Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78051) lumpy92 válasza vendingo (#78045) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Fenntartható halászat, mint fogalom nem átverés, elég arra gondolni, hogy évezredeken át működött.
Amit ma annak nevezve eladnak, azt valóban nem lenne szabad annak nevezni.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#78052) Grillo válasza galervin93 (#78050) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, hát ha nem, akkor éjjel alszom legalább.
Feederre van az a pattintható világítópatron, de kizárt, hogy huzamosabban nézegessem éjjel.

Holnap estére meg ugye még kis eső is benézhet, mondjuk én jól alszom akár villámlásra is.
Remélem, a parkolótól a lehető legmesszebb fogunk ülni, és akkor lehet cipekedni. Tele az autó, az Államtitkárnak anyukája egy teljes sporttáskát pakolt tele, mert lehet akár két (KETTŐ) éjszakát is ott alhat. :DDD

(#78053) Zoli bácsi válasza Grillo (#78049) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Amúgy eredetileg a nagyobbat akartam linkelni, a hétezrest, csak valamiért véletlenül linkeltem a kisebbet. :)
Erről az orsóról feeder horgász FB. csoportban olvastam, egekig magasztalták.Persze a kisebbet, azt hiszem 5500-as is van belőle. Általában az orsó test ugyanaz, a dob más méret.
Akkor fogjál sok halat. Görbüljön a bot, dolgozzon az orsó! :) :K

(#78054) jansky1


jansky1
senior tag

Zoli bácsi, köszi a tippet. A Benzáros etetőanyag minta volt a kosárban :R 11kg

[ Szerkesztve ]

(#78055) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok van valakinek tapasztalata feeder bottartó tripoddal ? Melyiket éri meg megvenni ?
Jelenleg sima pálcás leszúrós van , de esetleg ha stégen vagyok akkor ugye ez problémás ezért keresnék valami jó kis megoldást. Öteltek ? :)

(#78056) Grillo válasza Zoli bácsi (#78053) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, 7re ideértünk, 9kor volt egy fasza halam, ponty, olyan 10es körüli lehetett, de negyed óra harc után kiugrott a horog.
Egy 8as ponty esett már mellettem, meg egy kilón felüli dévér.

(#78057) Zoli bácsi válasza nepszter1 (#78055) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ötletem van, illetve ez lehet csak a saját véleményem.....Nekem a tripod nem vált be. Hamar felborul, le kell súlyozni, hogy stabil legyen. Nekem egyszerűbb a rod-pod, sokkal stabilabb, és időben sem több felállítani mint a 2 tripodot.
Ha mégis tripodot akarsz, olyat vennék, ami nagyot terpeszt, és van súlya.
Nekem a Delphin Bronx rod pod nagyon stabil, nem borította fel semmi.
Részemről amíg laza a talaj, sima leszúró, ha nem megy le, akkor rod-pod.
Nekem Nevis tripod van, alu, ha nincs lesúlyozva, talán még a szél is feldönti.

Más. Mert néha adok nektek jó ötletekek úgy látom. (Örülök, ha hasznosat tudok mondani, vagy segíteni) :)
Lidlben voltunk nagy bevásárláson, vettem Parkside zsugorcső készletet. Mindenféle méret egy dobozban, alig több mint egy ezresért. A kisebbek szerintem horogbefordítónak, a vastagabbak kötésvédőnek..bárminek jók lehetnek.
A múltkor horgászboltban 500ft-ért vettem pár zsugorcsövet, pár horogra elég. Lidl készlet évekig kitartana, bár még nem próbáltam, elvileg ugyanaz lehet mint a horgászboltos.
Amúgy tripod is van még a Lidlben, Csornán volt.
Na közben megtaláltam a neten ezt a zsugorcső készletet, én 1100ft-ra emlékeztem, de így is megéri szerintem: [link]

(#78058) sasa311 válasza Grillo (#78049) üzenetére


sasa311
veterán

Ez fura, nekem 2 is van, de mindkettő hibátlan. :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#78059) Grillo válasza sasa311 (#78058) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, én nem.tudom, de korrekt volt a srác, a másodikat simán hazavittem volna, ha nem mondja, hogy sok a hibás.

(#78060) Spoon16 válasza nepszter1 (#78055) üzenetére


Spoon16
tag

Ez: [link] A többséggel szemben ez nem alu, van is némi súlya. Viszont egész stabil, Dunán és Tiszán szoktam használni,akár két 390-es bottal, jól felfelé állítva. Eddig bírja.

(#78061) Spoon16


Spoon16
tag

Urak (Zoli bácsi) ,akinek van Eurostar Master Class feeder botja,az mekkora kosarakat dobál vele?

(#78062) jansky1 válasza Spoon16 (#78061) üzenetére


jansky1
senior tag

Én a 390 mh-val 30 grammos XL nevis method kosarakat.

(#78063) jansky1 válasza Zoli bácsi (#78057) üzenetére


jansky1
senior tag

Az a poén, hogy még a tavalyi Manns gumihal csomagot is megkaptam, amit akkor nem vettem át. Kicsit mondjuk meglepődtem, hogy ilyen kevés etetőanyagot adtak, de végülis bevált.

(#78064) nepszter1 válasza Zoli bácsi (#78057) üzenetére


nepszter1
addikt

Tripodot szeretnék mindenfélekeppen.

(#78065) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#78061) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

",akinek van Eurostar Master Class feeder botja"
Melyikkel? ;] :D
Master Class pickertől a Distance-ig mindegyik van. :)
Ahogy a sporttárs leírta, én is azt gondolom, a 30gr-os kosár a legmegfelelőbb az MH verziónak. Lehet kisebbet és nagyobbat is használni, de ezt jól meg lehet húzni dobásnál, ez az optimális dobósúlya kb. 390Mh-val a 30gr-os töltött method kosarat szerintem 80m-re is el lehetett vele dobni.
De az igazsághoz hozzátartozik, hogy igaz hogy a Master Class sorozat régóta gyártásban van, de szerintem az elmúlt 10 évben kb. 5 fajta blankkal jöttek, talán még a gyártó sem ugyanaz. Egymás mellé téve a 2014-ben vett botomat egy mostanival, ordít a különbség. Fém végdugó, minőségibb parafa nyél, erősített toldások...Na ezek az újakon nincsenek. Viszont azért a blank, ha nem is ugyanaz, de hasonló. Összességében ezért a pénzért ma sem kell szégyenkezni a Master Class botoknak. Nem olyan karcsú, nem olyan könnyű, meg lesajnálóan néznek rá a sporttársak, de mindent (is) kibír, tolerálja a kezdők hiányosságait, rugalmas, de felkeményedik ha kell.
Nem egyszer "csodálták" meg eme proli botjaimat a hozzá nem értők..... ;]
Volt hogy két boton volt kapásom, és átjött egy magas lovon..őőő ládán ülő rakósozó sporttárs segíteni. Elképedve nézte a karikába hajló pickert, amit a kezébe nyomtam, és mondta hogy ez biztos valami szuper bot. Aham, orsóval volt 15 ezer. Elképedt.
Másik alkalommal egy hatalmas faágba akadtam el. Ára alapján sejthetitek hogy nem féltem a botot, óvatosan, de határozottam elkezdtem a hatalmas faágat kihúzni. Olyan íve volt a 390-es MH botnak, hogy akkor is odajöttek, megnézték milyen szuper bot ez, hogy szerintük már ketté kellett volna törnie, amilyen baromi módon terhelem..... :B
Ár-értékben a mai napig a legjobb feederek. Persze a Vanity jobb, újabb konstrukció, kecsesebb, jobb alapanyag, de kétszer annyiba kerül, és nem kétszer jobb. :)

(#78066) iceQ!


iceQ!
addikt

Megkívántam egy ilyet: Forge Tackle Mini Pod X 3

Ilyen van valakinek? Vagy tapasztalat?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#78067) 4Grider válasza iceQ! (#78066) üzenetére


4Grider
nagyúr

27 cm-es lábakkal elképzelem a dunai kövezéseken. Vagy csak egy agyontelepített tó partján, amint az egyik, majd a másik botot elhúzza egy-egy néhány kilós potyka.

(#78068) iceQ! válasza 4Grider (#78067) üzenetére


iceQ!
addikt

Van hozzá leszúró :DDD

Dunára nem járok, agyon telepített tóra szoktam járni. Majd meglatjuk mit tud. Ha sz@r eladom.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#78069) bercsi válasza Spoon16 (#78061) üzenetére


bercsi
aktív tag

Faternak a 80-150g-os verzió van. Tavon 50g-os method kosár sima ügy vele, folyón a 200g töltött kosár sem akadály neki. Persze utóbbinál már nem kell beleállni a dobásba :D

(#78070) Spoon16


Spoon16
tag

Köszi mindenkinek! Tiszára gondoltam 60-80 grammos kosárhoz rövidebb távra,de akkor ezek szerint nem ez lesz az igazi. Más ötlet budget kategóriában keszegekre? Vanityből H van,szeretem.Az Mh-t eladtam,az nem jött be. Ez alá kéne valami kicsit lightosabb pálca.

(#78071) csababarca válasza iceQ! (#78068) üzenetére


csababarca
őstag

Nem akarok beleugatni, de jobban jársz hosszútávon, ha csináltatsz egyet.
Lajosmizsei kontaktom van.
2 éve 15k-ért csinálta, 3 botos, táskával.
5 perc alatt összeszerelhető, állítható lábak külön-külön, hossza is állítható, dönteni is lehet.

Ha kell írj privátban, bármit megcsinál, igény szerint.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#78072) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#78070) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ha azt a 60-80gr-os kosarat megtöltöd, annak az eldobásához már kell a heavy bot, egy átlagos MH-nak sok lesz. Budget kategóriában csak rosszabbak lesznek a Vanity-nél, ami neked van. Szokták a Nevis Syncro [link] botot ajánlani belépőszintű botnak, elég erős ahhoz amit szeretnél, de egy durung lesz a meglévő botod mellett.
Ha elég kisebb, 40-50gr-os kosár, ahhoz már jó a Master Class MH, pláne rövid távra.
Folyó vízre felesleges finom bot, főleg ha van egy kis sodrás, teljesen jó keszegezni a meglévő botod, észre fogod venni a kapást. A 100-250gr dobósúlyú ET River Feederen a kis gébek molyolása is látszik

(#78073) Grillo


Grillo
senior tag

Szászpáról:
A hat botra eddig jött vagy 20 ponty, 7-14 kg között, 8as amit, még pár szép dévér.
Ebből én továbbra is egy dévérnél tartok.
Ami megy, az az -édet kemény kukorica hajszálelőkén, kis pohárba fagyasztott keménykukoricával bedobva. Vagy PVAban, de az kevésbé működik valamiért.
Tok rohadtul nem jön, de napozni szeret, lehet nézegeni a víz tetején.

A hely rendben van, több zuhanyzó, wc, konyha. Tiszta minden, faházak faszák. Minden beállóban stég, egymástól min 20 méterre.
Halak szépek, én eddig nem láttam széttépett szájút.

Kár, hogy nem lehet úszózni, keszegeznék egyet itt a partszélben.

(#78074) jansky1 válasza Grillo (#78073) üzenetére


jansky1
senior tag

A kis tavon sem lehet? Mondjuk az elég akadós emlékeim szerint. nem zajos a tó? Főút autópálya közé beékelődve.

(#78075) Grillo válasza jansky1 (#78074) üzenetére


Grillo
senior tag

Kis tavon lehet, de mi a lehető legmesszebb vagyunk attól (8as hely), és a gyereket nem akarom itthagyni.

Főút idehallatszik, néha hangos is, de Törökbálinthoz képest nem vészes.

(#78076) Forrest Gump válasza Grillo (#78073) üzenetére


Forrest Gump
tag

Olvasom a tó szabályzatában, hogy ha feederezel, minimum heavy feedert lehet használni.
Mekkora dobósúlytól számít heavy-nek egy feederbot?
Vajon a 100gr-os Serie walter racer és a 120gr-os world champion II-es megfelelel a kényes ízlésüknek?

(#78077) Grillo válasza Forrest Gump (#78076) üzenetére


Grillo
senior tag

Passz, az enyémre rá van írva, hogy heavy feeder, 40-130 gr. :DDD

Az őr ma volt itt, random választott 1-1 szereléket, hogy húzzuk ki, de leginkább ahogy néztem a szakáll nélküli horgot, meg az elhagyós szereléket nézte. A botokat nem.

Egyébként a heavy gondolom azért van, mert 7-8 kilós ponty a minimum, és egy fonom cuccal szépen összeszedi az összes szomszédot. Láttam már ilyet fórumpecán is :D

[ Szerkesztve ]

(#78078) jobbacsabba válasza Zoli bácsi (#77900) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Végül ilyet vettem, épp akciós volt. A feltételeket teljesíti, ha meg halat is fogunk vele, szuper. :)

(#78079) nepszter1


nepszter1
addikt

Ha veszek tripodot akkor 2 kell vegyek? 1 előre 1 hátra?

(#78080) jansky1 válasza Grillo (#78077) üzenetére


jansky1
senior tag

Meddig vagytok ott?

(#78081) Zoli bácsi válasza jobbacsabba (#78078) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ez egy átnevezett Silstar Tierra Feeder orsó, 2 hajtókarral. Láttam napi akcióban valamelyik nap, annyit megért! :)

Más. Megvolt az 1. Dunai pecám! Itt voltunk, reggeltől estig..... [link]
Keszegek, köztük kilós dévér, és azt hittem fogtam márnát..... feeder, 1 szem csemegekukorica, botvivős kapás..... fárasztok, hosszúkás 2kg körüli hal, mondom márna....Merítem, ej de nagy a szája, meg csúnya feje van...Mi ez..? :F Domolykó..? Nem...Jobban megnézem, balint fogtam kukoricával.... :D Keszegek jöttek inkább, de folyamatosan volt kapás.
Halakat nem fotózgattam, minden ment vissza. Visszamegyek! Asszonynak is tetszett, Duna felől fújt a szél, hűs volt...... :C

(#78082) hermanyi válasza Zoli bácsi (#78081) üzenetére


hermanyi
őstag

Balint keverni Domival azért elég nehéz . Más a feje szája színe meg úgy az egész . Ne haragudj érte .

Vigyél egy bő fél liter csontit és még jobb lesz . 3-4 szem a horogra is kukorica helyett .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#78083) Grillo válasza jansky1 (#78080) üzenetére


Grillo
senior tag

Én ma 17 körül eljöttem, a csapat holnap reggel 7ig marad.
Ma is esett jópár nagy ponty, a szomszédban szedték az amúrt.
De tokfogást egyet láttunk csak, mondta a halőr, hogy szerinte túl meleg a víz nekik.

Amit máshogy csinálnék legközelebb, hogy mindenképp foglalnék faházat, hogy az alvás kényelmesebb legyen (plusz hűtő, mikró, cuccoknak hely). Sajnos ahol voltunk (8as hely a tókeleti, szűkebb oldalán) , ott pont nem volt túl sok vízszintes hely, így félig az úton volt a sátor, oda meg nem tudtam benyomni a karókat, szóval eléggé tartottam tőle, hogy az éjjeli eső beesik majd. De aztán csak pár csöpp esett.
Meg nem egy stégen szoroskodnék 6 bottal, bár abból a szempontból nem volt rossz, hogy volt segítség, meg nem akkor kaptak a halak, mikor átment az ember a szomszédba beszélgetni. :DDD

Amúgy van wifi a tó körül, bár változó erősséggel, gondolom a faházakban vannak az AP-k. Áram viszont a stégek mögötti fedett padoknál is van, úgyhogy kell vinni elosztót/hosszabbítót, és minden megoldható.
Ha valaki fog tokot, és azt megfelelően kezeli/engedi el, akkor kaphat VIP kártyát, amivel lehet éjjel is horgászni. A szomszéd párnak szerintem nem volt, ők szarrá fogták magukat amúrral, aztán sötétedés végére kiszedték a botokat, és bementek a faházukba aludni. Reggel meg folytatták, hasonló eredménnyel.

(#78084) yanna


yanna
őstag

Srácok, csajok! Minden rosszindulat nélkül, de rettenetesen sajnálok mindenkit, aki csak műanyag vízben kényszerül horgászni. Magam részéről tökön szúrnàm inkább magam... Senkit nem szeretnék megbántani, hangsúlyozom!!!

(#78085) saen válasza yanna (#78084) üzenetére


saen
veterán

És akkor minek írod ezt le? Mert így biztosan rosszul esik egyeseknek... Nem kell szeretni az ilyen pecát, de leszólni se...

(#78086) yanna válasza saen (#78085) üzenetére


yanna
őstag

Olvastad amit írtam?

(#78087) jansky1 válasza Grillo (#78083) üzenetére


jansky1
senior tag

Tetszik a beszámoló, jó peca lehetett.
Egyszer még lehet teszek egy próbát a tóval, de nálam elrúgták egy pár éve a pöttyöst a bizalmatlanságukkal. Vigyem be a botokat, hogy ellenőrizhessék a horgokat, meg meg mertem kérdezni, hogy hogyan lehet éjszaka horgászni. Foghegyről válasz: neked sehogy. Mentem volna legszívesebben, de a többiek maradni akartak. Ez a majomkodás a tokokkal is, ah mindegy. Jó, nyilván vigyázni kell rájuk, óvjuk a halat.
Egyébként meg inkább nem is megyek, nem akarok tokot fogni, nem szeretem őket :DDD

Yanna: ez most honnan jött? Ki az, akit oda kényszerítenek? :F

[ Szerkesztve ]

(#78088) diablo1984 válasza yanna (#78084) üzenetére


diablo1984
veterán

Abban van élmény zanzásítva, ha kevés idő van pecára. Én az időm többségét csatorna pecára szánom, több-kevesebb sikerrel, általában a nagyobb halak megtépnek(de mindig tanulok belőle és fejlesztek hogy ne járjak így megint-idén a gyorskapocs gyöngy törés volt a sláger, mire rájöttem, hogy sz@rt sem ér, így kukáztam) , a 4 kilós úgy küzd, mint a kocka tavi 8as(vagy jobban).
De vasárnapi 6 órás kockatavi páros versenyen 181kg pontyot fogni azért mégis csak olyan élmény, amit a csatorna nem tud produkálni.

(#78089) Grillo válasza jansky1 (#78087) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát igen, nekem pozitív csalódás volt végül. Mág akkor is, ha nem fogtam mást, csak dévért, abból is max 5-6ot, de az mind kilón felüli volt. De persze nem fogok gyakran menni, majd lehet összel még megyünk rokonnal egy faházasat.

Azóta Államtitkár írt, hogy fogott egy nagy pontyot miután eljöttem. Este azt hisze 7es volt neki, gondolom ez is hasonló. Én még nem fogtam szerintem 4-5 kilón felül soha.

Nem voltak bunkók,mondjuk a rokont ismerték.

(#78090) hermanyi válasza yanna (#78084) üzenetére


hermanyi
őstag

Élő víz nagy varázsa ,hogy nem tudod mibe botlasz ha botlasz . A műanyag kocka víz az azoknak nagyon jó akik éves szinten pár alkalommal pecáznak és azt élvezetessé is próbálják tenni . Nekem nagy szerelem a Nagy Duna és az RSD , de hidd el néha nekem is kell ,hogy műanyagban lógassak és fogjak egy nap 50-100 kiló halat .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#78091) Zoli bácsi válasza hermanyi (#78082) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem haragszom Mester. :)
Mivel ragadozó halra nem horgászom, balint meg akkorát fogtam hogy snecivel kevertem...Ezek után, hozzátéve hogy erre a halfajra abszolút nem számítottam...Nem szégyellem, hogy első pillantásra nem ismertem fel. Első másodpercben rájöttem hogy ragadozó, de mivel fenéken fogtam már több domolykót, ez volt az első gondolat. Aztán felismertem, legnagyobb gond az volt, hogy erre a fajra nem számítottam.
Csontival kezdtem a pecát, de tenyeresnél nem jött nagyobb hal, igaz az 3 percenként. Utána váltottam csonti-kukorica kombó, és csak kukorica. Szelektált, nagyobb keszegek jöttek. Márna nem jött, de beszélgettem helyi erőkkel, azt mondták itt nem is fognak ők sem, a duzzasztó miatt kicsi a sodrás. Azért ide mentem, parttól 10-15m-re megállt a 30gr-os kosár, beljebb a 60-as. Legközelebb kipróbálom a főágat, úgyis az a terv, hogy oda veszek etetésre is csontit.
:)

(#78092) jansky1


jansky1
senior tag

Az annyira nem alapértelmezett, hogy a műanyag tavon rommá fogod magad. Láttam én már ott csúnya betliket is. (Nem személyes tapasztalat :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#78093) sasa311 válasza Grillo (#78083) üzenetére


sasa311
veterán

Anyja térde kalácsát, a tok bármi van eszik. Én kettőt is fogtam múlt hét végén Ordason, pedig ott biztos melegebb volt a víz :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#78094) saen válasza yanna (#78086) üzenetére


saen
veterán

Igen, és arra reagáltam.

(#78095) yanna


yanna
őstag

Senkit nem akartam megbántani, szerintem nem is tettem. Én is horgásztam és fogtam 100 kiló halat halastóban, de... nem a igazi... Bakker! Mint mondtam, senkit nem akartam/akarok megbántani, van 1 véleményem, oszt ennyi.

(#78096) Grillo válasza sasa311 (#78093) üzenetére


Grillo
senior tag

Hja, én csak annyit tudok, hogy biztosan van benne, ott napozott előttünk.

Meg azt, hogy sem a lazackocka, sem a lazacos bijli/pellet nem kellett neki. Pedig olyan büdös volt, mint állat.
Annál csak az a csoda ananászos FermentX volt durvább, de még az állaga is hányás. Bakker, vettem 4 zacskóval, egy ment el épp két nap alatt. De hogy a maradékot hova mikor szórom el, az talány.

[ Szerkesztve ]

(#78097) yanna válasza saen (#78094) üzenetére


yanna
őstag

Idézem magam... Minden rosszindulat nélkül... Senkit nem szeretnék megbántani... rosszindulat nélkül...

(#78098) BlackmMmDog válasza sasa311 (#78093) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Régeben sokat jártam oda egyszer akasztottam tokot, de lefordult. Van benne jó pár darab tok (de nem rengeteg), de azok nagyobbak.

Vip kártya addig nincs amig nincs tok vissza engedés , hiába ismernek már régóta. :(

(#78099) horcsog válasza Zoli bácsi (#78081) üzenetére


horcsog
tag

Duna az egyik legjobb , Szálkai víztározó a másik. :) Örülök, hogy jól fogtál. Harmatgilisztát próbáld meg legközelebb . Nagyját tudod vele fogni keszegből , és azonkívül bármi is jöhet rá szó szerint. Még tokféle is. :)

[ Szerkesztve ]

(#78100) saen válasza yanna (#78097) üzenetére


saen
veterán

Amit leírtál az bántó lehet egyeseknek, akkor is ha odaírod, hogy nincs rossz szándék. Ha tényleg nem akarsz megbántani senkit, akkor megtartod a véleményed magadnak. Nem kell mindig kimondani amit gondolsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.