Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78651) iceQ!


iceQ!
addikt

Voltam Xfishben 2 napja. Rendeltem 16 kiló 8 mm-es pelletet mivel 890 kilója. Szólt a srác, hogy drágulni fog, +40%-al + forint romlás, úgy hogy kb 50%-al lehet számolni. Ami most 900 az 1350 lesz...

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#78652) BlackmMmDog válasza iceQ! (#78651) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Sajnos minden emelkedik :(
Drágább takarmány és energia árak miatt a halak ára ezáltal a napijegyek. Jelenleg 2000- 6500 ft/12 óra sport horgászat, jövőre szerintem legolcsóbb helyeken is 3000/4000 ft lesz.

(#78653) Interceptor válasza lumpy92 (#78650) üzenetére


Interceptor
addikt

Köszi!
A felszerelés összhangja szerintem fontos, az sem árt ha valamennyire érezd mi történik odalent.
Ami nekem bevált Dunára, hogy 4-14-es botot használok 6-os fonottal, 20-as fluoro előkével, cheburashka ólom és offset horog.
A víz sodrását figyelembevéve a megfelelő méretű ólmot kell használni(ne túl nagyot), valamennyire mindig sodorni fogja a víz miközben sima fűrészfog technikával vezeted ki a csalit.
Többnyire 3 inch körüli gumihalakkal horgászom(nekem ezek váltak be), a fényviszonyok és a víz tisztasága is szempont, így ennek megfelelően kell próbálgatni a színeket, hogy mire van kapás. Tényleg nem mindegy a szín, ha nem a megfelelő színnel próbálkozol nem lesz kapásod.
Azt is ki kell tapasztalni milyen távolságra vannak a halak, de általában beljebbről jönnek és nem a széléről mint a balin. Amíg van kő az alján addig érdemes eldobni, dobás után lenyomod a bot spiccét, figyelsz mikor süllyed le a csali ami közben valamennyit sodródni fog lefele, ezután magasabban tartott bottal vezeted ki a csalit.
Mindig a kívánt terület fölé kell dobni a sodrás miatt, ezt is ki kell tapasztalni, hogy mennyivel.
A kövek miatt akadós és egyenetlen az alja, könnyű belehúzni a csalit, szóval ezt ki kell tapasztalni.
Leakadásnál is megvannak a technikák, hogyan érdemes szabadítani, pl zsinór lesodórtatása így nagy hasa lesz a zsinórnak a sodrás belekap és jó eséllyel kihúzhatja a kövek közül a csalit ha előtte nem rángattad bele, ha ez nem működik akkor a zsinór pengetése letett bottal akár.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#78654) iceQ! válasza BlackmMmDog (#78652) üzenetére


iceQ!
addikt

Szavannán már 6000 Ft/12 óra. Ott szerintem 8-9 is lehet egy hasonló peca. :O

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#78655) galervin93 válasza hermanyi (#78648) üzenetére


galervin93
őstag

Ügyes. :DDD
A mai kenyérzsákos dunai úsztatás nem alakult túl fényesen, nem is volt túl nagy vizem (szűk másfél), ezzel még talán nem lett volna gond, de közel méterig simán átlátszó, szóval baromi tiszta. Pici horog, kis csali, végén már 50 centis előke, és így is csak az apraját sikerült fogni, 10-20 dekás koncér, márna meg egy hasonszőrű jász adta a mai terítéket, meg persze sok géb, abból legalább három fajta... Vagy 30-35-ről fogtak egy márnát feederrel, tehát ott vannak, csipegetnek, de part elé, sekélybe nem jönnek ki úgy néz ki. Volt még ott egy bolognais spori, ugyanazt tapasztalta mint én, apróságok... Ha holnap reggel nem lesz nagy szél megint megpróbálom, talán a borongósabb idő kedvezőbb ilyen tiszta víz mellett.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#78656) galervin93


galervin93
őstag

Hú, Pecaplázában ET Blade spiccbot 7 méteres 43ezer, 8 méteres 36 ezer! Igen jó árak, utóbbi egészen durván, mondjuk 440 grammot kitartani 8 méterben buli lehet... :DDD Ugyanitt ET Blade Bolo 6 méteres kemény 30ezer jó magyar forint, ez utóbbi bestbuy, ha valaki most ruházna be 6-os bolora ne habozzon, ennyiért ilyet nem fog találni... Sajna a 7-es nincs leakciózva, azt elvittem volna. :N Továbbá ET Black Figther Slim 5m 9ezer, 6 méter 12ezer, kezdő/belépő botnak első osztályú, ezen az áron pláne!

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#78657) galervin93 válasza galervin93 (#78656) üzenetére


galervin93
őstag

Ú, most néztem hogy volt pár kuponom, a 6 méteres Black Fighter Slimet kemény 9000 forintért behúztam. :DD Faternak van valami ősöreg tűspicces botja, 5 méter valami 34 deka, múltkor lemértem, na ez jó lesz helyette. :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#78658) A Zéé válasza galervin93 (#78656) üzenetére


A Zéé
addikt

jajajj, nem akartam már botot venni idén, meg lehet, hogy egy 7-es jobb lenne, de 30k-ért igen jónak hangzik a 6-os blade.

Just a simple Lineman...

(#78659) Grillo válasza A Zéé (#78658) üzenetére


Grillo
senior tag

Én addig nem veszek úszós botot, amíg a 2 éve vett match-et fel nem avatom. :D
Remélem jövő szombaton megtörténik.

(#78660) hermanyi válasza Grillo (#78659) üzenetére


hermanyi
őstag

nálam is a mach boté lesz a főszerep szerintem . Viszek 3 matchet is :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#78661) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Közel 12 éve pergetek a Dunán wobblerrel, mindig power pro zsinórt használtam, de az utóbbi években ne vagyok elégedett vele. Milyen zsinórokat javasolnatok, elsősorban balinra és süllőre szoktam horgászni. Köszönöm

(#78662) lumpy92 válasza Interceptor (#78653) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszi a válaszokat!
A csali súlya kb mennyi szokott lenni?
12 g-os a legnagyobb chebu fejem, mert korábban csak tavon és csatornán pergettem. De ezt a Duna nagyon gyorsan kihozza partszélbe. Bár az magasabb vízállásnal volt (fővárosi Duna).

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#78663) lumpy92 válasza galervin93 (#78656) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Nekem egy régebbi ET Silver Pole 7 méteres (tűspicces) spiccbotom van, az is asszem 460 g. Be szoktam tenni bottartóba leginkább:U
Ja és ezt anno 13 ezer forintért vettem újonnnan (kb. 15 éve...):DD

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#78664) Grillo válasza hermanyi (#78660) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, nekem ugye ki kéne próbálni a Walter botot, meg végülis ott van a Rubin Match/Feeder, annak sem használtam sokat az úszós végét. Talán utoljára Dégen a fa alatt...

(#78665) BlackmMmDog válasza Grillo (#78659) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Szombati pecára felkészülésére tegnap a Ho-hó tóra mentem. Az etetésre szánt mag mixet otthon hagytam, de a közeli kisboltban vetem konzerv kukoricát (tépőzárás nem volt, egy útközben talált vas darabol oldottam meg a kinyitást :DDD ).Egyik kosárba aqua uni ment (1-ig) és vagy mangó jam vagy mangó spray került rá, csalinak a Ringers csoki-narancs volt(nem is próbálkoztam mással itt). Másik kosárba Novák Feeder Mangó Yoghurt , különböző csalikkal ,de erre mozdítás se volt. Aqua Unival 11 (+ 1 a merítőnél meg lógott)pontyot fogtam max 5 percet kellet várni, míg amikor method mixre váltottam 2 ponty jött és kb. 15-20 perc várakozás után. Összesen a 13 ponty 66,4 kg volt. :) (három legnagyobb 7,30 ;7,45; 8,40 kg)

(#78666) hermanyi válasza Grillo (#78664) üzenetére


hermanyi
őstag

17. én matchezünk egy jót . Még kell előkéket csináljak mert tóra valóm nincs :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#78667) Grillo válasza hermanyi (#78666) üzenetére


Grillo
senior tag

Mekkorát, milyet? Mert akkor én is készülök.

(#78668) Interceptor válasza lumpy92 (#78662) üzenetére


Interceptor
addikt

Csalik olyan 2-2.5g körüliek elvileg a leírás szerint.
Maximum 8g-os chebu-t használok hozzájuk, de ez már nagyon extrém, leggyakrabban 5, 6 és 7 g-ot használok, 6-os fonotthoz nem is kell több.
Attól is függ az alkalmazott súly, hogy az adott hely melyik részét próbálom és épp mekkora a vízállás. Pl 10 méterrel odébb dobok és lehet már 1g-al nagyobb fej kell.
Van az a vízszint amikor már esélytelen horgászni benne mert túl húzóssá válik, mindegy mekkora fej van fent.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#78669) hermanyi válasza Grillo (#78667) üzenetére


hermanyi
őstag

14 es mono 14 es horog 25cm hossz

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#78670) Grillo válasza hermanyi (#78669) üzenetére


Grillo
senior tag

Köszi!

(#78671) horcsog válasza BLUE TORNADO (#78639) üzenetére


horcsog
tag

Aprítsd vele a harcsákat. Az orsó lehet a gyenge pontja a szerkódnak. Jobban jártál volna egy okuma longbow 90-essel vsz. Igaz az már 20 környékén van. Pontosabban volt mikor utoljára néztem ki tudja most már mennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#78672) diablo1984 válasza hermanyi (#78666) üzenetére


diablo1984
veterán

Én is hétvégén match-es versenyre megyek egy olyan tóra ahol mindenki, mindig methodozik. Márciusban próbáltam hosszúelőkézni csontival, de kapásig sem jutottam. Nem tudom, hogy mi legyen a taktika, egy method versenyen 24 fő esetén kb összesen ha esesik 5-7kg keszeg vagy kárász, a többi ponty, tehát nem jelentős a keszeg-kárász állománya, ráadásul azok sem ismerik a csontit....
Tudsz tanácsot adni, hogy mi a francot csináljak, hogy eredményes tudjak lenni? Elvileg bármilyen csali használható, így a wafterek is, nem tudom, hogy match esetén mennyire jó ötlet csalitüskézni...

(#78673) hermanyi válasza diablo1984 (#78672) üzenetére


hermanyi
őstag

Szilikon karika ,jobban bírja a dobást . Pontosan kell etetni ez a lényeg . Kajának akkor valami pontyos kaját csinálnék telibaxva 2-4mm es pellettel . Jelzőt tedd le a fenékre ,hogy minimálisan tudjon csak arrébb menni az áramlattal . Alapnak egy 15-20 gombócot csuzliznék be majd a következőt csak az első hal után .Onnantól viszont halanként 2 gombóc mert a ponty mindent is felzabál .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#78674) xbrbiz válasza jackal79 (#78661) üzenetére


xbrbiz
tag

Szia!

Szintén Power Pro-t használok (igaz, nem itthonról veszem, mert futottam már bele hamisítványba) mellette pedig a Stroft [link] zsinórjait. Nekem beváltak. ;)

(#78675) jjohn válasza BlackmMmDog (#78665) üzenetére


jjohn
aktív tag

Gratula, szépek, bemelegítésnek nagyon jó. Remélem szombaton is lesznek szép fogások.

(#78676) BlackmMmDog válasza jjohn (#78675) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Köszönöm! :R
Elmúlt időben a Balog tanyán is fogják szebbeket, hátha jövőhétre is kittart ez a lendület.
Egyik botol végig methodozás lesz, másikkal szerintem hosszú előke, amint elfáradtam bordáskosárra és nagy csalira váltok. (de lehet hogy a hosszú előkést kihagyom) :)

(#78677) sasa311 válasza hermanyi (#78673) üzenetére


sasa311
veterán

Csak? :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#78678) iceQ!


iceQ!
addikt

Ezt ismeri valaki? Mennyire szeretik halak? Vennék egy ilyen zsákkal, ha tényleg jó.

Baby corn pellet

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#78679) diablo1984 válasza hermanyi (#78673) üzenetére


diablo1984
veterán

:R
Mondjuk én nem nagyon hiszek benne, hogy a waftert keresi a hal és nem a peletre szív rá és megakad a szájába a horog, de kiderül.
Igen én is így képzeltem a dolgot, igaz csúzlit kb 2 éve fogtam a kezemben, ugyanakkor mikor match botot.
Kell pár óra mire ráérzek a távra, mert ha jól rémlik a csuklómtól 30 méterig elég nagy szórással tudok lőni :))

(#78680) WarninShotZ válasza iceQ! (#78678) üzenetére


WarninShotZ
tag

Maros Mix-eset próbáltam, nem rossz, de csak magában nem használtam még. Mindig tettem hozzá valamilyen kukoricát, vagy valamilyen kukorica + csemege kukoricát locsolót.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#78681) iceQ! válasza WarninShotZ (#78680) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem magában szeretném használni. Pellettel vagy magmixel vegyítve.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#78682) BLUE TORNADO válasza horcsog (#78671) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Köszi, igyekszem. Tudsz valamit az orsóról?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#78683) BLUE TORNADO válasza xbrbiz (#78674) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Úgy tudom, hogy az eredeti PowerPro zsineget csak 135 és 270m-es kiszerelésekben lehet kapni. Az egyik spori csak ezzel harcsázik évek óta. Nekem ő mondta

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#78684) galervin93 válasza diablo1984 (#78679) üzenetére


galervin93
őstag

Tessék megnézni pár víz alatti videót. A halak kifejezetten kíváncsi, érdeklődő lények, egyetlen érzékszervük, amivel fizikailag is meg tudnak "ismerkedni" valamivel az pedig a szájuk. A ponty a harmonika szájával meg tipikusan az a "mindent is megpróbálok, hátha ehető" stílusban nyomja. :D
Ha kukoricás a víz, akkor valami natúr pontyos kajába kevernék magot vagy szemes ragasztóval csinálnék a magból gombócot. Ha meg pelletes, akkor 2 millis Aqua, abba néhány szem nagyobb, a horogra meg szilikonkarikába 4-6-8-as pellet.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#78685) horcsog válasza BLUE TORNADO (#78682) üzenetére


horcsog
tag

Nem volt még a kezemben de áttétel, súly alapján .

Ezzel is megfoghatod . Kicsit túl van ez a harcsázó szerelék misztifikálva. Bálnázó cuccokkal fogják a kölyökharcsákat . Egy átlag pergetővel is fogtak már nem egy 50+-os harcsát. Ahhoz képest egy harcsára összeállított cucc bivaly.

Az orsó szokott általában a gyenge pont lenni minden harcsázó cuccnál. Mert kompozitból lehet nagyon erős botokat gyártani, de az orsónál azért több hibalehetőség van, főleg fonott zsinórokkal.

[ Szerkesztve ]

(#78686) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Megjött a rendelés, egy sprayt kihagyták az meg hétfőn jön még. Szombati pecára készen állok. :DD

(#78687) jackal79 válasza xbrbiz (#78674) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! A Stroft-ról még nem is hallottam, de egy próbát megér! Köszi!

(#78688) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én is rendeltem az Xfish-től.
Nem bírtam ki, rendeltem (Többek közt) a pár hete emlegetett waftersből.
Ha valaki nem tudja miről van szó, nem vicc, meg nem én készítettem a címkét, puncs-citrom szavak rövidítése. Persze szerintem is nagyon vicces..Hozzá is dobtam a rendeléshez. :D


Amin még a névnél is jobban röhögtem...Nézzétek mekkora doboz. Jó 490ft, de az xfish-es képeken nagyobbnak látszik.


Amúgy alig van illata, csalizni nem próbáltam vele, így megnézegetve annyit ér mint az ára..Aztán lehet fogós lesz. :C

(#78689) lbandi777 válasza jackal79 (#78661) üzenetére


lbandi777
aktív tag

https://www.fastfishing.hu/Gosen-Roots-PE-X8-PE-1-0-150m-0-165mm-Light-Green
Idén kezdtem használni, szerintem jobb mint a varivas,ygk stb.

(#78690) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Hááát ez most nagyon gagyi lett... Bójás,lufis, csapkodós

(#78691) BLUE TORNADO válasza horcsog (#78685) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

22 éve pecázok és az idén kezdtem eljárni a Tiszán egy olyan szakaszra, ahol jó eséllyel tudok fogni 80+-os harcsát akár. De a 30+-os sen ritka. Oda azért nem árt a szerkó. A boltban, ahol vettem az orsót, a kezembe adtak egy Nevis harcsázót is. Az volt 80-as méretű és ugyan az az árkategóriás volt, mint az okuma. Hát inkább az okumánál maradtam. Súlyra, masszívitásra elég gagyinak tűnt, így maradtam a medvés orsónál. Oké, néztem Penn-t is, de az már nem az én buxámhoz van szabva :DDD. A Longbow orsóknak meg lassan kúszik feljebb az ára. Így is majdnem 50-et hagytunk a boltba az asszonnyal. :DD Többet meg már nem akartam költeni. Így is van ezzel már 22 botom :))

[ Szerkesztve ]

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#78692) jackal79 válasza lbandi777 (#78689) üzenetére


jackal79
aktív tag

Ez nem lehet rossz, ráadásul, ha jól olvastam akkor japán. Az a furcsa, hogy még erről sem hallottam, mondjuk zsinór téren nagyon a power pro-ra és a spider-re fókuszáltam csak.
Egyébként az ára is elfogadható.
Köszi!

(#78693) PpenoO válasza BlackmMmDog (#78686) üzenetére


PpenoO
őstag

Mivel érdemes készülni Balogh tanyára? Aqua, édes, májas, tintahalas, csilis, csonti? Walterben vettem egy kekszes special mixet ami tele van angol morzsával de van egy érzésem, hogy nem lesz elég.

[ Szerkesztve ]

(#78694) jansky1 válasza PpenoO (#78693) üzenetére


jansky1
senior tag

Elég sok a kárász meg a kisponty, ha azokkal akarsz szöszmötölni, akkor finomszemcsés cucc, pici csali. Ha nagyobb jószág a cél, akkor meg darabosabb cuccok.

(#78695) BlackmMmDog válasza PpenoO (#78693) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

#78694jansky1 leírását csak annyival egészíteném ki
Nem vettem észre különbséget az édes és a halas(büdös) között. Nálam egyiken aqua, másikon édes lesz.

(#78696) lbandi777 válasza jackal79 (#78692) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Szívesen, nagyon jó zsinór.Ezt a boltot figyelgesd a legjobb pergető áruház,elég gyakori a valós akció ,a múlt héten 15- 20%- al olcsóbb volt szinte minden, a zsinór is.

(#78697) jansky1 válasza BlackmMmDog (#78695) üzenetére


jansky1
senior tag

Bocs, nem is láttam, hogy neked van címezve a kérdés. :B

(#78698) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Tegnap kipróbáltuk az új csónakot :DDD Mit ne mondjak, szerintem nem lesz a kedvenc időtöltésem, olyan fura az egész. Viszont sajnos most találtunk egy hatalmas süllőt, valamiért elpusztult. Sokkal jobb lett volna, ha horogra akad :(

[ Szerkesztve ]

(#78699) Zoli bácsi válasza fojtviki (#78698) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én nem vagyok ragadozós pecás, de azt hallottam többször hogy a süllő elég kényes. Jobban benyelt horog, durvább bánásmód..És bár visszaengedik, és elúszik, de hamarosan elpusztul. Szennyezésre is elég kényes.
Ez van, nálunk minden tavasszal hatalmas busa tetemek úszkálnak a tavon. HA egyet láttatok az szerintem nem jelez bajt, tömeges pusztulás ne legyen.... :)

(#78700) saen válasza Zoli bácsi (#78699) üzenetére


saen
veterán

Ez nem teljesen igaz. Bizonyos dolgokra kényes, de fogtam én már pergetve olyat aminek a gyomrából lógott ki a fonott zsinór, semmi baja nem volt... Oxigén kell neki, meg nem szabad "szétverni" és akkor nem lesz semmi baja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.