Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) Kaba válasza ricogsm (#35350) üzenetére


Kaba
veterán

A számla csak akkor jó,ha listaáron lett vásárolva,(kedvezmény és szerződés nélkül),minden más esetben tiltható.
Az újat javasolnám(kb 3000 Ft-ot kell egy hónapban spórolnod,hogy az árak megegyezzenek).

[ Szerkesztve ]

(#35352) ittakary válasza ricogsm (#35349) üzenetére


ittakary
nagyúr

arra nem, azon vajsima lesz

(#35353) moleculez válasza ricogsm (#35350) üzenetére


moleculez
veterán

Hidd el kellene az a Pencil :DDD Sztem vedd a neppertől, ha újszerű. Ha a Telenyomor mezítlábas ajánlatához hozzávesszük a tokot meg a Pencilt rögtön 300k+ a történet. Az már nem mindegy.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35354) ricogsm válasza Kaba (#35351) üzenetére


ricogsm
őstag

400ertékelése van így nem kell tartani tőle,hogy tiltós a történet.
De a garancia is névre szóló sztem.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#35355) ittakary válasza ricogsm (#35350) üzenetére


ittakary
nagyúr

ahogy látom van 460 pozitívja

nagy baj nem lehet, és ha letiltják attól még ott marad a wifi része

szerintem veheted

(#35356) Kaba válasza ricogsm (#35354) üzenetére


Kaba
veterán

Akkor már nem is dilemma.

(#35357) OCTAMD válasza ricogsm (#35354) üzenetére


OCTAMD
őstag

Te komolyan azt gondolod,hogy számít a 400 pozitív? :DDD

Pont most amikor egy csomó telefon ,ipadek tiltva lettek?

Van aki 1200 pozitívval búcsúzott ,van aki nevet váltott ,mert szorul a hurok

Elmondom,nem számít a rengeteg pozitív sem,és az sem hogy valaki 8-10év óta itt van

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#35358) ricogsm válasza OCTAMD (#35357) üzenetére


ricogsm
őstag

Hmm

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#35359) hadam98


hadam98
senior tag

Bryde Air Max+ Billentyűzet iPad Air készülékre van valakinek? Kijavították a problémákat?
A Logitech-nél valahogy jobb választásnak tűnik. :R

[ Szerkesztve ]

(#35360) ricogsm


ricogsm
őstag

Tényleg 129e Ft egy billentyűzet az iPad Air hoz? Média Marktba láttam. Azt hittem elírták. :DDD

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#35361) hadam98 válasza ricogsm (#35360) üzenetére


hadam98
senior tag

Pont most írtam Logitech és Bryde csinál olcsóbb alternatívát :K

(#35362) moleculez válasza hadam98 (#35359) üzenetére


moleculez
veterán

Kapott valami firmware updatet ha jól tudom, és állítólag már okés.
Ez alapján:
[link]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35363) Gergőke88 válasza OCTAMD (#35357) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ki búcsúzott?
nevvaltas Lalee?

(#35364) hadam98 válasza moleculez (#35362) üzenetére


hadam98
senior tag

Így akkor jobb vételnek tűnik mint a Logitech féle. Sokkal inkább hasonlít egy laptopra és pont ezért tetszik. Szerintem következő hónapba vétel lesz :K

(#35365) ricogsm válasza hadam98 (#35364) üzenetére


ricogsm
őstag

Hol lehet kapni itthon iPad Air 4 hez?
89$ ért jó vételnek tűnik. [link]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#35366) hadam98 válasza ricogsm (#35365) üzenetére


hadam98
senior tag

Itthon közvetlen szerintem nagyon nincs, viszont a hivatalos EU oldalról tudsz rendelni ide :)
[link] https://www.brydge.eu
Megrendeled az oldalról és 1 hét alatt megjön hozzád Magyarországra.

[ Szerkesztve ]

(#35367) Rellind válasza hadam98 (#35366) üzenetére


Rellind
senior tag

A mágneses cover nem jó rá…. :U Ellenben megmozgatta a fantáziámat nekem is…

(#35368) consono válasza Rellind (#35367) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem is, de nincs magyar kiosztással ez sem :/ Én meg levelezni, chatelni, fórumozni leginkább magyarul szoktam... Tudom, van német, de akkor is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#35369) Süvi válasza OCTAMD (#35357) üzenetére


Süvi
őstag

Erről írnál néhány részletet?
Köszönöm

(#35370) Noxy válasza OCTAMD (#35357) üzenetére


Noxy
veterán

Akkor szerinted menjen mindenki a boltba újat venni? :U
Ennyi erővel írhattad volna azt is hogy ne menj ki az utcára, mert a fejedre esik egy cserép. :W

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#35371) OCTAMD válasza Noxy (#35370) üzenetére


OCTAMD
őstag

Rengetegszer lett leírva már mindenhol,magyar szolgáltatósokkal szokott a gond lenni,sosem a nyugatról behozottakkal

Ettől függetlenül,valaki ugyanúgy megveszi a magyart,aztán beszívja esetleg

:W verheted a falba,pedig egyszerű ez :DDD

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#35372) Rellind válasza consono (#35368) üzenetére


Rellind
senior tag

Van matrica... Tudom proszto de szegény ember vízzel főz :U :DDD

(#35373) consono válasza Rellind (#35372) üzenetére


consono
nagyúr

Azt még lehet valahol kapni? :D De a Brydge így is kuka nekem, mert nincs meg a billentyű a hosszú í-nek a német kiosztáson... Ja, meg kis enteres, azt sem szeretem :) Kevesebbet kellene válogatni....

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#35374) MarciKING24


MarciKING24
tag

Sziasztok! Android után készülök teljesen átállni ios-re. Vissza, mert Ip5s-ig az összes Iphone megvolt ami megjelent, most viszont már fejlődött annyit az alma, hogy ideje visszatérnem (nagyon tetszik az ios15). Nos, a mobil részt nem is említeném, de egy ősrégi tabletet használok 2014 óta a mai napig hibátlanul (ami mondjuk döbbenetes, mert egy Samsung Tab S 10.5wifi + cellularról van szó), és ezzel kapcsolatban lenne 2 elég fontos kérdésem, amit nem említettem, a kinézettem egy Ipad Air 4 legalább 128gb de ink 256os. Szóval, lehet-e ezzel torrentezni? Illetve sok mindent olvastam már a hangszóróiról, de nem tiszta: akkor ez most 2 hangszórós stereo, vagy mi a szösz? Ez a kettő elég fontos lenne, mert netflixre is lenne használva, de megelőznék egy gondolatot, nem zavar a képarány és a két fekete sáv alul felül, tehát ugorjunk, sokkal inkább aggaszt, hogy szól-e legalább olyan jól mint az én 7éves masinám?! Minden nap használnám munkára is, de erre tudom hogy alkalmas szóval ez nem téma.

Straight outta Compton

(#35375) smc válasza MarciKING24 (#35374) üzenetére


smc
addikt

Torrentezni nem lehet, max valamilyen böngészős marhasággal..
Hangszóróból kettőt kapott amik fektetett módban stereot nyomnak(két hangszórórács csak dísz rajta), élőben nem hallottam. de van itt pár tulaj már.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35376) moleculez válasza MarciKING24 (#35374) üzenetére


moleculez
veterán

Torrentet nem használok (iPadon ;] ), a hangja teljesen rendben van, szerintem jól szól. Atlosan van a 2 hangszóró (bal felül, és jobb alul, de lehet hogy fordítva :DDD ), szóval minden nézetben kap valamiféle sztereo hatást. Igaz, én 80%-ban fülessel használom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35377) hkari válasza MarciKING24 (#35374) üzenetére


hkari
őstag

A régi tabnál biztosan jobban szól. A Tab S6-nál már roszabbúl, de azért az 4 hangszórós, és sokkal újabb mint a 2014-es TAB S.

(#35378) HardRic


HardRic
addikt

Nem tudom érdekel-e bárkit is, de megosztom a legújabb videólejátszós tapasztalataimat. :DDD

Szóval amikor nem Netflixen, vagy egy éppen aktuális streaming platformon filmezek, sorozatozok, akkor a processzem úgy néz ki, hogy:
- iPaden letöltöm a torrent file-t, azt Files appban bedobom OneDrive-ba.
- A Windowsos gépemen a torrent kliens figyeli a leszinkronizált torrent file-os mappát, és egyből megkezdi a letöltést.
- UPnP szerverrel pedig megosztom a letöltött media tartalmakat, és iPaden valami videolejátszóval megnézem.

Elméletben nagyon szép a folyamat, a Windows-os géphez hozzá sem kell nyúlnom. Ahol gond volt, hogy a korábban használt media serverem nem igazán szerette magától befrissíteni a library-t. Az UMS-sel nincs ilyen gond.

Viszont az UMS-t eddig nem szerettem, mert az LG TV látta, de az Infuse az iPaden nem. Alapvetően fel sem merült bennem, hogy az Infuse-zal bármi gond lehetne, mert mégis csak egy havidíjas, gyakran frissített app. De a nagy francokat.

Mostanában nem egyszer kellett újraindítanom, mert tekerésnél kifagyott, és egyre gyakrabban volt problémája a media server elérésekkel.

Úgyhogy kukáztam az Infuse-t, megvettem az NPlayert ami egyszer fizetős és sosem voltam boldogabb. 70 órányi töltés nélkül, pöccre látja az UMS szervert, kezel DTS hangot, mindenféle HDR-t, úgyhogy 10/10 az élmény. Tudom, gyakran volt már itt ajánlva az NPlayer, de most itt van még egy. Tényleg nagyon jó.

(#35379) hadam98 válasza MarciKING24 (#35374) üzenetére


hadam98
senior tag

Szia,

A torrent megoldható végülis iPad készüléken viszont én nem javaslom. A legjobb módszer, hogy veszel egy NAS-t és úgy már könnyen tudsz azon keresztül tölteni bármit telefonról és iPad-ról is. A Plex szerver akkor megy amikor akarod és az egész család eléri. Kicsit drága, 100 körül van de csak egyszer kell megvenni. Utánna az összes Apple termékre ott az Infuse ami magasan a legjobb, ha van aki nem Apple készülékről nézi akkor ugyan úgy ott a Plex hiszen az Infuse Plex szervert használja, legalábbis így a legjobb. Irj nyugodtan segítek és ezek után garantálom senki nem fog vissza váltani se Android se Windows gépekre, mert a NAS(Plex)+Infuse kombó magasan ver mindent.
Az iPad Air 4 tegnap jött meg, sztereo hangszóró és Infuse is magasan a legjobb arra is. Gyönyörű kép és hang :K

(#35380) hadam98 válasza HardRic (#35378) üzenetére


hadam98
senior tag

Szerintem nem az Infuse hanem maga a szerver a gond. Nekem bármit lejátszik és itt van iPhone 11 Pro, iPad Air 4, iPhone SE valamint a régebbi Apple TV 4K, soha nem volt vele probléma. Itt szerver lesz a gond…

(#35381) HardRic válasza hadam98 (#35380) üzenetére


HardRic
addikt

Nem egy szerverrel, hanem többel is baja volt, és csak az infuse-nak. 2 laptop, az NPlayer és az LG OLED nem panaszkodik csak az. De mostmár teljesen mindegy, NPlayer jobb is, olcsóbb is.

(#35382) hadam98 válasza HardRic (#35381) üzenetére


hadam98
senior tag

Én az értékeléseket látva nem látom, hogy ilyen rossz lenne főleg magamból ki indulva. Nekem soha nem volt vele bajom… Az nPlayer meg közel sem olyan jó mint az Infuse, elég megnézni a funkciókat és már nem is frissítik.

(#35383) HardRic válasza hadam98 (#35382) üzenetére


HardRic
addikt

Neked az a tapasztalatod, nekem ez. Mostmár nem kell azzal szenvednem, hogy leülünk kajálni, és 6x újraindítok mindent, mert nem sikerül berakni mellé egy filmet. Mire nagynehezen összehozom meg már kihűlt minden. NPlayerrel pöccre megy, nincs többé szarakodás. Örülök, hogy nálad jó, nálam nem volt. Használd egészséggel.

(#35384) Rage47 válasza hadam98 (#35382) üzenetére


Rage47
veterán

Frissítik az nplayert is, de nincs olyan feauture, ami hiányzik :D Egyedül a spatial audio kellene, de azt az Infuse sem tudja szerintem.

(#35385) ithomas válasza HardRic (#35383) üzenetére


ithomas
őstag

Nálam is egyértelműen az nplayer a nyerő.
Próbáltam ipad-en és iphone-on is lejátszani NAS-ról 40-50 gigás BD ripeket.
Infuse alatt ha beletekertem, hosszú másodperceket kellett várni, volt hogy bele is fagyott.
Gondoltam biztos a wifi hálózat a szar...aztán felraktam az nplayert, és láss csodát olyan gyors minden mintha lokálba lenne.
Mivel az ára is tök reális, nem volt kérdés melyiket vegyem... :)

Real eyes realize real lies!

(#35386) HardRic válasza ithomas (#35385) üzenetére


HardRic
addikt

Ugyanez :) Infuse ilyen méretű file-oknál kivétel nélkül mindig kifagyott vagy hooooooossszan tekert.

(#35387) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Azzal az alábbi háttérinformációkkal feltöltött kérdéssel fordulok felétek, mely alapján némi támpontot és segítséget szeretnék kérni - javaslat formájában - Ipad vásárlás tekintetében.

Én pedagógusként dolgozom egy többszintű tagozaton belüli gyerekanyaggal foglalkozó iskolában. Informatika a fő területem, és én a pályámon mindig azt az álláspontot képviselem, hogy amit lehet, digitalizálom és előnyt élvezzen a dinamikus távelérések. Osztályfőnök is vagyok, így kétségtelen a töménytelen papírmunka. Naptárba vezetem a tanórai haladási pontokat.

Célom a naptár és a majdnem a teljes papírmunka digitális formában történő helyetesítése. Kétség sem fér hozzá, hogy a most kezdett tanév eleji feladataim során adódó papírmunkák kezelésénél jól jött volna egy táblagép.

A kérdés az, hogy a fenti célok maximális eléréséhez milyen táblagépet érdemes venni. Természetesen az egyedüli korlátaim a pénz, de ha sokat segít a komolyabb gép, akkor nem tökölök.

Táblagéppel szembeni elvárások:

- Digitális naptár emlékeztetővel
- Jegyzetelés (toll biztos kell)
- Minden szükséges dokumentumot scan vagy fotózott formában egy kialakított mappa struktúrában tárolni és az épület bármely pontján instant elővenni
- Napi szinten hordoznám, így masszív tokot szeretnék (nekem a gyárit ajánlották)
- Hosszútávra gondolkodok, a támogatást ismerve 5-6 évre mindenképp
- Mindenképp a legfrisebb modellek közül szeretnék választani.
- Mini és alap (10,2 asszem) nem játszik: Marad Air 4 és Pro
- Némi játék
- Microsoft Office, de csak alapfunkciók tekintetében (Ipadhez bill nekem nem kell!)

Szívem szerint 12,9-es Pro-t vennék, csak is azért hosszútávú használata garantált. Tesómnak 2021-es 11 colos Proja van. Mivel ua mint az Air 4, így lehet kicsi lesz?

Köszönöm szépen előre is a helpet! :R

Esetleg 14-én esélytelen egy Air 5 bemutatása?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#35388) Divinity válasza Carasc0 (#35387) üzenetére


Divinity
őstag

Air 5 nem valószínű.
Ilyen felhasználásra nem kell a Pro ha az erőt nézzük. Simán elég az Air 4, főleg szoftveres igényeid vannak amiket simán hoz. Persze ha a méret kicsi akkor Pro de más nem indokolja

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#35389) Süvi válasza Carasc0 (#35387) üzenetére


Süvi
őstag

Ahogy @Divinity fórumtárs is írta mindegyik készülék Air 4 és Pro is tudja erőben és szoftveresen is (Air4 helyett én M1-es Pro-t vennék az 5. és 6. év miatt); méretben nehéz dönteni (szerintem egy 12"-os Ipad lenne a tökéles :), ilyenre várok én is régóta).

Hasonló munkakörben (egyetemi oktatás) a következő alkalmazásokat használom:
-"Digitális naptár emlékeztetővel" - Calendars 5 (Readdle)
-"Jegyzetelés" - Notability (Nagyon komoly Add-in naptárt lehet hozzá venni évi 6.900 Ft-ért, de még erre nem volt szükségem)
-"Minden szükséges dokumentumot scan vagy fotózott formában egy kialakított mappa struktúrában tárolni és az épület bármely pontján instant elővenni"- Scanner Pro (több száz oldalt scaneltem, nagyon jó minőség)
-"Gyári tok"- Vannak tőle erősebb, tartósabb tokok fele árban, pl. ESR
- "Microsoft Office alapdolgokra" - Microsoft 365 kiválóan alkalmas erre.

(#35390) Carasc0 válasza Süvi (#35389) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszönöm szépen! (Divinity-nek is természetesen a választ!)

Hasonló munkakörben vagyunk tehát. Te alkalmazod is, amit én ki szeretnék építeni. Szükséges bármiféle Screenprotector a masinára? Én nem igen költenék rá, de megoszlanak a vélemények.

Az általad öszegyűjtött refelektumokat rögzítem. Jól jöhet. Olyan ESR tokot hol tudok venni? Jó lenne magyar földön, külföldről nem igen rendelnék most.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#35391) Maxxy10 válasza Carasc0 (#35390) üzenetére


Maxxy10
addikt

Egy sima fólia mindenképpen ajánlott mikro karcok miatt. Pár száz forintos tétel

(#35392) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok sikerült szert tennem egy iPad air 4 erre.
Ehhez a típushoz keresek olcsó illetve drágább tartozékot Aliexpresszről illetve tokot és fóliát szeretnék választani.
ki mit ajánl? Vagy engedjem el az alis cuccokat?

aki gyerekének vette milyen gyereknek való alkalmazások vannak?
2 éves korig.
nagyon szeret rajzolni firkálni.
Iphone 3 idejében volt ios a kezemben.
youtube vanced nem lehet feltenni ios mi van helyette ?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#35393) Süvi válasza Carasc0 (#35390) üzenetére


Süvi
őstag

Részben tudok csak válaszolni.
Magyar boltokban nem vagyok annyira otthon (vám, ÁFA előtt vettem még az aliről), inkább mutatnám, hogy milyen vált be. Az egyik készüléken ilyen van, a másikon a bill. miatt csak egy ilyen egyszerű hátlap. UAG tokot lehet kapni, egy ismerősnek ilyenben van a készülék, fogtam én is kezemben, nagyon erős, biztos nem hajlik meg. De nagyon jó értékelést kapnak a Zugu tokok (talán ez a legjobb mind közül, ha biztosan nem kell bill.)

Fólia (Toll on): a hozzászólások alapján két fajta kijelzővel érkeznek az ipadek:
1, "semmitől sem karcolódik meg"
2, "levegő is karcolja" :) (Troll off)

Ha csak itthon használnám szerintem nem lenne rajta fólia, mert nem karcolódna.
A toll és a környezet miatt viszont van rajta jobb minőségű (ESR) üvegfólia.
Hiába próbálom mellőzni a krétát, a kollégák mindenhová leteszik a szivacsot és néha nekem is használni kell, így "poros" a környezet és tényleg bátrabban viszem magammal, veszem elő bárhol.

(#35394) Fixmiki


Fixmiki
tag

Sziasztok, egy kérdés , youtubon hogyan lehet az automatikus felirat fordítást elérni? Ha chromban asztali webhelyet kérek akkor be lehet kapcsolni, viszont ott nem támogatott a teljes képernyő. Köszi

(#35395) sebgutkopf válasza consono (#35321) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Van benne valami, amit írsz, hogy nem ölnek bele már energiát.

A foltozásban csak részlegesen hiszek, fontos, de mindig lesznek új hibák, illetve javíthatatlan hibák. Lást a teljes M1 chip az összes 2021-es ipad pro tulaj érintett. HW tervezési hiba miatt az összesben ott a "gyári" biztonsági rés, ami javíthatatlan. Nem véletlen jön nagyon hamar az M2.

Mindezek ellenére tablet vonalon még mindig az ipad-eket tartom a legjobbnak és nem tervezek droidos tabletre váltani, ellenben nem szégellem a saját eszközt se kritizálni. :)

(#35396) sebgutkopf válasza qqzs (#35329) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ipad-en face id csak a 2018-as pro-tól kezdődően van (akkor volt a design váltás), tehát 2018, 2020 és 2021-es 12,9 és 11-es pro-k.

Értesítés hangereje sajnos = a csenetés hangereje beállítással
Tehát Beállítások/Hangok és ott a Csengő és jelzések (egyben van).
Ha kikapcsolod az állítás gombokkal funkciót, akkor a hangerő gombok bésőbbi nyomkodása a média hangerejét fogja állítani és nem piszkál bele az értesítésekbe. Tableten ezt a beállítást preferálom, telefonon meg fordítva.

(#35397) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Melyiket?
ipad pro 2019
ipad 8
ipad air 3

[ Szerkesztve ]

(#35398) Maxxy10 válasza mr.tamasbiro (#35397) üzenetére


Maxxy10
addikt

Pro

(#35399) smc válasza mr.tamasbiro (#35397) üzenetére


smc
addikt

Pro nem volt 19-ben. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35400) Gzolo válasza mr.tamasbiro (#35397) üzenetére


Gzolo
senior tag

Én várnék jövő hétig, mert jönni fog az alap 8 helyére az új gép, jelek már vannak, fogy a készlet.

[Macrumors Ipad 8 Low Stock]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.