Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) hermanyi válasza cool13 (#43643) üzenetére


hermanyi
őstag

Csinálj nekik egy külön etetést ,mint ahová horgászni szeretnél . Ha pontyozni szeretnél akkor szemes magvak a pontyoknak ,a törpéknek pedig máshova valami édeskéset , Ezzel nem azt éred el ,hogy nem fogsz egyetlenegy törpét sem de sokkal kevesebbet .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#43652) Interceptor válasza Vitee (#43642) üzenetére


Interceptor
addikt

Időnként én is megcsinálom a nagy kört, viszont ebben az évben inkább a 3-4 hely volt a gyakori egy alkalom alatt, de olyan is előfordult néhányszor mikor egy helyen ragadtam le. Öböltől néha én is hányok, viszont a népsziget felőli oldala viszonylag tiszta, csak ott nem sok hely van horgászni(lehet ezért is), még az öbölbejárati rész pl a gyalogos híd alatt is elég tiszta. Nekem a kisebb szemét darabok a legundorítóbbak abból van a legtöbb(papír féleségek, zacskók, flakonok), a nagyobbak mint a múltkori széktámla, inkább csak idegesítő :DDD Amit még utálok az a partra kihajított vagy kisodródott rohadó busa tetem. Az öböl bejárat előtti nagy dunai részen állítólag van egy trabant roncs :D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#43653) jansky1 válasza cool13 (#43643) üzenetére


jansky1
senior tag

Eszembe jutott még, hogy a nagyja pontyot nem is pelletekkel, hanem üveges kukoricával, hungarocellel kikönnyítve fogtam. HD gyümölcs varázs, vad ponty.

(#43654) Kelvin


Kelvin
őstag

Este lefekvésnél kicsit kapcsolgattam a tévét és valahogy a youtube bedobta Döme újabb lehúzását, az erjesztett mag-mixet.
Aki 200 forint helyett szeretne 2000-t kiadni ott a link :D

Aktuális a téma mert így nyaranta szoktam én is 20kg-os vödörben erjeszteni, ami nem kerül ennyibe :D

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#43655) Milan86 válasza Kelvin (#43654) üzenetére


Milan86
tag

:DD pofám leszakad. Rakat lóvét csinál ebből is. Jól csinálja.
Ha lenne kezdő lóvém elég, én is belekezdenék egy horgász boltba. Irdatlan lóvé van benne.

(#43656) egykettő válasza Interceptor (#43652) üzenetére


egykettő
aktív tag

Erről a trabantroncsról van több infó? sztem jó haltartó :DDD Egyébként én is hányok az egész Budapesti szaksztól, hihetettlen mennyire retkes nép vagyunk :(

(#43657) vendingo


vendingo
veterán

Megjött az új bot, csak az orsót a másik cég ma adta fel, 1 botos peca lesz megint. Brutál szép, vékonyabb, mint a bojlis botom, de van benne erő, ahogy próbálgattam. Exos spartan 2 falanga. Majd töltök fel pér képet, mert tényleg nagyon szép.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43658) jansky1 válasza Kelvin (#43654) üzenetére


jansky1
senior tag

Ezt nekem találták ki. Nincs tápbolt a közelünkben, ha lenne sem tudnám, hogy kell házilag ilyet készíteni. Olvastam már annyi félét, "öntsél bele cukrot, kefirt, sört" stb, nincs kedvem vesződni vele. Ezzel meg le lenne tudva. Kényelmes megoldás.
Pont kerestem a napokban erjesztett magmixeket, azok kilós áron még drágábbak, talán 690 forint a legolcsóbb topmixes.

[ Szerkesztve ]

(#43659) mano660 válasza Kelvin (#43654) üzenetére


mano660
tag

Nálam is az erkélyen érlelődik, két vödörben 5 kilónyi száraz kukorica és egy kis pohár joghurt (összesen: 400 forint).
Három éve kezdtem erjeszteni félve az "illattól", mivel társasházban lakom. Kellemesen csalódtam, semmi szagot nem észlelek az erjedés folyamán, csak ha merítek belőle a horgászathoz, de az sem vészes.

(#43660) mano660 válasza jansky1 (#43658) üzenetére


mano660
tag

A kukoricát alaposan megmosod, majd leforrázod, amikor teljesen kihűlt hozzáadod a kis pohár joghurtot, lefeded (kis szellőző rést hagyva), vársz négy napot és kész. :)

(#43661) jansky1 válasza mano660 (#43660) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi. Mennyi vízzel kell leforrázni? Ellepje kukoricát vagy teli a vödröt?

(#43662) mano660 válasza jansky1 (#43661) üzenetére


mano660
tag

Ellepje a kukoricát. Igazság szerint azért kell leforrázni, hogy csak a hasznos baktériumok érleljék a tengerit. :)
Arra figyelj mindig lepje el a víz a kukoricát. A kukorica 1/3-ával duzzad, ezt is vedd figyelembe az edény kiválasztásánál.
Ez a fajta tejsavas erjedés, ha elérte a szintjét leáll, így nagyon sokáig felhasználható marad (hűtőbe sem kell rakni). A múltkor másfél hónapos kukoricát használtam horgászni, és tökéletes volt.

[ Szerkesztve ]

(#43663) A_ScHuLcZ válasza Steady74 (#43596) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Voltam azóta a Soroksári és Dunakeszi walterban is, de inkább 390H botot és nagyobb orsót (5500-6000) javasoltak a balcsi déli parthoz pontyozáshoz. (390MH és 5000 volt a terv)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#43664) Kelvin válasza mano660 (#43659) üzenetére


Kelvin
őstag

Jól néz ki!

jansky1: Mano660 egyszerűen leírta, nagyjából megcsinálni is ennyi :D
Ha picit komolyabban etetsz akkor nem kevés pénzt spórolsz így meg...

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#43665) gban válasza A_ScHuLcZ (#43663) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mindenki javaslatában van igazság, neked kell eldöntened melyik a szimpatikusabb választás neked.
Fontos szempont lehet, hogy a továbbiakban hol tervezed a pecát - ne egy heti használatra válassz.

Postázást nem vállalok.

(#43666) jansky1 válasza mano660 (#43662) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi, már csak tápost kell találnom. :D

Élőlények a környezetben miként reagálnak rá? Bokor aljába teszem kész állapotban, résnyire hagyva a tetejét, akkor nem mennek bele a bogarak?

[ Szerkesztve ]

(#43667) A Zéé válasza jansky1 (#43666) üzenetére


A Zéé
addikt

bizonyos kutyák szeretik!
Fater egykori stégszomszédjának goldie-ja bezabált belőle, amikor nem figyeltek rá, aztán szegény kutya utána napokig beteg volt.

Just a simple Lineman...

(#43668) mano660 válasza Kelvin (#43664) üzenetére


mano660
tag

Köszi!
Igen tiszta, köszönhetően az alapos mosásnak, illetve forrázásnak. :DD

(#43669) mano660 válasza jansky1 (#43666) üzenetére


mano660
tag

Nem tudom, ezzel nincs tapasztalatom mivel az erkélyünkön ez a veszély nem fenyeget. :DD
A parton nem volt rá precedens, hogy pl. hangya támadná. :)

(#43670) mano660 válasza A Zéé (#43667) üzenetére


mano660
tag

Most hogy írod, a lányom macskája szereti a levét lefetyelni. :DD

(#43671) jansky1 válasza mano660 (#43669) üzenetére


jansky1
senior tag

Mennyire szagos? Garázsba azért ne tegyem ? :DDD

(#43672) mano660 válasza jansky1 (#43671) üzenetére


mano660
tag

Nézd, mikor "megérett" leviszem a tárolónkba (alagsor, nem tudom ki hogyan ismeri) ott berakom a szekrénybe (résnyire nyitva a vödör teteje). Enyhén lehet érezni a szagát, ha kinyitom a szekrényajtót, nem vészes.

(#43673) mano660 válasza jansky1 (#43671) üzenetére


mano660
tag

Jobban átgondolva, az általad feltett kérdések fenn állnak a Döme-féle erjesztett mag mix esetében is, a különbség az árban van. Ha magad csinálod kb. 80 Ft/kg, szemben a KÉK gyártmány 995 Ft/kg (rendben többféle mag alkotja azt a tömeget). :D

[ Szerkesztve ]

(#43674) vendingo válasza vendingo (#43657) üzenetére


vendingo
veterán


90-es longbow + 50-es fonott lesz rajta.
Ezzel már mernék menni a Pó-ra is horgászni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43675) tween válasza vendingo (#43674) üzenetére


tween
őstag

Azért ez elég merész kijelentés ;]

(#43676) Steady74 válasza vendingo (#43674) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szép a bot blankja, de a festőgép kezelőnek szólni kellene, hogy ne piásan dolgozzon, mert a feliratok nagyon el vannak bszva :DDD ;]

(#43677) vendingo válasza Steady74 (#43676) üzenetére


vendingo
veterán

Még jó, hogy a halak nem látják. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43678) Steady74 válasza vendingo (#43677) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Sok harit vele :R

(#43679) csƵ


csƵ
őstag

Németországban értenek az értékesítéshez. Csak egy orsót rendeltem a magyar ártól olcsóbban és ennyi mindent küldtek ajándékba...

(#43680) Steady74 válasza csƵ (#43679) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ennyi. És ezt lehet tanulni. Nem azt, hogy egy szatyornyi cuccot adjon a vásárlásod mellé, hanem az ügyfélkezelést.

(#43681) vendingo válasza csƵ (#43679) üzenetére


vendingo
veterán

Erről a shimano orsóról még nem is hallottam. Mit lehet tudni róla?

Steady: köszi. Várom is már a 2 hét szabim.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43682) hermanyi


hermanyi
őstag

Kipróbált a rendes metodozást. Összeszedem a gondolataimat kicsit és megosztom veletek.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#43683) Steady74 válasza hermanyi (#43682) üzenetére


Steady74
Topikgazda

RSD-n nyomtad vagy hol? Egy cikk formájában nem akarod a Haldorádó horgászportál olvasói elé tárni tapasztalataidat? (Kicsit be is borzongtam abban, hogy ezt így leírtam :DD )

(#43684) hermanyi válasza Steady74 (#43683) üzenetére


hermanyi
őstag

Igen papa RSD . Rengeteg halat fogtam úgy háromnegyed 12 ig élveztem is tetszett is ,de utána .....

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#43685) tween válasza Steady74 (#43680) üzenetére


tween
őstag

Példaértékű. De maradjunk a realitás talaján, nálunk nem lesz ilyen.

(#43686) csƵ válasza vendingo (#43681) üzenetére


csƵ
őstag

JDM UL cucc.

(#43687) Interceptor válasza egykettő (#43656) üzenetére


Interceptor
addikt

Mutatta az arc, hogy kb hol helyezkedik el a trabant roncs, de eléggé hihetetlenül hangzott. Igen ő is azt emelte ki, hogy sok hal megbújik ott, de minimum 150-es víz kell oda, hogy meg lehessen dobálni. Így írásban pontos koordinátával nem tudok szolgálni :D

Tegnap voltam lent az öbölben újra, este 8-ra értem le, hátha jön valami brutál balin megint :D Maradtam éjfélig, este 10 előtt citromsárga SSR7-es rapalára jött egy 20 cm-es süllő (meg volt előtte egy rávágásom is), ami eddigi rekord az öbölben mert korábban egy 12-13 cm-es jött körforgóra. Aminek örülök, hogy végre fogtam rapalával is halat, most már kezdek bízni ebben a csaliban. Ezután nem sokkal találkoztam egy horgásszal aki szintén pergetett, éjfélig dumáltunk elég sok infót megosztott, ő egy kősüllőt meg egy sügeret fogott.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#43688) Hyder11 válasza hermanyi (#43539) üzenetére


Hyder11
csendes tag

Na, megvolt a peca, a tó keresztben 96m volt. A part szélébe dobáltam, 90g össztömegű szerelékkel. Nem kellett megerőltetnem magam. 130g -mal simán megdobnék 120 métert is, szerintem.

(#43689) hermanyi válasza Hyder11 (#43688) üzenetére


hermanyi
őstag

Akkor jobb a bot karakterisztikája mint gondoltam

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#43690) vendingo válasza Hyder11 (#43688) üzenetére


vendingo
veterán

Miért nem mentél át a túloldalra és dobáltál lábadelé?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43691) hermanyi


hermanyi
őstag

Na amit ígértem .kicsit összeszedtem a gondolatokat . Amit még írnék azt nem íróm mert az sokakat sértene .

Tegnap este kipróbáltam a rendes methodozást . Eddig is feedereztem de kockakosár hosszú előke . Tegnap beruháztam két db Preston ICS In line kosárba 20- 30g os kivitelbe és természetesen a hozzá való töltő szerszámba. A horgászatot rendesen kockakosárral kezdtem ,a horog Milo serie A 16 os méretben 40cm re a kosártól . A kosárba a szokásos 2mm es uni pellet folyékony aromával puhítva ahogy szoktam (ár érték arányban verhetetlen) .Horogra a szokásos csonti ,soft pellet . Fogtam vele rendesen a szabvány tescos pontyokat és keszegeket vegyes méretben . Majd az elfáradt előke miatt halat vesztettem . Jött az "isteni szikra" most kell methodra szerelni. Hát mit ne mondjak maga a szerelés az felér egy faékkel ,igaz a 14 es guru QM1 es horoggal megszenvedtem lámpafénynél mire felkötöttem rá a csalitüskét 0.13 as monofil előkével . :) De hát a rendes method az rövid előke csalitüskével és waftersel pop upal (ezek voltak) . Szóval szerelék kész ,horog bele a szerszámba amin a csalitüskén a Ringers csoki narancs Wafters volt felszúrva . 2mm es mikrópellet rászór ,kosár belenyom és kész is .
Kezdődhet a móka gondoltam én . Bedobás után 1 max 2 perc múlva látom a rezgőn ,hogy valami van ,mert egy picit megmozdult és ahogy a kezemet elindítottam a kis 330 as Frenzee FXT Precision botom irányába már derékból hajlott a bot . És ez így ment egészen hajnali fél egyig Ez amúgy kb 50 percig tetszett is . Amit kapásra vártam az maximum 5-6 perc volt . (Ez nem a methodnak tudható be)

Amiért ezeket a sorokat leírtam az az ,hogy mennyire el vagyok szörnyülködve eme technika miatt . Lehet maradi vagyok ,meg a szívem a sporthorgászaté ,de uram bocsá legyen már hibázási lehetőségünk ,had akasszunk korán vagy későn ,de itt nem lehet hibázni :( Ez a módszer a legális kapálás .

Aki akar megkövezhet . A leírtak az én saját szubjektív véleményem

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#43692) partxxx


partxxx
tag

Hali, most ülök Tiszakécskén a botok előtt, egész nap semmi. Van csokinarancs meg carp zoom method kaja, meg erjesztett kukorica, kekszpor, minden. De úgy minden hogy cimborám egy szakács és a fel konyhát elhozta ami szobajohet mint etető anyag.
Ő fogott egy méreten aluli harcsát, én keszeget vagy kettőt, szomszédok szintén.
Szembe parton 24 órás verseny, de a merítő helyett csak max a botok meg a sör jár a kezekben.

Mit lehet ilyen döglött vízen próbálni?

(#43693) vendingo válasza partxxx (#43692) üzenetére


vendingo
veterán

Mellúszást, búvárkodást? Én ilyenkor csomagolok, és megyek haza. Ha halott a víz 2-3 órán át, amikor kint vagyok, már lépek is.

Más: megyek tesztelni az új botot. Kíváncsi vagyok mit bír, mert ma 70-80 métert kell dobni 200 grammal. Remélem az ujjam nem szabja le a zsinór dobáskor.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43694) hermanyi válasza vendingo (#43693) üzenetére


hermanyi
őstag

húzd be a féket rendesen

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#43695) jansky1 válasza partxxx (#43692) üzenetére


jansky1
senior tag

Nem megint azok a kis rákocskák lepik a vizet? Akkor szokott olyan döglött lenni az a víz, mert akkor csak azt zabálják szinte a halak.

Egyébként más megoldás nincs, Fluolebegőoldódóananász, nincs olyan, hogy nem eszik a hal. :DDD

(#43696) jansky1 válasza hermanyi (#43691) üzenetére


jansky1
senior tag

Nekem teljesen döglött az official ph fórumcsali (csokinarancs). 4 vízen sem adott halat, pedig minden nap megpróbáltam újra és újra különböző időpontokban is. Mikor barmivel tudtam halat fogni, erre akkor sem jött semmi. Detto uni kaja, methoddal. :O

[ Szerkesztve ]

(#43697) tepenzed válasza jansky1 (#43696) üzenetére


tepenzed
őstag

ebben az időszakban általában a legtöbb helyen gyenge, tavasszal érdemes

(#43698) hermanyi válasza jansky1 (#43696) üzenetére


hermanyi
őstag

Tegnap nekem vitték igaz csak a pirosat bár este 11 kor nem tudom ,hogy a színnek van e értelme :DD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#43699) partxxx


partxxx
tag

Reggel a parttól 5-7 m-re mozogtak, visszadobtam oda + vagy 8 gombócot.
Legalább már látom hogy túrnak :)

Az a baj hogy napijegyes vagyok és még holnapra is kiváltottam.

Legalább sör még van :D

(#43700) Steady74 válasza jansky1 (#43696) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nekem viszont mindenhol adott halat évszaktól függetlenül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.