Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) wwenigma válasza donjon (#51400) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen, egyik csomagom igy van. Dec 1 ota nem mozdult. A boltnak szoltam hogy wtf, majd erre megmozdult fel nap mulva. Remelhetoleg megtalaltak es nem csak a TN-t csippantottak be...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#51402) beg válasza wwenigma (#51399) üzenetére


beg
veterán

Kapott már 2 db figyelmeztetést, azután órákra, majd pedig napokra ki volt tiltva, legutóbb 5 napost kapott. Ez kb. 6 új esély adása volt, egyikkel sem élt, sőt 3 klón reget is csinált és azokkal trollkodott tovább. Majd pont most fog jó útra térni...

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#51403) bl4ze válasza beg (#51402) üzenetére


bl4ze
veterán

Meg privátban is okoskodik, "viccelődik"

Perm ban

.:. bl4ze .:.

(#51404) kmarci25


kmarci25
veterán

Eddigi rekordom: ali-s rendelés, 31-én feladta, tegnap megkaptam. Első rendelés, amit ezzel a postával kaptam: 17postservice.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#51405) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Üdv!

Hollandiából érkező csomagra nincs áfa, igaz? EU-n belül legalábbis én így tudom, valaki megerősítene/cáfolna? :B

Követés szerint hollandból indult, illetve a kínai is azt írta, hogy holland raktárból jön. Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#51406) bl4ze válasza Szoszo94 (#51405) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha tényleg Holland és nem Kína-NL Post akkor nincsen.

EU-n belül nem kerül vámra a csomag-vámszabad terület.

.:. bl4ze .:.

(#51407) beg válasza Szoszo94 (#51405) üzenetére


beg
veterán

Nincs, ha tényleg onnan jön. Eu-n belül se vám se áfa.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#51410) RVR400 válasza SUPREME7 (#51358) üzenetére


RVR400
veterán

Ha mailt még nem kaptál, akkor abból talán még hétfő sem lesz... :(

(#51409) sirperducat: Bezzeg Te ugye egyáltalán nem azt csinálod, igaz? :D

[ Szerkesztve ]

(#51411) SUPREME7 válasza RVR400 (#51410) üzenetére


SUPREME7
őstag

Este megjött az is, be is küldtem, de valami gebasz lehetett a DHL nyomkövetésnél, mert most meg így áll. Szóval tényleg csak jövőhét lesz belőle ...

(#51414) pana0017


pana0017
senior tag

DHL Packet csomagom 8.-a este óta az országban van. A kiszállítás előtt mennyi idővel szokott a csomagkövető oldalon megjelenni a kis ember ahogy viszi házhoz a csomagot?

(#51415) atee_13


atee_13
őstag

Antelife től kaptam egy levelet benne, kuponos akciókkal, az egyik szimpatikus lenne megrendelném, de azt írja a kupon nem érvényes. Ez lenne az első rendelésem tőlük, eddig csak szimplán regisztrálva voltam. Ez csak valami trükk, hogy hátha van valaki, olyan hülye aki akkor már megveszi kupon nélkül, vagy csak én vagyok nagyon béna? Azt írják a szórólapjukon, hogy 11-ig érvényes éps ctr v - c vel másoltam.

[ Szerkesztve ]

(#51416) kmarci25 válasza atee_13 (#51415) üzenetére


kmarci25
veterán

Nincs mellette összeghatár? A kuponok nagyobb része akkor ad kedvezményt, ha meghatározott összeg felett rendelsz (30, 50, 100 $)...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#51417) atee_13 válasza kmarci25 (#51416) üzenetére


atee_13
őstag

Egy konkrét telefonra van egy 20 dolláros, azt a telefont tettem a kosárba és próbáltam volna a kódot. És sajna érvénytelen.

(#51418) Upo válasza atee_13 (#51417) üzenetére


Upo
addikt

Esetleg még azt próbáld, hogy a mail-ben kattints a telefonra, az akciós az más címen szokott lenni, ugyanaz a kép,leírás, de más a termékkódja meg az url. A mail akcióst a webáruház kereső nem is adja ki. A mail-ből indítottra engedi a kódot, a kikeresettre nem.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#51419) RVR400 válasza atee_13 (#51415) üzenetére


RVR400
veterán

Ehh, nekem már egy ideje nem is jön tőlük hírlevél, biztos megneszelték, hogy nem fogok tőlük rendelni többet. :D
Milyen teló lenne? És milyen kód? Szerintem most nincs semmilyen kuponos akciójuk.

(#51418) Upo: Na ilyet nem láttam még sehol, hiába volt EMAIL ONLY ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#51420) atee_13 válasza Upo (#51418) üzenetére


atee_13
őstag

Ha rákattintok ide dob:

http://www.antelife.com/ulefone-be-pro-sale.html?utm_source=st&utm_medium=email&utm_campaign=st150109

Itt a Buy Now ra tudok csak menni, onnan beteszem a kosárba bemásolnám a kódot : DMNABP

és jön az üzenet : Coupon code "DMNABP" is not valid.

Pedig a promóban valid till 1/11/2015 van.

(#51421) Upo válasza atee_13 (#51417) üzenetére


Upo
addikt

Most megnéztem, tényleg nem veszi a kódot, a mail is ugyanazt adja mint a webről.
Ha biztos vagy benne hogy a hírhedt Star/Ulefone bagázstól akarsz telefont akkor máshol is 150 körül presell-ezik, nem kell hozzá kuponkód, ez szabvány ante trükk. De lehet hogy megvárnám azt a hónapot mire lesz (február első felére ígérik), hátha lesz jobb ajánlat rá, pláne ezen az eszement dollár árfolyamon nem pihentetném nálus 1 hónapig a pénzemet.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#51422) RVR400 válasza atee_13 (#51420) üzenetére


RVR400
veterán

Nem lehet, hogy nem addig, hanem csak aznap érvényes a kupon?

[ Szerkesztve ]

(#51423) atee_13 válasza Upo (#51421) üzenetére


atee_13
őstag

Másfelé 170 dollár direkt körbefigyeltem, igazából csak a 150 dolláros ár ami vonzó volt benne. Már van beváltva dollárom (még 250 ért váltott) paypalon, a panda átcseszett a pénzt visszakaptam, de telefon még nincs. Az a baj, hogy már annyi mindent néztem semmi, de én sem nagyon tudom mi kellene, amire meg rászánom magam az meg általában nincs. Nem túl ajánlatos vétel az ulefone?

(#51424) atee_13 válasza RVR400 (#51422) üzenetére


atee_13
őstag

valid till 1/11/2015 van a szórólapon. Szerintem abba még beleférnék. mert valami +8 óra az eltolódás.

(#51425) bl4ze


bl4ze
veterán

CN registered airmail : mik a tapasztalatok mennyi idő mostanság ?

2015-01-05 12:56
广州国际, 匈牙利 - HU, 出口总包直封封发, Departure from outward office of exchange / Item Sent Abroad

Mikorra várható egy ilyen érkezése ha 4 napja elküldve ? RIxxxxxxxxxxxCN

.:. bl4ze .:.

(#51426) Upo válasza atee_13 (#51423) üzenetére


Upo
addikt

Hát régebben voltak hamis specifikációs esetek, nem az volt benne amit ráírtak. De nem mindegyik olyan. Volt aki bevállalta a Star-t és új korában jónak tűnt. De ami még hónapok múlva is ugyanolyan jó az már ritkább.
De írjon akinek van és még 1 évesen is tökéletesen működik.
Ez egy új típus, tapasztalatok ugye nincsenek. Az is lehet, hogy próbálnak fejlődni. Nem tudjuk. Az ára alapján csúcsminőségre nem nagyon lehet számítani. Ha bevállalod akkor majd várjuk a tapasztalatokat, legalább megtudjuk hogy a 64 bites MTK-ban működik-e a GPS.

ulefone
star

Elég vegyes a kép, neked kell eldönteni hogy kéred vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#51427) atee_13 válasza Upo (#51426) üzenetére


atee_13
őstag

Igazából nem nagyon tudtam róla semmit, az ár volt az ami "elcsábított" de akkor így lehet hanyagolom is. Mondjuk mióta nézelődöm már több 200+ dolláros telefonnál is sok a panasz. Már tényleg nem tudom mit is vegyek.

(#51428) molvany válasza pana0017 (#51414) üzenetére


molvany
senior tag

Nálunk pl. ha berakja a jármübe ( értelem szerüen akkor beszkeneli ) és gyakorlatilag akkor ( vagy alig röviddel utánna ) már virít a kisemben hogy jön.
De a rendszeren is múlik, milyen gyors, percrekész.

WhatsApp :+491737182060

(#51429) pana0017 válasza molvany (#51428) üzenetére


pana0017
senior tag

4 óra késéssel kaptam meg a kisembert. Szerintem lassan érkezik.

(#51430) molvany válasza pana0017 (#51429) üzenetére


molvany
senior tag

Lehet emberi tényezö, de mint írtam, rendszer függö is.

WhatsApp :+491737182060

(#51431) CATTER


CATTER
csendes tag

melyik webshop szállít de post-al ? nem DHL

(#51432) Unsign


Unsign
tag

Ez az Alis rendelés sem nagyon szeretne megérkezni (11.11-i rendelés). Két nap múlva jár le a 60 nap..

RC***********HKRegistered
Hong Kong [CN](Normal Tracking) to Hungary(Normal Tracking)

2014-11-20 17:36, Célországba elküldve / Item sent abroad
Transit
Destination Country - Cache Time:2015-01-10 08:36 - Go to official website
2014-11-20 17:36 Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-11-19 10:22 (HONG KONG), Küldemény postai átvétele / Item accepted

Origin Country - Cache Time:2015-01-10 08:36 - Go to official website
2014-11-20 00:00 HU, The item ( RC**********HK ) left Hong Kong for its destination on 20-Nov-2014

(#51433) Dominó85


Dominó85
veterán

Mostanában még xarabb a helyzet a postákon. A CN úgy-ahogy hozza a 2 hetes érkezéseket, de az SG, SE, DE továbbra is eléggé vacak időket hoz. A HK, meg kb HeKtikus. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#51434) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Hello

2. EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)
Itt már egy kicsit bonyolultabb a helyzet
Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):
0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes
45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli
700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

A fenti összeghatárok változtak erre az évre?

(#51435) bl4ze válasza BeriHampeR (#51434) üzenetére


bl4ze
veterán

EU-n kívüli vásárlás - ez nem lehet GIFT jelölésű, mivel a terméket nem ellenszolgáltatás nélkül kapod ergo FIZETTÉL ÉRTE.

22 EUR a határ.

.:. bl4ze .:.

(#51436) RVR400 válasza Dominó85 (#51433) üzenetére


RVR400
veterán

A CN teljesen random. A nagy cuccok mostanság hamar megjönnek, de az apróságok, amik eddig gyorsak voltak, most éppen beesnek dispute előtt.
A HK most két pakkal is 9 napot futott, de elég ritkán kapok ilyeneket, tehát bővebb tapasztalatom nincs az utóbbi időben velük.
Az SG 3 csomagnál a standard 14-21 napot tolta, de van egy pandás rendelés, ami 12.11 óta célországba elküldve.
Sőt, most van két NL csomagom, amik 19 napja lettek feladva, és nem látszik egyik sem.

Mod:

Mire megírtam, addigra ismét ránéztem, és frissült a pandás is:

2015-01-10 11:36
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014-12-16 23:35
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-12-11 17:29
Célországba elküldve / Item sent abroad

[ Szerkesztve ]

(#51437) bl4ze válasza RVR400 (#51436) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem most 0105-tel van egy CN registered pakkon, Kínából elküldve felénk 0105én.
USD 32 érték - eléggé kéne jövő hétre.
Nagyon bízom benne befut. :Y

.:. bl4ze .:.

(#51438) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok,tanácsra lenne szükségem.
November 9-én rendeltem egy melegítő alsót egy izraeli eladótól ebay-en. Az eladó nem siette el a dolgot,eltelt kb 3 hét mire sikerült postára adnia. A cucc december 10-én megérkezett Magyarországra és azóta sincs információm róla. Ebay-en persze nyitottam case-t,eladó válaszolt is hogy hát ez már nálunk van és ha nem látom TN infót Ő küldene is róla linket meg egyebek. Postán voltunk érdeklődni még december végén ,de nem történt változás.Betudtuk a Karácsonyi dömpingnek az egészet. Január elején küldtünk email-t nekik,amire válaszoltak is,hogy nincs semmi infójuk a csomagról ! Kérték,hogy mondjuk meg a feladó adatait,milyen csomagolásban volt, stb. Az eladóval konzultáltunk ,elküldte az adatokat ,amit továbbítottunk a postának. Tegnap előtt válaszoltak :Bejelentését a xxxxxxxxx számon rögzítettük. A jelzett problémát kivizsgáljuk, és annak eredményéről a jogszabályoknak megfelelően legkésőbb 30 napos elintézési határidőn belül tájékoztatni fogjuk. A válaszunkig szíves türelmét kérjük.
Január 21-én ebay zárja a vitát. Nem tudom ilyenkor mi a teendő?! Posta fizet majd ha nyakoncsapták a cuccost (13.50 $) ?

[ Szerkesztve ]

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#51439) bl4ze válasza Lovi24 (#51438) üzenetére


bl4ze
veterán

Tracking mit mutat ?
Hol van?
Van trackingod ?

.:. bl4ze .:.

(#51440) Lovi24 válasza bl4ze (#51439) üzenetére


Lovi24
senior tag

Tracking ennyit mutat:

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#51441) bl4ze válasza Lovi24 (#51440) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez nem sok. 1 hónapja nem kaptad meg. Akkor a Magyar Posta elvesztette.

PayPal-on vagy Ebay indíts vitát. Az országba beérkezett, de hozzád nem jutott el. Közben a Magyar Postánál is indíts panaszt.

.:. bl4ze .:.

(#51442) Kolondrum

NL posta gyors posta, de a birkák vámolni akarják, ha most bekérik a papírokat rábacnak, mert alig 4k az értéke. Csak hát 1hét plusz lesz belőle.

(#51443) Lovi24 válasza bl4ze (#51441) üzenetére


Lovi24
senior tag

Már megvolt mindkettő,csak a Magyar Posta nem fogja elsietni a dolgot- gondolom én?!
Panaszt felvették a postán,nyilván a 30 napot is azért írták.
Ezért írtam,hogy január 21-én zárul az paypal vita.
Ha addig nem történik a postával semmi ,na akkor mi a teendő? Hagyjam bezárni ?Eladó nem tehet arról,hogy nálunk elhányták a csomagot...

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#51444) Teko001 válasza Lovi24 (#51443) üzenetére


Teko001
őstag

Az ebay szemében az eladóé a felelősség egészen addig, amíg te meg nem kapod.

(#51445) bl4ze válasza Lovi24 (#51443) üzenetére


bl4ze
veterán

eladót kártalanítják - ő a csomag feladója
ő is reklamáljon az izraeli postánál
ha szerencséd van a paypal téged hoz ki és megkapod a pénzed....

.:. bl4ze .:.

(#51446) donjon válasza wwenigma (#51401) üzenetére


donjon
csendes tag

Szia

Nekem ma delben vegre celorszagba megerkezett lett :)
Azert 30 napot meg nem jott soha az orszagig,es meg csak most jon a vam.

Mondjuk refund mar volt tobbszor is.

[ Szerkesztve ]

"Én vagyok a hát te ki vagy" :)

(#51447) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Következő a helyzet: Amazon-on szeretnék vásárolni amerikai eladótól.
Fizetési opciók között csak Visa, Mastercard, stb.-van tehát paypayl nincs. (nekem amúgy Visa-mvan)
Mennyire biztonságos így fizetni? Vagy meg lehet ezt oldani valahogy máshogy hogy biztonságosabb legyen?

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#51448) Lovi24 válasza bl4ze (#51441) üzenetére


Lovi24
senior tag

Valóban nem lenne sok az 1 hónap,de a vásárlás napjától az már 2 hónap. Arról meg nem én tehetek,hogy Ő több mint 3 hét után óhajtotta feladni. Várható érkezési idő egyébként nem is volt megadva ebay-en :F
Ebayről már eltűnt a vásárlás is,csak az ebay leveléből tudok reagálni .
Azért köszönöm a segítséget.
Teko001 köszi neked is.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#51449) Teko001 válasza tankraid (#51447) üzenetére


Teko001
őstag

Nem tudsz biztonságosabban fizetni, de ameddig más nem fér hozzá a felhasználódhoz, nincs mitől aggódni Amazon esetében. (Mellesleg Amazon is kínál fizetési megoldást mint a Paypal, tehát lényegében ők is egy payment processor)

[ Szerkesztve ]

(#51450) tankraid válasza Teko001 (#51449) üzenetére


tankraid
aktív tag

Értem, köszönöm! És az a fizetési megoldás amit említettél az hogyan működik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.