Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) gyűrű válasza peter.taylor (#51498) üzenetére


gyűrű
addikt

Ezt gondolom viccnek szántad ( az 1GB ramot, ami mindenre elég ).. :K

[ Szerkesztve ]

(#51502) lililááá


lililááá
tag

Hali van egy csomagom ami kari óta döglődik valamerre,10 nap és lejár a határidő volt már ilyen valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#51503) Spancho válasza beg (#51500) üzenetére


Spancho
őstag

Mind a kettő OTP-s és MasterCard.
Kisebb dolgokat már vásárolgattunk róluk ,2-15$ között.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#51504) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Első rendelésem, normális hogy ez a státusz?

2014.12.21
10:38
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele / Item accepted

2014.12.23
18:27
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.12.24
08:05
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

(#51505) Laza... válasza Sliderxy (#51504) üzenetére


Laza...
addikt

Teljesen

Never give up!

(#51506) Sliderxy válasza Laza... (#51505) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Köszönöm, Kínából jön a csomag.

Érdekes, hogy ezzel egy időben egy másik eladó is küldött sima levélként egy kis borítéknyi csomagot nyomkövetés nélkül és az már múlt héten megérkezett.

(#51507) beg válasza Sliderxy (#51506) üzenetére


beg
veterán

Ez egy ilyen játék. Teljesen kiszámíthatatlan.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#51508) fotosjani válasza Spancho (#51503) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Valószínű limit van beállítva a kártyára.
Lehet érék vagy tranzakció szám limit is.

[ Szerkesztve ]

(#51509) tusi74 válasza Sliderxy (#51504) üzenetére


tusi74
őstag

OTP-nél már én is jártam így. Ha webkártyát használsz, akkor akár 2-3000 Ft-tal is legyen több rajta, mint amennyibe kerül. Nem fogja leszedni, viszont visszautasítja, ha pöccre ki van számolva a pénz.

(#51510) Spancho


Spancho
őstag

Nem tudjátok ,internetbankon be lehet valahogy állítani a limitet ,vagy csak otp fiókban ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#51511) beg válasza Spancho (#51510) üzenetére


beg
veterán

Elvileg lehet. Nem otp-s vagyok, nálam van lehetőség limit állításra netbankon.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#51512) Teko001 válasza Spancho (#51510) üzenetére


Teko001
őstag

Nekem is úgy rémlik, hogy lehet

(#51513) El_Diablo válasza gyűrű (#51501) üzenetére


El_Diablo
tag

Ugyan nem játszok de most mondom, hogy 512 mb-om van és elég. (Ja egy mag 1000 mHz. Na az már kevés.)

(#51514) Zozzant válasza Spancho (#51510) üzenetére


Zozzant
addikt

Vásárlási és kp felvételi limitet lehet állítani, de van díja is pár forint.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#51515) Spancho válasza Zozzant (#51514) üzenetére


Spancho
őstag

Már megtaláltam ,köszi. Le is húzott pár sms-el :D
Valahol azt írták ,hogy lehet ,hogy utalási limitet kéne állítani azt meg csak otp fiókban lehet személyesen.
De próbálkozok ,köszi.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#51516) Zozzant válasza Spancho (#51515) üzenetére


Zozzant
addikt

Utalási limit az utaláshoz van, nem a vásárláshoz.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#51517) bl4ze válasza bl4ze (#51451) üzenetére


bl4ze
veterán

Megtáltosodott a M.Kir.Posta ???

2015.01.06
08:00
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2015.01.10
13:16
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2015.01.11
02:20
Küldemény információ:
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery

AUD 39.50, USD 32 közel 9 ezer forintos cucc, nem kértek be papírt, ahogy nézem pikk-pakk átjutott
a VÁM-on :D

.:. bl4ze .:.

(#51518) Spancho


Spancho
őstag

Köszi mindenkinek.
Nehéz szülés volt ,de sikerült megrendelni.
Egy egyik kártyának már nem élt a mobilszáma amit csak telefonon ,vagy otp-ben lehetett volna megváltoztatni(amire küldi a biztonsági sms kódokat) a másik meg teljesen új volt még nem volt aktiválva.
Gyorsan leszedtem róla egy kis pénzt ,beállítottam a vásárlási limitet és megrendeltem.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#51519) Dominó85 válasza SUPREME7 (#51469) üzenetére


Dominó85
veterán

Nyugi én nem rohangálok modikhoz. Amúgy grat, hogy kutatást végeztél rólam itt a ph-n. Tetszik, hogy csak a hibáimat hánytorgattad fel és úgy írtál rólam véleményt, hogy nem is ismersz. Részemről a téma lezárva, mert amúgy is csak az menne, hogy ilyen, meg olyan fax vagyok. Egészségetekre. Amúgy bár végeznétek a munkámat egy hónapig, megtudnátok a szokottnál miért vagyok kicsit arrogánsabb. Nekem ezt osztotta a sors, szeretem a munkám, még ha nem is keresek átlag felett. Amúgy meg mindenki a maga hibájából tanul a legjobban. Lásd az általad újra szememre hányt kezdő rendeléseim, köszi. ;)

Amúgy megtanulhattad már az életből, hogy a hibákat és nem tetszéseink tárgyát mindig jobban hangoztatja az ember, mint a dícséreteket vagy sikereket. Az emberek ritkán mennek azért az utcára, hogy tetszésüknek adjanak hangot. Pl a DHL-t lehetne dícsérmi, mert önhibából ritkán hibáznak és többnyire piszok gyorsak a felár ellenében persze. Míg a nem éppen olcsó posta, még ha nem is önhibájából (létszám leépítések, xar fizetés, így xar munkamorál) ritka vacakul tud működni néha. A kínai eladókat pedig bizony jogosan lehet szidni a legtöbb alkalommal.

Valaki írta, hogy meguntam a Hongmit és most váltani akarok? Ezt megkérdezhetem honnan vette? Ugyanis imádom ezt a telefont a hibáitól független.Lehetne nagyobb aksija... ennyi a hibája számomra.

* Péter - 06302461862 *

(#51520) takkert válasza jojoando (#51494) üzenetére


takkert
tag

Köszi

(#51521) RVR400 válasza Dominó85 (#51519) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor mint az összes többi földi halandó:
becsomagolod, visszaküldöd, majd mikor visszaérkezik, örülsz a javított szarodnak.

Ez ilyen, rajtad kívül már sokan elviselték ezt, még itthon is Galaxy S4 esetében...

A magánéleti problémáidat pedig továbbra se rajtunk próbáld meg levezetni, nem kell a bizonyítványt magyarázni, valószínűleg nem csak Neked rossz, de Te másokról nem vagy hajlandó tudomást venni, tolerálni, csak sajnálod/sajnáltatod a Magad kicsinyes életét. Nőj fel végre és szedd össze Magad, és próbálj a társadalom tényleg hasznos tagjává válni. A tudásod megvan hozzá, csak nem jól használod fel. :R

(#51522) kmisi99


kmisi99
addikt

Ha 1 hónapja nem jött még meg a telefon amit a to2c.com ról rendteltem akkor mit tegyek? Ugye ha a honlapra írok valószínű írnak,hogy jajj elnézést még várj egy hetet meg hasonlók. A TN kb ezen a héten szerdán éledt fel és írta ki, hogy célországba elküldve. Akkor lehet csak megkésett?

(#51523) Zeki válasza kmisi99 (#51522) üzenetére


Zeki
nagyúr

paypalon dispute indítása biztonsági okokból.

(#51524) El_Diablo


El_Diablo
tag

Magyarországon lehet venni olyan postai csomagoló zacskót, mint amit a Kínaiak és a DHL használ? (Sima műanyag, önlezárós, nem a bubis.) Esetleg ha valaki tudja a nevét megköszönném.

(#51525) diablo1984 válasza El_Diablo (#51524) üzenetére


diablo1984
veterán

a bubis miért nem jó? az erősebb!

(#51526) SUPREME7 válasza El_Diablo (#51524) üzenetére


SUPREME7
őstag

Polietilén tasak, táska, boríték elvileg de itthon a google nem sok értelmes dolgot dob akárhogy keresem. De ebayen a "poly bags"-re van bőven.

[link]

(#51527) jojoando válasza beg (#51499) üzenetére


jojoando
senior tag

A 8 mag csak reklám, bőven elég egy optimalizált hardverre a 4db mag,
szoftvertámogatás kérdése.
Ezért jó cég a Lenovo!
Persze a laikusnak a 8 mag a mennyország, de valójában ahogy látni az MTK 6582-ből is sokat ki lehet hozni, csak jó és megfelelő dolgokkal, lást kit-kat op rendszer még az 512megás rommal is képes működni.

MTK6752 a legújabb csipp a Ferdéktől, ebbe már picit tettek bele egy kis tudást is. 4G, meg ugy majdnem full.

[ Szerkesztve ]

(#51528) keram2009 válasza lililááá (#51502) üzenetére


keram2009
tag

Általában hamar megjön az SG post-al feladott csomag, de volt már olyan, hogy elakad, nekem akkor több mint 30 napot kellett várni a csomagra.

(#51529) peter.taylor


peter.taylor
csendes tag

Na f.sza.Rendeltem németből egy autós dvd lejátszót és délelöt ment tökéletesen ,délután már a kijelző csont sötét.
Nyitok PayPal vitát,valószínű visszaküldés lesz belőle.
Hogyan kell visszaküldeni?
Futárral vagy postán?
A csomagra a feladó országot és a célországot angolul vagy mindenkinek a saját nyelvén kell rajta lenni?

Köszönöm a segítséget.

(#51530) El_Diablo válasza SUPREME7 (#51526) üzenetére


El_Diablo
tag

& diablo1984: Köszönöm a Google keresés nálam sem hozott eredményt. Egyáltalán nem törékeny amit fel kell adnom és országon belüli (OFF!) a küldés tárgya. Mindenesetre köszönöm, hogy fáradtatok vele! Begurulok és belerakom a DHL-esbe az van itthon bőven. Az M.Kir.Posta meg majd örülhet! Ez is azt bizonyítja mennyire felkészültek... :C

(#51531) El_Diablo válasza peter.taylor (#51529) üzenetére


El_Diablo
tag

Írhatod angolul is, de én Német nyelvterületre a "Deutschland" és "Ungarn" megjelölést szoktam alkalmazni. Nem kell futár jó a posta is, csak mindenképp nyomkövetéssel add fel!

(#51532) RVR400 válasza El_Diablo (#51530) üzenetére


RVR400
veterán

Vedd figyelembe, hogy a posta alapvetően a tégla, kocka, stb alakú küldeményeket preferálja, ehhez tudnak megfelelő pénzért dobozt biztosítani. A sonka, stb alakú küldemények drágább tarifával mennek. Szóval nem biztos, hogy a zacsi megfelelő.

(#51533) El_Diablo válasza RVR400 (#51532) üzenetére


El_Diablo
tag

Tudod az a baj, hogy megmondja a pénzemért, hogy neki mi a jó. Történetesen egy női műbőr táskát kell elpostáznom. Ezeknek önmagában nincs nagy súlya és nehéz is összetörni őket. Doboz, bubiszacsi tök felesleges +súly és +költség. Ezért mertem gondolkodni másban. De tudtommal csak minimális AxB méret van megadva forma nincs.

(#51534) Zozzant válasza El_Diablo (#51533) üzenetére


Zozzant
addikt

Majd ha kiszakítják a táskát mert csak egy zacsiban volt akkor jobban becsomizod legközelebb. Határok vannak a súlyra közel sem biztos, hogy akár egy 10dkg-os dobozzal túlléped a határt akkor semennyi plusz költséged nincs és biztonságban odaér. Biztos van otthon cipősdoboz vagy ilyesmi, de vannak szép nagy bubis zacsik is postaboltban, tudom, nem jó.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#51535) El_Diablo válasza Zozzant (#51534) üzenetére


El_Diablo
tag

Nem szimplán a zacskóba kívántam bele tenni. De lényegtelen. Mindenkinek köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat. Befetéma van. :K Más dolgozik drágán és szarul és én emiatt kényszerülök +munkára + költségre. Akinek jó: struccpolitika.

(#51536) Zozzant válasza El_Diablo (#51535) üzenetére


Zozzant
addikt

Ne postával küldjed ha nem tudnak neked megfelelő szolgáltatást nyújtani.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#51537) El_Diablo válasza Zozzant (#51536) üzenetére


El_Diablo
tag

Nem a te dolgod, hogy nekem mi a jó és mire vagyok hajlandó pénzt adni! Nem erre vonatkozott a kérdés, de te voltál oly szíves bele okoskodni. Mellesleg lehet, hogy elviszem magam, mivel a szomszédos városba kell küldenem...

[ Szerkesztve ]

(#51538) wwenigma válasza Zozzant (#51536) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En merlegelem hogy erdemesebb e egy dragabb de megbizhato szolgaltatasert többet fizetnem, vagy idegeskedjek egy olcsó miatt hogy lassu... mindenesetre nem fogok asztalt csapkodni meg szidni a postát ha rosszul döntök (mert sajnalom ra a penzt) és az olcsobb valoban lassu lesz...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#51539) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok

Pontosan most hogyan is van ez a vám dolog. Mekkora összegtől vámköteles az adott termék?

(#51540) Laza... válasza csabika0001 (#51539) üzenetére


Laza...
addikt

Mint tegnap, tegnapelőtt, és azelőtt. Kb naponta felmerül a kérdés, azaz olvass vissza

Never give up!

(#51541) El_Diablo válasza csabika0001 (#51539) üzenetére


El_Diablo
tag

Ajánlom a fenti összefoglaló lenyitását és elolvasását, továbbá a kereső használatát.

Más: A DPD olcsóbban elviszi, mint az M.Kir.Posta és még közelebb is van...

(#51542) csabika0001 válasza El_Diablo (#51541) üzenetére


csabika0001
senior tag

Elnézést a tudatlanságért. Máris tisztább minden köszi!

(#51543) El_Diablo válasza csabika0001 (#51542) üzenetére


El_Diablo
tag

Semmi gond, csak ezeket a számunkra alapvető kérdéseket naponta 5X teszik fel és ez mind felesleges volna, ha az ember előbb keresgélne egy kicsit. Fáradságos munkával a fórumtársak össze állítottak egy elég korrekt összefoglalót mindenkinek segítségül. ;)

(#51544) Bozek


Bozek
nagyúr

Egy ilyen cuccot szeretnék rendelni külföldről (mivel kis hazánkban csak Delock DVB-C tuner van, ami nem működik). Honnan lenne a legérdemesebb, ahonnan gyorsan - max. 2 hét - megjön (már ha van ilyen)? Először a DealExtreme-ről akartam, mert ez elvileg EU-s raktár, de olvasgatva a kommenteket, elbizonytalanodtam.

(#51545) azbest válasza Bozek (#51544) üzenetére


azbest
félisten

A dx-nek nincs eu raktára. Az csak gyorsabb szállítási mód és ugyanúgy megáfáztathatják. Bár ez még határeset, akár át is engedhetik.

(#51546) Bozek válasza azbest (#51545) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azt hittem, hogy van EU raktár, de végülis nekem az teljesen mindegy, hogy megáfáztatják vagy sem. A cél az, hogy minél hamarabb ideérjen. Nem az olcsóság miatt akarok ilyent rendelni, de mivel Magyarországon csak a számomra nem működő Delock van (ami megy is vissza a 14 napos elállási jognak hála), így nincs más választásom.

[ Szerkesztve ]

(#51547) Teko001 válasza Bozek (#51544) üzenetére


Teko001
őstag

Kíváncsiságból: Melyik szolgáltató műsorát akarod vele nézni?

(#51548) azbest válasza Teko001 (#51547) üzenetére


azbest
félisten

A dvb topicban írt pár infót innen kezdve: [link]

(#51549) Bozek válasza Teko001 (#51547) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tarr Kft. amúgy. A másik szobába lévő TV-n mindenféle külön eszköz nélkül megy, de PC-n a Delock-al nem sikerül összehozni, BDA driver nincs hozzá, a gyári programja (TotalMedia) meg egy kalap sz**...

[ Szerkesztve ]

(#51550) SUPREME7 válasza Bozek (#51544) üzenetére


SUPREME7
őstag

Talán ez a legolcsóbb EU forrás, valami kínai shop UK raktárral.

Én is épp ilyet fogok venni, de szerintem inkább megveszem 5K-ért kínából mint 9K-ért innen. De ha gyorsan kell akkor ez a felár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.