Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) Ragnar95 válasza KaiotEch (#14746) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A biztonsági mentés tartalma nem konfigurálható iTunesban, csak iCloudban.
Zenéket+filmeket sosem mentette sem az iTunes, sem az iCloud mentés, hiszen ezeknek meg kell lennie vagy a gépeden vagy az iTunes Store-ban, ha rákerültek valahogy a telefonodra, ergo fölösleges lenne még egyszer lementeni őket. Fotókat a Fotótekercsből pedig menti automatikus a backup.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14752) Luck Dragon

Sziasztok!
Szeretnék egy Mini4-et 4G-vel. Azt szeretném megtudni hogy jelenleg kis hazánkban rendes garanciával hol tudnánk hozzájutni kis hazánkban?
Köszönöm előre is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14753) Süvi válasza Luck Dragon (#14752) üzenetére


Süvi
őstag

1 év jótállás van minden Ipadra, a sufnyigsmesre is.
Hivatalos forgalmazótól vásárolva magánszemélyként jár 1 év szavatosság is. Ilyenben gondolkodva ma ez a legjobb ajánlat.

(#14754) Luck Dragon válasza Süvi (#14753) üzenetére

Akkor ha jól értem a sufni gsm boltokban kapható mini is ugyanúgy egy év garanciát kapók majd rá. Ami egyenlő a hivatalosan kapható helyekkel? Nem akarók értetlen lenni csak ezzel még nem volt dolgom.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14755) Süvi válasza Luck Dragon (#14754) üzenetére


Süvi
őstag

Az első 1 év szinte teljesen ugyan az, egy minimális különbség van közte, hogy a cserélt alkatrészre mennyi gari van utána, de lényegében ugyan az.

(#14756) Luck Dragon válasza Süvi (#14755) üzenetére

Köszönöm szépen a segítséget. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14757) cuccli


cuccli
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, kicsit barbár a kérdés, előzőleg is elnézést azoktól, akiket érzékenyen érint. Van a szüleimnek egy réges régi első generációs, beteg és öreg iPadük. Iszonyatosan lassú, minden alkalmazásból kilép, szinte használhatatlan. Szeretnék valamit kezdeni vele, mert nem akarom hogy kuka legyen a vége. Milyen lehetőségeim vannak, hogy kicsit használhatóbbá tegyem? Tudok esetleg másik OSt ( android pl.) varázsolni rá? A neten körülnéztem, de az OpeniBootot nem tudom leszedni a Cydiaból. Minden segítséget előre is köszönök!

(#14758) vadászcsiga válasza cuccli (#14757) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Legszebb iPad. Valódi alumínium hátlappal. Következők is szépek de a nyomába sem érhetnek, én bánom hogy eladtam. Tedd el emlékbe mint a modern technológiai dizájn egyik csodáját, vagy add nekem :)
Ja, és kíváncsian várom a többiek mit mondanak de szerintem semmi lehetőség nincs arra hogy valami másik os-el használhatóvá varázsold.

[ Szerkesztve ]

(#14759) LLam


LLam
senior tag

Sziasztok,

"Mit csináljak, ha nem reagál az iPadem semmire sem?
A home+power gombot tartsd nyomva addig, amíg az Apple logó meg nem jelenik a kijelzőn. Ezzel egy erőltetett újraindítást hajtasz végre, ami kilövi az esetleg beragadt alkalmazásokat, de semmilyen adatot nem töröl a készülékről."

Ezt megtettem, töltőre dugva és töltés nélkül is 60-60 mp-ig tartottam lenyomva a gombokat, de semmi :(
A fiam állítása szerint a töltőt kihúzta (100%-on volt az akksi, mivel egész éjjel töltőn volt), majd kilépett egy játékból, amire az ipad kikapcsolt. Azóta nem mozdul. Garancia már nincs rá.

Szerintetek meghalt?

Stay hungry!

(#14760) cuccli válasza vadászcsiga (#14758) üzenetére


cuccli
csendes tag

Remélem mégiscsak lesz valami mód, ezzel szeretném kiküszöbölni hogy új tabletet kelljen venni, nem igazán van most rá mód és lehetőség. Plusz Android userként kíváncsi lennék rá, hogyan lehet az Androidot és az iOS-t összebarátkoztatni. :D

(#14761) zolikaDB válasza cuccli (#14760) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egymas melle teszed, hatha beindulnak a hormonok. :C Sehogy. Formazd le, hatha jobb lesz, ha eltunik rola a sok szemet.

vadaszcsiga: miert, az Air 2-nek milyen aluminiumbol van a hatlapja?

(#14762) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Tervezőgrafikus vagyok és gondolkodom egy iPad Pro 12,9" + Apple pencil beszerzésén a jövőben.
Viszont szükségem lenne némi információra egy olyan kollégától aki professzionális grafikai feladatokra használja a tabletet.

- Vannek-e rá jól használható vektorgrafikus (!) applikációk? Logótervezés, vektorziáláshoz, illusztráció készítéshez.

- Milyen formátumban lehet exportálni az adott szoftverekből. Tehát ha elkészítek egy vektoros gafikai fájlt akkor azt ki tudom-e menteni .ai, .eps, .pdf formátumokban? (Ez nagyon fontos lenne)

- Ha van megfelelő vektorgrafikus applikáció akkor azon belül elérhetőek-e a réteg kezelő funkciók, maszkolás, csoportosítás, görbekezelés?

A segítséget előre is köszönöm!

:R

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#14763) blakey válasza viktorhmv (#14762) üzenetére


blakey
titán

Ez érdekes felvetés, de profi tervezéshez szerintem még korai, ha pl. az Adobe úgy gondolja, hogy meglépi és teljes egészében megcsinálja a CC-t tabletre akkor már csak tárhelyre lenne szükség. Bár a logótervezés nem igényel nagy tárhelyet, de én nem mernék tableten tervezni, egyik kezemmel fogom a tollat, másikkal zoomolok, stb. Valahogy még nem állna kézre a PS, Illustrator, Indesign de bármi lehetséges.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14764) vadászcsiga válasza cuccli (#14760) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sehogy. Nagyon gyenge benne a hardver.

(#14765) vadászcsiga válasza zolikaDB (#14761) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja, 2-nek? Tényleg, az is alu.

[ Szerkesztve ]

(#14766) Ragnar95 válasza cuccli (#14757) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs ilyesmire lehetőség.
iTunesban nyomj egy restore-t, utána valamennyivel jobbnak kéne lennie a sebességnek, de csodákat nem szabad már várni egy iPad 1-től. Régebben voltak tweakek Cydiában, amivel bizonyos folyamatokat le lehetett tiltani és ezzel elvben gyorsult valamennyit a rendszer, de sajna nem emlékszem, mi volt ennek a neve.
viktorhmv: ha esetleg nem kapnál választ, mert a topikból senki nem használja az iPadet grafikára, gépre az iTunest letöltve körül tudsz nézni te is a store-ban vannak-e ilyen programok

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14767) Gyeni válasza viktorhmv (#14762) üzenetére


Gyeni
csendes tag

A [Graphic].app egy tökéletes választás erre. Nem tudom, hogy win-es verziója van-e, de mac-es igen, így akár az egyiken készültet is meg tudod nézni/szerkeszteni a másikon. Az iPad-es verzióban is lehet exportálni az alábbi formátumokba: graphic, pdf, svg, psd, png, jpg.

insta: @yagozizi

(#14768) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hali. Úgy néz ki, hogy belefutottam egy pixelhibába az iPaden :U Fehér háttérnél látszik, nem vészes, de azért mégiscsak zavaró. Telekomtól vettem online, szerdán hozta a futár. Van e bármi lehetőség a cserére, esetleg a vásárlástól való elállásnak mi a menete vagy éljek együtt vele?

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14769) Ragnar95 válasza Scholes9 (#14768) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bármelyik APR-be viheted garanciáztatni vagy magához a Telekomhoz is.
Ha mégis a vásárlástól való elállással élnél, arra 14 napig van lehetőséged az internetes vásárlás után. Még sosem próbáltam, így a pontos menetéről biztosat nem tudok mondani, de gondolom személyesen kell bevinned a készüléket a Telekomhoz minden tartozékával és dobozával.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14770) Scholes9 válasza Ragnar95 (#14769) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Melyik APR-ek jöhetnek szóba? Vidéki vagyok. És mi az esélye, hogy cserélik a készüléket? Vagy mit tudnak egyáltalán vele kezdeni :F

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14771) Ragnar95 válasza Scholes9 (#14770) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iCentre, iStyle és Almárium Pro a 3 APR, mindegyiknek van szervize is, viszont mindegyik Pesten található.
Vidékiként lehet egyszerűbb a T-nél intézned a dolgot.
Cserélik ilyen esetben nagy valószínűséggel a készüléket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14772) Scholes9 válasza Ragnar95 (#14771) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Más is beadhatja a Telekomhoz a készüléket? Vagy muszáj nekem is ott lenni? Az én nevemen van a készülék meg az előfizetés, amit a tablet mellé vettem.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14773) itldj válasza Scholes9 (#14772) üzenetére


itldj
aktív tag

Bárki leadhatja, csak vinni kell a garanciajegyet vagy a vásárlást igazoló számlát.
(Ezt újabban a T online felületéről tudod letölteni, papíron nem adják már oda)

(#14774) Scholes9 válasza itldj (#14773) üzenetére


Scholes9
nagyúr

+Ragnar95: Köszönöm a segítséget :R Lehet beviszem, és megkérdezem, hogy mit kezdenének vele

Gondolom, ha kinyomtatom a számlát, garanciajegyet, akkor az úgy okés lesz.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14775) milszab válasza Scholes9 (#14768) üzenetére


milszab
senior tag

És milyen közelről látod? 2centiről nagyítóval? Monitoroknál pl. 1 pixelnél nem cisnálnak semmit. Meg kell lenni egy minimumnak hogy cseréljék én úgy tudom. De próba szerencse.

(#14776) r3dsnake válasza milszab (#14775) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Apple subpixel hibánál is cserél.

(#14777) Scholes9 válasza r3dsnake (#14776) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az egész garanciaidő alatt?

milszab: sokkal messzebbről is látható fekete pont. Világos/fehér háttérnél eléggé zavaró.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14778) r3dsnake válasza Scholes9 (#14777) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen.

(#14779) Scholes9 válasza r3dsnake (#14778) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Csináltam képet róla, itt azért elég jól látszik. Remélem igazad van, csütörtökön akkor bemegyek a T-hez, hogy nézzenek rá.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14780) milszab válasza Scholes9 (#14777) üzenetére


milszab
senior tag

Ja ez tígy tényleg szar. Nem kell nagyon keresgélni.. :)

(#14781) Scholes9 válasza milszab (#14780) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jah, remélem cserélik, ha meg nem akarják, akkor elállok a vásárlástól...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14782) Scholes9 válasza milszab (#14780) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ha budapesti lennék, akkor nem bohóckodnék a T-vel, egyből valamelyik APR-be vinném, de így marad a Telekom :U :(

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14783) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

A TV-knél/monitoroknál más a pixelhibák gariztatásának módja (de a jobb helyeken 3 napon belül cserélik a vásárlást követően). Viszont a telefonoknál és tableteknél tudtommal nincs ilyen, mert közelebbről nézed, így sokkal jobban szemet szúr, mint mondjuk egy méterekről nézett TV esetében. Úgyhogy nem kell aggódni, csak kérdés, hogy szervizelni fogják-e, vagy cserélni, mert ha már közölted a hibát, akkor neccesebb a vásárlástól való elállás tudtommal. De ezt valaki biztos tudja itt a topikból.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#14784) Scholes9 válasza LilProphet90 (#14783) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nem közöltem a hibát még. Csütörtökön megyek be a hozzám legközelebb eső Telekom üzletbe, már időpontot is foglaltam. Gondolom a helyszínen nem fogják egyből cserélni egy másik bontatlanra. Mondjuk azt sem szeretném, hogy 2 hétig rajta üljenek, aztán karcos hát/előlappal adják vissza...persze, ha lehet ilyen. Az sem érdekel, ha kijelzőt cserélének rajta, csak ne ba..ák össze a hátlapot :U Tokban van, teljesen karcmentes mindenhol :U
Na nemsokára kiderül, hogy mi lesz vele.

Anno jártam már úgy, hogy behalt a teljesen hibátlan képernyővel rendelkező monitor bekapcsoló gombja, gariztatni vittem, erre 1 hónapig rajta ültek és kaptam helyette egy pixelhibás monitort :((( :U

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14785) jilian


jilian
addikt

Sajnálatra méltóan a magyar webshopp-ok 80% köpnivaló, időthúzó, lassú, ülünk a seggünkön, lépcső alatti zúgban gubbadó wc nélküli lukak.

Rendelni akartam Ipad pro Uag Foliót, pirosat.
A termékhez oda volt írva, 2-4 nap a beszerzési idő....
Letelt...
Felnézek a honlapra, látom módosították 1 hétre....
Letelt.....
Felhivom őket, blablabla sajnos még 2 hét amíg megjön!
Se levél se telefon se postagalamb!

Mondom a telefonhuszárnak baszâtok meg ennyi erővel megrendelhettem volna én is Kínából!
Csak kussolás megy.

És ez a hónapban már a második termék amire "feleslegesen" várok!
Töröltettem minden megrendelésem.

Csodálkoznak, hogy az emberek mindent külföldről rendelnek.

Szóval!
Tud valaki olyan helyet ahol tudok rendelni és el is küldik a héten?
UAG Folio, piros, iPad Pro 9"7

(#14786) Süvi válasza jilian (#14785) üzenetére


Süvi
őstag

Én innen vettem, de piros úgy látom nincs.

Rokonom rendelt a MM-ban Iphone Se-t 1 hónapja, és nem érkezett meg.

(#14787) jilian válasza Süvi (#14786) üzenetére


jilian
addikt

Megrendeltem a saját oldalukról.
Kár hogy nem előbb szántam rá magam....

(#14788) Ricsxx válasza jilian (#14787) üzenetére


Ricsxx
tag

Sziasztok!iPad-et szeretnék venni hasznàltan.Sima Mini/Mini2-ben gondolkodom.Igazából Netflix-re meg netezésre használnám.Gondolom azokra még bőven elég mindkettő.Vagy nem?

(#14789) r3dsnake válasza Ricsxx (#14788) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mini 2 alá nem adnám. Az is határeset.

(#14790) blakey válasza Ricsxx (#14788) üzenetére


blakey
titán

Mini szerintem csak akkor ha nagyon olcsó de inkább Mini 2 vagy feljebb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14791) Ricsxx válasza blakey (#14790) üzenetére


Ricsxx
tag

Gondolom akkor hiába van a sima Mininek is ios10 támogatás belassul tőle.Akkor Mini2-öt vagy jobbat nézek.Esetleg sima iPad melyik ani hozza a minimumot?

(#14792) Ragnar95 válasza Ricsxx (#14791) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

9.7"-osnál iPad Air alá nem adnám már. Filmnézéshez szerintem mindenképp a nagyobbat vedd, mert még azon is elég kicsi lesz a kihasznált terület filmnézésnél, mivel az iPad képaránya 4:3.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14793) r3dsnake válasza Ricsxx (#14791) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs a sima Mini-nek iOS 10 támogatása.

(#14794) Ricsxx


Ricsxx
tag

Köszönöm a segítségeteket :)

(#14795) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Sziasztok

Nemrég a kezembe került egy használt iPad Mini és elindult a birtoklási vágy egy jó iPad iránt.
Kérdésem a következő lenne, használtan melyik iPad lehet az ami még gyorsnak számít, és legalább 1 évig még az is marad (sima ipad mini kicsit azért már lassú).

iPad Mini 2 retina és ipad Air között vacilálok, de meghallgatom az ötleteket (keret maximum 60e ft használtan)

Köszi előre is.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#14796) Ragnar95 válasza Miamiquake (#14795) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont előtted hangzott el gyakorlatilag ugyanez a kérdés, olvass vissza 4-5hsz-t :))
Mini 2 és Air az, aminél régebbit már nem ajánlott venni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14797) Miamiquake válasza Ragnar95 (#14796) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Igen olvastam, csak nekem konkrét tapasztalatom van iPad mini 1-el és na az lassú.

Szóval ha azt mondjátok a Mini 2 és az Air is az akkor inkább várok még gyűjtögetek és veszek egy iPad mini 3-at vagy Air 2-őt.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#14798) blakey válasza Miamiquake (#14797) üzenetére


blakey
titán

iPad Mini 3 ua., mint az iPad Mini 2 csak van benne ujjlenyomatolvasó. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14799) milszab válasza Miamiquake (#14797) üzenetére


milszab
senior tag

Ha most vennék, mini4-nél nem adnám lejjebb az biztos! Meg a tárhely se mindegy. Min.32 gigásat vennék, de ha van egy jó vétel akkor 64-est.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.