Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4147) misx


misx
senior tag

Üdv!
Az miért lehet, hogy a Captiva Rack-em csak ilyen eredményt tud?

Mintha USB2-es lenne, pedig 3-as. Ilyen: [link]
Egy 3 TB-os WD RED van benne (WD30EFRX).
Notebookon Windows 8.1-gyel és asztalin Windows 10-zel ugyanez az eredmény. A többi külső vinyóm simán megy 80 MB/s-cel.

(#4148) misx válasza misx (#4147) üzenetére


misx
senior tag

Közben szétszedtem és megnéztem, ASM1053-as chip van benne, a HWinfo szerint "Connected to a USB 2.00 port", ami hülyeség, mert 3-asban van.

(#4151) misx válasza King Unique (#4149) üzenetére


misx
senior tag

Köszönöm a választ!
Azóta annyit haladtam, hogy beszereltem a WD-t az asztali gépbe, és ott kifogástalanul megy (90-100 MB/s). Tehát a lemez kilőve, marad a rack. Amúgy is művel fura dolgokat, pl. most meg nem állítja le a lemezt leválasztás után, aktív állapotban pirosan világít, pedig zölden világított eddig, pont fordítva. Lehet, hogy belehúztam egy hibás példányba. Egyelőre próbálgatom, meg megnézem a FW-t.

ggg666: eszembe jutott, csak pont ilyen USB kábel nincs itthon, legalábbis USB3-as nincs, csak amit a nyomtatóhoz adtak

[ Szerkesztve ]

(#4152) misx válasza misx (#4151) üzenetére


misx
senior tag

Új FW felment. Na most leállítja. Továbbra is USB2. Majd szerzek kábelt. Azért köszi.

(#4164) misx válasza King Unique (#4153) üzenetére


misx
senior tag

BUÉK.
Na akkor újság:

FW frissítés megvolt, követtem az útmutatót. De a sebesség azzal sem lett jobb.
Ma szereztem egy új kábelt, és azzal már 90-100Mb/s. Így akkor már ketten vagyunk, akinek szar kábelt adtak, gyanítom USB2-est, bár érthetetlen, mert kék csatlakozója van. Lehet elkevertek valamit a gyárban.
Amúgy az új FW jó, mert 30 percre állítottam az automata kikapcsolást, bár most kell neki vagy 5-10 sec, mire felpörgeti a lemezt, de leválasztás után szépen leáll. Viszont még mindig pirosan jelzi az aktív kapcsolatot, ha leállítja lemezt, akkor meg zöld lesz. Megesküszöm, hogy előtte fordítva volt. Mondjuk ez legyen a legkevesebb baja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.