Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) TayRol válasza galaxys80 (#14200) üzenetére


TayRol
veterán

Nálam elég a sima home gomb.

(#14202) galaxys80 válasza TayRol (#14201) üzenetére


galaxys80
veterán

Akkor nálam nem értem mitől lehet.
Az iPad bekapcsolásánál próbáltad? Tehát nem alvó módból.
Mert utána, ha lezárom, akkor már nálam elég a home gomb.

[ Szerkesztve ]

(#14203) blakey válasza galaxys80 (#14200) üzenetére


blakey
titán

Ha nincs semmilyen értesítés akkor nekem nyítja a mágnesen tokom, nem kell semmit nyomni, amúgy ez feature, 2 "gombos" azonosítás van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14204) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Gondolom vóóót már de lusta vagyok visszaolvasni...

iPad 4-re mehet az iOS 10?

(#14205) vadászcsiga válasza B-L-A-C-K (#14204) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Olvass vissza
;]

(#14206) vadászcsiga válasza silmatauki (#14160) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Megkövetlek, tenyleg így van. 10 alatt így működik.

(#14207) Chereiose


Chereiose
addikt

Az igaz, hogy minden ipad (cellularos) gyárilag független? Én úgy vettem, hogy állítólag telekomos, és én is telekom simmel használom, így nem tudom ezt megállapítani.

(#14208) Ragnar95 válasza Chereiose (#14207) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, minden iPad gyári független.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14209) Chereiose válasza Ragnar95 (#14208) üzenetére


Chereiose
addikt

Köszi a gyors választ :)

(#14210) B-L-A-C-K válasza vadászcsiga (#14205) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi, és köszi mindenkinek... :R

(#14212) milszab válasza B-L-A-C-K (#14210) üzenetére


milszab
senior tag

Én még egy darabig biztos nem raknám fel.

(#14213) Auratech válasza B-L-A-C-K (#14204) üzenetére


Auratech
őstag

Fiam feltette és azt mondja, megy neki. A parallax hátteret kikapcsolta, meg amit érdemes de például a képernyő forgatás animációja most sima, míg korábban 15fps-volt.. Nem szólt, hogy valami gond lenne. Suliban használja, levelezés, neptun, jegyzetek, filmnézés, face.. web..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#14214) B-L-A-C-K válasza Auratech (#14213) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#14215) Chereiose


Chereiose
addikt

Az probléma, ha úgy adom el az Ipad-et, hogy aktiválva van az én fiókommal, de mindenhonnan kijelentkezem? Vagy biztosabb, ha aktiváláskor be se lépek az enyémbe, hanem az új tulaj a sajátjával aktiválja? (Már ha van neki, ha nincsen akkor muszáj az enyémmel belépni, mert látnia kell a rendszert, stb)

(#14216) Noxy válasza Chereiose (#14215) üzenetére


Noxy
veterán

iPad-t nem kell aktiválni.
Kilépsz az iCloudból,(ezzel kikapcsolod az iPad keresése funkciót is) AppStoreból majd nyomsz egy minden beáll.. adat törlését, és innen már további gondod nincs vele.
Többi már az új tulaj gondja.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14217) Chereiose válasza Noxy (#14216) üzenetére


Chereiose
addikt

Igen, de pont ezt kérdezem, hogy ha neki nincs apple fiókja és szeretné kipróbálni, akkor be kell lépjek az enyémmel, erre kérdeztem, hogy elég ha ezután kijelentkezem :) De mind1, inkább beállítom újként, ha letesztelte. :)

(#14218) B-L-A-C-K válasza Chereiose (#14217) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fiók nélkül is lehet aktiválni, annyi hogy nem tud letölteni semmit app store-ból, mert oda ID szükséges, de mást mindent ki tud próbálni rajta.

(#14219) Chereiose válasza B-L-A-C-K (#14218) üzenetére


Chereiose
addikt

Amikor ki kell választani, hogy beállítás új ipadként, ott próbáltam fiók nélkül de kérte, gondolom csak én voltam szerencsétlen, na mind1 megkértem az új tulajt, hogy csináljon egy fiókot magának.

(#14220) B-L-A-C-K válasza Chereiose (#14219) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"gondolom csak én voltam szerencsétlen"

Igen. ;]

(#14221) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! Néhány év iOS kihagyás után vettem egy mini 2-t. Ráfrissítettem restore-ral a 10.0.2-t, új iPadként beállítva. Összességében jól fut, de néhány appot pl. 2x kell elindítani, mert elsőre egyből bezárja, illetve néhány alkalmazás (pl.: Spotify, Fb stb.) képes 15-20 másodpercet is gondolkodni a kezdőlogón, mielőtt túljutna, valamint a billentyűzetre is néha másodperceket kell várni, hogy előbújjon. És még pár apróság.

Láttam, hogy összességében pozitívak a benyomások az update-ről, illetve tisztában vagyok vele, hogy egy három éves készülékről van szó, ezért érdeklődés szintjén kérdem, hogy ez mennyire jellemző nálatok? Gondolkodom, hogy megpróbáljam a 9.3.5-öt, amíg lehet, de teljesen újra kéne raknom a gépet, így első körben ide jöttem. :) Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#14222) Rage47 válasza LilProphet90 (#14221) üzenetére


Rage47
veterán

Nekem is mini2 van és nincsenek ezek a hibák.

(#14223) Blackmirror válasza LilProphet90 (#14221) üzenetére


Blackmirror
senior tag

App bezárás nem volt, a Spotify meg szerintem ilyen, nem egy gyors 5-6mp nálam a logó
Billentyűzettel nincs gond, röccenések vannak. (Nem volt jobb az előző 9-es nálam ,de megpróbálhatod)

iPhone X@R, iPad Pro

(#14224) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

SoS segítségre lenne szükségem.
iPad Air, iOS 10.0.2
Most kaptam meg az adatkártyát(Telenor), és a Hotspot funkció eltűnt.
Az adatkárty működik, tudok netezni az iPaden.
Már ptóbáltam APN módosítást, APN reset, Network Settings Reset-et, sőt full reset is volt, beállítva mint
új eszköz, és így sem látszik a Hotspot funkció.
Egyéb ötlet, hogy lehetne működésre bírni??

(iOS 9-nél még volt Hotspotom)

[ Szerkesztve ]

(#14225) Maxximus válasza hgabor19 (#14224) üzenetére


Maxximus
őstag

Telenoros adatkártyával nekem ipad-on soha nem volt HOTSPOT-om.
Lehet kártya függő, mert a főnököm i5s-n a normál GSM kártyáján mutatta, hogy neki van.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14226) hgabor19 válasza Maxximus (#14225) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Nem kártyafüggő, netezni tudok rajta, Hypernet jól működik.
És Telenor sem tilt megosztást hálózatilag.

De a rejtély továbbra sem oldódott meg :(

(#14227) Maxximus válasza hgabor19 (#14226) üzenetére


Maxximus
őstag

én soha nem tudtam megosztani a netet már 2 éve (mióta telenoros vagyok). ha bele teszek más szolgáltatói (t-com, voda) kártyát előjön az ikon. de most így van.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14228) hgabor19 válasza Maxximus (#14227) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Nekem is ez az ábra mint nálad.
Ez döbbenetes.
Erre mit mond a Telenor, annak ellenére h nincs Hotspot tiltásuk??

(#14229) Maxximus válasza hgabor19 (#14228) üzenetére


Maxximus
őstag

Nekem anno 2 éve hosszas nyomozás,ellentmondások tönkelege után azt mondták,Ők nem hivatalos resellerek az apple-nél (vagy valami ilyesmit,nem emlékszem pontosan) ezért pár funkció orlátozva van,többek között ez is. Ki voltam akadva akkor én is nagyon.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14230) shteer válasza Maxximus (#14229) üzenetére


shteer
titán

Mobil kártyával meg működik?

..szerintem jónak tűnik

(#14231) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

El kell vinnem egy Ipad Air-t szervizbe (2013. december) mert sajnos kékhalálozik. Van itt tapasztalat szervizekkel kapcsolatban? Valószínűleg alaplap hibás.

Mindenképpen profi helyre akarom vinni ahol olyanra is figyelnek, hogy összeszerelés után ne legyen porszem a kijelzőn, ujjlenyomat stb.

Köszi!

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14232) LilProphet90 válasza Blackmirror (#14223) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Köszi a tippeket. Igazándiból a használat kisebbik hányadában vannak jelen ezek a szimptómák, csak érdeklődés gyanánt kérdeztem meg, ebben az esetben nem rakom újra a rendszert. A billentyűzet Swiftkey, lehet az a probléma, de ez a késedelem sincs jelen minden esetben.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#14233) Maxximus válasza shteer (#14230) üzenetére


Maxximus
őstag

Persze,évek óta.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14234) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Egy Ipad mini 2 mennyire használható még jelenleg? Megéri ilyet venni használtan?

(#14235) Maxximus válasza NoOne1976 (#14234) üzenetére


Maxximus
őstag

mivel retina kijelzős sztm igen.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14236) blakey


blakey
titán

Gondolkodom a Mini 2 leváltásán, egy Air 2 vagy Mini 4 lenne a jó választás? A méret nem számít, alkalmazkodni fogok, minimum 32GB-os legyen, ez a Mini 2-nél jól jött, ebből nem szeretnék engedni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14237) btudos válasza blakey (#14236) üzenetére


btudos
veterán

Ha új gépben gondolkodsz, mindkettő 32 GB-nál indul és egy árban vannak, én emiatt az Air 2-t venném, de a Mini 4 se rossz, igazából azt kell eldöntened, mekkora méretben gondolkodsz, és az alapján dönts.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#14238) Maxximus válasza blakey (#14236) üzenetére


Maxximus
őstag

Air2

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14239) csab2 válasza blakey (#14236) üzenetére


csab2
veterán

Nekem azelőtt 9,7-es iPad-jeim voltak (2,4,Air), imádtam őket és azt mondtam, hogy ez az ideális méret. Azután idén tavasszal vettem egy mini 4-et és el nem cserélném semmire. Kiderült, hogy az én felhasználási szokásaimnak sokkal jobban megfelel a 7,9-es méret és a kis súly.
Szóval egy szó, mint száz: ezt neked kell eldöntened.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14240) #02683648


#02683648
törölt tag

Tudom hogy óriási hibát követtem el de talán vmi megoldás mégis van:

Van egy ipad mini készülékem amit el szerettem volna adni. Hogy a vásárló a megvételnél ki tudja próbálni, csináltam a saját icloud fiókom helyett egy teszt fiókot amivel aktiváltam is a készüléket.
Sajnos halvány lila gőzöm se volt hogy utólag factory reset esetén is szükség lesz ennek a teszt fióknak a jelszavára. Mivel a készülék eladása heteket húzódott, közben elfelejtettem a szóban forgó jelszót (nyilván mivel teszt accountról van szó, a saját jelszavaim egyikét se adhattam meg, köszönhetően a százszoros bebiztosításnak, nem adhattam meg vmi egyszerűt se amire tutira emlékeznék), ill az icloud loginhoz kapcsolódó eldobható e-mail cím jelszavát is.

Ilyen esetben van e bármilyen lehetőség arra, hogy visszaállításra kerüljön a készülék a jelszó nélkül?
SZÁMLÁM VAN RÓLA hogy a sajátom az egyébként 3 éves készülék, tehát nem törvénysértéshez szeretnék segítséget kérni
Az a kisebbik baj, h vissza kell adnom a vevőnek a vételárat, nagyobbik baj h utána én se tudom semmire se használni kb.

PLS HELP!

(#14241) milszab válasza NoOne1976 (#14234) üzenetére


milszab
senior tag

Szerintem teljes mértékben!

(#14242) mobal válasza #02683648 (#14240) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Appl support?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14243) Noxy válasza #02683648 (#14240) üzenetére


Noxy
veterán

Ebben csak az Apple tud segíteni. Hívd fel őket, ők majd elmondják a további teendőket.
Amúgy meg a gyári appok-l is ki lehetett volna próbálni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14244) Ragnar95 válasza #02683648 (#14240) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Beviszed valamelyik APR-hez és ott elvben számla felmutatása ellenében leveszik róla az iCloud lockot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14245) #02683648 válasza Ragnar95 (#14244) üzenetére


#02683648
törölt tag

Köszönöm mindenkinek, apple telefonos supportra le lett adva a feloldási kérelem, a számla szkennelt változattal együtt, az ürge szerint 1-2 munkanapon belül válaszolnak az illetékes csoport emberei.

Az egyik előző kommentre, h a gyári appokkal is ki lehetett vna próbálni: pontosan ez volt a célom, h ne csak a "Hello" felirat díszelegjen a kijelzőn amikor a leendő vevő bekapcsolja, de ezek szerint jobban utána kell legközelebb olvasnom. Általában nem fognak ki rajtam az ICT eszközök, de ezt csúnyán besz*ptam....

(#14246) Noxy válasza #02683648 (#14245) üzenetére


Noxy
veterán

Nem te vagy az első. :) (de az 1x kérdezett és nem járt így)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14247) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Mégis visszarakom a 9.3.5-öt a mini 2-re. Több helyen előfordul, hogy nem fordul a kép rendesen, vagy csak a billentyűzet nem. Appok is lassabban nyílnak meg, hiába tűnik folyamatosabbnak a rendszer. Igazából nincs semmi olyan iOS10-ben, ami valami pluszt adna mini 2-n. iPhone-on akad pár dolog, ott megérte frissítenem.

(#14248) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Lehet, hogy furcsát kérdezek, de honnan lehet azt tudni, hogy egy készülék tényleg új-e? Hogy mondjuk az eladó nem visszacsomagolta a dobozába és leragasztotta? Van bármi olyan dolog, amivel ellenőrizhetem? (Pl. hologramos cinke, ami elszakad kibontáskor, vagy a menüben üzemidő)

Mert a kezemben csak egy használt készülék volt, fogalmam sincs mire figyeljek.

(#14249) r3dsnake válasza NoOne1976 (#14248) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sorozatszám alapján ezen az oldalon: [link]

Írni fogja, ha még nem volt aktiválva az eszköz. Akkor új.

(#14250) #93794560 válasza NoOne1976 (#14248) üzenetére


#93794560
törölt tag

"Hologramos cinke" :D

Megkérdezem az ornitológus barátomat.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.