Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) Parson válasza Alex91 (#35898) üzenetére


Parson
addikt

Srácok, leirná vki hogy mi ez a virágboltozás? :DDD utorrent? Ha igen, akkor nyugodtság van, a technológia nem illegális, csak a jogvédett tartalmak terjesztése az (föleg itt a hanyatló nyugaton). utorrent-re viszont valóban NAS a tuti.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35902) nikilauda válasza Parson (#35901) üzenetére


nikilauda
senior tag

Torrent oldalról letöltés

(#35903) nikilauda válasza nitro16 (#35896) üzenetére


nikilauda
senior tag

Háttérben nekem megy például a YouTube Music. Emellett böngészek sokszor.

(#35904) nitro16 válasza Parson (#35897) üzenetére


nitro16
senior tag

Köszi

Igen azt gondoltam, hogy valahol kompromisszumot kell kötnöm. Virágbolt a torrentezést jelenti amúgy. Úgy olvastam tilos megemlíteni ezért írtam így. ;]

+ Alex91 és Maxxy10. Köszi

Nas kiesik mivel az alap albérletben nincs internetem stb, mivel nagyon ritkán vagyok ott és így nem volt értelme kötni. Max annyi tudok tenni, hogy otthon MO-n a házba veszek egyet és úgy, de nem tudom, hogy ilyen esetben a távolság mennyire gáz. Én nagyrészt Anglia/Wales/Skóciában melózok szóval azért elég messze vagyok viszont vannak nemzetközi melók is és olyankor még messzebb.

M1 12.9 Ipad pro árát öszintén sokkalom 490k, egy macbook air 380k (de pl múltkor etele pláza istyle megnyítón 340k volt). Olyan 1,5 évre terveznék max vele utána frissitenék fel. Lehet az lesz veszek egy 2020-s ipad pro 12.9-t megnézni magamnak a rendszert illetve, hogy a hétköznapokban mennyire jön be nekem. És ha tetszik akkor majd ha jön az új széria frissitek arra.

nikilauda: Neked melyik ipad van? Lehet bombáználak majd pár kérdéssel privibe ha úgy van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35905) nikilauda válasza nitro16 (#35904) üzenetére


nikilauda
senior tag

Én eladtam a 12.9-es prot, mert nagy volt. Egy Air 4-et használok. A MacBook Air M1-et pedig azért adtam el, mert a céges Windows-os mellé nem kell egy másik is. Viszont, ha ki tudod használni, akkor szerintem a MacBook jobb választás lehet.

(#35906) nitro16 válasza nikilauda (#35905) üzenetére


nitro16
senior tag

Értem. Igazából ahogy írtam azért kezdtem el nézegetni az ipadaket mert sokat utazok pl: Vasárnap pihenő napon szólnak, hogy holnap kell menni wentworth london-ba majd délután szólnak, hogy menni kellene megoldani valamit Glasgow-ba vagy valami. És akkor aznap csak 10-12 órát utazok. De sokszor van, hogy naponta 2x2,5 órát utazok. És így a kocsiba/furgonba nem opció a laptop, ezért gondoltam, hogy esetleg egy tablet.

(#35907) bostone válasza fery02 (#35891) üzenetére


bostone
addikt

Az A12X nem mondható gyengébbnek az A14-el szemben. A 2020-as pro kapott némi módosítást proci terén, de lényegét tekintve hasonló erővel bír.

150000Ft elég kedvező ár szerintem. Én a pro felé hajlok, viszont valamelyik szezonban voltak problémák, a codm topikban is említették, hogy újraindul a gép br-ben.

(#35908) nikilauda válasza nitro16 (#35906) üzenetére


nikilauda
senior tag

Próbáld ki egy olcsóbb próval vagy Air-rel, aztán legfeljebb lecseréled újabbra ha megfelel a rendszer.

(#35909) smc válasza nitro16 (#35906) üzenetére


smc
addikt

iPad nem tud egyszerre kettő hang forrást lejátszani. Torrentre nem alkalmas. Cserébe van simes. Neked egy M1 MacBook air kellene. Akkora kb mint egy 12.9 pro tokkal de jobban bírja az akku és tölthető USB c-n mint egy tablet, kérdés hogy akarod e osztani rá a netet mindig.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35910) nitro16 válasza smc (#35909) üzenetére


nitro16
senior tag

Köszi a hasznos infót. Igen a net telefonról vagy tabletről lenne osztva a másikra. :K Torrent illetve a 2 hangforrás lejátszást még el tudom engedni szerintem.

(#35911) HardRic válasza nitro16 (#35910) üzenetére


HardRic
addikt

NAS vagy Windowsos gép médiaservernek nem játszik?
Én pl. [így] használom a Windowsos gépemet, anélkül, hogy valaha hozzányúlnék. Najó, frissítések után nem mindig indul el minden, olyankor rá kell menni remote, de na…

Egyébként az első pár iPadOS 15 betaban még ment egymás mellett több mediatartalom lejátszása Safarival. Azt hitték az emberek, hogy direkt van, aztán kiírtották. Valszeg bug volt :DDD

(#35912) Luck Dragon

Sziasztok. Jól tudom hogy az új iPad nem 5G kompatibilis ha nem maradt a hagyományos 4G/LTE megoldás?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#35913) Kaba válasza Luck Dragon (#35912) üzenetére


Kaba
veterán

Jól tudod maradt a 4G/LTE.

(#35914) Semin válasza HardRic (#35911) üzenetére


Semin
senior tag

Ehhez nem kell dedikált gép vagy NAS, egy sima router is megteszi. Ott fut a torrent kliens, onnan streamelsz.

Még DLNA-val is simán lehet -4k-ig bezárólag- egy eszközt kiszolgálni. A router meg úgyis megy egész nap. Ettől egyszerűbb módszert nem tudok :DD

(#35915) Luck Dragon válasza Kaba (#35913) üzenetére

Köszönöm . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#35916) consono válasza smc (#35909) üzenetére


consono
nagyúr

Mintha a 15-el már menne a több hangsáv egyszerre, de nem próbáltam, csak olvastam valahol. Vagy teljesen hülyeséget beszélek... Nincs itt nálam az iPad nem tudom kipróbálni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#35917) Drenadar


Drenadar
veterán

hát igen úgy látszik ma nem lesz semmi se az ipad miniből főleg hogy én a 5g-set néztem ki magamnak hogy ne kelljen mindig megosztogatni a netet neki :(

(#35918) smc válasza consono (#35916) üzenetére


smc
addikt

Ránéztem de nem, lentebb írták hogy az első bétában néha előfordult de az is csak bug volt.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35919) ricogsm válasza HardRic (#35911) üzenetére


ricogsm
őstag

Jól leírtad , kb én is így használom a miniPc-t ,annyi különbséggel ,hogy manual tallozóm be a torrent filet az qbittorrentnek.
mit használsz torrent kliensnek? Hogy állítottad be az automatikus file figyelést ?
nekem simán látta az nPlayer a hálózati megosztott mappat így nem kell hozzá segédprogram (UMS).

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#35920) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Fotók alkalmazásban létrehoztam egy megosztott mappát és tettem bele jó pár képet. A feleségem iPadjén szépen meg is jelennek. A kérdésem az lenne, hogy ha szerkesztem a megosztott fotót a telefonomon, akkor az frissül az iPaden is vagy marad az eredeti?

(#35921) Alex91 válasza Lali-213 (#35920) üzenetére


Alex91
félisten

Fogalmam sincs, de miert nem lehet kiprobalni... :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35922) Godfather válasza Lali-213 (#35920) üzenetére


Godfather
aktív tag

Valoszinuleg frissul.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#35923) Lali-213 válasza Alex91 (#35921) üzenetére


Lali-213
senior tag

Jogos a felvetés, kipróbáltam és nem vitte át a módosításokat. Maradt a megosztáskori állapot.

(#35924) Noxy válasza Lali-213 (#35920) üzenetére


Noxy
veterán

Marad az eredeti, a szerkesztett képet meg menti az előzményekbe, amit újra hozzá kell adni a megosztott mappához.
Tesztfotó, próba cseresznye.
Nem a tengerpartos megismételhetetlen fotóval kell kísérletezni. :N

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#35925) Jaded válasza fery02 (#35891) üzenetére


Jaded
senior tag

Kontrollerrel játszanál? Ha nem, akkor tulajdonképpen az Air is “kényelmetlen” picit. Legalábbis én hosszútávon nem szeretem. Teljesítményben egyébként bőven jó.

Renault Megane IV Limited

(#35926) HardRic válasza Semin (#35914) üzenetére


HardRic
addikt

A gép egyszerűbb, ha egy szolgáltatós szar routered van, a gép meg csak porosodna a polcon. De ja, vannak okosabb routerek.

(#35927) HardRic válasza ricogsm (#35919) üzenetére


HardRic
addikt

A qBittorrent beállításaiban van erre opció, hogy egy mappát folyamatosan figyeljen, hogy kerül-e be torrent file.

A megosztott mappa elég szegényes megoldás, mert egyrészt az SMB protocol amin fut nagyon lassú, közelében nincs egy DLNA szervernek, és az okostévé sem látja.

(#35928) hodostamas válasza Kaba (#35893) üzenetére


hodostamas
addikt

Szombathelyen az MM-ben volt :C

(#35929) Zoltn válasza HardRic (#35927) üzenetére


Zoltn
senior tag

SMB protokoll miért lassu? Nálam a NAS on SMB vel van megosztva minden, és eddig nem akadtam sebességi problémákba. 4k hdr vajsimán szalad vele.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#35930) Sgr_A válasza Kaba (#35893) üzenetére


Sgr_A
addikt

Megyek érte a médiába (lila mini)
reggel megrendeltem, 10-kor össze volt készítve.
az istyle meg az extrem digi ahol előrendeltem még nem vissza sem jeleztek

[ Szerkesztve ]

(#35931) Kaba válasza hodostamas (#35928) üzenetére


Kaba
veterán

Akkor az MM beelőzte a többi weboldalt is,mivel azoknál legkorábban hétfőn lesz kiszállítás.

[ Szerkesztve ]

(#35932) Parson válasza Parson (#35845) üzenetére


Parson
addikt

Hm, újrateszteltem a szitut - most iOS 14.8 fut iPhone 8 64 GB-on és iPad 8 32 GB-on is - és láss csodát, most pöpecül müködik elsö ránézésre (sima iPhone hotspot - iPad WiFi kapcsolat ). Lehet az eggyel korábbi iOS-szel volt csak a gond (mindkét eszközön az volt), ezt nem tudom, de hogy ott vmi nem volt kerek, az tuti.

Viszont még mindig érdekelne a válasz a kérdésre, miszerint Lightning - Lightning kábellel is müködik-e vajon ez az internetmegosztás iPhoneról iPadre? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35933) Semin válasza HardRic (#35927) üzenetére


Semin
senior tag

Papíron a DLNA a leglassabb, legegyszerűbb. Emiatt szinte minden támogatja, még egy kenyèrpirító is :)
SMB/NFS sokkal stabilabb gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#35934) Luck Dragon válasza Semin (#35933) üzenetére

Halkan kérdem , mikró nem ? :DDD :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#35935) smc válasza Parson (#35932) üzenetére


smc
addikt

Ott nekem is hibátlanul ment. Most az ios 15 összekuszálta, ledobál elég sokszor sajnos. Remélem javítják hamarosan, jeleztem is nekik.
Annyira jutottam még hogy lecseréltem a hotspot jelszót, ezután fél órán át hibátlanul ment. Majd újrakezdte, most ha wifit kilövöm az ipaden majd vissza akkor kb fél órán át megy szinte mindig.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35936) Parson válasza smc (#35935) üzenetére


Parson
addikt

Hát kövezzetek meg, de nekem a stabil müködés a fontos, ezért inkább használom minden évben az eggyel korábbi iOS verzió utolsó, kiforrott release-ét, minthogy én legyek a gyürük szoftverbugok ura... június környékén szoktam elkezdeni a frissitésekkel tesztelni az aktuálisan elérhetö verzió release-eit, akkor már jellemzöen nem nagyon szokott probléma lenni, de a legtutibb mindig az utsó kiforrott release az adott verzióból.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#35937) HardRic válasza Semin (#35933) üzenetére


HardRic
addikt

Majd legközelebb amikor párszáz megát egy fél élet átmásolni, majd mondom a gépnek, hogy “de hiszen gyors az smb, mi bajod??”
Az én tapasztalatom nagyon nem ez amit írsz.

(#35938) consono válasza HardRic (#35937) üzenetére


consono
nagyúr

Nem az smb lassú, hanem az Apple féle megvalósítás...

"In God we trust. All others must bring data"

(#35939) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Ezt hogyan lehet eltüntetni az új szoftverben,hogy a tarhely majdnem megtelt? Nem is telt meg van vagy 9 giga.

[ Szerkesztve ]

(#35940) lugosi válasza Drenadar (#35917) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is próbáltam ma venni, 1-2 héten belül lesz reálisan.

(#35941) Maxxy10 válasza mr.tamasbiro (#35939) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ez egy ismert hiba majd javítják

(#35942) mr.tamasbiro válasza Maxxy10 (#35941) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Köszi

(#35943) Drenadar válasza lugosi (#35940) üzenetére


Drenadar
veterán

Én végül lemondtam a szurkerol és elmentem megnézni milyen a fehér.... Féltem hogy nagyon csajos lesz de nem tűnt annak úgyhogy vettem egy fehéret az arkadban...

Ha lesz rá tök így is tokban lesz....

(#35944) lugosi válasza Drenadar (#35943) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Cellular vagy wifi?

(#35945) Drenadar válasza lugosi (#35944) üzenetére


Drenadar
veterán

cellular... nekem a wifis kevés, nem akarom a netet megosztogatni és nem csak otthon használnám.

(#35946) Zoltn válasza HardRic (#35937) üzenetére


Zoltn
senior tag

DLNA-n lehet filokat mozgatni? :Y Ezt nem is tudtam. :DDD

"Music is your only friend. Until the end!"

(#35947) kezo0 válasza Sgr_A (#35930) üzenetére


kezo0
addikt

Szürke miniért már ma mehettem volna az iStyle-ba, csak pont nem értem rá, így holnap fogom elhozni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#35948) Sgr_A válasza kezo0 (#35947) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én a médiából elhoztam a lilát, istyle nem is jelentkezett
egy ipad 8-at váltott az már túl nagy és nehéz volt,elötte egy ipad 6 volt az még határeset
de ez zseniális pont jó méret és súly a hosszabb távú kézben használathoz

[ Szerkesztve ]

(#35949) Pompi válasza Sgr_A (#35948) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hasonló volt a helyzet nálam is. Én előrendeltem 20-án az iStyleban, és a tuti kedvéért tegnap este beraktam az MM-nél is a kosárba egy szürke 64GB-t. Az iStyle még nekem sem írt semmit, viszon taz MM jelezte délelőtt, hogy átvehető, így onnan hoztam el.

Feel Good Inc.

(#35950) ricogsm válasza HardRic (#35927) üzenetére


ricogsm
őstag

Igen ott a pont , eddig nem jöttem rá hogyan tudom az okos tévé számára láthatóvá tenni.
hogyan is kell ? :DDD

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.