Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) ittakary válasza TechN7ne (#35148) üzenetére


ittakary
nagyúr

most mentem egy kört az autóval, a multitaskot jobban viszi mint az iPadOS 14 :K

14en simán beszaggatott a spotify, amikor Waze mellett második ablakban használtam - most teljesen jó, nem laggol, mind a két ablak jól üzemel

amúgy meg, ha nagyon belassul, veszek egy Mini 5öt - úgyis jön a Mini 6 és hátha lesz aprón valami jó vétel

(#35152) Pyttawrx válasza TechN7ne (#35150) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szépek, megbecsült apple termékek. :C

(#35153) szabonagyur válasza ittakary (#35136) üzenetére


szabonagyur
félisten

Talán utolsó 15 verzióval kicsit jobban merülne az én Mini4-em, de lehet akksi is gyengült annyit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35154) Semin válasza TechN7ne (#35150) üzenetére


Semin
senior tag

Ha nem kellenek az újítások, úgy használod ahogy szeretnéd. Szerencsére mindenki eldöntheti.

De én soha nem vettem észre hogy valami azért lassulna mert frissítettem.

(#35155) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Volt valami batterygate botrány ami érintette az iPadeket? Lemaradtam

(#35156) TechN7ne válasza Semin (#35154) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Valóban?
Szerinted egy iPhone 5s vagy egy iPad mini 2 IOS/iPadOS 7 vagy 8- al ugyanolyan gyors volt mint iOS/iPadOS 12- el maradt? :)
Vagy egy iPhone 4s nem lett használhatatlan IOS 9- el ,ugyanolyan gyors maradt ő is mint pl. egy IOS 7- el volt?
De sorolhatnám a régebbi macbook/iMac gépeket is ,amik napjainkban összefossák magukat az új rendszer alatt ,rakhatsz beléjük ssd t is.

Van tapasztalatod ,kiváncsi vagyok a véleményedre? :)
Külső alkalmazások frissülnek ,attól még a rendszer és a safari maradhat a régi addig míg tökéletesen üzemel és nem akad össze semmivel vagy nem követelmény a frissebb IOS/iPadOS.

[ Szerkesztve ]

(#35157) Semin válasza TechN7ne (#35156) üzenetére


Semin
senior tag

Van/volt: 4/4S/5S/SE/6S/8/XR, iPad4/Air2/Pro, Macbook Air 2018 , mindig az elérhető legfrissebb szoftverrel. Soha egyiken sem volt gondom a sebességgel frissítés miatt. Többségük ma is szolgál a tágabb rokonságban, semmi gond nincs velük. Bár néha nem árt 1-1 akkucsere :K

[ Szerkesztve ]

(#35158) Pyttawrx válasza TechN7ne (#35156) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem érzed tényleg, hogy hülyeséget állítasz?

Pl iPhone 5C-nél sem tapasztaltunk lassulást (feleségem telefonja volt, kb 1 éve cseréltük le, de még a fiókban megvan. 5 évet szolgált, és volt olyan, hogy 0 szabadtárhellyel, de még akkor sem volt lassulás, és mindig friss rendszer volt rajta. Vagy APPLE IPAD 5 A1822 (2017), mindig legújabb os volt rajta, és sosem volt lassú. És akksi csere sem volt. 4,5-es korában 1x vagy 2x kikapcsolt nagy hidegben, addig sosem volt semmi baja és utána sem.

De mondhatnám a 4s, és az 5s telóm is, amik voltak.

[ Szerkesztve ]

(#35159) Alex91 válasza Pyttawrx (#35158) üzenetére


Alex91
félisten

Nem allit hulyeseget, de teny, hogy az utobbi idokben (amiota botrany volt, hogy szandekosan lassitanak), mintha ezzel valoban nem lenne akkora gond…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35160) Noukoum válasza Pyttawrx (#35158) üzenetére


Noukoum
veterán

Van különbség aközött hogy valamit lassítanak vagy pedig szinte használhatatlanul lassú lesz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#35161) Pyttawrx válasza Noukoum (#35160) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csakhogy itt nem ez volt a vitatéma. Hanem folyamatosan ezeket írja, hogy direkt lassítják… Azért köszi

[ Szerkesztve ]

(#35162) csszorsi


csszorsi
csendes tag

Sziasztok, gyerekek kinyirnak az ipadért 10 és 12 évesek honapok ota rágják a fülünk. Eddig nem ismertünk egyetlen apple terméket sem, de már zsong az agyam annyit olvasunk róluk, körbejárjuk, magunkat próbáljuk meggyőzni. Próbáltuk őket lekenyerezni egy samsung s6 lite al de 2 honap után ugyan úgy az ipadért könyörög a nagyobb. Szóval 2 gyerek 2 ipad kéne. A kérdés a cellulart már kizártuk, viszont az ipad 8 nál csak.32 vagy 128gb van. Jelenleg 64gigás tabon elvan a fiam de félek a 32 kevés lesz. 128 meg az ára miatt x2 kicsit húzós lenne...air és pro kizárt. Kb digitális tanulásra, youtube, játék ra kell.
Győzzetek meg légyszi, így teljesen laikusként arról hogy elég a 32gb. Sokat játszanak, félek h mindenféle gagyi körömlakkozós app le se lesz tölthető és ezt is megbánják majd....első apple termékeink lennének, de annyira óckodunk tőle mi szülők, ők meg csak ezt hajtogatják. :)) hogyan tovább? Látom minden apple termék kevés gigával jön ki, most már vannak opciók de ennek az árát is elkérik rendesen. Érdemesebb icloudban gondolkozni a 32gb mellé? Oda miket tudnak tárlni? Játékokat is vagy csak fotok, doksik? Köszi előre is ha kapunk egy kis iránymutatást :R

(#35163) Alex91 válasza csszorsi (#35162) üzenetére


Alex91
félisten

128GB-os, ha hosszu tavban gondolkoztok…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35164) csszorsi válasza Alex91 (#35163) üzenetére


csszorsi
csendes tag

Az az igazság hogy a telefonokat eddig 2 évente cseréltük, úgy látom Applenél még az 5évesek is szuperek, tartják az árukat stb. De mindig van újabb jobb... lehet, hogy igazad van, de mivel nem ismerjük ezeket a termékeket félek rossz döntést hozunk. Szeretnék mindent átrágni az ipadekkel kapcsolatban :K

(#35165) Rage47 válasza csszorsi (#35162) üzenetére


Rage47
veterán

32 giga kevés lesz játékokra sajnos szerintem. Kár, hogy nics 64 gigás.

(#35166) Noukoum válasza csszorsi (#35162) üzenetére


Noukoum
veterán

Játékhoz szerintem is kevés lesz a 32gb, esetleg akkor nem ha törlésre kerülnek a már nem használt darabok.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#35167) ittakary válasza csszorsi (#35162) üzenetére


ittakary
nagyúr

őszinte leszek a 32GB ma már tényleg nem számít valami soknak

- a rendszer elhasznál belőle kb 7-8GBot alapból, tehát durván a tárhely 25%-a alapból kuka
- az alap alkalmazások (youtube, spotify, apróbb játékok) nem foglalnak sokat, párszáz MB (ebből mindig telepít néhányat az ember, mondjuk legyen ezekre 3-4GB elrakva)
- a nagy manapság elég menő autós/lövöldözős játékok már akár 3GBosak is lehetnek ebből 2-3 db és -10GB

el lehet lenni rajta, nekem ÉVEKIG volt 16GBos iPadem (iPad 2-3-4-Air1-Air2), de én nem is játszom rajta, mindig csak alap dolgokra használtam

szerintem el lehet lenni a 32GBoson, tehát örülnek neki a skacok majd, de simán lehet hogy fél-egy évente majd kell csinálni egy rendszervisszaállítást hogy kiürüljön a sok sallang fájl a rendszerből

iCloud nem menti meg a hazát ebben az esetben - ott csak dokumentum/fénykép tárolás lehetséges

(#35168) Kaba válasza Rage47 (#35165) üzenetére


Kaba
veterán

Az ősszel lesz iPad 9 64 GB-vel.

[ Szerkesztve ]

(#35169) ittakary válasza Kaba (#35168) üzenetére


ittakary
nagyúr

na ez meg a másik, hogy esemény előtt 1 hónappal tilos nem a legjobb ötlet venni bármit is

[ Szerkesztve ]

(#35170) Gzolo válasza Kaba (#35168) üzenetére


Gzolo
senior tag

Tavaszra is várta mindenki az új Minivel együtt, a többit meg már tudjuk..

[ Szerkesztve ]

(#35171) Maxxy10 válasza csszorsi (#35162) üzenetére


Maxxy10
addikt

Érdemes lenne megvárni a következő hónapban érkező iPadet.

(#35172) csszorsi válasza ittakary (#35169) üzenetére


csszorsi
csendes tag

Igen igen ezzel győzködöm őket én is :C
Nagyon hiányzik az a 64gb os vmi :K
És ha mégsem lesz olyan ami áíban tárhályben megfelelne akkor még mindig ott lesz az ipad 8 128gb al aminek lemegy kicsit még az ára :C

(#35173) csszorsi


csszorsi
csendes tag

Illetve őszintén érdekel ennek az oka miért adnak ki ilyen pici tárhellyel ilyen nagytudású menő drága készülékeket? Erre még nem találtam magyarázatot. Pedig biztosan van, miért van ez?

(#35174) HardRic válasza csszorsi (#35173) üzenetére


HardRic
addikt

Az, hogy a drágábbat vegyed, ennyire egyszerű. Megtetszik a tudása meg az ára, aztán rájössz, hogy 1 hét alatt betelne és rábeszéled magad a nagyobbra amin nekik sokkal több a profit margin.

(#35175) csszorsi válasza HardRic (#35174) üzenetére


csszorsi
csendes tag

Nemhinném, ebben nem látom az üzletet ...szerintem azért többe kerül előállítani egy ilyet 32gigával...megaztán van az akinek megfelel, cégre nemigazán marad rá :D

(#35176) Noukoum válasza csszorsi (#35175) üzenetére


Noukoum
veterán

Ugyanannyi az előállítási költség, nyilván mivel a nagyobb tárhelyes verziót drágábban adják így azon jóval nagyobb haszon van. Azért adják a "lehető legkisebb tárhellyel" hogy lehetőleg a nagyobb tárhelyes verziót vedd. Marketing szempontból rendkívűl fontos hogy az alapmodell jóárazású legyen, viszont a profit szempontjából ez hozza a legkevesebbet. Ha 64gb-os lenne az alapmodell akkor valószínűleg sokan nem vennék meg a 128gb-osat, értelemszerűen ezt az Apple eddig nem nagyon szerette volna a belépű szintű iPadnél.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#35177) bostone válasza csszorsi (#35175) üzenetére


bostone
addikt

Ha felhőben tárolsz mindent és nem játszol pubg-t, codm-t, fölösleges a nagyobb kapacitás.

A 6-os és 7-es ipad még elég jó, használtan olcsóbban hozzájuthatsz. A gyerkőcök azon is megtapasztalják az élményt.
Hasonló, mint a 8-as vagy a prémium ipad-ek.

(#35178) lugosi válasza csszorsi (#35162) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem elég a 32 giga, ne vegyétek meg, ugyanúgy fogtok járni mint a mostani tabbal, 2 hónap múlva azzal fognak nyüstölni hogy vegyétek meg a nagyobbat, és a példa azt mutatja hogy idővel úgyis beadjátok a derekatokat, így borítékolható egy újabb kiadás. Minden cserén veszítetek, vegyétek egyből a drágábbat. A többieknek igaza van, bő egy hónapot érdemes még várni, ha ki tudjátok bírni.

(#35179) TechN7ne válasza lugosi (#35178) üzenetére


TechN7ne
nagyúr


;]

Ez a fránya iCloud ,még a iPhone 256gb tárhelyet sem tudom hasznosítani :D


+ Az összes apple terméken elérem a cuccaim: iPad / iPhone / iMac/ Macbook / Apple TV

[ Szerkesztve ]

(#35180) moleculez válasza csszorsi (#35162) üzenetére


moleculez
veterán

Nálunk 2 x iPad 7 van 32 GB-ak (Fiuk 7 es 8) Megtanulták, hogy az legyen fent amit használnak. Egyszer kitalálták, hogy elkezdik felvenni ahogy játszanak, na ott kifutottak a tárhelyből, el is engedték. Amúgy általában 2-3 játékot játszanak és ha megunták akkor törlik, jön a következő. De nagyrészt inkább YouTubeoznak. Ha nem tartják rendben akkor 1TB sem elég, ha meg igen, akkor a 32GB is.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35181) HardRic


HardRic
addikt

Két dolgot hozzátennék a témához:
A rendszer is foglal helyet, sőt frissítésről frissítésre nyilván egyre többet, szóval a 32GB az sosem 32GB szabad helyet jelent.

Az appok és játékok mérete is egyre inkább nő. 2014-ben még elvoltam 16GB-os Airrel, most a Pron sincs sokkal több appom, megkockáztatom hogy kevesebb is, és 36GB foglalt.

[ Szerkesztve ]

(#35182) lugosi válasza TechN7ne (#35179) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, látom, hogy más felhasználásra, mint amit a kérdező ír, kevesebb is elég. 10-12 éves gyerekeknek akik az OP szerint sokat játszanak, és a 64 gigán elvannak, valószínű nem lesz elég a 32-es. Látom te nem töltesz le 1-2-3 gigás játékokat, az OP gyerekei le fognak.

(#35183) Pyttawrx válasza csszorsi (#35162) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Kevés lesz a 32gb. Én már nem is vennék olyat. Most 64gb-al még kényelmesen elvagyok, telón, és tabon is, persze van még 50gb icloud is. A helyedben, főleg amiket írtál, 64-est vagy nagyobbat vennék.

(#35184) consono válasza lugosi (#35182) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, gyereknek kevés lesz, még ha nekem is bőven elég a 32gb. A kislányom Samsung tabján folyamatosan a tárhellyel küzdünk, nem annyira a programok miatt ( bár ő is hajlandó mindent is feltelepíteni), hanem mert ő is YouTuber-t játszik és mindent felvesz, amit csinál :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#35185) PunkZoli


PunkZoli
aktív tag

samba megosztást hogyan tudok elérni file kezelőből? Próbáltam már más progikat is, még a jelszót is leszedtem róla, leírásokat olvastam ,de valamiért nem megy. Mindenképpen akar valami felhasználót jelszóval, még ha nincs is.
Van egy rpi4em libreelec-el és a windows-os gépen simán elérem.
Mit ronthatok el?

(#35186) Alex91 válasza PunkZoli (#35185) üzenetére


Alex91
félisten

Ugy, hogy ne Samba 1.0-as legyen a megosztas…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35187) PunkZoli válasza PunkZoli (#35185) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

Jolvan, sikerült. Csak piszok lassú. Dede, smb 1 kellett neki.

[ Szerkesztve ]

(#35188) Alex91 válasza PunkZoli (#35187) üzenetére


Alex91
félisten

Az OS Files app-javal…?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35189) HardRic


HardRic
addikt

Vett már valaki itt Aliról “utángyártott” magic keyboardot? Van egy csomó fajta ami ugyanaz a megemelt stílus, touchpaddel, billentyűzettel mint a gyári de nagyon kevés info van róluk. Nem merek venni, mert a touchpad nagyon nagy lutri. Úgy hallottam csak a Brydge és a Logitech csinál normálisat ahol a görgetés, gesztusok olyan mint a gyárin. Van tapasztalat ezen a téren?

(#35190) PunkZoli válasza Alex91 (#35188) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

igen, de az a problémám, hogy a samba megosztás külső vinyóról betöltött filmmel nem birkózik meg, az lassú. Azaz mintha elfogyna a sávszél és nem tudná betölteni a streamet. Ez a wines gépen nem problémás.

(#35191) Alex91 válasza PunkZoli (#35190) üzenetére


Alex91
félisten

Azt wines gep is wifin csatlakozik?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35192) moleculez válasza HardRic (#35189) üzenetére


moleculez
veterán

Tudnál linkelni egyet? Érdekelne.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35193) HardRic válasza moleculez (#35192) üzenetére


HardRic
addikt

[link]
Például. Viszont közben kicsit körbejártam a témát. A Smart connectort Apple-ön kívül csak a Logitech és talán még a Brydge használ(hat)ja. Minden más ami bt és nem Apple gyártmány, ugyanazt a jerky szar scrollingot fogja produkálni, mint bármilyen egér. Ahogy a linknél lévő rövid bemutatóvideón is látszik, a kétujjas scroll Safariban valami borzadály. Ha normális, smooth scrollt akar az ember akkor kell mondjuk egy Apple Magic Mouse, lényegében az a legolcsóbb megoldás.

Én egyelőre maradok a kis bt billentyűzetemnél és inkább nem egerezek.

[ Szerkesztve ]

(#35194) moleculez válasza HardRic (#35193) üzenetére


moleculez
veterán

Kíváncsi lennék az egyensúlya ugyanúgy ki van-e számolva, mint az eredetinek. Ja, ezen vannak gyorsgombok, ami az eredetin nincsenek :DDD
De ha szarul működik, akkor nem érdekes, Logi Folio Touch sok szempontból jobb (nekem).

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35195) PunkZoli válasza Alex91 (#35191) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

jogos a felvetés, winen kábel, ipad wifi.
Másolásnál viszont 6mb/sec -el megy, ez nem kéne, hogy lassú legyen streamre, pláne nem hd filmeknél.

(#35196) Alex91 válasza PunkZoli (#35195) üzenetére


Alex91
félisten

Wifi gond lesz. Esetleg ha 2,4 GHz-en csatlakozik, akkor Bluetooth kikapcsolasat az iPaden megprobalhatod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35197) csszorsi


csszorsi
csendes tag

Köszi a sok haszbos tanácsot, igen most iphon 7et szerváltunk ismerőstől 35e ez lesz a teszt...és jeee kivárjuk az ipad 9et. Tetszik amik várhatóak vele kapcsolatban, igaz még okt nov mire vásárolni is lehet belőle de meg kell mondjam apjuk és én is már kacsingatunk az ios fele 🙂
A samsunggal nincs baj amúgy, írta valaki lentebb h 'követelik' a jobbat nagyobbat stb. Nem errők van szó, csak a média, youtuberek mindenki ipadon nyomja a jatékot és az a manő. Ők már ez a generáció fél év alatt sem tudtam meggyőzni a fiamat h androiddal jobban jár. Neki ipad kell...majd rájön.
És zárójelben megjegyzem a lego készletét adta el(minecraft, city) és ebből vette magának a samsung tab s7 et, de megígértük ha továbbra is ipad felebhúz akkor huga megkapja és vehet egyet(mqradt pénz a legobol) :C

[ Szerkesztve ]

(#35198) Maxxy10 válasza csszorsi (#35197) üzenetére


Maxxy10
addikt

"Neki ipad kell...majd rájön."
Szvsz az iPad messze a legjobb tablet a piacon és ez egy ideig nem is fog változni. Nem hiszem, hogy baj lesz vele.

(#35199) consono válasza Maxxy10 (#35198) üzenetére


consono
nagyúr

Ezt akartam én is kommentelni. Tablet téren még csak közel sincs az Android...

"In God we trust. All others must bring data"

(#35200) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok aki hasznal Youtube Vanced-ot, segitene es elarulná mukodik e a video letoltése hogy offline mod-ban is megtudjam nézni? Vagy ez nem mukodik, hiába kattintok a letoltésre feldobja a Youtube Premium ablakot

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.