Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) Zeki válasza attiati (#7750) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézte ő anno a facebookon, de mást akartak venni, amiről lemaradtak, aztán hogy erre jártak egy eladó gyerekjátékért, megint eszükbe jutott... vevők lettek volna rá, ha emezekkel megegyezünk a vis majorban.
De emezek nem adták fel, és újra 8 órás lett a 4 órásból. :)

(#7752) concret_hp


concret_hp
addikt

ez a fizetésed max %a téma ez viszont úgy értelmezendő, hogy annyi ténylegesen lehet a törlesztőd?
50 ill 60% helyett belövöd mondjuk 35 ill 45%-ra + van önerőd (mondjuk 40%, tehát jóval a kritérium felett) is akkor kb. 99.9% hogy kapsz hitelt?

előtörlesztés jól vágom, hogy tipikusan 1% körül van? ill. ha egyben kipengetem mondjuk 5 év múlva, akkor is 1% körüli díjjal lehet számolni?

Cinedog: tehát azon szívóztak, hogy 1-2 hónapra be kellett jelenteni a zasszonyt' fél helyett egy egész minimálbérre :((

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7753) concret_hp válasza concret_hp (#7752) üzenetére


concret_hp
addikt

ill. mi van, ha a hitel ügyintézés alatt felmondok a f@szba és megszűnik az igazolható jövedelmem? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7754) Egon válasza concret_hp (#7752) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezek elvi határok, ezek felett biztos nem kapsz hitelt, ha a határokon belül vagy, akkor talán kapsz hitelt...
A hitelminősítést még sok dolog befolyásolja, a napfolttevékenységtől kezdve az is számít, hogy a minősítő milyen lábbal kelt fel...:( Példa: mi kb. pont az általad vázolt paraméterekkel kértünk hitelt (40% önrész, a törlesztő meg kb. csak a kettőnk jövedelmének 20%-a...), mégsem 100%, hogy megkapjuk a hitelt: speciel nálam abban kötözködnek, hogy határozott idejű munkaszerződésem van, ami egy év (!) múlva fog lejárni... Senkit sem érdekel, hogy így nekem még egy évig biztos a jövedelmem, míg - ahogy említed - bárkit kirúghatnak vagy felmondhat, akár a minősítés ideje alatt is...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7755) savoo válasza concret_hp (#7753) üzenetére


savoo
addikt

Hitel felvételhez legalább 3 hónap munkaviszony kell és nem állhatsz felmondás alatt. Ha már befogadták a hitelkérelmed onnantól kezdve viszont a kutya nem nézi hogy mit csinálsz csak fizess rendesen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7756) axioma válasza concret_hp (#7753) üzenetére


axioma
Topikgazda

Olvasd el a szerzodest, elvileg bejelentesi kotelezettseg van (jo, nekunk legalabbis beleirtak anno) egy csomo, hitelfelvetelkor megadott adat megvaltozasara, amibe ha jogaszkodnak, bele tudjak erteni a munkahelyet. En anno direkt neztem mikor melohelyet valtottam (addigra mar 2 eve ment a hitel), de vegulis [akkor me'g] hozzajuk ment a fizetesem is, elobb az egyiktol utana a masiktol, igaz utobbi kevesebbnek latszott, mert ott ketfele utaltattam.

(#7757) attiati


attiati
veterán

ingatlan hirdetésből: "Otthonteremtőknek, CSÓKosoknak és befektetőknek...

naja, csókosoknak :))

innen azért sem a lehel piac, sem a westend nem 2 percre van, cserébe a "jóhírű" szabolcs utcában lesz az épület

[ Szerkesztve ]

(#7758) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Szabad felhasználású, ingatlanfedezetű hitelt milyen hosszadalmas felvenni? Használt lakáshoz ez lenne az önerő, és ebből fizetném a foglalót is. Az lenne az ideális, ha a lakáshitellel egyben lehetne intézni, de ha sokáig tart míg a szabad felhasználásút megkapom, akkor félő, hogy más lefoglalózza előttem a lakást.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7759) viharhozo válasza Oppenheimer (#7758) üzenetére


viharhozo
addikt

Ot eve volt ilyen ugyletem, akkor harom het alatt lett belole penz onnantol kezdve, h azt mondtam, csinaljuk. Nyilvan az ertekbecslo az egyik szuk keresztmetszet, mert amig nem megy ki, addig semmi se tortenik.

Feljebb volt keres az onerorol. A torvenyi minimum a 20% (egy ingatlanfedezettel, kettovel lehet nulla is), aztan, h mennyi lesz az annyi, azt bankja valogatja, be kell menni szemelyesen.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#7760) Egon válasza Oppenheimer (#7758) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem azt mondták most a bankban, hogy csúszik a bírálat, mert sokan várnak hitelre.
Szerdán volt két hete, hogy beadtuk az igénylést, de múlt hét hétfőn még vittünk be pótlólagosan igazolásokat. Az értékbecslő múlt hét kedden volt kinn az ingatlannál. Először azt mondták, egy hét a hitelbírálat (nyilván onnantól számítva, hogy megvan az értékbecslés), aztán másfél hetet mondtak, most úgy tűnik, hogy minimum két hét lesz...
Nyilván bankja válogatja, hogy mi meddig tart.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7761) Oppenheimer válasza Egon (#7760) üzenetére


Oppenheimer
veterán

és viharhozo: Köszi a válaszokat, akkor amint letelt a 3 hónap a jelenlegi helyemen, elkezdem intézni az első hitelt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7762) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#7761) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mindenesetre érdemes lesz megvárnom, hogy mi lesz ebből:
Hatalmas újítást javasolt Rogán a CSOK-ban: adókedvezmény is járhat

Ha nem csak CSOK-osok igényelhetnék vissza az SZJA-t, akkor megérné 10 millió jelzálog + 10 millió lakáshitelt felvennem, az eredeti 5 + 15-ös tervvel szemben.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7763) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#7762) üzenetére


Mercutio_
félisten

Közelegnek a választások...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7764) savoo válasza Oppenheimer (#7762) üzenetére


savoo
addikt

Biztos lehetsz benne hogy csak a csokosokra fog vonatkozni..

(#7765) Zeki


Zeki
nagyúr

A kormányhivatalnak majd kell a lakhatási engedély. Nekünk erre a házra csak használatbavételi engedélyünk van, az sem a nevünkre, hanem a kivitelező cég nevére, akitől anno megvettük.
Az is jó lehet?

(#7766) axioma válasza Zeki (#7765) üzenetére


axioma
Topikgazda

A lakhatasi engedely kifejezest hasznaltak [akkor is lehet hoyg csak nemhivatalosan] a lakoingatlanok hasznalatba veteli engedelyere (mert anno csak ilyenbe lehetett bejelentkezni).
Tehat neked az kell, hogy hasznalatba vetelid legyen, es az hogy kinek adtak ki az huszadrangu, a megfelelo ingatlan amire kiadtak az kell stimmeljen.

[ Szerkesztve ]

(#7767) Zeki válasza axioma (#7766) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor jó, az megvan. :)

(#7768) attiati


attiati
veterán

(#7769) Apollo17hu válasza attiati (#7768) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Néhány ábra elég gáz a millió és az ezer fő keverésével, egyébként érdekes cikk. Én eddig mindenhol azt olvastam, hogy 2050-ben fog 10 mrd körül tetőzni az össznépesség.

[ Szerkesztve ]

(#7770) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!Valakinek esetleg tapasztalata hogy Otp-nél értékbecslés után mennyi idő a hitelminősítés?Pénteken volt kint az értékbecslő az ingatlannál.Illetve hogy milyen módon jeleznek vissza?Hitelközvetítőn keresztül megy az ügy.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7771) adalbert1


adalbert1
veterán

Egy kicsit hosszabb cikk mint a múltkori azokról a házakról, ahol nem kapták meg a használatbavételi engedélyt.

Illetve a Metrodom nem messze a Babér utcától is építkezni fog, a Szobor utcában. - illetve számomra csak most esett le, hogy onnan nem messze, a Berettyó utcában is.
Mind a három utca a Madarász Vitkor utcáról nyílik, és nincsennek is túl messze egymástól, kíváncsi vagyok, hogy a környéken lesz-e még valami új projekt majd.

(#7772) albiosz válasza adalbert1 (#7771) üzenetére


albiosz
őstag

Egy metróval arrébb, ha az még környéknek számít: [link]

(#7773) attiati válasza albiosz (#7772) üzenetére


attiati
veterán

Kíváncsi leszek, hogy mivel teszik indokolhatóvá majd az 500-600 ezer forintos nm árat
A tizenhét emelet miatt relatív kis arányt fog képviselni a telekár a kis helyen felhúzott sok lakás miatt.
Másrészt az újpesti régióban még egyáltalán nem tartanak 5-600e ft-nál az árak, de biztos vagyok benne, nem lesz olcsóbb.

Pár hónapja követem az eseményeket és már most látszik, hogy a függőkert egy ilyen költségnövelő tényező lesz (vagy PR fogás a drága nm árra). Ahogy az is, hogy hype-ot generálnak a 17 emelet és a panoráma reklámozásával.

(#7774) Egon válasza gerisz23 (#7770) üzenetére


Egon
nagyúr

OTP-vel nincs tapasztalatom, de nekünk pont 3 hét volt, az értékbecsléstől számítva a pozitív elbírálásig. SMS-ben értesítettek délelőtt, aztán kb. egy óra múlva hívtak is.
Elvileg közvetítőn keresztül akár gyorsabb is lehet az ügy, mivel a közvetítő érdeke, hogy hamar menjen a minősítés, mert tudtommal ő csak akkor kap pénzt, ha létrejön a szerződés.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7775) attiati válasza adalbert1 (#7771) üzenetére


attiati
veterán

mert nem követed az eseményeket :P

1 évvel ezelőtt kezdték el hirdetni a telket 520 misi + áfáért, még a CSOK bejelentése előtt. Talán egy hónapig volt kint a tábla, még fel is hívtam a hirdetőt. Aztán a CSOK bejelentés előtt / után pár nappal lekerült a hirdetés.

A Szobor utcánál meg max 3 napig lehetett kint az eladó tábla még áprilisban ! Le is fényképeztem anno.
Aztán rá 1-2 hónapra megjelentek ott biztonsági őrök és vigyáztak a helyre néhány napot.
Így április óta most vagy gazdát cserélt még egyszer a telek, vagy még csak most jelentette be a Metrodom.

Viszont az egy ipari besorolású telek volt a rajta álló gyár / iroda miatt, így nem is értem, hogyan sorolták át lakóövezetté. Másrészt meg durva, hogy a lakásépítés területeket tud elvenni az irodafejlesztőktől, akár átsorolás árán is. Váci út mellé (ha nem is közvetlenül mellé) lakásépítésre megnyerni egy lelket.... Majd nézhetik az erkélyről a szomszédban a szcientológusokat :D Vagy az szcientológia egyház fogja felvásárolni az összes lakást, hogy minden titkuk rejtve maradhasson :D

Autósforgalom biztos jelentősen megnő a Madarász északi szakaszán, ha ledobnak oda 300+160 lakást egymástól nem messze. + Madarász végén építenek egy újabb irodaházat is.

A Madarász délebbi részén építik a Váci Greens irodaház újabb szakaszát.
A váci másik oldalán az állam szeptemberben megvette a Reno udvar melletti kiba* nagy telket. Oda is rengeteg irodát és lakást terveznek.

Illetve sztem a legnagyobb projekt majd a Duna Pláza mögötti terület eladása és beépítése lesz, ami most még a CIB tulajdona.
11 hektár, 350 ezer nm beépíthetőséggel.

Sokan azt mondják egyébként, hogy az olimpia elnyerése nem növelné a lakásárakat bp-en.
Sztem meg egyáltalán nincs felkészülve egy ekkora város annyi ember befogadására.
Nincs hozzá infrastruktúra, amit hirtelen kellene kiépíteni és jelentősen befolyásolná a hirtelen fellépő munkaerő igény a fejlesztési költségeket.

[ Szerkesztve ]

(#7776) attiati válasza attiati (#7775) üzenetére


attiati
veterán

[megtaláltam a 2011-es tanulmányt az övezet átsorolási tervéről, úgy tűnik nem a mostani lakáspiaci fellendülés eredménye]

Nem tudom mi van a 11. kerületben, állítólag ott is hatalmas városrendezési tervek vannak, de nagyon mozgolódik a piac ezen a környéken is.

És megtaláltam a decemberi hirdetését is, ezek szerint április után újra gazdát cserélt és tényleg most vette meg a Metrodom? Miért hirdetik még mindig csomó helyen? És miért intézményi domináns munkahelyi besorolással?

XIII. Angyalföldön a Madarász Viktor utcában 11521 m2-es fejlesztési terület eladó (azonosító: P18738)
A vizsgált ingatlan Budapesten, a XIII. kerületben, a Madarász Viktor és Szobor utcák találkozásánál helyezkedik el, jellemzően 10-emeletes lakó és ipari ingatlanok környezetében. A telken található 15 620 m2 alapterületű bontandó épületegyüttes. Közművek a telken belül.
Beépítési paraméterek: szabadon álló beépítési mód, maximális beépíthetőség: 60%, zöldfelületi arány: 25%, szintterületi mutató: 2.0, maximális építmény magasság: 22 m, legkisebb kialakítható telekméret: 2000nm.
715.00 millió Ft + ÁFA
Telekméret: 11521 m², 3200 nöl
Alakja: Szabálytalan
Övezeti besorolás: M-XIII-ID Intézményi domináns munkahelyi
Beépíthetőség: 60.00 %
Szintterületi mutató: 2.00 m²/m²
Építménymagasság, max.: 22.00 m
Ár/m²: 62 ezer Ft

És hirdetik a mellette levő hatalmas parkolót is 600 misiért.

Az 5.756 m2 alapterületű fejlesztési telek, Budapest egyik legdinamikusabban fejlődő üzleti negyedében, a Váci út mentén, a Gyöngyösi úti Metró megállótól 400 m-re helyezkedik el. Közlekedési szempontból is kiváló adottságokkal rendelkezik, mind az M0-ás körgyűrű, mind a belváros, vagy a budai oldal személygépjárművel gyorsan megközelíthető. A tömegközlekedési kapcsolatai is kiválóak, a 3-as metró, a 105-ös és 5-ös busz közvetlen, átszállás nélküli kapcsolatot biztosít a belváros, a Hősök tere, az Andrássy út és Buda felé egyaránt.

Telek mérete: 5.756 m2
HRSZ: 26069
Építési övezet: M-XIII-ID
Beépítési mód: zártsorú
Legnagyobb beépítési mérték:60%
Szintterületi mutató: 3
Felszín feletti beépíthetőség:17.268 m2
Szint alatti beépíthetőség: 65%
Minimális zöldfelület: 20%
Max. építménymagasság: 22 m

Az ingatlan adottságaiból adódóan egyaránt jó lehetőséget kínál „A” kategóriás bérirodaház és cégközpont fejlesztésére. A Váci úti irodafolyosó multinacionális környezete, egy nemzetközi, globális szerződésekkel rendelkező szállodalánc bevonásával jó lehetőséget biztosíthat business hotel fejlesztésére is. A tulajdonos a telket jelenlegi állapotában, építési engedély nélkül értékesíti.
Ár: 600.000.000 Ft+ÁFA

[ Szerkesztve ]

(#7777) gerisz23 válasza Egon (#7774) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi:)Hitelügyintéző azt mondta dobol sípol meg minden egyéb mihelyst megtud valamit.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7778) Zeki


Zeki
nagyúr

Akivel eddig beszéltem, és mostanában volt köze az OTP lakáshiteléhez, az mind szidta mint a bokrot.
Kerülje mindenki. Nekem is csak rossz róluk a véleményem.

(#7779) concret_hp válasza adalbert1 (#7771) üzenetére


concret_hp
addikt

a bíbor utcai amúgy elég vicces, a kérdéses ház mellett áll konkrétan egy üres telek, annyit kéne csinálni, hogy megveszik a szomszéd telket (vagy a felét) és kész is. de gondolom jó sok pénz lenne ill. nem eladó.
és egyébként nem valid, hogy nem lehet adni-venni a lakásokat, adtak el lakást (szerintem többet is) az utóbbi években és az 1ik iroda is gazdát cserélt.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7780) concret_hp válasza attiati (#7776) üzenetére


concret_hp
addikt

izé és ha így teleépítik a környéket mekkora dugók lesznek majd ott :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7781) concret_hp


concret_hp
addikt

van most olyan oldal ahol rá lehet szűrni, hogy magánhirdető? régen a jófogáson volt legalább.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7782) attiati válasza concret_hp (#7781) üzenetére


attiati
veterán

ing com nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#7783) concret_hp válasza attiati (#7782) üzenetére


concret_hp
addikt

az számít most a fő hirdető oldalnak? én otthontérképet szoktam nézegetni, csak mert ott látom egyből hol van a kéró... látszik nem vagyok egy rutinos kereső még :D

btw ha jól rémlik Zsiday írta, hogy bérinfláció -> infláció -> lakásár infláció és ez nekem elég logikusnak tűnik, szóval lehet kéne venni valamit lassan :U (azaz 2 éve kellett volna, de most már mindegy :( )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7784) Egon válasza concret_hp (#7783) üzenetére


Egon
nagyúr

Ingatlan.com most a fő hirdetési felület szvsz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7785) attiati válasza concret_hp (#7783) üzenetére


attiati
veterán

Lehet, hogy pistabá apróhirdetési oldalakra rakja fel a lakását, de szerintem az összes hirdetős oldal ingatlan.com adatbázisával dolgozik, legjobb esetben is átfedés van, de nem bővebb. Ott is van térképes nézet egyébként.

Zsidayt olvasd el még egyszer. Kamatozó eszközök veszítenek (per pillanat) az értékükből, de reál eszközöknél és részvénynél is csak esélyed van arra, hogy nem inflálódik el. Magyar viszonylatban a durva inflációs időszakok a lakásáraknak nem tettek jót. Nemzetközi viszonylatban nem néztem. Egy stabil infláció jó lehet, ha a dolgozók ki tudják harcolni a béremelést. De mondjuk az infláció csak egy tényező a 4-5 közül.

(#7786) concret_hp válasza attiati (#7785) üzenetére


concret_hp
addikt

a fix income eszközeim mondjuk javarészt infla követő állampapírok, de akkor mégis mi a lófüttyöt csináljak a pénzemmel? :D ATH-n van szinte minden tőzsde.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7787) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Ismerősömék lakást terveznek venni, próbálnék segíteni nekik infóval, de szocpollal nem vagyok tisztában.

Nemrég bővült a család, így hárman vannak, de házasság nem történt. 1,5-2 szobás használt lakásra lenne szükségük Bp.-n. Mostanában általában hány % önerő szokott lenni a minimum? A meglévő gyerekre - és az esetleges jövőben vállaltakra - milyen támogatás érhető el? Bankmonitoron 600k-t olvastam, ezt az összeget fel lehet használni az önerőben?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#7788) gerisz23 válasza Apollo17hu (#7787) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha jól tudom a meglévőket figyelembe veszik önerőnél,a vállaltakat nem önerőként számolják.

Kis fejlemény az én ügyemben.Otp elbírálta a kérelmem,22 évre adnak hitelt a jelen körülményeimmel,de adnak.Jelenleg nekem ez ami lényeg de jobb lenne 15év.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7789) axioma válasza gerisz23 (#7788) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ha ingyen elotorlesztes van benne, akkor nem mindegy? :) Na jo, csak majdnem.
A 15eves es 22 eves torleszto kozti kulonbsegbol csinalj fundat...

(#7790) gerisz23 válasza axioma (#7789) üzenetére


gerisz23
őstag

Sztem mindenképp lesz lakástakarék,de Otps.
Hitelügyintéző 5,5-6% THMet mondott attól függően hogy támogatott hitelt kapok-e.
Otpnél kérdezték miért nem ott csináltatom helyből az egészet,mert így többez fizetek majd.Hát nemtudom de honlapjukon helyből magasabb THMet írnak..
Kiérti ezt,ismerősök ajánlották az irodát ahova mentem,nem hiszem hogy nagy különbség adódna.
A végtörlesztést még nem tudom benne lesz-e.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7791) axioma válasza axioma (#7789) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ja bocs, neha a fundat a lakastakarek szinonimajakent hasznalom; namarmost az OTP az ugy tudom, hogy sajat lakastakarekjat a szerz.osszeg erejeig barmely hitelebe ingyen torleszti be. Legalabbis ugy 1-2 eve tuti igy volt, es eleg regota (az volt a plusz hogy beleraktak, hogy a szerz.o.erejeig, addig lehetett trukkozni:) )

(#7792) gerisz23 válasza axioma (#7791) üzenetére


gerisz23
őstag

Az jó lenne:)Köszi az infőt!Szerintem mindenképp kérni fogják hogy csináljak.Havi 45ezres tölesztésig mentem volna el-hitel+takarék.Így remélem bele mennek egy 10 ezres takarékba+a hitel(nem tudom menyni lesz 22 évre 20-22 ezer közötti összegre számítok az első 5 évben).
Felmerült bennem egy dilemma hogy ne inkább piacit vegyek fel,10 évre fix törlesztéssel.Annyi idő alatt csak rendbe tenném magam anyagilag...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7793) axioma válasza gerisz23 (#7792) üzenetére


axioma
Topikgazda

Na varj, ket kulon dolog van.
1. fizeted a minel hosszabb hitelt (annuitasosan) es mellette sajat szakallra nyitsz ltp-t
2. kombi hitelt veszel fel
Igazabol ha kombizod, de kisebb osszeggel, akkor is lehet tobbet fizetni bele:)
Amibe semmikepp ne menj bele, hogy hosszu ltp-t csinaljanak kombiban! Max. 5 ev. Elvileg korabban lehetett utolag is kombizni (es 2x5 ev nagyon sokkal jobb...)
En a helyedben arra optimalizalnek, hogy (onszorgalommal egyutt) kerek 20e legyen az ltp.
Masodikat nyitni macerasabb, foleg ha nincs konnyen hasznalhato kozeli hozzatartozos adoszam. Ha van, akkor se legyen a masodik 10e alatt, mert a havidij stb. ott mar meglatszik [de ez is onszorgalommal egyutt ertve].

(#7794) Egon válasza gerisz23 (#7790) üzenetére


Egon
nagyúr

5% THM?!? :Y :Y :Y
K&H-nál hirdetés szerint 3.1%, nekünk kedvezményekkel együtt 2.92 lett a vége...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7795) gerisz23 válasza axioma (#7793) üzenetére


gerisz23
őstag

Így is max 5 évben gondolkozom ltpban.Egyet azért mindenképp jólenne a saját nevemre,de 20-at nemtudom bemerek-e majd vállalni,nem valószínű.Ha nem kérik akkor lehet nemis lesz ltp. Költözhető a ház de azért ráfér egy generál,amit valószínűleg jómagam elvégzek,a tető rendbetételén kívül.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7796) gerisz23 válasza Egon (#7794) üzenetére


gerisz23
őstag

Ilyen"kis" összegnél más bank nemnagyon állna szóba velem,ráadásul egyedül veszem fel a hitelt.Ha így nem jön össze akkor inkább várok...De hitelbírálat,meg értékbecslés már átment.
Munkatársam 6% felett kapott csak 6milliót,ahhoz képest még "jó vagyok".

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7797) axioma válasza gerisz23 (#7795) üzenetére


axioma
Topikgazda

Varj, ujra.
Kombi hitel: ugy hozzak ki, hogy olcsobb legyen per ho amig az ltp le nem jar, mintha sima annuitassal fizetned. Igaz, ekkor ez az osszeg kotelezo, "be kell vallalni".
Szolo ltp: minimum 5e/ho osszeghez kell a nyitasi dijat megfizetni, de
- ha nincs minuszban a szamla (szamlavez. dijakkal), akkor a befizetes akar full elhagyhato
- akar 20e/ho fizetheto es arra jar az alltam
Az egyetlen amire figyelni kell, hogy ha nem azonos a befizetes havonta, akkor az alltam. maximalizalas miatt a 3. es 4. negyedeves szabaly miatt kicsit mas lehet akar 2 nap kulonbseggel az eredmeny. De ha ilyen van, irsz, megmondom hogy mikor hogyan erdemes a korabbinal nagyobbat beletolni (lefele mind1, csak novelesnel tud szamitani). Igazabol igy e'vi 3 szakaszt kell ertelmezni, nem is honapokat...

[ Szerkesztve ]

(#7798) gerisz23 válasza axioma (#7797) üzenetére


gerisz23
őstag

Rendben,ha tisztázódik mit hogy adnak/kérnek akkor mindenképp írok:)Köszönöm a segítséget..)
Amúgy néztem K&H-t is most,nem tudom milyen minősítést kapnék náluk,120ezres nettó jövedelemre:)
OTPnél 22 évre adnának ugyebár,mondjuk az éves átlag nettóm is inkább 130-140,cafetériával jutalmakkal együtt.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#7799) Egon válasza gerisz23 (#7798) üzenetére


Egon
nagyúr

Kétségtelen, hogy (pl.) a K&H-nál akkor kapsz jó minősítést és ezáltal kedvező kamatozású hitelt, ha viszonylag jó (vagy legalábbis átlag feletti) jövedelmed van, és mindemellett nem árt, ha minél csekélyebb az önrész, és minél kurrensebb a megvásárolni szándékozott ingatlan.
1-től 6-ig értékelnek: mi a 2. legjobb (azaz a kettes) kategóriába kerültünk, 20 milla feletti hitellel (ami a vételár 60%-ánál kevesebb; mondjuk az értékbecslő cca. másfél millával kevesebbre értékelte az ingatlant a vételárnál, így már 60% feletti a hitel aránya), illetve a jövedelmünk (az asszonnyal ketten vettük fel a hitelt) cca. 20%-a a törlesztő. Ha a legjobb kategóriába kerültünk volna, 0.1%-kal lett volna kisebb a THM. Mi 20 évre vettük fel a hitelt, illetve éves kamatperiódust választottunk.

Szerintem (nyilván csak vélemény), ha az önrész legalább 50%-os nálad, akkor is max. 4% körüli THM-re jönnél ki a K&H-nál, Unicredinél stb.: az OTP köztudottan drága (ugyanakkor kétségtelen, hogy némely esetben rugalmasabb más pénzintézeteknél).
Persze az is igaz, hogy egyáltalán nem könnyű bankot választani, és kívülről mindig könnyű okoskodni.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7800) axioma válasza gerisz23 (#7798) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nezd, a minosites jovedelem oldalrol mindig a szamolt havidijra van. Ha adnak _siman_ (ltp nelkul) toketorlesztes-halasztast, mert regen tuti volt ilyen, akkor azzal szamoltasd! Akkor mind1 a futamido:) az elso 5 [vagy amennyire adjak] evben ugyanazt fizeted. Es arra biralnak. Igaz, kozben nem csokken a toketartozas (pont ezert rakod addig a tobbi penzt ltp-be, felteszem rolad hogy nem fogod elverni). Ezert kell (ha nincs ilyen) minel hosszabb futamidot _neked_ kerni, mert akkor tutira atmesz; aztan meg ha mar fut, akkor szepen nyugiban elotorleszted. Nem kell a hosszu futamidotol felni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.