Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14852) blakey válasza #05304832 (#14851) üzenetére


blakey
titán

Írtam, én mindent megoldok és tudom használni más nem, ezt tudomásul kell venni még ha nehéz is. A szülök nem fognak felhőzni, főleg, hogy előtte semmilyen tabletet nem használtak és örülnek ha böngészni tudnak, fognak egy pendrive-ot és az iPade-en nem tudják megoldani a másolást, holott a szomszédnál működik, stb.. Gyakorlatilag bármilyen problémát megoldok, szóval nekem mindegy milyen az oprendszer de másnak nagyon nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14853) Sn00k válasza Treff (#14841) üzenetére


Sn00k
veterán

Koszi meg is rendeltem. Az korrekt ar erte... :R

3njoy the Lif3

(#14854) silmatauki válasza vadászcsiga (#14845) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ipad2-t downgradelte már valaki 9.3.5-ről 6-ra ?"

4.3.3-ra csináltam, mert arra (is) volt régi JB miatti aláírásom (csak olyanra lehet). Gond nélkül ment a downgrade.

(#14855) rinpocse


rinpocse
tag

Egy új 32 GB-os Ipad Pro 9.7 esetében mennyi a szabadon felhasználható tárterület? Köszönöm. :N

(#14856) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, ipad air 2 32gb batran vehetem anyumnak karacsonra (68 eves) 370€ ert ? Eleg gyors lesz meg egy jo ideig es elegendo a 32gb ugye? Vagy milyen okbol vennék nagyobbat? Angolul nem tud tehat nemtudom mennyi tartalmat tolthet le ra, vszeg netezes meg youtube lesz rajta meg videotelefonalas.

(#14857) randras


randras
veterán

Helló!

iPad mini 4-et ha ma veszek, ugye nem iOS 10 van rajta? :U

:R

(#14858) Süvi válasza Treff (#14850) üzenetére


Süvi
őstag

Én most megyek be az Edigital.
Veszünk az unokatesómnak egy 32-es Air2-t
Van Cetelem kártyát -7% =116.250

Peddy789: évekig jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14859) Scholes9 válasza randras (#14857) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én a múlt héten vettem a Telekomtól, ha jól emlékszem az volt rajta. Amúgy miért gond ez? Semmi baja nem volt emiatt.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14860) randras válasza Scholes9 (#14859) üzenetére


randras
veterán

iPhone SE-n rohadt bugos volt, meg nem is tetszett. MacBook-ot is visszaállítottam Sierráról, mert az meg teljesen megőrült... jobban örülnék egy jó kis iOS 9.3.5-nek. Vajon vissza lehet még állni? Vagy amin gyárilag 10 van, arról egyáltalán nem lehet?

(#14861) Süvi válasza blakey (#14852) üzenetére


Süvi
őstag

Én vettem egy ilyet apukámnak a szomszéd miatt :)
De komolyan ezért vettem.
Van egy nekem is, mert van amikor ezt kell használnom, nincs egész egyszerűen net.

(#14863) adise válasza blakey (#14852) üzenetére


adise
őstag

de minek a pendrive a táblához?

(#14864) rinpocse válasza #05304832 (#14862) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm! Ez a szabadon felhasználható 15 GB nem túl sok, mondhatni kevés! :(((

(#14865) blakey válasza adise (#14863) üzenetére


blakey
titán

Ne menjünk bele, ne tőlem kérdezd, tökéletesen tudom mit mikor hogyan, mások nem tudják vagy nem akarják megérteni, nincs hozzá eszközük, stb. Van aki azon kapja a képeket és szeretné megnézni, stb. Én bármit megoldok szempillantás alatt, más napokig, hetekig kínlódik a megoldással.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14866) adise válasza blakey (#14865) üzenetére


adise
őstag

de most szülőkről volt szó nem? (tied gondolom)
kitől és milyen képeket kap PENDRIVEON, amit a táblán akar megnézni és nem a gépen.
nem mintha nem lenne megannyi megoldás ipadhez is hogy bedugd a pendriveod.
ha meg annyira nem értenek, hozzá mint állitod akkor nemhiszem az androidos másolgatás sikerülhet.

(#14868) blakey válasza adise (#14866) üzenetére


blakey
titán

Légyszi ne, én pár éve túl vagyok a dolgon. Nekem nem kell semmit sem magyaráznod. Amúgy androidos másolgatás bizony silerül, hiszen egy egyszerű OTG-s eszközt kell venni.
Köszi

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14869) adise válasza blakey (#14868) üzenetére


adise
őstag

látszik nem akarod megérteni, hogy apple cuccokra is lehet pendriveot rádugni van rengeteg cégnek megoldása
persze tudjuk te nagyon okos vagy :C

(#14870) blakey válasza adise (#14869) üzenetére


blakey
titán

Látszik, hogy nem használtad az összes létező platformot és nem volt dolgod különböző gondolkodású emberekkel. Az android egyszerűbben használható és nyitottabb rendszer. Nekem nem kéne android tablet, másnak meg az a jó, mert jobban kézreáll a harmadiknak a windows rendszere tetszik, ezt miért nehéz megértened?

persze tudjuk te nagyon okos vagy :C
Még annál is okosabb. :DD

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14872) blakey válasza #05304832 (#14871) üzenetére


blakey
titán

Mert talán nem akarnak használni semmilyen másik eszközt, vagy nincs náluk internet, a mobilnet meg ehhez túl drága, nincs kábelnet, stb. Én sem tudom felfogni, hogy miért van ennyi érthetetlen ember. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14874) adise válasza blakey (#14872) üzenetére


adise
őstag

pedig legalább annyira egyszeru ipaden is csak bedugod és kész
persze net nélkül nem sok értelme van megvenni ennyiért a táblát.

[ Szerkesztve ]

(#14875) blakey válasza #05304832 (#14873) üzenetére


blakey
titán

Egyszerűbb, mert andorid alatt a fájlkezelés sokkal kézenfekvőbb olyanoknak akik előtte csak windowst használtak és ott "tologatták" a dolgokat. Az iTunes is bezavar a zenék hallgatásába olyanoknál akik más módon használták.

Nem használok windowst (OSX) már vagy 19 éve, magyarázzam el nektek, hogy miért jobb az OSX? :D

Nem tudom miért akartok engem meggyőzni hiszen iPadet használok és mindenkinek akinek tehetem azt ajánlok, de nem mindenki tud vele "megbírkózni".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14877) rinpocse válasza #05304832 (#14867) üzenetére


rinpocse
tag

Na, azért így már jobb a helyzet! :)

(#14878) blakey válasza #05304832 (#14876) üzenetére


blakey
titán

Én nem hanem az élet és a különböző emberek, nekem "k…rva" egyszerű, mert ttényleg "okos" vagyok. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14879) vadászcsiga válasza silmatauki (#14854) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Milyen programmal csináltad? Van valami OdysseusOTA az et kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#14880) Süvi válasza adise (#14866) üzenetére


Süvi
őstag

Nem a vitába szeretnék beszállni, csak néhány példa :)

Szüleim voltam osztálytalálkozón, ahol elég sok kép készült. Odaadták az SD kártyát apukámnak, hogy másolják fel táblagépre a képeket, és amiket ők csináltak táblával vegyék fel rá.
Nem tudták megoldani :( , szomorú volt, utána eltartott egy ideig mire meggyőztem, hogy övé a világ legjobb tabletje :), de sikerült.
Ezért vettem nekik a korábban linkelt eszközt, ilyen többet nem fordul elő.

Más.
Többször előfordult velem, hogy az ipad volt nálam, át kellett adni egy dokumentumot, a kollégának, ő akart nekem adni stb. Net, kábel nem volt. Ezért vettem magamnak egy lightning to usb penyát, ami mindig nálam van.
Olyan is fordult már elő, hogy konferencián nem tudták rádugni a laptopot a projektorra, előkaptam a penyát, rá az Ipadomra és ment a vetítés. Amikor több száz ember vár, és nem nagyon van net, Itunes és társai a másik gépen, vagy akár több száz Mb-os filet kell átteni, gyorsabb megoldás a pendrive.

DSLR géppel készült képeket is szoktam szerkesztgetni az utazás alatt a Pro-n, ehhez is jó a SD kártya olvasós penya.

[ Szerkesztve ]

(#14881) Scholes9 válasza #05304832 (#14867) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Úgy valahogy kell legyen. Igaz Mini 4, de nekem is ennyi.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14883) vadászcsiga válasza silmatauki (#14882) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Köszi. Sajnos már az elején elbukok, nincs jb 9.3.5-re : (

(#14884) chatran válasza Süvi (#14861) üzenetére


chatran
őstag

Látom ehhez az olvasóhoz le kell tölteni egy appot. Ez jól működik? Mekkora a legnagyobb tárhelyű memóriakártya, amit még olvas vele az iPhone/iPad?
Ez a legolcsóbb megoldás, ha memóriakártyát szeretnék kötni az iPhone/iPad-ra?

(#14885) Sn00k


Sn00k
veterán

Na ma at is tudtam venni a mini 4 et az lenne a kerdesem mert nem tudom eldonteni. Van a home gombjan folia? Enyem szurkebe van es igy ranezesre olyan mintha lenne a felesegem feherjen hiaba puskazok de nem nagy segitseg es nem tudom eldonteni.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#14886) Ragnar95 válasza Sn00k (#14885) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyben van az egész gépen fólia gyárilag, a home gombon nincs külön.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14887) Sn00k válasza Ragnar95 (#14886) üzenetére


Sn00k
veterán

:R

3njoy the Lif3

(#14888) Sn00k válasza Ragnar95 (#14886) üzenetére


Sn00k
veterán

Meg annyit segíts PLease mert a beállítások/általános alatt nem látok csak modell Numbert de hol tudom megnézni hogy valóban iPad Mini 4 a készülék ?

3njoy the Lif3

(#14889) Ragnar95 válasza Sn00k (#14888) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Model Numberből kiderül egyértelműen. Itt megtalálod a sima wifis Mini 4 model numberét, itt pedig a wifi+LTE-sét.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14890) Sn00k válasza Ragnar95 (#14889) üzenetére


Sn00k
veterán

Érdekes nalam az MN: MNY12HC/A ilyen pedig nincs a 32 g ék között. Enyém csak wi-fi only

3njoy the Lif3

(#14891) Ragnar95 válasza Sn00k (#14890) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban érdekes, bár rákeresve több bolt is így azonosítja a Mini4-et (pl MM).
A gép hátulján lévő Model Number alapján is tudod azonosítani, A1538 a wifi-only Mini4

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14892) Sn00k válasza Ragnar95 (#14891) üzenetére


Sn00k
veterán

Igen közbe meg gugliztam es valóban talál ilyet MM meg edigi. Megnéztem és a doboza hátulján is rajta van.

3njoy the Lif3

(#14893) viera


viera
őstag

Tudtok ajánlani valami jobb féle üvegfóliát iPad Pro 9.7-re?
Néztem az e-bay-t meg az Ali-t is,de sok féle van. :F

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#14894) Ragnar95 válasza viera (#14893) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én ilyet vettem Air 2-höz és elvben a Pro 9.7 kijelzője és háza is ugyanolyan, tehát jónak kéne hogy legyen arra is.
Amúgy nincsenek nagy különbségek az üvegfóliák között, 0.3mm-nél ne legyen vastagabb, legyen 9H keménységű, másra szerintem nem nagyon kell figyelni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14895) viera válasza Ragnar95 (#14894) üzenetére


viera
őstag

Megnézem,köszi szépen. :R

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#14896) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, air2 -hoz tud valaki ajanlani tokot? Csak otthon lesz hasznalva, ami jo lenne hogy ne csuszkaljon, egy esetleges ejtest tuleljen, es lehessen kitamasztani. Nemkell luxus a 60 eves anyukamnak, de a penz nem akadaj, de kicsit sokallom az apple tokot, vagy megeri ? Vagy ebay ertelmesebb? Esetleg linket is szivesen fogadok.
Nagyon koszi!

(#14897) Ragnar95 válasza Peddy789 (#14896) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én ilyet vettem. Az előlapja teljesen jó minőségű,nem igazán tűnik fel a különbség az eredetihez képest használat közben (volt eredeti Smart Case-em és Smart Coverem is, így tapasztalatból mondom), a hátlapja kemény műanyag, így az annyira nem jó, mint az eredetinél, de ha nem zavar a műanyag, akkor teljesen jó választás.
A mágnese annyira nem erős, mint a gyárié, úgyhogy bár használható a hátlap nélkül is, én nem ajánlanám, mert könnyebben leesik a Smart Cover része, ha a hátlap nem fogja oda a csatokat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14898) chatran


chatran
őstag

Valaki próbálta tőletek a Microsoft Pasziánsz app-ot? Nálatok van hangja?
I5-ön is próbáltam, azon van hang.

(#14899) rinpocse


rinpocse
tag

Kéretik nem nevetni. Tök homály (60+) vagyok, EGYELŐRE! :K

1. Az iránt érdeklődnék, hogy milyen egyéb kütyüt kell vennem ahhoz, hogy a Ipad pro 9.7-re tudjam a notebookon levő képeket, videokat, zenéket másolni?

2. Külső HDD-ról lehet-e másolni az Ipadre? Ha igen, hogyan?

3. Fényképezőgépet és / vagy SD kártyát mivel tudom összekötni az Ipaddal?

Esetleg van-e olyan univerzális kütyü, amellyel a fentiek megoldhatók. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#14900) Ragnar95 válasza rinpocse (#14899) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

1. Semmit, iTunest kell csak telepíteni.
2. Nem.
3.Ezzel

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.