Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Vangelis válasza silmatauki (#14398) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Itt is gyári töltő van csak használva....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#14402) zolikaDB válasza #05304832 (#14400) üzenetére


zolikaDB
veterán

Lesz az Air-nek utódja? :)

(#14404) shteer válasza #05304832 (#14400) üzenetére


shteer
titán

Nem cserélik

..szerintem jónak tűnik

(#14405) Ragnar95 válasza #05304832 (#14400) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gariidőn túl nem cserélik. Nem lehet megállapítani, milyen kábellel volt töltve, de nem is a kábel a fontos, mivel az gyakorlatilag csak vezeti az áramot, hanem a töltő maga, mivel az dönti el, mekkora áramerősséget/feszültséget ad le. Optimális esetben persze az iPad belső védelmi elektronikája működésbe lép akkor is, ha a töltővel baj lenne.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14406) silmatauki válasza Süvi (#14399) üzenetére


silmatauki
őstag

"Az íráskép is más lehet, én pl. úgy írok, hogy nem írom végig a szavakat, felemelem hosszú magánhangzók esetében, ezért rövidebbeket írok."

én is

"Most kipróbáltam 20-30 mp-es szövegeket írtam, hogy nem emeltem fel, de maradt minden. Sőt, egyszer sem tudtam előhozni, hogy eltűnjön :)
Nyilván nem vitatkozni szeretnék. Nekem 9,7-es, elképzelhető, hogy nem ugyanaz a kettő, ebben már javíthatták."

Valóban, lehet, hogy ez 12.9”-only probléma. Ez viszont azt is jelentheti, hogy a köv. 12.9”-esben már nem lesz ez gond. Ez feltétlen jó hír, mert qrvára tud idegesíteni ez a bug.

(#14407) Winne válasza Winne (#14342) üzenetére


Winne
nagyúr

Erre nem kaptam választ, de közben találtam egy olyat, amivel quicktimmal lehet felvenni ingyen, fel is tettem, de nekem Windows PC-n nincs new movie recording gomb. Erről tud valaki valamit?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14408) Ragnar95 válasza Winne (#14407) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

OSX-re biztosan működik ez az opció, de szerintem windowson nem fog.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14409) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Air 1 és 2 között felhasználói élményben mekkora a különbség? Egy ismerősömnél megtapogattam a kettest és nagyon tetszett. Használt készülék esetén mire érdemes figyelni?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14410) Ragnar95 válasza looser (#14409) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Főleg a dupla akkora RAM miatt ha sok appot használsz párhuzamosan, érezhetően gyorsabb az Air 2, hiszen ritkábban kell újratöltenie az appokat, illetve böngészésnél ritkábban kell újra betöltenie a lapokat.
Ezen kívül a 2 app egyszerre képernyőn tartása is fontos lehet sokaknak, amit csak az Air 2 tud.
Használtan kb 20k különbség van a 2 modell között jelenleg, annyival többet szerintem megéri simán az Air 2.
Topik összefoglalóban találsz leírást használt készülék vásárlásáról.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14411) focvis válasza Ragnar95 (#14410) üzenetére


focvis
veterán

Annyival egészíteném ki, hogy az Air 1-nek észrevehetően jobb az akksija. A 1,5 éves Air 2-m kb. 10 órát bír, ez az eddigi legsoványabb akkuteljesítményű iPadem.

(#14412) Winne válasza Ragnar95 (#14408) üzenetére


Winne
nagyúr

Szomorúan hallom, valahogy fel szeretnék venni valamit.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14413) Winne válasza Winne (#14412) üzenetére


Winne
nagyúr

Reflector 2 triallal megy, csak ugye vízjeles..

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14414) looser válasza Ragnar95 (#14410) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm a válaszod! Az összefoglalóval kellett volna kezdenem :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#14416) Süvi válasza #05304832 (#14415) üzenetére


Süvi
őstag

Nem, de ahogy látom ez egy célszoftver.

(#14418) Ragnar95 válasza #05304832 (#14417) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"Biztos használtad már az appot hisz minden apple termékre alapból rárakják."
Ezt nem tudom honnan veszed, de semmilyen nem gyári app nincs rajta alapból egyik készüléken sem, szóval ez egyáltalán nem igaz.
A Notability ahogy a neve is mutatja, elsősorban nem rajzoló app, hanem jegyzetelő. Meg lehet oldani azt, ami szeretnél, de legalább 5-6 mozdulat, mivel 1 mozdulat a vonal, a nyilakat is vonalként kell megrajzolnod, az újabb 4 mozdulat és utána a méretet szövegdobozba szövegként kell beírnod.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14420) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Outlookot nektek sikerül frissíteni a legujabbra. Nekem 2 napja elmegy végig, majd kiírja hogy sikertelen.

(#14421) Ragnar95 válasza #05304832 (#14419) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezen feladatokra valószínűleg nem a Notability a legalkalmasabb app. Vannak dedikált rajzoló appok, azokkal gyorsabban meg tudod oldani az említett feladatot.
Lehet formákat hozzáadni, de szerintem elég körülményes, mivel egy külön vásznon kell őket megrajzolnod és utólag nem annyira jól szerkeszthetőek, bár ezt a funkciót elég ritkán használom benne.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14422) oba


oba
addikt

Üdv!

Megéri szerintetek 1. generációs ipad minit venni manapság? 30-35 környékén vannak használtan. Anyám használná, kizárólag böngészésre. Mennyire használható? A frissítések miatt aggódom... nem tudom melyik rá a legutolsó iOS és hogy az mennyire tette használhatatlanná a gépet. Nyilván ő nem annyira érzékeny egy-egy lagra vagy ilyesmire mint amilyen én lennék, de azért stabil és megbízható legyen. Vagy ennyi pénzért inkább valami androidosat nézzek? :P

(#14423) Süvi válasza oba (#14422) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Hasonló helyzetben voltam én is, mert ismerőseim szeretnének olcsó tabletet.
Az említett felhasználásra szerintem az Apple készülékek legnagyobb előnye a 4:3-as képarány, ilyen áron nincs Androidos gép 4:3-ban.
A 30ezres mo-i Androidos gépek gyengébbek mint a mini, előnyük a garancia, ami már mini1-es készülék esetében nincs.

Ha a garancia nem számít, akkor lehet, hogy érdemes lenne megvárni a kínai magányosok éjszakáját és venni akkor egy miPadot 114$-ért, vámmal, Áfával sem lesz sokkal több, mint a keret.

(#14424) oba válasza Süvi (#14423) üzenetére


oba
addikt

Van 4:3 -as androidos tablet ennyiért amúgy. Mostanában kellene, szóval a rendelős dolog nem jó. Garancia sem annyira fontos, mondjuk az ipad mini már nagyon régi darab, szóval emiatt picit aggódom azért.

(#14425) Süvi válasza oba (#14424) üzenetére


Süvi
őstag

Át tudnád küldeni a linkjét, mert tényleg keresek ilyet:)
Köszönöm

(#14426) milszab válasza oba (#14424) üzenetére


milszab
senior tag

Lehet használni, de azért a 2-es érezhetően gyorsabb.

(#14427) Ragnar95 válasza oba (#14422) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iOS 9.3.5 a legutolsó szoftver, ami támogatta az első generációs Minit. Már az iOS 8-al is elég lassúcska volt, ezen a 9 sem segített.
Ettől függetlenül valószínűleg hozza sebességben a 30-35 ezres droidos tabletek szintjét, mivel általában ilyen árkategóriában az optimalizációval nem nagyon foglalkoznak droid fronton.
Alapvetően nem vennék már Mini 1-et, de ha ennyi a keret, jobb választás lehet, mint a droidos alternatívák.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14428) Vangelis


Vangelis
nagyúr

A nagyi azóta sem hozta vissza a felpúposodott akku.s minit...

Kíváncsi lennék mi lesz vele... mert elég szörnyű látvány volt :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#14429) lacy86 válasza vadászcsiga (#14420) üzenetére


lacy86
addikt

Nekem a v.2.5.6 van fent!

(#14430) Süvi


Süvi
őstag

Érdeklődnék, hogy van arra lehetőség, hogy egy alkalmazás korábbi verzióját visszaállítsam.
Van biztonsági mentésem a készülékről, de lehet olyat, hogy csak 1 alkalmazást állítok vissza? :F
Köszönöm

(#14431) Noxy válasza Süvi (#14430) üzenetére


Noxy
veterán

JB nélkül nincs.
(JB-Cydia-App Admin.)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14432) Süvi válasza Noxy (#14431) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm

(#14433) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Frissítettem az Air-t 10-re... először fel sem tudtam oldani. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Xr

(#14434) metju


metju
tag

Sziasztok!
Találkoztatok már olyannal iPad esetében, hogy felül az akku jelzőnél töltés közben kiírja a készülék, hogy ,,Nem töltődik". Ilyet még eddig egy IOS készüléken sem tapasztaltam. A kábel egyébként eredeti, az adapter egyedül, ami nem Apple termék.
Egyébként egy iPad Air 2-ről van szó, a jelenlegi legfrissebb szoftverrel.

(#14435) univerzita válasza metju (#14434) üzenetére


univerzita
addikt

Ha nem eredeti a adapter akkor könnyen lehet hogy nem.( Nincs neki MFI certifikacio.

[ Szerkesztve ]

(#14436) lacy86


lacy86
addikt

Update-eltem 10.1-re az Air2-t
Olyan mintha gyorsabb lenne
Vagy csak azert mert teljes install volt ...

(#14437) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sima Air-el és a 10.1-el mi a helyzet?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#14438) vadászcsiga válasza Szabikaa20 (#14437) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Semmi komoly. Olyan mint 10-el volt.

(#14439) Szabikaa20 válasza vadászcsiga (#14438) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Köszönöm akkor feldobom! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#14440) Ragnar95 válasza metju (#14434) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valószínűleg nem tud megfelelő áramerősséget leadni a töltő, akkor szokta ezt kiírni az iPad, ha USB-ről próbálod tölteni, mivel a 0,5A kevés neki.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14441) r3dsnake válasza Ragnar95 (#14440) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tölthető az iPad 0.5A-val, csak lassan.

(#14442) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, amióta kijött a ios10 azóta keresgélem a megoldást a JB - Cydia-ra. Most találtam ezt:

[link]

In order to install cydia on iOS 10.1, you should have a windows/mac/linux pc with you. You cannot install cydia on iOS 10.1 using any OTA methods like Pangu Cydia for iOS 9.3.3.

Step 1 : Download and Install Cydia Impactor(Make sure that you download the latest version)
Step 2 : Download Cydia.ipa for iOS 10.1 Jailbreak
Step 3 : Run Cydia Impactor and connect your iPhone, iPad or iPod to the computer.
Step 4 : Drag and drop downloded Cydia.ipa to Cydia Impactor
Step 5 : Provide your Apple ID user name and password to sign the Cydia.ipa(These details will only sent to Apple for Application Signing process
Step 6 : After Installing go to Settings > Generel > Device Management and tap on your Apple Id and Trust Cydia App

Szerintetek ez müködhet, vagy ez is valami fake apple ID lopó cucc?

(#14443) r3dsnake válasza Sakab (#14442) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Fake.

(#14444) Noxy válasza Sakab (#14442) üzenetére


Noxy
veterán

Szifon.com-n, meg itt: https://canijailbreak.com meg jelenik, ha adtak ki JB-t, az adott iOs verzióra.
Elég csak ezeket figyelni. Kamu, ID lopó, vírusos oldalaknak meg nem kell bedőlni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14446) Süvi válasza #05304832 (#14445) üzenetére


Süvi
őstag

Főképernyőt balra húzni, ott megjelennek az Elemek. (ha ilyen nincs, akkor a szerkesztéssel be lehet tenni)
De csak akkor mutatja, ha párosodva vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#14448) r3dsnake válasza Süvi (#14446) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem értem amúgy ide miért nem lehet kitenni az iPhone töltöttségét (és iPhone-ra meg az iPad-ét). Főleg, hogy a wifi hálózatok alatt látszik mindkét eszköz töltöttségi állapota.

(#14449) Süvi válasza r3dsnake (#14448) üzenetére


Süvi
őstag

Igen elférne, de úgy tűnik, most úgy van megcsinálva, hogy csak egyes bluetooth eszközök kapcsolatát mutatja.
Ha jól tudom a Watch megjelenik a telón.

(#14450) #35723520 válasza Süvi (#14446) üzenetére


#35723520
törölt tag

Az "elemek" csak a Pro-nál jelenik meg, Air2-nél nem?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.