Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90051) dchard


dchard
veterán

A kanadás nagy értékű rendelésem margójára (CETA téma):

Kezemben a vámhatározat: valóban nincs rajta vám, 27% ÁFA viszont van. Tehát aki kanadából rendel, ezzel számolhat.

Természetesen a szállítás díja után nem fizettem egy fillér ÁFA-t sem (másodjára)...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#90052) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok! Haverom megkért rendeljek neki egy Xiaomi routert Kínábol. Az ára ilyen harminc pár dollár volt, viszont kaptam egy sms-t a telefonomra hogy az xy számú küldeményem vámkezeléséhez a posta/vam oldalon ellenőrizzem az ezzel kapcsolatos teendőim. Én rámentem, ott van is egy érthető leírás, viszont a tracking szám alapján a posta nem jelzi hogy bekérné a dokumentumokat tőlem.
Egyáltalán ilyen kis összegre kell áfát fizetni? Mert látok itt még postai eljárási díjat is ami az összefoglaló szerint 3500 Ft. Ha azt nézem és kb 10 ezerbe került a router, akkor a postai vámeljárási díj meg az áfa miatt már ott tartunk hogy 5000 a sarc, az 50% ha nem több mint a router ára. Ez most komoly?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#90053) beg válasza Norby86 (#90052) üzenetére


beg
veterán

Komoly, de olvasd el a topik összefoglalót. Nem kell fizetned semmit pluszban.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90054) Nettingman


Nettingman
újonc

Sziasztok!

Csomagtovábbító szolgáltatások használata során kellett már vámolnotok? Nem sokára érkezik egy csomagom Japánból, amit forwarding service-szel (Big in Japan) küldtem haza, mert eredetileg csak Japánba lehetett rendelni.

Ha netán megvámolnának, akkor ilyenkor mit kell beküldenem? Az eredeti rendelési igazolásokat, a forwarding visszaigazolását, vagy mind a kettőt?

Egyébként az eredeti rendelési visszaigazolás teljesen Japánul van, azt kíváncsi vagyok hogyan fogják kibogarászni.

Előre is köszi!

(#90055) Zeki


Zeki
nagyúr

Meddig tart még a kínai ünnep?

(#90056) beg válasza Zeki (#90055) üzenetére


beg
veterán

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90057) Ixion77 válasza Nettingman (#90054) üzenetére


Ixion77
őstag

Hivatalosan az eredeti vételárat, plusz a teljes postázási költséget, amibe beletartozik a továbbítás költsége is.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#90058) Zeki válasza beg (#90056) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bakker! A fiam jelmeze már nem fog megjönni. :(

[ Szerkesztve ]

(#90059) Nettingman válasza Ixion77 (#90057) üzenetére


Nettingman
újonc

Én is erre gondoltam. Fene egye meg. Talán nem szúrnak ki.

Köszi a választ!

(#90060) Josi válasza beg (#90056) üzenetére


Josi
aktív tag

Tök jó amit betettél, csak olvashatatlan.
Pontosabban:
Itt a fórumban nem lehet elolvasni.
Ha lementem a képet, és úgy nyitom meg, akkor olvasható. :)

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#90061) Ance válasza Josi (#90060) üzenetére


Ance
őstag

Nézőpont kérdése. Egy 9,7-es, vagy 12,9-es tableten, asztali gépen sőt egy 60-as tévén tökéletesen olvasható lementés nélkül is. Ne a 2,8-as telefonodból indulj ki. :D

(#90062) beg válasza Josi (#90060) üzenetére


beg
veterán

Kép megnyitása új ablakban és ott nagyítható. Vagy china+holiday+2019 és eredményül az első találat: [link]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90063) Norby86 válasza beg (#90053) üzenetére


Norby86
őstag

Azért is fura nekem hogy a posta nyomkövetésben nem jelzi hogy vám eljárás alatt lenne a termék, csak sms jött. Az összefoglalót át olvastam, az elején van a 10 eurós határ, a vám résznél pedig hogy 0-22 euró között nem kell fizetni semmit. De ez ha dollárba számolom olyan 36 dollár volt, több mint 22 euró. Amúgy a posta nyomkövetésében ha vám ügyintézés alá esne a termék, az megjelenne?

-Norbi-

(#90064) beg válasza Norby86 (#90063) üzenetére


beg
veterán

Nem arra gondoltam, hanem ami a legelején van:

2017. évi CLII. törvény 162.§.(5) bekezdése alapján:
"A vámhatóság által kiszabott, illetve visszautalandó, jogcímenként kis összegű, tíz eurónál vagy az 51. § (1) bekezdése szerinti árfolyamon átszámított forintösszegnél kevesebb egyéb terhek összegét - kivéve a jövedéki termék után kiszabott egyéb terheket - nem kell megfizetni, illetve visszafizetni. Az így meg nem fizetett összeget a vámigazgatási eljárás lezárásával egyidejűleg törölni kell, a vissza nem térítendő összeget pedig bevételként köteles elszámolni a vámhatóság. Nem kell megfizetni, illetve visszafizetni azt a tíz euró alatti, egyéb teher különbözetet, valamint visszafizetni azt a tíz euró alatti vámtúlfizetést, amely az egy határozatban egy vagy több jogcímen kiszabott és megfizetett összeg különbségéből keletkezett. Az így keletkezett tartozást a vámhatóság utólag törli, a túlfizetést pedig köteles bevételként adónemenként belső bizonylattal előírni és elszámolni."

Ebből kifolyólag:

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztálya tájékoztatása alapján az alábbi értékhatárokig adómentes a küldemény:
2019. február: 42,06 USD-ig, 58,89 AUD-ig, 56,03 CAD-ig, 41,99 CHF-ig, 32,39 £-ig és 285,41 CNY-ig.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90065) pikkubee


pikkubee
tag

DHL Paket kis csomagot itthon az MPL futár vagy a postás hozza ki?

Köszönöm a segítséget!

(#90066) Zozzant válasza azbest (#89822) üzenetére


Zozzant
addikt

A Paypal lezárta, igazad volt...:)

"Mivel nem tudtunk további információkat beszerezni a fogadó féltől a reklamációval kapcsolatban: eGlobaL Central , ezért az Ön javára döntöttünk"

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#90067) frenk1


frenk1
aktív tag

Sziasztok. A kérdésem a követketkező :

Lightenbox weboldalán hogyan lehet áfa mentesen rendelni ? priority line szolgáltatást látok csak.Autódiagnosztikai szoftvert akarok rendelni szoftver nélkül .

Hogy rendeljek ? Ötlet ?

(#90068) beg válasza frenk1 (#90067) üzenetére


beg
veterán

Sehogy.

Abból a boltból egy szagos radírt sem vennék. Ezer éve volt mérsékelten ajánlható utoljára, de már akkor sem. Most meg teljesen kerülném a helyedben.
Autódiagnosztikával meg óvatosan.
[link]
[link]
Autocom, Opcom stb és kópiái kerülendők még CD nélkül is.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90069) Josi válasza Ance (#90061) üzenetére


Josi
aktív tag

Perpill 19" monitoron olvasom a fórumot. Új oldalon megnyitva OK, de itt a fórumban nem olvasható. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#90070) Ance válasza Josi (#90069) üzenetére


Ance
őstag

Akkor valami komolyabb szemüveget kéne beszerezni, mert a 12,9-es tableten simán olvasom, a 9,7-esen nehezebben, de kéne egy feles szemüveg.

(#90071) fornettisuti válasza Josi (#90069) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ctrl+

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#90072) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

A Gearbest oldaláról szeretnék egy SJCAM-ot rendelni. A Gearbest raktárainál CN meg FAST jelölésű raktárak vannak, az általam keresett termék FAST-08 és FAST-29-es raktárakban van. Ez ugye Lengyel (08) és spanyol (29)?

Ezek közül melyikből érdemes rendelni? Melyik számít megbízható raktárnak?

Ausztriában élek, ide melyik szállít gyorsabban?

(#90073) Norby86 válasza beg (#90064) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi az infót! Ez elkerülte a figyelmem. Elküldtem azért a vámeljáráshoz szükséges dokumentumokat meg a számlát, bankszámla kivonatot, szállítással volt 40 dollár az egész. 37 dollár volt maga a router, szóval akkor elvileg nem kell izgulnom, megnézik a papírokat és jön tovább a termék.

-Norbi-

(#90074) Chal


Chal
addikt

Egészen furcsa dologba futottam bele tegnap, hátha itt valaki tapasztalt már ilyet, és tud magyarázatot rá:

Tegnap érkezett egy levél formátumú csomagom külföldről, egy kicsi 13x11 cm-es sárga bubis boríték, benne egy azaz 1db kis műanyag gyöngy, átfúrva, szóval ilyen bizsu alkatrész lehet. Nem kínából jött, hanem egy Vanuatu nevű helyről (ez egy csendes-óceáni sziget), 01.23-án adták fel. Feladó nincs, csak return address, ami egy postafiók (Vanuatu Port Vila P.O. box 8396). A tartalom megnevezése: "Blue treasure with diamond ring", meg hogy gift :D

Ami a legfurcsább az egészben: a címem alig több mint 1 hónapos, január elején költöztem ide, a lakcímkártyám 1 héttel fiatalabb csak mint a fenti feladási dátum. Amióta itt lakok egy rendelésem volt a Fasttechtől, amit amúgy kb. 6 éve rendszeresen használok. Ez a csomag tracking alapján már itt van a helyi postán, ma vehetem át, tehát semmi köze a kettőnek egymáshoz, nem egy elcserélt rendelésről van szó. Ráadásul ők egy ismert kínai cég, nem ilyen formátumú csomagokat küldenek, és szokott benne papír is lenni (nevezzük "számlának" :D ), ebben a gyöngyösben viszont semmi nem volt.

Szóval röviden: mi a franc lehet ez, és hogy történhetett meg egy ennyire friss és új címmel? Olyan érzésem van, mintha valami teszt lenne (létezik e a cím, átveszik e a küldeményt, stb..), de elég erőltetett ez az elmélet is, meg hát mi lenne a célja...

(#90075) ANOka válasza Chal (#90074) üzenetére


ANOka
őstag

Az előző lakó nem rendelhette?

(#90076) Chal válasza ANOka (#90075) üzenetére


Chal
addikt

Nem, a nevemre jött. Egyébként ez az ingatlan 1.5 évig lakatlan volt, és jelenleg csak ketten lakunk benne a feleségemmel. Ő sem rendelt ilyesmit, még a közműveket sem írtuk át teljesen, nem hogy kínai rendelős oldalakkal foglalkozzunk (kivéve azt az 1db Fasttech-es rendelést), meg hát ez nem is kínai.

[ Szerkesztve ]

(#90077) Real_Necro válasza Chal (#90074) üzenetére


Real_Necro
veterán

Pár éve költöztünk el, de egyik webshopban sikerült tavaly leadnom egy rendelést a régi címre, mert még az volt rögzítve, elfelejtettem átírni. Szerencsére idejében kapcsoltam és módosíttattam... lehet ott is hasonló volt...átírás nélkül.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#90078) Chal válasza Real_Necro (#90077) üzenetére


Chal
addikt

Viszont ez az én nevemre jött, és nem a régi címemre, hanem az újra, ami 1 hónapos.

(#90079) frenk1 válasza beg (#90068) üzenetére


frenk1
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#90080) Real_Necro válasza Chal (#90078) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez esetben kérdezd meg párod, vagy lehet van egy titkos rajongód... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#90081) azbest válasza Chal (#90074) üzenetére


azbest
félisten

tippre valami más rendelésed, amiről elfeledtél és nem erre számítottál. Ha nyomkövetős, akkor az alapján néz meg, hogy mihez adták meg. Jellemzően a gyanúsan olcsón árult kamu dolgok helyett szoktak feladni valami bizsut ajánlott levélként, hogy bonyolítsák a reklamációkat.

(#90082) Ance válasza Chal (#90074) üzenetére


Ance
őstag

Régen a csendes óceáni szigeteken szórtak gyöngyöt az őslakosoknak a hódítók, most meg forditva. Olvass utána. Mindent érteni fogsz. :D

(#90083) Chal válasza Ance (#90082) üzenetére


Chal
addikt

:D ez nekem is eszembe jutott már... :) A többi tippre mégegyszer: 1 hónapja lakunk itt, nem nagyon van mit elfelejteni, internet is csak pár hete van. 1db fontos cucc volt amit mindenképpen meg kellett rendelnem a Fasttechről, arra szakítottam időt a felújítási munkák mellett. Szóval sehol máshol nem szerepel ez a név/cím páros, csak náluk. Mondjuk így adná is magát a dolog, hogy akkor ők küldték, de mi helyett? Amit rendeltem, annak volt trackingje, és meg is érkezett már. Meg ugye miért nem kínából jött? Valamint náluk van tracking, kísérőlevél, és a feladó is mindig a Fasttech, nem egy noname postafiók, pláne nem egy szigetről.

Na mindegy, magic..., szerintem ezt soha nem fogom tudni megfejteni :) Csak nehogy valami helyi erő tesztje legyen (1.5 évig állt üresen ez a ház, tök jó célpont lehet illegális rendelésekhez), legközelebb pedig 1 gramm kokszot kapok :)

[ Szerkesztve ]

(#90084) Camembert


Camembert
tag

Sziasztok!

A DHL Express felszámol vámeljárási díjat, ha a megrendelt termék szállítással együtt 22 euró felett van, de nem éri el a 10 euró megfizetendő áfát, tehát 42 USD alatt van a teljes költség?

(#90085) Black&White


Black&White
addikt

Valakinek nincs infója arról, hogy mi lehet az Ali-s Livolo Store-ral?
Egy terméket nem listáz az oldaluk.
Ez most az újévi leállás miatt van, vagy valami más lehet a háttérben?

(#90086) ANOka válasza Black&White (#90085) üzenetére


ANOka
őstag

Mi lenne, ha nekik írnál és tőlük kérdeznéd meg?

(#90087) parkr


parkr
őstag

Olasz csomagtovábbító céget nem ismer valaki? mint ami van talán németben és angliában.
120 euró egy 3 eurós termékért kicsit meredek nekem :o

(#90088) kBruce válasza robi1979 (#90072) üzenetére


kBruce
csendes tag

Szia!

GB EU raktárak elnevezései: link

Annyira megbízható mindegyik, amennyire a Gearbest. Egy cég, csak más raktárhely.

(#90089) robi1979


robi1979
aktív tag

Gearbestről EU-n belül honnan érdemes rendelni? Spanyol vagy a Lengyel raktár az ajánlott? Melyik a gyorsabb és megbízhatóbb? 200 dollár körül érdemes, szoktatok SHIPPING GUARATEE-t kötni?

Kbruce: "Annyira megbízható mindegyik, amennyire a Gearbest." - ezt hogy érted?

[ Szerkesztve ]

(#90090) Ance válasza robi1979 (#90089) üzenetére


Ance
őstag

Mindenhonnan.

Mindegyik. Tökmindegy.

Érdemes.

(#90091) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Sziasztok!

Tinydeal több mint egy hónapja ne adta postára amiket rendeltem kütyüket! 😡

Kérném vissza pénzt de basznak vissza írni 2 hete! még mindig ünnepelnek ezek a húzott szeműek?! Szerintetek dispute legyen?

(#90092) beg válasza Vjankovics82 (#90091) üzenetére


beg
veterán

Legyen. Csak finomabb stílusban, hátha azt meghallják.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90093) Josi válasza Vjankovics82 (#90091) üzenetére


Josi
aktív tag

Az alin irták, hogy febr 1-15 között nem postáznak.
Gondolom ott is úgy van.
Talán a jövő héten beindul a normális üzletmenet, a következő ünnepig. ;]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#90094) Vjankovics82 válasza Josi (#90093) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Akkor még várok jövőhét közepéig! 😬😤

(#90095) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv!

Nem hiszti, nem nyüsszögés! Ilyennel találkozott már valaki? :F

Banggood, január 21-i rendelés, január 22-én állítólag szállították. Külön kértem TN-t, d ea megadott TN "érvénytelen", illetve követhetetlen.

A képen szereplő adatokból töröltem ezt-azt.

Üdv. V. Körte

(#90096) headhunter válasza robi1979 (#90089) üzenetére


headhunter
addikt

Olaszban nem elérhető csak lengyel és spanyol raktárban?

[link]

(#90097) Laox válasza vadkörte (#90095) üzenetére


Laox
aktív tag

Ha követhetetlen, akkor azért írjál rájuk. Amúgy az EU Priority Line-ra megadott néhány napos szállítás nálam sosem jött be, általában megfogják a csomagokat a vámon és így még 1-2 hétig ők vámoltatják és utána jön ide.

(#90098) vadkörte válasza Laox (#90097) üzenetére


vadkörte
addikt

Írtam nekik, de eddig nem jött válasz. OK, "ünnepelnek". Várok amíg méltóztatnak e-mail-eket nézni. :)
Lesz***m, ha nem 15 nap, hanem 35, csak tudni szeretném, hol kódorog a csomagom.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#90099) kBruce válasza robi1979 (#90089) üzenetére


kBruce
csendes tag

Úgy értettem, hogy megbízható a Gearbest. Az egyik legjobb kínai webáruház. A raktátak kiválasztása szinte lényegtelen. Ami fontos, hogy egyáltalán szállítsanak Magyarországra és olcsó legyen.

(#90100) robi1979 válasza kBruce (#90099) üzenetére


robi1979
aktív tag

Értem, viszont én Ausztriába rendelném Tirolba és ha jól tudom Lengyelből a DHL/DPD szállít, velük nem szívesen foglalkoznék ha nem muszáj. Ezért a spanyol raktár a szimpatikusabb mert ha jól tudom onnan GLS-el jön, bár shipping methodnál a REGISTERED AIRMAIL van spanyolból. Ha jól tudom a GLS közúton szállít?

Az 5 napos szállítási idő - 5days arrival - EU raktárból működik a GEARBESTnél? Mindkét EU raktárnál ott van. Ez ugye 5 munkanapot jelent?

A SHIPPING GUARANTEEnak van valami érteme EU-ból 200dollár környékén +6 dollárért PayPal fizetés esetén? Ez ugye nem befolyásolja a szállítási időt vagy a termék állapotát? Gondolom ez csak arra vonatkozik ha eltűnne a csomag, de ilyenkor a PayPal azonnal téríti vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#90101) bl4ze


bl4ze
veterán

Sziasztok,

A "hírhedt" FEUCHT-on keresztül jön egy értékesebb csomagom, ott mikor tűnik el ? Beérkezéskor, vagy továbbításkor ?

Most ezt látom :

15.02.2019 05:53
DP DHL Arrival at international place of exchange
Feucht, Deutschland

15.02.2019 06:37
DP DHL Send item abroad (Export)
Feucht, Deutschland

Köszi.

.:. bl4ze .:.

(#90102) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Írtak a Tinydealról megint a szokásos duma 2-3 nap és postára adják mert valami nincs raktáron de több mint egy hónapja ezt mondják 😡😤

Megírtam nekik küldjék vissza a pénzt de arra nincs válasz 😡

(#90103) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, belga postás nyomkövetés

Febr 1. Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.

Azóta semmi... Lenyelte a posta? :(

De van olyan is, hogy UH31823xxxxxTR, ez pedig 1 hete megérkezett az országba, de azóta megintcsak semmi...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#90104) glacious válasza bl4ze (#90101) üzenetére


glacious
addikt

Továbbításkor. Ha nem változik a státusz 5 napon belül, kezdhetsz aggódni.

(#90105) vasi89


vasi89
addikt

Mostanában nagyon aktív a posta facebookon :D

(#90106) Graphics válasza vasi89 (#90105) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Indul a mókavonat úgy látom...

Lassan el lehet felejteni a kis értékű rendeléseket is.

@beg: Poszt alatt el is ismerték ,hogy szarul tették fel a kérdést... Komolytalan banda ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#90107) beg válasza vasi89 (#90105) üzenetére


beg
veterán

Az tök mellékes, hogy eddig sem kellett vámot fizetni ekkora értékeknél.
Kicsit rossz oldalról próbálják megközelíteni a social relationship-et. Legalább a saját fogalmaikkal lennének tisztában :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90108) vasi89 válasza Graphics (#90106) üzenetére


vasi89
addikt

ó most látom h egyszerre rendelt :DDD így nem helyes az elgondolás, ha külön külön rendeli eltérő napokon akkor jó. És igen nincsenek tisztába a dolgaikkal.

(#90109) flegga92 válasza Graphics (#90106) üzenetére


flegga92
senior tag

Ráadásul az sincs ott, hogy EU-n belül vagy kívül rendeli:D

(#90112) kBruce válasza robi1979 (#90100) üzenetére


kBruce
csendes tag

Azt nem tudom megmondani neked, hogy Tirolba melyik fuvarozó cég szállítja a spanyol illetve lengyel raktárakból. A Registered Airmailt nem tartom valószínűnek, a GB nem fogja reptetne EU-n belül.

Az 5 napos szállítási idő elvileg 5 munkanap, de én nem vennék rá mérget. Rendeltem már a GB valamelyik EU raktárából, de több mint 1 hetet vártam. Elméletileg összejöhet az 5 munkanap alatti szállítás is de, főleg ha futár viszi, de ki tudja hogyan állnak hozzá...az itthoni tapasztalataim vegyesek.

A biztosítást mindig ajánlani szoktam nagyobb értéknél, mivel védelmet nyújt a csomag eltűnése vagy megsérülése esetén. Persze lehet a PayPal-ra is hagyatkozni, de ha belefér az plusz 6 dollár, akkor tedd mellé!

(#90113) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Mit lehet tudni az EE végződésű postáról? Észtország posta küldi?
Hamar megérkezik a csomag ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#90114) vadkörte válasza Laox (#90097) üzenetére


vadkörte
addikt

Végülis válaszoltak. Hibás volt a megadott TN. Kaptam egyet, az szerint a GLS hozza majd, ha megérkezik Belgiumba. Egyelőre még valahol kujtorog a nagyvilágban. A 15 munkanap így már tuti nem jön össze.

Üdv. V. Körte

(#90115) mjuti


mjuti
tag

Üdv, segítséget kérnék: kínai Gearbest 200 dolláros termék esetén ( eu raktárban nincs ) a priority line alatt nincs eu-s priority line vagy eu express csak ez: priority direct mail. Erre vonatkozóan nem találtam infot sehol, hogy áfa mentes szállítás-e. Registered airmail alatt Sweden registered van, ezt tudom hogy nem lesz jó... Szóval vki találkozott már ezzel ill. rendelt már ezzel a szállítással a gearbestről?

[ Szerkesztve ]

(#90116) robi1979 válasza kBruce (#90112) üzenetére


robi1979
aktív tag

Pedig az van a shipping methodnál:"Via registered AirMail" . Szállítási időre pedig 3-7 napot ír, de itt is itt van az "5days arriwal":

Lengyelből pedig shipping methodnál: "Via Priority Line". Szállítási időre pedig 2-4 napot ír, szintén "5days arriwal".

Szerintetek honnan érdemes megrendelni? Mennyire reálisak ezek a szállítási idők? Az nem lehet hogy a spanyol raktárnál azért ír AirMailt mert nincs nekik raktáron és még be kell várniuk Kínából?

[ Szerkesztve ]

(#90117) Micsurin


Micsurin
nagyúr

26 Dolláros összértékkel számítsak a drága vámos barátaink levelére?
Ali,
Huawei vez.nélk. fülhallgató, 25,99 szállítással együtt. És gondolom az eredeti ár lesz feltüntetve mivel Huawei OFFICIAL Store

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.