Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) Alex91 válasza Parson (#35849) üzenetére


Alex91
félisten

Kerdes, hogy meddig hasznalja az ember. En meg 16 GB-al kezdtem, az akkor eleg volt :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35852) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Ipad 6 jól megy frissítés után?
Tegyem fel?
Hotspot nem lényeg mert nem használom arra.

(#35853) Parson válasza Alex91 (#35851) üzenetére


Parson
addikt

Meg mire... én is pakolhatnék fel rá egy csomó dolgot, meg filmek garmadáját is... de nincs erre szükségem. Viszont hiszem, hogy az én gyér tárhelyigényem mellett a szüleimnek a 64 GB-os jobban kelleni fog, viszont az tuti elég lesz nekik.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35854) qqzs


qqzs
őstag

Hol latom azt hogy regebbi in app vasarlas melyik appban tortent? Az invoice amit emailben kuldtek nem ir semmit csakhogy remove ads meg all features

Eladó: GTS450

(#35855) HardRic válasza qqzs (#35854) üzenetére


HardRic
addikt

Szerintem a report a problem oldalon amit kicsit feljebb linkeltem, ez is látszik.

(#35856) andras7575


andras7575
újonc

Érdemes új - külön Apple ID-t létrehozni iPadra, vagy mehet az iPhonéval?
Most beruháznék egy iPadra, leginkább szörfözés és tartalom fogyasztásra, és ez az ID- dolog jutott az eszembe....
Köszi

(#35857) Rage47 válasza andras7575 (#35856) üzenetére


Rage47
veterán

Egy Apple ID-t használj minden Apple eszközödön.

(#35858) Parson válasza Rage47 (#35857) üzenetére


Parson
addikt

Ez most kicsit többszörösen félreérthetöen lett megfogalmazva - mivel 2 apple ID iOS alatt nem használható (egyetlen ID, amelyikkel be van jelentkezve mindre, vagy mindegyiken egy-egy helyi) - a lényeg, hogy egyetlen apple ID legyen, és azt az egyet használja mindegyik eszközön.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35859) andras7575


andras7575
újonc

Köszi, köszi...oksa

(#35860) tuzpenge válasza Parson (#35858) üzenetére


tuzpenge
őstag

Vagy még egyszerűbben megfogalmazva: ugyan azt az apple id-t használd az összes eszközön. ;) ;]

ˣ

(#35861) szabonagyur válasza Rage47 (#35857) üzenetére


szabonagyur
félisten

Max akkor érdemes külön szedni ha mondjuk nem akar nagy átjárat a kettő között.

Nekem teló céges pl. oda raktam külön Apple ID-t direkt, privát teló meg privát iPad ugyanazon acc.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35862) HardRic válasza szabonagyur (#35861) üzenetére


HardRic
addikt

Céges dolgokat nem megkülönbözteti eléggé a sok céges account? Kétlem, hogy az iCloudot nagyban érintené, ha mondjuk Microsoft 365 cuccokat használtok, vagy a Google-ös alternatíváit. Viszont nagyon jól tud jönni az, hogyha a céges telefonodat hívják és fel tudod venni iPaden. Nekem talán ez a kedvenc feature-öm az ökoszisztémában. Fel nem adnám csak azért hogy külön legyen az a céges account.

(#35863) szabonagyur válasza HardRic (#35862) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én direkt nem akarom, hogy ne legyen az, hogy az iPad csörög 4 után egész estig, mert a másikat hívják. Plusz a sok céges cucc is megjelenne egyből iPaden stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35864) Alex91


Alex91
félisten

Mondjuk iPadnel sinalhatnanak mar egy tobbfelhasznalos uzemmodot a sok hulye fejlesztes helyett… Ertem en, hogy nekik ez nem uzlet, de akkor is…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35865) Semin válasza Alex91 (#35864) üzenetére


Semin
senior tag

@szabonagyur:
Nem erre való a focus?
(elválasztani a céges/magán dolgokat?)

@Alex91:
Pont az apple cuccok legnagyobb előnye az ökoszisztémában való működés. Ezt lőné tökön ha felhasználói profilok lennének.

[ Szerkesztve ]

(#35866) Divinity válasza Semin (#35865) üzenetére


Divinity
őstag

Azért a focus messze van egy több account kezeléstől, szép meg jó, hogy tudja némítani a dolgokat de ez csak kb egy okos és személyre szabható dnd.

Edit: már miért lőne tökön? A Mac is ugyanígy működik mégis enged több usert

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#35867) Semin válasza Divinity (#35866) üzenetére


Semin
senior tag

Értem én, de a MacOS és az iPadOS alapjaiban különbözik, és nem is egymás alternatívája.
(több szempontból sem)

(#35868) Divinity válasza Semin (#35867) üzenetére


Divinity
őstag

Ezt nem is állítottam, viszont semmi nem történne az ökoszisztémával ha az iPad engedne több felhasználót, csak úgy mint Mac esetén, az aktív felhasználó iCloudja aktív. Csak hát úgy nem tudnának egy háztartásnak többet eladni amikor nem is lenne indokolt.

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#35869) Alex91 válasza Divinity (#35868) üzenetére


Alex91
félisten

Igy van… Telefon egy szemelyes dolog, az iPad azert lehetne tobb felhasznalos, plane, ha megnezunk mondjuk egy Pro arat…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35870) szabonagyur válasza Semin (#35865) üzenetére


szabonagyur
félisten

Focus eddig nem volt, iPademen az iOS15 lehet már kimarad, mert régi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35871) Semin válasza Divinity (#35868) üzenetére


Semin
senior tag

Érdekes a felvetés, igazad lehet valószínüleg csak a megszokás beszél belőlem. (Tuti a profit az ok)

@Alex91:
Nálunk legalabb annyira személyes mint a teló, nem tudnám párhuzamosan használni az asszonnyal.
Mindkettőnknek pro van, semmivel sem drágább mint egy teló. (Nem is a Flagship)

(#35872) Alex91 válasza Semin (#35871) üzenetére


Alex91
félisten

Minden relativ, de azert iPhone-t, iPadet, Mac-eket, Apple TV stb. fenntartani nslam lassan 3 szemelynek, hat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35873) consono válasza Alex91 (#35872) üzenetére


consono
nagyúr

Jó, de Apple TV-re, meg Mac nem kell mindenkinek :) Vagyis kell, de abból lehet egyet is használni családi szinten.
Mi pl. 4-en vagyunk, de tablet rajtam kívül senkinek sem kell, mióta rendes telefonja van mindenkinek... Én meg lassan a gépről szokom le az iPad miatt.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#35874) Friczy válasza Semin (#35867) üzenetére


Friczy
senior tag

Határeset. A notebookok (így a MacBook is) jellemzően több felhasználós eszközök (bár sokan használják kizárólagosan, pl. én is), a telefon meg szinte egyértelműen személyhez kötődik. Egy tablet, amit nem feltétlenül visz magával állandóan a használója, nyugodtan lehetne egy 'családi' eszköz, ez esetben a többfelhasználós módnak lenne értelme (ahogy pl. az Apple TV-n is van erre lehetőség).

(#35875) Alex91 válasza consono (#35873) üzenetére


Alex91
félisten

Most nincs mindenkinek mindenbol, ertelemszeruen, de ezek is a csaladi kasszat terhelik :).

Egyebkent meg kit zavarna, ha tudnak tobben is hasznalni?
(Nalam nincs is levedve, hogy barki tudja hasznalni, bar teny, hogy alapvetoen en hasznalom.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35876) Parson válasza Alex91 (#35875) üzenetére


Parson
addikt

Namost én se látom nagyon értelmét ennek a mindenkinek saját iPad-et a családban cimü dolgot... egyszerüen fölösleges. Szerintem 2 max 3 ember (kisebb kompromiszumokkal akár több is) gond nélkül kényelmesen tud használni egy iPad-et most is, hiába nincs többfiókos rendszer. Mert az emberek inkább megoldják 'okosba', mintsem, hogy egy olyan eszközt, ami nem állandóan a zsebében van hanem jellemzöen többnyire vmi asztalon hever, csak úgy halmozzanak a családban...
És hát technikailag pedig ha az iPad OS végeredményben finoman, de elvált az iOS-töl (persze egyazon alapokon maradva), szerintem nem lenne gond megoldani ezt a többfiókos dolgot (maximalizálni így is tudják, hogy ne lehessen túl sok, pl 100 felhasználót felrakni). Amivel ráadásul még kivánatosabb lenne családoknak.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35877) Noxy válasza Parson (#35876) üzenetére


Noxy
veterán

Arra nem gondolsz hogy 2-3 felhasználónak mekkora tárhely kellene?
Sokszor még 1-nek is szűkös, ha sokat fotózik videózik.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#35878) Alex91 válasza Noxy (#35877) üzenetére


Alex91
félisten

Ott az iCloud. :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35879) Parson válasza Noxy (#35877) üzenetére


Parson
addikt

Az eszközhasználat nem mindenki számára jelent egyet a tárhelyzabálással. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35880) moleculez


moleculez
veterán

Ha ilyen ágyban heverészős-Netflixes-böngészős általános használatban van, akkor megértem az igényt a több fiokra/megosztott használatra. De nálunk ez nem opció, mert tesre van szabva az én appjaimmal, asszonynak az övéivel, etc... Egyetem alatt nagy hasznát veszem, el sem tudom képzelni hogy másét használjam.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35881) Alex91 válasza moleculez (#35880) üzenetére


Alex91
félisten

Na most ne mar, hogy nem lehetne megcsinalni, hogy amely appokat nem szeretned latni a sajat felhasznalod alatt, azt mondjuk ne lehessen elrejteni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35882) szabonagyur válasza moleculez (#35880) üzenetére


szabonagyur
félisten

Netflixen belül lehet több fiókod is ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35883) szabonagyur válasza Alex91 (#35881) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a baj, hogy pl. én sok olyat használok ahol többfaktoros belépés stb. Onnan mindig ki-be lépkedni is időrablás, plusz sok apróság.

El kell fogadni, hogy amíg nincs 2 fiók iPad-en addig igen is nem mindenkinek megoldás az egy eszköz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35884) moleculez válasza Alex91 (#35881) üzenetére


moleculez
veterán

Egy tobbfiokos mód alatt nagyon sok mindent meg lehetne oldani, kezdve onnan, hogy aki feloldja (mondjuk touchID-val) annak a profiljában old fel alapból. De ettől függetlenül nekem kell a saját kütyü, nekem ez személyes. De megértem azt is akinek nem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35885) Friczy válasza Noxy (#35877) üzenetére


Friczy
senior tag

A tárhelyek jelenleg is erősen szórnak, van, akinek elég a 64 GB, és ehhez képest egy 256GB már négyszerese, az alkalmazások pedig ugyanannyi helyet foglalnak több felhasználó estén is.

(#35886) Divinity válasza moleculez (#35884) üzenetére


Divinity
őstag

Mondjuk az, hogy ha lenne ilyen opció nem kötelezne arra, hogy használni is kell :)
Persze rengeteg scenario van amikor egyszerűen nem releváns vagy legalábbis kényelemtlen lenne ugyanazt használni de azért van bőven olyan is amikor meg jó lenne. Úgy legalább a döntés meglenne. Mást nem az egészből kifakadt céges, magán iCloud témát megoldaná egy csapásra :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#35887) HardRic


HardRic
addikt

Na megjött anyum Airje, végül MM-ból, miután edigi nem igazi árukészletet közöl…
Most pár napig nálam van amíg oda nem adom. Olyan icipici és könnyű az enyém mellett. Nem is értem minek létezik külön iPad mini emellett :DD
A 60 Hz nem vészes amúgy. A Pro-n olyan szar a pixel response time, hogy görgetés közben amúgy sem olvasható semmi, mert elmosódik, szóval a legtöbb dologra a 60 Hz is bőven jó. Rajzolni nyilván a 120Hz jobban adja.

(#35888) Parson


Parson
addikt

Amúgy felmerül a kérdés, hogy jelenleg milyen megoldással használják családok (többfelhasználós szituációban) az iPad-et... mert csak egy készüléket adok a szüleimnek... :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35889) szabonagyur válasza Parson (#35888) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem olyan helyzetben amikor nem számít a személyes adat. Tehát mondjuk híreket olvas aminél nincs feltétlenül fiók külön, vagy emailt olvas de böngészőből stb.

Onnantól kezdve, hogy felkerül bármilyen app ahol vannak saját fiókok akkor max állandó ki be lépéssel elképzelhető az ilyen.

Szülőknél talán annyival lehet más, hogy ott még nincs meg az, hogy mind2 félnek FB, messenger fiók külön, tehát akár a használt alkalmazások között is minimális átfedés ott ahol fiók kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35890) hodostamas


hodostamas
addikt

Hali

nemtudja valaki hogy a holnapi nappal már áruházakban is elérhetőek lesznek az új modellek vagy egyenlőre csak a netes rendelések/előrendelések kiszállítása kezdődik holnap? :R

(#35891) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!
Air 4-ért apróról mi az az ár, ami jónak számít érte?
Jelenleg 180ezer a legolcsóbb, de szerintem türelemmel olcsóbbat is ki lehet fogni.

Azt olvastam már itt korábban, hogy 11" 2018 Pro kifogható akár 150ezerért, az is szóba jöhet.

Felhasználás legnagyobb százalékban CoD:M lenne.

Szerk: Apple weboldal összehasonlítása alapján szinte testvér a két készülék, legfőbb pont talán a processzor, ami nálam számíthat, A12X vs A14.
Lehet emiatt inkább mégis már egy Air4-re felé kellene hajolni, frissebb készülék is ugye 2 évvel.

[ Szerkesztve ]

(#35892) Parson válasza szabonagyur (#35889) üzenetére


Parson
addikt

Hm, ahogy rágcsálom ezt a témát, egyre jobban bosszant, hogy még nincs multifiokos felhasználás az iPad-en... 2 külön eszköz teljesen felesleges lenne egy idösebb házaspárnak, akiknek 1 közös eszköz (de külön fiókkal) böven elég... kicsit noszogatni kéne apple-éket hogy ezt igenis lépjék meg, de iziben és stabil megoldással. :(((

Viszont ezesetben egyelöre érdemes vajon csinálni egy közös fiokot, és akkor nincs kavarás? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35893) Kaba válasza hodostamas (#35890) üzenetére


Kaba
veterán

Üzletben szinte biztosan nem lesz megvásárolható holnap.A webes rendelések is csak a jövő héten érkeznek meg a megrendelőkhöz.

[ Szerkesztve ]

(#35894) consono válasza Parson (#35892) üzenetére


consono
nagyúr

HA kell két accountot kezelni, akkor a webes megoldások jöhetnek szóba: két különböző böngésző, egyik egyiküknek, másik másikuknak felkonfigurálva...

"In God we trust. All others must bring data"

(#35895) Parson válasza consono (#35894) üzenetére


Parson
addikt

Szerencsére Google szolgáltatások vannak preferálva, azon belül a profilváltások megoldhatóak appokon belül. Ennél lenne ugye jobb megoldás ha élböl adott profil alatt nyilna meg minden app...
Viszont a kérdés, hogy ezt a meglévö megoldást érdemes-e egy vadi uj közös apple ID alá nyomni, vagy egyikük meglévö apple ID-ja alatt fusson a történet... de azt hiszem végeredményben ez privát döntésük lesz, csak kiváncsi lennék az itteni véleményekre, pro kontra.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35896) nitro16


nitro16
senior tag

Sziasztok

Gondolkozom, hogy lecserélném az asus zenbookom mert már elegem van a windows hülyeségeiből. ;] Alapvetően egy macbook m1 air modell volt kinézve de elkezdtem nézegetni az ipadeket is.

Leginkább napi szinten böngészés,email,messenger, stream/video nézés (twitch-youtube), zenehallgatásra szoktam haszálni a mostani gépet. Sokszor amikor mondjuk olvasok mellete megy egy videó vagy stream háttérzajnak stb.

Ha jól láttam akkor ipad-n lehetőség van arra, hogy az egyik oldal megy egy video vagy bármi és mellete mondjuk olvasok stb. Arra is van esetleg lehetőség, hogy 3 részre legyen osztva ilyenkor a képernyő? (Mondjuk megy egyik részbe youtube-n zene mellete twitch stream és még ez mellet tudok böngészni?)

A másik kérdésem, hogy van netflix meg apple tv előfizetésem de vannak olyan tartalmak amiket nem tudok megnézni mert olyan streaming szolgáltatónál van ami nem elérhető és így szoktam a "virágboltból kölcsönözni" Erre itt ipad-n van lehetőség? Akár gépre akár egy külső meghajtóra mentve? (macbooknál láttam, hogy ez megoldható illetve ha megveszi az ember az adott programot akkor ntfs meghajtóra is fel lehet másolni).

Még annyit kell tudni, hogy rengeteget utazom melóból kifolyólag és szálloda/hotelból megyek a másikba folyamat. (Lényegében ott élek). Sokszor nem is szoktam vinni a gépet mert nincs kedvem este/utazás közben bohóckodni és így jött az ötlet, hogy talán egy ipad lenne a jó megoldás számomra.

A fentebb lévő felsorolások véget arra jutottam, hogy számomra a modellek közül az ipad pro 12.9 méretű tabletje lehetne a megfelelő. Viszont azt nem tudom, hogy elég-e nekem egy 2020-s 4th generációs modell vagy inkább M1 felé nézelődjek.

Mit javasolnátok nekem? Bocsi előre is a hülye kérdésekért de nagyon nem vagyok képbe ipad fronton. :R

(#35897) Parson válasza nitro16 (#35896) üzenetére


Parson
addikt

Sztem mindenképp kompromisszumokkal jár a dolog, nem lesz tökéletes megoldás. De hogy sokkal kényelmesebb lesz utazáshoz, az tuti. Föleg egy jó billentyüzettel. Az egyidöben megannyi stream nem biztos hogy müködni fog, de sztem annyi baj legyen. Egy stream kis ablakban közben a többi cucc közötti valtogatas sztem meg mindig menni tud, bár én nem használom igy. A virágboltos megnevezés nem tudom mit takar, bocs. Én mindenképp az M1 felé terelnélek. Végeredményben sokkal jobb hosszútávra.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35898) Alex91 válasza nitro16 (#35896) üzenetére


Alex91
félisten

Viragboltozni NAS-sal kell…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35899) Maxxy10 válasza nitro16 (#35896) üzenetére


Maxxy10
addikt

Virágboltos dologhoz csak annyit, hogy megoldható. Viszont közvetlenül nem tudsz iPadre tölteni. Pc-ről kell átemelni a filet, 3utools program tökéletes ehhez.

Mindenféleképpen az M1-es éri meg és egy olyan értékű iPadhez én erősen ajánlom az apple care+ megvásárlásàt is.

(#35900) lugosi válasza Parson (#35876) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"hiába nincs többfiókos rendszer. Mert az emberek inkább megoldják 'okosba',"

Nálunk igazából mindent megoldanak az emberek okosba' :D

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.