Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) zolikaDB válasza Scale (#15900) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mocolo.

[ Szerkesztve ]

(#15903) Ragnar95 válasza Scale (#15900) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én ezt az üvegfóliát használom, de igazából ha maximum 0.3mm-es és 9H keménységű, akkor teljesen mindegy, melyiket veszed. Fölösleges a márkás üvegfóliákért kiadni egy vagyont, semmivel nem jobbak, mint a pár eurós ebayesek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15904) access_denied válasza Ragnar95 (#15903) üzenetére


access_denied
senior tag

Hát bizony üvegfóliák között is van különbség. Egyet vettem drágán boltban, majd egyet hirdetésből olcsóbban és az utóbbin jóval tapadósabb a felület. Nehezebb rajta csúsztatni az ujjam.

(#15905) zolikaDB válasza access_denied (#15904) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tegyük hozzá, hogy ez az Xpro néven magát keményen marketingelő valami egy kamu valami, pláne, mert ezt tudja az aliexpresses is, 1/10-ed ennyiért.

(#15906) Ragnar95 válasza access_denied (#15904) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor te pont valami rossz darabot foghattál ki, a normális üvegfóliáknak még az olcsóbbak közül is az a lényege, hogy gyakorlatilag ugyanolyan a tapintásuk, mint a kijelzőé.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15908) milszab válasza #05304832 (#15907) üzenetére


milszab
senior tag

Ez anno nálam is így volt, és máig se mutatja. Hiányzik is néha...

(#15909) vadászcsiga válasza #05304832 (#15907) üzenetére


vadászcsiga
félisten

10.1.1 alatt van. Nálatok lehet valami gond. Egy visszaállítás talán megoldaná.

(#15910) leslieke válasza vadászcsiga (#15909) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

10.2.1 alatt is van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15911) blakey válasza milszab (#15908) üzenetére


blakey
félisten

Bizonyos app-oknál vagy mindig? Amúgy nekem is van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15913) blakey válasza blakey (#15911) üzenetére


blakey
félisten

Mármint van hangerő ikonom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15914) leslieke válasza #05304832 (#15912) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindjárt jön a 10.3 hátha azzal a frissítéssel visszajön.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15915) koxkids


koxkids
őstag

Új iPad bejelntés mikor várható? :)

(#15916) Ragnar95 válasza koxkids (#15915) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Márciusra várták a keynote-ot legtöbben, de már nem valószínű, hogy márciusban lesz, mivel 2 héttel előre kiküldik mindig a meghívókat. Így senki se tudja, hogy mikorra várható most keynote...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15917) Alex91 válasza koxkids (#15915) üzenetére


Alex91
félisten

Aprilis 4.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15918) koxkids válasza Alex91 (#15917) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi :)

(#15920) vadászcsiga válasza #05304832 (#15919) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csinálj egy visszallitast. Gondolom újraindítás már meg volt.

(#15921) ittakary válasza koxkids (#15915) üzenetére


ittakary
nagyúr

én is várom már mint a messiást :) már kezdenek alakulni a Pro árak :D

130ért már van aprón... 100 körül már jó deal lehet

(#15923) agyhalal válasza #05304832 (#15922) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Mint mindent, ezt is meg lehet szokni. Legalábbis ellensúlyozza a nagyobb méretet a nagy, jól látható kijelző. Egy ideig volt használatban egy iPad Air 2 is és most azt figyeltem meg, hogy sokkal sűrűbben nyúltunk az Air-hez napi szinten, ha valamit gyorsan meg kellett nézni a neten. Ezt már csak munkához, vagy pedig este, az ágyban vesszük elő. Persze ez idővel változhat. Ágyban használni nem problémás, mert a lábamnak támasztom.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#15924) ittakary válasza #05304832 (#15922) üzenetére


ittakary
nagyúr

hétköznapi használatra kényelmetlen, nem praktikus

lehet azt mondani rá hogy jól jön a méret valamikor, de ez az emberek 95%-ának továbbra is teljesen felesleges

a 10" is nagy méretnek számít, bőven elég mindenre, és teljesen kényelmes, praktikus

[ Szerkesztve ]

(#15925) Ragnar95 válasza ittakary (#15924) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"a 10" is nagy méretnek számít, bőven elég mindenre"
Nem viccből jött ki a 12.9"-os Pro, vannak feladatok, amikhez kicsi a 9.7" is. Ilyen például a tollal való jegyzetelés, a 9.7" is kicsi hozzá, sokkal kényelmesebb 12.9"-on jegyzetelni.
Persze nem azt mondom, hogy mindenki vegyen 12.9"-os Pro-t, mert a legtöbb felhasználási módhoz valóban több kompromisszummal jár, mint előnnyel, de vannak speciális esetek, amikor kell a még nagyobb kijelző.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15926) ittakary válasza Ragnar95 (#15925) üzenetére


ittakary
nagyúr

"szinte szóról szóra" pontosan ugyanezt írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#15927) viera


viera
őstag

Erről jut eszembe...
Múltkor volt róla szó,de már nem emlékszem.Apple pencil helyett milyen tollat lehet használni iPad Pro 9.7-hez ami jól is működik?

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#15928) Ragnar95 válasza viera (#15927) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Apple Pencilt még nem próbáltam, de mindenki azt mondja, hogy az a legjobb, neked miért nem jött be?
Air 2-höz, illetve előtte iPad 3-hoz is az Adonit tollai váltak be a legjobban, jelenleg egy Pixelt használok, amiket eddig próbáltam, azok közül ez vált be legjobban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15930) viera válasza Ragnar95 (#15928) üzenetére


viera
őstag

Bocsi,de kicsit félreérthető voltam.Nekem nincs Apple pencil,de nem is kell.Egy ismerősnek keresek hozzá mert megveszi az iPad-em és ő szeretne hozzá.
Amúgy köszönöm,erre gondoltam - Adonit,Pixel.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#15932) ittakary válasza #05304832 (#15931) üzenetére


ittakary
nagyúr

közvetlen környezetemből származó tapasztalat

(#15934) Scale


Scale
őstag

Ilyen tokot valaki használt már? Mennyire vastag? Mennyire védi táskában az ipadet?

(#15935) Süvi válasza viera (#15930) üzenetére


Süvi
őstag

Nekünk ilyen tollaink vannak.
Pro készülékhez viszont csak Apple pencilt javaslom.
Ég és föld meg a legdrágább Adonithoz képest is.

(#15936) access_denied válasza Süvi (#15935) üzenetére


access_denied
senior tag

Adom, ugyanez a tapasztalat.

(#15937) viera válasza Süvi (#15935) üzenetére


viera
őstag

Köszi szépen.
Megmondom ismerősnek.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#15938) h.jece válasza Scale (#15934) üzenetére


h.jece
csendes tag

Sajnos amit linkeltél nem használtam , ez viszont bevált:
https://www.laptopszalon.hu/taska/case-logic-ibira-tablet-tok-10-fekete-ibrs-110k_26256-adatlap
Nincs nagy árkülönbség, és rendesen véd, tokkal együtt elfér benne az ipad.

(#15939) Scale válasza h.jece (#15938) üzenetére


Scale
őstag

Köszi, azt hiszem rendelek is egy ilyet. Ez még olcsóbb is mint ami linkeltem külföldről szállítással együtt :R

És ez akkor rendesen védi? Mennyire vastag?

[ Szerkesztve ]

(#15940) akangels


akangels
tag

Üdv urak !

Kedvező forrást keresek air 2 32gb/64gb (hatha lehet meg kapni valahol) wifi modellre. Az előző Air 2 sajnos hétfőn menthetetlen állapotott vett fel.

(#15941) Ragnar95 válasza akangels (#15940) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

hardveraprón karsaitomaszt keresd

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15942) Scale válasza Ragnar95 (#15941) üzenetére


Scale
őstag

Én is őt ajánlom, nagyon gyors volt és megbízható is :K

(#15943) Süvi válasza akangels (#15940) üzenetére


Süvi
őstag

(#15944) viera


viera
őstag

Mikor mutatják be az új iPad-eket?Hivatalos forgalmazónál mikor szokott elérhető lenni utána?

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#15945) Süvi válasza viera (#15944) üzenetére


Süvi
őstag

Nagyon fura, ezt most senki nem tudja.
Március végére várták a bemutatást, de ez már kérdéses.
Viszont a szállításról több helyről május-júniust mondják.

(#15946) ittakary válasza viera (#15944) üzenetére


ittakary
nagyúr

maradjunk annyiban hogy ha nem szorítanak pisztolyt a fejedhez akkor ne vegyél új iPadet hivatalos forrásból

1 hónap múlva az Air2-t és a Pro-t kifutóként jó pár 10ezerrel olcsóbban lehet majd venni

(#15947) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Német kiosztású billentyűzetet rádugtam az iPad2-re. Átváltott a szoftveres is németre.
szerk- nem gond vissza tudtam állítani :D
Kérdés:
Megoldható, hogy magyar legyen a hardveres(MC533A ha jól tudom) billentyű?
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#15948) Ragnar95 válasza Süvi (#15945) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem csak kérdéses, szinte biztos hogy nem lesz már márciusi keynote, mivel 2 héttel korábban ki szokták küldeni a meghívókat és 2 hét múlva vége márciusnak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15949) Süvi válasza Ragnar95 (#15948) üzenetére


Süvi
őstag

Szerintem az Apple tuti arra játszik, hogy a figyelmet majd a Samsungról és az új készülékekről saját magára.
Nagy a várakozás az S8 irányába, ezt próbálja majd meg csökkenteni.
Vélemyényem szerint megvárják az S8 bejelentést és utána lesz Ipad, csak még Samsungéknál sem 100% a márc29 ha jól tudom.

ittakary: Ez átalában igaz, de ha most kellene Air2-t vennem, biztos hogy az Istlye-ban vennék, nem a korábban linkelt fórumtárstól akár milyen rendes is, mert nincs 10 E Ft a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#15950) vadászcsiga válasza Süvi (#15949) üzenetére


vadászcsiga
félisten

S8 es iPad? Hol keresztezik egymást?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.