Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32123) maj-viktor válasza Dominó85 (#32049) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát igen... az ali-n vannak érdekes dolgok én már nem nagyon lepődök meg...

Most pl. van egy olyan "esetem", hogy SG-vel kértem, kaptam egy CN-es trackinget (ami nem is feltétlenül probléma, mostanában jó időket fut), erre diszkréten rákérdeztem, hogy-hogy CN, és nem SG, erre most meg ali-n áthúzva van a CN és van egy NL-es trackingem...
(terméklapon SG-CH-SE-EMS-DHL opciók voltak)
Pláne az egészbe, hogy azt írja a http://www.tnt.com weboldalán tudom követni...
"you can track your order from TNT's website with your tracking number."

Persze mivel még friss a rendelés nem él a szám, de kérdés akkor ezt most futárral adta fel!? O.o
1. jó lenne, ha futárgyorsasággal jönne, de reménykednék a tréfa nélküli csomagnak, de ha ez most futár, akkor tuti +30% lesz... (persze mindig belekalkulálom, de ha nem sürgős, megoldom lassúpostával és akkor még esély is van, hogy átcsúszik)
2. mivel RSxxxxxxxxxNL a TN formátuma, így tudtommal ez postai csomag és nem futár, mivel a futár-os TN-ek más formátumúak... általában csak szám, vagy 1-2betű és számok, abba nem szokott országjelzés lenni, ha jól emlékszem!

Rákerestem itt NL-es postra, de nem lettem sokkal okosabb, itt is csak 1 "veszekedést" találtam, hogy most az NL-es csomagot a posta vagy a TNT futár hozza-e!? Szerintem posta, a RSxxxxxxxxxNL formátum miatt (mivel az R=Registered, az S és az xxxxxxxxx az random számok-betűk, az utolsó 2betű meg az országkód)

Így esetleg aki mostanában vagy régebben volt dolga NL-es csomaggal tudna valami bíztatót írni ezügybe!?
(mármint hogy ezt is a posta szállítja és nem futár... ha futárral szerettem volna - úgy rendeltem volna)

Mondjuk azért is kötve hiszem, hogy futár, mivel annyi lenne a futárdíja, mint maga a termék...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.