Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82101) andrew911 válasza @mriya@ (#82100) üzenetére


andrew911
tag

Szerintem is erre céloznak: ami nem ér le a földig, az jó. Minden más matrac, akármekkora oldalfala is van.

(#82102) iceQ! válasza andrew911 (#82101) üzenetére


iceQ!
addikt

Akkor az ilyen ami nem "bölcső". Most már értem...

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#82103) galervin93 válasza iceQ! (#82102) üzenetére


galervin93
őstag

Jajajajaaa, elmegyek két matchbottal, legvastagabb előkém 14-es, de azé' legyen nálam ilyen blődség, meg méteres merítő, meg pontyzsák, meee' a rekódhalat mérlegejjük ám! Falra tudok mászni ettől, és nem a halvédelemmel van a bajom.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#82104) iceQ! válasza galervin93 (#82103) üzenetére


iceQ!
addikt

Erről EZ a vicc jutott eszembe :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#82105) @mriya@ válasza galervin93 (#82103) üzenetére


@mriya@
őstag

Egyszerű, nem kell odamenni. 😈

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#82106) @mriya@ válasza iceQ! (#82102) üzenetére


@mriya@
őstag

Ez lehet bölcső, de nem állványos. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#82107) sasa311


sasa311
veterán

Van amúgy Döménél valami best buy vagy inkább csak -15% (a 23-as emelt árakra)?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#82108) jansky1 válasza sasa311 (#82107) üzenetére


jansky1
senior tag

Linkeltem pár ready method pelletet féláron fentebb. Ezen felül pár aromát, stickmixet láttam még ekkora kedvezménnyel.

(#82109) technium válasza galervin93 (#82098) üzenetére


technium
csendes tag

Hát már csak a tó szépsége is magával ragadó, pláne az erdő alatti rész nagyon szép. Már jó lenne menni, még nem jött hír a tó nyitásáról, általában márciusban indul a peca, ha nincs befagyva.

[ Szerkesztve ]

(#82110) iceQ! válasza technium (#82109) üzenetére


iceQ!
addikt

Ezért is fogok oda elmenni, legalább 2 napra :) Nagyon tetszik a környezet.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#82111) galervin93 válasza @mriya@ (#82105) üzenetére


galervin93
őstag

Yup, szerencsére nem túl gyakran "kell" ilyen helyre mennem, de azért néha versenyen is előfordul ilyen kötelezőség, az meg kellemetlen, ha amúgy ott is hulla finom cuccal vagyok.

technium
Bizony nagyon magával ragadó, nógrádi gyerek vagyok, és pontosan ilyen tájakhoz vagyok szokva. Sokáig Pesten laktam, most végre újra vidék (Hatvan), várom is már a tavaszt, hogy elkezdjem felfedezni a környékbeli vizeket. :)) Egyedül a Duna hiányzik, az mondjuk marhára, de már vannak terveim a szolnoki Tiszára, azért az őszi bolos márnázásból nem akarok lejjebb adni. :DD :N

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#82112) BlackmMmDog válasza csƵ (#82094) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

River feeder is jó lenne erre a célra.

(#82113) technium válasza galervin93 (#82111) üzenetére


technium
csendes tag

Biztos vannak arrafelé is jó lehetőségek.
Hát igen, a Dunát én is szeretem, most ősszel nagyon szép horgászélményekkel gazdagodtam a folyón.
Szolnoki tiszán a sétáló híd felett párszor horgásztam én is több-kevesebb sikerrel. :)
A környéken még a szajoli holt tiszán szoktam horgászni, oda tavalyig megvettem minden évben az éves területit, az 1-es holtág nagyon jó kis dévér, karika és kárász állománnyal rendelkezik, ott is egy jó, pörgös pecát lehet művelni match vagy egy lágy rezgőspicces bottal. 😊

(#82114) technium válasza iceQ! (#82110) üzenetére


technium
csendes tag

Akkor intézd úgy, hogy péntel reggel érkezz, mert péntek este-szombat reggel már nagyon sokan horgásznak a tavon szezonban. Volt, hogy mi is péntek este kezdtük meg a 24 órás horgászatot, és nagyon kevés hely között lehetett válogatni.

(#82115) iceQ! válasza technium (#82114) üzenetére


iceQ!
addikt

Úgy terveztem én is. :) Hánykor nyit a tó? Kártyával lehet fizetni, ezt esetleg tudod?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#82116) technium válasza iceQ! (#82115) üzenetére


technium
csendes tag

Hatkor nyit, de a halőr előtte már be szokta engedni a korábban érkezőket. Vannak akik 4-től (hallottam már korábban érkezőről is 😄) ott dekkolnak, hogy elsőként bejuthassanak, pláne azok, akik a kíméletinél a karósor mellé szertnének ülni, mert az még az egyik slágerhely a tavon és szokott menni a versengés a helyért.
Kártyás fizetés nem rémlik, én mindig készpénzzel fizettem, érdemes a tó weboldalán található telefonszámon megérdeklődni.

(#82117) iceQ! válasza technium (#82116) üzenetére


iceQ!
addikt

Na ez lett volna a másik kérdés hogy mennyivel korábban menjek... De meg is kaptam a választ :DDD
Egyébként április végén érdemes lehet menni a tóra? (tudom időjárás függő erősen a dolog)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#82118) technium válasza iceQ! (#82117) üzenetére


technium
csendes tag

Időjárás függő, tavaly áprilisban még nem igazán táplálkoztak az amurok a tavon. Én május közepe vagy vége felétől mennék, addigra már biztosan beindulnak a tavon. Vagy figyeled a tó facebook csoportját, ha sok amur fogást posztolnak akkor mész. 😄

[ Szerkesztve ]

(#82119) hermanyi


hermanyi
őstag

galervin93 ha jól emlékszem te írtad ,hogy indulsz OB-n ? Dunakeszi kavics b tóra nem akarsz menni Methodra ? Steady hazai pályája tuti sok infot tud adni

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#82120) Steady74 válasza hermanyi (#82119) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:Dmécopatsz :DDD

(#82121) galervin93 válasza technium (#82113) üzenetére


galervin93
őstag

Ezek is jó infók, köszönet! :R

hermanyi
;] ;]
Isten ments amúgy, ott száradjon le a kezem, ha én még egyszer oda akarnék menni. :DDD Van benne hal, de a sok iszap tönkreteszi a vizet. Maconkára megyek inkább, összeszurkáltatni magam törpékkel. :DD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#82122) andrew911


andrew911
tag


[ Szerkesztve ]

(#82123) matyi012345 válasza hermanyi (#82047) üzenetére


matyi012345
őstag

Végül találtam a közelben használtan egy Ryobi Zauber 2000-et. Nagyon tetszik, fém az egész, finom szerkezet, sehol egy kottyanás. Már csak ki kéne próbálni élesben. 25K volt, szerintem annyit bőven megért.

(#82124) hermanyi válasza galervin93 (#82121) üzenetére


hermanyi
őstag

Én a Paksi free style re nevezek szerintem .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#82125) golyós válasza andrew911 (#82122) üzenetére


golyós
őstag

Fel is kelltem korán, vettem egy Shimano Technium zsinort , 11ezerre jtt ki.
Ennyit megért, idén ezt is emelik szépen, hallottam az új árakat.
Drága persze, de ha méterre nézzük, a legjobb ajánlat, 11ezerért 1920 méter a 0,225

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#82126) iceQ! válasza golyós (#82125) üzenetére


iceQ!
addikt

Az elég jó vétel volt... Én a 1100 métert vettem ennyiért 1 hónapja :\

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#82127) galervin93 válasza hermanyi (#82124) üzenetére


galervin93
őstag

Ú, az de jól hangzik! Gondolom ilyen nagyhalas pontyos peca.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#82128) hermanyi válasza galervin93 (#82127) üzenetére


hermanyi
őstag

Sose horgásztam rajta. Elötte 2x le akarok menni majd.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#82129) Batib


Batib
őstag

Na összesítettem a fogási napló éves táblázatát. Nem volt bonyolult. Egy db ponty, 2kg.
Ennyi volt tavaly a konyhai horgászatom. Idén viszont ismét húshorgász leszek, nem sportjegyet váltok.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#82130) galervin93 válasza andrew911 (#82122) üzenetére


galervin93
őstag

Én egy ilyet húzok be, még szülinapomra kaptam ajándékutalványt, így pár Mátyásba fáj csak, ráadásul ez elég nagy ahhoz, hogy több tartó és/fej is elférjen benne (Dömés jó occsó lett volna, de kicsinek tűnik.)

Batib
Én nyertem, nekem ugyanez, de másfél kilós volt a potyka. :DDD Volt aki hozott el halat, de ennél kevesebb volt? :D

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#82131) BlackmMmDog válasza galervin93 (#82130) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Húshorgász vagyok mert 22,5 kg. :DDD

Szabadidőben is volt emelkedés
35 db (nemeshal) - 35000 ft-os bérletből lett -> 25 kg -37500ft vagy 50 kg -75000 ft
napijegy 3 ezerből lett 5 ezer
Sportjegy marat 1500ft, és a sportbérlet is 25 ezer

Kiváltom a sportot idénre ,de ez a szabály nem jó.
Felnőtt horgász legfeljebb kettő bottal, botonként kettő horoggal felszerelve horgászhat. Kettőnél több felszerelt botot a parton is tilos tartani! :W :W

(#82132) hermanyi válasza galervin93 (#82130) üzenetére


hermanyi
őstag

Ez ugyan az mint amit Steadytöl örököltem . Csak az enyémen Drennan felirat van

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#82133) matyi012345


matyi012345
őstag

Lehet, hogy volt már téma de nem találom. Ha veszek egy nagyobb tekercs zsinórt és nem használom fel egyben, akkor 2-3-4 év múlva még használható lesz, ha fénymentes helyen tartom a maradékot? Vagy tönkremegy? Monofil zsinórról lenne szó. Shimano Technium 0,185

[ Szerkesztve ]

(#82134) saen válasza matyi012345 (#82133) üzenetére


saen
veterán

Ha fénymentes és nem túl forró/hideg helyen tárolod, semmi baja nem lesz.

(#82135) andrew911 válasza saen (#82134) üzenetére


andrew911
tag

Nekem maradt egy bő fél dobnyi 35-ös zsinór felszerelve vagy 30 éve, a fiam azóta is azt használja törpeharcsázáshoz a csatornán. :K

(#82136) galervin93 válasza BlackmMmDog (#82131) üzenetére


galervin93
őstag

Nonszensz... Összecsukva, táskában ugyan mit zavarna?
Én a minap olyan tavi szabályzatot is olvastam, hogyha éves sportjegyet váltasz, akkor nem vehetsz egyáltalán halas napijegyet. Lol... Botrány.

hermanyi
Tőlem bármi lehet ráírva, csak működjön, mondjuk a Döméset azért lehet letakarnám valamivel... :DDD :DDD ;] ;]
Viccet félretéve ez biztató, ha nektek működött nekem is jó lesz. :D

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#82137) busman


busman
addikt

Daiwa 4012 QD gyári zsír mennyiség. Gyakorlatilag száraz.. :((

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#82138) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Vettem egy bottartót + orsót a Lidiben most kapható , nem tudtam ott hagyni jó áron és meglepően jó minőségűnek tűnik fémházas + fémdob pergetéshez vagy úszózni és a fék sem recsegős műanyag.
Van rotpodom,de már vagy öregszem vagy nem tudom miért,de alacsony és mintha zavarna . Ez állítható magasságú, lehet jól kiröhögnek ezzel tavon fenekezni feederrel, de ez most nagyon tetszik

(#82139) Zoli bácsi válasza busman (#82137) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Azért fut könnyen..... :D Azért a csapágy alatt láthatóan nyomokban zsírt tartalmaz.

Szilágyi84: Az orsó nem fém házas, festett műanyag. Tavalyi széria már rendesen le volt belül zsírozva, nemrég osztottam meg a tavalyi boncolás képeit. A fék nagy lamellás, viszont a filckorongokra nézzél rá, ha szárazak, akkor érdemes kezelésbe venni. Én már nem is merek ajánlani semmit, hogy mivel, mert közösségi oldalas horgász csoportokban is ellentmondó vélemények vannak.
Amúgy nem rosszak a Crivit/Lidl termékek. Horgászcucc, szerszámok....Mindenem van tőlük. Asszony szinte onnét öltözködik, kabáttól cipőig minden van. (Én ruhaneműt nem kapok, sajnos a méretemig nem jut el a számozás....)
Idén nem voltam, nem vettem semmit, tavalyi tartaléknak vett orsóim is a polcon vannak.

Jah, jótanács. Ha valaki Crivit orsót szétszed. Leszedett oldallal ne kapcsolgassa a visszaforgásgátló kapcsolót. Egy ék alakú fém lap a rugója (egyik), ez kiröpül. :D

(#82140) gg72 válasza Szilágyi84 (#82138) üzenetére


gg72
veterán

Mi a zsinórkapacitása ennek a 3000-es orsónak?

(#82141) busman válasza Zoli bácsi (#82139) üzenetére


busman
addikt

Igen ,de meddig? Elég drága volt hogy 2-3 év múlva újat kelljen vennem.Mindegy most lezsíroztam,jövőre meg újra.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#82142) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok, horgászkártya lejárata esetén mi a teendő? Simán lehet igényelni másikat és kipostázzák?

(#82143) jackal79 válasza Szilágyi84 (#82138) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Folyóvízre viszont jó lehet az a tripod. Megkérdezhetem, hogy mennyibe került?

(#82144) Szilágyi84 válasza Zoli bácsi (#82139) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Akkor ez lehet megint új széria,mert szerintem fém mivel lehet érezni,hogy van súlya nem könnyű műanyag .

(#82145) Szilágyi84 válasza gg72 (#82140) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Estére tudom megnézni

(#82146) Szilágyi84 válasza jackal79 (#82143) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

5 ezer az orsó meg 7 ezer

(#82147) Zoli bácsi válasza jackal79 (#82142) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Még nem járhatott le, 5 évre adták. Én elég jól az elsők között kaptam, az elején igényeltem. 2024.01.31-ig jó. Gondolom nagyon előbb nem jár le senkinek, szóval még egy év.
Nyugi, biztos lesz róla szó előtte, ráérsz ezen izgulni.
A Tripod ára 4999ft. [link]

SZerk: Kimentem a műhelybe, levettem a tavalyi Crivit 3000 orsót. Zsinórkapacitás: 025/250, 0,30/150, 0,35/110m. Gyári adat.

[ Szerkesztve ]

(#82148) 4Grider válasza jackal79 (#82142) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az első fél évben kiadott horgászkártyák 2024.01.31-én járnak le. Addig a horgaszjegy.hu online profilodban lesz betéve egy megújítás lehetőség, amivel igényelhető (és fizethető) lesz majd az új kártya.

(#82149) Zoli bácsi válasza Zoli bácsi (#82147) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Bocsánat, 0,25/220m a zsinórkapacitás. Nézzétek el nekem, erősen kellene már az a szemüveg...... :B Meg a mobilom sem igazán találta el a fókuszt, pedig egész jó amúgy ez a kis Samu A52S 5G, jó képeket készít. :)

(#82150) 4Grider válasza jackal79 (#82143) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Dunán ezek nekünk nem váltak be, le kell őket súlyozni, hogy ne boruljanak. A kormoran-nak és a korum-nak vannak a Dunához tuti tripodjai, amiket nem kell lekötni, extrán súlyozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.