Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) zolikaDB válasza Scholes9 (#14650) üzenetére


zolikaDB
veterán

Space grey van, vegig tokban, uvegfoliaval.
Mint az uj :)

(#14652) Taybor


Taybor
tag

Sziasztok
Nagy dilemma elott állok. Örököltem egy ipad 4 készüléket amin meg az ios 7.1 van. Amivel egész odáig semmi bajom nem lenne ha le tudnék rá tölteni appokat a storebol de sajnos a legtöbb minimum ios 8at kėr. Felek ha frissitek nagyon belassul a 10.1 tol és nem hozza azt az élményt. Ti mit gondoltok? Sehol nem találok véleményt érdemes e. 
Arra van lehetőség hogy update esetén egy ideig meg visszaállítsam az előző verziót? 

(#14653) r3dsnake válasza Taybor (#14652) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Visszaállításra nincs lehetőség.

(#14654) zolikaDB válasza Taybor (#14652) üzenetére


zolikaDB
veterán

Van egy 3GS-em, iOs 4.1-el. Ha letoltok vmit, akkor nyavajog, majd megkerdezi, h letoltok egy kompatibilis verziot? Mondom, igen.
Annyit nem er a dolog, h 10.1-et tegyel fel.
Inkabb amit lehet, bongeszobol oldd meg.

(#14655) Taybor válasza zolikaDB (#14654) üzenetére


Taybor
tag

Az a baj hogy nekem nem ajánlja fel a kompatibilis lehetőséget valamiėrt. :F

(#14656) zolikaDB válasza Taybor (#14655) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem tudom, h az menne-e, h a telepitofajlt leszedni netrol?
Ugyanis 3GS-re letoltottem anno az elso vlc-t, a file-t meg kimentettem. Ez a vlc szepen felment az Air 2-re, igaz semmire nam valo mar. Duplakatt TC-ben, es telepiti.
Ugyanigy van meg nekem regebbi elrendezesu Messenger is.

(#14657) r3dsnake válasza zolikaDB (#14656) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem menne.

(#14658) zolikaDB válasza r3dsnake (#14657) üzenetére


zolikaDB
veterán

Miert? Duplakatt ipa file-ra, es nem telepul? Persze iTunes es PC megléte mellett.
Pl itt vannak regi ipa fileok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14659) r3dsnake válasza zolikaDB (#14658) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mert minden IPA fájl egyedi, saját azonosítóval rendelkezik ID-hoz rendelve. Ha leszed a netről egy IPA fájlt, nem tudja ráhúzni a tabletre, csak ha megvan egy saját, korábbi verzióról mentés neki gépen.

[ Szerkesztve ]

(#14660) zolikaDB válasza r3dsnake (#14659) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha nem tevedek, ugyanazzal az accounttal volt leszedve az a vlc, es ugyanazzal vagyok bejelentkezve a tabletre is. Es eltelt azota 4 ev.

[ Szerkesztve ]

(#14661) jilian


jilian
addikt

Tolja valaki ilyennel?

Esetleg élőben volt a kezében?

(#14662) adise válasza jilian (#14661) üzenetére


adise
őstag

Hány játék kezeli?

(#14663) eddie17 válasza Taybor (#14652) üzenetére


eddie17
addikt

Én most 10.1.1-et használok az iPad 4-en és teljesen jól megy. Mondjuk azt nem tudom milyen lehetett régen mert én 9.3-al vettem át.

(#14664) Ragnar95 válasza Taybor (#14652) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lassabbnak mindenképp lassabb lesz, de ha maradsz iOS7-en, ahogy írtad is, bukod a legtöbb appot.
Neked kell mérlegelned, hogy számodra mi a fontosabb, a gyorsabb működés vagy a több app.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14665) jilian válasza adise (#14662) üzenetére


jilian
addikt

Halvány lila fingom nncs. :)
Tegnap bukkantam rá.
Még nem jártam utána, gondoltam az első információk innen jönnek majd....

(#14666) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Mivel telefonban 5S-em van és imádom a kicsi és könnyű méretét, ezért hosszas agyalás után végül egy Space Gray 32Gb-os Ipad Mini 4-et rendeltem, kicsit tartottam az Air 2-től, hogy azért csak nagyobb és "nehezebb" egy "kicsit" :B Meglátjuk, max a következő tabletem majd 9,7 hüvelykes lesz esetleg és nem 7,9 :B

5S is 3 éves és még mindig tökéletes a legújabb iOS-szel is, Mini 4 csak jó lesz a 2Gb RAM miatt kb még 2 évig, max iOS 10 után már nem frissítem, mert gondolom azért a 11-et még csak megfogja kapni :) De ez majd jövőre kiderül.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14667) lacy86 válasza Scholes9 (#14666) üzenetére


lacy86
addikt

hasznald egeszseggel :K

[ Szerkesztve ]

(#14668) r3dsnake válasza Scholes9 (#14666) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iOS11-et még az iPhone 5s is meg fogja kapni. A mini 4 legalább iOS12-ig frissítve lesz.

(#14669) Scholes9 válasza r3dsnake (#14668) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen, hasonlóan számoltam én is, így ez perfekt. Köszi mindenkinek a segítséget :)

lacy86: köszönöm, úgy legyen :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14670) Rolly


Rolly
veterán

valami jó fali dockoló / töltő van ipad airhez? Mert most kellene és nem igazán találok normálisat (vagy 300e ft vagy nincs...)

(#14671) viera


viera
őstag

iPad-en Chrome-ot használok és a könyvjelzősávban nem mindegyik oldalnak jelenik meg a kis ikonja,soknál az adott oldal kezdőbetűje van csak ott.Tudnátok segíteni,hogy miért van ez?Jó lenne mert úgy könnyebben találom meg az oldalt amit keresek.Vagy valamit be kell állítani külön?Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#14672) d.tiborz válasza viera (#14671) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Frissítsd a Chrome-ot, van erre kiadott frissítés.

(#14673) viera válasza d.tiborz (#14672) üzenetére


viera
őstag

A frissítések között nem ad be újabb változatot.Vagy külön kell valahonnan letölteni?

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#14674) d.tiborz válasza viera (#14673) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

nekem az appstore ajánlotta fel.
54.0.2840.91 lett a verzió száma.

(#14675) viera válasza d.tiborz (#14674) üzenetére


viera
őstag

Nekem is ugyanaz a verziószám. :K
Érdekes,hogy van amelyiknél ott a kis ikon,van ahol pedig csak a kezdőbetű van. :F

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#14676) d.tiborz válasza viera (#14675) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Akkor passz.
Nekem a frissítés előtt csinálta ugyanezt, a frissítés óta jól működik.

(#14677) Scholes9 válasza zolikaDB (#14651) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Megtudhatom milyen tokban? Mindenképpen szeretnék venni egyet a Mini 4-re, anélkül nem merem kivinni a házból az biztos :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14678) csab2 válasza vadászcsiga (#14576) üzenetére


csab2
veterán

Úgy értettem, hogy akinek már fent van a 10.1.1 annak az új 10.1.1 nem elérhető OTA frissítésként.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14679) Scholes9 válasza Scholes9 (#14677) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Huh, nézegetek tokokat a tabletre, de telefonra sokkal egyszerűbb volt találni normálisat :U :DDD

Szerintetek ez jó lehet? Telefonra Spigen tokom van és nagyon szeretem :K Egyszer ejtettem le eddig a közel 1 év alatt, előlappal esett a kőre és karcolás nélkül megúszta! :C

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14680) zolikaDB válasza Scholes9 (#14677) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekem ez van az Air 2-n, kékben. Nem tudom, van-e Mini 4-re. [link]
Nem 100%-ig olyan, de ha a minoseg egyezik, akkor bestbuy: [link]
Nekem annyira bevalt, h mivel hosszu tavra tervezek, gondolkodok rajta, h veszek egy masikat tartalekba.

[ Szerkesztve ]

(#14681) Scholes9 válasza zolikaDB (#14680) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jól néz ki köszi, elmentem a könyvjelzőim közé :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14682) Süvi válasza Scholes9 (#14679) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem nagyon bejött az UAG

(#14683) Scholes9 válasza Süvi (#14682) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen nézegettem ezt is nagyon tetszik. Meglátom. Lehet, hogy bevállalom és akkor nem kell másik tokra többet költenem :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14684) vadászcsiga válasza csab2 (#14678) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kozben már rájöttem. Annak sem akinek korábbi volt fent. Amit leszedett annak a build száma nem egyezik a javítottal.
Az nem tudom hogy es mikor kerül fel rá mert hogy en az iTunes-t el nem indítom az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#14685) jilian


jilian
addikt

Van arra mód, hogy telefonról elindítsam az Ipad kameráját?
Használhatom ip kameraként?

(#14686) Scholes9 válasza Scholes9 (#14683) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Végül ezt rendeltem, most éppen akciós is volt, majd beszámolok róla, ha megjön :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14687) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok.
Egy barátomnak olyan gondja akadt, hogy a gyereknek az iskolában elindítottak olyan oktatást, amiben tablettel tanulnának.
Elvileg itt lehet találni olyan könyveket amikről szó lenne.
Ez pedig egy konkrét példafüzet.
A lényeg, hogy ilyen munkafüzetet kéne kitölteni neki, ezt hogyan tudná a legegyszerübben megoldani?
Ipaddal meg tudná oldani a gyerek valami egyszerű programmal, vagy esélytelen?
Köszi.
Szerk.
Felcseréltem a linkeket...

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#14688) Süvi válasza dmad (#14687) üzenetére


Süvi
őstag

A Pdf EXpert (Readdle) alkalmazással szoktam PDF-be jegyzetelni, aláhúzni, kitölteni. Van amikor akciós, de szerintem 10 dollárt is simán megér. (Ráadásul a Document 5-tel olyan szinkronizációs megoldást kínál, melyhez hasonlót nem találtam Androidon, Windows-on sem, ugyanis teljes mappákat és almappákat tud szinkronizálni)
Vagyis ha valamit elkezd szerkeszteni a gyerkőc a számítógépen, pár perc múlva folytathatja az Ipadon és viszont :)

(Gondolom erre azt mondják, hogy elearning :W )

[ Szerkesztve ]

(#14689) dmad válasza Süvi (#14688) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm a válaszod!!
Melyik generációs ipad jó a célra?
Ingyenes alternatíva nem nagyon van, ugye?
5 gyerek mellett elég teher lesz az Ipad beszerzése is... :R

Élj úgy, hogy.......

(#14690) Süvi válasza dmad (#14689) üzenetére


Süvi
őstag

10"-os készüléket javaslok erre a célra, hogy ne erőltetődjön a gyerekek szeme.
A következő készülékekkel volt dolgom, valamennyi alkalmas rá:
- Ipad Air
- Ipad Air2
- Ipad Pro 9,7

Itt az aprón is ki lehet fogni elég jókat használtan.

A pdf-be beleírást egyébként más készülékek is tudják. Lehetne venni valami 10"-os Androidod is, de a Windows 2:1 táblagépek is kiválóan alkalmasak erre, talán még jobban ki tudná szolgálni az igényeket, 90-100-ért már lehetne venni egy jót billentyűzettel.(Asus T sorozat, Lenovo, Acer)
Vagy ott vannak a márkásabb kínai eszközök (Chuwi, Teclast, Onda stb.)

(#14691) dmad válasza Süvi (#14690) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm!
Továbbítom az "ügyfél" felé a javaslatokat!
:R

Élj úgy, hogy.......

(#14692) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok, van egy iPad Mini 3-am, amin (elvileg) 9.1.3 van, ezt hogyan tudom ugy felfrissiteni hogy vissza tudjak ra allni, ha estetleg a frissebb verziokkal valami bajom van? Lehetseges egyaltalan?

(#14693) r3dsnake válasza sto1911 (#14692) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem lehetséges.

(#14694) Gudy


Gudy
tag

ipad minin (nem retina) hogy szuperál a 10-es os? Van tapasztalat?

(#14695) r3dsnake válasza Gudy (#14694) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Kicsit nehezen, mert nem jött ki rá. :D

(#14696) Gudy válasza r3dsnake (#14695) üzenetére


Gudy
tag

Ezt nem tudtam. Köszi

(#14697) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok, gondolkozom egy új 8" méretű tablet beszerzésében, és az iPad Mini 2 is felmerült. A kérdésem az lenne, hogy mennyire marad el a Mini 4-től? Megéri a Mini 4 a másfélszeres árat? Várható, hogy a következő ios verziónál esetleg nem támogatott eszköz legyen? Igazából 2-3 évre venném, a mostani tabletem is már 3 évet kiszolgált.
Illetve, aki androidról váltott, az hogy tapasztalta, mennyi olyan androidon ingyenes alkalmazást használt, amiért itt fizetnie kellet?
A felhasználási területeim: pdf olvasás, böngészés, néha képregény olvasás, netflix, esetleg néha egy kis játék valami emulátorral. Erről jut eszembe, hogy valamilyen bluetooth-on kommunkiáló kontrollert lehet iPad-hez csatalkoztatni (pl. PS4 kontroller, új Xbox One kontroller, stb)?
Illetve ahogy nézegetem az árakat, a Mini 4-nél sokkal jobban megéri az Air 2 (igaz, a 10 körüli mérettől kicsit ódzkodom, eddig jól elvoltam a 8.3-mal is).

(#14698) Ragnar95 válasza adalbert1 (#14697) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hosszútávra szerintem mindenképp Mini 4-et érdemes venni, a Mini 2 nem mai modell már és hardveresen is jelentősen elmarad a Mini 4-től.
A Mini 2 iOS7-el jelent meg, tehát várhatóan már maximum az iOS11-et kapja csak meg, míg a Mini 4 iOS9-el jelent meg, tehát várhatóan az iOS13-at még mindenképp megkapja.
A leírt felhasználási igények mindegyikére van ingyenes app (képregény olvasásban nem vagyok biztos, de iTunesban rá tudsz nézni te is iOS eszköz nélkül is az AppStore-ra amíg nincs meg az iPad). Egyedül az emulátor lehet kérdéses, mert alapból az Apple nem támogatja ezeket, így a store-ban nem igazán találsz, de régebben volt megoldás, hogy JB nélkül lehessen futtatni pl GBA/Nintendo DS emulátort, bár ez nem tudom jelenleg működik-e még.
A konzolok kontrollerjei alapból nem csatlakoztathatóak az iPadhez, trükkök vannak rá hogy pl PS kontrollert tudj csatlakoztatni, de AppStore-os appok akkor sem fogják kezelni őket, csak az AppStore-on kívülről telepített emulátorok. Viszont vannak MFI (Made for iPhone) minősítésű kontrollerek, amik mennek tökéletesen az iOS-el, bár az adott app fejlesztőjének kell implementálnia a kontrolleres irányítást, így csak bizonyos appok kezelik őket.
Szerintem mindenképp jobb vétel az Air 2, mint a Mini 4, mivel hardveresen ugyanazt tudják és a nagyobb kijelző sokkal jobb használati élményt biztosít, tehát hacsak nem hordoznád magaddal nap mint nap és nem olyan táskát hordasz, amibe csak a Mini fér bele, jobb választás az Air 2.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14699) r3dsnake válasza Ragnar95 (#14698) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Annyival egészíteném ki, hogy képregényre az iComix-t érdemes használni, valamint az Air 2 erősebb a Mini 4-től.

(#14700) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Holnap érkezik a Mini 4. Hogy tudom "összekapcsolni" az iPhone 5S-sel? :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.