Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) Ragnar95 válasza Maxximus (#14149) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem az iPhone 64-es, iPad 32-es, de ettől függetlenül én semmiképp nem jelenteném ki, hogy a 16-os modellek használhatatlanok. Számomra, illetve ezek szerint számodra is túl kompromisszumos a használatuk, de a felhasználók elég nagy része számára simán használható a 16giga is.
Az, hogy az iPad 3 használhatónak nevezhető-e, attól függ, mi a viszonyítási alap. Nekem az iPhone 6 mellett már iszonyat lassúnak tűnik, de valószínűleg ha nem lenne mellé gyorsabb eszköz, akkor is lassúnak tűnne, mivel nehéz nem észrevenni, hogy várni kell minden egyes app megnyitására, a Safariban a lapok lassan töltődnek be, stb...
Én Air alá már semmiképp nem mennék, de hosszútávra már inkább Air 2.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14152) Hunt3r22 válasza Maxximus (#14149) üzenetére


Hunt3r22
őstag

16 gb szerinted semmire nem jó.. tehát ha én játszok rajta, netezek és facebookozok rajta akkor nem használom ki a képességét az iPadnek? :F
Milyen olyan képességet nem tudok rajta kihasználni? 5000 fotót tárolni rajta? :U

Xr

(#14153) btudos válasza Maxximus (#14149) üzenetére


btudos
veterán

Az iPad egy sokoldalú eszköz, nagyon nehéz kijelenteni bárkiről, hogy "kihasználja a képességét", de szerintem pont az a jó benne, hogy nagyon különböző igényeket is ki tud szolgálni. Van akinek elég a 16 GB. Hiába van nekem 64-es és szükségem is van rá, párom pl. tökéletesen elvan 16 GB-os modellen, semmi szüksége nagyobbra, ezért egy pillanatig nem gondolnám, hogy semmire nem jó.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#14154) aha.e válasza btudos (#14153) üzenetére


aha.e
tag

Ez így van! Munkára is használom és simán elég az Ipad Mini 4 16Gb Wifi változat. Persze ehhez kell wifis mobilnet, de az amúgy is volt, tehát nekem ez tökéletes választás. Nagyobb tárhely kényelmesebb lenne, de lehet csatlakoztatni külsőleg így nem érte meg volna a +30-40 k-s felárat a nagyobb a verzió!

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#14155) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Nálam 6GB van szabadon a 16-os iPad mini 2-n. 4G-s modellem van, mindent online csinálok / nézek / hallgatok, így a tablet nekem csak eszköz webes/felhős tartalmak eléréshez.

(#14156) Blackmirror


Blackmirror
senior tag

Jelenleg egy 16 gb Mini retinám van (wi-fi+cell).
Elégedett vagyok vele, most ios10-zel egész jó , de mivel régi gép lehet hogy lassan cserélnem kellene (6s-hez képest nagyon érezni különbségeket ,de még nem zavaró volt olyan ios verzió ami rosszabb volt).
Kérdésem az hogy ha eladnám ezt kb mennyire érné meg a Mini 4-es?
Nem nagyon van 4-es Mini itt az aprón, nem tudom belőni hogy erre kb mennyit kellene ráfizetnem.

iPhone X@R, iPad Pro

(#14157) aha.e válasza Blackmirror (#14156) üzenetére


aha.e
tag

Mindenképp megéri lecserélni. De 50-60 k-t rá kell dobnod biztos. Én is arról váltottam, igaz újan vettem, a legalapabb verziót!

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#14158) silmatauki válasza vadászcsiga (#14137) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ha jól emlékszem abban még felugró ablak sincs ami figyelmezet."

A zavaró felugró ablakismétlődés simán lelőhető a Storage-beli update-törléssel (a köv. update megérkezéséig).

(#14159) vadászcsiga válasza silmatauki (#14158) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt már átbeszéltük hogy nem így van. Akkor is felugrik ha nincs letöltve az update.

(#14160) silmatauki válasza vadászcsiga (#14159) üzenetére


silmatauki
őstag

De ha letoltodik, utana eleg csak 1* kitorolni, es utana nem lesz nyaggatas - amig a kobetkezo iOS verzio meg nem jelenik.

(#14161) vadászcsiga válasza silmatauki (#14160) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ahányszor töltöre dugod annyiszor tölti le ujra.

(#14162) Angrybird válasza vadászcsiga (#14161) üzenetére


Angrybird
csendes tag

Szerintem ez nem igaz.
Legalábbis én netkapcsolat nélkül töltöm és így nem tölti le újra. Egyszer letöröltem és többé nem nyaggat.

(#14163) Ragnar95 válasza Angrybird (#14162) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Értelemszerűen kell internet ahhoz, hogy letöltse a rendszer a frissítést :U
Töltőn, wifire kapcsolódva tölti le a frissítést a gép.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14164) NoOne1976 válasza Maxximus (#14147) üzenetére


NoOne1976
őstag

Kínáltak nekem egy Airt 16gb-osat 65-ért, az elfogadható ár? Abszolút nem vagyok képben az almás használt (reális) árakkal.

(#14165) Ragnar95 válasza NoOne1976 (#14164) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, az elég jó ár.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14166) Süvi válasza vadászcsiga (#14159) üzenetére


Süvi
őstag

(#14167) Angrybird válasza Ragnar95 (#14163) üzenetére


Angrybird
csendes tag

Persze, hogy értelemszerűen kell net, de akkor annak kikapcsolásával van lehetőség elkerűlni, hogy a gépünkre nyomja magát újra. Csak ezt akartam hangsúlyozni, nem kell akkora ügyet csinálni belőle.

(#14168) NoOne1976 válasza Ragnar95 (#14165) üzenetére


NoOne1976
őstag

És mire kell figyelni egy használt Air megvételénél? Mert én számomra csak az evidens, hogy a kijelzője ne legyen repedt, lehetőleg karcos, házon ne legyenek sérülések. Ezeken kívül mit nézzek meg, próbáljak ki, hogy nehogy befürödjek vele?

(#14169) Süvi válasza NoOne1976 (#14168) üzenetére


Süvi
őstag

Téma összefoglaló:
"Mire figyeljek használt készülék vásárlása esetén? Itt található egy teljes értékű leírás a válaszról iPhone-okra, de az iPhone specifikus részek kivételével ugyanezen tanácsok érvényesek iPadre is."

[ Szerkesztve ]

(#14170) vadászcsiga válasza Angrybird (#14167) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kapcsolgatja a f.szom :)

(#14171) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Van a családban 2db iPad mini 2 is, az egyik iOS 8-on, a másik 10en. Azt vettük észre, hogy a 8as még használható, de a másik katasztrófa. Laggol, kilépked alkalmazásokból, gépelni se tudok rajta rendesen mert az is akad. Mondjuk így 10 alatt kicsit jobb lett, de még így is döcög.

Viszont párom már nagyon nyafog hogy frissítené mert pár app nem megy rajta illetve hiányol új funkciókat.
Nektek működik rendesen a Mini2 iOS 10 alatt, vagy nálatok is érződik, hogy kevés már a vas hozzá?

(#14172) blakey válasza Yiggdrasil (#14171) üzenetére


blakey
titán

Nektek működik rendesen a Mini2 iOS 10 alatt, vagy nálatok is érződik, hogy kevés már a vas hozzá?
Semmilyen lassulást nem látok, RR3 pl. nagyon jól megy. Böngészés, stb. is jól működik.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14173) #93794560 válasza Yiggdrasil (#14171) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ezt már nagyon sokan megkérdezték itt, most is csak azt tudom mondani, hogy nálam a Mini 2-n teljesen jól fut a 10-es, semmi gond vele.

(#14174) galaxys80 válasza Yiggdrasil (#14171) üzenetére


galaxys80
veterán

9-hez képest nem érzékelek semmi lassulást. Mintha az animációk is kevésbé röcögnének. (Azért érezhető).
Szerintem jobb lett.
8-ról nincsen tapasztalatom.

(#14175) gzbotii válasza #05304832 (#14130) üzenetére


gzbotii
veterán

Mini 2 nálam (es itt a fórumban kb mindnekinel gyorsult pl)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14177) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok,
beragadt egy vpn profil az ipademen és emiatt csatlakozva vagyok a wifire, viszont nem működik az internet. Mivel előtte már töröltem a vpn alkalmazást, csak a profil maradt de azt sehogy sem tudom eltávolítani, újratenni az egészet meg nem akarom. Mit lehetne tenni?

(#14178) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok tudnátok nekem ajánlani normális you tube alkalmazást, ami nem omlik össze lépten-nyomon?

(#14179) blakey válasza SoldierL (#14178) üzenetére


blakey
titán

Nettube?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14180) galaxys80 válasza SoldierL (#14178) üzenetére


galaxys80
veterán

Tubex

(#14181) SoldierL válasza galaxys80 (#14180) üzenetére


SoldierL
senior tag

Köszi a tubex eddig tetszik.

(#14182) gzbotii válasza #05304832 (#14176) üzenetére


gzbotii
veterán

Mini 2 nálam (es itt a fórumban kb mindnekinel) gyorsult pl

További részletekért lásd: hsz amire válaszoltam ill annak előzményei

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14184) #93794560 válasza #05304832 (#14183) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha két felhasználónál is ugyanolyan Mini 2 van, és az egyiknél szaggat, míg a másiknál nem, akkor a szoftverkörnyezet a hunyó, nem pedig a gép. Esetleg még a kevés szabad hely is okozhat ilyet. A múltkor a muterom majdnem 1000 fotót törölt le az iPad-jéről, mert annyira lelassult a gépe. Törlés után olyan lett, mint a villám. :)

[ Szerkesztve ]

(#14186) #93794560 válasza #05304832 (#14185) üzenetére


#93794560
törölt tag

Akkor valami olyan szoftver van fönn, ami lassítja. Az én mini 2-m csak sima 16-os modell, mégis vajsimán fut. Nálam most 5.68 GB szabad helyet mutat. Az appok indulására szinte semmit nem kell várni.

[ Szerkesztve ]

(#14187) vadászcsiga válasza #05304832 (#14185) üzenetére


vadászcsiga
félisten

6-os. Lof.sz 9-es :D

(#14188) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok, találtam egy ipad mini[nem tudom hányas]-t enyhén betört kijelzővel, de működik, nem, nem lopott, kerestem egy ideig a gazdáját de nem találtam meg, használni nem tudom mivel le van védve egy több lépcsős védelemmel, vajon megcsinálható hogy használható legyen, mert akkor eladnám mert nálam csak itt porosodik és nekem nincs rá szükségem.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#14189) r3dsnake válasza nesh_019 (#14188) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem oldható meg.

(#14190) kchris78 válasza #05304832 (#14183) üzenetére


kchris78
veterán

"Laggol, kilépked alkalmazásokból, gépelni se tudok rajta rendesen mert az is akad."

Az hogy ez az iOS hibája lenne az nem igaz. Ez valószínű annak a hibája hogy ha iOS8-at használ valaki, régi Appok vannak rajta, amiknek kevés RAM kell, mert az adott App új verziója iOS9-10 esetén fog csak letöltődni. Viszont ha felrakod az iOS10-et akkor lejön az új verzió aminek lehet sokkal több RAM kell, és (fejlesztettem sok RAM-ot igénylő appot) ha nincs elég RAM akkor az iOS fogja az Appot és kivágja a fenébe. Még akkor is ha csak 2-3-400MB-ot foglaltam le az 1GB-ból. Valószínűleg ez lehet itt is. Az Appok fejlesztői 2GB RAM-ra fejlesztenek. Ez van. Nem akartam de én is emiatt adtam el a mini2-met (amúgy én nem tapasztaltam a te általad írtakat, de én csak Safari meg hasonló egyszerű programokat használtam, iOS10-el) és vettem egy Air2-t, használtan brutál olcsók most. Abban már 2GB RAM van, az most sokáig bírni fogja. Ráadásul a mini2-ben olyan proci van mint az 5s iPhone-ban amire már azt mondják hogy érezhetően lassú a többihez képest. Kisebb képernyővel. Sajnos a fejlesztők szeretik kihasználni az erősebb procit, nagyobb RAM-ot.

[ Szerkesztve ]

(#14193) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Ipad mini 4en be lehet állítani valahogy ne csatlakozzon automatikusan a megjegyzett wifi csatlakozási pontokra?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#14194) csab2 válasza sutyesz96 (#14193) üzenetére


csab2
veterán

Tudtommal nem.
Max elfelejteted vele a kérdéses wi-fi hálózatot.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14195) sutyesz96 válasza csab2 (#14194) üzenetére


sutyesz96
őstag

Hát ez így nem túl jó. :U

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#14196) vadászcsiga válasza #05304832 (#14192) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sajnos a videó rekonstruált de az anekdota még mindig vicces :)

(#14197) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Van a notability apphoz hasonló, ami ingyenes és rá lehet tehénkedni az ipadre? :D

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#14198) Ragnar95 válasza sutyesz96 (#14197) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én a helyedben nem sajnálnám a Notability-re a pénzt, a legjobb jegyzetelő app, akár PDF-re akarsz jegyzetelni, akár "simán egy jegyzetfüzetbe". Esetleg ha nem sürgős, leárazásra várhatsz, volt már $1 is az app.
Palm rejectionhöz megfelelő toll is kell, nem csak app.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14199) Maxximus válasza Ragnar95 (#14198) üzenetére


Maxximus
őstag

Egyetértek. 1 éve használom, a legjobb. Egy Jot Pro 2.0 tollal. Ha már felmerült, sztm iOS 9.3 alatt jobb volt,mint most a 10 alatt.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14200) galaxys80


galaxys80
veterán

Nem tudom, hogy ez bug vagy feature, de nálam Mini 2-nél IOS 10-nél, ha úgy kapcsolom be, hogy le van hajtva a smart cover, akkor csak úgy éled fel a kijelző, ha először a power gombot, majd a home gombot nyomom be.
Korábban IOS 9 esetén sima home gomb nyomásra feléledt.
Nálatok mi a helyzet?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.