Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) NomAd_82 válasza mave13 (#35097) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Hála az égnek igen
de nem bírtam eddig várni, vettem egy 2020 pro cellulart az Icentre-nél
és közölte a srác, hogy 3 év gari és ha addig bármi történik vele, hozzájuk kell visszavinni, ennyi.

(#35102) nikilauda


nikilauda
senior tag

Tudtok ajánlani valamilyen adaptert amivel hdmi kábelen keresztül monitorra tudom kötni az iPad Air 4-et? Jó lenne ha közben tölteni is tudnám. Egy Baseus-szal próbáltam, de azzal nem jött össze.

(#35103) qqq válasza nikilauda (#35102) üzenetére


qqq
tag

Az eredetit. Minden más lutri.

(#35104) Divinity válasza nikilauda (#35102) üzenetére


Divinity
őstag

Szinte bármilyen laptophoz való type C dokkoló is jó. Én ha nagy ritkán rákötöm akkor egy Dell WD19-re kötöm amit alapvetően laptop mellé használok

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#35105) HardRic válasza nikilauda (#35102) üzenetére


HardRic
addikt

Vettem egy Alisat, nem is olcsó, sikerült töltővel együtt képet kicsikarni belőle, de valamiért fakó a kép. Szóval ja, lutri. Az eredeti biztos drága, de ha tényleg kell akkor azt vedd.

(#35106) nikilauda válasza HardRic (#35105) üzenetére


nikilauda
senior tag

Köszi mindenkinek. :R
Nagyon keveset használom így, de akkor marad az eredeti.

(#35107) Feenyx válasza nikilauda (#35106) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Hello,

Én egy ilyen hub-ot szereztem be, tökéletesen kiviszi tv-re az ipad pro képernyőjét:
[link]
De van olcsóbban kártyaolvasó nélkül:
[link]
És a hdmi mellett kapsz plusz usb portokat is, ki tudja mikor jöhet jól. :)
Szerk.: PD-n keresztül nekem működik a töltés is közben.

[ Szerkesztve ]

(#35108) nikilauda válasza Feenyx (#35107) üzenetére


nikilauda
senior tag

Szia,

az első Baseusom van, de nem működik. Kb féléves, de nincs már meg a számla a Baseusshopban vettem.
Nem hiszem, hogy még egyet vennék. Lehet, hogy marad az eredeti Apple átalakító.
Köszi a segítséget !

(#35109) lita66


lita66
tag

Szerintetek, ha egy "APPLE USB-C – digitális AV többportos átalakító"-val kapcsolnám a most vásárolt Ipad Air-t egy Dell P2314H monitorhoz, milyen típusú hdmi dvi-d kábelt érdemes venni hozzá? A monitor display port bemenete már foglalt, a dvi-d bemenethez tudnék csatlakozni. Azért venném így, mert lehet, hogy később hdmi-vel csatlakoznék az ipad air-hez egy másik monitorral. Nem kéne hosszú kábel, max. 1.0-0.5 m.

(#35110) jófejsrác válasza nikilauda (#35108) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Szia,

pedig nekem is egy baesus van és tökéletesen teszi a dolgát. Tölt is, usb, hdmi, jack minden amit akarsz :DD . 9000 ezerért vettem még másfél éve valami akcióban.

[link]

(#35111) nikilauda válasza jófejsrác (#35110) üzenetére


nikilauda
senior tag

Akkor lehetséges, hogy én kifogtam egy hibás darabot.

(#35112) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sziasztok!
A páromnak szeretnék keresni valamit amivel tud filmezni illetve you tube-on videókat nézni, ( filmek alatt tud csak elaludni) .Tudnátok segíteni hogy erre milyen eszközt tudnék venni használtan?
iPad mini 2 esetleg iPad air 2 ez amire gondoltam.

(#35113) ittakary


ittakary
nagyúr

FaceIDval rendelkező iPad Pro 11 / 12.9 tableten használja már valaki az iPadOS15-öt?

mivel már az ötödiknél járunk, most már talán fel merném rakni a bétát

(#35114) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!

10,5-es iPad Proról váltottam 11es Cellular M1 Pro-ra. (+Magic Keyboard+Pencil2)
Kapott egy Nillkin tokot és egy Spigen üvegfóliát. (Amúgy a fólia most elég baráti áron van)

Kellene a Magic Keyboardos kombóhoz egy tok, így nem szívesen vágnám be az autóba, valami ilyesmire gondoltam:

Használ valaki hasonlót?
10,5-es Prohoz is van gyári billentyűzetem, de annak van gyári tokja, ez sajna abba nem fér bele. Valami olyasmi is jó lenne.

(#35115) HardRic válasza ittakary (#35113) üzenetére


HardRic
addikt

Igen, sokszor írtunk róla, már régóta elég stabil.

(#35116) Maxxy10 válasza Silentfrog (#35112) üzenetére


Maxxy10
addikt

Air 2-t használok én is csak tartalom fogyasztásra. A két hangszórón kívül negatívumot nem tudok mondani.

(#35117) mave13 válasza Silentfrog (#35112) üzenetére


mave13
őstag

Erre szerintem bármilyen eszköz jó, amit hivatalosan támogat az iPadOS. Annál régebbit nem vennék. Kivéve, ha kedves párod csak a 4K tartalomra alszik el... azzal nem tudom, hogy mindegyik retina iPad SoC megbírkózik-e. :)
A többi meg kb. méret kérdése.

Icewolf || kósza ||

(#35118) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R Akkor marad az eredeti elgondolás. Air 2 vagy iPad mini 2.

(#35119) Alex91 válasza Silentfrog (#35118) üzenetére


Alex91
félisten

Azert az akksi kerdeses mar ilyen idos keszuleknel, erre erdemes lehet figyelni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35120) Silentfrog válasza Alex91 (#35119) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az akku állapotát ugyanúgy kiírja mint a mobilok esetén ios alatt?

(#35121) Maxxy10 válasza Silentfrog (#35120) üzenetére


Maxxy10
addikt

Erdemes 3utools-al megnezni a ciklus szamot.

(#35122) hszilard666 válasza Alex91 (#35119) üzenetére


hszilard666
veterán

Érdekes kérdés az ipadeknél az akksi. A gen 1 es ipadem a mai napig működik a gyári akksival hibátlanul, a mini 2-m is a gyári teleppel dolgozik és lazán elmegy 1 napot úgy hogy sokat nyúzom, de a legelső ipad pro 12.9 em 2015 ből, 2.5 év használat után már új akksiért kiáltott. Nem is értem...

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#35123) lugosi válasza hszilard666 (#35122) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem egy iPad 2-m van, az akksija az egyetlen ami ma még megfelelő, minden másban lassú, korszerűtlen. 9 éves ha jól számolom és olyan akkuidőket produkál hogy csak nézek.

(#35124) SeatZola


SeatZola
őstag

Valaki lecserélte esetleg a 12.9-es 2020-as Pro-t 2021-re? Tapasztalatok? Nem hagy nyugodni…..

Rappi

(#35125) moleculez válasza SeatZola (#35124) üzenetére


moleculez
veterán

Én megmondtam, hogy ez lesz ;] :DDD

Amúgy YT sok review után arra a következtetésre jutottam: semmi értelme váltani. Csak ha van égetni való pénzed.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35126) SeatZola válasza moleculez (#35125) üzenetére


SeatZola
őstag

Igen, de akkor is egy dög vagy! :)) :C :R

Az a k…va miniLED meg az M1 piszkál nagyon….

Sajnos a tesztek alapján én is erre jutottam az eszemmel. A szívem meg…..

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#35127) consono válasza SeatZola (#35126) üzenetére


consono
nagyúr

Hát a miniLED-el azért sokaknak van problémája, mert nem homogén a kép, lehet, hogy érdemesebb várni még egy generációt, hátha tényleg OLED lesz a következő :) Vagy ha mégsem, legalább fejlődik a technika addig is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#35128) SeatZola válasza consono (#35127) üzenetére


SeatZola
őstag

Valószínűleg igazad van és várni kell. Amúgy azt olvastam, hogy az Apple a miniLED mellett döntött az Ipad vonalon és később szeretnék a telefonokba is azt tenni.

Rappi

(#35129) HardRic válasza consono (#35127) üzenetére


HardRic
addikt

Pont, hogy a homogenitása nagyon jó. Annyi, hogy a szélén van körben egy nagyon minimális sötétülés, gondolom a káva alá már nem tudtak ledet berakni. De mivel nem oldalról világítja meg a panelt pár darab led hanem alulról 10 ezer darab, ezért nincsenek fényerőkülönbségek stb. Eddig nem volt olyan monitorom, telefonom, stb. ami ennyire egyenletes lett volna. Régebbi iPadet felkapva egyből feltűnik, hogy az összesnek az egyik oldala sötétebb.

(#35130) Thewent12 válasza andrisms (#35114) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Tudnád linkelni ezt a bőr tokot ami a képen van? Kifejezetten tetszik.

(#35131) ittakary válasza SeatZola (#35124) üzenetére


ittakary
nagyúr

én most cseréltem pár hete
iPad Pro 10.5 ---> iPad Pro 12.9 3rd gen (2018)

és még így is alig éreztem a váltást a kijelző méretén kívül
minden pont ugyanolyan gyors mint eddig volt, a régi Prom egy centivel sem lassabb szinte sehol

az új tabletek már tényleg feleslegesek... és nem azért mondom ezt, mert takarékoskodni akarok más pénzével, hanem azért mert konkrétan beleraktak egy desktop processzort, de szoftveresen még mindig ott tartanak mintha egy csecsemőnek szánnák a tabletet

az iPadOS 15 -nek kellett volna valami nagyot ütnie, valami TELJES megújulással... erre csak kb rángattak rajta két vonalat... szánalmasan kevés ez így 2021ben :(

DE még így is az iPad a legjobb tablet a piacon szóval maradunk ezen a térfélen

(#35132) andrisms válasza Thewent12 (#35130) üzenetére


andrisms
aktív tag

Nekem is tetszik, de az ára már nem annyira. [link]
Ezért kellene alternatíva, hátha valakinek van tippje.

(#35133) gF válasza bostone (#34774) üzenetére


gF
senior tag

Sikerült megoldanod valahogy ezt a problémát?
Én is hasonló cipőben járok Microsoft Designer Compact billentyűzettel.. :(((

(#35134) plus44


plus44
veterán

Telekomos korlátlan nettel rendelkező mobil előfizus kártya ( vagy esim) használható az új 5G-s Ipad Pro 12.9-vel? Próbálta már valaki innen?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#35135) Gzolo válasza gF (#35133) üzenetére


Gzolo
senior tag

Nálam az oldotta meg (Logitech K375), hogy a Google billentyűzet helyett Apple billt húztam az első helyre. Ne kérdezd miért, de utána helyre állt a kiosztás.

(#35136) ittakary


ittakary
nagyúr

iPad Mini 4 @ iPadOS 15 tapasztalat van esetleg?

Most szenvedem fel rá, de sajnos csak 16GBosom van ezért előbb vissza kellett állítanom nullára :( 5GB szabad hely kell neki :D összesen nincs annyi helyem szinte xD

(#35137) sharp4 válasza ittakary (#35136) üzenetére


sharp4
őstag

Akkor ez a probléma? Hiba miatt nem akart felmenni rá, így nem is érdekelt..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#35138) ittakary válasza sharp4 (#35137) üzenetére


ittakary
nagyúr

tuti :) gyorsan letöröltem néhány alkalmazást és így már ment, de ez a 16GB így 2021ben elég nagy kínzás

mondjuk én semmi másra nem használom a tabletemet csak autó navigációra, így csak néhány alkalmazásom van rajta: Spotify, Waze, GMaps, Netflix, Időkép - de még így is kevés volt neki a hely :D

[ Szerkesztve ]

(#35139) sharp4 válasza ittakary (#35138) üzenetére


sharp4
őstag

Akkor ezt este megnézem, nekem sincs sok alkalmazás rajta. Mondjuk a 16Gb nekem pont elég, ezen kívül nem vettem még észre hátrányát.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#35140) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Meg tudnátok mondani hogy filmnézéskor, you tube lejátszásakor beltéren mennyinek kellene lenni a iPad Air 2 üzemidejének? Venni szeretnék egyet de azt írja az eladó hogy 1.5 óra. Nagyon karcsúnak érzem.

(#35141) Maxxy10 válasza Silentfrog (#35140) üzenetére


Maxxy10
addikt

Maximális fényerő mellet nem sokkal több.
Kb 50% fényerő mellet talán egy kicsit többet megt mint 3 óra. Sose volt egy akkumulátor bajnok sajnos...

(#35142) Silentfrog válasza Maxxy10 (#35141) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az ipad mini 2 ből indultam ki ami 4-5 óra is lehet. Akkor ez ennyi 82% akku mellett.
Köszi! :R

(#35143) Alex91 válasza Silentfrog (#35140) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor annak xar mar az akksija…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35144) consono válasza Maxxy10 (#35141) üzenetére


consono
nagyúr

Ne már, hogy csak ennyi... Én a 8gen iPaden 2-3 napot el youtube-olok töltés nélkül, ami olyan 5-6 óra biztos van... Ennyivel rosszabb lenne az Air?

"In God we trust. All others must bring data"

(#35145) OCTAMD válasza consono (#35144) üzenetére


OCTAMD
őstag

Mini1 simán elmegy 7óra felett youtube

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#35146) Maxxy10 válasza consono (#35144) üzenetére


Maxxy10
addikt

95% aksi van az enyémben 186 töltési ciklus.
Mostmár kíváncsi vagyok rá de egyáltalán nem vagyok vele megelégedve.

(#35147) consono válasza OCTAMD (#35145) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem nálam is meglenne annyi, de nem szoktam nagyon figyelni. Nyilván tegnap nem volt bekapcsolva az ipad, hogy még nézzem mennyit eszik...

"In God we trust. All others must bring data"

(#35148) TechN7ne válasza ittakary (#35138) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Minek kell rá erőszakolni ,élvezet mikor szép lassan belassítják az egész cuccot és vehetsz újat?

Nálam iPad 8 on is 14.2 van és az is marad mert megszoktam a sebességét és még egy általam használt alkalmazás sem panaszkodik ,főleg nem az akkumulátor.

(#35149) Pyttawrx válasza TechN7ne (#35148) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Megint jössz ezzel a hülyeséggel?

[ Szerkesztve ]

(#35150) TechN7ne válasza Pyttawrx (#35149) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen hülyeség ,sőt ,sokkal gyorsabb lesz minden készülék ,egy 5 éves cucc be fogja előzni a mostani generációt is ,akkora egy analfabéta ember vagyok ,senki ne kövesse a tanácsaim hisz még soha nem láttam és használtam egy apple terméket sem ,most is egy internet kávézóban böngészek és hajléktalan vagyok.

EZ is itt mind kamu ,csak díszlet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.