Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) AMD Power válasza hurenzon (#7300) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. Bizonyos kockázat mindig van. Akár a lokális változások, gazdasági helyzet, lásd alapkamat változások stb. Csak persze az ember próbálná minimalizálni a lehetséges veszteséget.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7302) Apollo17hu válasza AMD Power (#7301) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Kicsit más megközelítés: felejtsd el, hogy most mennyit ér a lakásotok, és mennyit a nagyobb. Ha lesz is nagyobb változás az ingatlanárakban, mire nagyobbat vennétek, akkor a kisebb és a nagyobb értéke is hasonló módon fog csökkenni/növekedni.

Vannak idősebb lakótelepek is, nézegesd meg az ottani árakat is, mennyit számít +10-15 év! Szerintem sokkal fontosabb szempont, hogy hol található az ingatlan, milyen a tömegközlekedés, és mennyire vészes a környék. (Ha releváns szempont lenne az építési év, akkor az ingatlankeresőkben is lenne ilyen szűrési lehetőség. Nem fognak összedőlni. :) )

(#7303) kraftxld válasza AMD Power (#7299) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Add ki a kicsit, berelj nagyobbat, csak az eladas/vetel koltsegebol kijon jopar ev albikulonbozet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7304) AMD Power válasza Apollo17hu (#7302) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi szépen a tippet. :R BP-n melyikek ezek a régebbi lakótelepek? Mátyásföld talán?
Logikusan nem attól félek ,hogy összedől! :) Hanem a drasztikus értékvesztéstől.

kraftxld Jó a tipp de sajnos nem tudom, mert az egyik családtag még benne lakik.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7305) Kukipapa_rr válasza hurenzon (#7300) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Részemről nem tartom valószínűnek, hogy meg fog ismétlődni az a tömeges bedőlés, ami a devizahitelek miatt volt.

Egyrészt a hitelezési feltételek szigorítása miatt végre nem lehet 10 milliókat felvenni minimálbérrel, ami teljesen tipikus volt 10 éve. Igazolt jövedelem és ehhez képest maximalizált törlesztőrészlet követelmény van, így sokkal kevesebb lesz a potenciális nem fizető adós.

Másrészt csak kamatkockázat van, az közel sem annyira drasztikus, mint az árfolyamkockázat. Ebben a cikkben van egy ábra, hogy a THM változás mekkora törlesztőváltozással jár.

Szóval biztos lesznek bedőlések, ha a gazdasági helyzet jelentősen romlani kezdene, de én nem várom, hogy mindez egy jó helyen vásárolt ingatlan árára jelentős hatással lesz majd. Inkább az a valószínűbb, hogy az emelkedés majd megtorpan, aztán évekig stagnálnak az árak, így okozva veszteséget (infláció).

(#7306) AMD Power válasza Kukipapa_rr (#7305) üzenetére


AMD Power
titán

Én már csak az ilyen külső tényezők és annak befolyása miatt sem vagyok hajlandó hitelt felvenni lakásra. Jó nem mondom ha albérlet be laknánk és arra fizetnék havi 80e, akkor elgondolkoznék rajta.

De 10 évekre előre tervezni, kiszámolni semmit sem lehet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7307) kraftxld válasza AMD Power (#7306) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De mondom, ha nem akarsz hitelt felvenni akkor az albis téma a legjobb, rugalmas, mehettek nagyobba amíg az ifjúságnak több hely kell. És a plusz családtag is mehet.
Én is simán vehetnék pár lakást, de inkább bérlek, ha meg veszek akkor is inkább kiadom albiba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7308) AMD Power válasza kraftxld (#7307) üzenetére


AMD Power
titán

De mint írtam nekünk nem is kéne hitel. A jelenlegi állás szerint. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7309) Kukipapa_rr válasza AMD Power (#7306) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Ezt azért árnyalnám: vannak hosszú kamatperiódusú hitelek, melyek ugyan drágábbak, de máris be lehetsz biztosítva x évre (a végén derül csak ki, melyikkel jártál volna jobban).

Havi 80-ból ma egy garzont bérelsz, Budapesten, és még az is lehet, hogy nosztalgiával fogunk visszaemlékezni a mostani alacsony ingatlan és albérlet árakra, és szidni magunkat, hogy nem akkor vettük, amikor még lehetett. Meg persze az ellenkezője is lehetséges.

Szóval igazából biztos tanácsot senki nem fog tudni adni, legfeljebb arra lehet rámutatni, hogy egy irány és döntés kb. hova vezethet. A döntés egyedül a tiéd.

(#7310) Apollo17hu válasza AMD Power (#7308) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ha összeszámolod a járulékos költségeket, akkor lehet, hogy megéri lakástakiznod, mert nemcsak hitelt tudsz vele felvenni, hanem meglévő hitelt is előtörlesztheted belőle. Évi 30% álltám elég jó még akkor is, ha nem kamatos kamatozásról beszélünk. Én két Fundát fizettem, és amikor lakást vettem hitelre, mindkettőt előtörlesztésbe használtam fel (banki hitelt vettem fel, nem a fundásat).

(#7311) AMD Power válasza Apollo17hu (#7310) üzenetére


AMD Power
titán

Engem egyenlőre az érdekel ,hogy mennyire kell attól félnem ,hogy ha veszek egy 20 millás lakást akkor 10 év múlva ne érjen 12 milliót. Vagy a felét.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7312) etejedu válasza AMD Power (#7311) üzenetére


etejedu
őstag

Első pont hogy budai oldalon, jó közlekedéssel, csendes helyen illetve tudd hogy kb 20 év múlva se építenek bányát a szomszédba vagy autópályát. De persze ez erős túlzás csak érzékeltetni akartam minek kell utánanézni. Milyen fejlesztések lehetnek illetve lesznek a környéken.
Második pont, hogy a meglévő összegből mekkorát akarsz venni illetve mekkorát fogsz tudni venni a kiszemelt helyen.
Ha panel a "cél", akkor nyilván Óbuda ( Pók utcai lakótelep, Békásmegyer hegy felőli oldala lesz neked a megfelelő ilyen áron, és elég nagy lakást fogsz tudni venni de javaslom még Gazdagréten körülnézni.

(#7313) Mercutio_ válasza etejedu (#7312) üzenetére


Mercutio_
félisten

Békás ha jól tudom csótányos, gazdagrét pedig túlárazott :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7314) AMD Power válasza Mercutio_ (#7313) üzenetére


AMD Power
titán

Csótányos? :U Kérlek szépen 33 éve itt lakok. Ezért ebben a "csótányos" Békásmegyeren egy 30nm lakás jelenleg 12 millió Ft. Az egyik legjobb adottságú lakótelep ami Budapesten van.

etejedu Békásmegyeren illetve ami még nekem nagyon tetszik Káposztásmegyer II. ami érdekelne minket. Mondjuk Káposztásmegyer annyiból furcsa nekem ,hogy 20 évvel újabb lakások ugyan azon az áron mozognak mint itt Békáson. Szerintem a jobb közlekedés miatt van főleg ez.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7315) Mercutio_ válasza AMD Power (#7314) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én meg káposztáson :DDD szerintem alulértékelt, de azért a garzonok itt is már 10M fölött vannak. És ja ha ki lenne hozva a metró legalább rákospalota vasútig sokkal jobb lenne a közlekedés.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7316) etejedu válasza AMD Power (#7314) üzenetére


etejedu
őstag

Káposztásmegyeren ki lehet fogni belső kétszintes kertkapcsolatos ingatlant is igaz árakról nem tudok. Ilyet csak a Pók utcai lakótelepen láttam 4 emeletesben, azt nem tudom hogy belső két szintes e (valószínűleg nem) de Káposztásmegyeren voltam egyben és mondanom sem kell baromi állatul nézett ki.

(#7317) AMD Power válasza Mercutio_ (#7315) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos igen. Nálatok a közlekedés ami nagy hátrány hozzánk képest. Meg persze itt van velünk szemben a nagy Békásmegyeri piac, a nagy Szent Margit Sztk stb... De amúgy maga a környék, házak és főleg a lakások jó elosztása ami tetszik. Meg persze az áruk is. :K

etejedu Pók utca már régen is nagyon drága volt. Én ott nem is nézek lakásokat. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7318) Mercutio_ válasza AMD Power (#7317) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt "csak" Auchan van, Decathlon, Bauhaus, a telepen meg bölcsi-ovi-suli, gyógyszertár, rendelő, spar, aldi, ja meg egy új uszoda és a Farkaserdő.
Igen, a lakások elrendezése piszok jó és nincsenek közel a házak se egymáshoz, így nem "köszön be a szembeszomszéd" ha kilépsz az erkélyre :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7319) AMD Power válasza Mercutio_ (#7318) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk ugyan ez dettó. De a nagy lakás ár eltérést én sem értem. :W Főleg úgy,hogy a legtöbb lakás 20 évvel fiatalabb.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7320) Mercutio_ válasza AMD Power (#7319) üzenetére


Mercutio_
félisten

A közlekedésen kívül más okot én se nagyon tudok.

Káposztás I. elején és a II. egyes részei állami bérlakások voltak ott érdemes megvétel előtt a házak állapotának utána nézni, illetve annak, hogy anyagilag hogy áll az adott társasház.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7321) AMD Power válasza Mercutio_ (#7320) üzenetére


AMD Power
titán

Példaképpen:

Ez itt a mind a mi utcánk. Ezek a 2 szobások amik a ől 15 emeletesben vannak messze nem a legjobb élosztásúak. És mint írtam a közösségi tér még kész sincs és már most dög drága. Káposztáson ennyiért már szinte 70nm 3 szobások vannak. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7322) Hintalow válasza Mercutio_ (#7318) üzenetére


Hintalow
senior tag

Csak? Kápmegyernek saját okmányirodája is van :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#7323) Mercutio_ válasza Hintalow (#7322) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, meg rendőrörs, szombaton is nyitva tartó posta, meg még van pár dolog, de lusta voltam tovább sorolni ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7324) concret_hp válasza Mercutio_ (#7323) üzenetére


concret_hp
addikt

milyen gyakran jársz postára, hogy ez szempont? ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7325) Mercutio_ válasza concret_hp (#7324) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a szempont, hogy csak szombaton jutok el postára, mert hét közben nem végzek időben. Szombaton viszont már nem utaznék 2x15 percet, hogy feladjak / elhozzak egy csomagot.

Ilyen alapon gyógyszertár se érdekes, mert van, hogy évekig nem vagyok beteg :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7326) AMD Power


AMD Power
titán

Mint írtam is hitelt nem szeretnék fölvenni ,de ettől függetlenül egy ilyen Fundamentás számlán elgondolkoztam. Van itt valakinek ilyen? Vagy vett "ezzel" fől lakáshitelt?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7327) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Létezik olyan nyilvánosan elérhető adatbázis, ahol mondjuk egy adott utcára rákeresve látható, hogy az elmult 1-3 évben milyen ingatlan adás vétel volt és mennyiért?
Akár fizetős is jó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7328) kraftxld válasza AMD Power (#7326) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kb a fél topik erről szól, röviden: a hitelük nem nagy szám, a kamatok alacsonynak, max az állami támogatás miatt érdemes belefogni ha elengedik épp valahol a nyitási díjat. Érdemes alacsonyabb összegre szerződni és többet tolni bele, így lehet még költséget spórolni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7329) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Elméleti kérdés, matekolok lakásvásárláson, erre lehetne kapni hitelt Mo-on? (nem kellene, de pénzügyi ütemezésben jobban jövök ki így)
- Csak külföldi egész normális jövedelem
- 50% önerő
- 10 éves fix kamatozású hitel a maradék 50%-ra
- Én csak a hitelfelvevő lennék, a zasszony nevére menne az ingatlan technikai okok miatt :)

Vagy mindenképp Mo-i jövedelem kell?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7330) AMD Power válasza kraftxld (#7328) üzenetére


AMD Power
titán

Azt mondták nekem telefonba ,hogy hiába kötök alacsony összegre akkor csak a alacsonyabb összegre kapom meg az állami támogatást. Hiába fizetek be jóval többet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7331) hurenzon válasza kraftxld (#7329) üzenetére


hurenzon
senior tag

Egt tagállam még jó.

(#7332) kraftxld válasza AMD Power (#7330) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Telefonban én is mondok minden hülyeséget ha az üzletkötői jutalékom nagyságáról van szó :D
Online gondolom elérhető a pontos szerződés vagy kérd el előre és olvasd el.
A kiszamolo.hu-n olvasd el az összes lakástakarékos cikket is.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7333) kraftxld válasza hurenzon (#7331) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem EGT, nagyon külföld :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7334) AMD Power válasza kraftxld (#7332) üzenetére


AMD Power
titán

Azt nem hiszem ,hogy telefonba mást mondana mint a valóság.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7335) hurenzon válasza kraftxld (#7333) üzenetére


hurenzon
senior tag

Akkor az nem játszik.

(#7336) hurenzon válasza AMD Power (#7330) üzenetére


hurenzon
senior tag

Meg tudod csinálni, azt hogy havi 5 e Ft ra kötöd, de havi 20 e Ft ot fizetsz. Semmi sem tiltja, de bármikor módosíthatja és csak a havi 5 e Ft ra fizetheti ki az összeget a lejáratkor a funda

(#7337) kraftxld válasza AMD Power (#7334) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hazug csaló szinte mind és a jutalékra játszik csak, de ha elhiszed akkor hajrá :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7338) kraftxld válasza hurenzon (#7335) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kár, de majd beballagok egy bankba aztán rákérdek a biztonság kedvéért, legrosszabb esetben nem veszek fel hitelt, hanem kifizetem az egészet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7339) AMD Power válasza hurenzon (#7336) üzenetére


AMD Power
titán

Mármint az állami támogatást? Ha erre gondolsz ezt írtam én is....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7340) savoo válasza kraftxld (#7338) üzenetére


savoo
addikt

(#7341) hurenzon válasza kraftxld (#7338) üzenetére


hurenzon
senior tag

Nem fogsz tudni ez biztos.

AMD: Igen az államira gondolok és ez biztos infó.

[ Szerkesztve ]

(#7342) AMD Power válasza hurenzon (#7341) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor amit kraftxld irt az zöldség.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7343) mrhitoshi válasza kraftxld (#7327) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Aha. Az OC térképe egész használható. [link]

PS4

(#7344) attiati válasza mrhitoshi (#7343) üzenetére


attiati
veterán

habár van historikus funkciója (2012-ig), nem nagyon találtam visszamenőleges árakat . Te igen?

(#7345) mrhitoshi válasza attiati (#7344) üzenetére


mrhitoshi
veterán

hmm Fura. Ha térképes nézetben vagyok, akkor bal oldalt van olyan opció, hogy értékesítési ár, és kínálati ár, 2015-től visszafele.

PS4

(#7346) kraftxld válasza mrhitoshi (#7345) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megvan, köszi, ez tök jó!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7347) attiati válasza mrhitoshi (#7345) üzenetére


attiati
veterán

ez eddig oké, de találat nincs a korábbi évekre. neked van?
pár helyet néztem csak

(#7348) T_bee válasza kraftxld (#7327) üzenetére


T_bee
aktív tag

A KSH-nak van utca szintű adatbázisa, igaz csak 2014-ig elérhető egyelőre és fizetős: [link]

[ Szerkesztve ]

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#7349) axioma válasza kraftxld (#7329) üzenetére


axioma
Topikgazda

Kerdes, hogy a tulajnak van-e olyan jovedelme, amire akarmilyen alacsony torlesztovel de adhato hitel? Mert akkor lehet, hogy egyszerubb nem 10 evre kerni a hitelt hanem 30 evre (ugyanugy 10 ev kamper-rel), es extra befizetesekkel 10 ev alatt torleszteni (jobb hitelkozvetito tudd tobb helyre ingyen elotorlesztessel bevinni). A kulfoldi jovedelem egyebkent az elozo evi szja-bevallasban (nem adoalapkent, de feltuntetve) megjelent? Vagy fizikailag se vagy itthon, nem vagy adoalany? Nav-papir talan nyom valamit a latban, de ritkan szokott lenni.... azt a ket esetet (nem vagyok kozvetito csak igy jott ki a kornyezetemben) amirol tudok egyszerubb volt beszuszakolni a kulfoldi jovedelem igazolasa nelkul, mint keresztulvinni az elfogadtatasat. Ez van.

(#7350) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Édesapámnál felmerült hogy eladná az egyik autó mosóját. Valamelyik nap volt a könyvelőjénél, az meg azt mondta hogy az eladás után be kellene fizetnie az államnak 40%-ot +áfát?

Most ez komoly? :Y

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.