Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82651) BlackmMmDog válasza 4Grider (#82646) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Buszos közlekedésnél jól jön. ;) 25 ezres táskám van, Toray carbon botokat (drágább a zsák 4x ára) biztonságban érzem benne.

Sok vékony zsáknak az alja ment szét (10-ből 1 cipzár volt ), 1-2 havonta cseréltem zsákot .

(#82652) ooloo válasza 4Grider (#82646) üzenetére


ooloo
őstag

Alapvetően a zsákra gondoltam átvitt értelemben ( hosszú élettartam ) .... A botok és az orsók ha nem is egy életen át , de sok sok éven keresztül hűen szolgálnak . Persze csak akkor , ha vigyázol az épségükre .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#82653) BogyóBP válasza mdav88 (#82627) üzenetére


BogyóBP
addikt

Szia. Nekem a guru Qm1 10 es méretben szinte mindent kihoz a partra a kis keszegtol a nagy dogokig is, vettem már ki vele 8 kilós pontyot hosszuelokes módszerrel es 14 kilós amurt is gumizott methoddal kis UL picker bottal (delphin index) na az érdekes élmény volt. Lehet a horog már nem akad jól mert sok a szetszadizott szájú hal ahol horgaszol a hosszabbra elengedett csalit meg megpróbálnam lehet túl közel van a horoghoz. Mivel szakallnelkuli nyilván csak akkor akad igazán jól ha a bevágas is jó es időben van. Próbálj meg egy olyant is hogy huzol egy kis úszó rögzítő szilikont a kötesre ami elfedi fixalja es egyben be fordítóként is segíthet.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#82654) horcsog válasza ooloo (#82645) üzenetére


horcsog
tag

Azért is jobb a 3 rekeszes mert ha középsőben nincs nagy orsós bot akkor a két szélsőben nagyobb cuccok elférnek mint a 2 rekeszesben. Mondjuk ez feedercuccoknál egy normál méretű zsáknál nem téma, hacsak nem valami bojlizásba oltott feederezésnek hívott dologról van szó. De harcsázóknál pl vagy más nagyméretű orsós cuccoknál nem hátrány.

Látom sok ismerősömnél semmilyen botzsákot nem használnak. Ezt még soha nem csináltam ez nekem extrém megoldás lenne , de sok embernél látom. Nem tudom hány botot törtek az évtizedek alatt így, de gondolom nem sokat ha nem szánnak pár ezret legalább egy zsákra. Ha ez működik nekik egy kazal bottal /peca ahol a snecizéstől a harcsázásig visz eszközöket akkor egy bármilyen egyszerű zsákkal azért illene sérülésmentes maradjon a cucc vsz . :) Biztos, hogy 70-ért egy penn battle 3 10.000-es orsót és egy wft harcsázót vennék németből most ha muszáj lenne elköltsem, szűken ki is jönne most 200 euróból. :) Ez jobban lelkesítene mint egy akármilyen botzsák de nem akarlak lebeszélni ha pont ilyenre van szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#82655) ooloo válasza jjohn (#82622) üzenetére


ooloo
őstag

Látod milyen vitát robbantott ki egy ártatlan téma .... ha tetszik , meg kell venni , de vedd figyelembe azt , amit az egyik kolléga írt , miszerint a kétbotos zsák praktikusabb két elkülönített rekesszel . Azaz két cipzáros verzió . Szerintem igaza van .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#82656) horcsog válasza lumpy92 (#82615) üzenetére


horcsog
tag

Engem zavarna ha nem csúszna össze a spicc a kapocs miatt. Okozhat e gondot nem tudom mert soha nem használtam így nem tud összecsúszni. Olyasmit tudok elképzelni problémaként, hogy a spicctag rázkódik jobban ez miatt,hogy fel van akadva a spiccnél, mondjuk autóban, ami egy finom carbon drága spiccbotnál nem túl jó. Raknék rá inkább olyan méretű stonfót amivel összecsúszik. De ha olcsó kompozit anyagú bot nem hinném baja lesz tőle.

[ Szerkesztve ]

(#82657) ooloo válasza horcsog (#82654) üzenetére


ooloo
őstag

Ez is , mint minden más nézőpont kérdése . Ha balról nézem , akkor teljesen igazad van .... minek az a fránya botzsák . Ha viszont jobbról nézem , igen is kell . Enni nem kér ... tankolni sem kell bele , és minimum 10 évig használhatod . Gondolj bele ... vannak , akik egy szezon alatt a botzsák árának a sokszorosát költik a sokadik orsóra , botra miegymásra teljesen feleslegesen .

Amúgy a Sportex faxa harizós botokat is gyárt .... igaz , azok sem az olcsó kategóriából valók .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#82658) mdav88 válasza BogyóBP (#82653) üzenetére


mdav88
senior tag

Ha megnézed a képet, ott a szilikon, nem tudom, hogy feljebb kéne-e pozícionálni a horog füléhez?
Szerelékhez még hozzá tartozik, hogy Preston banjo xr(30-45gr) kosárral és félfix megoldással dolgozok, aminek elvileg szinte önakasztósnak kéne lennie, főleg egy intenzív elhúzásnál.

Bevágás, időzítés. Ezen biztos dolgozni kell, de igyekszek csillió videót nézni, és azt látom hogy 5cm spiccmozdításra már vágnak is be, különböző inteznitással. Valaki rendesen, van aki épp csak a botot emeli. Ehhez képest, én bőven hagytam időt, hogy elég mélyre juthasson a horog, volt olyan, hogy majdnem leverte a botot az állványról, és a bevágás (botemelős, de nem túl durva) után jött ki üresen a szerelék.(meg sem akadt). Ugyanezzel a mozdulatsorral egy nappal korábban két tok is szépen kijött, bár délelőtt akkor is volt rontott kapás...

Tudom, nehéz ezt így messziről diagnosztizálni, de minél több és különböző véleményt olvasok, annál jobb.

(#82659) jjohn válasza ooloo (#82655) üzenetére


jjohn
aktív tag

Nem az a gond ki, mit ír, hanem mindig hezitálok keresem a jobbat. Azután mindig visszakanyarodok a legelső verzióhoz, pedig tudhatnám rövid 18 éves korom :) :) ellenére mindig az első megérzés a legjobb.

(#82660) ooloo válasza jjohn (#82659) üzenetére


ooloo
őstag

Nyugodtan vedd meg .... amúgy sem árt a személyes tapasztalat . Életkorod okán meg annyi időd van még , hogy kiforrjon a személyes igényed . A második botzsák vásárlásánál már rutinosabb leszel . :K

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#82661) Zoli bácsi válasza jjohn (#82659) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Mennyi? Hányszor 18..? :D
Kezed látszott egy-két képen, amit föltettél, az alapján kb 3x18 nak saccoltalak. Elnézést ha megöregítettelek, lehet hogy fiatal vagy, csak dolgozó ember, kétkezi munkás, annak más a keze mint egy irodai dolgozónak. :) .
Amúgy én is ott tartok korban, ahova téged saccoltalak. Az ember kezén idővel megjelenő pigmentfoltok miatt saccoltalak jobbára ebbe a korosztályba. Aztán persze genetikailag is változó lehet, kinek mikor jelenik meg. :)

Szerk: Biztosra kell menni... :) :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#82662) zsola32 válasza Zoli bácsi (#82661) üzenetére


zsola32
őstag

én is elmúltam 50, de csak 6 éve pecázok, nem is tudom miért nem kezdtem előbb, jó kis időtöltés. (otthagyni a várost (Pécs) és pihenni kint a szabadban)
Pergetéssel kezdtem, aztán a feeder lett az igazi kedvencem.

(#82663) jjohn válasza Zoli bácsi (#82661) üzenetére


jjohn
aktív tag

Csak poén volt, azért vannak mellette a mosolygó fejek. Gondoltam feldobom egy kicsit a társaságot. Tudtam aki látott már képen, estleg taliztunk fórum pecán, az jót kuncog ezen.

(#82664) BlackmMmDog válasza ooloo (#82660) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Én vagyok a legfiatalabb fórumban, de már elmúltam 18 :)
Sokan már a közös horgászatok alkalmából személyesen is ismernek. Legalább ilyenkor látok halat. :DDD ;]

(#82665) BlackmMmDog válasza BlackmMmDog (#82664) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Idei első ponty, Szabadidőpark.

(#82666) mdav88 válasza BlackmMmDog (#82665) üzenetére


mdav88
senior tag

Játsszunk olyat kinek kisebb? :D
Mármár pedofíliával vádoltak meg!

Bár ez nem az idei első volt, azt hiszem. :)

(#82667) Spartacushu


Spartacushu
csendes tag

Engem az elmúlt két pecán ők tiszteltek, meg bár methodoztam így benne van. (Bojlis bottal :C :C )

Jövő héten neki futok én is a bojlinak túl jó idő van hátha beadja. :D

[ Szerkesztve ]

(#82668) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, voltam vízparton. Kis hezitálás után nem vittem pecacuccot, mert a Csáfordi tőzikésbe indultunk, persze oda pár kilóméter a Rába Nicki szakasza. Három óra körül értünk át a Rábához, hát határeset, még pár órát lehetett volna pecázni, és igazából sár sem volt. Egy pecást láttam a gát felett, alatta senki.
Félig off, ha nem bánjátok, pár fotó.
Csáfordi tőzikés. Ha valaki esetleg látni szeretné most menjen. Évről évre felkapottabb.


Rába, Nicki gát. Alig van átfolyó víz, azt hittem több lesz.


Rába part február végén:


Rába parti erdő.Idén is gyakorlatilag együtt nyílik a hóvirág a tőzikével.


Uh, november óta erre vártam. :D

(#82669) 4Grider válasza Zoli bácsi (#82668) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gyönyörű ez a tőzikés. Ha jól látom, már egy tavaszi csillagvirág is a képre került.
Attól félek, idén is túl korán jött meg a tavasz, és egyre nagyobb eséllyel idén sem tudunk majd gyümölcspálinkát főzni...

(#82670) Steady74 válasza Spartacushu (#82667) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Úúbakker, ez holmerre?

Versenyben vagyok ezzel? Tavalyi potyesz

(#82671) mdav88 válasza Steady74 (#82670) üzenetére


mdav88
senior tag

Ez nagyon cukor! :DD

(#82672) BlackmMmDog válasza mdav88 (#82666) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

2,20-as volt , egy vérbeli szatyros örült volna neki :DDD

Sport évest váltottam, 25 ezret megér szerintem :)

(#82673) pekoka válasza Steady74 (#82670) üzenetére


pekoka
tag

Az a baj, hogy tudnék ennél kisebb potyesszel jelentkezni, de nem szoktam fotózni a halaimat. :DDD

O->-<

(#82674) Steady74 válasza pekoka (#82673) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nagyon én sem fotózom ha egyedül vagyok, de ezt pont Hermanyi mesternek fotóztam, miattuk nem járok egy darabig Kkhalasra, tele van velük a víz, rakózni, matchbtozni nem lehet.

(#82675) pekoka válasza Steady74 (#82674) üzenetére


pekoka
tag

Ne érts félre, nem azért ,,az én f...om nagyobb" , csak én meg nagy halat tényleg nem fogok. :DDD Akkorát sem, mint amit itt feltoltottek. :R

O->-<

(#82676) Steady74 válasza pekoka (#82675) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R

(#82677) jansky1 válasza Steady74 (#82676) üzenetére


jansky1
senior tag

Döme tavat pakolták meg ezekkel a kis potyeszokkal?

(#82678) sasa311 válasza jansky1 (#82677) üzenetére


sasa311
veterán

Ez szerintem ívás - nagyon hülyének kell lennie egy tógazdának, hogy ilyen pontyokat telepítsen..

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#82679) jansky1 válasza sasa311 (#82678) üzenetére


jansky1
senior tag

Tavaly tavasszal veszettül ívtak, az biztos, de nem úgy volt, hogy ezek a telepitett pontyok nem szaporodóképesek? Legalábbis itt többen ezt vallják.

De az is lehet, hogy nincs más telepíteni való.

(#82680) saen válasza jansky1 (#82679) üzenetére


saen
veterán

Ez egy baromság, hogy nem szaporodóképesek. Sokkal inkább arról van szó, hogy nincs meg hozzá a feltétel. Kádakban nem tudnak szaporodni, meg jellemzően búvóhely sincs ha véletlenül kikelne ikra.

(#82681) Atis45 válasza sasa311 (#82678) üzenetére


Atis45
aktív tag

Szerintem is ívás lehet. De azért sose tudni. Nem mindegy a darabszám pl 1 tonnánál, hogy 2kg-ost raknak bele, vagy ilyen piciket, "két év múlva már jó méretek lesznek" alapon.

(#82682) 4Grider válasza jansky1 (#82679) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez bizonyos fajtákra igaz, de aktuálisan a tógazdák már nincsenek annyira oda az ugyan jobb hozamot adó ám nemzőképtelen halfajtákért.

(#82683) jansky1 válasza 4Grider (#82682) üzenetére


jansky1
senior tag

Passz. Emlékeim szerint a Mohosz tevékenységével kapcsolatban merült itt fel, hogy olyan halakat telepítenek, amik nem ívnak le.
A Döme tó meg igazi lavór, egy darab akadó sincs benne, nem hiszem, hogy ideális lenne az ivadékoknak.

(#82684) A Zéé válasza jansky1 (#82683) üzenetére


A Zéé
addikt

Kaja van, ellenség nincs, annyira szerintem nem rossz nekik. Ilyen mini halakat önszántából szerintem egy tógazda se telepít.

Just a simple Lineman...

(#82685) 4Grider válasza jansky1 (#82683) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Velencei-tavon biztosan nem, ott nagyon látványos és sok területet érint a pontyok ívása. Már csak azért sem, mert a Mohosz évtizedek óta a Velencei-tóra a legmagasabb önfenntartási számokat alkalmazza, hogy minél kevesebb kifogott halat kelljen visszatelepíteni (szerintük elég azt csak 60%-ban pótolni, mert a többit a leívó halak és az éves növekedésük megoldja).
Én anno a Balatonra emlékszem, hogy telenyomták hosszú évek alatt több 100 tonna szaporodásképtelen ponttyal. Szári kapcsolt, egy ideje már nem így van.

(#82686) Szilágyi84 válasza 4Grider (#82685) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Akkor az se mindegy honnan szerzik a telepítendő mennyiséget vagy , hogy lehet szaporodásképtelen ? Nem kötözködni akarok csak kíváncsiságból érdekel ,mert biztos a neveldékben is megy a sunyiság minél gyorsabban és persze kevés pénzből hamar nőjön meg vihető méretre gondolom, ki tudja mivel etetve ..

[ Szerkesztve ]

(#82687) 4Grider válasza Szilágyi84 (#82686) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs ebben semmi suskus. A szakemberek (tenyésztők és tógazdák nagy része is) ismerik azokat a fajtákat, amik szaporodásra képtelenek. A termelő tavak nagy részének érdeke ilyen fajtákat nevelni, mert jobb a takarmány hasznosításuk (gyorsabban nőnek). Horgászcélú vízhasznosításnál ma már nem cél az ilyen fajták beszerzése/telepítése.

(#82688) sasa311 válasza Szilágyi84 (#82686) üzenetére


sasa311
veterán

A legenda úgy szólt, hogy a hal ívik de "steril", tehát az ikra nem termékeny (ez által a partner halat is nullazza).
30 éve halakkal foglalkozva (akváriumi) tudom, hogy a szelektív tenyésztés simán okoz ilyet ahogy hormonkezeles és vegyszerek is.

Az meg, hogy szándékos lenne - gyártunk elég összeesküvés elméletet, de ugye a haliparnak az a jó ha nincs természetes szaporulat...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#82689) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nem kell mindenféle Daiwa, meg Shimano orsókat venni, tessék, itt a Mester új távdobó orsó kollekciója: ;]
[link] 4000ft extra bónuszpont jóváírással, a hülyének is megéri! :D

Hírlevélbe jött. Ha valaki éppen távdobó orsót keresne a Master botjára. ;)

Nem értem miért erőltetik ezt a piros festést. Még ha anyagába színezett lenne a műanyag, de nem, lefújják piros festékkel. A Master Carp Pro LCS orsómnál felszereléskor a hajtókar odakoccant az orsótalphoz, már le is ment a festék az élnél, és vízparton sem volt. :U

(#82690) WarninShotZ válasza Zoli bácsi (#82689) üzenetére


WarninShotZ
tag

Long cast szintén ezzel a problémával van megáldva.. :D A Pro method orsó sárgul.. A Fine carp viszont már mas tészta, ott sikerül kiküszöbölni ezeket a hibákat, legalábbis az enyémeknek nincs ilyen baja.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#82691) PpenoO válasza Zoli bácsi (#82689) üzenetére


PpenoO
őstag

Valahogy el kell takarni az eredeti márkát ;]

Laikusként kérdezem mivel tudnak ezek többet mint egy 14-6e forinttal olcsóbb Okuma cb-80 vagy Inc-6000nál?

(#82692) Spartacushu


Spartacushu
csendes tag

Én a feeder miatt a súlyt tudnám mondani a dömés könnyebb azért. A cb-80-as inkább pontyozó bothoz van. Tapasztalatból sokkal "kényelmesebb" egy nehezebb orsó egy bojlis boton mint egy feederen. De ez egyéni véleményem

(#82693) andrew911 válasza Spartacushu (#82692) üzenetére


andrew911
tag

Az Inception-6000 könnyebb mindkettőnél, de mondjuk könnyűnek egyiket sem nevezném a négyből, a +/- fél kilós tömegükkel.

(#82694) Zoli bácsi válasza PpenoO (#82691) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nekem van Okuma CB, és INC is. Azokban 3+1 csapágy van, a zsinórvezetőben az INC esetén két műanyag, CB esetén egy műanyag és egy bronz persely van. Igazából ezek az Okuma legolcsóbb csigatengelyes orsói.
Döme orsóknál ezek a most bejelentettek a felső kategóriát képviselik. Tuti hogy nem csak le van írva, hanem benne is van a 6 db jó minőségű csapágy. Valószínűleg a zsinórképe is jobb lesz az Okumákénál, lassabb a dobemelés. Mindenképp egy felsőbb kategóriás szerkezetnek gondolom, mint az alap Okumák.
Ha figyelembe vesszük, hogy az Okuma INC már 30 ezres árkategóriás orsó, ez az új Döme orsó meg gondolom olcsóbb lesz diszkont webáruházakban (Pl Xfish), kb 35 ezerre tippelek, akkor akár érdemes is lehet megvenni. Tud mindent, amit az Okuma (Rotorfék is van ha jól láttam, meg tömítés a fékcsillag alatt), plusz több csapágy, talán erősebb szerkezet. Hátrány a fújt piros fényezés (Nekem, lehet másnak bejön), illetve egyes sporttársaknál nem cseng jól a név, amit ráírtak. Aztán körülnézve valószínüleg meg lehet találni más gyártónál ugyanezt az orsót apróbb (kevesebb csapágy, "csak" egy zsinórklipsz) eltérésekkel. :)
Szerintem. :)

(#82695) Steady74 válasza jansky1 (#82677) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nem, ottani ívás. Amikor tavaly előtt tavasszal ott voltunk és ívott a hal mint az állat a halőrök azt mondták, úgysem lesz belőle ivadék, mert ezek a pontyok nem szaporodnak.

Narrátor: de mégis szaporodtak.

(#82696) BogyóBP válasza Zoli bácsi (#82689) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ezt most kivételesen nemtudom kinek a replikája lehet de nagyon hasonlit egy shimanora. Úgy láttam a walter 6500 LC orsó most épp a Ryobi Slam ul 8500 as replikája ahogy a benzar concorse orsó is. Szerintem azért felstik pirosra mert ilyen szinü orsóbol nagyon kevés van a piacon és jobban feltűnik. Ugyhogy kb ennyi.

Ez az orsó ennek a replikája vagy forditva. Amúgy simán lehet csak ezt foltozgatják javitgatják bla bla nem láttam mág szétszedve viszont a Daiwa orso az eléggé jó felépítésű robosztús jószág kellő erővel is felcsapágyazva nagyon sima futást produkál teljesen le voltam döbbenve hogy még a shimano techniumot is lehagyja pedig 6 ot lehetne venni egy ilyen árából. Egyedüli hátulütője a súlya csak, 530g már kicsit sok egy medium feederrel még 390 hossztól felfele is. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#82697) Steady74 válasza BogyóBP (#82696) üzenetére


Steady74
Topikgazda

A döme régi LC420-as NEVIS Vanity boton nem mutat bután, a súlyelosztása még sz@r is. Etetőbot/orsó kombót kellett frissítsek, szerintem a tömeg csak egy dolog. Nyilván 90 dekás orsóval még a dobás és a fárasztás is szar, de én még az én termetemmel sem mondanám, hogy elviselhetetlen.

(#82698) BogyóBP válasza Steady74 (#82697) üzenetére


BogyóBP
addikt

Arra gondolsz hogy akár még a 540g se sok egy erősebb feeder boton? Mondjuk igen egy beülős pecánál vagy egy pörgősebb methodosnál már kellő izomlázat nyom az emberbe napvégére egy ilyen súly, nyilván persze függ a megfogott halak mennyiségétől erejétől és súlyától és még sok mástól is. Lehet aztán az a mondás is majd megdől hogy a finom felszerelés alappillére a könnyűség is.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#82699) BlackmMmDog válasza BogyóBP (#82698) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ryobi Slam UL 8500 volt kezemben (Benzar címkével is), jónak találtam, 43 ezret megér (csak a súly a hiba :DDD ). Szerintem 550 g-ig fel lehet tenni feederre ,de egy pergős pecánál nem élvezetes(527g-ban van orsóm). Ha te is finnyás vagy a súlyra akkor 450g-ig nézelődj.

Ezért Daiwa Tournament Feeder 25QD és a Daiwa TDR Distance Feeder 25 QD között vacillálok.

[ Szerkesztve ]

(#82700) horcsog válasza ooloo (#82657) üzenetére


horcsog
tag

Persze, ahány pecás annyiféle igény, elképzelés . Konkrétan nekem talán egyetlen olyan botom vagy orsóm sincs ami külön magában annyiba vagy többe került volna mint ez a sportex zsák. :) Igaz közben a ft sokat vesztett az értékéből. Nekem a különböző halfajokhoz/módszerekhez vannak tárolva botzsákokban , ládákban a cuccok. Lehetőleg úgy nézzen ki a peca felkapom a zsákot és a ládát és megyek . Ez nem mindig sikerül mert ez+azt pakolni kell ide oda . :) Sok lenne a végösszeg ilyen árú zsákoknál + nincs is rá igazán szükség , mobiltelefonálni és internetezni nem akarok a botzsákkal, csak férjenek bele a botok és a cipzárja záródjon kb.

....

Eszik már a bodorka tegnap kint voltam spiccbottal úgy jött mintha április lenne. Jöttek ezek a szép nagy tenyeres és még nagyobbak . Csak jövő héten megint jön a lehűlés. Sensas 3000 attractive gardons, nem reklám helye, de ez a kaja gyilkos. Minimális mennyiségben egy maroknyi kb órákig tartja a bodorkát, úgy annyi volt ott folyamatosan kapta. Kb 2 órán keresztül jött ekkora mennyiségen a hal . Legjobb bodorkás kaja amit láttam valaha is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.