben egy pont, mely szerint a vevőd egy adott határidőig hitelből fogja fizetni az ingatlan árának egy részét és mivel ez nem történt meg még így sem bontható fel a szerződés? :Y

(#7983) Zeki válasza hellan (#7982) üzenetére


Zeki
nagyúr

Automatikusan nem. Csak ha ők aláríják a bontást. Ez a szarul megírt szerződés hátránya... :(
Amúgy a 10% foglalón kívűl akkor adtak volna még 10%-ot, ha a bank írásban adja nekik, hogy pozitív a hitelbírálat. A többi mind hitel.

[ Szerkesztve ]

(#7984) Soulfly842 válasza ithomas (#7980) üzenetére


Soulfly842
addikt

Gondoltam hátha lesz a PH-n univerzális egzakt igazságtétel, tapasztalat, ami kikerüli azt a lehetőséget, h. egy felületesen csapongó végponton kössek ki, aki csak a kolléga kiszolgálási idejét nézi :D

[ Szerkesztve ]

(#7985) axioma válasza Soulfly842 (#7974) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hat, ez azert nem egyszeru, mert azt irja, hogy a penzintezet UTAN kerul sorra a ceges. Namarmost az tuti, hogy ha 100% hitelt akartok, akkor a penzintezetnek kell a kieg. fedezet, de nem fogja megtenni azt a szivesseget, hogy az elsobol nem veszi ki az egeszet ha bukna.
Szoval (ha ezt meg is erti a HR), akkor az a helyzet, hogy ez alapjan a mondat alapjan nem kaphatsz.
Tobb lehetoseg van persze.
1. Ez egy pontatlanul atvett idezet, es tud a munkaltato is masodik ingatlanra is bejegyzodni (ertsd: mind a kettore: nyugi, az azert mar penzugyszakmai szempontbol le van fedve, hogy mindenki osszesen csak a jogosult mertekben juthat tulfedezettseg eseten is penzhez -- ld. az eredeti toketartozas a mindenkori jelzalog, de az utolso evekben mar csak toredek a tartozas) - ekkor a teljes fedezetre, nem pedig az egyes szamban irt ingatlanra teljesul mar a felteteluk, happy [ezt tippelnem, ez egyszer plusz 6e vagy mennyi a jzl-bejegyzes dija ami igy plusz]
2. Megjatszod a ket kulon hitelt, ennek akkor van hatranya, ha a lakasvasarlas hitele tamogatott lenne (ertsd: felveszel a kieg. ingatlanra 30% - biztos ami biztos - szabadfelhasznalasut, igy az szebben is nez ki hogy nem fullra terhelt; es azt mutatod fedezet szempontbol oneronek a lakas megvasarlasanal, ekkor siman be kell ferjen midnenki mindenhova - de a szabfel hitel azert dragabb, nem lakastakarekozhato stb. szoval tudni kell mit vallalsz ezzel) - nyilvan az ossz hitelteher majdnem ugyanannyi, ha azonos futamidoket vallalsz
Aztan lehet hogy van mas lehetoseg is, jelzem nem vagyok szakmabeli, csak lelkes amatorkent foleg a matekja oldalarol

[ Szerkesztve ]

(#7986) hellan válasza Zeki (#7983) üzenetére


hellan
csendes tag

Eléggé elcseszett egy szerződés ez akkor, ha kell másik fél aláírása is. :W

(#7987) axioma válasza Zeki (#7983) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ha elvekbol nem akarod visszaadni a foglalot, akkor add vissza onos erdekbol azt a felet, amit nem nyult le az ingatlanos. Ha ez elfogadhato kompromisszum, sokkal jobban jarsz. Aztan ha nagyon pereskedni akarsz, me'g mindig az ugyvedtol kovetelheted... vagy a kozvetitotol, hgoy ok adjak vissza mert szar ugyvedet adtak. Vagy tanuld meg elengedni...
Ha all az ugy, az senkinek nem lesz jo. Es igen, a tanulsag hogy a szerzodest sajat ugyved nezze at.
[Egyebkent nekem ez nem teljesen vilagos, bar joghoz semmi kozom, de most benne van egy hatarido, es azt kene alairniuk, hogy nem teljesitettek? Miert? En a helyedben az uj vevod - ha nem keszpenzes - bankjatol kerdeznem meg, hogy egy ilyen adasveteli naluk akadaly-e, hogy elottuk lesz, vagy nincs-e lehetoseguk eltakarittatni...]

(#7988) Zeki válasza axioma (#7987) üzenetére


Zeki
nagyúr

3 ügyvéd nézte át a héten az adásvételit.
Mind a 3 szerint az olyan, hogy sajnos kell az aláírásuk a megszűntetéshez. És akkor mehet az ügyvédnő a Földhivatalba töröltetni. Mert amúgy 6 hónap után törlődik automatikusan a Földhivatalban.
Van aki szerint adjuk vissza a foglalót, akkor biztos nagyobb lesz a hajlandóság az aláírásra.
Van aki szerint csak akkor jár vissza, ha az OTP írásba adja, hogy az ő hibájuk miatt nem teljesült a szerződés (3. fél hibája)
Van aki szerint be kell őket perelni, ha nem írják alá.
Hétfőn még beszélek legalább 2 ügyvéddel.

(#7989) Zeki válasza Zeki (#7988) üzenetére


Zeki
nagyúr

Amúgy ez is olyan, hogy én derítem ki mi van a szerződéssel, én derítem ki, hogy az alapján hogy kaphatná vissza a foglalóját. Ő nem tudom mit csinált az elmúlt hetekben.... de nem én fogom neki elmondani, hogy kaphatná vissza a pénzét. Mindenki a saját gesztenyéjét kaparja, és bár lehet segíteni a másiknak ebben, csak most nem egy oldalon állunk.

[ Szerkesztve ]

(#7990) axioma válasza Zeki (#7989) üzenetére


axioma
Topikgazda

Most magadat gyozkodod? Mert szerintem itt mindenki masnak mar kialakult a sztorirol a velemenye.
Azert az erdekel majd, hogy hogyan vegzodik, nem mondom, de neha kicsit belekepzelhetned egy nalad kevesbe pattogos, ugyintezos, dolgokat atlatos ember helyebe is. Lehet hogy o meg attol fel, hogy ha barmiben dont, akkor at fogjak verni, igy mindig valaki mas velemenyere var. Es jog szerint per pill azt mondod, hogy megteheti. O se orult a te szocpolodnak, te se orulsz az o passzivitasanak, 1-1. (Szerinted o nem keshetett le masik ajanlatot miattad?)

(#7991) Zeki válasza axioma (#7990) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én visszaadnám a foglalót (jobb a békesség). Az oldarbordám nagyon erélyes.
Aztán majd kiderül.

(#7992) Mercutio_ válasza Zeki (#7991) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg vázold fel neki mit nyer (ha nyer egyáltalán) és mit veszít az eréjeskedéssel, és ugyanezt ha visszaadjátok részben vagy egészben.

+ Az ingatlanossal egy rutinos ügyvéd aktív részvételével leülni arról tárgyalni, hogy ő hozta az ügyvédet aki elcseszte a szerződést ezek után lesz szíves a levett sápot részben/egészben visszaadni.
(Amennyiben az ügyvéd (nem az általuk ajánlott) azt mondja van reális jogalap ezzel bepróbálkozni. De lehet blöffként akkor is még lehet próbálni, itt szintén mérlegelni kell mit nyersz és mit vesztel)

A mostani ügyvédnek amúgy nincs felelősség biztosítása, az nem fizet ilyen esetben?

Fentiek mellett azt azért vedd figyelembe, hogy a szocpolos dolog miatt te is sáros vagy, tehát ezek közül bármelyik dolgot is felveted azt úgy tálald, hogy a közös pproblémára szeretnél megoldást, ne ilyen mindenki más hibás körítéssel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7993) Mercutio_ válasza Soulfly842 (#7984) üzenetére


Mercutio_
félisten

Általában nagyobb cégeknél van külön jogász aki ezzel a témával foglalkozik, a HR max első körös szűrő (attól még fennakadhatsz rajta, vagy mert nem lát önrészt és rutinból "kuka", vagy mert a szokásostól bonyolultabb a szitu amivel nem tud/akar mit kezdeni) így én a jogászt keresném meg személyesen, kikérném a véleményét, tisztáznám vele mit milyen tartalommal irjak le amire ő szintén írásban áállásfoglal és ezt a doksit mellékelném a többi papírhoz HR-es mancikának.

Ugyanakkor az sincs kizárva, hogy a céges policy az erősebb hiába adott esetben nem indokolt és kell az önrész.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7994) hellan válasza Zeki (#7991) üzenetére


hellan
csendes tag

Amúgy az ingatlanközvetítősök által ajánlott ügyvédektől kiráz a hideg.
Anno nálam is próbálkozott miután a vevő rábólintott az ajánlatra, hogy van ügyvéd, aki pikk-pakk elkészíti az adásvételi tervezetet, olcsó, gyorsan kész stb. Nagyon nem tetszett neki, mikor saját ügyvédet említettem szigorúan.

(#7995) Zeki válasza hellan (#7994) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez hitelközvetítős által ajánlott, ha jól tudom.

(#7996) axioma válasza hellan (#7994) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ez egy kicsit szerintem "attol fugg" dolog. Peldaul volt olyan esetem, hogy a papiron ingatlankozvetito intezett el mindent, amit jogi szempontbol nezni, kikerni stb. kellett (olyan regen volt amikor me'g a foldhivatalnak rohadt hosszu szeljegylistaja volt, es pl. volt hogy szeljegyen elotte levo tobbes csere az adott ingatlant nem erinto de be nem adott egyik papirjat kiszedte az akkor mar reg lezarultnak tekintett ugy szereploibol, mert az megakaszthatta volna az o adasveteluket), csak szarazpecsetje nem volt, igy az altala megirt szerzodest vittuk pecseteltetni meg alairni az ugyvednohoz. Megbiztak egymasban es megfelelo modon megosztottak a szerzodesert elkert 1%-ot (akkor me'g mas mindenki 2%-ot kert).

(#7997) Kukipapa_rr válasza Zeki (#7995) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Olvasd el alaposan az ingatlanközvetítői szerződést, de ez alapján valószínűleg a jutalékot valóban bukod:

"A Kúria ítéletében elvi éllel mondta ki, hogy az ingatlanközvetítésre vonatkozó megbízás a szerződni kívánó felek (eladó és vevő jelölt) közötti kapcsolat megteremésével teljesítettnek tekintendő, és a közvetítő a jutalékot az adásvételi szerződés megkötéskor már követelheti.

Nem tartozik a közvetítő feladatai közé a szerződéses alkufolyamatban való részvétel, és a jutalékhoz való jogát a szerződés későbbi sorsa sem befolyásolja. Tehát nem tisztességtelen az olyan kikötés, amely szerint akkor is jár a jutalék, ha megkötött szerződés teljesítése utóbb a felek bármelyikének hibájából mégis meghiúsul."

Ezzel együtt még mindig ez tűnik a legkisebb rossznak: pár hónapja még ott tartottál, hogy bukod a foglalód, és vissza kell csengetned a szocpolt is. Ez már kármentési fázis.

Persze te döntesz.

Ebben a topicban is beszélgettünk egyébként nemrég arról, hogy mikor van értelme egyáltalán ingatlanközvetítőt bevonni az üzletbe: speciális eseteket leszámítva egyáltalán nincs. Pártízezer forintos hirdetési költséggel és némi házmutogatásra fordított idővel többszázezres jutalékot takaríthatsz meg.

(#7998) Zeki


Zeki
nagyúr

Egy jó adásvételiben vannak ilyen kitételek, amik sajnos a miénkből kimaradtak, de amit meg akarunk venni, abban benne van, mert azt más ügyvéd csinálta:

(#7999) attiati válasza Zeki (#7998) üzenetére


attiati
veterán

A kesedelmi kamatot a ptk is rendezi szerintem, ugyhogy onmagaban nem a kesedelmi kamat megemlitese a megoldas, hanem a kesedelem okainak megemlitese es a felelosseg megallapitasa.

Meg ott az elejen irtam neked, hogy melyik mondat hianyzik: ha nem kap hitelt es amiatt ugrik a biznisz, akkor ki a felelos.

Sajnos egyebkent nagyon utana kell jarni manapsag mindennek. Nem hallgathatsz 100%ban az orvosodra, nem vehetsz hutot az elado javaslatara, stb...Mi is nagyon sokaig kerestuk az adasveteli gyenge pontjait, rengeteget egyeztettem az ugyveddel es tobbszor kiegeszitettuk. Ami persze vicc, mert nem en kapok ezert fizetest.

[ Szerkesztve ]

(#8000) Zeki válasza attiati (#7999) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sajnos ami tényleg vicc, hogy állítólag ezek beszéltek egy másik ügyvéddel, és olyan az adásvételi, hogy nekünk kedvező. Ha nekünk lenne kedvező, akkor lenne benne ilyen nem fizetős dolog, meg a küldött levéllel kapcsolatos dolog, meg esetleg olyan is, hogy ha nem fizet határidőre, akkor +x nap után automatikusan egyetért vele, hogy szerződésbontás történik.
Nem kellene velük egyezkedni.
Tegnap visszaadunk 500 ezret a foglalóból dologgal indítottunk, hogy legyen miről egyezkedni, de kussolnak. Pár napos infó, nekik kell a ház. Csak nem tudom mire fel, ha tavaly 22 millát bevitt a bankba a férj, akkor miért nincs önerő?Meg írtuk nekik, hogy nem adjuk el nekik, másnak adjuk el.
Az szerintem látszik, hogy ha kifutunk a február 15-ből, akkor vagy mi bukjuk amott az 1 millió foglalónkat, vagy durva kamatokat kell fizetnünk, ha belemennek hogy nyárig várnak....
Még este mi magunk emelünk a liciten 1 millára, ha holnap aláírják a szerződésbontást.

Mondjuk olyannal nehéz közösen megegyezni, aki kussol.
Ha perre kerülne a dolog, nem tudom a viberes üzenetek mennyire mérvadóak, hogy nem együttműködők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.