Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) Süvi válasza rinpocse (#14899) üzenetére


Süvi
őstag

Ill. Chatran fórumtársnak is:
Nekem 3 eszközzel is van tapasztalatom
Ezek között van olyan, amivel lehet másolni HDD-ről Ipadra.

Használható, igazából egy nagyon alap fájkezelő.
64-es kártyával teszteltem ezt az olcsót.

Air2 esetében 2,3 tokkal van tapasztalatunk:
Eredetihez megszólalásig hasonlító
áttetsző kemény hátlap
áttetsző puha hátlap

[ Szerkesztve ]

(#14902) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

iPad minit szeretnék vásárolni GSM üzletben. Érdeklődni szeretnék mire figyeljek oda hogy legyen rajta gyári garancia amivel ha szükséges bevihetem bármilyen Apple márkaszervizbe? :)

Köszi előre is.

(#14903) Noxy válasza The.Bali (#14902) üzenetére


Noxy
veterán

A GSM üzletben mit mondtak ezzel kapcsolatban?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14904) itldj válasza The.Bali (#14902) üzenetére


itldj
aktív tag

Ha új készüléket veszel, akkor (majdnem) mindegy, mert az összes iPadra 1 év világ garancia van, függetlenül attól, hogy hol és hogyan jutottál hozzá.
Ha hivatalos mo-i viszonteladótól veszed akkor van 2 év jótállás.

(#14905) rinpocse válasza Ragnar95 (#14900) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm.

De azért egy ilyen csak kell - Lightning – USB átalakító kábel - ami összeköti az Ipad pro-t és a PC-t. Vagy rosszul gondolom?

(#14906) Handball94 válasza rinpocse (#14905) üzenetére


Handball94
aktív tag

A lightning kábel másik vége USB, amit adnak az eszközhöz. (Szétszedhető töltő formájában)
Tehát egyben adatkábel is.

[ Szerkesztve ]

(#14907) rinpocse válasza Süvi (#14901) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm szépen!.

1. Photofast. Nagyon tetszik, de drága! :(
2. Kingston MobileLite Wireless G2 . Elgondolkodtató!
3. 1 iFlash Drive USB. Ha jól gondolom, hogy az átmozgatás, másolás oda-vissza lehetséges, akkor egyet beszerzek. Nem beszélve arról, hogy megoldaná az SD kártya beolvasását is! :N

(#14908) rinpocse válasza Handball94 (#14906) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm szépen! :C

(#14909) csab2 válasza itldj (#14904) üzenetére


csab2
veterán

Pontosabban 1 év jótállás és +1 év szavatosság.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14910) zolikaDB válasza Peddy789 (#14896) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tok: [link]

(#14911) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!
Az Apple pencil működik a kisebbik ipad pro-val is, vagy csak a naggyal?
Köszönöm

® visions created with passion

(#14912) Ragnar95 válasza Uzmany (#14911) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Működik a kisebbel is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14913) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

Ezméletlen vicces hibába futottam bele, ezt megosztom veletek, hagy nevessetek ti is. (Én inkább kínomban...)

http://www.arrayoflilly.com

(#14914) csab2


csab2
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy a tavaszi iPad bemutatón lesz-e mini bejelentés.
Szerintetek?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14915) zolikaDB válasza csab2 (#14914) üzenetére


zolikaDB
veterán

Talán lesz utód: [link]

(#14916) csab2 válasza zolikaDB (#14915) üzenetére


csab2
veterán

Ezt én is olvastam. Ezek szerint minden iPad "pro" lenne, tehát megkapnának pár új funkciót, cserébe jelentős áremelés jönne.
A lényeg részemről, hogy remélem megmarad a mini, mert nagyon szeretem. Igaz, most - egyéb okokból - eladtam, de esélyes, hogy lesz még minim. Ha frissítik, akkor szinte biztos, hogy rá fogok kívánni.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14917) focvis


focvis
veterán

iFLASH 16 GB USB 3.0 HÁTTÉRTÁR akciós (?) áron (14 900 Ft) a Telekomnál.

Hátha érdekel itt valakit.

(#14918) r3dsnake válasza focvis (#14917) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Aliexpressről igényesebb kivitelben negyed annyiért kapsz ilyet.

(#14919) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok, a Tubex yt lejátszót mi lelte? Eddig hibátlanul tudtam futtatni a háttérben, most hiába nyomom a füles piktogrammot, amikor ellepnek az oldalról, abbamarad a zene/klip.
Előtte ez frankon működött..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14920) galaxys80 válasza r3dsnake (#14918) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem vagyok egy Kínából rendelgetős. Tudsz esetleg egy linket adni olyanhoz ami tuti jó?

[ Szerkesztve ]

(#14921) LilProphet90 válasza runner 125 (#14919) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Lehet, hogy a Youtube framework frissült, és már nem engedi. Csak tipp.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#14922) csab2 válasza r3dsnake (#14918) üzenetére


csab2
veterán

Ez igaz, viszont ki kell fogni.
Én is rendeltem egyet kb. 10 000 forintért (Eaget i60: 32 GB, USB 3.0), azonban ahhoz annyira hülye alkalmazás van, hogy csak na! Alig tudtam rájönni, hogy hogyan kell használni az SE-vel, most meg az iPhone 7-esemmel nem is tudom használni.
Egyáltalán nem is használtam, most meg már nem is fogom, mert a 7-es 32GB-os. :)

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14923) Scholes9 válasza focvis (#14917) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nem drága ez ennyiért? :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14924) focvis válasza Scholes9 (#14923) üzenetére


focvis
veterán

F.ngom sincs róla, nekem nincs rá szükségem - elférek a 16-os iPaden; minden másra ott a 32 GB-os N5X-em, ami 2 $-os OTG kábellel tetszés szerint bővíthető.

Azért merészeltem belinkelni, mert sokan kerestek ilyesmit korábban. Most itt van 15 ezerért a Telekomtól:
- ha nem tetszik, 14 napig elállhatsz a vásárlástól (internet), visszaviheted bármelyik T-Pontra;
- ha elromlik, 1 év garanciád van rá a Telekomnál, nem Kínában;
- ez elvileg az akciós ára a Telekomnál.

:)

[ Szerkesztve ]

(#14925) csab2 válasza focvis (#14924) üzenetére


csab2
veterán

Szerintem az ára sem rossz így akciósan. Mondom, én 10-ért vettem Kínából áprilisban az enyémet, azóta nem tudom mennyi. De ahogyan te is írod, ez itt van 2-3 nap alatt, 14 napig vissza lehet küldeni és garanciáztatni is lehet. Mindez a Kínából jött cuccra nem érvényes.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14926) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok! Lenne pár kérdésem Köszönöm. :N

1. Ipad pro 9.7 esetében, ha „nincs kedvem" megvenni az Apple pencilt, ugyanakkor szeretnék jegyzetelni és fotókat szerkeszteni, akkor milyen alternatívák közül lehet választani?

2. Apple SD kártya olvasó esetében, az SD kártyára másolt egész könyvtár struktúrában levő képeket átmásolja, vagy pedig csak a főkönyvtárban levőket?

3. Ha ne adj Isten, valamikor nagy szükségét érezném egy billentyűzetnek, akkor milyen alternatívái vannak az Apple Magic Keyboard Hun-nak?

(#14927) rinpocse válasza Scholes9 (#14923) üzenetére


rinpocse
tag

Kínában a 32 GB-os 7.200 Ft.

(#14928) Ragnar95 válasza rinpocse (#14926) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

1. Bármilyen érintőkijelzőhöz készült tollat használhatsz az iPadhez. Nekem az Adonit termékei váltak be legjobban, azok közül is a PixelPoint technológiát használó modellek. Jelenleg egy Adonit Pixelt használok, az eddig kipróbált 3-4 termék közül ez vált be a legjobban és ezzel van a legközelebb a jegyzetelési élmény a papír+toll kombóhoz. Árban sajnos az aktív tollak nem olcsóak, bár azért az Apple Pencilnél olcsóbbak, de 10-15k-ba ígyis belekerül a legtöbb.
2. Nem számít a mappaszerkezet az iPadnek tudtommal, minden képet megtalál az SD kártyán. Én csak direktbe a fényképezőből kivéve raktam bele a kártyát, de a fényképező is mappába rakta a képeket és megtalálta őket gond nélkül az iOS.
3.Bármilyen BT-os billentyűzetet támogat az iPad. Ha nem felcsatolhatót/tokosat szeretnél, akkor az Apple Wireless Keyboard jó vétel lehet, használtan kijön 10-12k-ból, ha találsz eladó darabot épp a piacon és nagyon jó billentyűzet mind asztali oprendszerhez, mind iPadhez.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14929) rinpocse válasza Ragnar95 (#14928) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm! :DD

A 2. kérdésemet nem kellőképpen szabatosan fogalmaztam meg. Arra lettem volna kíváncsi, hogy a könyvtár struktúrát ugyanúgy húzza át az Ipadre, mint ahogy az SD kártyán van. A válaszodból azt olvasom ki, hogy igen. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#14931) rinpocse válasza #05304832 (#14930) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm. Az Ipad nyugdíjba-vonulási valamint karácsonyi ajándék lesz a feleségemnek. Majd eldönti, hogy egyáltalán kell-e neki vagy sem. Nagy valószínűséggel, ha meglátja a pencil árát dob egy hátast. Persze egy jó ajánlatot, nem utasítanék vissza! Magam részéről maradok a pc-s vonalon. :N

(#14932) Süvi válasza rinpocse (#14931) üzenetére


Süvi
őstag

Ha Pro lesz és fontos a jegyzetelés mindenképpen a Pencilt ajánlom.
A többi megoldás nem ér fel vele.

(#14933) galaxys80


galaxys80
veterán

Ez [link] vajon mennyire lehet használható?
Nyáron mikor elutazunk jól jönne,ha telepakolom mesékkel, filmekkel az iPad-et.

(#14934) Süvi válasza galaxys80 (#14933) üzenetére


Süvi
őstag

Ettől szerintem van jobb.
Ezek közül a 3.

(#14935) d.tiborz válasza galaxys80 (#14933) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Vettem én is egy hasonlót (nem innen).
Működik, automatikusan letöltötte a kezelő appot, ami kínai nyelvű.
Szétszedtem, és meglepődve láttam, hogy egy "egyszerű" kártyaolvasó van benne microSD kártyával (ami viszont cserélhető).

(#14936) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!
Hol tudom beallitani, hogy 5x5 ikon legyen?

® visions created with passion

(#14937) Noxy válasza Uzmany (#14936) üzenetére


Noxy
veterán

Sehol. (csak JB-l)
Örök szabály iOs -n:
Amit nem találsz, vagy nem érsz el a beállításokban csak JB-l módósítani.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#14938) Winne


Winne
nagyúr

Urak!

Fura kérdés jön. Melyik tulajdonság lehet fontosabb a kettő közül?

1. Pro 12,9" 4GB RAM vagy 2. Pro 9,7" jobb kamera

Hol nem lehet elég 2 GB ram?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14939) btudos válasza Winne (#14938) üzenetére


btudos
veterán

Egy harmadikat választanék, a kijelzőméret a legfontosabb. A kamera szerintem táblagépek esetében az utolsó, ami releváns szempont lehet választásnál, a 2 GB RAM is elég lehet még egy darabig, de ha a célnak jobban megfelel a nagyobbik, akkor azt kell venni, hiába lenne elég minden más szempontból a kisebbik iPad Pro.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#14940) r3dsnake válasza Winne (#14938) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Kamera alapján szeretnél táblagépet választani? :DDD

(#14941) Ragnar95 válasza Winne (#14938) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kijelzőméret, illetve pénzügyi keret fontosabb mindkét általad említett szempontnál.
Ha nem zavar a nagy kijelző és van pénz a nagyobb Prora, az minden szempontból jobb vétel. Gondolom van telefonod is a tablet mellett, aminek ígyis-úgyis jobb a kamerája a kisebb Pro-énál is, ráadásul nem épp kényelmes egy 10"-os tablettel fotózni...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14942) Winne


Winne
nagyúr

A kijelző is jobb a 9,7"-es Pron, az megint jó lehet, de nincs előttem a kettő egymás mellett.

A kamera nem fontos döntési szempont, de azt is kell néznem, hogy később melyiket tudom jobb áron, kevesebb bukóval eladni.

Proci uaz, ha jól látom, egy játékot futtatok mindösszesen, ami nem lesz túl nagy igénybevétel valószínűleg, de ott a ram különbsége kijöhet, vagy csak ha sok alkalmazásom fut egyidejűleg?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14943) LilProphet90 válasza Winne (#14942) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Csak sok alkalmazásnál jön ki, 4GB-nál rengeteg mindent memóriában tud tartani. A kamera tényleg ne legyen befolyásoló tényező, szerintem nincs hatással a használt piaci árára.

Hosszú távon mindenképpen a 4GB RAM a jó kamerával szemben.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#14944) Winne válasza LilProphet90 (#14943) üzenetére


Winne
nagyúr

A jobb kijelző és a kisebb ár miatt még mindig a 9,7" tűnik nekem jobb választásnak, azon gondolkozom, hogy ha cipelem, vagy csak simán a kezem ügyében van és nem asztalon, akkor a 12.9" nem lesz-e túl nagy.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14945) zolikaDB válasza runner 125 (#14919) üzenetére


zolikaDB
veterán

Visszatettem egy régebbi Tubex-et és szintén nem megy a zene a háttérben a füles ikonra kattintva...

(#14947) runner 125 válasza zolikaDB (#14945) üzenetére


runner 125
nagyúr

Faxa.., csak ezért használtam azt. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14948) LilProphet90 válasza Winne (#14944) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Hát igen, ezek már egyéni preferenciák. Tapasztalatom nincs a 12.9"-el, de valószínűleg az általad felvázoltakhoz a kisebb méret jobban passzol.

(#14947) runner 125: Valószínűleg akkor már az említett YT framework frissítés lehet, ha tudják, akkor a közeljövőben biztos frissítik az appot.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#14949) blakey


blakey
titán

Ott a NetTube, használjátok azt, évek óta azt használom, most is a háttérbe megy. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14950) zolikaDB válasza blakey (#14949) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez oke, feltettem, de nincs rajta elerheto tartalom :F

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.