Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) ricogsm


ricogsm
őstag

Srácok! Eddig volt a gyors bal oldali widgeten Shazam szerű valami. Úgy ,hogy nem volt fent az app, most eltűnt .

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#35952) smc válasza ricogsm (#35951) üzenetére


smc
addikt

Music recogniction a control centerben?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35953) ricogsm válasza smc (#35952) üzenetére


ricogsm
őstag

Az az de widgetbe szeretném .

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#35954) ricogsm válasza smc (#35952) üzenetére


ricogsm
őstag

:R Köszi

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#35955) kezo0


kezo0
addikt

Restoring Some iPad 9, iPad mini 6, and Some iPhone 13 Models From Backup Can Cause Widgets to Reset

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#35956) Drenadar


Drenadar
veterán

eddig bejön :) kényelmes a mérete fogása és egyáltalán nem "zavaró" hogy csak 60hz.

abból lehet baja hogy ha nem a gyári töltővel töltöm, hanem erősebb gyorstöltővel? gondolom több naftát nem vesz fel, de lehet baja tőle?

Én még azt nem értem hogy piacra dobnak egy eszközt és még nem lehet hozzá tokot kapni :( nem tudom mennyire kell nagyon óvni a kijelzőt karcolódik e?

(#35957) lugosi válasza Drenadar (#35945) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is azt néztem, elektronikai üzletláncból (szándékosan nem írom le, hogy melyik) így küldtek el hogy nincs 5g és nem is lesz, mentem a szolgáltatóhoz, de ott még nem tudtak adni. Úgyhogy addig azon gondolkozok, hogy ipad Mini 5g 256 vagy iPad pro 11 5g 128. Annyira drága lett a Mini hogy a kettő között kb 60e Ft van.

(#35958) Drenadar válasza lugosi (#35957) üzenetére


Drenadar
veterán

hát oké hogy nincs nagy különbség, árban, de minden másban igen.
akkor nekem szerencsém volt hogy az istyleban volt, csak hát nem abban a színben.
engem most leginkább a tok hiánya zavar.... :(

(#35959) mSchumi87 válasza Drenadar (#35956) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Hello van hozza tok pl amazon.de en onnan rendeltem es egyszerre jott meg tegnap a minivel, sot uveget is rendeltem hozza ott nez szet szerintem.

Azt tudtatok hogy mar ket gombal kell kikapcsolni mint pl az iPad Pro-t? Mert en csak most jottem ra 😁

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#35960) lugosi válasza Drenadar (#35958) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Állati jó lenne a Mini mérete. Kipróbáltam, pont tudok még rajta gépelni álló módban, kettéosztott billentyűzettel. Tudom, hogy papíron többet tud a pro, viszont ismerve magamat a (számomra) praktikusabb minit többet használnám ténylegesen.

(#35961) Drenadar válasza lugosi (#35960) üzenetére


Drenadar
veterán

erősebb a pro de lényegesen nagyobb :) és aki nem akar videót vágni, annak lehet nem kell annyira az erő :) de én még csak ismerkedem vele, elsőre fura volt minden.

amúgy az igazi az lenne ha mindkettő meglenne :D

(#35962) kezo0 válasza Drenadar (#35958) üzenetére


kezo0
addikt

Apple Store-ban van tok, nekem elvileg október első hetében érkezik. Mondjuk nem olcsó…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#35963) misiizsai


misiizsai
tag

Hello! Tegnap megvásároltam életem első iPad-jét. (iPad mini 6.gen) 10 éve használok iPhoneokat és mindig úgy volt hogy az Apple garancia aktiválás után egy év. Viszont az iPadnél a garanciát 2022.10.18-ig írja. Ez hogy lehetséges? Előre is köszönöm a válaszokat! :B

Steam:misiizsai1993 Battlenet:misiizsai93 Origin:misiizsai uPlay:misiizsai1993

(#35964) Drenadar válasza kezo0 (#35962) üzenetére


Drenadar
veterán

ezt én is néztem, de inkább a kolléga által ajánlott amazonos megoldást választottam, jóval olcsóbb és pár nap és itt van. (remélem jó is lesz :D ) de csak MO járt így hogy nincs smart folio hozzá?
ennyiért nem kellene a tok akkor már inkább a pen t venném meg hozzá.

(#35965) Drenadar válasza mSchumi87 (#35959) üzenetére


Drenadar
veterán

köszi a tippet! :)

(#35966) Drenadar válasza misiizsai (#35963) üzenetére


Drenadar
veterán

amúgy erre hogy hogy nem vonatozik a magyar szabályzás hogy x ft felett mittoménhány év kötelező?

(#35967) Noxy válasza misiizsai (#35963) üzenetére


Noxy
veterán

[link]
Magyarországon forgalomba hozott (eladott) termékekre érvényes.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#35968) kezo0 válasza Drenadar (#35966) üzenetére


kezo0
addikt

+1
Én du. megyek az új miniért, kiváncsi vagyok mennyi jótállást akarnak majd adni rá, mivel az ára alapján 3 év járna kötelezően.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#35969) misiizsai válasza Drenadar (#35966) üzenetére


misiizsai
tag

De vonatkozik rá. Az Apple gari az minden esetben 1 év. A 100-250 ezer felett 2 év illetve 250 ezer felett 3 év az külön van. Az első évben az Apple számla nélkül garanciáztat. A második vagy harmadik évben számlával lehet ezt meg tenni. Nekem is mondták tegnap MM-be hogy 2 év gari jár. (64 GB Wifi only vettem ami 250 ezer alatt van)

[ Szerkesztve ]

Steam:misiizsai1993 Battlenet:misiizsai93 Origin:misiizsai uPlay:misiizsai1993

(#35970) Rellind válasza Drenadar (#35966) üzenetére


Rellind
senior tag

Én Telekomtól vettem, ott 3 évet írtak. Menüben egy év care van….

(#35971) Noxy válasza Rellind (#35970) üzenetére


Noxy
veterán

Ha a HV aprón veszed valakitől bontatlanul, akkor a menüben egy év care az érvényes.
Ennyi. Nem olyan bonyi ez.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#35972) Drenadar


Drenadar
veterán

érdemes kérni rá a baleset biztosítást? komolyan még nem törtem össze semmit... azt mondták hogy fél évig lehet kérni a vásárlás után....

(#35973) Maxxy10 válasza Drenadar (#35972) üzenetére


Maxxy10
addikt

Vegyél apple care pluszt.

(#35974) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

sziasztok, van arra valami mód, hogy külső meghajtóról feltöltsek képet google photos-ba, vagy akár FB-ra?

Egyelőre nem találtam kényelmes megoldást, hogy ne kelljen importálgatni mindent fel alá... :W

(#35975) Noxy válasza likeaRAINBOW (#35974) üzenetére


Noxy
veterán

A külső meghajtót mivel éred el? iPad-l?
Sztm felesleges ehhez az iPad, mert arról egy sima mezei PC-l fel lehet tölteni ahova akarod.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#35976) HardRic válasza lugosi (#35960) üzenetére


HardRic
addikt

Az uj minin van ketteosztottt bill? 😮 En is akarok, nagyon hianyzik :(

(#35977) moleculez válasza HardRic (#35976) üzenetére


moleculez
veterán

Én az Air4-re kérek éketes billentyűzetet. A 12.9-es modelleken van, nekem bezzeg nincs, mintha nem férne el. Azt simogathatom összevissza :U

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35978) Maxxy10 válasza HardRic (#35976) üzenetére


Maxxy10
addikt

Prón nincs? Nekem ez újdonság, ha megnyitod a billt jobb oldalt alul bill jellre ha hosszan rá tappolsz nem ugrik fel mint lehetőség?

(#35979) HardRic válasza moleculez (#35977) üzenetére


HardRic
addikt

Én simogatom így is, a magyar qwertz maga a pokol.

@Maxxy10:
Nincsen Prokon jó pár éve már. Régi Airemen szinte csak úgy gépeltem :’(

(#35980) hszilard666


hszilard666
veterán

Bementem egy APR be, kint az új mini, ki is próbáltam! Cuki meg minden, a kijelző is jó, a design is tetszik, mondjuk nekem a káva kicsit vastag, valahogy a keynote on vékonyabbnak tűnt. Tetszik!

Viszont nem fogok váltani, marad a mini2, majd ha ez ledöglött elgondolkodom rajta, de határozottan nem érzem az “instant get” érzést sajnos, pedig vételárral a zsebemben mentem.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#35981) devilzero


devilzero
tag

Sziasztok! Tegnap én is vásároltam egy hatodik generációs iPad minit és ehhez szeretnék vásárolni USB C hubot. Lehetőleg olyat szeretnék amelyet egy későbbi MacBook vásárlása esetén is feltudnék használni. Az Aliexpress oldalon láttam olyat ami eléggé sok csatlakozóval rendelkezik de nem tudom ezek mennyire megbízhatóak (Baseus vagy Ugreen márkára gondolok). Tudnátok ezzel kapcsolatban segíteni? Használ esetleg valaki hasonlót? Köszönöm és üdv!

(#35982) bostone válasza devilzero (#35981) üzenetére


bostone
addikt

Általában ez a kettő az ajánlottak között szerepel.
Bár nekem már volt, ami hamar beadta az unalmast.

(#35983) honeypot válasza devilzero (#35981) üzenetére


honeypot
tag

Én egy satechi USB-C hubot használok, de az általad említett két márka közül bármelyik jó lehet. Baseusnak van .hu oldala is, vagy alzán is árulják ha gyors kiszállítás kellene. Amire érdemes figyelni, hogy aktív hub legyen, legyen rajta USB-C konnektor, hogy tölteni is tudd közben az eszközt és elbírjon több rádugott eszközt is.

(#35984) Noxy válasza devilzero (#35981) üzenetére


Noxy
veterán

Mind két gyártótól vannak eszközeim. Töltő, kábel, (USB C) qi char..
Egyikkel sem volt soha semmilyen probléma.
(USB C hub-m viszont nincs)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#35985) laciba77


laciba77
tag

Sziasztok!

A 64 GB tárhelyű Ipad Mini 6-on kb. mennyi a szabad tárhely első bekapcsolás és a frissítés után? Útközbeni használatra lenne, Netflix- Spotify-Youtube menne rajta, sok böngészés, jegyzetelés, némi amatőr színtű rajzolgatás, social media és kell a GPS is. Ez utóbbi miatt gondolom kelleni fog az 5g változat, vagy ebben van már változás? Első Apple termékem lenne. Android telefonon bőven elfértem 2 év alatt 64 GB-on. Nem ismerem, hogy a IpadOs mennyire tárhely "fogyasztó" az appok későbbi frissítése/rendszer frissítések terén. Több évre terveznék a készülékkel.

(#35986) Lali-213 válasza laciba77 (#35985) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Ugyan nekem egy iPad 6-os van, abból néztem ki neked adatokat. iPadOS 15 van rajta: iPadOS 6,73 GB + rendszeradatok 3,09 GB, vagyis közel 10 GB-t foglal.
Ha szükséged lenne a GPS-re, akkor mindenképp a cellular verziót kell venned, a wifi only nem tudja ezt megadni neked. Ha nem pakolod tele képekkel, offline zenékkel, akkor szerintem elleszel 64 GB-on.

(#35987) lugosi válasza HardRic (#35976) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van, nagyon jól használható.

(#35988) fery02 válasza bostone (#35907) üzenetére


fery02
addikt

Ezt a proci dolgot jó, hogy írtad, köszi!
Akkor továbbra is ringben marad a 2018-as 11" Pro is.

Úgy sajnálnám pedig a jelenlegi 8th-mat, mert szeretni való masina, csak legelső iPad-nek nem mertem venni akkor még komolyabbat, plusz akkor még nem is volt meg a CoD időszakom.

Ezeken az említett gépeken meg most már vonz a laminált kijelző, erősebb hardver, Type C, csinosabb kávák és a szélesebb képarány (játékoknál előny).

Én "hibám" is mindez, hogy elkezdtem olvasni ezt a topikot. 😁

-----------------------------------------------

@Jaded: Érintőképernyőn játszok, ami nekem megfelel és meg is fog felelni akkor is, ha netán veszek másik iPad-ot, mert annyiban lenne csak más, hogy a szélesebb képarány miatt 1-2 centit távolabb lennének egymástól a kezeim és ennyi. 🙂

(#35989) Imy


Imy
veterán

Van aki rendelt eszközt az Apple Storeból?
Tegnap rendeltem egy eszközt, és kaptam egy visszaigazoló emailt, miután jóváhagytam a fizetést. De nem vonták le a számlámról.
Email tartalma:

Az apple oldalán pedig ezt látom:

(#35990) Gergőke88 válasza Imy (#35989) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hogy jött ki ennyiért?
volt vmi utalványod?

(#35991) mSchumi87 válasza laciba77 (#35985) üzenetére


mSchumi87
senior tag

ha torolsz még pár app-ot amit nem hasznalsz garage band stb akkor 50+GB a szabad hely :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#35992) M3aN válasza Gergőke88 (#35990) üzenetére


M3aN
senior tag

Nettó értéket ír. Nálam is ezt írja, diákkedvezménnyel rendeltem ugyanezt. A valós ára 127e.

Sokat gondolkodtam melyik modell legyen de végül a simát rendeltem én is, arra jutva, hogy úgysem használnám ki az erősebb hardvert, illetve nem akarok várni fél évet az új Air-re.
Utángyártott billentyűzetes tokot tudtok hozzá javasolni?

[ Szerkesztve ]

(#35993) consono válasza Imy (#35989) üzenetére


consono
nagyúr

Akkor vonja csak le, mikor már szállításra átadják, ha jól emlékszem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#35994) laciba77 válasza Lali-213 (#35986) üzenetére


laciba77
tag

Kösz.

(#35995) bostone válasza fery02 (#35988) üzenetére


bostone
addikt

Nem akartalak rábeszélni semmire, szerintem bármelyik mellett dönthetsz.

(#35996) allein


allein
addikt

Sziasztok. A 11” mèretű 2020 M1 iPad is tudja a 120Hz, vagy csak a nagyobb méretű?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#35997) Maxxy10 válasza allein (#35996) üzenetére


Maxxy10
addikt

Tudja

(#35998) Carasc0


Carasc0
őstag

Az oktatási kedvezmény csak online vásárlásnál érvényes? Személyes vásárlás esetén nem jár hozzá Airpods?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#35999) M3aN válasza Carasc0 (#35998) üzenetére


M3aN
senior tag

Jön az új AirPods, én ezért nem is repültem rá. A jelenlegi több mint két éves.

(#36000) TechN7ne válasza Maxxy10 (#35997) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hátsó kamerája is megegyezik a 12 pro max kamerájával és FaceID és van benne ,jól tudom?

Látom ,hogy M1 van benne ,esetleg MacOS-t nem lehet rá telepíteni?
Akkumulátora mekkora lehet ,bírhatja addig mint egy mezei iPad 8?
Én is a 11-colosra gondolok...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.