Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) HoryThePooh válasza r3dsnake (#15249) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

jóvanna :DDD

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#15252) Jst


Jst
csendes tag

Sziasztok!
iPad pró garanciáztatásának tapasztalatai felől érdeklődnék. Két pixel hiba, egy fényesebb és egy halványabb fekete háttérnél. Sajnos a 14. napon túl vagyok. Első aktiválású a készülék.
Előre is köszi

(#15253) Hunt3r22 válasza HoryThePooh (#15248) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Fizetnének sem tennék fel ilyet... :DDD

Nekem is lassan meg kellene érkeznie amit Ebayen rendeltem még dec elején. :U

Xr

(#15254) access_denied


access_denied
senior tag

Szeretnék egy USB-C adaptert vásárolni egy Ipad pro 9,7-hez ezért.

Kérdésem az lenne, hogy a gyárin kívül van-e esély pl. egy ilyenbe belevágni? Nyilván anyagi okok miatt érdekes a téma.

Van valakinek tapasztalata?

(#15255) Noxy válasza access_denied (#15254) üzenetére


Noxy
veterán

Ez lenne az utolsó hogy, Brand: unbranded gyártótól vegyek ilyent.
Kábel még valahogy elmenne, de töltőt soha.
Apple IMF certified jelöléssel kellene keresni.
Nyilván ennek nem ennyi lesz az ára, de aki majmot vesz, vegyen banánt is.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15256) r3dsnake válasza Noxy (#15255) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

*MFI

(#15257) access_denied válasza Noxy (#15255) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszönöm a válaszodat. Igazából úgy gondolom - lehet helytelenül - hogy ezek a cuccok ugyanarról a gyártósorról csúsznak le, csak nem az Apple-ön keresztül kerülnek értékesítésre.

Az Apple kiegészítők árait és az ezzel kapcsolatos marketinget kissé furcsállom. Adnak egy olyan töltőt egy 12,9-es ipad-hez mely bekapcsolt állapotban használat közben 8-10 óra alatt tölti fel a tabletet.

Ext cable
+
Power adapter
+
Lightning cable
=
97$, azaz 30e Ft

30e Ft egy tápkábelért, hm... :B. Kissé drága a banán a majomhoz.

Amúgy a gyári kiegészítők működése is véleményes (lásd visszajelzések).

Azért ha van valakinek tapasztalata ilyen "utángyártott" tápkábellel, az szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

(#15258) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

iPad Mini 2 vagy retina ahogy tetszik.
Legfrissebb iOS van rajta és van egy érdekes bugom, ami lehet hardveres, valaki esetleg tapasztalta már a következő dolgot:

Oldalt a némító kapcsolóval ha lenémítom, némítja simán viszont ha picit hozzáérek a kapcsolóhoz, simán bedobja, hogy nincs némítva. Mintha kontakt hibás lenne. :U

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#15259) blakey válasza Papa-Georgo (#15258) üzenetére


blakey
titán

Mi a kérdés? :)
Picit, hogy lehet hozzá érni? Nekem meg kell nyomni ahhoz, hogy érzékelje a "parancsot", amúgy nálam jól jelzi, ha le van némítva akkor nem jelzi, hogy nincs, tehát ott az áthúzott ikon. Nem lehet, hogy a hangerő fel gombot nyomod, mert ugye akkor feloldódik a némítás.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15260) Papa-Georgo válasza blakey (#15259) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Szóval itt egy csúszkát tologatunk "Fel-le". Fent nincs némítva és fixen, holtjáték nélkül áll a helyén.
Ha lehúzom némításba, akkor abban a pozícióban van egy pici holtjátéka, amiben ha mozgatom, akkor ugrál a némítás és normál mód között, noha szerintem nem kellene, hogy így legyen.
Holtjáték kb. fél milliméter. Ezáltal már jártam úgy, hogy noha látszatra némítva volt, valójában mégsem.

Arra lennék kíváncsi, hogy más tapasztalt-e ilyet esetleg? Nekem kontakt hibának tűnik, viszont eléggé vigyázok rá, nem dobálom, nem fogdosom dzsuvás kézzel, szóval kicsit értetlenül állok előtte.

Elég macerás a gomb cseréje, ezért óckodok kicsit tőle.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#15261) blakey válasza Papa-Georgo (#15260) üzenetére


blakey
titán

Akkor te az oldalkapcsolót Némításra állítottad, mert ugye Forgatásra is lehet állítani. :) Elvileg a felső állásban is van egy kis holtjáték, lehet, hogy kontakthiba.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15262) r3dsnake válasza Papa-Georgo (#15258) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ugyanez nálam is már vagy egy éve.

(#15263) Papa-Georgo válasza r3dsnake (#15262) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Próbáltam neten utána járni ennek, de nem sok infót találtam, se Youtube-n se máshol nagyon...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#15264) blakey válasza Papa-Georgo (#15263) üzenetére


blakey
titán

Most kipróbáltam, de nagyon hozzá kell érnem és már-már átkapcsolnom, hogy megjelenjen középen az ikon, de mint mondtam, én soha nem használtam, sőt a hangerő gombokat sen használtam, képernyőn állítom a hangot, stb.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15265) Winne


Winne
nagyúr

Tegnap először befagyott a Pro, előtte sem a 4-es, sem egyik Air1 nem fagyott, kikapcsolni alig tudtam.. o.O

A homegombra mondjuk néha reagált, de az érintő nem ment már rajta.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#15266) Süvi


Süvi
őstag

Unokatesóm se egy szerencsés alkat.
Eddig volt pár androidos készüléke, a jó tapasztalataimból kiindulva vett év végén egy Iphone-t és egy Air2-t (Edigital)

A múlt hét óta elkezdett fagyni és újraindulni az AIR2, alkalmazások kilökték.
Tegnap szép képet lőtt.

(#15267) Noxy válasza Süvi (#15266) üzenetére


Noxy
veterán

Ja, szép tartalmas App-k vannak rajt.
Nem is csodálkozom, hogy "megkecskésedett" az Air. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15268) Süvi válasza Noxy (#15267) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, én is sérelmeztem, hogy miért nincs rajta a Goat szimulátor. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15269) XFishboneHUN válasza Noxy (#15267) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Szar szóvicc, de ezt a magas labdát le kell venni, mac-mac-mac! :DDD :DDD :DDD ;]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#15270) Noxy válasza XFishboneHUN (#15269) üzenetére


Noxy
veterán

Ezzel jó nagy ászt ütöttél. :DDD :DD :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15271) Ducati916


Ducati916
csendes tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni itteni fórumozoktól.
Adott egy ipad air.És Air display nevű applikációval szeretném használ második monitorként.
És jelenleg windowsos a host gép.És legújabb air display verziónál azt írja ki nem kompatibilis a windowsal.
Driverokat leszedtem hozzá.Windowsra letöltöttem a host programot.És ipad-re megvettem a client app-ot.

Se ,hogy se működik.
Átnéztem fórumokat,youtube videókat.Ahogy láttam elvileg kéne működni a programnak így is,hogy
windows-os a host gépem.Elméletileg ez is lenne a lényege az egésznek.Így is reklámozzák meg ilyen szoftvert kerestem.

Írtam az applikáció gyártó cégnek a support részére háta segítenek .De két nap alatt nem írtak semmit se.

És ezért szeretném segítségeteket kérni.Az is elég lenne ha valamit fórum leírást tudtok:)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#15272) access_denied


access_denied
senior tag

Az Ipad Air / 2 / Pro üvegfóliák kompatibilisek egymással? Ha egy fóliát Air-hez ajánlanak, az jó a Pro-hoz?

(#15273) Süvi válasza access_denied (#15272) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, jók lesznek.

(#15274) boskorelli


boskorelli
tag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy van-e valami módja az 1.generációs Ipad-re programokat telepíteni. Vagy annyira régi hogy esélytelen és dobhatom a kukába?

Üdv!

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#15275) vadászcsiga válasza boskorelli (#15274) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van. Asztali iTunes-ban töltsd le a kívánt appot, majd iPad-en keresd ki. Fel fog ajánlani egy kompatibilis verziót.

(#15276) boskorelli válasza vadászcsiga (#15275) üzenetére


boskorelli
tag

Köszönöm, de egy kicsit részletezd légyszíves, mert abszolút kezdő vagyok Apple téren. Egy egyszerű videó lejátszó és esetleg egy Facebook messenger kell rá és ennyi. Ezt hogy telepítsem rá az 5.1.1 re?

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#15277) boskorelli válasza boskorelli (#15276) üzenetére


boskorelli
tag

Ja és még egy YouTube- ot.

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#15278) vadászcsiga válasza boskorelli (#15276) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pc-n nyisd meg az iTunes nevezetű programot, lépj be az Apple id-el, keresd ki az appot es töltsd le. Utána fogd meg az iPad-et, nyisd meg az app store-t, keresd ki a korábban letöltött appot, ha még kompatibilis az 5.1.1-el, töltsd le. Fel fog ajánlani egy olyan verziót ami még fut azon a verzión.

(#15279) boskorelli válasza vadászcsiga (#15278) üzenetére


boskorelli
tag

Köszönöm szépen a segítséget, sikerült! :R :R :R

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#15280) vadászcsiga válasza boskorelli (#15279) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na örülök :)

(#15281) asuskiddd


asuskiddd
tag

Windows-ra nincs valami progi, mint az Astropad Mac-re, ami teljesen támogatja a Photoshop-ot iPad-on?

[ Szerkesztve ]

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#15282) access_denied válasza Süvi (#15273) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszönöm, jó lett! :R

Az ikonok "szabad" mozgatása, áthelyezése nem opció, vagy sikerült valami felett átsiklanom?

Másik kérdés, hogy van-e valami emberbarát alkalmazás fájlok (pl. készített fotók, videók) másolásához Ipadről PC-re ?

[ Szerkesztve ]

(#15283) asuskiddd válasza access_denied (#15282) üzenetére


asuskiddd
tag

Syncios Manager

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

(#15284) access_denied válasza asuskiddd (#15283) üzenetére


access_denied
senior tag

Szuper, este kipróbálom.

Az ikonokkal akkor nem lehet mit kezdeni (a folytatólagos sorba rendezést szerettem volna megtörni)?

(#15285) blakey válasza access_denied (#15282) üzenetére


blakey
titán

Használhatsz fájlkezelőt erre a célra, pl. FileExplorer.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15286) Ragnar95 válasza access_denied (#15284) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs megoldás Jailbreak nélkül rá, hogy üres helyeket hagyj az ikonok között.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15287) access_denied válasza blakey (#15285) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszönöm, ez is jónak tűnik :R.

#15286 Ragnar95

Furcsállom, hogy az Apple-nél nem jönnek rá, hogy nem kellene korlátozni az ikonok szabadságát. Egy új appnál jön az ikonok rendezgetése mint egy logikai játékban.

Egészen biztosan elhangzott már ez a kérdés, elnézést érte, de mi a Jailbreak hátránya?

Ezt és ezt a cikket olvastam, telefonról szól, gondolom igaz ipad-re is.

[ Szerkesztve ]

(#15288) akcsy


akcsy
tag

Sziasztok!
Lehet béna kérdés, de hátha tudtok segíteni! :)
Nem vagyok egy műszaki zseni, ezért lehet hülyén fog hangzani.
Van egy Ipad Mini 4-em, ami sajnos nem GSM verziós. Néha szoktam kocsiban használni, de sokszor a viszonylag nagy kijelzője miatt jól jönne, ha futna rajta navigáció... Ugye van rá sok program, sőt vennék is rá, de ha jól tudom nincs benne GPS vevő. (pl. IGO szülinapp verziójával semmit sem tudott kezdeni :( )
És az lenne a kérdésem, hogy van esetleg rá megoldás, hogy lehessen használni rajta navigációt?
Még a régi nokiámhoz vettem anno egy samsung gps (bluetooth-os) jeladót, de nem csatlakozik rá (ellenben az androidos telómmal)

Köszönöm előre is a segítséget! :)

(#15289) XFishboneHUN válasza akcsy (#15288) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

A csak wifis verzióban nincs GPS vevő, szóval nem fog futni rajta navi.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#15290) Ragnar95 válasza akcsy (#15288) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Neten keresgélve bizonyos külső GPS vevők működnek iPaddel, de nem mindegyik, simán lehet hogy ami neked van, az pont nem kompatibilis az iPaddel. Szerintem ne szórakozz ilyen külső vevőkkel, olcsóbban megúszod, ha lecseréled egy a tiéddel hasonló korú és tudású 4G-s modellre az iPaded.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15291) Scholes9 válasza Süvi (#15266) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Van garancia, mi a gond? :) Kicserélik és kész. Az enyém pl pixel hibás volt, simán cserélték.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#15292) silentkiller


silentkiller
senior tag

Egy érdekesség: 1 hónapos 4G-s 128 GB-os Mini 4, battery wear 94% 7 ciklus után, mindez a 10.2 alatt. Már beszéltem a AS-tal és szerintük a 10.2-es a hibás (rengeteg bejelentést kapnak emiatt) + az, hogy én 0%-nál teszem töltőre és totál feltöltöm, szerintük pedig az ideális az ha 20%-nál teszem fel tölteni és 80%-nál veszem le (mint mondjuk az androidos telefonoknál). Összehasonlításképpen: korábbi iPad-em, 4G-s 64 GB-os Mini 3 battery wear 96% volt 1 év után, 9.5 alatt.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#15293) Scholes9 válasza silentkiller (#15292) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Milyen programmal nézted?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#15294) r3dsnake válasza silentkiller (#15292) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iOS 10 óta nem lehet megnézni a pontos akku értékelet. Ne figyelgesd, tök felesleges. Ne merítsd le 0%-ra, azzal ártasz az akksinak.

[ Szerkesztve ]

(#15295) vadászcsiga válasza silentkiller (#15292) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csupa fórumokon terjedő badarság :D

(#15296) Ragnar95 válasza r3dsnake (#15294) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez mondjuk nettó bullshit. Bőven marad még szufla az akkuban, amikor a szoftver 0%-ot ír ki, főleg, hogy sose 0%-nál kapcsol ki az iPad, hanem 2-5%-nál.
Ezek már nem NiCd akkuk, hogy vigyázni kelljen rájuk, hogy ne menjenek tönkre... A li-ion akkukat már az elektronika tökéletesen védi, a felhasználónak csak annyi a dolga, hogy használja őket...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15297) r3dsnake válasza Ragnar95 (#15296) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez oké, de akkor sem tesz jót neki.

(#15298) d.tiborz válasza Ragnar95 (#15296) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Mondjuk én sem akarom nézni azt, hogy mikor lesz 80% a töltöttség. Éjszakára bedugom a kábelt, reggel kihúzom és használom.

(#15300) blakey válasza #05304832 (#15299) üzenetére


blakey
titán

Az amit kiír az nem a valós, tehát kiírja, hogy 0% valójában az valamivel több, különben be sem tudnád kapcsolni, tölteni, stb. Kell a tartalék akkunak.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.