Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) csab2 válasza #05304832 (#14800) üzenetére


csab2
veterán

Igazából ugyanannyiba kerül (apple.hu), csak az Air2-t most sok helyen akciózzák.
Nem lennék meglepve, ha tavasszal az új modellek bemutatásakor az Air szériát kivezetnék és csak a Pro vonal maradna, meg esetleg a mini. Habár pont azt rebesgették, hogy a mini fog megszűnni.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14802) Noxy válasza Miamiquake (#14797) üzenetére


Noxy
veterán

Nem olyan lassú az.
Semmi gond nincs vele az iOs 7.1.2-l

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14803) Ragnar95 válasza Miamiquake (#14797) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ilyet senki nem írt, pont azt írtuk le, hogy a Mini 2 és az Air még használhatóak.
Mini 3 a Touch ID-n kívül teljesen ugyanaz, mint a 2, így azzal nem lennél előrébb...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14804) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hali. Holnap viszem megnézetni az iPadet. Mit kell beállítani rajta, hogy "garanciáztatásra kész" állapotban legyen? :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14805) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok,

Vettem egy Ipad mini 2 -ot hasznaltan, csak a dronhoz. Elso proba elott gyanus volt, mert radugtam a toltot, de azt irja ki, hogy not charging. Na most 64% -on volt. Aztan valahogy feltolta magat 83%-ra. Majd elmentem probarepulesre, es olyan problemam akadt, hogy a kabelt radugva eloszor csak akkor erzekelte a transmittert, ha lefele huztam kicsit a csatlakozot. Aztan addig vacakoltam vele, amig nem szakadt meg a jel, mikor elengedtem a kabelt. De hogy oszinte legyek, igy nem szivesen repkedek vele, mert nem tul kellemes, mikor elveszik a kapcsolat.
Ez tipushiba? Vissza tudnam kuldeni, bar nem szivesen tennem

Don't Tread On Me

(#14806) Ragnar95 válasza MPowerPH (#14805) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Próbáld meg kitisztítani a lightning csatit, gyakran marad benne por, amitől kontaktos lesz, de tisztítás után működik tökéletes. Amit leírsz, semmiképp nem típushiba, kontakthibának hangzik így elsőre, amit vagy csak simán kosz okoz vagy a csati/kábel hibája.
Scholes9: iPad keresést kapcsold ki iCloudban, majd a készüléken egy összes tartalom és beállítás törlését nyomj vagy iTunesban restore-t.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14807) blakey válasza MPowerPH (#14805) üzenetére


blakey
titán

Ilyen hibáról még nem hallottam. Mármint nem típushiba.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14808) Scholes9 válasza Ragnar95 (#14806) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Köszi :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14809) adise válasza Noxy (#14802) üzenetére


adise
őstag

jah csak a progik nagy része már 8+-t kér.

(#14811) Noxy válasza adise (#14809) üzenetére


Noxy
veterán

Csak azok, amiket az iOs 7 után adtak ki.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14812) Ragnar95 válasza Noxy (#14811) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Illetve amiket frissítettek azóta olyan funkciókkal, amik iOS7 után megjelent SDK-t használnak...
1 hónapja váltottam iOS7-es iPad3-ról, úgyhogy saját bőrömön tapasztaltam, hogy az appok legnagyobb része már nem támogatja az iOS7-et.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14813) MPowerPH válasza Ragnar95 (#14806) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megprobalom a tisztitast! Az miert van, hogy a toltot csatlakoztatva azt irja ki, hogy not charging?

Don't Tread On Me

(#14814) Noxy válasza Ragnar95 (#14812) üzenetére


Noxy
veterán

Nem tudtam, mert nem én használom. Akinek meg van a környezetemben, azt nem érdekli az új iOs 7 után kiadott App-k.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14815) Noxy válasza MPowerPH (#14813) üzenetére


Noxy
veterán

Milyen töltő meg kábel? Gyári mind a kettő?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14816) MPowerPH válasza Noxy (#14815) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gyari. Na most az van, hogy kiprobaltam a gyari kabellel a transmittert, es azzal stabil, nem szakad meg. Ugy nez ki, hogy amit a dronhoz kaptam kabel, az nem az igazi. A toltest nem ertem... Egyebkent toltodik, csak lassan. Annyira nem erdekel, mert a 60 perc repkedest+fel ora szoszolest boven birja, masra meg nem hasznalnam.

Meg egy dolog van. A DJI Go -ban betudok allitani home pontot, hogy oda terjen vissza a drone. Mikor probalom komfirmalni, akkor azt az uzenetet kapom a programtol, hogy tul gyenge a GPS jel, sikertelen muvelet. A GPS vevoje gyengus, vagy valami arnyekolja?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14817) Noxy válasza MPowerPH (#14816) üzenetére


Noxy
veterán

Most milyen iPad ez? Azt tudod, hogy a LTE (4G) képes iPadban van csak GPS vevő.
A csak wifi-s modellekben nincs GPS.
Nem gyári hozzávaló a töltöd. Kevés energiát ad le az iPad-nak. Olyan amikor a PC-re dugod, ki írja hogy nem töltődik, de mégis, csak nagyon lassan.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14818) MPowerPH válasza Noxy (#14817) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vazz, ezt nem tudtam. :o Fasza... Azt hittem a kulonbseg csak annyi a wifi es a cellular kozott, hogy az egyik fogad simet, a masik nem. :W Ez egy sima iPad mini 2 wifi, mert abban a hitben voltam, hogy ez boven eleg nekem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14819) KaiotEch válasza Scholes9 (#14804) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Vágd oda 2x a földhöz. :P

(#14820) XFishboneHUN válasza KaiotEch (#14819) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Nem kell ennyire drasztikusnak lenni, elég ha beteszi a mikróba 1-2 percre, az hazavágja az elektronikát. :DDD

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#14821) csab2 válasza #05304832 (#14810) üzenetére


csab2
veterán

Ez igaz lehet, de ettől még ez a hivatalos Apple ár ma Magyarországon. Az APR-ek és más "normális" viszonteladók most akciózzák az Air 2-t.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14822) Scholes9 válasza KaiotEch (#14819) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Leadtam, eladó is látta a pixel hibát. A srác kérdezte is, hogy nem járok e Pesten, mert, ha bevinném az iCenterbe, akkor nagy eséllyel rögtön cserélték volna, így meg ki tudja mi lesz vele :U Remélem cserélik, de a legrosszabb esetben meg kijelzőt cserélhetnek rajta gondolom, csak ne karcolják össze a hátlapot :U :(( Mondjuk olyankor nem tudom, hogy mi van...Nemsokára kiderül.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14824) csab2 válasza #05304832 (#14823) üzenetére


csab2
veterán

Nincs vita közöttünk. Csak azért írtam, hogy az APR-ek és egyéb kereskedők (nem a GSM boltok) most akciózzák az Air2-t, mert valószínűleg egyszer vége lesz az akciónak, és akkor visszakerül a "rendes" árba.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14825) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Most lehet oltari marhasagot kerdezek, de mivel az iPad eddig is okozott par meglepetest, igy barmit kinezek... Szoval, ha most veszek a mostani iPad mini 2 Wifi helyere egy Wifi+cellulart, ami mondjuk halozat fuggo, de en nem rakok bele simet, attol meg ugyan ugy tudom hasznalni a keszuleket?! Megis kell a GPS, a nelkul sajnos nem megy.

Don't Tread On Me

(#14826) adise válasza MPowerPH (#14825) üzenetére


adise
őstag

miért a telefonod nem mukodik, ha kiveszed a simet? :U

(#14827) r3dsnake válasza MPowerPH (#14825) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs hálózatfüggő iPad.

(#14828) MPowerPH válasza adise (#14826) üzenetére


MPowerPH
félisten

Apple... Irtam, hogy gyoker kerdes lesz. Arra gondoltam, hogy sim nelkul esetleg par funkcio nem mukodik. Mindent kinezek az almasokbol. Sajnos most rajuk vagyok szorulva.

r3dsnake: Pedig amiket nezegetek, azok halozatfuggoek. Pl. Van par unlocked is. Az sem vilagos, hogy a meretet vegyesen irjak. Van, ahol a 9.7" van feltuntetve. :F

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14829) Noxy válasza MPowerPH (#14828) üzenetére


Noxy
veterán

Én a helyedbe nem mennék olyan messze.
Elég lenne csak ide benézni: [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14830) blakey válasza MPowerPH (#14825) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nem az iPad okozott meglepetést hanem, hogy nem olvastad el a specifikációkat. Az iPad hálózatfüggetlen lesz és működik kártya nélkül is valamint igen, lesz GPS-ed is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14831) MPowerPH válasza Noxy (#14829) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fujhatom, kint elek UK-ban. :U Azert az ebay -en kutatok.

blakey: Nem ertem mi koze van a GPS -nek ahhoz, hogy a keszulek fogad e SIM-et vagy nem. Probaltam megtalalni a logikat, de nem ment. :F GPS meg meg a 10 eves Nokiamban is volt, szoval meg sem fordult a fejemben, hogy ebben nincs.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14832) blakey válasza MPowerPH (#14831) üzenetére


blakey
titán

Az iPad-ek így van megkülönböztetve, a WIFI-s az "egyszerűbb", a SIM-es a "FULL" változat. Kezdetek óta így van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14833) MPowerPH válasza blakey (#14832) üzenetére


MPowerPH
félisten

Oke, vettem. A fene gondolta volna, most mar tudom. Ezt visszakuldom, es turok egy cellulart.

Don't Tread On Me

(#14834) r3dsnake válasza MPowerPH (#14828) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs hálózatfüggő.

(#14835) Treff


Treff
aktív tag

Sziasztok!

Egy S.O.S. kérdés: Ipad mini 2 32GB-osat érdemes még venni? Mennyi erős vagy nem erős ez a gép böngészéshez?
80k-ért tudnék most venni új, bontatlant.

Nekem egy ipad mini 1-van még, de azon már szenvedés a netezés, olyan kevés a memóriája meg a procija a csok csili weboldalhoz.

Köszi

(#14836) blakey válasza Treff (#14835) üzenetére


blakey
titán

Netezéshez (is) elegendő, de ha "tavaly" lenne akkor azt mondanám, hogy igen, megéri, idén már nem vagyok ennyire biztos, ettől függetlenül gyorsabb a Mini 1-nél és jobb is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14837) Süvi válasza Treff (#14835) üzenetére


Süvi
őstag

A mini2 sokáig kiszolgálja még azokat, akiknek már (régóta) megvan.
Most nem biztos, hogy megéri belefektetni, mert már 2-3 évig nem biztos, hogy ugyan olyan örömet okozna.
Szerintem a legjobb vétel most a Air2 32-64

(#14838) Treff


Treff
aktív tag

Köszönöm!

És az air2 miben különbözik a minitől a méretét leszámítva?
Valamint hogy van a sebességi sorrend, ha a miniket és az air-eket együtt nézzük?

(#14839) Süvi válasza Treff (#14838) üzenetére


Süvi
őstag

mini1 kb. Ipad2
mini2, mini3 kb. Ipad Air
mini4 ettől erősebb az Air2

Processzor jóval jobb, memória dupla, fura ilyet mondani, de sztem összesen kb. 2* jobb

(#14840) Sn00k


Sn00k
veterán

Szerintetek merjek innen rendelni ipad 4et. Meglepoen olcso es nagyon csabito :DDD . A leirasnal azt irjak afas es eu-s modell...
[link]

3njoy the Lif3

(#14841) Treff válasza Sn00k (#14840) üzenetére


Treff
aktív tag

edigitalnal 125e a 32GB-os!
hivatalos forrásból ráadásul!

(#14842) Scholes9 válasza Sn00k (#14840) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Inkább az Edigital.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14843) Treff válasza Süvi (#14839) üzenetére


Treff
aktív tag

meg se köszöntem még, bocsi! Köszi! :)

Vajon tudásban-sebességben hogyan viszonyulnak ezek a minik a Samsung Galaxy Tab s2 v8-hoz vagy valami más, hasonló 4:3 képarányos tabhoz?

(abszolút nem vagyok a témában benne, de felmerült a szitu, hogy édesanyámnak karácsonyra vennénk egy tabot, ezért kérdezősködöm)

[ Szerkesztve ]

(#14844) Süvi válasza Treff (#14843) üzenetére


Süvi
őstag

Én biztos Ipad-ot vennék :), szülőknek is ilyen lett, nagyon jól tudják kezelni.
Itt igazából Tőled függ, mert gondolom Support is jár majd a Tab mellé. :)
Ha csak Androidos dolgok vannak Neked, akkor inkább a Samsung.

(#14845) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ipad2-t downgradelte már valaki 9.3.5-ről 6-ra ?

[ Szerkesztve ]

(#14846) Treff válasza Süvi (#14844) üzenetére


Treff
aktív tag

A nejemnek van csak 1 androidos samsung telója, semmi másunk nincs olyan oprendszeren.

A minit én is anno kaptam értékesítési verseny során, ezért van az is. :)
A Tab-os support megjegyzésed alatt mit értesz pontosan?

Szülők se az androidot, se az IOS-t nem ismerik, így ebből a szempontból mindegy, milyen készüléket kaptam édesanyám.
Azt a megoldást keresem 4:3 8 collban, ami ár/teljesítmény szempontjából jó lenne neki neten nézelődéshez, mert apum a laptopot használja állandóan, így anyum nem tud semmi sem megnézni, ha akar időnként ezt-azt.

(#14847) blakey válasza Treff (#14846) üzenetére


blakey
titán

Azért szülöknél érdemes figyelembe venni a szokásokat is, én is figyeltem, hogy miként használják az eszközöket és úgy döntőttem, hogy android vagy windows lesz a megfelelő mivel néha a forókat is le szeretnék menteni, esetleg átmásolni dolgokat a pendrive-ról és nem biztos, hogy olyannak aki most kezdi a tabletezést az iOS megfelelő lenne, persze jobb böngészni, játszani meg stabilabb de felhasználás szempontjából egy OTG képes android olcsóbb és aszülöknek jobb döntés volt. Én mindent megtudok oldani iOS alatt de sokan nem és nem feltétlenül fogják megérteni, hogy itt miért így működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14848) Süvi válasza Treff (#14846) üzenetére


Süvi
őstag

Saját példámból kiindulva úgy értettem, hogy úgyis Neked kell majd segíteni nekik, ezért érdemes olyan rendszert venni, amit jobban ismersz :)

De ha csak netre kell, akkor egy olcsóbb Androidos is jó lehet.

blakey: Nálunk egy kicsit könnyít a helyzeten, hogy van egy Syno NAS, a szülőknek is van fiókjuk, rögtön másol fel nekik mindent azon keresztül az asztali gépre, de egyébként teljesen igazad van :)

[ Szerkesztve ]

(#14849) XFishboneHUN válasza Treff (#14846) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

írtam privátot! :D

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#14850) Treff válasza blakey (#14847) üzenetére


Treff
aktív tag

Igen, jól látod a helyzetet, én is inkább ezek miatt nézelődök android felé, bár ahogy tapasztalom, nem igazán olcsó a samsung tab 8 sem. Ára 90-100e között mozog, ma viszont emag 85e-ért adja...illetve csak volt, mert mire ezt írom, elfogyott.

Ipad Mini 2 32Gb szintén 90-100e, ma az emagon 80e...illetve csak volt, mert ez is elfogyott. :W

Ipad Mini 4 32Gb kb. 130e-től elérhető.

Szóval elég közel vannak egymáshoz. :F

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.