Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) ittakary


ittakary
nagyúr

Mini 4-en az iOS 15 már túl sok

visszaraktam a 14es és tök gyorsnak hat = nem igazán szabad erőltöteni szerintem

(#35202) TechN7ne válasza ittakary (#35201) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:)

(#35203) Divinity válasza mSchumi87 (#35200) üzenetére


Divinity
őstag

A Vanced Android only

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#35204) ittakary válasza TechN7ne (#35202) üzenetére


ittakary
nagyúr

segíthetek valamiben, van kérdésed? vagy mi a mosolygás témája?

A8 van benne, ami az iPhone 6 CPU-ja, ami az iOS 12-t kapta meg utoljára, tehát utoljára 2018ban, 3 évvel ezelőtt !!!!!!

és őszintén? még iOS 15tel simán használható marad, DE nekem a 11ProMax és 12.9Pro mellé feltünően idegesítő lenne az összes pici akadás

De ha nem lenne pénzem Mini 5re akkor simán használnám így is. Minden funkció tökéeltesen ment vele: több ablakos mód, bögészés, youtube, stb akár minden egyszerre.

Egy dolog miatt kizáró nálam: ahogy említettem autóban ez a navigációm, és nem érek rá vezetés közben várni arra hogy a lefagyásból magához térjenek az appok - nekem minden azonnal kell hogy működjön

[ Szerkesztve ]

(#35205) Pyttawrx válasza TechN7ne (#35202) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Közel sem egyenlő azzal amit te itt próbálsz erőltetni

(#35206) HardRic válasza consono (#35199) üzenetére


HardRic
addikt

Inkább már mint még. Régen a Nexus 7-ek és Nexus 10 idejében azért elég jó volt, aztán rájöttek, hogy nem éri meg fejleszteni a platformot, azóta el van hanyagolva.

(#35207) csszorsi válasza consono (#35199) üzenetére


csszorsi
csendes tag

Tisztában vagyunk vele, de mindent lehúzunk rá ingyen apk fájlban, videoszerkesztőtől, a spotifyig ami ioson mind fizetős, nem lesz 56 körömlakkozós hellokittys app, meg barbis fodrászos fiszemfaszomos...amiket 5percenként szed le play áruházból mert kb végtelenbe bővítheti a memóriáját sd kártyával :R :R peace :K nem vitának szántam, csak hogy lássátok hogy használják az én kamaszaim az androidot, eléggé meg lesz kötve a kezük ioson. 'Majd rájönnek...' ;]

(#35208) HardRic válasza csszorsi (#35207) üzenetére


HardRic
addikt

de mindent lehúzunk rá ingyen apk fájlban,

Ezt inkább itt ne.

(#35209) Noukoum válasza csszorsi (#35207) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha a gyerekek megtanulják az ipad zártsága miatt hogy az életben semmi nincs ingyen akkor már megérte megvenni. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#35210) Maxxy10 válasza HardRic (#35208) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy iPad felhasználók körében kevésbé elterjedt a "megoldjuk okosba ;) ".

-----

Btw, ti olvastatok valami pletykát a harmadik generációs Apple penről?

(#35211) HardRic válasza Maxxy10 (#35210) üzenetére


HardRic
addikt

Ezt a 200 meg 1500 forinton mutyizgatást nem fogom megérteni. Eljátszik vele a gyerek napokat, heteket, nehogy már el kelljen lopni. Játékboltban is zsebbe pakolják a legót? Ha meg hamar megunja, akkor azt hiszem 2 hétig lehet élni a refunddal.
——
Mit szeretnél bele amit nem tud a mostani? Az előző is csak a töltés módjában volt lényegileg más.

(#35212) TechN7ne válasza ittakary (#35204) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mi ez a támadás ,meg sem szólaltam...

Tőlem még a Windows 11-et de még az egész NASA rendszert is felrakhatjátok ,nem az enyém így nem érdekel mit csináltok vele.
Az meg egy más dolog ,ha a jó szándékú tanácsaim nem fogadják ,okos hallgat ,szamár szenved.

Szerk.
Azt viszont nyilván nem reklámozom ,hogy mindenki frissítsen bátran mert nem vagyok rosszindulatú ,csak azért mert "én frissítettem" másnak is legyen sz@r. ;)
Mindenki azt csinál amit akar a saját eszközével ,ettől függetlenül le lehet írni az ember saját tapasztalatát és véleményét ,nem kell ezen lázadni.

[ Szerkesztve ]

(#35213) Maxxy10 válasza HardRic (#35211) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nem az hanem, hogy Mobilarénàn lévő cikkben írják az új iPad minire, hogy támogatni fogja a harmadik genes pent. Azért kérdeztem mert nekem ez új infó

(#35214) bkiky01 válasza Noukoum (#35209) üzenetére


bkiky01
senior tag

Ez mennyire igaz..

(#35215) moleculez


moleculez
veterán

Ahogy fentebb írtam, nálunk is van 2db iPad 7 a 2 kölyöknek. Asszonyal minden kütyünk Apple. A gyerekek le akarnak tölteni vmit, ahhoz a jóváhagyásunk kell a ki eszközünkön. Szóval tudjuk mit csinálnak (még).
Game: Bevált módszer: elkezdenek játszani egy játékkal, ha beválik akkor reklámmentesítünk/fizetünk a full verzioért, amúgy nem. Vagy komolyabb játékokat megvesszük, de arra is van költség keretük (a film kölcsönzéssel együtt). A Pay2Win meg mikrotranzakciókra épitő játékokat pedig kerülik. Az feneketlen kút, pénzt nem rakok bele, ingyen meg kb jatszahatatlanok.
Apple Books gyűjteményük meg több mint 2GB, mert könyvre nem sajnálok költeni.
Megtanulták "karbantartani" az eszközt. Amivel nem játszanak letörlik, fotóikat rendezgetik. Ha nem így lenne akkor 2 petabyte sem lenne elég. :DDD , így meg 32GB is elvannak.
Megtanulták "karbantartani" az eszközt

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35216) smc


smc
addikt

PiP :Y (youtube)
Francba, csak telóról megy. :(
Töröltem az appot és telepítés után már az ipaden is megy. :))

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35217) HardRic válasza smc (#35216) üzenetére


HardRic
addikt

Megy ám iPaden is. Akinek nem jelent meg magától, az itt bekapcsolhatja: youtube.com/new

(#35218) kezo0 válasza HardRic (#35217) üzenetére


kezo0
addikt

De csak a Premium előfizetők, ha jól látom.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#35219) ittakary válasza HardRic (#35217) üzenetére


ittakary
nagyúr

uh köszi

#35218kezo0: persze, ezt mondták is már az elején hogy ez csak premiumosoknak lesz

(#35220) HardRic válasza kezo0 (#35218) üzenetére


HardRic
addikt

Ha nem akarsz végtelen magyar áfát fizetni, akkor fizess elő Argentin vagy Indiai VPN-nel.

(#35221) kezo0 válasza HardRic (#35220) üzenetére


kezo0
addikt

Kösz, annyira azért nem fontos nekem a YouTube.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#35222) bostone válasza csszorsi (#35207) üzenetére


bostone
addikt

Ismerős a felállás. Már maga a játék letöltése is a játék része. :D
Viszont azért fölösleges pénzt kiadni, hogy egy rendszer korlátait tapasztalják meg, és ne az előnyeit élvezzék. Erre elég az ipad 6 vagy 7 is.
Akik ipad-en játszanak, azért teszik, mert más a játék minősége. Lehet, hogy hihetetlennek tűnik, de egy két generációval ezelőtti android eszköz, bizonyos beállítások mellett már letérdel, amíg az ios köszöni jól van és kér még egy sört.

(#35223) sagesz93


sagesz93
addikt

sziasztok,
tudnátok segíteni, hogy jelenleg melyik ipad szériára érdemes rárepülni használtan? Melyik éri meg legjobban az árát. Teljesen átlagos otthoni felhasználásra lenne, kis játék, netezés, videónézés. Az ár nem mérvadó(mondjuk legyen 100-150k-ig), inkább az a lényeg melyik az a széria most, ami még jól használható, és jó áron be is szerezhető. Remélem érthető a kifejtés :))

(#35224) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok.
Sose volt még Apple termékem, most pedig éppen tablet vásárlás van soron. iPad 10.2 (2020) -re gondoltam.
Elsődlegesen tartalom fogyasztásra használnám. Elsősorban Netflix és Youtube lenne...+böngészés. Csak 32GB a tárhely. Ettől kicsit félek. Mennyi a szabad tárhely marad a 32Gb-ból első bekapcsolás után?
Köszönöm. :R

(#35225) Sgr_A válasza sagesz93 (#35223) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ebben az ársávban
ipad8 (ha elég 32gb) vagy air3 (ez 64gb)szerintem
100k alatt ipad6 vagy7

(#35226) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Azt nem tudom de most így állok



ha jól rémlik olyan 24gb körül lehet

[ Szerkesztve ]

(#35227) Rellind válasza Sgr_A (#35226) üzenetére


Rellind
senior tag

Köszönöm a választ. :R

(#35228) koma106 válasza sagesz93 (#35223) üzenetére


koma106
senior tag

iPad 6-7-8, ha nem zavar, hogy nem laminált a kijelző (nem zavaró, ha előtte nem lamináltat használtál). iPad Air 3 (64Gb), ha jobb kell, illetve 150k körül néha ki lehet fogni iPad Pro 11" (2018) modellt is.
Ennyi pénzbe új is beleférhet - lehet érdemes megvárni az őszi iPad modellt a vásárlással....néhány hét. - Szerintem az Air 3-hoz fog közelíteni a tudása, de ez is csak magánvélemény.

Tegnap vettem itt a hardveraprón egy iPad 6 32Gb wifi-t 60k-ért, ráadásul nem volt használva (1 ciklus az akksiban). Érdemes alkudozni (pláne hónap végén...), nagy a kínálat.

-

(#35229) sagesz93 válasza koma106 (#35228) üzenetére


sagesz93
addikt

köszönöm mindenkinek, hasznosak számomra nagyon a hozzászólások.. vadászok valamit, anno még volt egy ipad2-m, most újra előjött, hogy lehet elférne otthon egy :))

(#35230) HardRic


HardRic
addikt

Na beadtam a derekam és vettem egy magic mouse 2-t. Végre normális, smooth a görgetés, nagyon szép. Kár, hogy a 2-3 ujjas gesztusok nem mennek mint trackpaden, mint pl. homescreenre ugrás vagy zoom, de már ez is hatalmas, hogy élmény görgetni, lapozni vele.

(#35231) Rage47 válasza HardRic (#35230) üzenetére


Rage47
veterán

Én is így jártam :D

(#35232) Rellind válasza Sgr_A (#35226) üzenetére


Rellind
senior tag

Hát végülis az iPad Air 4et vettem meg, 64gb tárhellyel. :U :DDD

(#35233) tuzpenge válasza Rellind (#35232) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nem rossz döntés.... ;)

ˣ

(#35234) Sgr_A válasza Rellind (#35232) üzenetére


Sgr_A
addikt

jó vétel az is
Gondolkodtam én is rajta csak majd 2x annyiba kerül és amire használom arra elég ez is

(#35235) ittakary


ittakary
nagyúr

iPad Pro 12.9 (3rd gen 2018) hoz van iCentre-ben fehér színű folio tok 15ért
ennyiért adják használtan jofogason a több éves használtakat, szerintem ennyiért újonnan tök jó vétel - én pl vettem egyet :D

icentre.hu

[ Szerkesztve ]

(#35236) moleculez válasza ittakary (#35235) üzenetére


moleculez
veterán

Használt tok? :F :F Az számomra olyan mint a fogkefe/alsónemű etc...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35237) ittakary válasza moleculez (#35236) üzenetére


ittakary
nagyúr

szappanos vizes mosás és jó az

régen vettem én eredeti Smart Case / Cover szetteket eredeti ár negyedéért/ötödéért

(#35238) HardRic válasza ittakary (#35235) üzenetére


HardRic
addikt

wtf. ESR tokok sem rosszabbak harmadáron.

(#35239) moleculez válasza HardRic (#35238) üzenetére


moleculez
veterán

Én is inkább egy igényesebb budget cuccot választok mintsem használtat, legalábbis ha tokrol van szó. Rengeteg tokot dobtam már ki készülékcsere után, nem gondoltam hogy van ennek piaca :F Most már ezt is tudom. :R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35240) Divinity válasza moleculez (#35239) üzenetére


Divinity
őstag

Én azokat szoktam posta+sör áron eladni kidobni csak nem fogom egy sör meg mindig jól jön :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#35241) ittakary


ittakary
nagyúr

iOS 15

hova tuntek alulrol a mas eszkozokon nyitott lapok?

(#35242) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Logitech Combo Touch-nál az angol UK billentyűzet kiosztással mennyire macerás a magyar ékezetes betűket előhozni? Érdemesebb a német kiosztást választani?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#35243) HardRic válasza chatran (#35242) üzenetére


HardRic
addikt

Hát ha magyar kiosztást állítasz be, akkor mindegy mi van a gombra matricázva. UK az általában ISO kiosztás, ahol van hosszú í-nek is billentyű. Azt hiszem azzal szoktak vergődni az emberek.

(#35244) Rage47 válasza HardRic (#35243) üzenetére


Rage47
veterán

Igen, nekem van US billem és az í az botrányos :D Meg a számok, spec. karakterek.

[ Szerkesztve ]

(#35245) SharpSA válasza ittakary (#35241) üzenetére


SharpSA
veterán

Nyiss új lapot és azon van alul.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#35246) HardRic válasza Rage47 (#35244) üzenetére


HardRic
addikt

Én képtelen vagyok magyar kiosztást használni. Nincs az az isten, hogy én a kisujjammal írogassam az ékezeteket amik ki vannak pakolva a francba jobb oldalra.

(#35247) CharlieDrop válasza ittakary (#35241) üzenetére


CharlieDrop
veterán

más eszközön is béta profillal vagy bent?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35248) Gzolo válasza chatran (#35242) üzenetére


Gzolo
senior tag

Német kiosztás felel meg a mienknek, azt válaszd.

(#35249) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
iStylebe most vannak akciók, van olyan iPad ami érdemes megvenni? iPad prora gondoltam.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#35250) SharpSA válasza ricogsm (#35249) üzenetére


SharpSA
veterán

Azt érdemes megvenned, amire szükséged van, amit kihasználsz, amit meg szeretnél venni, stb. Nem értem az ilyen kérdést... :U

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.