Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) csƵ válasza thlaca (#29500) üzenetére


csƵ
őstag

Szerintem teljesen felesleges a fonott dobóelőke mivolta.

(#29502) tepenzed


tepenzed
őstag

Srácok, szeretnék néha pergetni is a feederezés mellett, ha már éves jegyet veszek.

Valaki segítene nekem összeállítani egy belépő szettet, csak tavon szeretnék pergetni.

Orsóm van 40-es blue arc 940M és nevis snipe 40, esetleg valamelyik alkalmas erre?

20 ezer körül bot+orsó?

Ezekből a wobblerekből sem szertetnék nagy készleteket, csak pár darab kellene.

Ezen kívül mi kellhet? (szereléket leszámítva). Kesztyű, rövid merítő van.

[ Szerkesztve ]

(#29503) tepenzed válasza tepenzed (#29502) üzenetére


tepenzed
őstag

bár az orsóim kizárva, ha most belegondolok, nem fogom mindig letekerni róla a monofilt :D

(#29504) Steady74 válasza csƵ (#29501) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ahol engedik én kifejezetten szeretem. Nem azért, mert nagyokat dobok (azért is, ahol a hely olyan), hanem mert a monofil főzsinóromat kímélem vele, az kibír 3 évet is, nem használódik el a kritikus első 6-8 méter, amit sokszor el kell dobni.

Az eredeti kérdésre: Van alternatíva, a HD találta ki azt a fszságot, hogy a dobóelőkéjét 10 méterben méri.

(#29505) csƵ válasza Steady74 (#29504) üzenetére


csƵ
őstag

Mondjuk én sose használtam Hard botot, de számomra elképzelhetetlen, hogy ilyennel butítsam a szereléket.

(#29506) LazacX válasza tepenzed (#29502) üzenetére


LazacX
tag

Az orsó teljesen jó lesz. 20 E ft-ból pedig már bőséges a bot választék. Milyen célhalak lesznek? Elsősorban gumizni, vagy wobblerezni szeretnél, vagy vegyesbazár?

(#29507) tepenzed válasza LazacX (#29506) üzenetére


tepenzed
őstag

csuka,süllő,balin van a tóban, ezért azokat céloznám :D
a csalikról foglalmas sincs, nincs valami univerzális, amivel általában jó vagyok :D ?

(#29508) thlaca válasza Steady74 (#29504) üzenetére


thlaca
csendes tag

Köszönöm szépen. Igen én is így vagyok vele, hogy nem csak a dobások miatt, pl a szákolás pillanataiban, part mentén szeretem ha már az erosebb fonott zsinór van. Es 18ast szoktam használni, ugy hogy koszonom a linket :)

(#29509) vendingo válasza tepenzed (#29502) üzenetére


vendingo
veterán

Az orsó tökéletes, de venned kéne rá egy 3000-es zauber dobot (~4k)

Szerintem botra szánjál ~20 ezret, onnan indulnak a valóban jó, használható botok.
Kezdésnek egy fast vagy regular fast botot ajánlanék 5-20 vagy 10-30 körüli dobósúllyal.
Az 5-20-al szépen lehet vezetni az apróbb gumikat, a másikkal meg a nagyobb wobblereket.
Ezt neked kell eldönteni, hogy melyiket részesíted előnyben. (én 5-20-ast vennék)
Ajánlott márkák 20k körül: Sakura sportism, Mitchell mag pro advenced spin, Pontoon 21 Gad Gancho
Persze lehet venni olcsóbb botot is, de én azt nem tudok ajánlani, nem ismerem őket, illetve nekem eddig csak rossz tapasztalatom van velük.

Csalinak kezdésnek sok gumi, támolygó, körforgó (akár kínából gombokért.
Wobblerekből meg érdemes a dorado márkával kezdeni, olcsó és nagy választék van belőlük. Nem fáj annyira, amikor beszakad.

Az elején nem nagyon vennék drágább csalikat, úgy is beszaggatja őket az ember, illetve jobb kitapasztalni sok olcsó csalival, hogy neked melyik csalitípus válik be a legjobban, illetve az adott tavakon melyiket részesítik előnyben a halak.

Amit biztosra mondok, hogy sebile flatt shad 66sk vagy 77sk-ból érdemes venni egy FTG színűt. Ez szerintem a leguniverzálisabb csali, amit az összes nagyobb testű ragadozó előszeretettel lever. Vezethető a víz bármely rétegében és nagyon fogós, én szinte csak ezt használok.

Kellene fonott is, ezt kínából vennék (kastking), szájfeszítő, érfogó, előkék és egyéb apróságok is.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29510) sityupityu válasza Steady74 (#29504) üzenetére


sityupityu
veterán

A múltkor joe979-al pont azt taglaltuk, hogy a Duna hordalékos vize mennyire kajálja a zsinórt. Max 2-3 pecánként le kell vágni az első pár métert. Na az egyik haver pont ezért használ fonott dobóelőkét, hogy ezt kiküszöbölje, pedig szinte csak magunk elé dobálunk.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#29511) tepenzed válasza vendingo (#29509) üzenetére


tepenzed
őstag

köszönöm mester a részletes választ :R :R :R
húha ez drágább mulatság, mint gondoltam :D

(#29512) FireFox1996 válasza vendingo (#29509) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Egy kezdő pergető botot kb. 10e ft-ból is lehetne megvenni, pl. Cormoran black master spin sorozatból.
Most a lényeg, hogy használja/pergessen, és ne költsön sokat. Majd idővel el tudja dönteni magának, hogy kell-e egy komolyabb bot...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#29513) vendingo válasza tepenzed (#29511) üzenetére


vendingo
veterán

Én is azt hittem, hogy veszek botot orsót meg pár csalit, aztán le van tudva... Soha nincs vége a vásárlásnak, ez nem feederezés, hogy veszel pár apró cikket, aztán ennyi. Folyamatos csali bővítés, idővel már minden halfajra, víztípusra külön botod, orsód lesz.:)

FireFox1996:: Ezt írtam: "Persze lehet venni olcsóbb botot is, de én azt nem tudok ajánlani, nem ismerem őket"
Én is olcsó bottal kezdtem, igaz belenyúltam egy szar fajtába, olyan mint a takony.
Ha elkapja a gépszíj, akkor nem lesz megállás.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29514) FireFox1996 válasza vendingo (#29513) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

A fent említett cormoran 5-25gr-rel egy 5kg-s csukát élvezetesen is tudod fárasztani ;)
Ennél nagyobb ragadozóval még nem volt alkalmom kipróbálni a botot :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#29515) LazacX válasza vendingo (#29513) üzenetére


LazacX
tag

Mondjuk én sem szívesen ajánlok olyan botot, amit még nem használtam, sőt még csak a kezemben sem volt, de a Bokor Spin botokról, valamint az olcsóbb Savage Gear botokról nem írnak rosszakat, kifejezetten gumikhoz ajánlják. A magam részéről vennék egy gumis pergető botot, már csak a csalik ára miatt is, kezdésnek beszaggatni inkább mint wobblereket. Ami még fontos, hogy okvetlenül vegyél egy tekercs fonott madzagot is, 5-8 kg körül. Még fontosabb, mint a bot.

A legjobb lenne, ha be tudnál menni egy nagy választékú boltba, és ott néznél 2-2.1 m körüli botot 4-15, 5-20, max. 7-30 g dobósúlyban, és bevágást imitálva nem taknyos.

Olcsóbb kategóriában (16-20 E ft) jók még szerintem a Nomura és Sakura botok is.

(#29516) Steady74 válasza csƵ (#29505) üzenetére


Steady74
Topikgazda

MH boton is használom, tapasztalatom szerint nem butítja el a szereléket. De ki így ki úgy :)

(#29517) musli26 válasza tepenzed (#29490) üzenetére


musli26
tag

Nekem ez volt(kék):[link]

Nagyon szerettem használtam,kocsiba,utcán,peca nagyon sokat.
Sajnos megkarcoltam.
Most is jó de már csak max. vezetni használom.
Szeretnék venni csak még én sem tudom milyet.

[ Szerkesztve ]

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#29518) Grillo válasza A Zéé (#29488) üzenetére


Grillo
senior tag

Olyan nincs, hogy nincs. Én adok boto, ha kell, igaz feederem 1 van, de ha tudtam tele bottal úszózni meg fenekezni 20 évig, akkor 1 nap ide-vagy oda már nem okozhat problémát.

(#29519) Grillo válasza LazacX (#29515) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem van egy Bokor Micro Jig, azt szeretem, igaz más light bothoz még nem volt szerencsém. Faszán kidolgozott, nincs gagyi érzetem kézbe fogva.

(#29520) LazacX válasza tepenzed (#29511) üzenetére


LazacX
tag

A youtubon van egy nagy rakás videó, amelyekből lehet mazsolázni, sokat lehet tanulni belőlük. A nagy része hulladék, de többek között egyrészt az Energofishtől a Lukács-Kovács páros videói (ebből mondjuk le kell vonni a reklámot) figyelemre méltóak, de még inkább a Predator TV produkciói. Ez utóbbi nagyon profi, még szórakoztató is (mondja ezt a feleségem, aki nem ért a halakhoz, ami meglepő, mert a halak jegyében született), és kifejezetten van kezdőknek szóló rész is.

(#29521) LazacX válasza tepenzed (#29511) üzenetére


LazacX
tag

Pont ennek az ellenkezőjén hűltem el nemrég. Még hogy a pergetés a drága? Talán csak a pergetőorsó az, ami kimondott drága, heti 3-4 alkalommal napi 6-8 óra alatt simán le lehet nullázni egy olcsó etalonnak mondható Zaubert is egy szezon alatt. De minden más alatta marad a pontyozáshoz képest, egy rakás horror árú etetőanyag, aprócikkek, pontymatrac, bölcső, anyámtyúkja. A fizetős tavak iszonyat napijegyeiről nem is beszélve.

(#29522) mano660 válasza LazacX (#29521) üzenetére


mano660
tag

Tudod jól, mindent lehet olcsón és drágán is művelni. Amennyiben nem dőlsz be a marketingnek, hosszú éveken át használhatod ugyan azt a felszerelést, ami talán egy jobb pergető orsó árából megvásárolható.
Az etetőanyagból is lehet az olcsóbbakat vásárolni (400 Ft alatt), és eredményesen használni. Csali terén is alaposan meg kell szűrni a gyártók marketingjét, hisz nagyon eredményes lehetsz a hagyományos csalikkal ( csonti, giliszta, csemege kukorica) is, időnként kiegészítve lebegő gumikukival ( nem túlárazott haldóssal).
Részemről már ennyivel beérem, és nem szoktam hal nélkül maradni. :)

(#29523) mano660 válasza mano660 (#29522) üzenetére


mano660
tag

Ami lemaradt: többségében klasszikus hosszú előkés feederezést, ritkán method módszert alkalmazok, az esetek nagy részében egy bottal.
És igen, nem én vagyok a gyártók és forgalmazók kedvenc vásárlója. :DD

[ Szerkesztve ]

(#29524) mano660 válasza csƵ (#29501) üzenetére


mano660
tag

Egyetértek, és ha mindenképp szükség van dobóelőkére, akkor azt monofilból kötöm.

(#29525) miska17 válasza mano660 (#29524) üzenetére


miska17
tag

Bevált kötés vékony főzsinórnál Döme papa délafrikai csomója; [link]

(#29526) tween


tween
őstag

F&H-on Walter Tomi az új 330-cas SuperNova feederrel nyomja a sziki pecát :)

(#29527) tepenzed válasza tween (#29526) üzenetére


tepenzed
őstag

na bakker és csak 23:00kor ismétlik :W

(#29528) Gabesz26 válasza tepenzed (#29527) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Akciós hétvége a Dunakeszi Walterlandban (minden termék -15%) [link]

(#29529) Góliát válasza Gabesz26 (#29528) üzenetére


Góliát
senior tag

Köszönöm, hogy megosztottad.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#29530) LazacX válasza mano660 (#29522) üzenetére


LazacX
tag

Hát a ragadozó halas (nem pergető) pecától nincs olcsóbb. Kell egy teszi veszi háló, évente-kétévente damil, pár horog és ólom, max. ólom kell több, ha akadós terepen vagyunk. Vagy pár éve nem horgásztam már ragadozón kívül másra, pontyozásnál leragadtam a csemegetengeri-giliszta-csontinál. Nemrég belebotlottam egy szabolcsi víz weblapjába, ahol 90 E ft volt egy beálló bérlete. Igaz, ott nem volt egy napos jegy, csak 4 napra lehetett kivenni, illetve 6 botra szólt max. 4 személyre, de akkor is.

(#29531) mano660 válasza miska17 (#29525) üzenetére


mano660
tag

Próbáltam, nem vált be, maradtam az addig általam használt "blood" csomónál: blood
Bár még soha nem használtam 0,25-ösnél vastagabb monofil dobóelőkét.

(#29532) mano660 válasza LazacX (#29530) üzenetére


mano660
tag

Igen tudom, hisz a kilencvenes évek elején sokat horgásztunk együtt harcsára, angolnára a a "Felhősi-csatornán" (Bakócban), illetve a tavon gumival, villantóval pergetve és kishallal csukára. :)
Én ma már csak feederezem és ritkán match bottal úszózom.

[ Szerkesztve ]

(#29533) sityupityu válasza tween (#29526) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem mindenki ér rá délelőtt tévét nézni. :D
Küldtem egy privátot, nem tudom, hogy olvastad-e. Egyenlőre nem tudom teljesíteni, mert nem tudom feltölteni a képeket.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#29534) tween


tween
őstag

Hogy én hogy utálok kötözgetni...
0

(#29535) csƵ válasza tween (#29534) üzenetére


csƵ
őstag

Én hétvégén kötöttem 15 előkét, de én is rohadtul utálom. :D

Nevis Vision 0.14 előkém van, ez a Dragon jobb lehet tőle? Sok helyről hallottam már, hogy jó zsineg.

[ Szerkesztve ]

(#29536) tween válasza csƵ (#29535) üzenetére


tween
őstag

Ugye vicc volt ez a kérdés? Tubertini persze hogy fényévekkel jobb, mint a nevis. Amúgy ez egy 11 éves tekercs, de még mindig tökéletes (ugye szinte csak pergetek, így nem fogy el).

[ Szerkesztve ]

(#29537) csƵ válasza tween (#29536) üzenetére


csƵ
őstag

Nem volt vicc. Előtte Spro Vision néven árulták. Ja, úgy tényleg nem fogy el, ha nem használod. :DDD

(#29538) Góliát válasza tween (#29534) üzenetére


Góliát
senior tag

Annak a 0,06 milliméteresnek egész jó a szakítószilárdsága.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#29539) tween válasza Góliát (#29538) üzenetére


tween
őstag

A pókicának az új díjnyertes zsinórja. Lágy, erős, 8 szálas, pergetni is ezt használom :K

[ Szerkesztve ]

(#29540) Góliát válasza tween (#29539) üzenetére


Góliát
senior tag

Az szép és milyen távolságot tudsz meghorgászni vele?

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#29541) FireFox1996 válasza tween (#29534) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Már csak a fonottal kötök előre, a monofillal már nem kötök előre, mert attól tartok, hogy mire odaérek, hogy kicserélem, elöregedett a kötés... (pedig hetente min. 1-2x pecázok).
Minden megvan nálam, így 5 perc alatt tudok kötni 1et.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#29542) joe979 válasza csƵ (#29537) üzenetére


joe979
aktív tag

Jó a Nevis Spectron , azóta megvan nekem is mióta kapható, akkor valami kb 300ft volt. 0,10- 0,18 vettem is. Ennyi pénzért ajándék. De el is osztogattam mert az életben nem használtam pár méretben. 2 éve szinte már csak a Trabuccot használom. Egy titka van az előkének, nem kell kivinni szikkadni a csutka melegben és akkor éveket elviselnek otthon a sötétbe. A Spro Vision az merevebb volt emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#29543) csƵ


csƵ
őstag

Tegnap kiolvadt a Sziki-tó! Szombaton peca. :C

(#29544) A Zéé válasza Grillo (#29518) üzenetére


A Zéé
addikt

:)
Meglátjuk még akkor ;)

Just a simple Lineman...

(#29545) tepenzed válasza csƵ (#29543) üzenetére


tepenzed
őstag

itt a környéken is kiolvadt minden, péntekre szabit vettem ki, hétvégén úgysem lesz hely sehol :DDD

(#29546) Góliát válasza csƵ (#29543) üzenetére


Góliát
senior tag

Görbüljön az a bot :)

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#29547) zsola32


zsola32
őstag

holnapra meglesz az aqua pellet, vasárnap ki is szeretném próbálni.
rászántam magam a Tforce feltöltésére, hétvégére mindkét kurbli készen várja a vallatást.

(#29548) vendingo válasza zsola32 (#29547) üzenetére


vendingo
veterán

Péntekre vettem ki szabit, de egész hétvégére rossz időt mondanak felénk. :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29549) tepenzed válasza vendingo (#29548) üzenetére


tepenzed
őstag

hol :D ? szombat estig sehol sem lesz eső, 16 fok

(#29550) sityupityu válasza tepenzed (#29549) üzenetére


sityupityu
veterán

Holnapra speciel mond esőt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.