Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) hszilard666 válasza Semin (#35047) üzenetére


hszilard666
veterán

Nein.

Hivatalos eladás után 30 nappal elindul a gari akkor is ha nincs aktiválva csak áll a polcon. :U Ha korábban aktiválják akkor korábban indul a gari.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#35052) honeypot válasza OCTAMD (#35050) üzenetére


honeypot
tag

Ez azért eléggé vicces lenne.

(#35053) jófejsrác válasza OCTAMD (#35050) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Érdekes dolog ez mert, én tavaly novemberben vettem gms boltból 11 pro-t és az 1 éves apple garancia az én aktiválásomtól indult. Ha nem ebbe a témába vág akkor nem szóltam.

(#35054) mindthecrap válasza honeypot (#35052) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Megint elkezd mindenki elbeszélni egymás mellett, ha veszel boltban egy ÚJ terméket 27% áfás számlára akkor annak a garanciája a vásárlás másodpercétől kezdődik, akkor is ha Steve Jobs szelleme ír be ide, hogy nem, a törvény az törvény. Semmi ilyen kikötés nincs, hogy fél évnél többet áll a Media Markt raktárban akkor kevesebb a garancia, ez agyrém lenne.

A múltkori sztoriban valószínűleg a kereskedő "okosban" szerezte be és az Apple őt vette végfelhasználónak, ezért elkezdte ketyegtetni a garanciaidőt. Ettől függetlenül a kereskedő köteles jótállni a vásárlás napjától X ideig ami a szerződésben vagy a számlán meg van adva, max ő kifizeti az Apple-nek a javítást.

[ Szerkesztve ]

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#35055) Noxy válasza hszilard666 (#35051) üzenetére


Noxy
veterán

Ne írjál már h..séget. :W Jul-ban vettem a Müncheni MM-ban, karácsonykor adtam oda. Dec 23-tól indult az egy éves Apple gari, mert akkor lett aktiválva.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#35056) hszilard666 válasza Noxy (#35055) üzenetére


hszilard666
veterán

Apa, több évig az applenek dolgoztam, ne legyél már autista pls. :DDD Több ilyen szituval találkoztam amikor nem hivatalos viszonteladónál lett eladva a termék.

Lehet hogy münchenben más szisztéma alapján dolgoznak, de itthon ha a boltban veszel egy apple terméket akkor a bolt a nap végén lejelenti a gyártónak hogy ezt a szériaszámot eladták ezzel a számlával. Ha nem aktiválják be a terméket 30 napig akkor a gyártó pedig elindítja a garit.

De várjál. Ha van a polcomon egy original iphone 3G ami nem volt még nem hogy beaktiválva még kibontva sem akkor még bőven garis?! :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#35057) mindthecrap válasza hszilard666 (#35056) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Igazából azt kéne rendbetenni a fejekben, hogy itt három külön tényező van:
- Magyarország törvényei a jótállásról ami a kereskedő és a vevő között jön létre, nem a vevő és az Apple Inc. között. Eszerint egy iPad pro-ra 3 év jótállás van akkor is ha az iStyle adja el és akkor is ha a Jóska GSM Kft (aztán persze sok sikert behajtani rajtuk)
- Van egy szerződés a kereskedő és az importőr között, ezen múlik, hogy ki állja a cehet ha szar van a palacsintában, de ehhez semmi köze a fogyasztónak, hogy a kereskedő az Apple hivatalos nagykerben vette-e vagy egy német outletben. Te a kereskedővel állsz szerződésben.
- Van ez az Apple "garancia" menüpont ami szép és jó de a magyar törvényeket nem írja felül. Amennyire tudom, itthon csak annyi haszna van, hogy amíg ez ketyeg addig könnyebb a gariztatás, "szó nélkül" intéztik a nagy szervízek.

[ Szerkesztve ]

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#35058) Semin válasza mindthecrap (#35057) üzenetére


Semin
senior tag

Csak a saját tapasztalatom tudom megosztani.
Ez a konkrét iPad 2021.01.14.-én lett vásárolva ajándékba.
Aktiválva átadás után lett 03.02.-án.
Eddig garis az apple szerint :

Valójában - a magyar törvények értelmében - 3 év jár rá.
(apple.hu, nincs kereskedő)

[ Szerkesztve ]

(#35059) Divinity válasza Semin (#35058) üzenetére


Divinity
őstag

Szerintem elbeszéltek egymás mellett

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#35060) OCTAMD válasza honeypot (#35052) üzenetére


OCTAMD
őstag

Elég vicces lenne igen,ha most kicsomagolnál egy 2017 vagy 2018ban gyártott Apple cuccot,azt elindulna az 1év garid,ugye te sem gondolod komolyan

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#35061) honeypot válasza OCTAMD (#35060) üzenetére


honeypot
tag

Mondok jobbat. Van egy garis 6s plusom.

(#35062) smc válasza Semin (#35058) üzenetére


smc
addikt

Tehát akkor:
1. Ha apple-től vesszük akkor az aktiválástól indul a gari.
2. Ha viszonteladótól akkor az eladástól, mert ott lejelentik az apple felé hogy el lett adva, így a számla szerint és az OS szerint is egyezik a gari
3. Ha szürke helyről, akkor lehet bibi, illetve bolti a hivatalos gari helyett.
Így korrekt?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35063) Semin válasza smc (#35062) üzenetére


Semin
senior tag

Az eddigi tapasztalatok alapján. :K
Biztosan vannak hard capek, hogy a 2 éve nálad lévő (megvásárolt) cuccnak ne most induljon a garija, hiába most aktiválod. Hátha erre is lesz precedens valakinél.

[ Szerkesztve ]

(#35064) smc válasza Semin (#35063) üzenetére


smc
addikt

Noxy nem illik a képbe akkor csak:
”Jul-ban vettem a Müncheni MM-ban, karácsonykor adtam oda. Dec 23-tól indult az egy éves Apple gari, mert akkor lett aktiválva.”

Szerintem hazudik ;]

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35065) OCTAMD válasza honeypot (#35061) üzenetére


OCTAMD
őstag

Csak nem 2017ből,azt tedd hozzá

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#35066) Semin válasza smc (#35064) üzenetére


Semin
senior tag

Simán lehet hogy dinamikusan kezeli az apple. Ennél a szériánál pandemia + ki tudja milyen lófütty és most legyen fél év.
Csak hát ugye sehol nincs leírva. User nem rizikózik aktivál.
És -az ajándékozás kivéve - azért valljuk be kevés az olyan eset , hogy három-négy hónapot áll a polcon aktiválatlanul egy cucc vásárlás után.

(#35067) honeypot válasza OCTAMD (#35065) üzenetére


honeypot
tag

Nem. A 6s 2015-ben jelent meg, és 2018-ig gyártották. Hogy az enyém mikor lett gyártva azt nem tudom, de még szeptemberig garis. 2 hónapja bevittem egy hivatalos (szlovákiai) apple szervizbe a gyenge akku miatt és 2 nap múlva telefonáltak, hogy diagnosztika alapján alaplaphibás és adtak egy teljesen új készüléket.

(#35068) telefonmágus válasza honeypot (#35067) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Na az igen nagy baj ha nem tudod a gyártás idejét,mert akkor így semmi értelme nem volt részedről hozzászólni

SN szám 4.és 5. karakter azért beszédes ám

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#35069) mindthecrap válasza smc (#35062) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Bárkitől veszed Magyarországon új termékként, 27% áfával (és fogyasztóként, ez fontos! Ha cégre veszed akkor jótállás 1 év, a 2 milliós gépre is) akkor a vásárlás pillanatától van három év jótállás (250k felett) ami a kereskedő és közted él. A magyar törvények nem ismerik el egy iPad menüjét hatóságnak, mindegy, hogy az 2021-et vagy 2019-et vagy 2033-at ír garancia végének. A menűben ha aktív a garancia az csak annyit ér, hogy az Apple szervízek lazábban kezelik. (A német MM-ot felesleges ide keverni mert arra a német törvények érvényesek.)

Továbbra is össze van mosva, hogy egy termékre van-e jótállás, meg az Apple hajlandó-e javítani. Az Apple visszautasíthatja a javítást ha közvetlenül adod le, de a kereskedő akinél vetted mondjuk egy német nagykerből hozta be szürkén, a kereskedőhöz kell ilyenkor menni aki köteles jótállni. Hogy ezt hogy oldja meg az az Apple-t nem érdekli, küldheti egy szlovák vagy francia szervízbe is vagy fizet az iStyle-nak, a lényeg, hogy neked egy működő készüléket kell visszaadni.

Tehát utoljára írom, a jótállást jogilag nem az Apple adja hanem a kereskedő, az már csak technikai kérdés, hogy ha premium resellernél vetted akkor a hivatalos Apple szervízek beveszik tőled közvetlenül is, nem kell elutaznod a kereskedőhöz ahol vetted. Az Apple megtagadhatja a javítást, de a kereskedő nem, ha valóban a jótállás alá esik a hiba, akkor keresnie kell egy szervízt és megjavíttatni.

[ Szerkesztve ]

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#35070) honeypot válasza telefonmágus (#35068) üzenetére


honeypot
tag

2018-ig gyártották a 6s-t, szóval attól újabb nem lehet. Mégsem járt le a garancia a polcon.

(#35071) telefonmágus válasza honeypot (#35070) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Akkor várjuk a serial numbert,hogy megnézzük miért nem járt le az 1év gari

:DDD

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#35072) honeypot válasza telefonmágus (#35071) üzenetére


honeypot
tag

Ha megmondod, hogy az előző telefonom sorozatszámát (amit leadtam a szervizbe) megtudom-e nézni valahol akkor máris mondom.

(#35073) telefonmágus válasza honeypot (#35072) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Dobozon rajta ám

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#35074) honeypot válasza telefonmágus (#35073) üzenetére


honeypot
tag

Közben rájöttem én is, és meg is kerestem a dobozt. Az applesn.info alapján Production date 2019-02-26. Ami azért érdekes ha 2018-ban leálltak a gyártással.

(#35075) telefonmágus válasza honeypot (#35074) üzenetére


telefonmágus
senior tag

6S 2019ben ment még ám :)

Na akkor mégse olyan rég volt a polcon :DDD

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#35076) honeypot válasza telefonmágus (#35075) üzenetére


honeypot
tag

6S Launched 2015-09-09
Discontinued 2018-09-12
Érdekes, hogy mégis 2019-ben gyártották. És ha igaz ez a gyártási dátum akkor ezek szerint azért nem csak 1-2 hónapot állt a polcon, mégsem veszített egy napot sem a garanciájából.

(#35077) telefonmágus válasza honeypot (#35076) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Igen általában 11 hónap állás felett szokott a gond lenni,ha addig nincs aktíválva

De mivel a tiéd nem annyira nagyon régi,így nincs gond

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#35078) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Sajna a youtubeon nem találtam összehasonlító videót (de lehet bénán kerestem) az ipados 14.4 és a 14.7 között az akkuidőre vonatkozólag. Van esetleg valós tapasztalat hogy alakul az akkuidő 14.7 esetén a 14.4-hez képest? Megmondom őszintén a 14.4 akkuidejével nincs sok bajom, de a safariban nézek sok youtube videót és ott eléggé bugos a teljes kijelzőre váltás illetve a videókba való beletekerés is (ahogy pöckölöm a kijelzőt a tekeréshez kilép a teljes kijelzős módból vagy a videó elejére ugrik, extrém esetben még be is zárja a safarit.) De ha ez a hiba fenáll a 14.7-ben is (safariban) akkor hagynám a mostani 14.4-et mert más bajom igazán nincs vele.
Köszi!

ˣ

(#35079) Maxxy10 válasza tuzpenge (#35078) üzenetére


Maxxy10
addikt

Miért nem a YT appot használod?

(#35080) mindthecrap válasza Maxxy10 (#35079) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Gondolom az AdBlock miatt?

Ez kb olyan kérdés, hogy melyik benzinnel fogyaszt kevesebbet egy 2006-os Opel Astra, MOL vagy OMW benzinnel?

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#35081) Maxxy10 válasza mindthecrap (#35080) üzenetére


Maxxy10
addikt

Aha
YT prémium vpn-nel valami 1.2£ havonta.

(#35082) mindthecrap válasza Maxxy10 (#35081) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Vágom, nekünk van rendes, kb 5 rongy és öten használjuk annyi felhasználói fiókot enged hozzá kapcsolni, feleségem, hugom, feleségem két barátnője meg én. Mivel TV-n nézzük többnyire így AdBlock amúgy sem játszana.

[ Szerkesztve ]

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#35083) Semin válasza mindthecrap (#35082) üzenetére


Semin
senior tag

Szintén zenész. Nem vacakolok reklámokkal, a letöltés/ háttérbeli használat előnyeit is beleszámolva. Nem ez az összeg fog csődbe vinni :)

Bár én nem vagyok mérvadó, mert ha egy kicsit is racionálisan költeném el a pénzem nem 300k+-os tabletet használnék netezésre :))

[ Szerkesztve ]

(#35084) bostone válasza Semin (#35083) üzenetére


bostone
addikt

Azért mégis picit más a drágább cucc bármire is.

(#35085) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!

Nagyon ciki, de nem vágom az ipadban a használathoz ezt azt és halálra idegesit.
Például ha letöltöm a NAS-ról képeket az Ipad tárhelyére a cuccokat akkor csak "Fájlok' nevü app-on keresztül tudom megnyitni, DE akkor is úgy,hogy folyamatos nyomvatartás után jelenik meg egy uszómenü és ott gyorsnézet és így lesz kvázi képnézegető.
De a "Fotók" nevü app üres csak azt látom amit tablettel fotóztam le vagy ha lehivom az apple felhőből ezt azt... DE hogy benn tárhelyen lévő cuccot szeretném megnyitni azt sehogy sem engedi.
Ugyanez a bajom videók esetében amit letöltök avit akkor erre telepitettem VLC playert és nincs ott sem ilyen klasszikus megnyitás opció hanem Fájlok keresztül kell kattintanom és egyszer csak megjelenik megnyitáskor VLC ikont jobbfelső sarokban és így jutok el oda.
Erre tudnátok használati tippeket adni? :DDD

(#35086) mindthecrap válasza Redpaladin (#35085) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Ettől a Fájlok vs. Fotók dologtól én is téptem a hajam az első hónapokban. NAS-t nem használok, de a Google Drive vagy például az Adobe Lightroom esetében egyaránt felajánlja a Fotókba és a Fájlokba exportálást is. Talán az lehet a mögöttes logika, hogy a Fotók az elsősorban a fotóid amit a telefon kamerájával lőttél családról, kajákról stb, ne ebbe keveredjen bele mondjuk egy tervrajz vagy egy csöcsös nő :D

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#35087) honeypot válasza Redpaladin (#35085) üzenetére


honeypot
tag

Fájlok appben megnyitod a képet, aztán elmented fotóként [kép]

(#35088) HardRic válasza Semin (#35083) üzenetére


HardRic
addikt

Én és pár ismerős Argentin VPN-t használva fizettünk elő, kb 370 ft havonta. Franc fog adblockkal szarakodni safariból ha nem muszáj.

(#35089) Redpaladin válasza honeypot (#35087) üzenetére


Redpaladin
tag

Köszi a tippeket!

Így már értem,hogy apple ugy csinálja meg az app-okat,hogy rólad feltételezi hogy ugyis hülye vagy hozzá. :))
Nekem jobban bejött eddig android mint ipad féle megoldások ahol minden végtelenül le van egyszerűsítve.
Még ismerkedek talán később pozitivabb lesz a véleményem erről.

Most aktiváltam az apple tv+ 3 hónapos ajándékidőszakot és meglepő,hogy alig van kínálat és van köztük olyan ami ettől függetlenül felárasak, ehhez képest nyilván jobb netflix, hbo és amazon prime... csak azért lepődtem meg mert most léptek a streampiacra nemrég és ilyenkor inkább arra kéne törekedni,hogy minnél több tartalom és olcsóság mig nem érik el megfelelő előfizetői szintet nem? :F

(#35090) HardRic válasza Redpaladin (#35089) üzenetére


HardRic
addikt

Az AppleTV+ amit ingyen kínálnak új felhasználóknak egy ideig, amin csak sajátkészítésű filmek, sorozatok vannak. Teljesen más az üzletpolitika ott mint egy Netflixnél.

(#35091) Kaba válasza Redpaladin (#35089) üzenetére


Kaba
veterán

Az ajándék időszak korábban 1 év volt.A kínálatot befolyásolta a covid helyzet.A közeljövőben bővülni fog a kínálat,ezért is lett 3 hónapra lerövidítve az ingyenesség.

[ Szerkesztve ]

(#35092) Noxy válasza Redpaladin (#35085) üzenetére


Noxy
veterán

Minden NAS-nak van app-ja az iOS-re. Nem kell semmit előre letölteni mert online már a NAS-n látni a képet, bárhol bármikor. Ha meg offline akarod látni akkor egy két bökéssel leszedi az iPad-ra.
Videókkal uan ez. Ha van net, 2-3 TB videó között válogatok, ha meg nincs, pld repülőn, leszedem és az iTunesben hozzáadom a fájlmegosztásnál a VLC-hez, vagy valamelyik videóplayer app-hoz.
Ennyi lenne.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#35093) milkabrams


milkabrams
őstag

iPad és iBasso dc03 kompatibilitása valahogy megoldható?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#35094) NomAd_82 válasza NomAd_82 (#35039) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

és a történet vége.
Az üzlet kártalanított és visszaadták a vételárat.
További jó ipad használatot mindenkinek.

(#35095) bostone válasza NomAd_82 (#35094) üzenetére


bostone
addikt

A bolt az ajánlott boltok listáján szerepel?

(#35096) NomAd_82 válasza bostone (#35095) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Ahha, hivatalos forgalmazó...

(#35097) mave13 válasza NomAd_82 (#35096) üzenetére


mave13
őstag

Örülök, hogy végeredményben jól végződött a dolog...
Tegnap az MM-ben vettem egy MacBook Air-t akciósan... Elvileg 3 év garancia van rá, hát majd meglátjuk... ne legyen rá szükség.

Icewolf || kósza ||

(#35098) bostone


bostone
addikt

Ha az alaphelyzetbe állítást választottam és már nem látom az eszközök listában az ipad-et, akkor szabad a gép? Beköltözhet az új lakó?

(#35099) PunkZoli


PunkZoli
aktív tag

hogy lehet kikapcsolni, hogy minden egyes telepítésnél, letöltésnél bekérje az apple id jelszavát?

(#35100) Alex91 válasza bostone (#35098) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.