Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) Alex91 válasza ricogsm (#35249) üzenetére


Alex91
félisten

Amit esz nelkul erdemes megvenni, az 40-50%-os leertekelt aru…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35252) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Az új 11" pró és egy Air 3 kijelzője csak a 120hz-ben és méretben különbözik?

(#35253) pchris


pchris
tag

Sziasztok!
Adott két tavaly decemberben vásárolt 8. generációs iPad amit a két fiam használ kb ugyanannyit és ugyanarra (youtube, játékok). Az egyik iPad rettentő gyorsan merül. Kb 3 óra használattal teljes töltésből 10% alá kerül. Folyamatos a merülés, nem kapcsol ki, csak 0%-on. A másik ennyi használattal még 80 fölött van. Sw verzió mindkettőn 14.7.1
Kérdésem, hogy hogyan tudnék rájönni mi meríti ennyire. Mielőtt bevinném szervizbe mi az amit mindenképpen meg kellene csinálnom, hogy kiderüljön, hogy valami szoftver okozza, vagy az akku problémás.
Én Android eszközöket használok, ezért Apple vonalon minden segítség jól jön, mert nem vagyok otthon benne.
Köszönöm

(#35254) Divinity válasza Maxxy10 (#35252) üzenetére


Divinity
őstag

Az új iPad Pro 11 és az Air 3 kijelzője csak abban egyezik meg, hogy az alap technológia IPS és a PPI kb egyenlő, amúgy ég és föld. Az Air 4 már közelebb áll hozzá de azért ott is van még különbség bőven

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#35255) Maxxy10 válasza Divinity (#35254) üzenetére


Maxxy10
addikt

Na majd akkor rá nézek élőben, gondolkodom egy cserén. Köszi!

(#35256) dptrsk válasza pchris (#35253) üzenetére


dptrsk
addikt

Beállítások-Akkumulátor alatt látható, hogy mi mennyire használta az akkut.

(#35257) Taybor


Taybor
tag

Sziasztok!
Van egy 4 éves air2 ipadem. Safari Spotify YouTube, szal általános használatra és még egész tűrhető a sebesség és az uzemido. Most meg a 12.4 os van rajta, érdekelne hogy a 14.7 mennyire lassítaná be szerintetek? Érdemes feltenni? Tekintve hogy hogy meg pár évig használnám.

[ Szerkesztve ]

(#35258) chatran válasza Taybor (#35257) üzenetére


chatran
őstag

Köszi mindenkinek a segítséget a Logi combo touch-csal kapcsolatban, akkor a német kiosztásnál maradok. Sajnos csak a hivatalos Logi webshopban találtam németet és nem tudok rájönni, hogy kerül-e a végösszegre ÁFA vagy egyéb meglepetés. A székhely Írország, így talán a brexit nem érinti.

@Taybor: Nekem is Air2 van iOS14-gyel. Ezen a YouTube Safariból már eléggé szenvedős, de még éppen nem földhöz b@szós. :DDD Böngészgetésre és Netflix-re viszont teljesen jó. Mondjuk sosem csináltam rajta teljes visszaállítást, lehet az segítene a helyzeten.

(#35259) Gzolo válasza chatran (#35258) üzenetére


Gzolo
senior tag

Ezeken a régi gépeken már nem mennek a hivatalos appok? Többen is szokták írni, hogy Safariból használják ezeket.

(#35260) ricogsm válasza Alex91 (#35251) üzenetére


ricogsm
őstag

Mint anno az ipad pro 2018 volt.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#35261) koma106 válasza Taybor (#35257) üzenetére


koma106
senior tag

Maga az iOS rendszer fürge marad, de az alkalmazások egyre szenvedősebbek lesznek. A helyedben csak akkor frissítenék, ha muszáj valami app miatt.

-

(#35262) Alex91 válasza ricogsm (#35260) üzenetére


Alex91
félisten

Nem a 2017 volt jo aron…? :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35263) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

A teljes oldalas képernyőfotó készítése funkció inkonzisztens működése kezd egyre jobban zavarni. Egyszerűen nem értem min múli, hogy a kép megnyitásakor ott van felül a képernyő/teljes oldal opció és mikor nincs. Teljesen randomnak tűnik.
Most legutóbbi példa, hogy ugyanarról a Safariból készített képen ez az opció nincs, míg Chrome alatt készítve viszont sikeresen ott a választási lehetőség. Míg máskor épp fordítva, vagy egyik böngészőből se működik.

Mit csinálok valjon rosszul, vagy mi a baja a renszernek? :F

Ipad 11 pro 2020 és aktuális 14.7.1 Ipad OS

(#35264) Ragefull


Ragefull
csendes tag

Hi! Szeretnék ipad-et vásárolni és a sima és a pro között vacillálok. Tudnátok pár tanácsot adni? Játszani, illetve tanulni, jegyzetelni használnám. Ha úgy adódik, 1-1 film sem árt, ha élvezhető mind hangzásban, mind látványban.
Ár-érték arányban melyik a jobb?
Megér 2-2.5x annyit a pro? Annyival sokkal jobb a pro-n a felhasználói élmény?
Ti inkább vennétek aprorol 1 év garanciával ipadet, vagy hivatalos viszonteladótól potenciálisan 3 év garanciával? :R

(#35265) Maxxy10 válasza Ragefull (#35264) üzenetére


Maxxy10
addikt

Pár hét és itt van az új iPad azt várd meg és utána nézelődj. De szerintem neked egy Air is elég lenne.

(#35266) moleculez válasza Ragefull (#35264) üzenetére


moleculez
veterán

Air 4 az nagyon el lett találva, itt sokunknak az van, nekem is.

Más:
Elkezdtem összevágni iPadon a nyaralós videót Luma Fusionnel. Olyan szépen eszi a 4K60fps videókat akár 3-4 sáv egyszerre, ahogy illik :K
Mivel csak 64GB-s ezért iCloudból szedi az anyagot de csak azt ami épp kell. A Movie Makert már kinőttem, a Luma az tökéletes most. Nem olcsó, de nagyon jó. Tele van a YT ilyen reviewokkal, de gondoltam megosztom az én tapasztalatomat is.
Inteles MBA sír a sarokban :DDD Nem erre van kitalálva na'

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35267) koxkids válasza moleculez (#35266) üzenetére


koxkids
őstag

Ez tök jó hogy említed, én is agyalok az Air4-en, de nem tudom elég e a 64GB.
Tehát a Luma képes iCloudból importálni videót a vágás/render erejéig?! :DD

[ Szerkesztve ]

(#35268) patyil válasza Ragefull (#35264) üzenetére


patyil
tag

Szia.
Van normális laptopod az ipad mellett vagy javarészt ezt használnád?

Ha belefér a keretedbe akkor a jelenlegi palettából újonnan én is air4et, használtan '18as vagy 2020as 11"prot vennék. Ha a garanciától függ hogy nyugodtan alszol-e akkor 3évvel természetesen, de nem jellemzően romlanak el ezek. Ki lehet fogni kevés garis de szinte új prokat jó áron.

Ár-érték arányban a base alap ipad a legjobb általában, azonban itt élvezhető hangzásod nem lesz ahogyan a tárhely is odafigyelést igényel. A prok joval drágábbak de messze a legjobb teljesítmény és élmény a tabletpiacon szerintem :)

(#35269) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Van itt olyan aki használja az ipados 15 bétát?
Mi a tapasztalat / vélemény? Akksi idő meg mindig rosszabb mint a 14-en volt?
Köszi.

ˣ

(#35270) Ragefull válasza patyil (#35268) üzenetére


Ragefull
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

Igen van laptopom, de főleg kódolok rajta asztalnál ülve. Az air-t én is néztem újonnan, de a 64gb-t kevésnek látom, a 256-os meg majdnem annyiba kerül, mint a pro.

Inkább bontatlan terméket vennék, 2020-as, 11" pro alapmodellt pedig nem találtam még. 2021-es prot 265-ért láttam aprón, ami azért baráti tekintve, hogy a 64 gigás air4 240k istyleban.

(#35271) consono válasza tuzpenge (#35269) üzenetére


consono
nagyúr

Én azt hiszem beta 2 óta használom, nem vettem észre aksi gondot. Ja, iPad 8gen, ha ez érdekes. Én igazán egy problémába futottam bele már kétszer is az elmúlt pár hónapban : elmúlt a hang a YouTube Appban és csak tablet restart után jött vissza. Amúgy stabil, csak szerintem továbbra is csúnya az új homescreen...

Ragefull: a kérdés az, hogy az aprós hivatalos magyar beszerzés e, megkapod e rá a 3 év garit, vagy csak egyet...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#35272) ricogsm válasza Alex91 (#35262) üzenetére


ricogsm
őstag

Lehet át volt igen.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#35273) SharpSA válasza tuzpenge (#35269) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem vettem észre különbséget, ugyanakkor nem is szoktam nézni, hogy mennyi képernyőidő vagy egyéb használat van. Ha kell, töltöm x naponta. 2020 Pro.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35274) tuzpenge válasza consono (#35271) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszönöm a választ. Igen nelem is 8gen ipad-om van szóval arra akarom feltenni megnézni. Megkérdezhetem még hogy kb mennyi a képernyőidőd a 15-el. Nekem a 14.4-en most stabilan hozza a 12 órát. Főleg netezésre (safari), illetve youtube-ra (szintén safariból) használom.

ˣ

(#35275) tuzpenge válasza SharpSA (#35273) üzenetére


tuzpenge
őstag

Értem, és Neked is köszönöm. HA esetleg megnéznéd mégis a képernyőidőt és beírnád, azt megköszönném.

ˣ

(#35276) SharpSA válasza tuzpenge (#35275) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem semmi jelentősége, mert van hogy akár fél napig nem használom, de majd megnézem...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35277) consono válasza tuzpenge (#35274) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, folyamatosan én sem használom, olyan napi 3 óra körül megy szintén Safari meg YouTube, meg mellette Aum-ban virtuális hangszerek, mikor olyanom van. Viszont össze vissza van töltőn, nem tudok egy töltésnyi időt mondani...

"In God we trust. All others must bring data"

(#35278) tuzpenge válasza consono (#35277) üzenetére


tuzpenge
őstag

Értem. Nálam is kb 3 óra körül szokott menni naponta és így kell 1 héten 1x töltenem. Viszont én nem össze vissza töltöm hanem megvárom még lemegy 10% körülire vagy lentebb.
DE azért köszi!

ˣ

(#35279) consono válasza tuzpenge (#35278) üzenetére


consono
nagyúr

Én szerintem 10%-ig még sosem merítettem le, szóval akkor nem leszek releváns :) Legkésőbb 20%-on felteszem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#35280) atala


atala
addikt

Sziasztok!

Aktív érintőceruzát keresek iPad 2019-hez (7.generációs).
A legolcsóbb megoldást keresem amivel lehet rajzolni is. (vékony, és vastag vonalat is rajzoljon).
Lehet Kínából is, pl az Aliexpresszről.

(#35281) atala válasza atala (#35280) üzenetére


atala
addikt

Ez elég megyőző. Jó lehet? Úgy látom dőlésre érzékeny, és lehet hozzá kapni fejet is.
[link]

(#35282) moleculez válasza atala (#35281) üzenetére


moleculez
veterán

Hasonló van a gyereknek feketében. Szépen teszi a dolgát.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35283) consono válasza atala (#35281) üzenetére


consono
nagyúr

Arra viszont készülj, hogy rendesen rajzolni csak a gyári ceruzával lehet. Csak az támogatja a nyomásérzékenységet, az olcsó kínai másolatok nem (nekem is van, döntve tényleg lehet valamit játszani a vonalvastagsággal, lehet a vastag meg a vastagabb között bénán váltani, de ez inkább jegyzetelésre jó).

"In God we trust. All others must bring data"

(#35284) Gzolo válasza tuzpenge (#35269) üzenetére


Gzolo
senior tag

Beta 5 óta használom Air3-on, semmi érdemlegeset nem vettem észre, nyugodtan fel lehet tenni.

(#35285) atala válasza consono (#35283) üzenetére


atala
addikt

Köszi! Kezdésnek jó lesz.

(#35286) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Most kaptam egy iPad Mini 2-őt. Nem találom sehol az időjárás appot de a widget az meg van. Létezhet hogy nincs feltéve? Ha igen hogy lehet feltenni?

Köszönöm előre is az infót.

Smoke some weed nigga!

(#35287) smc válasza Wiz Khalifa (#35286) üzenetére


smc
addikt

Ipadre nincsen app, ahogy számológép sincs. :(((

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35288) Wiz Khalifa válasza smc (#35287) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

És akkor widget miért van? :DDD

Ami nem mellesleg nem működik.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#35289) kkdesign válasza Wiz Khalifa (#35288) üzenetére


kkdesign
senior tag

mert widgetként bele tudták illeszteni a design elveikbe, viszont sem appként, sem számológép appként nem illik bele a design elveikbe. Szerintem mondjuk a weather app jólnézne ki ipaden, a számológép mondjuk tényleg nehézkes, h normálisan nézzen ki. De az Apple-n kívül ezt mki más leszarja a gyártók közül :)

(#35290) Wiz Khalifa válasza kkdesign (#35289) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem. Akkor ez van. Keresem majd egy alternatívát. :)

Smoke some weed nigga!

(#35291) Sgr_A válasza smc (#35287) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az enyémen van számológép (ipad8)

(#35292) nikilauda válasza Wiz Khalifa (#35290) üzenetére


nikilauda
senior tag

Időkép tökéletes, szerintem

(#35293) smc


smc
addikt

De nem gyári :N

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35294) qqzs


qqzs
őstag

Mar evekkel ezelott is problemam volt de legyurtem :) ...eddig
1. Hogy kell ugy beallitani hogy a cover becsukasa kikapcsolja kepernyot, de ne lockolja. Azaz mikor kinyitom ne kelljen semmit megnyomni. Ha a lockolast kikapcsolom akkor ebren marad a kepernyo cover becsukas utan
2. Miert kell a harang (notifiction?) ikont is bekacsolni ahhoz hogy egy video hangja megszolaljon??? harang ki es hangero nullan van, video nem szol, felveszem a hangerőt nem szol, majd harang ikon bekacsolassal megszollal, viszont ezutan elkezdenek a notificationok is szolni amit nem akarok. Androidon különböző kategoriaju hangnak kulon hangereje van itt van ilyesmi?

Eladó: GTS450

(#35295) mave13 válasza qqzs (#35294) üzenetére


mave13
őstag

Az első pont engem is érdekelne... A Beállításokban hosszas keresgélés után arra jutottam, hogy nem lehet megoldani.
Illetve, de, ha a jelkódot leveszed a gépről... De akkor ugrik minden más is, amihez a jelkód kell, legalábbis velem közölte, hogy ha eltávolítom, akkor törli a bankkártya adataimat is.

De kíváncsi vagyok valami megoldásra. Itthon használom a gépet, és csak én, a rosseb akar állandóan a TouchID-vel, vagy jelkóddal szórakozni, amikor kinyitom a covert...

Icewolf || kósza ||

(#35296) HardRic válasza mave13 (#35295) üzenetére


HardRic
addikt

Az én csöves megoldásom, hogy beállítottam egy nagyon egyszerű pin-t. Amúgy is csak én használom, amúgy is csak itthon, akkor meg minek nehezítsem meg a létezésemet.
Hiányoznak a régi szép idők amikor az Air 1-et simán feloldottam smart coverrel. Nem kellett se faceID-ra várni, se swipe-olni, se pötyögni, csak használni.

(#35297) sebgutkopf válasza qqzs (#35294) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Vegyél ipad pro-t, az amikor kinyitod meglátja az arcodat, hamarabb fel is old magától mint bármit meg tudnál nyomni.

(#35298) qqzs


qqzs
őstag

Koszi, ez pro, megprobalom a face id-t
A hangproblemara nincs otlet?

Eladó: GTS450

(#35299) smc válasza qqzs (#35298) üzenetére


smc
addikt

Nincs összekötve nálad a csengőhang és a hangerő állítás?
Nálam megy tovább a videó hanggal ha benyomom a harangot, bár nem használom soha az ipaden. Alapból minden értesítés néma rajta, azaz hang nélkül kapom.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35300) consono válasza tuzpenge (#35278) üzenetére


consono
nagyúr

No, teszteltem kicsit: az utolsó 100%-ra töltés óta 7 óra 42 percet ment a képernyő és most van 45%-on az iPad.

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.